Dr. LANEJEN'S MELKSUIKER Burgerlijke Stand. Postkantoor Leiden. «uige minuten werd het vuur in z\Jn voortgang gestuit. Toch is heelwat schade in het onderhuis en eene daarboven gelegen kamer aangericht. De zes kinderen van Verplak, die reeds te bed lagen, werden door het achterhuis naar buiten gebracht en by een overbuur gastvry opgenomen. Achter do toonbank lag een vat petroleum, dat ook in brand geraakte en waardoor een oogenblik de vlam fel uitsloeg. Naar aanleiding van de malver- oaties van den kapitein-kwartiermeester by het 3de reg. huzaren te Leiden D C. O., in wiens zaak sedert Maandag jl. een gerechtelijk onder zoek te 's-Graventaage plaats heeft, is eene commissie benoemd, bestaande uit opper- officieren en kwartiermeesters, ten einde rege lingen voor eene betere controle over ue mili- tairo administratie te beramen. Do schoorsteenveger Van der Bijl, to Rotterdam, verdacht van vergiftiging van zijn zoon, is na verhoor op yrlje vosten gelaten, omdat or geen termen aanwezig waren om hom in bewaring te houden. Op eon half uur afstand van Burgerveen (Haarlemmermeer) is aan Aziati sche cholera overleden Cornells Schouten oud 54 jaren. Dit is het vijfde geval in Haarlemmermeer, waarvan 4 met doodeljjken afloop. Op 26 dezer werd aan do Da Costa straat te Amsterdam eens vrouw met haar kind ongesteld. Eeno buurvrouw, die haar ging oppassen, w.-rd eveneens ziek en ook hare vijf kinderen. Nadat do lyders naar hot "Wilhelm nagasthuis waren overgebracht, bleek al 7rij spoedig dat men met Aziatische cholera te doen had. Do zes kinderen zijn sedert Woensdag alle overleden, terwyi de buurvrouw ook het slachtoffer werd van haro hulp 7aardighoid. By een der kinderen is nog niet zeker vastgesteld dat het leed aan cholera; do waarschijnIjjkhoid bestaat er echter voor. Bovendien is gisteren nog cholera gecon stateerd by ten man uit do Palmstraat. Ds tMirgemeestor aldaar brengt ter openbare kennis, dat gisteren in die gemeente twee persoon z|jn aangegeven als overleden aan Aziatische cholera. In één gezin to Idskenhulzen (Donlawerstal) z(jn vj r door don geneeskundigen inspecteur te Groningen geconstateerde gevallen van Aziatische cholera voorgokomen by kinderen oen van 4, een van 6 (reeds overleden), een van 8 en een van 13 jaar. Daar do uitwerp selen in de Idskenhuizenvaart zijn geworpen, heeft de Commissaris dor Koningin in do provincie Friesland de ingezotenon gewaar- echuwd, het water uit deze vaart on andere daarmede in verband staande vaarten on watoren niet anders dan na te zyn gekookt te gebruiken. Dat hot besmettelijk mond- en klauwzeer in do provincie Utrocht. buitenge woon stork heorscht, biykt wel uit doze om standigheid, dat do districts- en plaatsver vangend districts veearts zoo overkropt zyn mot workzaamheden, dat het is noodig ge acht, als tydoiyk plaatsvervanger aan te wyzen den heer G. Daams, gemeente-veearts te Baarn. Do Roermondscho rechtbank hoeft behandeld de zaak togen den schaapherder te Hepponoert (België), verdacht van doodslag, gepleogd op een 14 jarigen knaap. Men zal zich herinnoron dat de jongen door middel van een schop eerst zwaar verwond werd aan het hoofd en daarop, vermoedeiyk nog levond, in een beerput gestopt werd. Nadab de dader met de familie naar het ïyk had gezocht, nam hy de vlucht en word te Castonraai, gemeente Venraai, by zyne ouders aangehoudon door den marechaussee Van Horst. Onder de 12 getuigen, die opgeroepen waren, z\jn 3 deskundigen en de rechter van instructie uit Tongeren (België). Het Openbaar Ministerie, waargenomen door baron nir. Speyart van Woerden, requireerde voroordeeliug wegens mishandeling en doodslag tot 17 jaren gevangenisstraf, veroordeeling in de kosten en onmiddoliyke aanhouding. Onder de gemeente Hapert (N. B.) daalde gisternamiddag een luchtballon neder, waaruit twee beeren te voorschyn kwamen, die to Parys waren opgestegen. Een hunner was als heer, de andere als matroos gokleed. Na de noodige hulp verkregen te hebben, werd do ballon op eeno kar geladen en naar het naastbygelegen station vervoerd, van waar de luchtroizigers weder naar Parys vertrokken. Gisteren had even buiten Makkum oen groot ongeluk plaats. De landbouwer D. R., uit het naburige Piaam, keerde per sjees naar zijne woning terug; het paard, dat in vollen draf over den weg vloog, sloeg op een oogen blik de sjees stuk on trof daarna den uit het voertuig gevallen bestuurder tegen het hoofd. De onmiddeliyk ter plaatse aanwezige genees- heor constateerde schedelbreukeen half uur na het ongeval was de man reods bezweken. Het O. M. by de rechtbank te Winschoten eischte gisteren tegen A Vos, brievengaarder te Termunterzyi, vier maanden gevangenisstraf. V. had voor de nieuwe post zegels op brieven oude ln de plaats geplakt. De hoer J. J. K. Ooms is begin dozer week naar Parys vertrokken, alwaar hy morgen, Zondag, naar het kampioenschap van Frankryk zal mededingen in eene nieuwe skiff, gebouwd door de firma C. Dossunet. Uit Londen wordt gemeld dat een vry ernstig spoorweg ongeval is voorge komen op de Qreal Western Railwayby Bridgowater. Een goederentrein ontspoorde wogens eene oorzaak, welke nog niet is op gehelderd, en versperde gedurende vele uren den weg. De machinist, de stoker en de con ducteur sprongen onmiddeliyk uit den trein pn kwamen er mot lichte kneuzingen af. De schade, welke de trein leed, is zeer aanzien- lyk. Persooniyke ongevallen kwamen echter niet voor. LOMBOK. Van den Gouverneur-Oeneraal van Nederlandsch-Indie is hedenochtend bij het Departement van Koloniën ontvangen het navolgend bericht: „Van het verspreid gerucht dat er onderhandelingen met de Baliers zouden heropend zijn, is mij niets bekend." Ook de correspondent van hot „Hbl." en „Tel." seint nu uit Batavia dat de Regeering het gerucht tegonspreekt, dat met de Baliörs onderhandelingen zouden zyn of worden aan geknoopt. Verder seint hy dat de hulptroepen uit Goa en Sidenreng, die naby Makassar lagen en aldaar zooveel ongerustheid wekten, zyn ont bonden en naar hun land teruggekeerd. In den „Limb. Koerier" van Donderdag leest men het volgende: Ons wordt uit Maastricht van gisteren geschreven „In een heden hier ontvangen brief uit de omstreken van Mataram, gedagteekend den 18den Augustus en afkomstig van een der op 26 Augustus gevallen officieren, wordt als met zionersgave de catastrophe voorspeld, die eene week later inderdaad is gevolgd. Zoodra wy machtiging hebben vorkregen, zullen wy dezen brief, dio eon schel licht over sommige personen on gebeurtenissen werpt, openbaar maken." INGEZONDEN. Mijnheer de Redacteur! Door eene afwezigheid van eenige dagen kwam het laatste opstel van uw medewerker C. V. my eerst heden onder do oogen. Daar ik giaag wat van kunst wil weten en daarom getrouw de kundigo oordeel veilingen van den heer C. V. volg, en alles aanneem wat hy zegt, voel ik my in eene lastige positio gobraebt. In myne kamers (ik reken mozelven ook tot de fatsoenlyke burgers) hangen photo's naar schilderyen van Mesdag, Israels, Maris en andore schilders. Is het nu geraden, dat ik ze daaruit ver wgdor, want ik zou niet gaarne willen dat critici dit als een bewys tegen hun artist zyn konden aan/oeren, zooals uw geachto mede werker dit van Defregger deed? U dankzeggende voor de plaatsing, Uw Dnr. y. Mijnheer de Redacteur! Beleefd verzoek ik u opname van het onder staande: In uw geacht blad van 29 September las ik dat de Harmonie-vereeniging „Door Vriend schap vereenigd" te Zwamraerdam op Donder dag 4 October a. s. hare eerste uitvoering geeft. Met heel veel genoegen nam ik daar nota van on ik kan niot nalaten in 't openbaar haar eene goede opkomst toe te wenschen, daar ik een paar repetities by woonde en ge troffen was door den yver van directeur en leerlingen. Gaat de Vereeniging op den ingeslagen weg voort, dan twyfel ik er geen oogenblik aan, of zy zal spoedig eene waardige plaats onder hare zuster-vereenigingen innemen. U dankzeggende, M. de R., voor Ue ver- leendo plaatsruimte: Een belangstellende. Zwammend au, 29 September 1894. KECL111E9. a 25 Cents per regel. By de Kindervoeding heeft men het meeste succes met in bussen van '/a -Kho inhoud a 90 Cis. en V, Kilo a 25 Cis. 4772 10 Chemisch zuiver en klemvry, uit de Nederlandsche Alhumfnetobriek, Leiden. In gemeenten, waar geen Agentschap van hetLeidsch Dagblad is gevestigd, wordt het Dagblad gedurende 13 weken alléén des Zaterdag-avonds toegezonden, tegen toezending van 40 Cents. BUITENLAND. Frankrijk. President Casimir Périer zal Woensdag a. s. zyn buitenverbiyf te Pont sur Seine verlaten en naar Parys terugkeeren. Den Oden October zal de president de wedrennen om den „Grand prix" te Longchamp8 bywonen. Het besluit, tot byeenroeping der Kamer op 23 October, is reeds door den president geteekend. - De voormalige minister van justitie Gustave Humbert, senator voor het leven en een der uitetekendste leden van de republi- keinsche party, is in den ouderdom van 72 jaren gestorven. De „Figaro" spreekt de ongunstige geruchten tegen, welke dezer dagen zyn verspreid be treffende de gezondheid van den heer Burdeau, den voorzitter der Kamer. „De lieer Burdeau' zegt het blad, „bevindt zich in Dauphiné en is zeer wel." DuiTschlund. De geruchten betreffende het uitbreken eener ministeriéele cri6is blyven aanhouden. De „National-Zeitung", van deze geruchten gewagende, komt tot de slotsom, dat naar alle waarschyniykheid graaf Caprivi iyks kanselier on graaf Zu Eulenburg minister president van Pruisen zal blyven. Van verschillende zyden wordt de opmerking gemaakt, dat de inhoud dor bekende rede voering, welke keizer Wilhelm te Thorn heeft gehouden, niet, geiyk doorgaans geschiedt, in den „Reichsanzeiger" is medegedeeld. De conservatieve party-bladen vinden daarin weer aanleiding om de regeering te bestryden, omdat zy de mededeelingen des keizers niet ter openbare kennis brengt. Vandaar het ver- wyt, dat tot de regeering wordt gericht, als zou het haar streven zyn den keizer van het volk te vervroemden. Rusland. Het „Berliner Tageblatt" verzekert uit goede bron te hobben vernomen, dat de toestand van den keizer van Rusland tot ernstige be zorgdheid aanleiding geeft. De reis des troonopvolgers naar zyue ver loofde to Darmstadt is, volgens een bericht uit deze residentie, een paar weken vervroegd, daar, ofschoon op het oogenblik nog geen ge vaar voor het leven van zyn vader bestaat, het toch wenscheiyk is, dat het buwciyk spoedig wordt voltrokken. Van andere zydo wordt beweerd dat het huwelyk weder onzeker is geworden. Omtrent een aard van de ziekte des keizers loopen de berichten zeer uiteen. Men spreekt van eeno nierziekte, van graveel, diabetes, beroerte en zenuwtoevallen, maar niemand schynt het ware te weten. In de hofkringen te Darm stadt meent men te weten, dat de czaar onlangs werkelyk een lichten aanval van be roerte heeft gehad. Brazilië. Een bericht aan de „World" uit Monte video meldt, dat admiraal Da Gama op gezag van een telegram in cyferscbrift medegedeeld heeft dat 5 dagen lang te Rio-de-Janeiro bloe dige gevechten geleverd zyn. De Engelsche gezant vraagt een wacht om het gezantschap te beschermen. Noch de Braziliaansche gozant te Londen,noch die te Parys echter heeft iets vernomen van de ongeregeldheden, welke volgens de „New-York World" to Rio-de-Janeiro zouden zyn voorge vallen. Do Braziliaansche gezant te Parys verklaart zelfs, dat hy gisteren nog een tele gram van de regeering to Rio-de-Janeiro ont ving. In dit telegram wordt met geen enkel woord van deze ongeregeldheden gerept. Mon hecht daarom nog geen waarde aan de mede- deeling der „World". De tyding is dan ook zeer zonderling. Pre- sidont Peixoto zou een aantal soldaten in burgerkleeöing gestoken en tegen de Por- tugeesche kooplieden hebben uitgezonden. Er zouden meer dan 300 personen gedood zyn, terwijl aan huizon en andere gebouwen eeno schade van 1,600,000 dollars werd aan gericht. Geen wonder derhalve, dat in Europa alle bladen deze tyding slechts met het vereischte voorbehoud openbaar maken. China en Japan. Allengs wordt meer licht verspreid over den zeeslag by Yaloe en wordt de zegepraal der vloot van Japan begrypelyk. De Japanners manoeuvreerden vlug, de Chineezen niet. Zooals reeds in de dngc-n van de onover- winiyko vloot en in menigen stryd van Hol landsche schepen togen sterkeren vyond en ook nog in den slag by Lissa het geval was, vertrouwden de Chineezen op de sterkte hunner pantserschepen en hun zwaar geschut. Een ooggetuige verhaalt dat de Cbineesche admiraal, toen by den vyand zag opdagen, zyne schepen in den vorm van eene V in slagorde schaarde, met zyn vlagscbip aan den top; misschien deed hy dit om zyne transportschepen te beschermen, maar de Japanners maakten er gebruik van om eerst de oene zyde der slagorde a3n te vallen, zoodat de andere geon deel kon nemen aan het gevecht. De Japansclie kruisers, zegt de ooggetuige, waren nu hier, dan daar; soms violen vyf te geiyk een enkel Chineesch schip aan. Door snelheid en zeemanschap staken zy den Chineezen den loef af en havenden zy schepen, voel sterker dan zyzelven. Zoo behaalden de Japanners eene beslissende over winning met betrekkeiyk geringe schade en werden zy meester van de zee. Torwyl het Japansche leger uit Corea noordwaarts trekt en waarschynlyk spoedig de grens van China zal hebben overschreden en een tweede leger is ingescheept, mis schien om over zee Peking te naderen, komt de desorganisatie in China den Japanners te hulp. Ongeoefende lieden, het schuim der be volking, worden naar bedreigde punten ge dreven, waar zy van ellende omkomen of wegloopen, voordat nog de Japanners zyn genaderd. In eene verandering van bevelheb bers wordt nu heil gezocht. Telegramraon, YOKOHAMA, 28 September. Het publielr is gunstig gezind voor het voortzetten van den oorlog, ondanks alle hinderpalen, en een beslisten aanval op Peking te wagen. De be taling der oorlogskosten zal zonder bezwaar door het Parlement worden goedgekeurd. "Ver sterkingen worden voortdurend gezonden, maar do bestemming is onbekend. LONDEN, 29 September. De „Times" ver neemt uit Yokohama, dat het Japansche leger in Corea snel noordwaarts trekt. Men verwacht geen verzet ten zuiden van de grens. De dagbladen bevatten een telegram uit Shanghai, volgens hetwelk de keizer voor nemens is alle mandaryen en anderen, die den oorlog hebben voorgestaan, te ontslaan, Li Hung Chang inbegrepen. SHANGHAI, 29 September. Het gerucht loopt, dat Li Hung Chang verlof heeft ge kregen, aan den actieven krygsdienst deel te nomen en een kwartier te Lutai zal vestigen. De Chineezen zouden Corea ontruimd hebben en 30 myien ten westen van de Yalumonding zyn verzameld. Eene menigte Chineesche sol daten is gedeserteerd, toen hun wapenen en schietvoorraad onvoldoende bleken. SOFIA, 29 September. Over wyzigingen in bet Bulgaarsche ministerie wordt gemeld, dat Natchewitch als minister van openbare werken vervangen is door Welitkoff, Radoslavoff als minister van justitie door Pescheff. Deze ver anderingen maken een goeden indruk. LEIDEN, 29 September* Thermometerstandgisteravond om 8 uren 9° C. 48.2° Fahrenheit; hedenmorgen om 8 uron 9"1 C. 48.2 F.; 's middags om 12 uren 13° C. 55.4° F.; 's namiddags 4 uren 12.5° C. 64.5° F. Van de door den heer L. H. Brynen, orgelmaker in de Fokkestraat, aan den Ouden Singel, alhier, aangeboden gelegenheid om het door hem vervaardigde Amerikaansche pedaal-orgel te bezichtigen, hobben wy ge bruik gemaakt. Wy vonden daartoe aanleiding omdat, ofschoon de heer Brynen reeds meer orgels heeft afgeleverd, dit het eerste met pedaal was. Het is een fraai instrument. De vervaardi ging, in Amerikaansch notenhout, verraadt des kunstenaars hand, om het 6ierlyk, kloek model en do blykbaar degeiyke afwerking. Wat het inneriyke betreft, waar het natuur lyk in de eerste plaats op aan komt, de toon komt ons zeer zuiver, klankryk en rond voor. Het nu vervaardigde heeft twaalf registers en kenmerkt zich ook daardoor, dat, aangezien het pedaal los is, het instrument byzonder geschikt kan geacht worden voor de studie van aankomende organisten of anderon, die het orgelspel willen leeren, doch dit niet dadeiyk op het groote kerkorgel kunnen of mogen doen. Met genoegen vernamen wy dat de heer Brynen reeds meer bestellingen heeft ont vangen en dadoiyk weer een nieuw instru ment onderhanden neemt. In deze week slaagden voor het notariéel Staatsexamen, voor het eerste gedeelte de heer J. J. Heringa, te Bergum, en voor het tweede gedeelte de heer J. J. De Lange, te Delft. Voorts slaagde o. a. in het gehouden examen voor het derde gedeelte en word mitsdien tot candidaat-notaris bevorderd de heer W. L. Hengeveld, te Hazerswoude. Naar wy vernemen, worden onderhande lingen gevoerd over de overneming van de Petroleum Gasfabriek te Noordwyk. De toe komstige eigenaars zouden voornemens zyn do fabriek geheel te reorganiseeren en een nieuw procédé van gasbereiding toe te passen, waardoor deze verlichting meer onder het bereik van iedereen zou vallen. Dat deze onderneming moge slagen 1 Op de voordracht tot benoeming van een onderwyzer aan de openbare school der ge rneente Koudekerk zyn geplaatst de heeren A. Van Leersum, to Ruurloo, P. VanderLyn, te Haarlem, en K. Hoogland, te St. Nicola38ga. Iu plaats van wyien den heer P. E. A. Kleinpenning, is tot voorzitter van het bestuur der afa. Noordwyk van de Vereeniging ter bev. van Fabrieks on Handwerksnyverheid in Neduiand benoemd de heer E. De Groot aldaar. Als onderwyzer in het rekenen aan de ambachts-teekenschool, opgericht door ge noemde afdeeling, is de heer P. Van Bommel hoofd der openb. school te Noordwyk aan Zee, benoemd. De verkiezing van een lid van den Raad der gemeente Noordwyk, ter vervulling van de vacature, ontstaan door het overlyden van den heer W. C. Balkenende zal plaats hebben op Dinsdag 16 October a. s. Men schryft ons heden uit 's-Graven hage: Dezelfde belangstelling, welke de Koningin nen by het publiek vinden wanneer zy zich in het openbaar vertoonen en haar gedurende het veertiendaagsch verbiyf weer ruimschoots ten deel viel, mochten zy ook heden ontvan gen by haar vertrek naar het Loo. Aan het paleis, langs den weg en aan het Staatsspoorwegstation, alierwege stonden groe pen menschen verzameld om de Vorstinnen nog eens te zien. De autoriteiten en leden der Hofhouding waren in de Koninklyke wachtkamer ver eenigd om H.H. M.M. uitgeleide te doen. Daar bevonden zich baronesse Van Hardenbroek, grootmeesteresse; baron Van Hardenbroek, opperkamerheer; baron Du Tour, opper- ceremoniemee8ter; de luit.-generaal graaf Dumonceau en jhr. Verspyck, adjudanten- generaal; majoor Bentinck, stalmeester; de heer Westenberg, Hr. Mr. gezant te Rome met verlof en mevr. Westenberg; de ministers jhr. Röell, v. d. Kaay en Van Houten; de Commissaris van H. M., mr. Fock, de burge meester der residentie; de generaal majoor Doorman, thaDg waarn. gouverneur; Hr. Mr. lyfarts dr. Van Tienhoven en de luitenant- kolonel, plaatselyke commandant. De directeur van het Kabinet ging naar het Loo mede. Nauafc da Koninginnen in dezen kring de afsüitidsrondo hadden gemaakt, begaven zy zich in den trein en bloven zy op het balkon, ten einde nog onder het wegrlj !en Haren groet te brengen aan het uitgeUide nnar ook aan de menigte, langs wtlko de trein passeerde en uit wier ryen by hot gezicht dor Koninginnen een flink hoezee en gij ich ops'.eeg, een groet van het volk, welken zjj met liet toewuiven van de hand beantwoordden.' De trein stond onder directie van de heeren Eugenngh, waarn. directeur generaalSilver- gieter Hoogstadt en Achenbach, van de Ex- ploitatie-maatschappy. Boven het stationsgebouw waren de vlaggen geheschen. Te Nymegen i« plotseling op 56-jarigen leeftyd overleden de heer W. Lorentz, die zich by den aanleg van Staatsspoorwegen^ als hoofdopzichter zeer verdiensteiyk heeft gemaakt. By het ontwerpen en by den bouw van de spoorwegbrug over de Waal beneden de stad was hy werkzaam, en onder zyne, leiding zyn ook de groote perrons met tunnels en de overkappingen van het nieuwe station te Nymegen uitgevoerd. H. M. de Koningin Regentes, vergezeld, van eene hofdame, vertoefde gistermiddag eeno korte poos in het gebouw der adminis» tratie van het kroondomein. By de periodieke verkiezing van hot bestuur der Katholieke Kamerclub zyn de heeren mr. J. H. L. Haffmans, mr. B. H. Bahlmann en mr. L. P. M. H. baron Michiela van Verduynen als bestuursleden herkozen» HAARLEMMERMEER. Geh u wd: J. Eijgenbrood en P. De Smit. Bevallen: M. Est geb. Roos Z. A. Van der Ree geb. Broertjes Z. L. Tames geb. Aande- wiel D. C. C Hendriks geb. Nieman D. C. Groenenberg geb. Schuurman Z. J. Van Wijn gaarden geb. Vermeulen Z. J. H. De Jong geb. Van Kerkhoven Z. A. E. Snijder geb. De Krijger Z. C. Groen geb. Palingdood D. A, Van den Ban geb. Van der Kerk Z. C. F. Wilderom geb. Bonkerk Z A. Van der Voet geb. Burger D. OVERLEDEN: Gerrit Leunk 7 w. L. A, Verhulst 1 m. M. MeyerMakkenze 46 j. J. Hogerheijde 16 j. r. Van Vugt 3 w. B. Thurs 56 j. H1LLEGOM. Bevallen: B. M. Staats, geb. Rovey, D. Overleden: Hendrika Van Kampen, IQ j. Martinus Trouwen, 10 m. KATWIJK. Geboren: Jacob, Z. van Jacob Van Duyvenbode en Geertje Vooijs. Cornells, Z. van Jacob De Jong en Helena Ouwehand. Maarten, Z. van Gijsbert Van Dujjn en Aalti* Van Dujjn. Dina, D. van Hendrik Van Duqtt en Petronella Van der Plas. Dirkje, D. vatl Pieter Plug en Lena Dubbelaar. Overleden: Levenloos aangeg. zoon van Arie Zuiiderdujjn en Hendrica Hogendoorn. Johanna Margaretha Ladenius, d. 72 j. Adrian* Van Paridon d. lij. WASSENAAR. Geboren: Johannes, Z. van P. v. Egmond en G. Binnendijk. Overleden: Antonia Henrietta Van Iddekinge, wed. van mr. J. C. v. d. Kasteele, 70 j. Hendrik Lodewijk Van der Meer, wed. van P. Van der Plas, G1 i. ZOETERWOUDE. Geboren: Cornelia, D« van J. Van Rijt en J. Molenkamp. Jan Gerrit, Z. van J. Wak ka en E. Overstap. Petronella Maria, D. van W. C. Van Niekerk en C. Rotte veel. Anna Maria, D. van F. Hoogervorst eft W. Van Remmen. Petrus Marinus, Z. van D* De Bruin en M. C. Van den Heuvel. Gijsberta Petronella, D. van P J. Christiaanse en J. Q, Vilders. Cornelis Theodorus, Z. van C. v. Poel on M. Van Haaster. Antje Margaretha, D. van H. C. Trap en P. v. d Kaay. BenricuQ Johannes, Z. van W v. d. Krogt en H. Wittemao» Gehuwd: L. Hoorweg, jm. 27 j., mot M. A. Bogaards, jd. 19 j. Overleden: J. C. E. Van Gent, D. 1 ra. CORRESPONDENTIE. - Het verslag van Bouwkunst moest tot oen volgend nummey blijven liggen. Mark tberlokteo. Leidon, 29 Sopt. Granen worden heden minde£ aangeboden en de markt verkeerdo in eene elappt temming. Inlandache Witte Tarwe werd weinig verhaudeld door het meerdere gebruik van BaitonJandeohe eoo£* ton, en de overige artikelen, meestal van het nietig gewae, vinden nog weinig aftrek door derzelver geringb qnaliteit. Witte Tarwo ƒ4.60 a «.90. Roodo ƒ4.60 a 5.60» Walla-Walla 6.26 a ƒ6.50. Nienw-Zoolandsohe a per 80 KG. Bogg. f3.25 4.50 per 74 KG. Zomergeret ƒ2.76 a ƒ3.60, Winter- ƒ2.80 0.70» Ohevalier- ƒ3.75 a ƒ6.per HL. Haver ƒ2.40» ƒ3.60 per 50 KG. Blanwe Erwten ƒ6.20 a ƒ7.per HL. Pr.ardcnboonen ƒ4.60 a ƒ6.76 per HL. Duivenboonen ƒ6.— a 6.60 per HL. Brniueboonen 12.— a 14.— per HL. Koolzaad ƒ5.75 a ƒ6.90 per HL. Kanarieeaad 8.26 a ƒ9.76 per HL. Hennepzaad ƒ6.75 a ƒ9.50 per HL. Boter: Aanvoer 7630 kilogr.; 1ste qnalit. per 1/4 v*4 ƒ50.a ƒ68.2de qualit. per 1/4 vat ƒ42. ƒ48.-; lsto qoalit. per kilogr. ƒ1.25 a ƒ1.46; 2d^ qualit. per kilogr. ƒ1.06 a ƒ1.20. Lange Zwarto Turf, 6000 dnbb. HL., 0.21 a ƒ0.24, Schiedam, 29 Sept. Moutwijn: offioiêele notoering bij de makelaars f 6.26, (bq don Branderebond ƒ47X a ƒ6.—;) Jenever ƒ9.25, id. Amet. ƒ10.75. Do prijs van het Giet wordt met ingang van Octobor a. a. met 5 cente por KG. verhoogd. Aan het Bureel van het „Leidsch Dagblad" liggen nog brieven, welke zijn ingekomen op de Advertentië!\ geplaatst onder Nos.' 708, 719, 727, 736, 757, 753 en 826. De belanghebbenden gelieven de^» af te halen. DE UITGEVER. Ter algemeene kennis wordt gebracht dat van af Maandag 1 October a. de nieuwe post» lijsten, aangerende de Winterdienstregeüng, aan de Rijks-depóts en het Kantoor (Breestraat) a 10 cents verkrijgbaar worden gesteld. Voorts x(j onder de aandacht gebracht dat door de Rjjks-depêthouders voor den verkoog van zegels, enz. geene andere dan de door hql R(jk uit te geven briefkaarten mogen worden verkocht. DE DIRECTEUR. Lkinn, 19 Sept. 1894.

Leidsch Dagblad | 1894 | | pagina 10