CLEOPATRA, Uit de hand te koop Extra Chocolade-Beschuitjes Premie. ADVERTENTIES. Dienstverrichting, KaEU»r:êaasa.T6lepli.H8, HH. Fabrikanten, Slagers, Aannemers, enz.! NMlTOEI-JöNliTaMfrt KOOREMAN, Oude Ryn 51, HootlMraattai Bunlaiifl. Koninkl. A' Vereeniging Tooneel. Maandag 29 October 1894: Ievr Frenkel-Bonwmeester. de Hr. Louis Bouwmeester, de Hr. Schoonhoven. A angeboden, Piraoiide-Vraclitbooiuen. VERKADE's Kalfsleverworst C. VA.JS WIJK Afslag Rundvet, Prima Picnic-Hammen met en zonder been, Dito GEROOKT SPEK, (ïesm. Keuzei 30 Cts. p. pd. Puike Margarine-Boter, Goudsche, Leidscbe en Friesche Kaas. Versche Natnurboter, loilfflit l L BE GEAAFF. HaiÉiÈpoorKDiisWM. SCHOOL EN INDUSTRIE BUITENLAND. DuitHchland. De sociaal democratische partijdag te Frank fort verwierp gisteren een voorstel van Voll- mar, waarvan de strekking was, de voorstellen, waarbij de socialistische afgevaardigden worden gelaakt wegens het goedkeuren van de Beier- sclie begrooting, als afgehandeld te beschouwen. Bebel stelde eene motie, om de bewilliging der begrootirg te verwerpen. Als amendement werd door Stadthagen voorgesteld, daaraan toe te voegen de woorden: „voor zoover de bowiiliging is op te vatten als een votum van vertrouwen in do regeering." Dit amendement werd aangenomen. Het aldus geamendeerde voorslel-Bebel werd ten slotte verworpen. Daarmede was de aan gelegenheid afgehandeld, zonder dat er een besluit was gonomen. - Men spreekt er te Beilyu van, dat de Pruisische minister president, graaf Eulenburg, zijn ontslag zal nemen, en wel op grond dat keizer Wilhelm Caprivi blijft steun: n bi) het verschil van meening tusschen don rijkskan selier en den Pruisisehen minister-president over de bekende voorstellen tot bestrijding van het anarchisme. Caprivi vindt steun by de meerderheid van de Pruisische ministers, o. a. ook by den minister vun financiën Miquel, die eerst onlangs zgna party heeft gekozen. Het is derhalve waarschijnlijk, dat graaf Eulenburg (cie weer strenge wetten togen do sociaal-democraten on anarchisten verlangt) óf toegeven óf aftre den moet. Groot-Britininiil. In eene redovoering, welke de Engelsche premier te Sheffield heeft gehouden, verkon digde by den lof van den ozaar, met wiens dood de beste waarborg van den wereldvrede verdwynen zou. Lord Kosebery ontkende, dat de (plotseling bijeengeroepen) ministerraad beraadslaagd heeft over eene tusschenkomst in den oorlog tus schen Cbina en Japan, maar Engeland kon Diet zonder ongerustheid de mogelykheid beschouwen, dat de centrale regeering van China omvergeworpen zou worden. Daardoor zou eene versehrikkelyke chaos ontstaan. Na de eerste overwinning der Japanners heeft de Engelsche rogeering uit gezaghebbende bron de mededeeling ontvangen, dat China geneigd was billyke vredesvoorwaarden toe te staan. De Britsche rogeering achtte het haren plicht, aan de Europeesche en de Amerikaan- sche regeeringen te vragen of zy het mogeiyk achtten den vrede te sluiten. De antwoorden waren zeer gunstig, maar één of twee mogend- beden achtten het oogenblik nog niet gekomen om voorwaarden voor te stellen. De regeering hoeft niet alleen de bedoelde voorwaarden aan Japan voorgesteld, omdat zy de samenwerking van al de mogendhoden van hot grootste belang achtte. De quaeslie van Madagascar is door den Engelschen ministerraad in het geheel niet besproken, ondanks do belangen, welke Enge land in Madagascar heeft. Zy moest zich houden aan het verdrag, waarby het bescherm heerschap van Frankrgk erkend wordt. De premier kon niet ontkennen dat er in de twee laatste jaren een oogenblik was geweest, waarop hy zich ongerust had gemaakt over de verhouding tot Frankryk, maar de be trekkingen konden verbeterd worden door een verzoenend optreden. Rusland, De toestand van Czaar Alexander blyft onveranderd. By afwisseling is de keizer iets beter of iets zwakker, maar de ziektever- scbynselen blijven dezelfde. Horstel des keizers wordt daarom nog steeds als uitgesloten be schouwd. De correspondent van de „Figaro" te Odessa seint: „De toestand des keizers blyft dezelfde, maar toch neemt in de omgeving des Czaren ae ongerustheid met den dag toe De Czaar lydt aan slapeloosheid en de middelen, welke de geneesheeren daartegen aanwenden, zyn uit geput. Intusschen wordt de iyder natuurlyk steeds zwakker. Men kan daarom elk oogen blik het orgsts verwachten". De berichten, welke men te Beriyn heolt ontvangen, strooken in hooldzaak met deze opvatting. Men gelooft daar ook niet, dat Czaar Alexander deze ernstige crisis nog te boven zal komen. De geheele Europeesche pers betuigt hare deelneming methet droevig lot, dat den keizer aller Russen treft. De meeste leden van het Russische vorsten huis zyn nu te Livadia aan het ziekbed des keizers vereenigd. Ook bevindt zich daar nu prinses Alix van Hessen, de bruid van den Czarewitcb. Nadere telegrammen meldden het volgende Beriyn, 25 Oct. (Tel.): De berichten uit Livadia blyven nog even afwisselend. De Russische gezant ontvangt de tele grammen over den toestand des czaren niet direct uit Livadia, maar uit St.-Petersburg. Men hecht hier weinig waarde aan hetgeen telkens wordt gemeld aangaande de veran deringeD, welke in den toestand zyn geko men, want men beschouwt hier de ziekte ais zóo ernstig, dat toch geen herstel te ver "wachten is. Het gerucht is hier verspreid, dat de Ber- iynsche hoogleeraar Bergmann naar Livadia is ontboden, ten einde met professor Orube uit Cbarkoft eene operatie te beproeven en den czaar de nieren, waar do ziekte zetelt te extirpeeren. Men hecht bier evenwel aan' deze geruchten, die in de Petersburgsche hof kringen in omloop zyn, geen geloof. Het huwelyk tusschen den Czarewitch en prinses Alix van Hessen is nog niet voltrok- kon. Evenmin is er nog iets bekend van den overgang der prinses tot de Orthodoxe Kerk. Dat de voltrekking van het huwelijk voorloopig is uitgesteld, wordt hier beschouwd als een bewijs, dat de geneesheeren nog zoo spoedig het overlijden des Czaren niet verwachten. De ziekte kan nog eenige dagen duren, maar zelfs te St.-Petersburg gelooft men niet meer aan een mogelijk herstel. St.-Petersburg, 25 Oct.Het heden avond te acht uren uitgevaardigde bulletin betreffende den toestand van Czaar Alexander luidt aldus: „Gedurende den dag vertoonden zich noch neiging tot slaap nóch vorschijnselen van kramp. De eetlust is bevredigend en de zwelling der voeten is niet toegenomen." Telegrammen. LONDEN, 25 October. Van het Reuter- Bureau te Yokohama is een telegram ont vangen, meldende dat het bericht der landing van de Japanners op Chineesch grondgebied niet officiéél bevestigd is. Evenwel slaat men er algemeen geloof aan, daar als zeker geldt dat het expeditiecorps onder maarschalk Oyama eene landing heelt moeten uitvoeren te Port Arthur of te "Wei Hai Wei en misschien wel op beide punten. SHANGHAI, 25 October. Alhier loopt het gerucht, dat de Chineezcn Port-Arthur ont= ruimd hebben. Een later gerucht zegt, dat de Japanners te Talien-Wan, ten oosten van Port Arthur, geland zyn. SHANGHAI, 26 October. Een officieel bericht meldt dat den 24sten Oct. aan den Cbineeschen oever van de Yalu-rivier een slag is geleverd. Bijzonderheden ontbreken. De bladen bevatten een bericht uit Tokio van den 25sten. volgens hetwelk maarschalk Yamagata aan den J.i^anschen minister van oorlog geseind heeft, dat eene afdeeling van 1600 man infanterie iu den morgen van den 24sten de Yalu-rivier overgetrokken is en den vyand heeft aangevallen, die met 600 man cavalerie en 100 man infanterie tegenstand bood. De vyand ging op de vlucht. De Chineezen verloren 20 dooden en gewonden. YOKOHAMA, 26 October. De voorhoede van het Japansche leger verjoeg den 23sten October de Chineezen uit hunne versterkingen ten noorden van de Yalu. Men gelooft dat er op het oogenblik een groote slag geleverd wordt tusschen het Japansche leger en do Chineesche verdedigers van Mantsjoerye, by het kasteel Kiuren. LEIDE\, 26 October. Thermometer8tandgisteravond om 8 ureo 12.5° C. 54 5° Fahrenheithedenmorgen om 8 uren 11.5° C. 52.7 F.; 's middags om 12 uren 13° C. 55.4° F.; 's namiddags 4 urea 13° C. 55.4° F. De aanbieding van het geschilderde portret van wylen den hoer L. M. De Laat de Kanter, burgemeester van Leiden, zal morgennamiddag te halfdrie ten Raadhuizo alhier in de vergader kamer van den Gemeenteraad plaats hebben. Wy achten het niet van belang ontbloot ter konnisse onzer lezers te brongen, dat dezer dagen druk gewerkt wordt met de inteekenlyst voor de uitvoering in de Stads- zaal door de gezamenlijke onderofficieren van bet garnizoen alhier. Deze uitvoering is bepaald op Vrydag 9 November a. s. en volgens het voorloopige programma zal er heelwat te zien zyn. Men doet al het mogelijke om alles zeer correct voor het voetlicht te brengen. In verband hiermee maken wy onze lezers er opmerkzaam op, dat er plaatsen voor die uit voering kunnen genomen worden, waarvan de pryzen: zyn f 2.50, 2, ƒ1.20 en 60 ets. Met het nemen van ééne of meer plaatsen bevordert men tevens een goed doel, nl. mede te werken tot de vorming van een nationaal fonds, waaruit de nagelaten betrekkingen van gesneuvelden, zoowel van land- als zeemacht, in Indié, zoo dit noodig blykt, onderstand zullen genieten. Waar nu door de onderofficieren kameraad- schappeiyk samengewerkt wordt tot dit goede doel, twyfelen wy niet of de burgery zal zich niet onbetuigd laten door finantiëel de zaak te steunen. Mocht het soms zyn, dat by 't presenteeren der lysten iemand niet thuis is geweest, dan kan men zich vervoegen by een der regelings-commissie leden, hetzy in de infan terie-, cavalerie- of artillerie-kazerne, hetzy aan de Kweekschool voor Zeevaart. Bovendien liggen in enkele cafés en sociëteiten ook nog lysten, waarop men zyn naam kan plaatsen. By het regelen van een en ander is het noodzakeiyk vroegtydig te weten hoeveel en welke plaatsen men genomen heeft. 't Is dus ieders belang zoo spoedig mogeiyk zich van eene plaats te verzekeren, opdat men later zich het verzuim niet zal beklagen! Een verschrikkelyk ongeluk heeft heden- namiddag tegen twee uren alhier plaats ge vonden aan de Vischbrug by den Nieuwen Ryn. Toen op genoemd oogenblik een met turf en eene petroleum-ton beladen, twee wielige wagen van den kant der Hoogstraat kwam afryden, bevonden zich aldaar kinderen die nog tydig uit den weg konden gaan, met uitzondering van een jongetje, dat den van do hooge helling komenden wagen, waaronder bovendien nog een hond gespannen was, blijkbaar niet meer kon ontwyken. De be heerder van den wagen schynt, waarschyniyk door de glibberigheid der straat, niet by machte geweest te zyn het voertuig in zyne volle vaart te stuiten, zoodat de ongelukkige knaap het tegen zich aan kreeg, ten gevolge waarvan hy tegen den grond werd geworpen waarop hy een der wielen over het hoofdje kreeg, dat te pletter werd gereden, zoodat de hersens uit elkaar spatten en bet bloed op den grond, tegen den wagen en een aan den kant staanden boom terechtkwamen. De kleine werd dadeiyk opgenomen en de woniDg van den heer Van den Upwich bin nengedragen, doch daar bleek natuurlyk dat do levensgeesten reeds geweken waren, zoodat spoedig aanwezige geneeskundige hulp niet mocht baten. Het op zoo rampzalige wyze om het loven gekomen kind was aan het gelaat onherken baar, zoodat men in het onzekere verkeerde hoe het heette. Het moet van ongeveer 7-jarigen leeftyd zyn. Een andere jongen, van 11 jaren, die met hem aan den boom stond, waar de wagen byna vlak langs reed, kwam er gelukkig on gedeerd af. De bestuurder, hond en wagen werden naar het politie bureel geleid. Het kinderiykje word later onder toezicht der politie, in kleeden gewikkeld, naar het commissariaat gedragen, om aldaar verder te worden geschouwd en de identiteit van het kind te doen constateeren. Talryk waren de personen, die op het vernemen der zoo treurige mare naar de plaats des onheils kwamen. Algemeen was men begaan met het vreeselyk einde van den knaap en met de hem nog onbekende ouders, die op deze wyze hun Hoveling, nog zoo kort geledon gezond en wel van huis naar school gegaan, zoo spoedig moesten vorliezen. Maar ook hoorden we algemeen den wensch uitspreken dat er nu eindelyk toe moge worden overgegaan om dat gedeelte van den Nieuwen Ryn, waar reeds meermalen met rytuigen ongevallen zy het dan niet van zoo ernstigen aard, zyn voorgekomen, voor ry- en andere voertuigen af te sluiten. Met niet genoeg ernst kan op het nemen van zulk een maat regel worden aangedrongen. Het is gebleken dat zy, die zoo zwaar door deze ramp getroffen werd, is de weduwe J. Blyleven, geboren Aalberse, wonende Hoog- landsche Kerkgracht No. 62. Behalve de gezant te Brussel en zyne echtgenoote, baron en baronesse Gericke Van Eerwynen, heeft gisteren by Hare Majesteiten de Koninginnen op het Loo aan het diner deelgenomen, jhr. Van "Woede, Hr. Ms. minister- resident te Bucharest, met verlof h. t. 1. aanwezig. By koninklyk besluit is benoemd tot ontvanger der registratie en domeinen te Zutfen J. R. Irnmink, thans in geiyke bo trekking te Doesburg. Eene bomschuit van den reeder T. Varkevisser, die gisterochtend te Schevenin- gen voor uitvaren gereed lag maar belet was zee te kiezen, kreeg gisteren by het opkomend stormachtig weder veel last van 't water bij vloedty en geraakte later door een ontstaan lek aan den grond. Met groote moeite bracht do equipage de schuit booger op 't strand. Heden moest de schuit gelost worden om in reparatie te komen. Het stoomschip „P. Caland" arriveerde 26 Oct. van Nieuw York te Rotterdam. H. M. de Koningin-Regentes laat morgen een jachtparly houden in den Oranjepolder in de omstreken van 's Gravenhage, onder leiding van den jagermeester graaf Van Limburg Stirum en waaraan zullen deelnemen een 8 a 10 heeren, meest allen leden der Hofhouding. Academie-nieu irs. Leiden: Bevorderd zyn tot arts de heeren Ch. Brüggeman en J. C. J. Bierens de Haan terwyï voor het eerste gedeelte van het arts examen is geslaagd den heer H. B. Semmelink. Het instituut-Pasteur heeft op* nieuw een aantal paarden aangekocht voor de productie van het 6erum tegen diphtheritis zoodat het aantal paarden nu tot 80 is go- stegen. De dieren worden, na een onderzoek door den veearts, geïmmuniseerd; deze be handeling duurt twee en een halve maand, en clan kan men hun elke twintig dagen twee liter bloed aftappen. De aanvragen om het heilzame serum over treffen de productie verre, daar thans juist de diphtheritis weer is toegenomen. In de twee hospitalen van Parys worden per dag gemiddeld 27 kindereD, die aan de gevreesde ziekte lyden, opgenomen. Eerst met Januari, wanneer alle paarden het tydperk van immu- niseering hebben doorloopen, zal de productie van serum voldoende zyn om in de behoefte van geheel Frankryk te voorzien. Opnieuw is in Amerika een trein geplunderd, ditmaal van de Kansas- en Arkan- sasiyn in het Indianengebied. Vyf gemas kerde roovers hadden een ledigen goederen wagen op het spoor gelegd. Toen de trein by deze versperring stopte, openden de roovers het vuur en eene menigte kogels doorboorden de rytuigen. Een passagier werd in het hoofd getroffen. Daarna werd de geldkist in den postwagen geplunderd; hoe groot de buit was, wordt niet vermeld. De roovers behoor den tot de bende van Cook, die de streek reeds lang onveilig maakt. Een hevige storm uit het Zuid westen heeft Woensdag op de Britsche kust gewoed. De booten van Calais en Ostende ondervonden veel vertraging. In het Kanaal van Bristol zyn drie visschersschepen vergaan. Groote schade heeft de landelyke bevolking in eenige districten van Ierland geleden. Op sommige plaatsen waren de wegen bezaaid met ontwortelde boomen. Een drietal personen kwamen by het oversteken van eene rivier om het leven. De gebonden exemplaren *VJn alle verkocht. Degenen, die echter een gebonden exemplaar wenschen, worden ver zocht een Ingenaaid exemplaar ad één gulden in ontvangst te nemen, waarby een bewijs wordt gevoegd, dat men op 15 November a. s. het exemplaar kan laten binden. DE UITGEVER. Starktberio lx ten* Leiden, 2G Oct. Ter markt worden hod9ii ain- gevoerd: Stieren 18 Btuke f 46 a 150. Kalf- en Melkkoeien 295 etuke 106.a ƒ245. Yarekoeien 160 stuks ƒ100 a/"195.Vette Ossen on Koeien 276 stake ƒ116.a ƒ250.Gras- kalveren ?60 etnks 14.a ƒ49.Kalveren vettej 41 stuks ƒ37.— a ƒ82.—. Kalveren (magere) 15 stuks ƒ9.— a f 18.Hamels (vette) etuks a Hamels (magere) etuks f a bekapen (vette) 880 stuks 18.a 32. Schapen (weide) 76 stuks ƒ13.a 23.Lam meren (magere) 46 stuks ƒ10.a ;1G.Lam meren (vette jarige) stuks a Varkens (magere) 120 etuks f 15.a 26.—. Varkens (vette) stuks fa Varkens (biggen) 396 stuks ƒ4.a ƒ1).Paarden stuks a Veuleua stuks a f Ter markt aangevoerd 1109 rundereu, 59 kalveron, 956 schapen, 46 lammeren, 120 varkens, 396 biggen, paarden en veulens. Ter wekelyksche Kaasmarkt aangevoerd 44 partijen. Beateod werd voor Goudeche Kaas van ƒ18.tot 24.Derby-kaas van tot Leidscbe Kaas de 160 KG. tot Edammer Kaaa (2de qual.) tot f—.—. Aan do Stadswaag gewogen 41 partijen, 1701 stuks kaas, v/egende 9928 KG. Delft, 25 Oct. Ajin de Stadswaag gewogen van 19 tot 25 October: 582 achtsten en 102 zestienden vaten Boter, wegende te z&men 12,660 kilogrammen. Prgs 46 a ƒ7* het vierde, 1.15 a ƒ1.95 het KG. Hoofddorp, i Haarlemmermeer), 25 October. Witto Tarwe ƒ4.25 a ƒ5.10. Rog?e 3.50 a ƒ3.75. Haver ƒ4.25 a ƒ5.60. Wintorgerst f 2.75 a ƒ8.25. Duiven- boonen 5.25 a 5.50. Paardonboonon 4.75 a 5.10. Groeno Erwten ƒ4.75 a ƒ8.(opkook), Kanaritzaad f 8.a ƒ9.—. Karweizaad 14.75 a 15.50. Blauw Maanzaad ƒ5.a 7.75. Voorspoedig bevallen van eene welge schapen Dochter C. H. DE GRAAF, geb. Van Lbxuwen. Leiden, 24 October 1894. Algemeene kennisgeving. 6970 5 Geboren AL ID A. JOHANNA, Dochter van: H. J. BLOM on C. J. BLOM-Koster" Leiden, 25 October 1894. (Rynsburgersmgel No. 6.) Eenige kennisgeving. 6983 8 Heden werd ons eene Dochter geboren. P. WIJN, Offc. v. Goz. N.-O.-I. 6975 4 A. E. WIJN Badon v. d. Berg. Magalang, (Java), 25 October 1894. Voor de vele blyken van deelneming, my bewezen tydens de ziekte en by het over- lyden van myne geliefde Zuster AGATHA DE WILDE, betuig ik allen myn oprechten dank. S. DE WILDE. Lisse, 25 October 1894. 6976 7 belast zich met het halen en bezorgen van Koffers, Pahjcs, Briefjes, kleine Ver huizingen, Circulaires verspreiden, Oultantlê'n loopen, Dames afhalen 's avond*, Schrijfwerk, Boodschappen of huiswerk to verrichten. 6967 11 J. C. KLIKEE. VOOR 6780 10 is bet goedkoopste adres b(j 2de Huis v. d. Hooigracht. DIJKGRAAF EN HOOGHEEMRADEN VAN RIJNLAND zullen op Zaterdag 2d Novem ber 1891, des voormiddags te balftwaalf, in het GemeenlandBhuis te Leiden, b(j enkele inschrijving verpachten voor den tijd van vjjr jaren, ingaande met 1 Januari 1895 en ein digende met 81 December 1899: De schelpgaten in het noor delijk en zuidelijk boord van het Katwijksche Uitwateringskanaal tusschen de beide sluizen van Rijnland gelegen. Aanbiedingen daartoe worden ingewacht uiterlijk op den dag der verpachting vóór tien uren aan het Gemeenlandshuis van R(jDland te Leiden. De aanbiedingen moeten op zegel gesteld en onderteekend zijn door den aan bieder en twee borgen. De voorwaarden der verpachting zjjn, tegen betaling van 10 Cents, verkrijgbaar ter Secretarie van Rynland te Leiden en bU den Opzichter L. A. VAN MELS, te Katwijk aan Zee. Dykgraaf en Hoogheemraden van Rijnland, Mr. EGBERT DE VRIES, Dijkgraaf. Mr. H. P. BERDENIS VAN BERLEKOM, Secretarie. Leiden, 20 October 1894. 6981 32 STADSZA AL,. No. 2 v. h. Abonnement. Tooneelspel in 4 bedrijven van D. M. Maaldrink, waarin als Hoofdpersonen zullen optreden Stalles f 1.50. Parterre of Galerij f 1.— Plaatsbespreking op den dag der voorstel ling, van 12 tot 2 uren, a 10 Cts. per per soon extra. Opening; Bureau 4c 7 uren. Aanvang te UALFACHT. NB. Om de bediening der vcstiairo na afloop der voorstelling te bespoedigen, wordt mon verzocht zich aan het vestiaire-bureau (tegen over het plaatsbureau) te voorzien van een Coupon a 10 Cts., recht gevende op een haaknummer. 6969 36 voor twee Heeren, die samen wenschen te woneneene Zit- en twee Slaapkamers, op netten stand, met of zonder Pension. Brieven aan het Bureel van dit Blad onder No. 6972. 7 Door opruiming te koop: eenige vrucht dragende Pereboomen, zeer geschikt om te verplanten; allo fijne soorten. Te zien en te bevragen by J. PAATS, Tuinman aan de Zyl, Leiderdorp. 6968 7 de afbraak van ccnc Serre, met zwaar glaa gedekt. Te bevragen bij den Timmer man F. L. VAN ERKEL. 6974 6 in zd blikjes, inhoud B0 en 100 stuks, zijn zeer smakelijk en bij uw leverancier van krui denierswaren, enz. verkrijgbaar. 64B 7 (EXTRA FIJN.) 6977 7 HOOGEWOERÜ 63. merk I. K. 8., 25 Cents per pondper kistje, 25 pond netto, 5.85. 35 en 41 Cts. p. pd., by de heele. 30 Cts. p. pd. Bij de 10 pd. 29 Cts. p. pd. Botjes en Hulsfes ltookvleesch, p. stukje. Uitgesneden Rookvleesch 22 Cts. p. ons. Rolham 16 Saucisse 20 B w Cornel Beef. 10 M B D Boterhamworst. 10 wot g Leverworst 7 p w 30 Cts. p. pd. B Geld. Rookworst 11 50 Cts. p. pd. 35, 40, 45 en 50 Cts. p. pd, Versche Inl. Eieren, 5 Cts. p. st. Zalm, Kresft, Sardines, Gekruide Ansjovis, Fijn gem. Haring, Gesort. Pekelharing, Koffie, Thee, Chocolade, Gron. Koek, Haagscbe Theebeschuitjes, Pud dingpoeders, Vruchtenjams. 70 Cents per pond. 6979 89 Heden verscheen by O. LOS, D ooge woerd 65, en alom voorhanden door 6984 16 HATHILDJE TO WET, Leer ar es a/d. U. B.-S. voor Meisjes te Leiden F*rijs Dit werk bestaat uit twaalf platen (16 mo^ tieven) in artistiek uitgevoerde portefeuille benevens eene beknopte handleiding. W Vraag het uitvoerig Prospect**!

Leidsch Dagblad | 1894 | | pagina 3