Burgerlijke Stand. Sedert z\in overladen (1858) is men aan h;t invontariseeren daarvan, maar de telling is nog niet aan een eind. Deze ongelooflijke vruchtbaarheid wordt alleen verklaard door z(jne buitengewone vingervlugheid in de com positie en verbazende snelheid van werken. Bijna al zijne noten staan met den staart naar boven, daar hy steeds hals over kop schreef.. Reeds in 117 gevallen isdoor den districtsveeart8 te Berg-Ambacht mond en klauwzeer geconstateerd. De politie te Berg-Ambacht doet onderzoek naar de personen, die eene aan mond- en klauwzeer gestorven koe uit den grond hebben gehaald en vervoerd. Eene zeug van den veehouder M. Oskam Jz., te Berg-Ambacht, bracht in deze week niet minder dan 22 jongen ter wereld. Bij eene juffrouw te Baarn, in de Brinkstraat, bleef hedenmorgen de mond, terwijl zij geeuwde, in een gapenden toestand staan. Aan twee spoedig ontboden genees- heeren gelukte het, den mond weder den ge wonen toestand te doen aannemen, zoodat de juffrouw weer „hap" kon zeggen. Als iets geheel eenigs op het pers- gebiod deelt men uit Loosdrecht en voor de waarheid instaande mede, dat daar in het jaar 94 der verlichte negentiende eeuw als correspondent voor een blad is aangesteld iemand, dio.lezen noch schrijven kan. Do schrijver van dit bericht verzoekt hem bij deze mededeeling niet van „jalousie de métier" te verdenken. Het kerkgebouw der Hervormden te St.-Anna-parochie zal Zondag a. s. weder door de socialisten in gebruik wordon genomen. In eene meeting tegen de „bloedwet" treden daar op L. M. Hermans en Tj. Stienstra. Het comité noodigt allen uit „den Rooden Duivel" en „den Boef" te hooren preeken. "Woensdag vertrok van IJmuiden, met bestemming naar Astrakan, een stoom bootje, dat over zee naar St.-Petersburg gaat, jm van daar dwars door Rusland naar den mond van do Wolga te stoomen. Het vaartuig moet daar dienst doen als stoombaggermolen en zandzuiger en is vervaardigd op de werf Conrad, te Haarlem. Een vermogend koopman te Astrakan heeft jiet zijne stad voor verbetering van den Wolga mond aangeboden. Aangezien deze heer juist overleden is, zal het vaartuig, als het op zijne bestemming is, den naam van den schenker krijgen in plaats van „Astrakan", zooals het nu heet. UD.) De twee moordenaars uit Anrath zijn te Crefeld aangohouden. BUITENLAND. Frankrijk. Het geval van insubordinatie in de vuur- werkoraschool te Berlijn wordt over het alge meen in Frankrijk kalm beoordeeld. Het „Journ. des Dóbats" waarschuwt, geene over dreven gevolgtrekkingen te maken, als zou de tucht in hot Duitsche leger in gevaar zijn. De „XIX. Siècle" evenwel stelt zich bijzonder dwaas aan. Zy stelt het voor, alsof de geheole Duitsche armee is gedesorganiseerd en besluit aldus: „Nadert het oogonblik, dat de Duit- schers voor de vrijheid ontwaken? Op den dag, dat het militaire juk den hals van hot volk, dat Goethe en Schiller heeft voortge bracht, te hevig doet bloeden, zal het inzien, dat zijn vaderland eene kazerne is geworden; bet overige is dan zijne zaak." De bijdragen ten behoeve van hot nieuwe middel tegen de croup komen nog steeds tal rijk in by do „Figaro". Het blad maakt nu do tionde lyst openbaar, welke mot de vorige een totaal aanwyst van 148,500 fr. Treffend zyn sommige motto's, waaronder de by dragen gezonden wordon, by v.: „Van eeno jonge moeder, die reeds tweemaal zwaar beproefd werd"; „Ter herinnering aan onze lieve Germaine"; „Namens Yvonne en Gene vieve, beiden van de croup gered", enz. Alte- maal uitingen, waaruit de dankbaarheid spreekt over de ontdekking van een middel tegen dezen vreeselyken vyand der kinderen. De prefect van politie hoeft besloten, om de misbruiken te voorkomon, welke het ge volg zyn geweest van de tot dusverre steeds gegeven machtiging om voorloopig in de graf kelders der kerken lyken by te zetten, waar van de begrafenis om de eene of andere oor zaak byv. den bouw van een byzonderen grafkelder ia do provincie of buitenslands is uitgesteld, dat die autorisatie niet meer zal worden verleend. De familie zal dus ge dwongen zyn, gebruik te maken van de graf kelders, welke do stad Parys op de verschil lende kerkhoven bezit, om voorloopig het lyk by te zetten. De prefoctuur heeft dezer dagen voor do eerste maal het besluit in toepassing gebracht door aan eene familie uit de wyk van hot Palais Royal te weigeren, het lyk eenor bloedverwanto, dat in de provincie zou worden begraven, in do grafkelders dor kerk Saint-Roch voorloopig by te zetten. Wat de mooilykheden tusschen Frankryk en Eogeland betreft, wyst de „Temps" op de aanhangige geschillen tusschen beide staten over Egypte, Siara en Madagascar. De „Temps" acht bet zeer natuurlyk, dat tusschen twee staten, die byna in alle wereld- deelen mot elkaar in aanraking komen, telkens geschillen ontstaan. Zoo ontstonden bok tus schen Frankryk en Engeland verschillende quaosties, van welke enkele in den loop der tyden zolfs oen vry ernstig karakter aannamen. Het Parysche blad vertrouwt echter, dat beide regoeringen een middel zullen vinden om tot eene schikking te geraken, want eene breuk tusschen Engeland en Frankryk, de twee vrijzinnigste volkeren van Europa, zou niet alleen eene ontzagiyke ramp zyn voor hen beiden, maar ook voor de geheele wereld. In denzelfden geest laat zich ook de „Daily News" uit. Het orgaan van het Engelsche ministerie herhaalt zyne verzekering, dat do gebeurtenissen op Madagascar geene aanleiding hebben gegeven tot het byeenroepen van den ministerraad en zegt dan verder: „Wy beweren niet dat de toestand op Madagascar niet het onderwerp uitmaakt van ernstige overweging, maar wy herhalen dat er geen ernstig gevaar bestaat voor een twist tusschen Engeland en Frankryk over dit eiland." De vrees voor oen ernstigen twist tusschen Engeland en Frankryk is na deze geruststel lende verzekeringen van officiëele zilde dan ook terstond overal geweken. Het leven van den president der republiek wordt, blykens eene particuliere correspon dentie uit Parys, wederom zeer bedreigd. Men heeft de stellige bewyzen in handen, dat de anarchisten opnieuw een komplot beramen, zonder dat men weet te zeggen, waar en hoe. De slimste speurhonden der politie, Jaume en anderen, moesten kort ge leden afgedankt worden wegens knoeieryen, en sedert weet men niet, hoe hen te vervangen. Zy worden zoo slecht betaald, dat niemand, die eenig verstand bezit, vrywillig dag aan dag, en eigeniyk uur op uur daarvoor zyn leven wil blootstellen. Intusschen leeft men als onder een schrikbewind. Enkele dagen geleden zag de correspondent op eon post kantoor den commissaris van politie van het arrondissement rustig de ingekomen brieven bekyken. Waarschyniyk ydele moeite, want degenen, die iets te verbergen hebben, schry ven onder dubbelen omslag, aan een zeer onbe duidend adres, en rustige burgers daarentegen ontvangen hunne brieven dikwyis geopend. De anarchisten lachen intusschen in hun vuistje, en nu dezer dagen zullen zy stellig weer van zich laten spreken. Duituchlaiid. De gemeenteraad van Straatsburg heeft met 17 tegen 14 stemmen besloten een ere diet van 228,000 Mark toe te staan tot het bouwen van een vaste brug over den Ryn tusschen Straatsburg en Kehl. Uit Beriyn wordt aan de „Daily News'' geschreven, dat de quaestie van byzondere maatregelen tegen de anarchisten nu de aan dacht bezighoudt van, het gouvernement van Duitschland. Het spreekwoord van sla pende honden, zegt het genoemde blad, kan als regel gelden by deze moeilykheid. Naar de resultaten te oordeelen, kan men de anar chisten gerust overlaten aan de kalme waak zaamheid der politie van Europa en Amerika. Nieuwe maatregelen zyn niet noodig. Zulke maatregelen kunnen niet worden aangenomen zonder lange en misschien verbitterende debat ten en dit zou weder voor de anarchisten een reclame zyn, zonder welke zy niet kunnen leven. Italia. Koning Humbert heeft voor hot naar hem genoemde Italiaansche pantserschip eene vlag gegeven van Italiaansche zyde, 10 el lang en 6'/j breed, waarop in eene door meisjes uit de voornaamste standen bezochte industrie school te Genua het Savooische wapen is geborduurd. De vlag wordt bewaard in een ebbenhouten, met rood fluweel gevoerd kistje, hetwelk op een plaatje van blauw email in verguld-zilver het monogram des konings en zyner gemalin vertoont. Cavasola, tot nu toe prefect van Rome, is in dezelfde betrekking naar Palermo ver plaatst. Het beeft veel moeite gekost hem daartoe te bewegen, maar in geheel Italië geeft het voldoening, dat het eiDdeiyk is gelukt, doch alle bekwaamheid en energie van den nieuwen prefect is niet voldoende om aan den treurigen toestand op Sicilië een einde te maken. Cavasola zal, zoo zegt men, met den militairen commandant op Sicilië, generaal Mirri, maatregelen nemen om de openbare veiligheid te verzekeren, maar van de invoering van economische hervormingen, die alleen kunnen helpen, hoort men niet. Groot-Brltanntö. „Kapitein Moonlight" is, blykens berichten uit Ierland, met zyne dapperen weder op het oorlogspad gegaan. Te Boherbee braken een aantal gewapende en gemaskerde mannen eenigo woningen open, door welker vensters zy vooraf een salvo van geweerkogels hadden gejaagd, en dwongen de bewoners om al knielende te zweren dat zy hunne kinderen niet naar zekere met boycot belegde school zouden zenden. Een boer, die zyne zoontjes de bedoelde school liet bezoeken, werd voor deze onvaderlandlievendo handelwyze gestraft doordat het middernachteiyk veemgereclit hemzelven, zou men meenen? neen, zyn paard de ooren afsneed. r*ortxig-a.l. Eindeiyk zyn nu ook te Lissabon officiëele berichten ontvangen betreffende den staat van zaken aan de Delagoa-baai. De gouverneur van Mozambique, die zich te Lorenzo Marquez bevindt, deelt mede dat hy de noodige maatregelen hoeft genomen tot bescherming der stad, voor het geval de Kaffers de stad mochten aantasten. De gou verneur gelooft echter niet, dat het zoo ver zal komen. Spanje, Volgens een telegram uit San Sebastian, heeft de Spaansche mioister president Sagasta medegedeeld dat aan de Cortes, welke in de eerste helft van November eene zitting zullen houden, de voorwaarden zullen worden voor gelegd voor de nieuwo leening. In de Staats- begrooting zal 25 millioen pesetas worden uitgetrokken voor de rente en een amortisatie fonds, terwyl eene garantie zal worden ont leend aan de inkomsten uit de tabak, doch zonder vernietiging van het bestaande contract met het monopolie. Rusland* Uit St.-Petersburg vorneerat de „Kreuz- zeitung", dat men daar in officiëele kringen over het optreden van Engeland in de Coreaansche wateren zeer ontstemd is. De bevelhebber van het Russische eskader zou thans het strikte bevel ontvangen hebben, om, zoodra eenige Europeesche mogendheid de belangen der Russen schade toebrengt of de meest stipte onzydigheid schendt, dadeiyk aan de hoofden der overige eskaders kennis te geven, dat hy zich door de daad van die mogendheid ge noodzaakt ziet zulk onwettig gedrag als casus belli te beschouwen. Voor het geval, dat een dergelyk feit zich voordeed, zou er eene speciale overeenkomst tusschen Frankryk en Rusland getroffen zyn. Aldus de „Keuzzeitung." Te Beriyn koestert men het vermoeden, dat Enge land zich de positie, waarin Rusland thans ten gevolge van de ziekte des Czaren ver keert, in Oost-Azië zooveel mogeiyk ten nutte wil maken. Egypte. De Matin" verhaalt dat de khedive byna gevaar heeft geloopen van een anarchistischen aanslag het slachtoffer te worden. De chef der Egyptische politie ontving, zoo beweert het genoemde blad, voor eenigen tyd eene cyfer- depeche uit Rome, vermeldende dat een Italiaansch anarchist (met signalement) uit Napels was vertrokken, met het doel, Abbas Pacha by zyne komst uit Europa te vermoorden. De geheime politie wachtte den man af en hield hem nauwlettend in 't oog. Twee dagen later werd hy gearresteerd en er werd een dolk op zyn rug verborgen gevonden. Het was op den dag van de aankomst van den khedive. De Italiaan werd dadelyk aan de autoriteiten overgeleverd en heeft ook reeds volledige bekentenissen afgelegd. De toestand Tan den Czaar. Wederom werd gisteren aan de voornaam ste Europeesche Beurzen nieuwe ongerustheid veroorzaakt door het verspreiden van ongun stige berichten over den toestand van den Czaar van Rusland. De oorsprong dezer tydingen was Beriyn. Daar was weer bericht ontvangen, dat de Czaar door eene beroerte is getroffen. De Russische gezant te Londen verklaarde ter stond, dat hy niets van dien aard had ver nomen. Te Londen was dan ook niets gehoord, dat tot bevestiging kon dienen van het gerucht, ter Arasterclamsche Beurze verspreid, dat de Czaar reeds zou zyn overleden. Volgens latere berichten uit Londen is het nu zeker, dat czaar Alexander weldra naar Corfu zal vertrekken, ten einde daar den winter door te brengen. Do keizerin van Oostenryk, die op dat eiland eone fraaie villa bezit, heeft dit verbiyf ter beschikking gosteld van den Czaar. Het „British Medical Journal" bevestigt de verklaring van professor Leyden, dat de Czaar ïydfc aan de Brightsche nierziekte en dien tengevolge de vermindering van zyn gewicht en zyne krachten. De Czaar gebruikt nu byna niets dan melk en onthoudt zich van eiken geestelyken arbeid. By dit diëet, op raad van prof. Leyden gevolgd, bevindt de patiënt zich zeer goed. Volgens dit blad is de toestand van den Czaar wel ernstig, maar is de moge lykheid, dat by genezen zal, volstrekt niet uitgesloten. De oorlog in liet Oosten. De Engelsche vloot in de wateren van China zal aanzieniyk worden versterkt en er is sprake van, dat troepen uit Britsch-Indië zullen worden gezonden om de Engolsche garnizoenen te versterken. Dat het hoog noodig is, iets voor de be scherming der vreemdelingen te doen, blykt duideiyk uit verschillende berichten. Die be scherming kan zich alleen zoo ver uitstrekken, als het geschut der schepen reikt. Het be zetten van eene haven is met moeilykheden verbonden. Of China zyne toestemming wei gerde, zou den Engelschen niet veel bekom meren, maar van belang is voor hen de hou ding van Rusland. Rusland slaat nauwlettend den loop van den oorlog gade en hoopt er zyn voordeel mode te doen, en op zyn weg ont moet het steeds Engeland. Wanneer nu de Engelschen eene Chineesche havenstad bezet ten, zou het niet onwaarschynlyk zyn, dat Rus land aanspraak maakte op een golyk recht en byv. Port Lazareff, op de oostkust van Corea, dat het reeds eenmaal heeft bezet, zich voor loopig toeeigende. Het heet ook, dat Engeland bereid is, in overeenstemming met de overige mogend heden, stappen te doen om een einde te maken aan den oorlog. Ruim eene week geleden werd er van gesproken, dat Rusland en Enge land aan Japan een wapenstilstand hadden voorgeslagen. Uit Tokio werd het tegenge sproken. Thans wordt gemeld dat China de bemiddeling van Engeland en Frankryk heeft ingeroepen. Ook dit is niet waarschyniyk en in ieder geval zou Rusland zich niet van eene be middeling laten uitsluiten. Reeds meer dan eene week geleden verklaarde de „Novoje Vremja", dat Rusland Japan in zyn stryd tegen China niet zou dwarsboomen, maar zoodra de vraag van materiöele schadeloossttelling en afstand van grondgebied aan de orde kwam, zou Japan, of het wilde of niet, naar Rusland moeten luisteren. Rusland zou er zeker zich tegen ver zetten, dat Japan zich meester maakte van Corea. „De Japansche vliegende kolonnes dus wordt van 29 Sept. uit Kasan aan de „Central News" geseind zyn na den slag by Ping- Yang met groote snelheid noordwaarts op gerukt. Het gelukte haar, zonder dat zy tegenstand ondervonden, allo noordelyke berg passen te bezetten. Het hoofdcorps volgde zoo spoedig mogeiyk, maar de troepen vor derden slechts langzaam. Immers, niet alleen waren de wegen zeer slecht, doch bovendien kostte het groote inspanning om de kanonnen over de bergpassen te vervoeren, terwyl tevens groot oponthoud werd veroorzaakt door den langen tros, want daar het land arm is en geono hulpmiddelen heeft, moet het Japansche leger alles wat het voor zyn onderhoud noodig heeft, medevoeren. De Cbineezen, die na hunne nederlaag by Ping-Yang noordwaarts vluchtten, werden nergens door de Japanners achterhaald. Hun spoor was evenwel duidelyk te zien, want overal vond men geweren, sabels en ammu nitie, die door de Chineesche soldaten waren weggeworpen, omdat die hen in hunne vlucht belemmerden. Bovendien hadden de Chineezen overal de dorpen geplunderd en vervolgens in brand gestoken. Blykbaar hadden de Coreërs zich met alle macht tegen de vernielingen hunner woningen verzet. Ten minste, in vele der vernielde dorpen vond men lyken. De boerenwoningen waren verwoest en alle leeftocht verbrand, natuurlyk met het doel om den tocht der Japanners te belemmeren. Kortom, de geheele weg, dien de Chineesche troepen hadden gevolgd, kenmerkte zich door sporen van verwarring en verwoes ting. De Japansche voorhoede bevindt zich nu te Yong Chon, in de nabyheid der Yaloe- rivier. Van de Chineezen was daar nog niets te bespeuren. Ondanks de vermoeienissen en ontberingen, aan dezen bergtocht verbonden, houden de Japansche troepen zich goed. De regens hebben opgehouden, de ergste hitte is voorby en er zyn weinig zieken. De tyd is nu byzonder gunstig voor militaire operaties, maar graaf Yamagata houdt zyne plannen streng geheim." Do verdere tydingen, betreffende den toe stand in China, te Londen uit Shanghai en Tientsin ontvangen, luiden zeer ongunstig. De geruchten winnen veld, dat de hofparty te Peking de afzetting beoogt van den keizer, en den zoon van 's keizers oom, prins Kung, tot keizer wil doen uitroepen. Tevens neemt de vyandige stemming jegens de vreemdelin gen steeds toe. „De toestand hier" aldus wordt uit Shanghai aan de New-York Herald gemeld „is zoo dreigend, dat de vrouwen en kinderen van alle vreemdelingen, die hier wonen, bevel hebben ontvangen de stad zoo spoedig mogelyk te verlaten." Even groot is ook de ongerustheid te Pe king, waar men nog steeds vreest voor een aanval der Japanners. Ook van daar beginnen reeds vele gezinnen te verhuizen uit vrees voor eene algemeene beweging tegen de vreem delingen, zoodra de Japanners by de Takoe- forten mochten landen. Waar de Japansche vloot en de transport-schepen met troepen, welke zy escorteert, zich bevinden, is nog niet bekend. De vele geruchten, daarover in omloop, verdienen nog geen geloof, want tot dusver hebben de Japansche troepen zich nog by geene der bedreigde havens aan de Chineesche kust vertoond. Het was dan ook hoofdzakelyk de toestand in het Oosten, waarmede de Engelsche minis ters zich in hunne buitengewone byeenkomst bezighielden. De ministerraad duurde byna twee uren. Ofschoon alle pogingen der dag bladen, om te vernemen, wat er behandeld werd, vruchteloos bleven, wordt het toch als zeker beschouwd, dat besloten werd tot ver sterking van Engelands strydkrachten in Oost- Azië. Zoo spoedig mogelyk zullen nu eenige oor logsschepen naar China worden gezonden, in de eerste plaats tot versterking van het es kader, waarover admiraal Freemantle beschikt, en tevens tot het transporteeren van troepen tot vermeerdering van het garnizoen van Hong- Kong. Volgens een telegram uit Nieuw-York heeft de regeering der Vereen. Staten den commandant van haar eskader in Oost-Azië, admiraal Carpenter, last gegeven samen te werken met de commandanten der andore es kaders tot bescherming van de vreemdelingen in de Chineesche havens. Telegrammen. BUDA-PESTH, 5 Octobor. De Magnaten- kamer heeft heden, by de behandeling der kerkelyke wetten in Hongarye, met 113 tegen 112 stemmen het wetsontwerp aangenomen, waarbij den Israëlieten in Hongarije volkomen vryheid van godsdienstoefening wordt toe gestaan. Na dit besluit werd besleten over te gaan tot de behandeling der artikels van het ontwerp. LONDEN, 5 October. De minister van marine heeft tot dusver nog geone bevelen gegeven tot versterking van de Engelsche vloot in Oost-Azië. Men verzekert echter dat wel de voorbereidende maatregelen voor een dergelyk besluit worden genomen. De regeering is er van overtuigd, dat de gebeurtenissen in China elk oogenblik een ernstig karakter kunnen aannemen, zoodat de versterking der Engel sche strydkrachten in Oost-Azië noodig wordt geacht tot bescherming van de belangen der Britsche onderdanen. PARIJS, 5 October. Volgens een hier uit Warschau ontvangen telegram luiden de laatste berichten, die daar uit St.-Petersburg xyn ge komen betreffende den toestand van Czaar Alexander, ongunstig. In al deze berichten wordt gesproken over eene merkbare vermin dering van de krachten van den lijder, maar niettemin bestaat er volstrekt geen onmid- dellyk levensgevaar. SHANGHAI, 5 October. In een brief van 1 dezer uit Tientsin wordt gozegd: „Volgens to Tientsin ontvangen berichten is een opstand uitgebroken in Mongolië; troepen zyn uit Peking gezonden om te pogen den opstand te dempen. Ernstige ongeregeldheden zonden voorge vallen zyn in het ktizerlyk paleis te Peking* Een aantal Europeanen is te Tientsin aange komen uit de omstreken. De ingezetenen nemen voorzorgen tegen een aanval". SHANGHAI, 6 October. Tweeduizend man, behoorende tot de divisie-Sheng van het eerste legercorps van Li Hung Chang, op ditoogen blik in Corea, zouden naar den vyand zyn overgeloopen, omdat zy geene soldy ontvingen. KEULEN, 6 October. Do „Köln. Zeitung" verneemt uit St.-Petersburg dat aldaar niets bekend is van eene plotselinge verergering van de ziekte des keizers. Van het weer te Livadia hangt het af, of het keizerlyk paar daar eenigen tyd zal blyven of naar Korfu verder reizen, waar het paleis van den koning van Griekenland reeds tot ontvangst van de kelzerlyke familie wordt ingericht. Ook groot vorst George zou daar den winter doorbren gen. Zyn geneesheer dr. Popoff zal daar ook de kuur van den keizer leiden. Het is nog niet bepaald of de troonopvolger den keizer naar Korfu zal begeleiden, of van Livadia naar St. Petersburg zal terugkeeren. In elk geval is het mogelyk, dat de troonopvolger aangewezen wordt om dringende regeerings- zaken af te handelen, waartoe hem, naar het heet, een buitengewone ministerraad wordt ter zyde gestold. LONDEN, 6 October. Het is te hopen, dat Engelsche en andere oorlogsschepen tydig in de negentien tractaat-bavens van China aan komen, want de positie der vreemdelingen wordt daar iederen dag gevaariyker. In ai die havens woont eene Europeesche kolonie; daarachter ligt de Chineesche stad, vol roof^ gierig gepeupel en vyanden der vreemdelingen.' De „Daily Chronicle" wyst er op, dat tot nog toe de komst van een kanonneerboot voldoende was om die gevaarlyke elementen te beteugelen, maar dat na de overwinningen der Japanners de Chineesche autoriteiten al)4 kracht en macht hebben verloren en weldra volslagen anarchie zal heerschen. Wanneer nu Mukden, de heilige stad der thans heerschende dynastie, in handen valt der Japanners en de keizer uit Peking vlucht, dan is eene revolutie zeer waarschyniyk. De Mand- schoe-dynastie ie gehaat by het grootste gfrj deelte van het Chineesche volk. Van het oorlogstooneel geen nieuws. Het Chineesche bericht, dat de Chineesche trans-r portschepen zich vry bewegen in de Golf van Petchili, is blykbaar weer een leugen. Daaren tegen zyn de Japansche schepen, die deel hebben genomen aan den slag by den Yaloe, weder in zee gestoken, terwyl de Chineesche nog altyd ontredderd in Port Arthur liggen, LEIDEN, O October* Thermometer8tandgisteravond om 8 uren 12° C. 63.6° Fahrenheit; hedenmorgen om 8 uren 12° C. 53.6F.; 's middags om 12 uren 14.5° C. 58.1° F.; 's namiddags 4 uren 14.6° C. 58.1° F. De lantaarn-verlichting met gasgloeilicht was gisteravond ook tot op de Breestraat uitgebreid. Uit goede bron kan de „P. N. C" mede- deelen, dat te 's-Hertogenbosch het gezamen- lyk bedrag der thans opgemaakte kohieren van de bedrijfsbelasting ongeveer f 2000 hooger is dan wat de patentbelasting daar in de laatste jaren heeft opgebracht. Volgens een gerucht, dat de „Amster dammer" vermeldt, zou de hoer Bergsma van plan zyn, af te treden als minister van koloniën. Beursbericht. Aynsterdam, 6 October. Do markt is heden flauw geopend, doch sluit zeer vast. Prolongatie l#/4 a 2. HILLEGOM. Bevallen: J. Hopman geb. De V09 z. T. Van Zanten geb. De Mooy z. A. M. Van Maria geb. Van der Zanden z. M. Smit geb. Hey d. S. Kleijnhnns geb. Dnyver- man d. Getrouwd: Willem Pbilippo en Wijnanda Gabel. Overleden: Johannes Petrus Berkhout; 7 m. Adrians Cornelia Berkbout, 7 m. KATWIJK. Geboren: Jacob, z. van Cornelia Kulk en van Anna Wilbelmina Van der Plas. Arie, z. van Cornelis Haasnoot en van Arendji Dobbelaar. Helena, d. van Dirk Guyt on Cor nelia Hoek. Martinne, z. van Cornelis Van de* Wiel en Jacoba Van Duyvenbode. Lydia, d. va» Leendert Van der Bent en van Neeltje Hoek. WASSENAAR Geboren: Clazina, d. van M N. Van Ryn en M. Van Veen. Geertje, d. van R. v. d. Vaart en J.'Verheul. Cornelia, d. van J. v. d. Bosch en J. C. Drost. Jacobus Adrian us, z. van L. Roojjakkers en E. v. d. Ham. Overleden Joseph Jansen, 78 j., gehuwd met Neeltje Den Hollander, wed. van G. Waagemees- ter. Gerritje Elisabeth Kleber, 42 j., gehuwd met Ds. J. G. Klomp. Gerrit Bakkenes Gz. 9 m. ZOETEKWOUDK Geboren: Dorothea Jo hanna, d. van J. M. Van Dijk en M. E. Riet bergen. Elizabeth, d. van G. P. De Kiewifc en E. De Kiewit. Elisabeth Catharina, d. van G. Van der Wilk en E. C. Blom. Overleden: F. W. Van Vliet d, 1 j. Een levenloos kind van N. Van Weizen. G. Wessel z. 2 j. Officiëele Keiinisffevinge». Burgemeester en Wethouders der gemeente Leiden brengen tor algemeene kennis dat de passage over do brug over den Ouden Rijn bjj de Heeren gracht, genaamd Scheluw brug, wegens her stelling, van Dinsdag 9 Octobor a. s. tot nadtre aankondiging voor rij- en voertuigen zal z ij n afgesloten. Burgemeester en Wethouders voornoemd, Leiden, F. WAS, Burgemeester. 0 Oct. 1894. E. KI8T, 8ecretaria.

Leidsch Dagblad | 1894 | | pagina 12