Burgerlijke Stand. g.j weldra zult zien. Zü ontvange daarvoor onzen diepgevoclden dankDo lyst van het portret is door de welbekende firma Sala alhier vervaardigdde ezel, die het draagt, is het werk van leerlingen der Ambachts school en te beschouwen als een huldabewys van hen aan de nagedachtenis van den man, aan wien de school zooveel te danken had. De namen, dergenen die bijgedragen hebben tot do verwezenlijking van dat alles, zyn vervat in een album, dat getuigt van de kunstvaardigheid onzer twee stadgenooten do heeren Loebèr en Raar. En opdat er ook van de schenking van het portret aan de gemeente een blyvend document zou be staan is eene oorkonde opgemaakt, die ik de vrijhei J zal nemen U voor te lezen, om U die daarna ter onderteekening aan te bieden Den 27sten' October 1894 is namens vele ingeze'onen en eenig» voormalige ingezetenen der gemeente Leiden aan Heeren Burgemeester on Wethouders als vertegenwoordigers der gemeente aangeboden en door hen aanvaard oen door mejuffrouw Therèse Schwartze ge schilderd portret van wijlen den E-lelachtbaren Heer Louis Marie Do Laat do Kanter, ridder van de Militaire "Willemsorde en van den NeJerlandschen Leeuw, in leven Burgemeester van Leiden, aldaar overleden den 4den Februari 1894, ter blijvende herinnering aan zijn be leidvol bestuur, aan zijne geheels toewijding aan de belangen der gemeente en het vele goede, dat met zijne medewerking is tot stand gebracht. „Waarvan is opgemaakt deze oorkonde, welke is onderteekend door Burgemeester en Wethouders van Leiden en de commissie, met de aanbieding belast, om bewaard te woraen in het archief der gemeente Leiden." Na deze toespraak werd door den secretaris der commissie, den heer P. Alma Lz., höt do;k van het kunstwerk van mej. Schwartze weggenomen en vertoonde zich het beeld vai den overledene aan aller oog. Alle aanwezigen stonden op en brachten hem op deze wjjze nogmaals eene stille holde. Het beeld was geplaatst juist tegenover de weduwe, op wie de plechtigheid niet zon der invloed bleef, getuige de aandoening, die zich van baar meester maakte, vooral toen zy de nieuwe beeltenis van haren dierbaren echtgenoot voor zich zag. Als tolk voor de gemeente nam alsnu do burgemeester volgenderwyze het woord: Mijne HeerenVoorzitter en Leden van de Commissie uit de Burgerij Hooggeachte Mevrouw De Laat de Kanter; en gif allen, Familiebetrekkingen Vrienden en Vereerders van onzen vorigen Burgemeester; zeer geachte Toehoordersl Het is altijd een plechtig en aandoenlijk jogenblik, als wij odzo geliefde dooden her- lonken; als wü hunne nagedachtems eeren; als wij een traan plengen op hun graf. In zulke oogenbhkken onttrekt men zich aan de sleur van het dagelfiksche leven, dat zijne rechten hernomen had, zoodra het kille graf was geslotenin zulke oogenblikken vertoeft men alleen in het veriedene en verwijlt men met aandoening in het bijzijn van zyne dierbare afgestorvenon. Zulk een oogenblik is voor ons aange broken, nu de Commissie uit de burgerij aan het Gemeentebestuur komt aanbieden de beeltenis van onzen ontslapen Burgemeester De Laat de Kanter. Wat is die beeltenis verrassend schoon, indrukwekkend van ge lijkenis, onbeschrijflijk treffend voor allen, die hem hebben gekend! W(j zien U weder in ons midden, Burge meester Do Kanter, met uw beteekenisvol gelaat, met uw fonkelend oog, met uw scher pen, 8chranderen blik. Wy hooren uwe zachte, welluidende stem. "Wy veikeeren geheel onder den indruk van uw klemmend betoog. Wy zien U daar zitten op uwen magistralen zetel, heerscher over het debat, meester van het woord. Doch als wy uwe beeltenis aandachtig be schouwen, zien wij nog moer in dan den voortreffelijken magistraat, wiens oog schit terde van vernuft, doch ook kon fonkelen van verontwaardiging; wij vinden ons verplaatst in de stille burgemeesterskamer, toegankelijk voor ieder, die uw raad, uwe hulp, uwen steun behoefde. WB zien uw vriendelijk oog, wü hooren uwe troostende stem, w\j voelen uwe hulp vaardige hand. Wie tot U kwam, ging nooit ongetroost heenal kondet gü niet helpen, uwe vriende lijke toespraak had opbeurend en vertroostend gewerkt. Gü waart een krachtig magistraat, maar tevens een welwillend en vnendelük burger vader. Gü hebt voor de burgerü geleefd, in al haar lief en leed gedeeld. Wederkeerig had zQ U lief om al wat gü deedt in haar belang. En daarom, al is nu, helaas! voor altjjd uw oog gealoton, uwe hand verstijfd, uwe stem geemoord, voor ons züt gü met gestor ven: gü blüft leven bü de burgerü, die U liefhad en met een dankbaar hart uwe na- gedachtenis vereert Zoo dikwüls Zü deze treffende beeltenis zal aanschouwen, zal zich aan haar opdringen uwe vriendeiüke verschoning, het beeld van den waardigen magistraat, den minzamen leidsman, den trouwen stern In nood. Onvergetelüke De Kanter, gü hebt uwe taak op aarde afgesponnen, doch gü blüft leven in de herinnering van uwe vrienden, vsn uwe vereerders, van de gansche burgerjjl Hooggeachte Mevrouw De Kanter I "Wy zyn U innig dankbaar, dat gü aan onze uitnoodiging hebt willen gevolg geven, om met uwe naaste betrekkingen en uwe vrienden deze plechtigheid te komen bijwonen. "Wfj weten het: het was voor U een zware gang om te komen ter plaatse, waar Uw diep betreurde echtgenoot zoovele jaren de bo- trekking, die hem lief was, met onverdeelde toewijding heeft waargenomen. Doch al moge de pijnlijke wonde, U door het treffend verlies geslagen, en die nog niet kan geheeld zyn, heden opnieuw worden open gereten, do hulde, hier aan Uwen onvergeet- ljjken echtgenoot betoond, zal U tot verzach tenden balsem strekken en weldadig werken bij Uw groot verlies, bij Uwe onmeetltjke smart. Ware dit nog noodig, dan zou d i t aan doenlijk oogenblik U het bewijs leveren, dat De Kanter niet tevergeefs heeft geleefd en dat hij zichzelven eene eerozuil heeft gesticht in de harten der dankbare burgers. Ook voor U, Mijnheer De Laat de Kanter, zoon van den waardigen overledene, is het oen plechtig en weemoedig oogenblik. De hulde, door de burgerij aan de nage dachtenis Uw8 Vaders toegebracht, zal U onvergeeflijk blijven. Zondor twijfel zult gy aan Uwe broeders, die in verre gewesten hunne eervolle loopbaan volgen, deze uiting van innige dankbaarheid en diepe vereering willen overbrengen. Moge de schitterende loopbaan van U w Va der en de wijze, waarop hij steeds zijn plicht heeft gedaan, Uwen broeders en U een spoor slag zijn om te leven, zooals hjj geleefd heeft, om te werken, zooals hij gewerkt heeft. Wees Gij de troost en steun Uwer diepbe droefde Moeder en vergoed haar, zooveel Gij kunt, het smartelijk verlies, dat zij door den dood Uwö Vaders leèd. Mijne HeerenVoorzitter en Leden van de Commissie uit de burgerijl Het was eene uitnemende gedachte van U aan de nagedachtenis van onzen vorigen Bur gemeester De Laat de Kanter hulde te bren gen op de wijze, zooals Gij deedt. Hoe kon ooit de burgerij beter en waardi ger van hare dankbaarheid on vereering doen blaken, dan door aanbieding aan het gemeente bestuur van de treffende beeltenis van hem, die in ons aller harten eene dankbare plaats inneemt? Al leeft het beeld van den beminnelijken De- Kan ter in ons aller herinnering, voor het na geslacht zal dit kunstproduct het beeld bewa ren van den man, die vele jaren op Leidens geschiedenis grooten invloed oefende. Met warme ingenomenheid en groote er kentelijkheid wordt dit sympathiek geschenk der burgerü door ons voor de gemeente aanvaard. Ontvangt, Müne Heeren, de verzekering, dat wü dit aandenken aan onzen vorigen Burgemeester op eene hem waardige plaats zullen bewaren en in eere houden. Wü danken U voor alle zorgen, die Gü hebt aangewend, om U op deze uitnemende wijze van Uwe opdracht te kwijten. Aan de beroemde kunstenares, Mejuffrouw Therèse Schwartze, die ons de eer aandoet deze plechtigheid bü te Wonen, brengen wü onze eerbiedige hulde voor do verrassende on treffende wüze, waarop zü, die den overledeno persoonlijk niet heeft gekend, hare taak lieefc vervuld. Zü heeft wederom op schitterende wüze getoond, hoe hoog in Nederland de schilder kunst staat. En zeker was zü in de trefTende gelükenis niet zoo uitstekend geslaagd, als niet de Heer Goedeljee, onze geachte stadgenoot, züne beste krachten had gewüd aan de vervaardiging van het portret, dat door de beroemde schil deres op doek moest worden gebracht. Ook aan hem de dank van het Gemeente bestuur, eveneons aan de bekwame en talent volle vervaardigers van lijst en album, de heeren Sala en Loèber, en aan de kweekelin- gen der Practische Ambachtsschool. Mogen allen, die op eemgerlei wijze hebben medegewerkt aan het tot stand brengen van dit huldeblyk, het bewustzün wegdragen, dat zü de erkentelükheid verdienen van het Ge meentebestuur en den dank van de burgerü- In naam van het Gemeentebestuur verklaar ik dit geschenk van de burgerü voor do Gemeente te aanvaarden. Na deze in diepgevoelde bewoordingen uit gesproken rede trachtto de aanwezige zoon van den overledene, ook namens züne moeder, voor zoover het hem mogelük was, want ook op hem brachten deze oogenblikken een diepen indruk teweeg, dank te brengen aan allen die dit huldeblük hadden helpen tot stand brengende burgerü, de commissie, de Raadsleden, en hun die heden ook in woord zyn vader wederom hadden geëerd, zoomede de schilderes en den burgemeester nogmaals voor de wüze waarop hü de familie in de gelegenheid had gesteld hier tegenwoordig te kunnen zün. Het was een aangrijpend oogenblik, dat door allen, die er getuigen van waren, niet licht zal worden vergeten. Helaas was men genoodzaakt het toelaten van meer belangstellenden te beperken, want de publieke tribune biedt niet veel ruimte aan. Ze was nu geheel gevuld. Toen de zoon zich van züne, onder de ge geven omstandigheden, zware en moeilüke taak gekweten had, werd tot het teekenen der oorkonde overgegaan en de weduwe in de gelegenheid gesteld het portret van haren echtgenoot meer van nabü te beschouwen, waarbij de andere personen zich eerbiedig op den achtergrond hielden. Later bezichtigdon ook zü de afbeelding moer nauwkeurig, waarbü algemeen werd ge roemd de voortreffelüke vvyze, waarop de schilderes hare taak had vervuld. Naar wij vernemen, zullen zü» die dit huldeblijk hebben ntigeuragen, Zondag, Maan dag en Dinsdag per uitnoodigingsbrief in de gelegenheid worden gesteld haar kunstwerk eveneens te komen bewonderen. Gemeente Noordwijk. Openbare Raadsvergadering van Vrijdag 26 Oct., 's avonds halfacht. Tegenwoordig alle leden, uitgezonderd de heer v. Eoden, door ongesteldheid verhinderd. Eóne vacature. Ds vergadering geopend zynde, worden de sedert de vorige vergadering ingekomen stuk ken voor kennisgeving aangenomen. Na onderzoek worden goedgekeurd den door den heer F. J. Parlevliet ingedienden geloofs brief en verdere bescheiden, krachtens welke hÜ zitting vraagt als lid dezer vergadering, en wordt mitsdien besloten totjzgne toelating, nadat de by de wet gestelde termijnen zullen zün verloopen. Tot lid der Plaats. Commissie van Toezicht op het lager ondorwys in plaats van wijlen den heer Balkenende, wordt met 8 stemmen gekozen do heer J. Van Konynenburg GzM zynde ééne stem uitgebracht op den heer H. Van Nes. De heer P. Van Eeden Hz. wordt even eens ter vervulling der vacature-Balkenende benoemd tot Commissaris der Spaarbank alhier. Onze voormalige plaatsgenoot de heer E. E Plas, ondernemer van een stoombootdienst van Noordwük op Amsterdam v. v., vroeg bü be hooriyk request aanwyzing van eene vaste ligplaats voor zyne atoomboot aan het Schie. Uit het gelezen preadvies van B. en Ws. bleek dat requestrant niet aan het juiste adres zich gewend had, daar den Burgemeester de rege ling dezer aangelegenhoid is opgedragen. B. en Ws. deelden tevens mede dat zü eene reorganisatie der ligplaatsen-zaak in bewerking hebben genomen, welke spoedig deze vergade ring zal bereiken. Een adres van E. v. d. Wiel, teNoordwyk aan Zee, die een stukje bouwgrond te Noord wük aan Zee wenscht te koopen, wordt aan gehouden, om vooraf het torrein te onderzoe ken en na te gaan in hoever verkoop met bet gemeentebelang overeen te brengen is. Tot dekking der kosten van den aanleg oener rioleering van het Lindenplein langs den H. G. weg zal eene leening van ƒ1000 gesloten worden by de Spaarbank. Natuuriyk zullen zy, die hunne panden wenschen te doen aansluiten aan bovenbedoeld riool, daarvoor eenige vergoeding moeten be talen, om zoodoende de kosten van aanleg en onderhoud te kunnen dekken. Overeenkomstig een daaromtrent ingediend voorstel van B. en Ws. werd besloten dat als grondslag, die vergoeding zal worden genomenj de kadastrale huurwaarde der pan den en bü gebreke daarvan de door B. en Ws. te bepalen huurwaarde. Voor panden met eene huurwaarde van 1.— tot ƒ40.— zal één gulden worden gecischt en voor pan den met hoogere huurwaarde bovendien 50 cents voor elke volgende 20. huurwaarde. Alleen de hoer G. v. d. Weyden was van gevoelen dat alle panden 't zelfde recht moesten betalen en 6temdo daarom ook tegen bet voorstel. De lieve jeugd op zeodorpen 't is een bekend feit maakt een groot deel der bevolking uit en neemt gestadig toe, aldus ook te Noordwük aan Zee. Toen voor eenige jaren aldaar een nieuw schoolgebouw gesticht werd, bleef voorloopig één lokaal ongebruikt en thans is het getal scholieren zóó toege nomen dat er plaats te kort is en het onder- wyzend personeel met een onderwüzer moet versterkt worden. Het bleek dat reeds eenigen tyd deze zaak by B. en Ws. aanhangig was door een schry- ven van Gedep. Blaten, welk College nu vóór 1 Nov. bericht vroeg omtrent den stand der zaak. B. en Ws. deelen in een uitvoerig rapport mede dat zy er over gedacht hebben een deel der schoolgaande kinderen te Noordwük aan Zee naar Noordwyk-Binnen over te brengen en zoodoende de eerste wat te ontlasten. De rapporten, daaromtrent uitgebracht door do hoofden der scholen en door de Plaatselyke Commissie van Toezicht op het lager onder- wüs, hebben het College er evenwel toe ge bracht dat denkbeeld te laten varen, dat nu voorstelt te besluiten tot het aanstellen van een onderwüzer met hoofdakte, op een mini mum-jaarwedde van f 600. Omtrent de be grooting der school werden wel eenige be schouwingen ten beste gegeven, doch een bepaald voorstel werd niet gedaan. Hieromtrent ontspon zich een breedvoerige discussie, die eindigde met het aannemen (met 6 tegen 3 stemmen, de laatste die der heeren Ammeraal, Van Kooünenburg en Smit) van een voorstel van den heer J. De Groot, om voor en aleer een besluit te nemen B. en W. te verzoeken op officieele wüze te onderzoeken of niet eenige kinderen van de school te Noordwük aan Zee vrijwillig zouden willen overgaan op de school te Noórwük-Binnen. Omtrent de vraag in hoever spoedig het tot stand komen eener school met den Bybel kan worden verwacht, bleken de heeren ver schillende inlichtingen te hebben ontvangen; volgens de eene zoude daarvan in de eerste jaren geen sprake kunnen zyn, doch van de andere zijde werd gezegd dat men al aardig begon op te schieten en men de toekomst nogal zoo blymoedig tegemoet) ging. - Eigen aardig was het dat een lid van Noordwijk aan Zee de verzekering meende te kunnen geven dat, al werden te Noordwyk-Binnen 3 scholen met den Bübel gesticht, de kin deren van Noordwyk aan Zee da£r toch niet zouden schoolgaan! Dicht bü het schoolgebouw te Noordwük aan Zee ligt de zoogen. Duinweg. Eenige ingezetenen die belang hebben bü den goeden en bruikbaran staat van dien weg, vroegen 's Raads aandacht over dien h. i. niet bruik- baren staat. B. en Ws. wilden biykens hun schriftelyk prae-advies een proef nemen om dien weg door bekeiing met zg. wilde keien, bruikbaarder te maken. Een zeer uitvoerig haast hadden we geschreven, uitgerekt debat werd aan deze Duinweg-zaak voor de zooveelste maal gewijd. De heer De Groot was zeer gelukkig in zyn amendementen, want ook deze maal mocht hy zien besluiten tot aanneming van zyn amendement strekkende om voor en aleer overeenkomstig het denkbeeld van het Dag. Bestuur een proef te nemen met keien bestrating, te informeeren of men een voldoend getal keien zal kunnen verkrygen voor de geheele bestrating en hoeveel de kosten daar van zullen bedragen. De begrooting van inkomsten en uitgaven voor 1895, werd na een kleine wyziging twee uitgaaf artikels werden samen met ƒ105 verlaagd en dat bedrag overgebracht op „onvoorzien"— vastgesteld, evenals een besluit tot wüziging van de begrooting voor 1894. Te ongeveer halfelf eindigde deze ver gadering. Telegrammon. BERLIJN, 26 October. Wegens dringende staatsaangelegenheden heeft de koizor afgezien van de reis naar Blankenburg, welke op hedennamiddag was bepaald. Naar men zegt, heeft Caprivi hedennamiddag zün ontslag genomen als Rykskanselier en zou dit ook reeds aangenomen zün door den keizer. De „Köln. Ztg." meldt, dat de minister president graaf Eulenburg eveneens eene aan vraag om ontslag heeft ingediend, welke reeds bewilligd zou zyn. Tot nu toe wordt dit niet bevestigd; van andere zyde wordt ook niets van dien aard gemeld. Tweede Tel.) Het gerucht, dat de minister van financiën dr. Miquel tot rykskanselier zou zün benoemd, is onjuist. Het bericht van de „Köln. Ztg.", dat ook graaf Eulenburg zün ontslag heeft gevraagd, vindt in gewooniyk goed ingelichte kringen geloof. Volgens de „Köln. Ztg." heeft de rykskan selier reeds Dinsdag züne aanvraag om ontslag ingediend, en had hy heden eene audiëntie by den Keizer, waarin het ontslag werd aange nomen. Tweede Tel.) Naar men zegt, is nu prins Hohenlohe Schillingfürst, de stadhouder van Eizas Lotharingen, naar Berl\Jn ontboden. De indruk, dien Caprivi's ontslag teweeg heeft gebracht, is des te gxooter, daar men een dergelyken uitslag niet had verwacht, na hetgeen gedurende de laatste dagen over de verhouding tusschen den keizer en den Rykskanselier door de bladen was gemold. Zelfs de officieuze avondbladen, die heden zyn versehonen, deelen nog mede, dat de kanselier het met de ministers der Bonds staten, die zich te Berlyn bevinden, eens is geworden in zake hetgeen tot bestryding van de anarchisten moet gedaan worden. Van daar het vermoeden, dat het besluit van Caprivi is veroorzaakt door een per- soonlyk conflict, hetwelk later is ontstaan. Nog hedenmiddag ontmoetten de keizer en de kanselier elkaar by de godsdienstoefening, die in de Russische kapel werd gehouden. Algemeen viel het den aanwezigen op, dat de keizer er zoo ornstig uitzag. Vierde Tclj De keizer heeft ook het ontslag van graaf Eulenburg aangenomen. Naar men algemeen gelooft, is de aftreding van beide ministers vooral daaraan toe te schryven, dat tusschen hen geene samenwer king mogeiyk was. Daarom besloot de keizer zoowel den Ryks kanselier, als den Pruisischen minister-presi dent te laten gaan. Men gelooft dat nu, evenals ten tyde van Bismarck, de posten van rykskanselier en minister-president in Pruisen weer in ééne hand vereenigd zullen worden. Behalve den minister Miquel en prins Hohenlohe, worden ook de gewezen minister van onderwys, graaf Zedlitz-Trütszler en de minister van oorlog, generaal Bronsart, als Caprivi's opvolgers genoemd. BERLIJN, 26 October Professor Bergmann spreekt het bericht der „Times" fcegOD, als zou hy naar Livadia geroepen zyn, maar ge weigerd hebben te gaan. De ziekte van den Czaar vereischt, zoo zegt de beroemde chirurg, in het geheel geene chirurgische behandeling. Professor Leyden verklaarde hem, dat de Czaar aan niertering leed. Die ernstigste vrees was maar al te gegrond geweest. YOKOHAMA, 26 October. Alhier is bericht ontvangen, dat gisteren ten Noorden van de Yaulu-rivier een nieuwe slag is geleverd. De Japanners vielen aan en dreven de Chineesche strydmacht, 3500 man sterk, terug. ST. PETERSBURG, 27 October. Het laatste bulletin, dat gisteravond te 9 uren te 8t.- Petersburg werd bekend gemaakt, luidt: „In den loop van den dag at de keizer smakeiyk; hij voelde evenwel eenige zwakte. Overige 8 geene verandering." Ook wordt gemeld, dat overmorgen het huwelijk van den troonopvolger met prinses Alix zal worden gesloten. Omtrent de keizerin verneemt men, dat zy in een ziekestoel naar de kamer van baren gemaal wordt gedragen en dat zy hem slechts een paar malen iederen dag kan bezoeken. BERLIJN, 27 October. De bladen leggen algemeen verrassing aan den dag over de crisis en bespreken voornaraelyk de kanseliers crisis. Zy spreken met waardeering van de uitstekende persooniyko eigenschappen van Caprivi. De „National Ztg." gelooft ook dat een gevolg van de crisis zal zyn, dat het ambt van rykskanselier weder met dat van Prui sisch minister-president zal worden vereenigd en veronderstelt, dat geene verdere wijzigingen in het Pruisisch ministerie zullen voorkomen. De „Yoss. Ztg." vreest, dat er meer op het spel staat dan maatregelen tegen de revolu tionaire partyen. Het „Tageblatt" zegt, dat de verrassing over de crisis by de vrienden en de tegenstanders van Capnvi en Eulenburg even groot was. Over den opvolger van den rykskanselier uilen de biaden uiteenioopende vermoedens; zy noemen den tegenwoordigen minister van oorlog Bronsart; verder generaal Waldensee, den stedehouder van Elzas-Lotharingen Von Hohenlohe, Miquel, Bennigsen, den gewezen minister van eeredienst Sedlitz, enz. CORRESPONDENTIE. - Het verslag van Bouwkunst moest tot een volgend nummer biyven liggen. Kerkelyke Berichten. Lisse: Ds. J. D. Sigal, te Lisse, is voor nemens Zondag morgen te halfelf zyne afscheids-prediking te houden. Aeademie-nienira. Leiden: Met goed gevolg is afgelegd het candidaats examen in de rechten door den heer C. H. Beekhuis. ALKEMADE. Geboren: Celia, d. van Hendrik Goudriaan en Grjsje Van der Lingen. Overleden. Johanna Cornelia Zuid wijk, 5 j. d. van Martinus Johannes en Cornelia Van der Meer. Getrouwd-' Hendrik De Bock jm- 23 j., van Leimuiden, en Billetje Vorgunst,jd. 23 j. alhier. Jacobus Petrus Van der Geest, jra. 27 j., te Aar- landerveen, en Cornelia Van der Huist, jd. 22 j., elhier. Cornelia Vreeken, jm. 20 ir., en Maartje Cornelia Boele jd. 20 jr., beiden alhier. KATWIJK. Geboren: Geertje d. van Gysbert Ouwehand en Arentje Vooijs. Dirk, z. van Dirk Van der Bent en Anna Van Duyvenbode. Gijsje, d. van Willem Van Dijk en Mensje Van Dyk Cornelia, z. van Jan Van don Oever en Meintje Van Dijk. Cornelis, z. van Klaas Ouwe hand en Meintje Varkevisser. Jacob, z. v. Jacob Van der Plas en Fjjtje Van der Plas. Mijntje, d. vaD Samuel Minoeo en Antje Van Delft. Cornell's, z. van Maarten Van Zuilen en Trijntje Marz. Jacoba, d. van Arie De Vreugd en Arendje Meij vogel. Anna, d. van Cornelis De Vreugd en Arendje De Jong. Cornelis Jozeph, z. van Hermanus Boskomp en Maria Van Paridon. Petrus Johannes, z. van Petrus Johannes Alke- made en Johanna Maria De Bruijn. Overleden: Anna Van Duyvenbodo, v. 38j. Dirkje Van der Vijver, wed. 74 j. Aunetje Van Rijn, wed. 52 j. Gehuwd: Johannes Maatjes, jm. en Hester Van Kuveren jd. WASSENAAR. Geboren: Ëerthus Joan Karei, Z. van L. C. Kolff on J. T. A. Hageinan. Overleden: Hendrik Johannes Dorrepaal Tz., oud 13 mnd. Gehuwd: G. Noordoven en W. E. v. d. Lely. Ondertrouwd: P. v. d. Lely en C. Groene- wegen. ZOETERWOUDE. Geboren: Elisabeth, d. van C. Vink en M. C. Zuidcrwijk. Gehuwd: D. Jacobs, wedn. van S. Ris 50 j., mot M. E. Vos, wed. van C. G. Amons 49 j. Overleden: C. Vink <L 4 j. H. Belloman wed. A Zandvliet 84 j. R. Van Benten, z. 6 j LEIDER 27 October* De uitslag der door de „Stedelyke "Werk inrichting" alhier den 26sten Oct. 1894 ge houden aanbesteding is als volgt: Gort, W. B. t. Andel, voor ƒ10.90; ry«t, J. P. Fontein, voor 9.76; groene erwten, W. B. v. Andel, voor ƒ12.80; capucjjner erwten, deaelfde, voor ƒ15.50; brulneboonon, dezelfde, voor 17.25; peper, J. P. Fontein, voor 36koffie, dezelfde, voor 132cichorei, dezelfde, voor ƒ17.50; stroop, dezelfde, voor ƒ14; rundvleesch, J. Zand voort, voor ƒ66; rundvet, D. M. Spüer, voor 54 aardappelen, J. Peereboom, voor ƒ4; groenten, J. Segaar, voor 3.99; kropbrood, de Leldsche Brood fabriek, voor 7.25, per 100 KG.en zoete melk, A. Frankhuyzen, voor ƒ6.19; karne melk, dezelfde, voor 1.76, per 100 L. De „Lombok collecte" heeft te Noordwyk- Binnen opgebracht de aom van ƒ166.73*. Markt barioh ten* Lelden, 37 October. Granen met meer aanbod en minder kooplaet. Witte Tarwe meestal van geringe qnaliteit moeilyb te plaatsen, ltogge op] de lagere prjjzon meer gevraagd voor voer. Gerat komt weinig toot. Duivenboonen werden lager aangeboden. PaardenbooneD prijshou dend. Blanwe Erwten alleen als voer verkoopbaar, kookeoorien komen niet voor. Zaden lusteloos. Witte Tarwo 4.70 a f 6.90. Roodo ƒ4.00 a ƒ6.60, Wella-Walla ƒ6.25 a ƒ.0.60. Pooleche ƒ6.80 a 6.60 per 80 KG. Rogge ƒ8.26 a ƒ3.80 per 74 KG. Zomergeret ƒ2.65 a ƒ3.40, Winter- ƒ2.80 a 3.T0, Ohovalier- 3.50 a 4.60 per HL. Haver ƒ2.40 a ƒ3.60 per 60 KG. Blauwe Erwten 4.76 a ƒ5.60 per HL. Paardenboonen ƒ4.75 a ƒ6.36 per HL. Rnrrenboonen ƒ5.40 a ƒ5.80 per HL. Bruineboonen 12.— a 14.50 per HL. Koolzaad ƒ5.25 a ƒ6.80 per HL. Kan&riezaad f8.a ƒ9.76 per HL. Hennepzaad 6.76 a ƒ9.per HL. Boter: Aanvoerkilogr.; leto qoalit. per 1/j vol 66.— a 64.2do qoalit. per IA vat 46.I 64.— lato qoalit. per kilogT. ƒ1.49 a ƒ1.49; 2dt qoalit. per kilogr. ƒ1.16 a ƒ1.96. Lange Zwarte Turt, 1094 dabb. HL., ƒ0.24 a

Leidsch Dagblad | 1894 | | pagina 11