SCHOUWBURG. H.A. TIMMERMAN, Pelterijen, Nieuwe Ryn 40, Leiden. ADVERTENTIE N. Hotel en Pension PLAATS ROYAAL. Amerikaansch Orgel. NOZEMAN's Spekslagerij, Hoogewoerd 97. Wederom voorhanden: NATUURBOTER. Wed. J. STEEAHALER Zn., HOFLEVERANCIER. Voorradig; eene fijne Collectie tegen billijke prijzen. Het artillerie vuur uit Sekar-Bela had in de laatste twee dagen verschrikkelijke verwoes tingen aangericht. De Sasaks, die in grooten getale na den aanval onzer troepen de ver overde dessa's binnentrokken, maakten dui zenden pikols padi buit. De positie in noord oosten Pangasangan, waar eene zware battery wordt opgericht ter beschieting van Tjakra en Mataram, was des avonds voldoende versterkt. Aldaar blevon achter twee compagnieën van het negende bataljon, twee stukken veld- en twee dito berg-artillerie en eene sectie genie. De overige troepen keerden omstreeks zeven uren naar Ampenan terug. Hr. Ms. „Borneo" kwam 17 dezer ter reede terug en opende opnieuw vuur op Tjakra. Gezondheid gunstig. geest der troepen op Lombok. De „Loc." ontving uit Ampenan het volgende schrijven van een officier: Ik vraag verlof, waarde redactie, met een enkel woord te mogen protesteeren tegen het gooien met steenen naar den waardigen opper bevelhebber. den trouwen vaderlander, die van de expeditie gored heeft wat alleen door kalm beleid, koel verstand en duidelijk inzicht van toestanden na dien verraderlijken overval to redden viel en waardoor de gedecimeerdo bataljons, bezield met don besten geest en met opgowekten moed, te Ampenan zijn terug gebracht, in staat om, met de versterkingen, die ons sedeit van Java zyn toegezonden, eene bloorige wniok te nemen over de onheilen, die door het laag verraad der Baliërs, waarop zelfs de meest achterdochtige niet kon zijn voorbereid, over ons gebracht zijn. Een onaangenaman indruk maakt na zulk eene ramp hier liet gejammer van hen, die op Java, 't zjj door eigen leed verblind, 't zij door verkeerde uitdrukking te geven aan hun gevoel van vaderlandsliefde, zich verbeelden in critiek te mogen of kunnen treden van 't beleid van hem, aan wie het opperbevel en de opperleiding dezer expeditie was en is toe vertrouwd. Noem van mij de verzekering aan dat èn de generaal Vetter èn de resident Dannenbargh mannen zyn, op wie het vaderland trotsch mag zijn, en dat zelfs de scherpste inquisitie, die hunne handelingen en daden tot het oogen- blik der catastrophe zal onderzoeken, niets zal kunnen vinden, dat ook de geringste moreele verantwoordelijkheid op hen zal kunnen laden voor de treurige gebeurtenissen, waarvan wy hier de getuigen zijn geweest en waaruit wij slechts het veege lijf hebben kunnen redden. In dat veege ïyf huist echter een geest, bezield met energie, om 't geen ons is aan gedaan schitterend te wreken, om de gehoonde Nederlandsche vlag te planten op de puin- hoopen van Mataram en Tjakra Negara, waar geen steen op den anderen mag blijven en waar nimmer meer een Lomboksch vorst zich zal mogen beroemen op den laaghartigen moord, op 25, 26 en 27 Aug. 1894 op zoovele edele Hollandsche zonen gepleegd. Terugzien op het verledene mag ik niet voor het oogenblik. Evenals van ons allen behooren óók mijne krachten dag en nacht aan de toekomst. Nu moeten we werken en t onze krachten inspannen om 't geleden échec of hoe ge 't noemen wilt te wreken. Sedert eergisteren liggen onze zware ba» tergen vóór Mataram en dag en nacht is 't kanon aan 't woord. Stelselmatig, maar zeker zullen we Mataram en Tjakra geheel veroveren. God geve alleen dat goene ziokte onze troepen teistert! Nu is de gezondheids toestand uitstekend en de geest in hooge mate opgewekt. Voorzeker gij intusschen gerust aan het a publiek, dat de Lombok-expeditie aan den meest beleidvollen aanvoerder is toevertrouwd, die het corps Indische officieren in zyn midden telt. Laat ieder ten uwent dat is toch wel het minste wat wij, die het werk doen, van u mogen vergen kalm den loop der gebeur tenissen afwachten, die, ik ben er innig van overtuigd, niet anders leiden kuDnen dan tot verhooging van ons koloniaal prestige en tot het opnieuw getuigenis afleggen van de dap perheid van ons Indisch leger. Vetter is en blyft een der grootste bevel hebbers van ons leger, een generaal dien ieder officier zich tot ideaal mag stellen. Indien gij hem hadt gekend, zooals ik, in de moeilijke dagen die achter ons liggen, die wij thans be leven en die ons nog staan te wachten, zoudt gij myn oordeel geheel onderschrijven. Trouwens lof en waardeering komen, ieder voor zijn deel, ook aan de anderen toe. Van den opperbevelhebber tot don minsten soldaat spannen we nacht en dag onze krachten in om do Lombok-zaak tot een schitterend einde te brengen, en niemand onzer twijfelt aan don goeden afloop". Een klcfln jokkentje maar!) De „Loc." verzekert, op gezag van officieren ■van het oorlogsterrein, dat het beweerde ver haald van de „Java-Bode" over de oneerbiedig heid van kapitein Christan tegen generaal Vetter „eenvoudig ia gezogen uit den duim van een sensationaris". Verder leest men in dit blad: „Ook heb ik bij verscheidene officieren, zoo wel vroeger als thans nog op het oorlogsveld, bericht ingewonnen omtrent de juistheid van het praatje, dat soldaten in het bivak generaal Vetter zouden hebben nageroepen. „Ook daarvan is geen tittel of jota waar. Van het naroepen door een enkelen oldaat is niemand iets bekend, noch „ga jy aar naar je vriend Djilantik", noch iets ders dat van minderen eerbied zou getuigen. vZonder eenig morren en met de grootste toewyding hebben allen, officieren en soldaten, van terstond na het échec tot heden, gehoor zaamd aan de bevelen van den opperbevel hebber en de zeer zware diensten verricht, die dag aan dag door hem van ben werden en worden gevergd. „De „Java-Bode," die dit verzinsel het eerst verspreidde, nam er ook by op, dat de positie van generaal Vetter daardoor onhoud baar was geworden. „In plaats van zoo gul te zijn met de pijlen van zyn sarcasme tegen hen, die waar schuwen tegen voorbarig veroordeelen, be hoorde de redacteur van de „Java-Bode" toe to zien dat in z\jn blad geen verzinsels werden opgenomen, wier inhoud het Indisch leger in een slecht daglicht stelt, onedel is tegenover generaal Vetter en de publieke meening zoowel in Indie als in Nederland op een dwaalspoor brengt." Een Indo geeft aan de „Soer. Crt." het volgende denk beeld in overweging: „Om de Sasaks by te staan in hun bestrij ding van den erfvijand, en tevens om zeker heid te bekomen, dat de Balineezen van eiken aftochtsweg werden afgesneden, zou het zeker niet kwaad zyn, indien de regeering haar toe stemming wilde geven tot het oprichten van vrijcorpsen van Indo's. Zoo iets van de „franc- tireurs" in den oorlog van '70-71. „Do Indo is een uitstekend veldsoldaat, uit muntend schutter, taai en gehard, met weinig behoeften, sober en frugaal. Daar by bezit hy de vlugheid van beweging van den inlander; zijn scherpen blik ook in de duisternis, zyn flair. „En dat hy daar, in kleine, zelfstandige afdeelingen van groot nut zou kunnen zyn, het lydt geen twyfel. Evenmin kan er rede lijke twyfel worden gekoesterd aan zyn trouw. „Discipline leert hy zeer gemakkelijk, en eerbiedigt hy ook wel, mits men hem niet stelle onder den een of anderen baarschen „totoh"-kapitein of luitenant die niet met hem weet om te springen; noch minder hem jn bataillons of compagnieën, als de beroeps, soldaten onder gewone omstandigheden indeelt. En men zou hem eenig blijvend voordeel moeten beloven natuurlijk." KOLONIËN. BATAVIA, 14 18 September. Hot totaal der gelden, op Java byeengebracht voor een Lombokfonds bedraagt volgens eene matige schatting reeds byna ƒ100,000. Een beter biyk van hare belangstelling in het leger heeft de Indische burgery zeker nooit gegeven, zegt het „Soer. Hand." Naar de „Soer. Crt." met viy groote zekerheid verneemt, moet de resident van Madioen, de heer Ravenswaay, over enkele weken zijn pensioen willen nemen. De officier van gezondheid dr. Ujlaki, van Lombok via Soerabaia teruggekeerd, gaat, naar de „Soer. Crt." meldt, wegens ziekte met verlof naar Nederland. Ook volgens te Batavia loopende go ruchten moet de Kroonprins, die volgens telegram van 6 dezer gewond werd, gesneu veld zyn. De 1ste luitenant der genie N. Plantenga is met 10 man der genietroepen uit Soerabaia naar Lombok vertrokken. Door mejuffrouw F. M. E. Bieler is het verzoek gedaan om plaatsing als hulponder- wyzeres by het lager onderwys. De hulponderwijzer W. Verbrugge te Batavia heeft wegens particuliere redenen overplaatsing gevraagd. Door den gouverneur-generaal van Ned.-Indiö zijn de volgende beschikkingen genomen: civiel Departement. Nader verleend: Met zes maanden of zooveel korter als zal blijken voldoende to zijn, de termijn, waarvoor de ambte naar E. Meister ter beschikking is gesteld vau den voorzitter der Landraden te Poerwokerto te Probolinggo (Banioemas), ten einde met griffiers- werkzaamheden bij de rechtbanken te worden belast. Ontheven: Eervol van de hem met den rang en titel van resident verstrekte opdracht tot voortzetting van het door den hoer W. P. Groeneveldt als Lid van den Kaad van Neder- landsoh-lndië aangevangen onderzoek naar den economischen toestand der Vreemde Oosterlingen op Java en Madoera, do heer F. Pokkens. Verleend: Eon jaar verlof naar Europa, wegons langdurigen dienst, aan den Inspecteur der cultures, toegevoegd aan den directeur van Binnenlandsch Bestuur F. Fokkens. Bij de Landraden te Poerwalcarta (Krawang) en Bekassie (Batavia) voor den tijd vau zes maanden of zooveel korter als zal blijken voldoende te zijn: B e 1 a 81Met de betrekking van buitengewone voorzitter, de ambtenaar op non-activiteit Mr. O. Loth, laatstelijk Lid van den Raad van Justitie te Semarang. Gestold: Ter beschikking van den buiten gewonen voorzitter voornoemd, ten einde met griffierswerkzaamhedeu te worden belast, de ambtenaar ter beschikking van den President van den Raad van Justitie te Makassar, H. A. O. Kollmann. Departement van Oorlog. Verleend: een twee jarig verlof naar Europa, wegens ziekte, aan den kapitein der inf. W. J. IsiDg. Opgedragen: aan den bij het Indische leger gedetacheerde lsten luit. der inf. J. J. Van Pellecom om vóór of op 30 October 1894 naar Nederland terug te keeren. Geplaatst: bij aankomst als administrateur van het hospitaal te Semarang do kapitein-kwar tiermeester uit Nederland verwacht wordende, P. Gallas; bij den gewestelyken intendant te Bata via de 2den luitenant-kwartiermeester in activiteit hersteld E. T. T. M. Bovensbij het 17de batal jon de 2de luitenant-kwartiermeester te Padang VV. F. C. Rbdlich;bij het subsistentonkader te Batavia de 2de luitenant-kwartiermeester te Mr. Cornelia A. Hey stek. Overgeplaatst: naar de gewestelijke inten dance te Semarang de 2de luit.-kwarmeester bij bet 17de bataljon te Padang A. F. Koert; naar bet kleedingmagazijn te Batavia de 2de luitenant brj het 6ubsi8tentenkader H. Van der Palm. Kerkelijke Berioliten» Hoogmade: Zondagnamiddag te twee uren ds. R. Bennink Bolt, predikant te Zwammerdam. Telegrammoo. BERLIJN, 19 October. (Tel.) Volgens de berichten, die hier uit vertrouwbare bron be treffende den toestand van Czaar Alexander zyn ontvangen, wordt het overlyden van den czaar reeds dezer dagen verwacht. Deze mede deelingen worden bevestigd door de berichten, welke door den Russischen gezant alhier zyn ontvangen. Naar men beweert hebben de geneesheeren den czaar reeds voor drie dagen op het ergste voorbereid. Men twijfelt hier echter nog aan de juistheid van het bericht, dat dezer dagen reeds een regentschap in Rusland zal worden ingesteld. KEULEN, 19 October. De „Köln. Ztg." meldt: De tyding dat de specialiteit voor zenuw ziekten, prof. Mersbejewski, uit St.-P6tersburg naar Livadia is ontboden, wordt in verband gebracht met het bericht, dat de Czarina, ten gevolge van de aandoening en de zorg van den laatsten tyd, geneeskundige behandeling noodig heeft. BIARRITZ, 19 October. De Grootvorst Georges Michaelowitsch (neef van Czaar Alexan der) begeeft zich hedenavond op reis. NIEUW-YORK, 19 October. De verkiezing der tegenwoordige bestuurders van den Atchi son spoorweg is verzekerd, ten gevolge van een telegram uit Amsterdam, waarin last werd gegeven aan de vertegenwoordigers van 81,000 aandeelen, om hunne stemmen te hunnen gunste uit te brongen. KONSTANTINOPEL, 19 October. Wouck- Bey, secretaris-generaal aan het departement van buitenlandsche zaken, een zoon van wylen graaf Chateauneuf, is tot gezant ad interim te Weenen benoemd. LONDEN, 20 October. Volgens een telegram, den 19den October uit Shanghai aan de bladen gezonden, hebben Engelsche stoombooten bericht, dat eene vloot, gesignaleerd is, welke, naar men gelooft, het voornaamste eskader der Japanners is. Zy bestond uit acht schepen en bevond zich 20 mylen ten Zuidwesten van het voorgebergte van Shantung. Een bericht uit Tientsin meldt, dat aldaar talryke troepen aankomen om de hoofdstad te verdedigen. Men gelooft dat totden30sten van deze maand 100,000 man alhier zullen zyn; 48,000 man cavalerie uit Shinking en Kerin zyn onderweg. PARIJS, 20 October. De zware ziekte van den czaar maakt diepen indruk in Frankryk. Alle bladen bespreken hare mogelyke gevolgen. De buitengowone godsdienstoefening in de Russische kerk werd door een vertegenwoor diger van den president der republiek en alle leden der regeering bygewoond. Het consistorie der gereformeerde kerk heeft op morgen openiyko gebeden voor don czaar verordend, „wiens leven zoo kostbaar is voor het behoud des vredes." In de Israèlitiescfie synagogen wordt heden voor het behoud van den Czaar gebeden en het heet, dat ook de aartsbisschop van Parys zulko gebeden zal voorschryven. St.-PETERSBURG, 20 October. Een bulletin, gisteravond te 10 uren bekend gemaakt en geteekend door de doctoren Leyden, Sachar- jin, Hirsch, Popoff en Weljaminoff, zegt over den toestand van den keizer van Rusland: „De nacht van den 18den op den 19den verliep slapeloos. Z. M. stond 's morgens als gewoonlyk op. De algemeene zwakte en do werkzaamheid van het hart onveranderd. De uitslag aan de voeten, die zich reeds vroeger vertoonde, is toegenomen. De algemeene toe stand is onveranderd." WEST-INDIË. PARAMARIBO, 2i September. Aan den klerk ter gouvernementssecretarie "W. F. Mondriaan is op zyn verzoek eervol ontslag uit 's lands dienst verleend. De heer jhr. mr. Van Asch van Wyck, gouverneur van Suriname, is den 14don Sep tember van buitenlandsch verlof in de kolonie teruggekeerd en heeft alstoen het bestuur over de kolome Suriname hervat. LEIDEX, 20 October, Thermometerstand: gisteravond om 8 uren 7° C. 44.6° Fahrenheit; hedenmorgen om 8 uren 6.5° C. 43.7 F.; 's middags om 12 uren 8° C. 46.4'J F.; 's namiddags 4 uren 8.5° C. 47.3° F. Hedenmiddag ontvingen wy per Neder landsche mail de Indische bladen van 1418 Sept. De Fransche mail wordt morgenochtend alhier verwacht. By den post- en telegraafdienst is do klerk der tolegraphie van de 2do klasse H. "W. De Ronde verplaatst van Bodegrave naar Amsterdam. Zooals we reeds met een enkel woord hebben medegedeeld, zal in het Nutsgebouw de drie eerste dagen der a. s. week (men zie de advertentie in dit blad) een bazaar voor inwendige zending worden gehouden. De dames, die zich met dezen bazaar, met dit philanthropische doel zullen belasten, waren heden in genoemd gebouw reeds druk bezig met de rangschikking der voorwerpen, welke zy te koop zullen aanbieden. Het liet zich aanzien dat zy hun „werk" goed zullen volbrengen; dat de rangschikking, zooals dames alleen dat maar kunnen, keurig en practisch zal zyn. Er zyn heelwat voorwerpen, te veel om op te noemen, op elk gebied, aanwezig. We noemen er opzetteiyk niets van, om het nieuw tje van de collectie niet weg te nemen. Wie er meer van weten wil, ga zien en koope! Doen velen dit, dan bereiken de dames haar doel en zien zy hun streven beloond I Dat velen bet dus doen! In de najaarsvergadering der Provinciale Staten van Zuid-Holland, die op Dinsdag 6 November a. s., te 11 uren zal worden ge opend, zullen o. a. behandeld worden: Een voorstel van Ged. Staten om aan de Rotter- damsche Trammaatschappy provinciaal sub sidie te gevep ten behoeve van den aanleg eener stoomtram verbinding tusschen Rotter dam en de Hoeksche Waard, indien hetRyk een renteloos voorschot van een derde in de aanlegkosten verleent, en behoudens goed keuring der plannen, van een derde in de kosten tot een maximum van 266,666, ver minderd met/" 30,772 onder nader vast te stellen voorwaarden; voorstellen van Ged. Staten in verband staande met het in beheer nemen der Gouwe met 1 Jan. 1895; een voorstel van God. Staten tot uitbreiding van het aantal brug- knechts bij de bruggen over de verbeterde vaart tusschen Ryn en Schie met vier; een voorstel tot verkoop van grond tusschen het nieuwe kanaal en de Nieuwe Laan te Delft aan het Ryk en aan de gemeente Delft a 2.75 per M2.een voorstel tot wyziging van de Provinciale Verordening op de stoom vaart in de boezemwateren ten einde onder stoomvaartuigen ook te begrijpen de vaartuigen die niet aaii eene stoommachine, maar aan eene petroleummotor hunne beweegkracht ontleenen; voorstellen tot voldoening uit de onv. uitgaven van het subsidie aan de Ver. Landbouwonderwys te Middelharnis een missive van Ged. Staten, verslag uitbren gende omtrent het onderzoek door hen inge steld naar de behoefte aan plaatsruimte voor de verpleging van in deze provincie wonende of verblyvende krankzinnigen (welke missive nog niet in druk is rondgedeeld); een voor stel om eene gratificatie te verleenen aan den heer H. J. Enke Van Gils eervol ontsla gen adjunct-commies der 1ste kl. ter Provin ciale griffie; en een voorstel om eene grati ficatie in eens van ƒ350 te verleenen aan de weduwe van H. F. Pothast, in leven bode bij het Provinciaal bestuur. By de verloting van paarden en rytuigen, op 19 October jl. gehouden te Hoofddorp, zyn paarden gevallen op de volgende nommers: 82, 438, 532, 666, 749, 949, 1214, 1448, 1481, 1596, 1814, 2119, 2711, 2793, 3135, 3170, 3480, 3899, 3952. De minister van justitie vertrok heden ochtend, vergezeld van den ingenieur-architect der gevangenissen, den heer Metzelaar, en een tweetal hoofdambtenaren van Den Haag naar Amsterdam om het deze week in gebruik genomen nieuwe rechtsgebouw aldaar te be zichtigen. Het bestuur van het Nederl. Landbouw- Comitc heeft zich in betrekking gesteld met den in Den Haag vertoevenden zaakgelastigde van den president der republiek Venezuela en met dezen verschillende conferentiën ge houden over den uitvoer van vee, paarden en zuivelproducten. De heeren Viruly Verbrugge, uit Rot terdam, en Waldeck, van Loosduinen, afge vaardigden van Nederland op het Pomologisch CoDgres in Rusland, hebben heden over Berlyn de reis naar St.-Petersburg aangenomen. De heer Van Tets, Nederlandsch gezant te Berlyn, die eenige maanden met verlof te 's-Gravenhage heeft doorgebracht, is deze week naar zyn post teruggekeerd. Burgerlijke Stand. HILLEGOM. Ondertrouwd: J. Dekker en E. Schilpzand. Bevallen: A. W. G. Van Til geb. Geiten beek, z. C. Wassenaar geb. De Groot, z. - M. Warmerdam geb. Van Rooden, z. KATWIJK. Geboren: Huig, z. van Jacob Van Beelen en van Gijsje Haasnoot. Maartje, d. vau Arie Haasnoot en Geertje Van der Vree den. Geertje, d van Dirk Van der Plas en van Necltje De Jong. Pioter, z. van Arie Vooijs en van Alida Den Haas. Overleden: Levenloos aangegeven dochter van Hendrik Krook en Maria Van Duyvenvoorde. Cornelia Van Duyn 2 mnd. ZOETERWOUDE. Geboren: Jacoba Johanna, d. van J. J. Stephanus eu H. Kloots. Cornell's Hendrikus, z. van A. Paardcnlcooper en A. J. Lagerberg. Gehuwd: R. C. Huge, jm. 32 j., met B. Wil- lemsen, jd. 21 j. Overleden: A. A. Houniet, jd. 11 m. G. Koudijs jm. 18 j. Beursbericht. Amsterdam20 October. De markt was heden zeer vast. Mar kt berio la ten* Leiden, 20 October. Granen werden heden nog Diet ruim aangeboden waardoor do prjjzou goed otand hielden. Jarige Witte Tarwe weinig gevraagd door toenemend gebruik vaa buiterjl*ndecbo eoortoo. Nieuwo iu de goede eoorten wel te Terkoopen do.-li weinig aaDg.-bodcu. Rogge met weinig handel door geringe cjualitcit on te hooge piyzen iu verhouding met de buücn'.andöcho. Daivenboonen en Taardenboonen komen weinig voor, het bc-echot daarvan wordt op de helft geschat van dat van het vorig Jaar. Blauwe Erwten meer aangeboden maar wegens geringe quali- teit bijna onverkoopbaar. Witte Tarwe ƒ4.70 a f 6.90. Rood© 4.60 a ƒ5.60, Walla-Walla ƒ5.25 a ƒ6.50. i'oolsche ƒ5.40 a ƒ5.60 per 80 KG. Boggö ƒ8.25 a ƒ8.85 per 74 KG. Zomergerst ƒ2.65 a ƒ3.40, Winter- ƒ2.80 a ƒ3.70, Chevalier- 3.50 a ƒ5.por HL. Haver ƒ2.40 a ƒ8.50 por 50 KG. Blauwe Erwten 4.75 a 5.50 per HL. Paardenboonen ƒ4.75 a ƒ6.35 per HL. Daivenboonen 5.60 5.90 per HL. Brainoboonon 12.— a 14.50 per HL. Koolzaad 5.75 a ƒ6.90 per HL. Kanariezaad ƒ8.a 9.75 per HL. Hennepzaad ƒ6.75 a 9.per HL. Boter: Aanvoer 9630 kilogr.; leto qualit. per 1/^ vat 56.a 64.2de qualit. por 1/4 vat 46.a 54.lste qualit. per kilogr. ƒ1.40 a ƒ1.60; 2do qualit. por kilogr. ƒ1.15 a 1.35. Lange Zwarte Turf, 4000 dubb. HL., ƒ0.23 a ƒ0.26. Heden overleed plotseling onze geliefde Broeder en Behuwdbroeder de Hoer ABRAHAM KRUIMEL, Electro technisch Ingenieur te Hamburg. Dr. G. M. KRUIMEL. F. L. KRUIMEL-Meyjes. Letden, 17 October 1894. 6865 7 Heden overleed ons oudste Zoontje GUSTAAF, in den leeftyd van byna 4 jaren. W. VAN DITZHUYZEN. D. VAN DITZHUYZEN-Driessen. Terboeg, 19 October 1894. Hedenmorgen overleed onze*Zoon GERARD, ruim 18 jaren oud. J. KOUDIJS. G. A. KOUDIJS Cunabüs. zoeterwoude. (Hooge Ryndyk 116). Volstrekt eenige kennisgeving. 6835 7 Voor de vele hartelyke bewijzen van deo'- neming, ontvangen by het overlyden van mijn innig geliefden Echtgenoot den Heer Mr. J. F. VAN DER SLOOT CLEMENT, betuig ik mynen oprechten dank. Wed. Mr. J. F. VAN DER SLOOT CLEMENT, 6848 8 G. A. Visser. Leiden, 20 October 1894. By dezen betuigt de ondergeteekende zyn welgemeendon dank aan alle Vrienden en Bekenden, zoo hier als elders woonachtig, die hem by de intrede van ztjn Olkte levensjaar een bewys van belangstelling en vriendschap gegeven hebben, hetzy door per- soonlyk bezoek, hotzy by geschrift of op eenige andere wyze uitgedrukt. W. H. D. SURINGAR. Leiden, 20 October 1894. 6857 10 Die iets te vorderen hebben van of verschul digd zyn aan de nalaten schap van den Heer 1MBUL feflllT, laatstelijk gewoond hebbende a/d. Ouden Singel No. 110, te Leiden, en aldaar op 14 October 1894 over leden, worden verzocht daarvan opgave of betaling te doen vóór of op don lsten November a. s. ten kantore van den Notaris Mr. L. M. J. H. KERSTENS, Hooigracht No. 94, te Leiden. 6859 11 De ondergeteekende bericht door dezen aan zyne geachte Begunstigers dat hy de leve ring der Winteraardappelen heeft over gedragen aan den Heer PAUL9. PEBRE- BOODl Aardappelenhandelaar, Heeren- gracht a/d llaven, dien hy aan zyne. geachte Cliënteele met dankzegging voor het genoten vertrouwen in diezelfde gunst en recommandatie gaarne aanbeveelt. Hoogachtend, 6860 13 UEds. Dw. Dienaar E. LOS, Heeren gracht. De ondergeteekende, zyne Zaak weder in eigen exploitatie genomen hebbende, beveel zyn Hotel en tevens zijne Zaal opDieuw aan, zoowol voor Bruiloften, Vergaderingen als anderszins. Achtend, JT. W. OUWËKHERK, 6867 10 Noordeinde 54. TER OVERNEMING AANGEBODEN: een Amerflkaanseh Orgel met 2 spel, 8 regis ters, voor flOO. Adres: Rapenburg 75. 6871 6 Rolpens. 6849 12 Hoofdkaas. Frankforter Knackworst. Galantine de veau. Preskopf. Gegarneerde Vleoschschotels van af ƒ1.25. ONTVANGEN: eene zeer gioote collectie Tooneel- liijkers en "Waaiers, in alle prijzen. 6868 12 L. F3. Kn&ge. IlülKiUWOER» 2». ƒ1.50. allerfijn.(c Tafelboter. f 1.1»Keukenboter. 6869 12 Adros Mandenmakersstoog 4, by de Waag. STEEDS VOORHANDEN: Allerfijnste LEIOSCHfS, CiUUDSCUE, EDAIMEBHAI». Ook worden alle Bontartikelen vermaakt en van mot gezuiverd. 6873 16

Leidsch Dagblad | 1894 | | pagina 9