LOMBOK. het concert als zoodanig niet te mafcen had, ergerde my. Nu ik echter het concert van deze jonge zangeressen heb bijgewoond, nu ik my daarby in herinnering breng den triomf tocht, dien zy hielden in Duitschland, na bykans gehoel ons vaderland zegevierend te zyn doorgetrokken, nu worden my tirades, als waarvan hierboven sprake is, eenigszins verklaarbaar. "Want ik geloof vast dat men de bekoring van haar optreden moet onder vinden, sympathie moet hebben voor de energische samenwerking, waarmede dit drie tal zich eene plaats in de kunstwereld tracht te veroveren, om van haar concert veel ge not te hebben. De voornaamste reden zoek ik in de samen stelling van hot programma. Men herleze b. v. eens aandachtig het tekstboekje en men zal een bundel gedichten ontwaren, die in zoetsap pigheid (Duitsch: Gemütlichkeit) met elkander wedy veren. En wat de muziek betreft, is het niet veel beter gesteld; uitgezonderd een enkel duett van Brahms, één lied van Schubert en het Terzett van Martini, waarmede de avond werd geëindigd, is er byna geene enkele com positie, die op hoogeren dan tweeden rang mag aanspraak maken. Ik betreur die weinige belangrijkheid van dit programma in de eersto plaats wat be treft mej. De Jong; iedereen zal natuuriyk hebben opgemerkt dat zy zoowol wat den helderen en zuiveren klank van hare stem betreft, als met opzicht tot hare eenvoudige manier van voordragen, het wint van de anderen; maar dat mejuffrouw De Jong iemand is met een door en door artistiek temperament, dit kon men uit het drietal liedoren, dat zy voordroeg, slechte met moeite bespeuren; daarvoor waren zy niet interessant genoeg, zy vooral heeft er dus groot belang by spoedig haar programma te wyzigenjmet deze liederen doet zy zichzelve onrecht; zet zy daarvoor in de plaats eenige echt mooie liederen van degelyke componisten, dan zal naar onze overtuiging haar succes zeker ver dubbelen. Voor mej. Snyders geldt m. i. hetzelfde; in de eerste plaats verdwyne „Mi sono inna- morato d' una stella" een banaal stukje muziek voorgoed in het muziekkastje! Zulk oen humoristisch of quasi humoristisch lied kan, door eene hooge sopraan voorgedra gen, misschien draagiyk zyn, by het zwaardere timbre van deze altstem past het allerminst Wat my in deze stem byzonder heeft ge troffen, is de volheid der hoogere tonen; in het boven-register heeft mej. Snyders zeer veel aan kracht gewonnen. Mej. Anna Oorver is gebleven wie zy was; haar geheele optreden, zoo in stem als voor dracht, openbaart zich door eene buitengewone flinkheid; hare zeggingskracht is groot; dit zyn dan ook hare beste eigenschappen als zangeres. Het meeste genoot ik dezen avond buiten eenige quaestie van de terzetten; ten minste voor zoover de uitvoering betreft, en onder deze troffen my het meest het oud-Duitsche volkslied „Ich fahr dahin" en het terzett van Martini: do gelykheid in voordracht, byna onberispeiyk, legde een duideiyk bewys af van grondige studie en slechts eene zeer enkele maal werd de zuiverheid door eene kleine detonatie geschaad. En resumé: een aardige avond! Mochten de zangerossen nog willen doorgaan en nieuwe lauweren (of bloemstukken) plukken, laten zy ernstig haar programma herzien; dat zal een groote factor zyn om oen volgenden keer te kunnen zeggen: een mooie avond 1 Mr. E. Kunst na Arbeid. De werklieden zangvereenigmg „Kunst na Arbeid", opgericht den 8sten Januari 1894, gaf gisteravond in de groote zaal van het „Hotel du Nord", aan de Beestenmarkt, hare eerste uitvoering, met medewerking van eenige heeren musici. Do opkomst van belangstellenden was talryk, zoodat de zaal, ter weerszyden van het tooneel door een belangstellend lid met groen ver sierd, flink bezet was. Do voorzitter, de beer J. Bremer, riep den aanwezigen een hartelyk welkom toe, ver zekerde dat de komst van onzen burgemees ter, mr. F. Was, die het grootste gedeelte der uitvoering met zyne tegenwoordigheid vereorde, op byzonderen prys word geschat, en wees er tevens op dat de eischen omtrent hetgeen ten gehoore zou worden gebracht, niet te hoog mochten wordon gesteld, want men heeft hier eene vereeniging voor zich, bestaande niet uit geoefende zangers, die reeds hunne sporen vordiend hebben, maar voor het meerendeel uit werkliedeu, die enkele van hunne ledige uren, na den dagelykschen, soms zwaren arbeid, aan de edele zangkunst wyden. De voorzitter riep dus de toegevendheid der hoorders en hoorderessen in. Of dit noodig geweest was? Do uitkomst deed dit o. i. be- twyfeleu. By velen toch, zoo niet by allen, zullen de verwachtingen, welke men uit den aard der zaak niet hoog mocht stellen, z er zeker verre z(jn overtroffen geworden. De verschillende vierstemraigo liederen, welke de verdienste van grooten eenvoud hadden, werden goed gezongen. Beste stem men werden er opgemerkt, de party en waren met kennis verdeeld en de verschillende tee- kens werden naar behooren in achtgenomen. Dat het publiek onder zulke omstandigheden niet naliet van zyne ingenomenheid te doen blyken, is natuuriyk; zelfs moesten enkele nommers geheel of gedeelteiyk worden her haald; on dat de heer Ph. Rank AJzdie als directeur met eene zangveveeniging als deze heelwat moeiiykhedeu (o. a. met het „Roeiers lied") had te overwinnen, met voldoening op dezen avond mag terugzien, spreekt vanzelf. Deze uitvoering geeft moed voor de toekomst. De mannenkoren werden afgewisseld met eenige instrumentale voordrachten door leden van het „vierde", die eveneens daarmede veel by val inoogstteD. Al heeft de vereeniging voor hare ver gaderingen in genoemd hotel „vrye woning", zoo zyn toch aan de oefeningen en uitvoe ringen als deze kosten verbonden. Dit stelde de voorzitter nader in het licht Hy hoopte daarom dat velen zich zouden gedrongen gevoelen hetzy als werkman (tegen eene contributie van slechts zes cents per week) of kunstlievend lid, hetzy als donateur of donatrice toe te treden. Met het oog op de nuttige strekking van deze vereeniging, hopen wy van harte dat hy zyn wensch naar behooren zal vervuld zien. Gemeenteraad van Sassenhelm. Voorzitter: de heer M. v. d. Brandeler. Afwezig de heer B. P. Roest. Na opening der vergadering leest de secre taris de notulen der vorige vergadering voor, welke worden goedgekeurd en vastgesteld. Komen ter tafel: 1. Eene missive van Gedeputeerde Staten, dd. 29 September jl., A. no. 1344/1, (3de afd.), houdende benoeming van twee leden van hot college van zetters. 2. Een proces-verbaal van de opneming der boeken en kas van den ontvanger dezer ge moente, du. 23 October jl., hetwelk voor ken nisgeving wordt aangenomen. Komt in behandeling do begrooting voor het dienstjaar 1895. Aangezien deze met de memorie van toe lichting gedurende 14 dagen tor secretarie voor een ieder ter lezing heeft gelegen en er geene bezwaren zyn ingebracht, alsmede dat zy tot geene verdere discussie aanleiding geeft, wordt besloten haar vast to stellen tot een bedrag: in ontvang van 9847.78, in uitgaaf van 9847.78, mitsdien met een batig saldo van nihil. Wordt voorgelezen eene missive vin het bestuur der afdeeling SassenheimVoorhout van do Algemeene Vereeniging voor Bloem bollencultuur, waarin het te kennen geeft, dat do afdeeliug dier Vereeniging genegen is, om l/s in de kosten by te dragen voor de uitdieping der Mottingervaart. De Voorzitter deelt mode dat het werk, door den opzichter Van Mels opgenomen, is begroot op 165 en stelt namens B. en Ws. voor, om het werk te kunnen uitvoeren, ook l/3 in de kosten by te dragon, evenals zulks in de gemeente Voorhout geschiedt. Met algemeene stemmen wordt het voor stel aangenomen. Niots meer te behandelen zynde, wordt do vergadering door den Voorzitter gesloten. Gremengd Nieuws. Gy s, de aardappelenmeter van den heer Peereboora, hoek Zydgracht en Lovondaal, is weer in het wator gesprongen. Hedenmorgon omstreeks halfacht viel een jongen, die naby de Kwaak over de St.-Joris- steeg aan het tollen was, in de gracht aldaar. Op hot hulpgeroep van in de nabybeid zynde personen kwam Gys onmiddeliyk toegeloopen en sprong den knaap na, dien hy weer be houden uit de modder naar boven en vervol gens op den wal mocht brengen. Dit is reeds het 45ste leven, dat de wakkere Gys op dio wyze gered heeft. In den Witten Singel alhier is heden gearriveerd de pont of overhaalscbouw, welke aldaar weldra de gemeenschap zal gaan tot 6tand brengen tusschen Kaiserstraat (Boieotkade) en genoemden Singel (Vreowyk). Het yzeren vaartuig ziet er flink en ruim uit en belooft, wordt het goed in de verf gehouden, lang weerstand to zullen kunnen bieden aan den tand des tyds en den invloed van het water. Het O p e n b a a r M i n i s t e r i e b e e f t borust in het door den kantonrechter te 's-Gravenhage gegeven ontslag van rechtsver volging van de porsonen, dio vervolgd waren wegens het houden van een optocht by de begrafenis van den socialist Van Veelen aldaar. Gistermiddag, ongoveer te halfvyf, ontstond een begin van brand in het gebouw van het Ryksarchief, op het Plein, te 's Gra- venbage. De brandweer rukte zeer spoedig aan met haspelwagen en stoomspuit, doch de werklieden, aan het gobouw werkzaam, hadden het vuur, aan een raamkozijn be gonnen, reeds gebluscht. Voor alle veiligheid werd het aangetaste hout door de brandweer uitgekapt. Het iy k van den vermisten boek houder van den heer Figée, to Haarlem, den heer W., is gistermorgen onder Spaarndam uit het Noorder Buitenspaarne opgehaald. Woensdag is weder een geval van cholera asiatica te Haarlem voorgekomen, en wel by een doortrekkend reiziger, die den vorigen dag van Amsterdam aldaar was aan gekomen. Aan zyne vrouw en drie kinderen is voorloopig huisvesting verleend in een perceel aau de „Phoenix". Do patiënt, die in het St. Elizabeths Gasthuis is opgenomen, is redeiyk wel. Te Alfen aan den Ryn kwam gisteren we der oen cholerageval voor. De lyder, S., schoen maker in den Hoorn, aldaar, is in den afge- loopen nacht overleden. Voor de Haarlemsche rechtbank stond gisteren terecht Johanna Dolphina Wester, oud 24 jaar, die in Juli te Beverwyk don huzaar Andries Houben vitriool in het gezicht had geworpen. De gezichtskracht vao zyn rechteroog was daardoor tot een zesde verminderd, zoodat Houben voor den dienst werd afgekeurd. Beklaagde erkent dat zy met voorbedachten rade gehandeld had. De eisch van den off. van juét. luidde: ver oordeeling tot één jaar gevangenisstraf wegens mishandeling. De moord te Deutichem. De smid te 's-Gravenhage, die verleden Vrydag- middag, op verzoek van den officier van justitie te Arnhem, werd aangehouden en gevankeiyk derwaarts overgebracht als ver- moedeiyke dader van den moord te Deutichem, is gisteravond in vryheid gesteld en to 's Gra- venhage teruggekeerd. By een ten zynen huize zoowel als in de woning van iemand, waar hy eenige dagen in den kost is geweest, gehouden onderzoek zyn geene voorwerpen gevonden, welke als vermist werden opge geven. De arrestatie moet zyn geschied op grond van een gezegde van den onderwyzer van het gesticht „De Kruisberg", die den smid in gezelschap van den verslagene heeft gezien. De smid beweert den verslagene slechts éénmaal te hebben ontmoet en hem niet eens by name te hebben gekend. Omtrent het verbiyf van den smid te Deu tichem, verneemt men dat hy zich aldaar bevond in afwachting van eene plaatsing in eene betrekking aan het gesticht „De Kruis berg", waar hy voorloopig op proef werkzaam was. Daar de proef voor liem goen gunstig resultaat opleverde, was het tydstip van zyn vertrek (1 October) reeds sedert eenigen tyd te voren bepaald. Hij begaf zich op genoomdeu datum naar zyn vongon patroon in Den Huag terug, die hem welwillend gelegenheid had gegeven om op proef aan „De Kruisberg" te gaan werken en die hem nu weer in zyn dienst terugnam. Op den avond, waarop men vermoedde dat de moord zou zyn gepleegd, was de smid, volgens zyn zeggen, in zyne eigen woning, waar hy een gezellig avondje had, omdat een zyner kinderen jarig was. Voor eenige dagen werd mede gedeeld, dat een zeer brutale diefstal heeft plaats gehad in de Beemstor. In den vroegen morgen nl., terwyl de vrouw nog to bed lag en de man in het veld was, werd een geld- trommeltje met /"300 a 400 ontvreemd. Er is vermoeden gerezen tegen een familielid der vrouw, die er eertigo dagen vertoefd heeft. Hy is door de justitie in Sneek aangehouden en gevankeiyk naar Haarlem overgebracht. Gisteravond had te Kampen een treurig ongeval plaats. Zekere H. Du Kleine, doof en slecht van gezicht, werkzaam aan dn gemeentoreiniging, is by het spoelen der tonnen in het water gevallen en verdronken. Gisteravond omstreeks halfelf is een hevige brand uitgebroken in hetbyen- park to Yelzen. De sterke wind maakte het gevaar te grooter Omtrent eene brutale inbraak te Hees wordt aan de „N. R. C." uit Nymegen het volgende gemeld: Het huis, door de 77 jarige weduwo Schamp met eene bejaarde dienstbode bewoond, staat op korten afstand van den weg. De vrouwen werden gisternacht gowekt door het breken van eene glasruit. Even later werd aan do deur geklopt. De niets kwaads vermoedende dienstbode opende deze, waarop onmiddeliyk oen drietal onbekende mannen binnendrongen. Zy wilden haar aan eer; stoel binden, doch hare verzekering, dat zy zich rustig zou hou den, deed de mannen van dat voornemen afzien. De wed. Schamp werd vervolgens uit het bed getrokken en onder bedreiging haar met eene revolver, welke men haar voorhield, te zullen neerschieten, werd zy tot afgifte der sleutels gedwongen. Do vrouwen moesten het ïydelyk aanzien, dat alle kasten werden doorsnuffeld en al wat waarde bad bye9n werd gepakt, o. m. eene trommel, waarin een eft'ect van pl. m. ƒ600, contracten, twee gevulde beurzen en gouden en zilveren sieraden, 2 tienguldenstukken, zilvergeld, 6 zilveren lepels en vorken, 12 zilveren lepeltjes, 1 suikerstrooier, 1 zilveren schaar met dito kettingvan de meid 2 gou den kettingen, een dito kruis en 8 gulden, die zy de vorige week juist ontvangen had Zy hadden gelegenheid de dieven, terwyl dezen bezig waren, goed op te nemen en gaven van hen de volgende signalementen: Een was klein van gestalte, had een zsvart knevelija en droeg eene korte bruine jas en gewonen fantasiehoedde tweede was langer, had een geheel geschoren gezicht, droeg een zooge- naamden Garibaldi hoed en sprak Franschdo derde was klein, bleek, mager en nog joDg. Tot lialfvier hebben de dieven, het huis op hun gemak nagesnuffeld. Vóór hun vertrek mishandelden zy nog de dienstbode, door haar in de kamer heen en weer te slingeren. Toen de kerels al wat van hunne gading was byeen hadden, waren zy nog zoo brutaal den vrouwen te verbieden van hun bezoek aan de poütie kennis te gevendeden zy dat, dan zou dat bezoek over drie dagen worden her haald en dan met het oogmerk om haar te dooden en het huis in brand te steken. Naar dat verbod werd echter met geluis terd: nauweiyks was het govaarlyk drietal vertrokken, of de buren werdeu geroepen en na dezen waren ook de veldwachters te Hees en Neerbosch en de politie te Nymegen spoe dig van het voorgevallene verwittigd. De politie doet yverig onderzoek, maar was de daders nog niet op het spoor. De moord te Philippine. Leo Van Vlaanderen, de man, die op zoo wreed aardige wyze den dubbelen moord te Philip pine pleegde, werd geboren te Bassevelde (België) in 1871. Hy is dus eerst 23 jaren oud. Zyn slachtoffer, vrouw Gilson, bereikte den leeftyd van 36 jaren. Zy is twee keer gehuwd geweest. Uit haar eerste huwelyk heeft zy nog een zoon en uit haar tweede met Gilson drie nog jongo kinderen. Van Vlaanderen is tot vóór 2 jaren boeren knecht geweest, o. a. by een landbouwer te Philippine. Later verhuurde by zich als schip persknecht by Gilson. In dien tyd schynen beiden meer genegenheid voor elkaar opgevat te hebben dan geoorloofd was. Later verliet hy den dienst by Gilson, maar kwam toch nog daar herhaaldelyk aan huis. Vóór twee maanden echter werd hem door de vrouw het huis en elk verkeer ontzegd. Sedert dien tyd moet Van Vlaanderen zich herhaaldelyk uitgelaten hebben tegenover an dere personen, dat hy op gewelddadige wyze een einde aan zyn ieven en dat van vrouw Gilson wilde maken. Kort nadat het eerste schot gevallen was, zag een jongen, die in de nabyheid aan bet werk was, Van Vlaanderen buiten komen en naar alle kanten rondzien. Eenige oogenbllkken nadat hy den stal weer binnengetreden was, klonk een tweede schot. Zaterdag morgen was aan de politie te Phi lippine aangifte gedaan, dat uit een hoogaars, lisgende in de haven aan de Isabella-sluis, oen jachtgeweer ontvreemd was. Het geweer, waarmede de moord gepleegd werd, is thans berkend als hetzelfde, dat de vorige week ontvreemd werd. Op het geweer vond men na den moord twee ledige hulzen, en in den zak van den moordenaar nog twee geladen cartouches. Naar vermoed wordt, is Van Vlaanderen des nachts in een stal gekomen en heeft hy zich daar in een hoop stroo verborgen. Toen de vrouw des morgens om halfnegen in den stal is gekomen om het varken te voederen, heeft Van Vlaanderen het nood lottig schot gelost. Do vrouw heeft do volle lading in haren rechterslaap gekregen. Ook het varken werd licht geraakt. Aan den voet van den moordenaar was een touwtje vastgemaakt, dat met den trekker van het geweer verbonden was. Hy hoeft zich het tweede schot vlak onder de kin ge geven. Een talryke menigte uit Philippine, Boucboute en andere omliggende Belgische dorpen, be woog zich Maandag den geheelen dag op do plaats, waar het ongeluk gebeurd is. Hetiyk van Van Vlaanderen werd Maandag-avond op last van den burgemeester van Philippine naar het ïykonhuis op de algemeene begraaf plaats vervoerd. Het is gisteravond begraven. Het ïyk der vrouw werd aau de familie over gegeven en zou gisteren ter aarde besteld worden. Men seint uit IJstad (Zuiden van Zweden), dd. 25 Oct.: De Nederlandsche bark „Albertina" is hedenmorgen alhier by een krachtigen storm gestrand. De bemanning is met groote moeite gered. Het schip zal waarschynlyk wrak worden. De aardbeving in JapaD. -- Er zyn nadere byzonderhoden bekend geworden over de aardbeviug in de districten Sakata, Yama- gato en Akami. Door de hevige, kort op elkander volgende schokken z^jn 3000 huizen verwoest. Voor zoover men weet, zyn 260 personen gedood en velen gewond. De wevers te Fall River (Ver. StatcD) stakon bet werk. Sinds Zaterdag is het getal weefgetouwen, die stilstaan, met 4700 vermeerderd. In de mynen van Anina (Hongarye) is weer eene ontploffing voorgekomen. Tot dusver worden nog 61 werklieden vermist. Veertien lyken zyn reels gevonden. Men vreest evenwel, dat ook de overige werklie den, die vermist worden, zyn omgekomen. De cholera is in Fruisen nog niet geheel geweken. In Oost-Pruisen is weer aangifte gedaan van vyf ziekte gevallen, waar van drie in de nabyheid van Koningsbergen. Naby Rio-do J aneiro was door eon soldaat een onderaardsch kruitmagazyn der Brazihaansche insurgenten ontdekt, waar eeDe groote hoeveelheid kruit, bommen en dyna miet bewaard werd. Eene afdeeling soldaten werd er been gezonden tot het leeghalen van het magazyn en een groot aantal nieuws gierigen volgden. B(j het overladen van de ontplofbare stoffen in een wagen, liet een sol daat eeno bom vallen, waardoor deze en tien dynamietkartetsen ontploften. Zestig personen moeten by het ongeluk gedood zyD. Het Fransche oorlogsschip „Gabès", dat Dinsdagnamiddag van Cherbourg uitstoomae naar Madagascar, keerde reeds den volgenden morgen in do haven terug. Het was des nachts aangevaren door eene vermoedelyk Eagelsche stoomboot, die het zoozeer beschadigde, dat liet de reis niet kon voortzotten. In hoeverre de stoomboot be schadigd word, is niet bekend; zy schynt echter niet gezonken te zijn. Eon ingezetene van Drachtster- Compagnie, die te Drachten goederen had afge leverd, keerde vry laat in den avond naar zyne woonplaats terug. Op eene eenzame plek werd by staande gehouden door twee kerels, die vermoedelyk wisten dat hy eene vry aan- zienlyko som gelds by zich had. Eén hunner eischto zyn geld of zyn leven. „Dan het leven maar", antwoordde de voetganger doodkalm, doch tegeiykertyd gaf hy den aanrander zulk een geduchten slag, dat deze in de Marowyk terechtkwam, waarop de tweede het hazenpad koos. De Leidsche Vlceschkeuilng, Door de „Leidscho Runder- en Varkens slagers Vereeniging wordt het volgende adres aan den Gemeenteraad gericht: „De Leidsche Runder- en Varkensslagers- Vereeniging, het rapport van Burgemeester en "Wethouders van Leiden in zake d' door haar ingediende adressen gelezen hebbende, ziet zich daarmede teleurgesteld, en wenscht, alvorens deze zaak geheel wordt afgehandeld, ook hare meening daarover uit te brengen. Omtrent de verlangde opheffing der keur- Iooügu zeggen Burg. en Wetbs. in hun rap port, dat niet de slagers de keurloonen be talen, maar de consumenten. Dit moet ten sterkste worden tegengesproken: de keiir loonen zyn niet van dien aard, om de vleeech- pryzen te verhoogon, 't welk ook niet is geschied, dus is het {een extra-belasting, welke alleen door de slagers moet worden gedragen. Wat de bewering betreft, dat de vleeech- pryzen hier ter stede hoog genoeg zyn, stellen wy de vraag: kunnen Burgemeester en Wet houders dit wel beoordeelen, en doet dit iets ter zake Do hoofdzaak is dezeIs het billy'k dat de slagers het keurloon betalen, of niet? Tegenover de bewering, dat zy, voor wie vleesch een oxccptioneel voedingsmiddel is, dan ook in de lasten moeten bydragen, staat dit, dat dezulken ouk meestal vry van be lasting zyn. En dat de omwonenden dan zouden profi- teeren van gezond vleesch zonder bydragen in de laston, daar vragen wyProfiteeren die nu niet van vele lusten, zonder in de lasten te dedön? De bewering, dat de keur er niet alleen is ten behoeve van de consumenten, en de goed gezinden buiten staat zyn de deugdelijkheid van het door hen geslachte vleesch te con- stateeren, gaat te ver. Hoewel met het oog op de kwaadgezinden niet tegen de keuring gekant zynde, moeten wy de verdenking verre van ons werpen, dat wy niet in staat zouden zyn zeiven te beoordeelen, of het vleesch voor onze cliênteele al of niet geschikt is. De goedgezinde slagers hebben zich ook vóór de invoering der keuring steeds toegelegd op het leveren van goede waar aan hunne cliênteele, hetgeen in hun eigen belang wasen de ge schiedenis vermeldt geen geval waaruit blykt dat dit hun doel niet is bereikt. Verder betoogen Burg. en Weths. dat het algemeen wenschelyk wordt geacht, dat er een abattoir opgericht worde, waarvan de. kosten door de te heffen keurloonen, enz. zouden moeten worden gedekt. Hiertegenover zouden wy wel willen vragen: Is het de wensch van het algemeen, dat er een abattoir wordt opgericht? Zou het noodzakeiyk zyn voor de volksge zondheid Moet dan alle invoer van geslacht vleesch van buiten af worden geweerd? En Zoo ja, moeten dan de slagers ten behoeve van het algemeen al die kosten dragen? Is dit zoo, dan wordt een van de noodigste voedingsmiddelen kunstmatig in prys opge voerd. Bovendien toont Rotterdam en Amsterdam, waar men zich de weelde van een abattoir heeft veroorloofd, aan, dat men daardoor nog niet geheel gewaarborgd is, omdat daar nog duizenden kilogrammen geslacht vleesch per week worden ingevoerd, hetgeen toch is ge bleken te zyn in het belang van handel en rrü verheid. Met het antwoord van Burg. en "Weths. op bet verzoek om de kalveren voor een gedeelte in het vel te mogen laten hangen, en zoo ter keuring aan te bieden, met uitzondering van twyfelachtige gevallen, als wanneer ze geheel zouden moeten ontbloot worden, kunnen de slagers zich niet vereenigen, omdat zy op grond van eigen ervaring meenden to mogen verwachten, dat een deskundige guns'ig om trent dit alleszins billyke verzoek zou hebben geadviseerd. Namens het bestuur der „Leidsche Runder en Varkensslager3-Vereeniging" is dit stuk onderteekend door de heeren C. J. Leyh, voor zitter, en W. L. Christiaanse, secretaris der Vereeniging. Van don gouverneur-generaal van Ned.- iQdié is telegraphisch bericht ontvangen, dat de fuselier L. H. Ogg (algemeen stamboek No. 24840) aan zyne op Lombok bekomen wonden overleden is; dat de sergeant J.Het- tema (algemeen stamboek No. 30202), de kanon niers W. F. Buchter en W. Feller (alge meen stamboek No. 31056 en 36716) en de cavalerist W. "W. Van Zuilen (algemeen stamboek No. 26918), dio in het bericht in d „Staatscourant" van 4 September jl., No. 206 als „vermist" werden opgegeven, gesneuveld zyn. (Sls.-Ct.). Kerkelijke Berichten. Woubrugge: Zondag-voormiddag te half- tien, de weleerw. heer Koopmans, van Ryn- saterwoudo. Ter afdeeling "Woubrugge van den Neder- landschen Protestantenbond zal Zondag 28 dezer, des avonds te zeven uren, godsdienst oefening worden gehoudeD, waarby als voor ganger zal optreden dr. H. G. Hagen, predikant te Ledden. Oude- en Nieuwe-Wetering: Zondag voormiddag te tien uren, ds. A. De Koe, predikant te Nieuwveen. Hoogmade: Zondag-namiddag te twee uren, ds. R. Bennink Bolt, predikant te Zwammerdam.

Leidsch Dagblad | 1894 | | pagina 2