Burgerlijke Stand. Finantiëel© Kroniek. De afgeloopen week bood op finantiöel go- bied weinig merkwaardigs. Alles blijft het zelfde, de machine gaat gewoon haren gang zonder blijk te geven van eenige versnelling of vermeerdering van kracht. Het publiek is steeds zoekende op welke wijze het voordee ligst tot geldbelegging te kunnen overgaan en hoewel de keuze daartoe nog steeds met groote omzichtigheid geschiedt, worden toch de overdreven angst en terughoudendheid veel minder en schjjnt men gemakkelijker tot een besluit te kunnen overgaan, waarbij niet zoo angstvallig meer wordt vastgehouden aan het denkbeeld van Hollandsche Staatsfondsen of Pandbrieven. Langzamerhand wordt een deel van het publiek daartoe wel uit nood gedrongen. De voortdurende verlaging van den rentevoet, waartoe de sterke neiging tot conversie en het aanbieden van geldbelegging, welke geene hoogere rente dan 8 pet. afwerpt, aanleiding geven, is oorzaak dat meer en meer zoowel naar industrieels als buitenlandsche waarden wordt omgezien. Al is het begrijpelijk dat staten of industrieels ondernemingen, nu het benoodig.d kapitaal tegen voordeeliger voor waarden verkrijgbaar is, hiervan op grooter schaal gebruik maken, toch wordt het voor het geldbeleggend publiek moeilijk zich daar mede te verzoenen en is het voor menigeen zelfs onmogelijk om zich eene vermindering van inkomsten te laten welgevallen, daar dikwerf de door de fondsen af te werpen interest de eenige bron van inkomsten vormt en hiernaar het dagelijksch leven is ingericht. De zeer aanlokkelijke schattingen van divi denden, welke de verschillende Tabaks- maatschappijen geacht worden te kun nen uitkeeren, vormden eene uitstekende aan leiding om tot het aankoopen der waarden over te gaan, hetgeen dan ook op tamelijk uitgebreide schaal het geval was. Het was natuurlijk te voorzien dat de groote concen tratie van vraag naar Tabakaandeelen eene aanzienlijke prijsverhooging zou ten gevolge hebben en evon natuurlijk is het, dat dit aan leiding zou geven tot winstverkoopen, welke ten slotte niet onbelangrijke afmetingen aan namen en een ongunstigen invloed op de koersen uitoefenden. Zoo was ten slotte de teruggang voor aandeelen Amsterdam- Deli, Arendsburg en Doli Maat schappij vrij aanzienlijk. "Wel was in den koersteruggang dezer laatsten begrepen eene vermindering van 50 pet. voor het voorloopig uitgekeerd dividend, doch het vorlies bleef niettemin van belang. Zeer aanzienlijk was dit voor aandeelen Deli-Batavia, doch de resultaten van het vorige en de vooruit zichten van dit jaar geven zeker niet de minste aanleiding om de thans geldende koer sen te hoog te achten. Eene zoor gunstigo uit zondering werd gevormd door aandeelen Senembah, waarvan de houders tot eene buitengewone vergadering zijn opgeroepen, om te boslissen over eene voorloopige uitkeering van een deel der winst. De winsten, door deze Maatschappij behaald, worden geacht meer dan 80 pet. te zullen bedragen, zoodat, na zeer flinke storting in het reserve fonds, op eene uitkeering ad 60 pet. zal kunnen worden gerekend. Hiervan stelt men thans voor, ongeveer de helft reeds uit te keoren. De Pandbrieven der N o r t h-W. Pacific Hypotheekbank behaalden aanvankelijk eenige verbetering, doch moesten deze spoedig prijsgeven. Eene kleine combinatie van specu lanten blijft steeds in de weer om alle pogingen tot verheffing te onderdrukken, waartegenover het publiek meer en meer zich beangstigd gaat toonen. Het is niet de eerste keer, dat eene instel ling door het aanhoudend uitstrooien van valsche en onware berichten en de stand vastige aanvallen oener speculatie-party ten slotte haar crediet ondermijnd zag en in moeiiykheden geraakte juist ten gevolge dier •nware berichten. Zou deze tactiek ook hier toegepast worden? De speculanten zyn er niet te goed voorl De Europeesche markt had over het alge meen een zwakker aanzien. Deze stemming vond vooral haren oorsprong op de Weener Beurs, waar, ten gevolge eener overdreven speculatie zucht, eene gevoelige schaarschte van geld ontstond, die zeer onaangenaam ge voeld werd en de overige markten influen- ceorde. Oostenryksche fondsen waren dan ook aanvankelijk in flauwer stemming, doch konden zich spoedig verbetoren Intusschen ma ken Oostenrijk en Hongarye krachtige toebereidselen tot voltooiing der munthervor ming en het aanschaffen van het daartoe benoodigde goud. In Januari a. s. zou reeds do uitgifte eener Oostenryksche goudloening voor dat doel kunnen worden tegemoet gezien. Do Russische markt bleef nagenoeg onveranderd. Behalvo door de beschryvingen der begrafenisplechtigheid van den overleden czaar, is de regeeringsverandering eene ge beurtenis, waaraan byna niet meer gedacht wordt. Spaansche fondsen konden by hoogst beporkten handel nog eene koersverbetering behalen. De Spaansche regeering gaat nu werkeiyk over tot het regelen harer vlottende schuld en wil dit trachten te doen door de uitgifto eener nieuwe binnenlandsche leening, groot 500 millioen pesetas. Of door deze operatie de flnantiöele toestand verbetert, is aan gegronden twyfel onderhevig, de Bank van Spanje heeft de grootste vorderingon, en deze zal nu ter afdoening der schuld de nieuwe obligation dienen aan te nemen, hetgeen feiteiyk in den toestand weinig verandering brengt. Omtrent Turkye blyven de ponversie- plannen aanhouden en de vorwezeniyking daarvan zou voor de Turksohe fondsen geen nafioel zyn. Mocht de convorsie in het begin van het volgend jaar werkeiyk ten uitvoer worden gebracht en een alcohol monopolie worden ingevoerd, dan zoudon (volgens de berekening) de ontvangsten, welke door den Raad van Administratie der Turk6che schuld beheerd worden, zoodanig toenemen, dat eene belangryk grootere aflossing jaarlyks zou kunnen plaats hebben, waardoor de kans op eene permanente rente verhooging op do Turken Serie C D aanmerkeiyk zou verbeteren. De Italiaansche rente liep een weinig terug, de certificaten der verschillonde admi nistratie-kantoren liepen daarentegen be langryk omhoog, welko fondsen trouwens, by gebrek aan eenigen handel, geruimen tyd op de oude lagere koersen gonoteerd bleven en nu eindelyk meer in overeenstemming met d?n koers dor origineole rente werden gebracht. D3 verwisseling der certificaten C i r c u m E t n o a, tegen do nieuwe obligation, schynt men spoedig te kunnen verwachten. De afdeeling der Zuid Amorikaan3ehe waarden kenmerkte zich door eenige levendigen handel in Mexicanen en Brazilianen, welke in aansluiting by de Londenscho Beurs belangryk in prys konden vooruitgaan. Yoor Venezuela was de stemming flauwer. Do aandacht der Amerikaansche Spoorweg- markt bepaalde zich tot twee cardinale punten. Ton eerste de nieuwe Staatsleening, groot 50 millioen dollars, welke thans door Amerika wordt uitgegeven. Hoewel deze leening het type draagt van een 5 pcts. fonds, zal de effectieve rente in verhouding tot den koers van uitgifte ternauwernood 3 pet. bedragen. Toch heeft de uitgifte op de N.-Yorksche Beurs geen gunstigen invloed uitgeoefend. Men vreest dat deze maatregel nog weinig zal uitwerken ter verbotering van den gold- omloop en misschien meer eene vorblinding zal zfin, waardoor do hervorming van het muntwezen op den achtergrond zal geraken. Intusschen wil president Cleveland, nu de voorstanders van het zilver by de verkiezingen de nederlaag hebben geleden, krachtig het zilver vraagstuk by het Congres in behandeling brengen. Het tweede belangryke foit was het zoo lang verwachte verslag der A t c h i s o n. Het is van algemeone bekendheid, dat ons land in buitengewoon groote mate by dozen spoor weg betrokken is, en daarom was het rap port van den heer Little gedurende de eerste dagen op veler lippen. Hoewol het hoogst bezwaariyk gaat dit ingewikkeld - hoewel zeer duideiyk gesteld - verslag in beknopten vorm te gieten, volgen hier toch enkele der voornaamste punten daaruit. Uit het onderzoek is gebleken dat het eigen net van het A tch is on systeem, daarby niet mederekenende de Atlantic Paci fic, de Colorado Midland en de St.- Louis S.-Francisco, aan netto ont vangsten heeft opgebracht 5,606,000 dollars, zynde dit cyfer de basis, waarop eene even tueels reorganisatie zou kunnen worden ge bouwd. Onder de vele lynen, welko door de Atchison in gebruik z'yn, behoort eene kleinere van weinig belangrykheid, welker exploitatie verlies oplevert. "Word doze lyn nu prysgege ven, dan zoudon de netto-ontvangsten stygen tot 4,912,000 doll., gelykstaando mot 3.82 pet. op de Algomeene Hypotheek obligatiën. Doch hierby is dan geene rekening gehouden met andere omstandigheden. De hier gegeven cyfers vormen het werkelyke bedrag der netto-ontvangsten, voortspruitende uitslui tend uit de exploitatie, met geen vlot tende schulden, zyiynen, enz.Tokening hou dende. Toch moet dit geschieden, te meer, daar het bedrag der vlottende schuld niet minder bedraagt dan netto 10,410,000 dollars. Of dit bodrag zal in vaste schuld moeten worden omgezet en zal dan de rentelast doen stygen, öf de aandeelhouders zullen door bystorting deze schuld moeten delgen, doch hiervoor zal wel weinig bereidwilligheid worden gevonden Hoewel nu de rente op de algeraeene hypotheek ongeveer verdiend zou zyn, is dit gedeelteiyk te danken aan de hulpbronnen, welke de Atchison in de drie zyiynen, de Atlantic, de Colorado en de St.-Louis en S. F r a n c i 8 c o bezit. Deze lynen echter komen de Atchison op zeer zware lasten te staan, die zy genoodzaakt is te blyven dragen, al mogen door nadere reorganisatie die lasten eenigszins worden verlicht. Prysgeven kan zy die lynen niet; geschiedt dit, dan is de Atchison de Atchison niet meer, doch alleen een groot systeem van spoorwegen, waarheen de groote toevoor-kanalen zyn af gesneden. Welke pogingen tot herstel zullen worden aangewend, is nog niet aan te geven, doch do algemeene-hypotheek-obligatiehouders zullen verstandig doen met zich niet te vleien, dat zy overeenkomstig den hierboven aangegeven rentevoet uit den chaos zullen geraken. Er blyft in het rapport met nog te veel bykomendo zaken rekening te houden, om niet tot de overtuiging te komen, dat nog door verschillende belanghebbenden opofferin gen zullen moeten worden gebracht. Do daling der obligation Chicago Grand Trunk vindt hare oorzaak in dewaarschyn- ïykheid, dat do Grand Trunk- of Canada-spoor weg, waaraan eerstgenoemde obligatiön door eene pachtovereenkomst verbonden zyn, onder beheer van een receiver zal worden gesteld. Hierdoor zou de coupon-betaling vermoedeiyk voorloopig achterwege blyven. Rynlandtche Batik. BUITENLAND. Frankrijk. De keizerin-weduwe van Rusland heeft niet alleen de Fransche bewindhebbers bedankt voor de bewyzen van sympathie, maar oo' den nieuwen pretendent naar de kroon van Frankryk, generaal Bourbon y Castello. Het telegram luidt: „Aan den hertog van Anjou to Madrid. Ik dank u oprecht voor uwe be tuiging van deelneming in myne smart. Marie". Do generaal heeft zich natuuriyk gehaast, dit telegram wereldkundig te maken. Dat de czarina den generaal den bestreden titel „hertog van Anjou" toekent, heeft in Frankryk geen aangenamen indruk gemaakt. België. In de Kamer deed - gisteren de minister president De Burlet eenige mededeelingen be treffende de plannen van het ministerie. De regeering zeide de minister zal weldra de wetsontwerpen indienen, waarby aan de beroeps-vereenigingen het recht zal worden verleend om wettelijk erkende ver eenigingen te vormen, alsmede tot het regelen van de uitgifte van beurswaarden en tot wyzi- ging van de successie-belasting, wat betreft de aanvaarding van de nalatenschap door den overlevenden echtgenoot. Voorts zullen door de regeering worden ingediend wetsontwerpen tot regeling der arbeidscontracten, tot verzekering tegen onge vallen by den arbeid en tot het oprichten van hulpkassen voor de mynwerkers, benevens een wetsontwerp, waardoor gehuwden vrouwen het overleggen harer spaarpenningen gemak- keiyk wordt gemaakt. Voorts worden nog aangekondigd wets ontwerpen tot wyziging van de bestaande wet betreffende de arbeidsraden en tot rege ling van de verkiezingen der gemeenteraden, benevens een ontwerp tot wyziging van de wet betreffende het lager onderwys. Insgelyks is de regeering voornemens voorstellen te doen, waardoor eene meer evenredige ver deeling der militaire lasten zal worden ver kregen. Ten slotte vorklaarde de heer De Burlet, dat de instelling van een ministerie voor arbeids zaken zeker zal bybrengen tot ontwikkeling en volmaking van dit toezicht op den arbeid. De taak van dit departement zal vooral wezen alle gegevens te verzamelen en openbaar te maken, welke betrekking hebben op de rege ling van den arbeid, d9 verhoudingen tusschen kapitaal en arbeid en de werkstakingen. Voorts zal de regeering ook voorstellen in dienen, waardoor hulp wordt verleend aan den landbouw, ten einde verbetering te bren gen in den tegenwoordigen economischen toestand des lands. Een der voornaamste getuigen in het proces-Joniaux, Emïlie Ablay, de zuster van mevrouw Joniaux, is overleden. Mejuffrouw Ablay was sinds jaren sukke lende en altyd omringd door apothekersflesch- je8 en medicamenten van allerlei aard. In den loop der instructie heeft zy verklaard, dat zekere vergiften, door mevrouw Joniaux te Brussel gekocht, voor haar bestemd waren zy gebruikte o. a. veel morphine. Met haar verdwynt dus een belangryke getuige dé charge. Rusland. Voor de uitvaart van den czaar te Moskou begonnen reeds des morgens te zes uren zich de verschillonde groepen te vormen, die deel uitmaken zouden van den stoet. De plaats van iedere groep was aangegeven door een reus achtig zwart nummer, dat op eeno witte vlag werd vooropgedrageu. Voor ontvangst van den trein was aan het station eene tribune opge slagen, die geheel bekleed was met zwart doek en versierd met guirlandes van groen. Om tien minuten over halfelf stoomde de rouwtrein langzaam het station binnen, begroet door de muziek van de kapel der eerewacht. De Metropolitaan van Moskou, omringd door zes en dertig bisschoppen in prachtige ambts gewaden, las de mis. Het met hermelyn omzoomde gouden ïykkleed werd door vier generaals van de kist genomen, waarop de keizer, de prins van "Wales en de grootvorsten de baar opnamen en blootshoofds naar de vergulde rouwkoets droegen tusschen twee ryen van aanzienlyke dames en van hoog waardigheidsbekleders van Moskou. Waar de baar voorbfiging, ontblootten velen het hoofd en knielden neder. Op de kist werden de kroon en het zwaard des keizers gelegd. Het was eene prachtige groep: de vergulde lykwagen met de ïykkist, bedekt door het ryke kleed en de gouden waardigheidsteekenen, daarvoor acht paarden met zwarte kleeden omhangen. Achter de koets stond de jonge czaar in de uniform der Preobrajensky-garde; aan zyne rechterzyde de prins van Wales. Do keizerin weduwe, die ongeleid uit den trein stapte, had de prinses van Wales aan de eene zyde, prinses Alix aan de andere. Hare beide dochters Xenia en Olga liepen daarachter met grootvorstin Elisabeth Feodorowna. Alle dames waren zwaar gesluierd, zoodat men van de gezichten weinig zien kon. Hot lichaam van den czaar was bedekt met een keizeriyken mantel, waarop de handen gevouwen waren. De gelaatstrekken van den „Grooten Vredestichter" hebben eene zeer kalme uitdrukking. Zoodra de kist op de katafalk was ge plaatst, word de kerk voor het publiek geopend en stroomde de menigte naar binnen om het kruisbeeld en de hand van den Czaar te kussen. Zoowel overdag als 's nachts werd de bevolking tot bezichtiging van het ïyk, zoolang dit te Moskou was, toegelaten. De optocht van den rouwstoet door de straten maakte een onvorgeteiykon indruk. De doodsche stilte, die onder de duizenden toeschouwers heerschte, werd alleen verbroken door het klokgelui en de saluutschoten. Aan weerskanten staken de huizen, met rouwtee- tenen omhangen, scherp af tegen de grys heldere Russische winterlucht en togen de witte sneeuwvachten, over de daken uitge spreid. En tusschen deze rouwende huizen- ryen, van waar toeschouwers uit de ramen en van de daken neerkeken, bewoog zich de veelkleurige staalkaart van alles, wat het reusachtige czarenryk voor edels oplevert. De stoet, welke te St.-Petersburg de lijk koets, die het stoffelyk overschot van keizer Alexander overbracht naar diens laatste rust plaats, voorafging en volgde, onderscheidde zich in hoofdzaak niet van die te Moskou. Het geringe verschil tusschen beide processiön bestond slechts in de lengte. De begrafenisstoet te St Petersburg bestond uit 156 groepen, gerangschikt in 13 sectien. Het hoofd was reeds op den hoek van de Grande Morskaya, toen het andere einde zich nog aan het station bevond. Te Berlyn is een telegram ontvangen uit St.-Petersburg, waarin wordt gemeld, dat de officieren dor Duitsche deputatie, samen met de Russische officieren, de eerewacht vormen, welke de wacht houdt aan de lykbaar van czaar Alexander. De juistheid dezer mede- doeling moet nog blyken. Het lyk van czaar Alexander zal den 19den dezer bygezet worden. In het Kremlin te Moskou liggen op het oogenblik meer dan 200 kransen, waaronder 11 i zilveren en 2 gouden, beide afkomstig van Siberische kooplieden, en waarvan de een eene waarde van 15,000, de ander van 5000 roebel vertegenwoordigt. Op weg van Livadia naar Moskou werden 53, van Moskou naar St.-Petersburg 19 kransen gegeven. Op de reis van Jalta tot St. Petersburg werden bovendien nog 9 kruisbeelden geschonken. Alle kransen en andere huldeteekenen aan don overleden Czaar worden naar St. Petersburg gezonden en op het graf van den keizer neergelegd. Volgens een telegraphisch bericht uit Weenen liep aldaar een gerucht van eene oproerige beweging by de Polytechnische school te St.-Petersburg. De studenten zouden uit vyandschap jegens het monarchaal beginsel hebben geweigerd, den eed van trouw aan den nieuwen Czaar af te leggen en dienten gevolge zouden er arrestatiöu hebben plaats gehad. China on Japan. Reeds den 4den October verkondigde de Japansche maarschalk Jamagata, dat do be zetting van de Chineesche hoofdstad Peking het doel was van den veldtocht. In eene dag order aan zyne officieren zeide hy: „Sedert het bestaan van ons ryk, dat is sedert 2554 jaren, zfin de twee machtigste staten van Oost Azië nog nooit om eene zoo gewichtige quaestio in oorlog geweest. Offi cieren! Des te meer moeten wy gedachtig blyven, waarom onze keizer sedert dertig jaren onophoudeiyk er naar heeft gestreefd ons deel te doen hebben aan de Europeesche beschaving en ons leger naar Europeesch voorbeeld te organiseeren. Natuuriyk geschiedde dit met geen ander doel, dan opdat wy by gelegen heden als de tegenwoordige zouden blyken bruikbaar te zyn. Gy hebt talent, dapperheid en vaderlandsliefde in de moeilykste omstan digheden bewezen. Het klimaat is anders dan het onze, de wegen zyn slecht en dikwyis is er zelfs aan drinkwater gebrek. Maar gy verdraagt dit als vaderlandlievende mannen met geduld en onder alle ontberingen zyt gy tevreden. Ons allen toch bezielt één wensch: naar Peking te marcheeren. Ik ben overtuigd, dat wy met onze geestdrift en onze dapper heid der geheele wereld onze macht kunnen doen blyken. Toch is de bereiking van ons doel mot vele moeiiykheden verbonden, want do weg is lang en onze vyanden zyn talryk. Daarom moeten wy nog grooteron moed toonen. Maar wy moeten Peking bereiken. Eerst daar zullen wy vrede sluiten en eerst dan kan onze keizer gerust zyn over de toekomst! Nog iets heb ik te zeggen. Onze vyand is niet de enkele Chinees, maar het Chineesche leger. Den weer- loozen vyand moeten wy vriendschappeiyk be jegenen, maar wie levend den vyand in handen valt, geve liever vrywillig zich den dood, op dat onze roem niet door de beschimpingen van een wreeden vyand worde bevlekt." Japan wil alzoo geen vrede sluiten, zoo wordt verzekerd, voordat zyne troepon Peking zyn binnengetrokken, en het heeft voorzeker niet minder recht dit te eischen, dan de Duitschers in 1870 hadden, Parys gedeelteiyk te bezetten. Dat het dan de bemiddeüng der Vereenigde Staten aanneemt, is niet onwaar- schynlyk, want de regeering van Washington heeft zich altyd vriendschappeiyk getoond en begeert geene haven of anderen duren prys voor hare diensten. De bezetting van Peking zou ook het sluiten van den vrede bespoedi gen, want zeker zullen de Cbineezen ook nu beproeven, de onderhandelingen te vertragen en de Japanners te bedriegen, zoodra dezen hebben halt gemaakt. De nederlagen der Chineezen in 1860 tegen de Engelschen en Franschen hebben hen niet wyzer gemaakt. Nog geldt by hen het woord van Confusius: „Ik schep niets nieuws; ik ge loof het oude, onderwys het en bouw er op voort." En toen de „westeiyke barbaren" eindelyk, na de vredesvoorwaarden te hebben voorgeschreven, aftrokken, meldde het offlciëele Chineesche blad, dat de gehoorzame Europe anen op bevel des keizers het land hadden verlaten. De betaling der oorlogsschatting word als volgt verklaard: de arme vreemde lingen, die in hun land honger leden, waren naar den keizer van China gekomen en deze> had hun geld gegeven om ryst te koopen. Waarschyniyk zal nu ook wel zulk een edict verschynen en worden verzekerd, dat de grootmoedige keizer de verachte Japanners -genade heeft geschonken. Naar berichten uit Shanghai te oordeelen, is het niet onmogeiyk, dat Li Hoeng Chang de rol van Bazaine zal moeten spelen, of schoon de door hem georganiseerde troepon ten minste nog den vyand weerstand hebben geboden. Een correspondent van de „Times" verhaalt van den krygshaffigen geest, welke geheel Japan thans bezielt. Merkwaardig is do bereid vaardigheid, waarmede ieder zyn deel in de oorlogslasten draagt. De houthakker en de waterdrager zyn niet minder dan de meer beschaafden en ryksgrooten in spanning over den afloop van den oorlog en offeren tot welslagen daarvan gaarne hunne spaarduiten. Er doen zich daarby ook wel vermakelijke tooneelen voor. Zoo werd onlangs een stuk opgevoerd, waarin een Chineesch generaal zyne Japansche tegenstanders een oogenblik in 't nauw brengt. Daar sprong uit de toe schouwers een Japansche boer op het tooneel en ranselde den Chineeschen generaal geducht af. Men hoort van koelies, die het geld voor hun middagmaal besteden om eene courant te koopen, waarin een wapenfeit beschreven staat; van een kok, die uit eene raap het gezicht van een Chinees sneed (inderdaad een prachtig materiaal voor eene Chineesche physionomie) en het boven het fornuis ophing, om, terwyi by braadde en kookte, zyn vaderlandsch ge voel met de schuinspaan er aan te kunnen luchten. Overal, waar de troepen langs komen, worden zy met feesteiykheden ontvangen en gul onthaald en verrfizen kapelletjes, waar voor hun zegepraal en behouden terugkeer wordt gebeden. Geen wonder, dat er in het leger zelf ook zulk eene geestdrift is, als de natie zoo meewerkt. De Japanners hebben Port-Arthur nog niet veroverd en evenmin bevindt zich reeds Mukden in hunne handen. De Chineezen beweren zelfs, dat generaal Yamagata op zyn marsch naar het noorden by de Motienting een échec heeft geleden. Volgens een telegram uit Tientsin leden de Japansche troepen by hun aanval tegen deze plaats de nederlaag en werden zy tot den aftocht gedwongen. Van andoie zyde is echter dit bericht nog niet bevestigd. Betreffende de bemiddeling van president Cleveland is nog niets naders bekend. De regeering te Washington wacht nog steeds op het antwoord van Japan. Waarschijniyk zal de Japansche regeering wel wachten met haar antwoord, totdat op het oorlogsterrein eene beslissing is verkregen. Volgens bericht uit Tietsin is generaal Weh, die door den krygsraad en by keizeriyk edict veroordeeld werd wegens lafhartigheid in den slag by Pingjang en van oneerlijkheid met do krygskas, op keizeriyk bevel onthoofd. Armenië. De vereenigmg te Londen, tot behartiging van de belangen der Armeniërs, heeft oen adres gezonden aan den minister van koloniën, lord Kimberley, waarin de aandacht wordt gevestigd op do wreedheden, door de Baschi- Bozoeks onlangs in Arraenie gepleegd. Het aantal der vermuorde personen wordt op 6000 a 10,000 geschat. Houderden vrou wen en jonge meisjes werden mishandeld en daarna met bajonetsteken gedood. Dertig dorpen zyn goheel verwoest. Vele menschen werden in hunne huizon met petroleum be goten en levend verbrand. De Turksche soldaten erkennen zeiven dQ juistheid dezer mededeelicgen. KATWIJK. Gob o ren: Fenon, D. van S. Bilkema en T. Koning. Dirk, Z. van D. Oowersloot en N. De Roode. Johanna, D. van P. J. Minnoe oo EL. Souverrjn. Lena, D. van T. Gajjt en A. Quijt. Cornelia, Z. van D. K. Ouweb&nd en G. ZwmeDburg. Arend, Z. van A. v. d. Bent eo O. De JoDg. Johannes Gerhardna Lambertua, Z. van JJ. Gewald en T. Blom. Huig, Z. van H. Hoek en K. v. d. Pla8. Gerardua, Z van D. A. Maagdelgo en G. Yooya. Johanna Margaretha, D. van T. v. 8chie en M. Haasnoot. Leuntjc-, D. van C. Ougt ea A. Hoek, Overloden: Agatha Aanhar.eD, wel. Chr. Van Leeuwen. 66 j. OEGSTGEEST. Willem Arnoldu8, Z. van P. H. Van Huit en E. M. Arnoldue. Gehuwd: W. Oudahooro en E. v. d. Zwart. WASSENAAR. Geboren: Maria Johanna, D. van A. Gardien en T. v. d. Meer. Adriana Petronella Wilhelmina Martina, D. van W. J. Arkosterjo, wed, van A. Boraboom. Theodorua Jaeobu8, Z. van T. KDijne^hnrg en O. M. v. d. Meer. Overleden: Helena Vsn der Drif;, geb. met Jac. Noordhovon, 47 j. Ondertrouwd: J. Overgaanw wedor. en O. M, Beukers. J. v. Egmond o?. R. v. Dijk. UCHISTEftfiTE. Resultaten der waarnemingen aan de Gasfabriek. WEEK tan 4 tot 10 November 1894. Datum. Uur Aantal. Gem. Eng. Standk. 4 November 6.7.16 7 16.4 6 6.7.15 8 16.6 6 6.7.— 7 16.6 7 B.7.16 8 16.8 8 6.7.- 7 16.4 9 5.7.80 8 16.6 10 5.7.30 8 16.4 Advertentiön in het „Leidsch EU Dagblad" worden berekend ad 171. Cents per regel. Advertentiên van firma's of personen, die een of ander artikel aankondigen of de aan dacht op hunne zaak zelve vestigen, ad ÏO Cent» per regel. KLEINE ADVERTENTIÊN ÏO Cents by vooruitbetaling.

Leidsch Dagblad | 1894 | | pagina 2