N°. 10596. Yrijdag 7 September. A". 1894. feze (Courant wordt dagelijks, met uitzondering van (Zon- en feestdagen, uitgegeven. Leiden, 6 September. LEIDSCH PRIJS DEZER COURANT: Voor Leiden per 3 maanden Franco per post Afzonderiyko Nommers 1.10. 1.40. 0.05. PRIJS DER ADVERTENTIËN: Van 1-6 regels f 1.05. Iedere regel meer 0.17J. Grootere letters naar plaatsruimte. Voor het incasseeren buiten de stad wordt f 0.05 berekend. Offieicole KennisKevingeo. Be Borcemoeeter van Leiden brengt ter algemeens VeDnij, dat ten gevolge der jaarljkecbe aflredtog Tan de leden der vaete commieóón, door den ge- tneen'craad voor dit Jaar nlt zgn midden Ign benoemd do volgende loden, ale: a Voor de commissie van fioa. ciën: 'de hoeren Mr. H. L. DRUOKER. Vooraitter, P. L. C. DRIESSLN en W. P. VERHEY VA.N WIJK. I Voor de commieeie, belaet met het ontwerpen en herzien van de plaatselijke Verordeningen, tegen B wier overtreding etraf ie bedreigd: de hoeren Mr. O. COOK en Mr. 8. J. FOCKEMV ANDRÜAE. e. Voor de commieeie, belast met het ontworpen a en herzien van do plaatselijke verordeningen bo- troffendo de huiBhooding dor gemeonto: de heeren Mr. C. COCK, Voorzitter. Mr. 8. J. FOCKEMa ANDREAE en Dr. T. ZAAYER d. Voor do commissie vau fabricage: de heeren J. J. HA88ELBAOH on P. J. VAN HOEREN. e. Voor do commiesio voor bet oud-archief: de heeren Dr. W. N. DU RIEU en Mr. 8. J. FOCKEMA ANDREAE. Leiden, Do Burgemeester voornoemd, 5 Sept. 1894. F- WAS. Door het provinciaal kerkbostuur is tot do evangeliebediening in do Ned.-Herv. Kerk toegelaten do hoer M. A. Van Rhyn, cand. te Leiden. De kapt. J. J. L. Bruinier, van hot 4de reg. inf. to Leidon, zal den dienst met pen Bioen verlaten. Do Nederlandsoho mail, met berichten uit Batavia tot 7 Aug., kan 8 September alhior worden verwacht. Er bestaat gelegenheid tot verzending der correspondentie naar Nieuw-York, door middel van het stoomschip „Schiedam", van Amsterdam vertrekkende. Ton postkantore al hier mooten do brieven, enz. uiterlijk Vrijdag avond om 10.30 bezorgd zjjn. Do wyze van verzending behoort duidelijk op het adres vermeld to worden. Op de derde lijst van de 16de jaarcollecto voor de Scholon met den Bijbel,inde „Stand aard", komen o. a. voor: Zwammerdam met ƒ133.75Leimuiden met Bilderdam met 40.46; Alfon aan den Rijn met Goudscho Sluis met ƒ273 69'/,; Hazerswoudo (dorp) met 237.72; Hazerswoude aan den Rijndijk met Koudekerk en Groenendijk met ƒ104 66'/,. Het op 31 Augustus jl. afgesloten in schrijvingsregister voor de nationale militie der gemeente Sassonheim voor do lichting 1895 bevat 13 namen. Dr. A. Kuyper, lid van de Tweed© Kamer en hoofdredacteur van de „Standaard", is op zijno gewone jaarlyksche reis vry ernstig ongesteld geworden. Naar de „Tijd" echter mot gonoegen verneemt, wekt z(jn toestand geene bezorgdheid moer. Tot volkomen herstel van krachten zal hy cenige weken te Brussel, waar hy thans vertoeft, moeten blijven. Volgons bericht is de heer Ch. R. Bak- huizou van den Brink benoemd tot directeur van financiën in Nederlandsch Indie. Do gemeentebegrooting te Delft voor 1895 ia geraamd op 765,452.28. Het per contage der inkomstenbelasting op 3.7 pet Omtrent den kapitein Drjjber, die a. s. Zaterdag met eene compagnie der koloniale reserve van Amsterdam naar Indië vertrekt, wordt het volgende vermeld: Den 23sten Dec. 1879 2de luit. geworden, vertrok by in April '80 naar Indië en nam aan de krijgsverrichtingen in Atjeh deel in 1882, '83 en '84, werd 8 Juni 1883 dooreen schot aan de linkorkuit gewond en kroeg verder 21 Maart 1884 eene schotwond in het hoofd, in het gevecht beoosten en bewesten den weg van Lepong-Ara on Tjot-Basetoel. Hij werd b(j kon. besluit dd. 17 Febr 1885 benoemd tot ridder der Mil. Willemsorde 4de klasse, aangezien hy zich in verschillende gevechten gedurende het 1ste half jaar 1884 had onderscheiden. Hy ontving daarna het eereteeken voor belangryke krygsbedryven met gosp 1873-1885-Atjeh. Den lsten Oct. 1892 maakte hy de verkenning naar de zeer sterke Atjehsche versterking Kaloet - welke verkenning by zóó meesterlyk, voortvarend, moedig en beleidvol leidde, dat die sterkte door hem en zyn handvol dapperen zoude genomen zyn - indien hy niet op het meest gewichtig ©ogenblik een schot in het hoofd had gekregen, dat hem voor dood ter aarde deed storten. Zyn yzeren gestel hoeft hem voor zyn gezin, voor Vorstin en vaderland bewaard. Hem werd by Hr. Ms. besluit van 3 Aug. 1893 voor dat gewichtig feit de eeresabel met het gebruikeiyk opschrift toegekend. Thans is de kapitein geheel hersteld. Moge hy nog lang het vaderland zijne diensten kunnen bewpzen I Reods nu heerscht te Helder veel geest finft met het oog op het bezoek van de Koninginnen op 12 dezer. De menschen be reiden zich er op voor om HH. MM. zoo waardig dooniyk te ontvangen en van den dag van het vorstelyk bezoek een echten Oranjedag te maken. De winkels maken nu roed6 hunne feestuitstallingen gereed en de bloemisten hebben handen vol werk om aan de aanvragen om versieringen te voldoener zyn er, die zelfs geene bestellingen meer kunnen aannemen. Op initiatief der Vereeniging „Helders Belang" is eene feestcommissie geconstitueerd, waarvan de burgemeester het eere voorzitter- schap op zich heeft genomen. Dezo commissie is, met het oog op don korten tyd van voor bereiding der te organisoeren feestelykheden, dagelyks druk in de weer. In de gisteren door haar gehouden vergadering, is besloten de feestelykheden ook des avonds, nadat HH. MM. weer vertrokken zuilen zyn, voort te zetten, zoo mogelyk eene gondelvaart te doen plaats hebben, oponbare muziekuitvoeringen te geven en een watervuurwerk te ontsteken, by daartoe gunstig weer in bet Marsdiep, naby den Helderschen zeedyk, en anders in de Binnenhaven. Het feestprogramma kon nog niet worden vastgesteld. Uit de omstandigheid, dat nu al sommige hotels geen plaats meer onbezet hebben, meent men grooten toeloop van vreemdelingen te mogen afleiden. De feestcommissie doet pogin gen om bezoekers van buiten de gemeente by particulieren onder dak te brengen. De minister van binnenlandsche zaken brengt ter kennis van belanghebbenden, dat te vervullen ia de betrekking van leeraar in scheikunde, geologie, mineralogie, technologie en warenkennis aan do Ryks- hoogero bur gerschool met 5 jarigen cursus te Middelburg. Jaarwedde 2000. Zy, dio voor deze betrokking in aanmerking wenschen te komen, gelieven zich vóór 19 September a. a. aan te melden by den inspec teur van het middelbaar onderwys, dr. W. B. J. Van Eyk, te 's Qravenbage. Het stoomschip „Bundesrath" arriveerde 3 Sept. van Hamburg en Amsterdam via Zanzibar te Mozambique; de „Amsterdam", van Nieuw-'York naar Rotterdam, passeerde 5 Sept. Prawlepoint; de „Gedé", van Rotter dam naar Batavia, arriveerde 4 Sept. te Port- Sal'd; de „Kaiser", van Hamburg en Amster dam Daar Oost Afrika, arriveerde 3 Sept. te Port-Saïd; de „Obdam" vertrok 5 Sept. van Rotterdam naar Nieuw-York; de „Prinses Marie", van Amsterdam naar Batavia, arriv. 5 Sept. te Genua; de „Prins Alexander" vertrok 5 Sept. van Batavia naar Amsterdam de „Werkendam" arriveerde 5 September van Nieuw York te Rotterdam. By koninkiyk besluit zyn tot vertegen woordigers der Nederlandsche Rogeering by het in 1895 te Parys te houden 5de Interna tionaal Penitentiair Congres benoemd de heeren mr. M. S. Pols, hoogleeraar aan de Ryks uni versiteit te Utrecht, en mr. J. Simon Van der Aa, hoofdcommies aan het departement van justitie. Benoemd tot burgemeesters vanVryhoeven- Capelle en Sprang, J. Van Dyk; Vechel, jhr. V. F. A. H. De Kuyper; Koog aan de Zaan, F. Th. Booters van Lennep; Westzaan, W. F. W. Steenberg; Vlissingen, H. P. J. Tutein Nolthenius; Stramproy, J. M. Smeyers; Lisse, jbr. P. F. A. J. Von Bönningbausen, tevens secretarisTer Aar, P. Van Scbravendyk. Pensioen verleend aan: A. H. De Graaff, wed. H. Landwebr, sluiskneebt by bet Noord- zeekanaal, ƒ151; C. Schuilenburg, wed. G. De ilooy, commies der telegraphie 1ste kl., ƒ770; G. Verhaeg, wed. F. M. J. H. C. Duran, com mies 1ste kl. by '8 Ryks bel., ƒ101; M. on B. Bruinvoort, kinderen van wyien den ryksveld- wachter J. W. Bruinvoort, ƒ55; C. Do Jong, wed. J. A. L. Gokkel, commies 3de kl. by 'sRyks belast., ƒ80 'sjaars. Het koninkiyk besluit van 25 Maart 1892, waarby o. a. de kapitein A. Bogaert van het 5de regt. inf. voor den tyd van vyf jaar werd gedetacheerd by het wapen der inf. van het leger in Ned. Indié, voor zooveel genoemden kapitein betreft, op diens verzoek ingetrokken en buiten werking gesteld, met bepaling dat hy tuBschen 15 Oct. en 15 Nov. a. s. naar Nederland zal behooren terug te keeren. Marine-reserve. De Staatscourant van heden bevat het vol gende lo. Een koninkiyk besluit van 28 Febr. 1894, waarby, op de voordracht van den minister van marine, uit ovorweging dat het noodig is maatregelen te nemen ter voorziening in de aanvulling van het personeel der zeemacht ingeval van oorlog, oorlogsgevaar of andere buitengewone omstandigheden, - bepalingen worden vastgesteld tot oprichting en instand houding eener vrijwillige marine-reserve. Zjj draagt den naam van „Koninkiyk Neaerland- scho Marine-reserve," maakt deel uit van de zeemacht en draagt eeDO by koninkiyk besluit voorgeschreven uniformkleeding. Het personeel dient in de bovengenoemde gevallen tegelyk met en op dezelfde wyze als het overige por soneel der zeemacht. Om tot officier by de reserve te worden benoemd, moet men Neder lander zyn. 2o. Een koninkiyk besluit van 25 Juli 1894, waarbij, op de voordracht van den minister van marine, worden vastgesteld de voorloopige regelingen vana. het corps officieren, b. hot personeel machinisten en vuurstokers, c. het personeel matrozen en torpedisten der ge noemde reserve. Het corps bestaat uit: 10 luits. ter zee lste kl., 60 id. 2de kl., 70 adelborsten 1ste kl 30 buitengewone adelborsten, of zooveel meer als tot voltalligmaking der hoogore rangen wordt noodig geoordeeld. Gezagvoerders van stoomschepon der groote stoomvaartlynon kun nen benoemd worden tot buitengewoon luit. ter zee lste kl. der reserve. Deze officieren warden by het corps a la suite gevoerd. De luits. ter zee lste kl. voeren in oorlogs- tyd het bevel over aviso's, transportvaartuigen, gemeenschapsmiddelen te water, enz.die der 2de kl. en de adelborsten lste kl. dienen onder geschikt op de 6cbepen en torpedobootenzy kunnen het bevel voeren over gewapende stoombarkassen, stoomsioepen en andere lichte vaartuigen; de buitengewone adelborsten die nen steeds ondergeschikt. De officieren, die vroeger hiet by de zee macht als officier gediend hebben, zullen iedero 2 jaar gedurende drie achtereenvolgende maan den in actieven dienst komen, om theoretisch en practisch geoefend te worden. Do buiten gewone luits. ter zee lste kl. zyn van het bywonen dor oefeningen vrijgesteld. De officieren dragen de uniform, voor do zeeofficieren van hun rang vastgesteld, met de navolgende verschillen: lo. de kraag van de groot uniformjas, van do klein uniformjas en van de korte jas, is, in stede van donker blauw, van lichtblauw laken vervaardigd, doch overigens voorzien van dezelfde borduursels als voor de zoeoffleieren van overeenkomstigen rang is voorgeschreven2o. het borduursel van de pet is gewerkt op een ondergrond van lichtblauw laken. De buitengewone adelborsten dragen de uniform, voorgeschreven voor de adelbor sten der lste kl. van de Marine reservo, met do navolgende verschillenlo. de groot uniform jas, de steek, de epauletten en de passanton op de kléin-uniformjas vervallen; 2o. het gouden plat koord op de kléin-uniformjas, op do korte jas en op don pyjakker, en het koordje op de overjas, worden alleen op do linkermouw gedragen. Het bezit van do groot uniformjas is voor de officieren niet verplichtend gesteld. Zy, die daarvan niet voorzien zyn, dragen in de gevallen, waarin de groot-uniform is voor geschreven, de klein-uniformjas mot sabel, steek en epauletten; de buitengewone adel borsten dragen in die gevallen klein uniformjas, sabel en pet. De matrozen, torpedisten en vuurstokers dragen do uniform, voor de overige matrozen en torpedisten van den overeenkomstigen graad by de zeemacht vastgesteld, doch het mutsen- lint is van lichtblauwe zyde. De kraag van de jas en van de korte jas der machinisten is van lichtblauw laken vervaardigd. Ter uitvoering van bovengenoemde besluiten brengt de minister van marine tor kennis van zeevarenden en van varensgezellen der binnen vaart, dat ten kantore der commiezen van aanneming te "Willemsoord, Amsterdam, Rot terdam, Hellevoetslui8 en Vlissingen de ge legenheid is opengesteld om te worden aange nomen tot machinist, vuurstoker of matroos by do Koninklyke NederlaDdscho Marine-reserve. Zy, die zich by de Marine reserve verbinden, genieten eene jaarlyksche vaste soldy en eene jaarlyksche toelage voor kleeding Machinisten en vuurstokers moeten voor eerste oefening 28 achtereenvolgende dagen en verder iedere twee jaar gedurende 15 achtereenvolgende dagen opkomen. Matrozen moeten voor eerste oefening 42 achtereenvolgende dagen en verder ieder jaar gedurende 28 achtereenvolgende dagen op komen. De oefeningen hebben plaats op voor de binnenlandsche verdediging bestemde schepen voorloopig te Willemsoord (gemeente Helder.) Gedurende den tyd, dat het personeel der Marine-reserve voor oefening in dienst is, ge niet het boven do vaste soldy nog eene scti- viteitssoldy. Nadere inlichtingen zyn te bekomen ten kantore van de bovengenoemde commiezen van aanneming en by de waterschouten te Rot terdam on Amsterdam. Ongevraagd ontslag. In een paar locaalblaaojes in het Oosten van N.-B. wordt een felle stryd gevoerd over 't ongevraagd eervol ontslag, aan een hoofd eoner school gegeven, 't Feit is gewichtig genoeg, om het in ruimer kring bekend te maken. De heer Sloots, hoofd der school te Waalre, by Eindhoven, ontving onverwacht hot be richt, dat hy door den Raad van genoemde gemeente eervol uit zyne betrekking was ont slagen. Redenen, welke dat besluit motiveer den, werden hem toen noch later meegedeeld. Daar de heer Sloots byna 20 jaar lang als hoofd werkzaam was, by zyne collega's zoo wel als by de beide schoolopzieners geacht is om zyn kunde en yver, baart het geene ver wondering, dat de algemoene opinie oordeelt, dat het besluit van Waalre's gemeenteraad niet alleen in stryd is met de wet, maar ook in stryd met recht en billykhoid. De onder- wyzors in 't arrondissement Eindhoven vra gen dan ook by request de redenen te mogen kennen, die het ontslag wettigen, terwyl ecnige der voornaamste en onafhankelyke ingezetenen van Waalre zich tot heeren Gedeputeerden hebben gewend, om het besluit van den ge meenteraad niet goed te keuren. Jn dit request komt o. m. deze zinsnede voor: „Er zyn geene moeiten gespaard om den gemeenteraad zóó samengesteld te krygen, dat, wanneer één der leden ja zegt, al de overigen (de voorzitter incluis) eveneens ja zeggen. Dit is kras en er schemert duideiyk in door, dat 't schoolhoofd door dat ééne lid nogal gehaat wordt. Vermakelijk is 't, by zooveel treurigs, wat in een der ingezonden stukjes gezegd wordt van de beide wethouders van Waalro. By 't laatste schoolbezoek, dat B. en Ws. brachten, bood do hoofdonderwyzer den hoeren 't leesboekje aan, waaruit de kinderen lazen. De éóne Edelachtbare hield het zyne onderst boven; do andere Edelachtbare vond 't taal onderwijs van 't hoofd „zoo maar middelmatig". Gemengd Nieuws. De „Pawneo Bills", de „Indianen", die in vliegende vaart met hunne paarden uit Antwerpen vluchtten, toen er een deurwaarder kwam om hen op de tentoonstelling aldaar, kort nadat dezo geopend was, in beslag te nemen, zullen, na reeds verschillende plaatsen in ons land bezocht te hebben, ook Leiden niet vergeten. Op hot weiland by „Zomer- zorg", naast de andere zyde van den Bpoor- wegdyk, dus aan den Rynsburgschen weg, zullen zfj daar de volgende week Dinsdag, Woensdag en Donderdag voorstellingen komen geven. D i n s d a g-a vond omstreeks elf uren brak te Hillegom brand uit in eene schuur naby het woonhuis van A. Van der Linden, in de Veendery onder die gemeente. De be woners, dio reeds te bed waren, werden opge schrikt door het geknetter. Met behulp van do buren mocht men er in slagen den brand tot de schuur te bepalen en het woonhuis te sparen. Een varken, eene geit en 70 kippen kwamen in de vlammen om. De schuur was verzekerd, doch de levende havo niet. De oor zaak is onbekend. By don veehouder P. Ciggaar, onder de gemeente Sassenheim, heeft zich een geval van mond en klauwzeer voorgedaan. Eveneens is het mond- en klauwzeer te Oegstgeest uitgebroken in den Broekpolder by de landbouwers P. Verbeek, W. J. Zwet sloot en C. Huisman. Gistermiddag werd een kinder- meisje, dat op de hoogte van den vyver in het Bosch te 's-Gravenhage kinderen in een wagentje begeleidde, door een man aangerand met blykbaar minder goede bedoelingen. Hy bield zelfs een mes in de hand. Op haar hulpgeschrei kwamen eenige wandelaars en werklieden toesnellen, die het meisje ontzetten en den persoon medevoerden naar den politie post op den Bezuidenhoutschen weg, waar van hot voorgevallene aanRifte werd gedaan. De aanrander werd daarna gevankeiyk naar het politiebureel gebracht. De zilveren voorwerpen, gestolen uit het perceel in deRiouwstraat te's Graven- hage, hadden eene aanzienlyke waarde, die echter nu aanmerkelyk is verminderd, daar de meeste voorwerpen beschadigd zyn. Behalve een 50-tal couverts, waren het meerendeels knopjes en andere versierselen, welke door den dief van allerhande potjes, enz., zyn af gerukt. Do inboedel was by de Verzekering-Maat- schappy „Mercuriua" te Amsterdam tegen schade door inbraak verzekerd on aan den heer H. wordt dus al de geloden schade ver- goed. Dit geval toont weer ten duidelykste het nut van verzekering tegen inbraak aan; bovendien is de premie zeer laageeno dergelyko verzekering kan dus zeer aanbevolen worden. Agent te Leiden voor genoemde maat- schappy is de heer P. F. Rollandet. Voor enkele jaren werd zekere H., van de maatschappy „de Eersteling", te 's-Gravenhago, door do rechtbank aldaar, wegens oplichting, veroordeeld tot gevangenis straf voor geruimen tyd. Thans is dezo per soon wedor in arrest genomen, onder ver- donking oplichting op uitgebreide schaal te hebben gepleegd. Te Scheveningen werd gister- nacht een krankzinnige, die sinds eenige dagen zwervende was, door de politie aan gehouden. Dinsdag is Henri Cornet, een 22 jarig fabrieksarbeider te Haarlem, by het voortduwen van eene schuit in den Kinder huissingel aldaar, door het uitschieten van den vaarboom eerst met de borst op den kant van do schuit en daarna te water go- vallen. Hy heeft daarby inwendig belangryke kneuzingen bekomen, aan de gevolgen waarvan hy een paar uren later is overleden in d* fabriek der Haarlemsche Katoen-Maatschappij, waarin hy was opgenomen. Door den burgemeester van Bergambacht is de hulp ingeroepen der mili taire autoriteiten te Gouda, wegens het ont staan van ongeregeldheden, veroorzaakt door het nemen van voorzorgsmaatregelen tegen uitbreiding der veeziekte. Een detachement infantorio, sterk 46 man, onder commando van den lsten luit. J. Spaan, is uit Gouda daarheen gezonden. Twee kinderen gelastten fc y Amsterdam in den Buiten Amstel. De beide drenkelingen werden opgehaald, maar de to hulp geroepen geneesheer kon slechts dea dood constateeren. Het lyk van vrouw B., teldaffl, die (ongeveer 10 dagen geleden) In eene vlaag van krankzinnigheid zich uit haar schuitje in de Zuiderzee wierp, is Maandag-middag door een marineechip gevonden, dat kruisende was in het Hoornsche Hop. In do Tollensstraat te Amster-" dam viel, door het breken van eene der planken van den steiger, een metselaar van de derde verdieping van een in aanbouw zynd huis. De zwaar gekwetste werd naar het „Wilhel- mina gasthuis" gebracht, alwaar by aankomst hy reeds bleek te zyn bezweken. Het s p o o r w eg s t a t i o n t e G ou d a zal aanmerkelyk worden vorbeterd. Er zal eene nieuwe goederenloods bygebouwd en de bestaande zal aanmerkelyk uitgebreid worden verder zal men eene nieuwe los en laadplaats maken. In verband met deze werken worden de sporen en de wissels omgelegd en ver-, meerderd. GistereD heeft aan bcord van het ramschip „Guinea", terwyl dit ter hoogte van Kykduin aan de vlootmanoeuvres deel nam, een verschrikkeiyk ongeluk plaats gehad. Door de onvoorzichtigheid van een milicien ging een schot ontydig af, terwyl het stuk, waarmede zou worden gevuurd, nog niet behoorlyk was gericht. De uitwerking was vreeselyk. Esn lichtmatroos, N. Dekker genaamd, werd ongetwyfeld over boord ge schotenalthans men heeft later niets van hem teruggevonden dan een bundeltje wasoh- good, dat by vóór het ongeluk in don arm tad. Do lste officier, de luit. tor zee Eybergen, werd ernstig aan den linkervoet gewond; de zeomilicien Lap bekwam zware kwets urea aan hoofd, reebterzyde en rechtervoet en de bootsmaat Dekker verbrandde een deel van het gelaat. Het 9chip stoomde terstond naar Nieuwe; diep, waar de zwaargewonden, de officiei ei de zeemilicien, in het Marine-hospitaal werden opgenomen. Aan hot schip werd niet veel echade toe gebracht; alleen werd de commandantsbrug beschadigd. Twee vrouwtjes uit het Friescho dorp Rottevalie gingen als vriendinnen naai Groningen, om Gruno's feestdag op 28 Aug.' mede te maken. Heel gezellig ging men samen uit, tot men in het gedrang raakte. Een der vrouwtjes voelt opeens dat hare beurs met geld gerold wordt en ontwaart dat hare vriendinde roister is. Dadeiyk eischt zy de beurs weer op, dat gelukt. Do vriendschap was nu uit. De politie kwam er achter en hoeft nu tegen de „vriendin" proces verbaal opgemaakt. Gedurende eenigon tyd ziet men te Tzum (Fr.) eene totaal witte zwaluw. Tot heden mocht men er niet in slagen, het zeld- zamo beestje te vangen. Te ffalcbum (P r.), niet ver van Vlachtwodde, is eea huisgezin vergiftigd door

Leidsch Dagblad | 1894 | | pagina 1