grove Kachelkolen. ADRIANIs BOEKHANDEL, I. N. GEYER, Botermarkt 26, LEIDEN. NATUURBOTER. Aanbesteding Leiden, 17 Jïovember. G. L. VAN DEN BERG, Van af heden is gereed Wed. ISTEENIIAUER Zn., Ju A.antocht: O. Cramer, Afgescheiden van den componist was echter bet programma te lang. Om twee uren als solo-pianist een publiek te boeien, moet men (ik zou byna zeggen minstens) een Rubin stein zijn. En zelfs Rubinstein speelt in den regel nog werken van meerdere componisten Van Groningen heeft gisteravond buiten eenige quaestie weer veel reden tot bewon dering gegeven. Voor zyn geheugen groeit die bewondering eenvoudig tot eene stomme ver bazing; zijn technische vaardigheid; de spelende gemakkelijkheid, waarmede hij over de grootste moeilijkheden heen wiptdit alles doet ons in hem den pianist van eersten rang huldigen. De eenige opmerking op dit gebied, die ik mij durf veroorloven, geldt eene onduidelijk heid in het passagewerk in de linkerhand (Prélude G majeur; Etude C-mineur b. v.) en aan den anderen kant nu en dan een prae- domineeren van de lage helft van het klavier. Van het eerste ligt o. i. de schuld aan een 4e druk pedaal-gebruik; van het tweede aan het instrument, dat in de lage tonen bijzon der vol en sonoor van geluid, in het midden en hoogere gedeelte wat dof is. Minder echter dan ik had verwacht leerde ik uit Van Gro- ningens opvatting van de Chopin-muziek. Sommige stukken en vooral het Scherzo in B-mineur (op. 20) enleveerde by door eene krachtige, energieke wed rgave, maar daar waren andere, waar óf onrust öf excentriciteit hinderlijk mij aandeden: do C-mineur étude miste veel van hot grootsche, dat ik daarin altijd hoorde, en de Valse in E mineur werd zelfs geheel iets anders dan ik ooit had gehoord. Niettemin heb ik ook gisteravond van Van Groningen weer veel geleerd; weinigen zullen hem bijv. do As majeur-Ballade zóó naspelen 1 Het is te verwachten dat de volgende avonden, waar het programma meer afwisse ling biedt en bovendien eene jonge zangeres medewerkt, die hier reeds een goeden naam zich verwierf, talrijker bezocht zullen worden. Het z\j zool Mr. E. Op zeer eigenaardige wyze noodigt dit jaar de firma Blankenberg Co., boek-, papier en kunsthandel aan de Mare alhier, de cliëntoele uit hare Sint-Nicolaas-étalage te komen bezichtigen. Die uitnoodiging is in Oudhollanüsehen stijl uitgevoerd, met een „saluut" aan „den vriendtlycken ende goedt- willigen leser." De lettertypen zyn Oud- hollandseb, de tekst is Oudhollandsch, het papier is Oudhollandsch. Het ziet er keurig uit. Zoo n invitatie, welke in het vergulde titel-vignet tevens herinnert aan het „Konst bringt Jonst", wordt nog lang als een souvenir bewaart. Het zegel op de enveloppe en dat men op de in zwart en rood gedrukte uit noodiging terugvindt, is eene reproductie van een origineel in was van het jaar 1412. Per Fransche mail werden door ons ontvangen de Bataviasche bladen van 1719 October, alsmede de „Deli Crt." alleen van 17 October. In het café „den Burght" alhier is eene vergadering gehouden van de afdeeling Leiden en Omstreken der Hollandsche Maatschappij van Landbouw. Na mededeeling van eenige ingekomen stukken werd door den heer A. Bos, zuivel- consulent voor de provincie Zuid-Holland, eene aandachtig aangehoorde rede gehouden over de verschillende stelsels van zuivelbereiding. Als candidaten voor het lidmaatschap van hot Hoofdbestuur zullen worden aanbevolen de heeren Mr. A. D. Yan Aösendelft de Coningh en K. De Boer Cz., burgemeesters van Leider dorp en Assendelft. Tot leden van het bestuur, in de plaats van de niet-herkiesbaren, werden benoemd de hoeren A. Vrome3teyn en J. Rietkerk. In zake mond- en klauwzeer onder het vee tullen voorstellen worden gedaan om te ver krijgen dat de toepassing der wet minder moeilijkheden en schade voor de landbouwers oplevert. Tot leden van toezicht op een, door het R\jk te subsidiëeren, proefveld onder de ge meente Oegstgeest werden benoemd de heeren Jac. De Graaf en A. Yromesteyn. Na het houden van eene verloting werd de bijeenkomst gesloten. Uit het rapport der commissie uit de Provinciale Staten, uitgebracht over de zaak der krankzinnigen-verpleging in Zuid-Holland, blijkt dat de overgroote meerderheid eenstem mig met Ged.-Staten erkent dat er gebrek aan plaatsruimte is voor de verpleging van 3dokhsse krankzinnige patiënten. Eenstemmig denkt de commissie in beginsel gunstig over het adres van den gemeenteraad van Leiden tot subsidièering van een te verryzen gesticht, maar z\j acht het verzoek om dadelijk te be sluiten tot toekenning van een subsidie voor een gesticht te Leiden, niet voor dadelyke toewyzing vatbaar, daar het plan van Leiden nog niet voldoende is omschreven en vooral, daar er in elk geval eene betrouwbare begrooting dient te worden opgemaakt en be oordeeld met het oog op de finantiëele gevolgen. De Commissie meent dat de Staten zich thans zullen hebben te bepalen in beginsel tot eene opdracht aan Ged. 8taten om met de gemeente Leiden in onderhandeling te treden over het verleenen aan haar van een subsidie voor de helft tot een te bepalen maximum in de kosteL voor op- en inrichting van een gesticht voor 300 krankzinnige patiënten 3de klasse, te stichten op het „Raam- land", onder Zoeterwoude, by Leiden, onder nader goed te keuren voorwaarden en het aan Ged, Staten over te laten, binnen zoo danigen termyn, als het belang der zaak medebrengt, voorstellen aan de Prov. Staten te doen. In dit rapport is geene verandering gebracht door de verschillende ingekomen adressen van bet bestuur van het krankzinnigengesticht te 's-Gravenhage om f 260,000 subsidie te ver leenen voor den bouw van een buitengesticht op de buitenplaats „Oud-Rozenburg" onder Loosduinen; eene briefwisseling tusschen B. en Ws. van 's-Gravenhage en Ged. Staten, naar aanleiding van de opzegging door het bestuur van het gesticht te Vucht tegen 3 Januari ter zake van de opneming van Haag- sche verpleegden. B. en Ws. vrfgen daarby inlichting van welk gesticht die Haagsche patiënten uit Yucht kunnen opgenomen worden of subsidie aan het gesticht te 's-Gravenhage. De commissie stelt voor die briefwisseling voor kennisgeving aan te nemen en op het adres van het bestuur van het Haagsche ge sticht afwyzend te beschikken, omdat zy de finantiëele zyde van het verzoek niet aanlok- keiyk vindt en bepaaldelyk het aangaan van eene geldleening door de provincie met eene particuliere instelling haar niet vrij van be denking voorkomt. Behalve de hoogleeraren dr. Gering, te Kiel, dr. Heinzel te Weenen, en dr. Weinthold, te Beriyn, is ook professor dr. Symons, te Groningen, benoemd tot eere-lid der Koninkiyke Noorsche vereeniging voor oude taal- en letterkunde te Kopenhage. Gisteren dineerden by Hare Majesteiten: baronesse Yan Nagell van Ampsen, dame du Palais; baron Yan Nagell van AmpseD, opper stalmeester; jhr. Laman Trip, president van de rechtb. te Zutfenluit.-kol. jhr. Van Reigers berg Yersluys, commandant van het remonte depot, en graaf Karei Bentinck. Tot predikant by de Ned.-Herv. gemeente van Woubrugge is beroepen ds. L. Meerburg, pred, te Capelle aan den IJsel. Het 2-tal be stond uit den beroepeno en ds. J. C. Klomp, pred. te Lunteren. Te Woubrugge zyn gekozen tot stem gerechtigde lidmaten als gemachtigden voor het kiescollege der Ned.-Hervormde gemeente aldaar de heeren Mn. Overvliet en Abr. Yan der Boon, in de plaats van de heeren Joh. Van der Laan en P. De Kwaasteniet, die bedankten. In de aanstaande vergadering van de Provinciale Staten van Zuid-Holland op Dinsdag 20 November zullen nog behandeld worden een voorstel tot verhooging met f 50 van de bydrage aan Brielle voor een verzekerden veerdienst tusschen Maassluis en Rozenburg en een voorstel om eeno gratificatie te verlee nen van 234 voor eens aan de weduwe van H. Van Yarik, in leven kantonnier aan het jaag pad langs den Ryn. Door de Commissie uit de Provinciale Staten is o. a. gunstig geadviseerd op de voorstellen tot in-beheer-neming der Gouwe by de pro vincie. De Commissie heeft afwijzend gepreadvi seerd op de aanvrage om subsidie van het Bestuur van het Landhuishoudkundig Congres te Dordrecht, daar er geene zeer byzondere redenen aanwezig zyn om in dit geval af te wyken van den regel tot onthouding. De gedenkdag van Neerlands onafhan kelijkheid werd heden in Den Haag in her innering gebracht door het ontplooien van de nationale vlag aan den grooten toren, het stadhuis en andere openbare gebouwen. Te Leiden nietl Gemengd Nieuws. De photographieza ak van den heer T. J. Kousbroek, aan den Stationsweg, is overgegaan in handen van den heer K. F. Warburg, die zich beijvert, deze inrichting tot meerderen bloei te brengen. Een der hoofd factoren daarvoor is natuuriyk het afleveren van goed en net werk. En daartoe is de tegenwoordige ondernemer, naar hetgeen wy van hem zagen, volkomen in staat. Nu heeft hy bovendien voor Leiden nog iets nieuws ingevoerd. Ieder, die een half of heel dozyn portretten by hem bestelt, krijgt op den koop toe een bloemportret, dat is een photographie in album formaat, waarop de eene of andore bloem als versiering en daarnaast in verkleinde afmeting eene afbeelding van den persooD, die gephoto grapheerd is. Een exemplaar, dat de heer Warburg ons liet zien, stelde als orneering de modebloem, een chrysanthemum, voor. Het zag er smaakvol uit. De maskerade alhier in 1895 kan wegens voldoend aantal deelnemers doorgaan. In de volgende week zal te Zoeterwoude eene collecte langs de huizen gehouden worden voor de dragers van het Metalen Kruis en de Citadel-medaille. Dezer dagen wordt in de gemeente Wassenaar aan de huizen der ingezetenen eene collecte gehouden, ten voordeele der nagelaten betrekkingen van gesneuvelde militairen op Lombok. Den 3den December a. s. zal de bedeeling vanwege de Wassenaarsche Spys- kokery weder een aanvang nemen. Het gebied van verzekering, behalve tegen brandschade, was een vyf en twintig jaar geleden ten onzent nog vrywel een braakliggend veld. Langen tyd vorderde het, alvorens het begrip van verzekering tegen allerlei ongevallen, die in het menscheiyk leven kunnen voorkomen, tot de massa door drong en nog lange tyd ging er mee gemoeid alvoreDs de practyk de theorie op den voet volgde. De mindere zorgeloosheid, in de plaats getreden van de vroegere onverschilligheid of onbekendheid met het assurantie-wezen in zyne ontwikkeling en verschillende vormen, heeft het aanzjjn gegeven aan tal van maat- schappyen, die, als een net over het land uit gespreid, zich in geheel ons leven, in al ons doen en laten als ware het ingeweven hebben en niet weinig bydragen tot geruststelling omtrent het heden en wel het meest omtrent hetgeen de toekomst baren zal. Tot voor korten tyd hadden alle bestaande Yerzekering-Maatschappyen uitsluitend het oog gericht op verzekering tegen de mogelyke gevolgen van toestanden, ontstaan uit den gewonen, natuurlyken loop der dingen, zooals brand, hagelslag, invaliditeit, ouderdom, over- lyden enz. Aanvankelyk breidde het assurantie wezen zich uit, toen het zich ook wierp op het gebied der gebeurlykhoden, die meer het gevolg zyn van gewyzigde maatschappelyke toestanden, zooals het breken van groote spiegelruiten, ongelukken op werkplaatsen, werkeloosheid, enz., totdat vernuftige mannen eindelyk het plan ontwierpen en tot uitvoering brachten om ook verzekeringen te sluiten tegen het verlies van of schade aan eigen dommen geleden door inbraak met of zonder diefstal. Zwaar gehavend aan vleet en met belangryk nettenverlies zyn in den loop van gisteren, den afgeloopen nacht en heden te Ylaardingen van de haringvangst onder den Engelschen wal binnengeloopen een 50-tal bomschuiten en loggers van Scheveningsche reeder.5 met over het geheel onvoldoende vangsten, waardoor de schade te zwaarder te dragen valt. Van den logger „De zes Gebroeders" van de firma G. Den Duik te Scheveningen, eveneens te Ylaardingen binnengeloopen, is j. 1. Woens dag tydens het stormweder door een zware stortzee over boord geslagen en verdronken de matroos M. Grootveld, die een vrouw met vyf kinderen nalaat. De stuurman Den Heyer van de Scheve ningsche bomschuit „Christoffer", reeder T. Varkevisser, heeft gerapporteerd dat den 12den November de vleet van een Vlaardingschen logger van den reeder Hoogerwerff met de vleet van zyne schuit in elkander zyn geraakt. De stuurman van dien logger heeft daarop 45 netten van de vleet van de Scheveningsche schuit gekapt, waarop Den Heyer zyne vlag gen heeft opgezet om het Nederlandsche politievaartuig „De Zeehond" te waarschuwen. Dit seinde terug, waaruit men moest opmaken dat het onmogelyk was om te naderen daar het niet is gekomen. Daar de logger waarscbynlyk heden te Ylaardingen is binnengeloopen, hebben de reeder en zijn stuurman van de Schevening sche schuit zich heden daarheen begeven. Uit A msterdam is gisteravond govankelyk naar Den Haag overgebracht een man, die gesignaleerd stond wegens oplichting 0:1 reeds vroeger met de gevangenis kennis maakte. Hy noemde zich „Neef Piot, zoon van meue Sientje", en klopte onder dien naam by ver schillende ingezetenen van Den Haag aan, voorgevende van hen een „verre Neef" te zyn. Hij wist zfln praatje goed te maken, de men- schen te overreden, en was hy eenmaal binnen dan volgde een aandoeniyk verhaal van „Neef" over zyn wedervaren als koloniaal op Lombok; hy had kogels in den rug, was erg gewond geweest door klewangbouwen enz. Onnoodig te zeggen dat alles verzonnen was; doch goedgeloo^igen menschen, begaan met het treurige lot, zooals de man dat afschilderde, wist by do centen uit den zak te kloppen, of beter gezegd, te praten, waarmede by dan souis een goed daggeld verdiende. De man is voorloopig maar naar het Huis van Bewaring overgebracht. Te Loosdrecht heeft de jongste 6torm niet 2lleen geen schade veroorzaakt, maar aan een ingezetene zelfs buitengewoon voordeel opgeleverd. Vermoedeiyk opgedreven door den hevigen wind, heeft eene school snoeken hare toevlucht gezocht in een paar slootjes ter breedte van circa 1 meter rondom de hofstede van den visscher en vischhande- laar Frese. Zonder veel moeite maakte hy al de vluchtelingen buit. De vangst bedroegeen paar honderd pond. (N. R. c.) Men meldt uit Zevenaar: Te EIten deed zich dezer dagen een geval voor, hetwelk veel opzien hoeft gebaard. By oen familie zou nl. een bruiloftsfeest gevierd worden. Een woordenwisseling was voorafgegaan en een uur later vond men een der leden opgehan gen. Het familiefeest ging evenwel door en was er niets minder om, wat aanleiding gaf dat de politie zich met de zaak bemoeide en twee broeders van den overledene, op vermoe den van moord,' aan de justitie te Wezel wer den overgeleverd. Een vi 8 s c h e r s s ch ui t heeft te Huil 4 opvarenden aan land gezet van de Engelsche stoomboot „Culmore," die tydens den jongsten storm op de Engelsche kust vergaan is. Van de opvarenden zyn 22 ver dronken. Het ongeval te Vlissingen heeft der justitie te Middelburg aanleiding gegeven tot een onderzoek. Volgens geruchten zou van de zyde van het Engelsche stoomschip „Seagull" (niet „Spindrift" zooals eerst ge meld werd), niet de minste poging zyn aan gewend om de drenkelingen te redden, doch dit stoomschip onraiddeliyk zyn doorgestoomd. De „Seagull", van dezelfde lyn als de „Spin drift", stond onder het gezag van kapitein Sheriff. {M. C.) De Terschellingache visschers, die in het voorjaar van 1894 de bemanning van de Duitsche bark „Detmar" redden, hebben van den keizer van Duitschland eene beloo ning van f 250 ontvangen. Op Tessel maakt men zich be zorgd over de blazerschuit T. X. 63, welke sinds Dinsdag vermist wordt. Aan boord waren vier personen, nl. de schipper met zyne drie zonen. Vermoedeiyk is de bemanning in zee omgekomen. Donderdag werd r. Z., uit Schoon hoven, toen hy, ofschoon zeer zwak van gezicht, zich met zyn kleinen handel in alma nakken, enz. te dicht by een draaiendon molen te Groot-Ammers waagde, door een der wieken dermate getroffen, dat de ongelukkige on- middeliyk een lyk was. Telegrammen. LONDEN, 16 November. Het schip van kapitein Wiggins, den Siberischen ontdek kingsreiziger, is in de Jugorstraat, tusschen het eiland Waigatz en het vasteland, vergaan. Al de opvarenden zyn gered. LONDEN, 17 November. De tyding van de inneming van Port-Arthur door de Japanners wordt uit Jokohama tegengesproken en men kan dus aannemen, dat de tegenovergestelde berichten onwaar waren. Het wordt nu ook duidelyk, waarom men niets hoort van de Chineesche vloot; zy ligt nog in de haven van Port-Arthur ingesloten. Port Arthur moet aan de landzyde niet minder sterk zyn dan aan de zeezyde. LONDEN, 17 November. Uit Yarna wordt aan de „Standard" bericht, dat de moord op de bevolking van Moneh (in Armenië) door de Turk- sche troepen gepleegd, het gevolg is van de weigering der bevolking om de belastingen te betalen. By de aankomst der troepen legden de inwoners de wapenen neder, maar de gou verneur besloot een voorbeeld te stellen en gaf den soldaten bevel te vuren. Eenige dui zenden inwoners van 25 dorpen werden vermoord. De Britsche consul begaf zich naar de plaats van de misdaad en maakte een rapport op, dat aan den Sultan overhandigd werd. De gouverneur der provincie beschuldigt den consul de bevolking opgeruid te hebben en stelt hem verantwoordelyk voor de gevolgen. Een officiëele nota van het Turksche gezant schap te Londen stelt het gebeurde op de volgende wyze voor: Eenige Armenische roovers en een oproerige Kurden-atam stichtten brand en plunderden in vele Muzelmansche dorpen. De geregelde troepen, die naar de plaatsen gezonden wer den, hebben de orde hersteld. Alleen de Arme niërs hebben geplunderd. De „Times" heeft reden te gelooven, dat de Sultan eene commissie zal zenden naar de plaats van den moord. WASHINGTON, 17 November. De regeering heeft vernomen, dat de Japansche ministers heden zullen beraadslagen over het antwoord, dat aan de Voreenigde Staten gegeven zal worden. Academie-nieuws. Leiden: De heer J. F. Corstens, geboren te Voorburg, is heden alhier bevorderd tot doctor in de klassieke letterkunde, na verde diging van oen academisch proefschrift, ge titeld: „De translationibus quibus usus est Thucydides". In verband met het door den gemeen teraad te Amsterdam in geheime zitting ge nomen besluit om de vacature van gewoon hoogleeraar in de oogheelkunde aan de universiteit, ter vervanging van dr. W. M. Gunning, niet te vervullen, maar in die vacature te voorzien door de benoeming van een bui tengewoon hoogleeraar, worden door curatoren der universiteit voor die betrekking aanbevolen de heeren: dr. M. Straub te Utrecht, dr. N. Van Rynbeek te Amsterdam, dr. H. Snellen •Jr. te Utrecht. B. en Ws. stellen den gemeenteraad voor tot de benoeming over te gaan, behoudens de koninkiyke bekrachtiging, en aan den te be noemen buitengewonen hoogleeraar toe te kennen eene jaarwedde van 2000 en het by verordening bepaalde aandeel iu de lesgelden. By den rector-magnificus der Universiteit van Amsterdam zyn voor het studiejaar 1894 1895 voor 't eerst ingeschreven: 172 nieuwe studenten, waarvan by de faculteit der godge leerdheid 40, rechtsgeleerdheid 45, geneeskunde 55, wis- en natuurkunde 24, letteren en wys- begeerte 8. Ma r ktberi o h ten* Leiden, 17 Nov. Granen, met minder aanbod, werden beden mim prijshoudend verkocht. Witte Tarwe, Jarige meer gevraagd, Nionwe met meer handel in alle soorten. Rogge moeilijk te pJaaleen. Gerat alleen in de boste soorten te vork oopen. Haver komt nog niet veel voor en blgft goed gevraagd. Peulvruchten en Zaden woiDig verhandeld. Witte Tarwe ƒ4.50 a f 6.80. Roode ƒ4.60 a ƒ5.85, Walla-Walla ƒ5.10 a 5.50. Poolsche ƒ5.40 a ƒ5.70 per 80 KG. Rogge ƒ3.10 a ƒ3.65 per 74 KG. Zomergerst ƒ2.80 a ƒ3.25, Winter- ƒ2.90 a 8.50, Ohevalier- 3.40 a ƒ4.60 per HL. Haver 2.35 a 3.50 per 50 KG. Blauwe Erwten ƒ4.25 a ƒ5.50 per HL. Paardenboonen ƒ4.90 a ƒ5.25 per HL. Dnivenboonen ƒ5.30 a ƒ5.50 per HL. Bruineboonen 12.— a ƒ14.75 per HL. Koolzaad 5.25 a 6.76 per HL. Kanariezaad ƒ8.a ƒ9.75 per HL. Hennepzaad ƒ0.75 a 8.75 por HL. Boter: Aanvoer 6490 kilogr.; late qualit. per 1/4 vat 54.— a ƒ60.2do qualit. per 1/4 vat ƒ40.a 62.lste qualit. per kilogr. ƒ1.35 a ƒ1.50; 2de qualit. per kilogr. ƒ1.a 1.30. Lange Zwarte Turf, 2000 dubb. HL., 0.26 a ƒ0.28. Schiedam, 16 Nov. Moutwijn: oföoiëele noteering bp de makelaars ƒ5.25, (bg den BraDdersbond ƒ47/g a 5Jenever 9.25, id. Amst. ƒ10.75. Spoeling 1.30. Londen, 16 Nov. Friescho Boter 100 a 104 Bh. DRIMfiWET. Burgemeester en Wethouders van Leiden brengen by deze ter algemeene kennis, dat door REINIER HILL, wonende alhier, een verzoekschrift is in gediend om vergunning voor den kleinhandel in sterken drank, in het perceel Heerengracht No. 88. Burgemeester en Wethouders voornoemd, Leiden, F. WAS, Bnrgemeester. 17 Nov. 1894. E. KIST, Secretaris. Burgemeester en Wethouders van Leiden; Gezien het adres van N. VAN DEN HETTVEL, houdende verzoek om vergun oing tot oprichting eener smedery in het perceel Wielmakorssteeg No. 1 Gelet op de artt. 6 en 7 der Wet van 2 Juni 1876 (Staatsblad No. 95); Geven bg deze kennis aan het publiek dat ge noemd verzoek met de bijlagen op de Secretarie dezer gemeente ter visie gelegd is; alsmede dat op Zaterdag 1 Dec. a. s., 'e voormiddags to elf uren, op bet Raadhuis, gelegenheid zal worden gegeven om bezwaren tegen dat verzoek in te brengen. Burgemeester en Wethouders voornoemd, Leiden, F. WAS, Burgemeester. 17 Nov. 1894. E. KIST, Secretaris. ADVERTENTIE N. 12}2-JARIGE ECHTVEREENI6INC} van WILLEM DOMBURG en ALIDA KÜHN. Leiden, 15 November 1894. Receptie: 25 November. Algemeene kennisgeving. 7552 8 Den 13den November overleed te Davos- platz (Zwitserland) myn harteiyk geliefde Echtgenoot WILLEM HOVENS GRÉVE, Com mies der Posterijen, in den ouderdom van 40 jaren. 7520 9 Wed. W. HOVENS GRÉVE- B. J. wllhelmy DaMST*. Amersfoort, 16 November 1894. Eenige en algemeene kennisgeving. Den 13den November overleed te Davos- platz myn geliefde Schoonzoon WILLEM HOVENS GRÉVE, in den ouderdom van 40 jaren. 7527 7 Wed. G. WlLHELMY DA.MSTÉ J. Yan 't Hooft. Leiden, 16 November 1894. Ondergeteekenden betuigen hun hartelyken dank voor de talryke bewyzen van belang stelling, ondervonden tydens de ziekte en by het overlyden van hun eenig geliefd kind. A. BLANKESTIJN. 7583 7 HA. BLANKESTIJN-Van Doorn. Obostgeest, 16 November 1894. VOORHANDEN IN 7578 14 jRAUBISTBURGr 87: LAURILLARD, Graan en Groen geb. f 2.25 KOETSVELD, Losse Bladen 2.90 Doodgewone dingen met voorwoord van RITTER1.90 COUPERUS, Reis impressies 2.25 HOLLIDU, Etsen n/b. Leven, 3de dr. 2.40 BALL, Sterrenland, 1, p. cpt.,3.— v. LOOY, Proza, 2de druk 2.75 DE AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA VAN 7576 15 ƒ1.40allerfijnste Tafel liolor. ƒ1.30. Htuken boter. 7580 12 Adres: ManJenmakerssteeg 4, by de Waag. STEEDS VOORHANDEN: Aller fijnste LEIU8CIIIS, «OCDSCHE, EDAtinERKAll. EENE LADING 7565 9 OUDE DIJN No. 71. van leveringen ten behoeve van het Zlekcalmls der Rijks-Universiteit te Lelden. Op Zaterdag 8 December 1804, des namiddags te twee uren, zal in het Zieken huis der Ryks-Universiteit te Leiden, by enkele inschryving, worden A.A.IVBK9TEED: De levering gedurende het jaar 1895 van: a. Levensmiddelen en verdere benoodigdheden. b. Geneesmiddelen en Apotheek behoeften. 7569 19 c. Linnen en andere Goederen.

Leidsch Dagblad | 1894 | | pagina 11