van een derde in de kosten rminderd met f 30.772 tot een ag van f 236,894; alles onder later, na overleg tusschen de ep. Staten en de Maatschappij, .en zullen worden vastgesteld, geneeskundige Staatscommissie ;jjn tot arts bevorderd de heeren r. A. H. Panhuysen, en toege- lste gedeelte de heeren B. "W. Th. Herman, P. G. Hart, G. jS. O. C. Bloemink. „Het Vad." uit Curasao wordt in de laatste dagen van Oct. der Kolonie en de stations- ch naar Caracas begeven, be- i bijzondere zending van de it moederland, i verneemt, wordt of is reeds ment van oorlog gereed ge rdracht tot wijziging van het lit van 10 Nov. 1892 (Staats etreffonde de rijkskeuring van iet leger, ten einde de ver -is- en verblijfkosten van te e of nog te doene reizen ten yk te brengen, meene vergadering dor N.-H, et "Witte Kruis," die te Am ien zal worden den 27sten hoofdbestuur de beschikking 300, om daarmede de pogingen r de heeren prof. dr. Forstor itz in het work gesteld, ter iti-toxine, het heilserum tegen .uur schrijft in de circulaire, de afdeelingen wordt mede- meer bljjkt, van hoe grooten vloed dit middel kan zijn bij jr gevreesde ziekte en bacte- buitenland overal krachtig by hunne pogingen om het verkrygbaar te stellen, mag g, die zich vooral het be- ismettelyke ziekten ten doel irbiyven hy het steunen van igen in ons vaderland." Den Houter heeft voor de lid van den gemeenteraad te t. pziener in het district Hoorn lonte, te Zaandam) heeft we- in gezondheid besloten zyn zoodanig aan te vragen tegen iaars. d geledon werd melding ge- vorming eener commissie in erysol, welke zich ten doel mogeiyk tegemoet to komen nood van de landbouwers in leel van Overysel, die dezen en oogst zag on verloren gaan. Ie Wateren ood-commis8ie", heerenmr. H. R. Van Marle, nrecbter, Deventer; J. Van Tweedo Kamer, Hengeloo; 'remers, lid dor Eerste Kamer, iron Van Dedem, lid der Dalfsen; mr. W. J. baron Van vinciale Staten, Nieuwleuzen udustriëel, Oldonzaal; J. De Gedep. Staten, Zwolle; mr. 1 Hoeckeren van Wassenaer enG. J. Van Heek, lid der i, Enschedee; G. J. Jannlnk, e Staten, Goor; J. Meesters aede Kamer, Steenwyk; F. H. mrgemeester, Dalfsen; M. Provinciale Staten, Kampen le Ged. Staten, Hardenberg; z., lid dor Provinciale Staten, Itroink, burgemeester, Steen- A. M. Stroink, burgemeester, nr. J. A. F. baron De Vos van Essen, burgemeester, H. Warnaars, burgemeester, ilant, penningmeester, burge J. Bosch Bruist, secretaris, leuwlouzen, deelt thans moodzaakt is een beroep te aardigheid onzer landgenoo- iel, daar eene collecto in die noeg zal opbrengen om den dat deze heeren niet zullen teld. Hulp is noodig voor azmnen, dio in gewone om- eigen onderhoud kunnen -or den onverwachten tegen- nervollen winter tegemoot de liefdadigheid zich onbe- ip „Burgemeester Don Tex," naar Batavia, arriveerde 19 >ton; de „Bundesratb," van isterdam naar Oost-Afrika, r. te Lissabon; do „Edam," mar Niouw-York, passeerde do „Prinses Sophie," van steidam, passeerde 17 Nov. idam" vertrok 17 Nov. van Rotterdam. es 13e Villemer, bywyze van uitzondering, ns geiyk gehad. Niomand I e beklagen den Markies De j en te hebben. Wat een stuk zoggen dat ik hiermee aller- t jegens de Rotterdammers lar, zooals thans by hen, irtiston ziek zyn, daar zyn zy q in 's hemelsnaam maar oen .t zy ten minste nog bezetton hierop leg ik nadruk) ook al zouden zy zei ven veel liever iets anders spelen. Heelemaal niet spelen zou het publiek ook weer niet goedvinden en dus verdient het in elk geval waardeering, dat zy nog met zooveel opgewektheid en entrain zulk een oud prul kunnen geven als „De Markies De Villemer" voor onze hedendaagsche ooren en gemoederen is. Vóór 25 jaren was dat stuk misschien heel frisch en nieuw, nü is het zeker verouderd, duf en vervelend. Een prul, zeg ik, en al klinkt die betiteling niet zachtzinnig, ik neem er geen letter van terug. Men oordeele naar de gegevens! Er is eene oude markiezin, eene deftige, goedhartige zeur, wier voornaamste eigenschap is, dat ze in slaap valt als men tegen haar praat, wat evenwel niet veel kwaad kan, aangezion zy in wakenden toestand datgene, wat tegen haar gesproken wordt, toch niet begrypt. Zy passeert voor geestig, doch hier van ontvangt het publiek geen enkel bewys. Deze dame is tweemaal gehuwd geweest en bezit uit elk huweiyk óón zoon. En hiermede zitten wy dadeiyk raidden in de ellendel De oudste zoon is de conventioneels lichtmis en doordraaier, de jongste, de markies De Vil lemer, is braaf tot in zyno nieren. Is er nu voor ons iets afgezaagdere te bedenken dan die tegenstelling, oud als de wereld, reeds van alle kanten bekeken en behandeld, herkauwd en platgetreden De lichtmis heeft zyne moeder geheel geruïneerd en steekt alweer diep in de schulden. Geheel uit vrye beweging ruïneert nu de brave markies zichzelven ter wille van zyn broer, die hem bedankt, wèl het brave en nobele van deze daad inziet, doch de opmerking toch niet achterwege kan laton dat het hoogelyk onpractisch is. De man heeft hierin volkomen geiyk, maar zoo gaat het altyd by dergeiyke contrasten: de lichtzinnige heeft ontogenzegiyk een verstandigen, helde ren blik op monschen en toestanden, terwyi de brave door zyn naïef vertrouwen ,wel eens aan den koppigen en botten kant is. Zóó absoluut braaf is hy nu ook alweer niet, of hy heeft wel eens een verzetje gehad. Het resultaat daarvan is een zoon, met wiens bestaan het publiek plotseling, in het derde bedryf, in kennis wordt gebracht. Dit onzicht bare jongmensch moet het publiek belang inboezemen, wat ten eenenmale mislukt. Als wy hem maar zagen, als hy maar voor ons leefde, dan was het goed, maar nu laat het onB volkomen koud wat er alzoo door en om dat ventje gebeurt. De auteur zou wèl gedaan hebben met hem heelemaal weg te laten; het huweiyk in het laatste bedryf zou toch wel tot stand gekomen zyn en waarom of waaraan de vroegere geliefde van den markies over leden is, kan ons niks niemendal schelen. Het stuk draait nu verder om twee huwe- lyken, niets meer, niets minder; en wel om twee, die een gewoon toeschouwer vyf minuten na het opgaan van het gordyn al ziet aan komen en dio eindelyk; in hot vierde bedryf mot veel moeite tot stand gebracht worden, nl. van den lichtmissigon hertog, (inmiddels in een tameiyk „braaf en fatsoeniyk man" gemeta- raorphoseerd) met een romanesk, jong ding, dat voor zyn broer bestemd was, en van den edelen markies mot het brave, eenvoudige, sympathieke, en weet ik wat al meer, meisje, dat by de markiezin den post van secretaris vervult. Do drie eerste bedryven zyn aanloopjes en machinatiön om die verbindingen tot stand te brengen, waartoe, behalve de reeds go noemde personen, nog meewerken eene kweb belende barones en een onbeduidende graaf. Voor het publiek en den hertog d'Aleria is de loop van zaken volkomen duideiyk; natuuriyk, want het is waariyk niet moeilyk te voor spellen hoe dat alles nu afloopen zal; niet alzoo voor den markies en het lievo secre tarisje! Die menschon zyn wanhopig stomp zinnig I Men ziet alweer: Hart en verstand zyn niet altyd harmonisch ontwikkeld. Door dat de hertog de dingen wèl begrypt, en dat ook zegt, krygt hy heftige ruzie met zyn broer, maakt zynon weldoener voor veel leelyks uit (waar toch eon grond van waarheid in zit), loopt weg, komt weer terug; do menschon begrypen elkander hoe langor zoo slechter on het einde is dat de bravo markies eene flauwte krygt van verdriet en overspanning. Hy ligt op de sofa en terwyi het secretarisje zich aangordt om hein edelaardig op te passen, gaat het licht byna uit en valt het gordyn. Het nu volgondo, vierde, bedryf heeft slechts óéne deugd, nl. dat het 't laatste is; verder is het een kluchtig staaltje van tooneellitera tuur. Als het scherm opgaat, ligt do markies nog te slapen op do sofa en de juffrouw waakt nog by hem. Acht uren zyn verloopen on acht uren hoeft de man daar gelegen met al zyne kleeren aan en opgetrokken knieën. Als hy, na dit buitenkansje, ontwaakt, heeft hy niet, zooals ieder andor mensch hebben zou, styvo knieën on oen onaangenaam gevoel in den rug, wolneen, hy is dadelyk bereid weer misbaar te maken en te trouwen of krankzinnig te worden 1 Door de goede zorgen van den hertog, die nu eene verbazende handigheid begint te ontwikkelen, loopt het op trouwen uit, maar niet voordat een paar maal alles in orde is gewoest en daarna weer afgesprongen. Al die pogingen en tegenpogingen zyn verbazend vervelend. Mon komt voortdurend in de verzoeking om te zeggen: „Scheidt nu uit met dat gezanik, neemt elkaar en gaat heen in vrede 1" En als eindelyk dat ge- wenschto resultaat verkregen is, gaat men naar huis met dat onbestemde, kinderachtige gevoel van iemand, die een quasi komisch verhaal heeft moeten aanhooren dat een ander hem erg lachend cn opgewekt heeft gedaan, maar waarom hy, met don besten wil der werold, niet heeft kunnen meelachen. Als ik den Markies De Villemer nimmer meer behoef te zien, zal ik niet morren I Wat de opvoering betreft: ik begin met te herhalen dat ik sympathie gevoel voor de ernstige wyze, waarop de Rotterdammers zich nog in dit stuk gewerkt hebben, maar zelfs hun spel kon het niet redden. Hoe verdien- stelyk en correct mevr. Van Eysden en de heer Tartaud hunne rollen ook vervulden, ze kunnen ons geene belangstelling, afdwingen voor de personen, die zy voorstellen; daartoe zyn het te veel poppen, te weinig menschen. Dat is geen stuk leven, geene bezielde werkeiyk- heid, maar louter uitgediende theatbr-conventie en aangekleede braaf heidssleur. Dan zien wy veel liever den joligen hertog, die nog wat leven in de brouwery brengt. De heer Brond- geest vervulde deze belangryke rol en naar aanleiding van zyn spel moet ik op eene fout wyzen, die, myns inziens, begaan wordt. De uitvoering hinkt nl. op twee gedachten. De heer Brondgeest geeft eene volkomen biy- spel-rol, de overigen tooneelspel-rollen. Is de opvatting van die hertog-rol juist? Als ik my te binnen breng hoe voor vele jaren Dirk Haspels dezelfde rol vertolkte, zeg ik neen: het schaadt aan de zoo noodigo oonheid van spel en karakterschildering. Maar, Haspels heeft er indertyd genoeg lauweren mee behaald op zyne manier, laat nu een ander eens toegejuicht wordon om eene andere opvatting. Het heele stuk is de aanmerking eigeniyk niet waard, en het spel van den heer Brondgeest had in elk geval de groote deugd van, by eene kleine overdryving hier en daar (byv. in zyne koa- tumes), steeds fijn beschaafd, los en consequent te zyn. Wat ik na Mme Sans-Göne reeds voorspelde, herhaal ik thans met nadruk. Hy is eene groote aanwinst voor de Rotterdammers. Mevrouw Burlage en Jaap Haspels waren best; vooral de laatste gaf een aardig type te zien. Do heeren Yan Kerckhoven en Melsert waren aardige knechts en de dames Van Kerckhoven en Klein gaven hunne rollen met juistheid en opgewektheid weer. De slotsom, waartoe wy dus onwillekeurig komen, is deze: „Alles goed en wel, maar, och, dat de zieken spoedig horsteld mochten zyn, opdat de complete krachten zich weer aan wat mooiers, wat beters mogen wy den!" v. R LOMBOK. Tjakra-Negara ingenomen. Het „N. v. d. D." heeft heden uit Batavia het volgend telegram ont vangen Tjakra veroverd Tjakra-Negara is door vijf batal jons bestormd en met de Poeri ver overd. De Radja is niet gevonden, aan onze zijde 150 doöden en gewonden. De vijand sneuvelde bij honderden. De schatkist is niet ontdekt. Deze mededeehngen werden be vestigd door liet hedennamiddag door ons ontvangen Regeeringstelegram Van den Gouverneur-Generaal van Ned.-Indië is heden bij het Departe ment van Koloniën ontvangen het navolgende telegram: „Gisteren is een aanval gedaan op Tjakra-Negara met vier colonnes, waarvan ééne als reserve. Er werd zeer hevige tegenstand ondervonden. Doorgedrongen werd tot de poeri van den Radja, bestaande uitjzestien vakken, waarvan 15 voet voor voet werden genomen. Twee posities tegen over de poeri zijn ingenomen door een deel onzer troepende rest keerde in de bivakken terug. Heden worden de operaties ver volgd. De vijand leed zware verliezen. Van ons zijn gesneuveld vier offi cieren en gewond ook vier; hunne namen volgen heden. Van de min deren zijn, voor zoover bekend, ge sneuveld vijf en twintig en gewond honderd en acht manhunne namen volgen zoo spoedig mogelijk." Gemengd Nieuws. Eene verkooping van den voorraad genaaide en gebreide goederen van „Armen zorg" op Woensdag en Donderdag aanstaande Aldus eene advertentie in ons blad van Zater dagavond. Bovendien word deze verkoop dringend in de belangstelling aanbevolen. Maar is dit eigeniyk wel nooJig? Eene zoo juiste wyze van werkschaffing moet gesteund worden; daaraan moet iedereen medehelpen, die zulke goederen gebruiken kan, door deze te koopen. Want de opbrengst dient weder voor werkverschaffing! Kan de zorg voor armen beter en op meer oordeelkundige wyze geschieden? Immers neen! Men koope dus! Wil men nog eene aan- trekkelykheid vernemen, om zich naar het Nutsgebouw te begeven? Veertig jonge dames hebben den verkoop op zich genomen. Zou het, waarde lezeres of lezer, Woensdag en Donderdag niet stampvol in het Nut zyn? Dat kan niet anders. In de laatste dagen zyn door de politie alhier aangehouden enkele personen, die in het Algemeen Politieblad gesignaleerd stonden om nog te moeten ondergaan hech- tenisstraffen, wegens overtredingen, door de verschillende kantongerechten daartoe veroor deeld. Door het kantongerecht alhier zyn veroordeeld, wegens overtredingen der Arbeidswet, a!s: een banketbakker tot eene boete van f 10 of hechtenis, wegens het hebben in zyn dienst van een jongen onder de 16 jaren na 's avonds 7 uren en eene dito straf wegens het niet voorhanden hebben van eene arbeidskaart; een boekdrukker tot f 30 boete of hechtenis, wegens het in zyn dienst hebben van jongens onder de 16 jaren na 7 uren des avonds. Een onverkwikkelijk scheld- partytje tusschen een paar buurvrouwen in de Cecilia straat te Leiden bracht op den 31sten October een opstootje in die buurt teweeg. Van scheldwoorden kwam het tot handtastelykheden on het slot van de geschie denis was, dat vrouw N. v. d. M. vrouw Do V. met eene karaf jenever volgens de dag vaarding zoo'n slag op het hoofd gaf, dat het mensch ongeveer negen dagen haar be stek kwyt was. Vrouw v. d. M., die zich heden wegens mishandeling voor de Haagsche rechtbank had to verantwoordén, beweerde dat vrouw De V. haar liet eerst had aangevlogen, hetgeen door getuigen werd bevestigd onder by voeging dat vrouw De V. een borreltje ophad. Boven dien had zy niet met eene karaf jenever, maar „slechts met 18 centen geslagen, omdat zy voor het oogenblik niets anders by de hand had. Het O. M., in aanmerking nemende dat vrouw De V. wel eenige aanleiding had ge geven, vorderde daarom slechts 7 dagen ge vangenisstraf. Uitspraak over 8 dagen. De 14jarige H. Van dor K.f uit de lste Gortestraat alhier, die in het laatst der vorige week aan den Witten Singel van de tweedo verdieping van een in aanbouw zynd perceel stortte en op eene schutting terechtkwam, heeft geene ernstige gevolgen van dat ongeval ondervonden. Naar men oüs mededeelt, is hy reads hersteld en kan zich dus weer als te voren, wellicht voorzichtiger, bewegen. In den ochtend van gisteren is de groote hofstede van den veehouder J. De Mol, te Haarlemmerliede, afgebrand. Hierover deelt men het volgende mede: Des morgens omstreeks 6 uren brak de brand uit op den hooizolder van de géhéel alleen staande hofslode. Do vlammen grepen snel om zich heen; met moeite werden eene oude vrouw en een zieke knecht naar buiten gedragen; ook hot vee werd gered, mot uitzondering van eeü paard. Voor het overige kon niets meer uit het brandend perceel gehaald worden, zoodat het geld (circa 1000), inbo9dol, gereedschappon, wagens enz. door het vuur verteerd werden. Te ruim 7 uren kwam de spuit uit de af- deeling Halfweg op het terrein, doch kon niets meer behouden. De gelieele woning lag spoedig in puin en asch en de brandweer kon zich bepalen tot het bespuiten van den hooivoorraad, welke bezigheid den geheelen dag en avond vorderde. Berèidwillige ingezetenen hebben de leden van het gezin in huis genomen en hunne stallen beschikbaar gesteld voor het vee. Een en ander was laag verzekerd. Te Katwyk aan Zee zp in den loop der vorige week aangekomen 3 haring schuiten, welke van 160 tot 300 kantjes pekelharing aanbrachten; K W 70 had een verlies van 55 netton. HarlDgpryzenvolle 11.65 a ƒ12, yie ƒ8.25 a 8.50 per ton. By breed gomotiveerd vonnis veroordeelde de Haagscho rechtbank heden: J. Wegman, bloemist, en N. Leget, bediende, ieder tot 7 jaren; - J. G. Brugman, behan ger, en A. Schalk, kellner, ieder tot 6 jaren gevangenisstraf, wegens diefstal, voorafgegaan en vergezeld van geweld (op den Ryswykschen weg te 's Gravenbage), te zamen en in ver- eeniging gepleegd. Nog werden voroordeeld: de visscher uit Ter-Aar, wogens mishandeling, tot 10 boete; do zadelmaker uit Oudshoorn en de boekbinder uit Alfen, mede ieder tot f 10 boete, wegens mishandeling. Do Schoveninger en Katwyker bommen Sch. 33, 51, 66, 129, 178, 196, K. W. 20, 26, 39 en 76, van de haring- visschery te Nieuwediep binnengekomen, hebben de laatste dagen op de Noordzee zwaar stormweer doorgestaan, ten gevolge waarvan alle min of meer belangryke schade aan de not ten bekwamen en niet kon worden gevischt. Te Haarlem is weder een geval van Aziatische cholera geconstateerd. Naeen door de justitie te Den Bosch andermaal gehouden onderzoek zyn de beide vermoedeiyke daders van den spoorweg aanslag te Schyndel, Van den Akker en Vor stenbosch, herkomstig uit het beruchte ge hucht Wybosch, onder die gemeente, zwaar geboeid naar Den Bosch overgebracht. Door den H o o g e n R a a d w er d e n heden verworpen de cassatieberoepen vande beide personen te Amsterdam, veroordeeld tot een jaar gevangenisstraf wegens zware mis handeling, welke den dood ten gevolge heeft gehad; en den Haagschen zaakwaarnemer Van Gogh, wogens oplichting veroordeeld tot 3 jaar. Do hoofddader in het valsche- bankbiljetten-proces Krause is in de byzondere strafgevangenis (cellenvleugel) te Leeuwarden overgebracht. Ook te Oosterboer, by Meppel, werd by een 9-jarig kind, aan besmettelyke keelziekte lydende, door dr. J. Bruins Slot, te De Wyk, met gunstig gevolg serum toe gepast. Een der vermoedeiyke daders van den diefstal uit het pakhuis van den hoer Rosman, te Breda, werd tot nu toe tevergeefs gozocht. Zaterdag vernam de politie dat de man was thuis gekomen. Men begaf zich naar zyne woning, zette deze af en trad er binnen; maar onze sinjeur zat op den zolder en had de ladder opgetrokken. Jawel, riep een der agenten, wy hebben óók ladders I Fluks werd zoo'n ding gehaald en tegen het zoldergat gezet, en een agent klom naar boven; maar toen hy op zolder was, zag hy niets dan het gezicht van den gezochte, die op het dak was geklommen en nu door het gat nog even de tong uitstak tegen den dienaar van Hermandad. Over daken en langs goten en uitbouwen wist de man te ontsnappen. (N. B. Gt.) Zaterdag had te VI i ssingen d e plechtige ter-aarde-bestelling plaats van de drie zeelieden, die by de jongste ramp op zoo noodlottige wyze in de uitoefening van hun beroep hun leven verloren. CJit de kantoren van het Belgisch en Ne derlandsch loodswezen, op de loodsschoeners en uit tal vah woningen woei de vlag halfstok. Naast en achter eiken lykwagen liep het personeel van het Belgisch en Nederlandsch loodswezen, terwyi achter den laatsten lyk wagen volgden: de inspecteui van het Bel gisch loodswezen te Antwerpen, de heer Roger, de onder-inspecteur, de commissaris, de ont vanger en het kantoorpersoneel van het Bel gisch loodswezen, de geneesheeren Stewart, Schultz en Vermaas, de commissaris van het Nederlandsch loodswezen, terwyl de vier ge redden mede de ïykwagens volgden. Behalve in de straten, waar de lijkstoet passeerde, waren op hot kerkhof honderden aanwezig om déze droevige plechtigheid by te wonen. Onder hen bevonden zich de burgemeester en de inspecteur van het Neder landsch loodswezen. Aan de groeven ^verd het woord gevoerd door dé hoeren Roger en Vahschooten. Te Winschoten had Vrydag- avond mej. A. G. Eofting het ongeluk eene petroleumlamp om te stooten. Hare kleeren vatten vlam', waardoor zy zoo hevige brand wonden verkreeg, dat men voor haar leven vreest. Door eene daartoe benoemde com missie zyn te Roermond van de 120 arbeiders woningen 52 geheel ongeschikt bevonden, terwyl er 20 nog geschikt kunnen worden gemaakt. Dbor Bl ert Ws. is de aandaöht der eigenaars daarop gevestigd. Blyft dit zonder gevolg, dan worden ook die woningen onbewoonbaar verklaard. In het zuiden van Engeland heeft men grooten last van overstroomingen, daar vele riViéten, ten gevolge van de hevige regens der laatste dagen, buiten de oevers zyn getreden. In vele plaatsen is daardoor groot nadeel aangericht. Het Theemsdal staat ge- deelteiyk ortder water. Het bekende Eton- College by Windsor moest zelfs voorloopig geloten wórden. Het spoorweg verkeer is op enkelo lynen gestaakt, daar de wegon overstroomd zyn. Te Newberry brengen bakkers en slagers hunno waren in booten rond. Ook de brieven bestellers varen rond en reiken in mandjes, aan lange stokken hangende, de brieven aan. Zoo is ook de toestand te Bath en in vele andere steden. Volgens de laatste berichten begint echter het water overal te vallen. In de omstreken van Genua zyn eveneens hevige regens gevallen, welke het spoorweg verkeer tusschen Genua en Vintimille geheel gestremd hebben. De spoorwegtunnel van Aronzano naar Voltri staat onder water, het verkeer is gestaakt. Ook do trams ryden niet meer; do wegon zyn onbruikbaar. Vele kelders zyn ondergeloopen, op sommige plaatsen staat een meter water. De aardbeving, waardoor een gedeelte van Sicilië en Calabrië is geteisterd, was van korten duur. Do schok duurde slechts 12 seconden, maar was zóó hevig, dat daardoor toch groote verwoestingen werden aangericht. Te Messina stortte een gedeelte van den vuurtoren in en ook werden daar vele woonhuizen en kerken ernstig beschadigd. Onder de inwoners veroorzaakte de schok natuuriyk groote ontsteltenis. De schok werd, hoewel minder hevig, in de geheele provincie Messina en ook in Calabrië gevoeld. Ook in deze provincie, vooral te Reggio, werd daar door nogal schade veroorzaakt. Te Messina werd de aardbeving gevoeld om streeks zeven uren in den avond. Vele inwo ners, vooral verschrikt door het gerommel, waarmede de schok gepaard ging, vluchtten uit hunne huizen en sloegen buiten de stad tenten op, waarin zy den nacht doorbrachten. Tegen middernacht werden weer eenige schok ken gevoeld, hoewel minder hevig. Toen de dag aanbrak, durfden de inwoners nog niet naar hunne huizen terugkeeren. Do gouverneur liet de militaire muziek corpsen door de straten marcheeren, ten einde aldus de achtergebleven inwoners gerust te stellen. Tevens posteerde hy eenige afdee lingen van het garnizoen voor het stadhuis, opdat de inwoners zouden kunnen zien, dat alles gereed was, om, zoo noodig, hulp te verleenen. Zoo gelukte het de algemeene paniek te

Leidsch Dagblad | 1894 | | pagina 2