Burgerlijke Stand. bhoudens de benoeming van dit comité, nog ndere plannen door de anarchisten beraamd jjn, moet nog blaken uit den uitslag van et gerechteiyk onderzoek. Voor zoover nu bekend, is uit dat onder- oek reeds gebleken dat de anarchisten, die In hechtenis zyn genomen, in enge betrekking fetonden met de leiders der anarchistische be weging in andere landen. Ten huize van don mechanicus Drager, een Un Schewe's medeplichtigen, vond de politie Bene lyst, waarop de namen der Borlynsche anarchisten vermeld waren, alsmede eene lijst van bijdragen, welke door de partyge- nooten tot bereiking van het beoogde doel ter beschikking zijn gesteld. In de woning van Schowe werden in oen koffer twee bommen gevondon, ter grootto van ongeveer seven centimeter. Of deze bommen reeds met ontplofbare stoffen ge vuld waren, is nog niet bekend; men zegt van wel. Schowe weigerde te zeggen wie ze ver vaardigd had, maar men vermoedt dat Drager, de gearresteerde, ze heeft gemaakt. In diens woning vond men ook eene geladen revolver, pij verschillende andere anarchisten werden compromitteerende brieven ontdekt. De anar chisten plachten bijeenkomsten te houden op een terrein nabij den Ceutral-YiehhoL Verdere bijzonderheden kan men niet te weten komen. Wat er de laatste dagen is hekend geworJen, is echter reeds voldoende om de gemoederen met onrust te vervullen. Naar men beweert, waren Drager en Schewe voornemens den 14den Augustus naar Weenen te vertrekken. Vermoedelijk waren zij van plan daar een aanslag uit te voeren. Van de vijftig personen, die gevangen zijn geno men, bevinden zich nog 22 in hechtenis. Zwitserland. In het kanton Zürich is eene volksstem ming gehouden over eene wet tot regeling van den arbeid van vrouwen, welke met 46,000 tegen 12,000 stemmen is aangenomen. Deze wet is van toepassing op alle vrouwen, die voor loon of tot het leeren van een beroep arbeiden, uitgezonderd die, welke reeds onder de fabriekswet vallen, en zij, die werken in het landbouwbedrijf, in het hotelwezen, op koopmanskantoren en in winkels. Het maxi mum van den arbeidsuur is vastgesteld op tien uren, op dagen voorafgaande aan Zon- of feestdag op negen uren en de arbeidsdag moet vallen tussehen 6 uren 's morgens en 8. uren 's avonds. Omstreeks het middaguur moet anderhalf uur rust worden gegeven. Ook om trent verzekeringen tegen ongelukken, over de inrichiing van werkplaatsen, over de ge vallen, waarin loon mag worden ingehouden, zijn bepalingen gemaakt. Voor de bedrijven, waarop deze wet niet van toepassing is, zal spoedig eene wet op de Zondagsrust worden voorgesteld. Merkwaardig ie, dat bijna alle parijen, ook de liberaal conservatieve, voor de wet gestemd hebben. Eene tweeco wet, bij volksetemmmg aange nomen, met 42,000 tegen 14,000 stemmen, bevat nieuwe bbpalingen omtrent het initiatief recht des volks en de verzameling van hand- teekeningen onder voorstellen. Eene beperking van het initiatiefrecht bevat de wet niet, en daarom hebben ook de democraten en de sociaal democraten er voor gestemd. Oo^tenrjjk-Hong.-Monarchic. De bijzonderheden omtrent het bezoek van keizer Frans Jozef te G-alicië zijn thans ge regeld. Zyne Majesteit zal te Lemberg de Poolsche nationale tentoonstelling bezoeken op 7 September en zal 4 dagen in de hoofd stad van Galicië blijven. Daarna begeeft h& zich naar Balassa Gyarmat, in Hongarije, tor bijwoning der manoeuvres, terwijl hy ver volgens naar Buda-Pesth gaat om de Oosten- rij ksch-Hongaarsche delegaties te openen. Te Weenen iB overleden de generaal der cavalerie, prins Leopold Croy. In de nabijheid van Pesth is weer een revolverschot gelost tegen den sneltrein van Orsowa naar Pesth. De kogel bleef zitten in den wand van den restauratie-wagen, zonder iemand te treffen. Daar dergelijke aanslagen op deze lijn tegenwoordig aan de orde van den dag zyn, heeft de minister van binnan- landsche zaken besloten den spoorweg met bijzondere zorg te laten bewaken. Te Szatmar is een vreeseljjk ongeluk gebeurd. Eene stellage stortte in en sleepte 250 werklieden mee. De puinhoopen zijn vol dooden en doodeljjk gewonden, die met moeite kunnen worden te voorschijn gehaald. Het aantal dooden is nog niet bekend. Groot-Brltannië» Reeds terwijl in Engeland het ontwerp over de uitgezette Iersche pachters werd behandeld, wezen zelfs unionistische bladen op de treurige gevolgen, die de verwerping door de Lords voor de rust van Ierland kon hebben. De Times" gaf de vrees te kennen, dat de agrarische misdaden in Ierland zouden toe- nomen en een toestand van onrust en opge wondenheid zou ontstaan, zooals sedert lang niet meer had bestaan. In z\jne rede in het Hoogerhuis wees lord Rosebery uitdrukkelijk er op, dat de redering het ontwerp noodzakelijk achtte voor de hand having van de orde an den vrede in Ierland. D* laren zeiven zwegen en men wist niet, welke maatregelen hunne leiders zouden nemen' tegen de gevreesde gevolgen van de verwer ping van het ontwerp door de Lords. Eergisteren nu heeft de nationalist William O'Brien zyn aanhangers van buitensporigheden trachten af te houden, door hen te verzekeren at de Lords met de verwerping hadden be- oe (J, de Ieren tot daden van geweld te ver leiden. Dit is natuurlek eene Iersche over drijving. Eakele pairs mogen deze bedoeling hebben gekoesterd, de groote meerderheid werd door andere beweegredenen geleid. Of er voor eene tweede bewering van den heer O'Brien beter grond bestaat, moet de toekomst loeren. Hij zeide namelijk: binnen kort zal de Iersche partij over genoeg geld beschikken, om gedurende twee jaren de ver dreven Iersche pachters te ondersteunen. Ten slotte zeide hijDe vrede rn Ierland zal dezen winter afhangen van de eerlijkheid der regeering en van de energie, waarmede zjj en de Engelsche liberalen don strijd tegen het Hoogerhuis zullen voeren. Indien lord Rosebery biykt voor zyne taak berekend te zijn, zou het Iersche volk door niets zich laten verleiden de perken der wet te buiten te gaan. John Morley, minister voor Ierland, zeide gisteron in het Lagerhuis: Het be treurenswaardig besluit van het Hoogerhuis, om het wetsontwerp tot herstel der verdreven Iersche pachters te verwerpen, zal waar schijnlijk de sociale en administratieve moeilijk heden in Ierland vermeerderen; bijgevolg is het de plicht en het voornemen der regeering, de quaestie nog in de volgende zitting te behandelen. Bjj de behandeling van de begrooting van Buitenlandsche Zaken deelde da minister sir Edw. Grey mede, dat de regeering in zake het geschil over de „Costa Rica Packet" onmiddellijk eene beslissing zal nemen zoodra de rechtsgeleerde raadslieden der kroon hun advies over deze aangelegenheid hebban uit gebracht Wat den toestand in Siam betreft, zeide de minister, dat de regeering, zoolang Enge- lands belangen nog niet direct er bü ge moeid zijn, alles vermijdt wat slechts ©enigen aanstoot zou kunnen geven. Indien echter deze quaestie eene andere, nieuwe phase mocht intreden, zal de regeering zonder twijfel genoodzaakt zijn eene andere poli tiek te volgen. Ten opzichte van de conventie, tussehen Frankrijk en den Congo staat gesloten, ver klaarde de minister, dat Engelands gebied- sfeer in Afrika daardoor niet is gewijzigd. De regeering acht het niet verkieslijk om de geschillen tussehen Frankrijk en Engeland betreffende de regeling van ieders gebied in Afrika onbeslist te laten, want er blijft gevaar bestaan, zoolang ze niet zijn uit gemaakt. „Wij zijn echter," voegde de minister er bij, „nu zoo ver gekomen, dat er grootere kans bestaat dan te voren, dat de aanhangige geschillen tussehen beide volken op bevre digende wijze zullen worden beslist." Het Hoogerbuis heeft het wetsontwerp tot instelling van een plaatselijk bestuur in Schotland voor de tweed© maal gelezen. De Schotsche mijnwerkers hebben in hunne vergadering te Glasgow het onlangs gedane voorstel, om den arbeid te hervatten, als de laatste loonsvermindering tot op do helft gereduceerd wordt, verworpen. Dit be sluit werd genomen met eene meerderheid van 40,000 stemmen. Volgens bericht uit Shanghai liep gister middag de officiëele enquête in zake de „Kow- 8hing" vrij onbevredigend af. De commissie constateert enkel het in den grond boren der „Kow shing," maar zonder het gedrag der Japanners af te keuren. De commissie prijst echter de houding der Europeesche officieren, die alles deden om de ramp af te wenden. De eigenaars te Londen weigeren de afdoend- heid der enquête te erkennen. Zy achten de schuld van Japan bewezen en laten de zaak over in de handen der Britsche regeering. Transvaal. De troepen, welke tegen het opperhoofd Malaboch waren opgetrokken en 15 Aug. te Pretoria zyn teruggekeerd, zijn doorderegee< rmg en de inwoners met warmte ontvangen. De president, hen toesprekende, deelde mede dat aan den „Volksraad" een wetsvoorstel zou worden ingediend om de rechten als burger toe te kennen aan de vreemdelingen, die him leven voor den Staat hadden gewaagd. De Kaffers zyn te Agatha in opstand en hebben er vrouwen en kinderen gedood. De bereden politie in Transvaal heeft ge poogd het garnizoen te Agatha te hulp te komen, dat door de oproerige Kaffers belegerd wordt. De Kaffers 6loegen haar af. Alle hoeven der boeren langs de Letabarivier zijn in brand gestoken. De Kaffers houden postwagens op en stelen muilezels. De weg naar Murchison wordt geblokkeerd. China en JTapan, Geen nieuws van het oorlogstooneel. Van de bewegingen der vloten van China of Japan weet men alleen, dat Dinsdag acht Ja- pansche oorlogsschepen langs Chefoe zyn ge- itoomd, westwaarts koers houdende. De Chineezen versterken honr.e havens en leggen torpedo's. Wat in Corea omgaat, weet men niet. In dien de Japanners noordwaarts waren getrok ken, zouden zt) waarschijnlijk reeds mat de Chineezen zQn slaags geraakt. Kisschien wachten beide partyen op veraterkingen. Tele Chineesche officieren zyn van Takoe naar Corea vertrokken op onzydigs schepen en als kooplieden vermomd. De keizer van China is in eens booss stem ming. lederen dag moet hem het rap port over de oorlogsoperatiên worden voorgelegd. Hy heeft zyne ontevredenheid te kennen gegeven, dat zyne bevelhebbers de Japansche schepen hebben laten ontenappen. De gouverneur van Formosa heeft by pro clamatie aan een ieder, van welken rang of stand ook, 6000 taels (ongeveer ƒ20,000) be- loofd, als hij een groot Japanach pantsersuhip vernietigt. Voor kleinere schepen zal minder worden betaald. Voor het hoofd van een Japansch officier biedt h\j 200 taels, voor dat van een soldaat 100. De proclamatie zegt hun, die by hunne pogin gen het leven inschieten, het paradijs toe. Het bericht, dat China eene leening in Europa poogt te sluiten, heeft eene kleine rijzing van den zilvorprijs ten gevolge gehad, omdat men hoopt dat China eene betaling in zilver zal aannemer). Maar het bedrag der leening zal wel groot en deels voor de betaliüg van in Europa aangekocht oorlogsmateriëel worden besteed en hiervoor kan geen zilver worden gebruikt. Telegrammen, LONDEN, 17 Augustus. De avondbladen berichten dat hedennamiddag een geval van cholera met doodelyken afloop is voorgekomen in Battersea, de zuidwestelijke voorstad van Londen. Alle maatregelen zijn genomen om de verspreiding der ziekte te beletten. RIGA, 17 Augustus. De cholera is hier ter stede geconstateerd. Tot nu toe zijn 10 gevallen voorgekomen. WEENEN, 17 Augustus. Volgens de half- jaarlijksche balans der Oostenrijksche „Kredit- Anstalt" heeft deze finantiëelo instelling eene zuivere winst behaald van 2,633,982 florijnen. BERLIJN, 17 Augustus. {A. H.) Volgens de „Kreuz-Zeitung" zullen de diplomatieke betrekkingen tussehen Ru menie en Grieken land binnenkort weder aangeknoopt worden, en wel door toedoen van Rusland. LONDEN, 17 Augustus. De heeren Glynn, Milk, Currie Co. hebban 34,300 pd. st. ont vangen voor rekening van de buitenlandsche schuld der republiek Uruguay. WASHINGTON, 17 Augustus. Eene nieuwe interpunctie-fout is m het Amerikaanscbe tarief wetsontwerp ontdekt, nl. wat betreft de bepalingen op zaad. Het is eene zelfde fout als in de bepalingen betreffende diamanten. LONDEN, 18 Augustus. De „Standard" verneemt uit Nieuw-York, dat het mogelijk is, dat Carlisle, de secretaris der schatkist^ zyn ontslag zal aanbieden. In dat geval zou hy door Wilson, den ontwerper der nieuwe tariefwet, vervangen, worden. LEIDE\T, I# Augustas. Thermometers tand: gisteravond om 8 uren 14° C. 57.2° Fahrenheit; hedenmorgen om 8 uren 15° C. 59F.; 'smlidags om 12 uren 18° C. 64.4° F.'s namiddags 4 uren 18.5° C. 65.3° F. De Raad der gemeente Leiden zal op Donderdag 23 Augustus a. s. eene vergadering houden. Het Leidsche ziekenfonds „Tot hulp der Menschheid" zal a. s. Maandag zelf eene apotheek openen, welke is gevestigd aan de Oude Vest No. 97, aanvankelijk, blykens in dit nommer voorkomende advertentie, voor een gedeelte der leden van genoemd fonds. Tot provisor is benoemd de heer J. Th. Tinkelenberg, apotheker N. W..; tot lste assistenlo mej. G. Krom en tot 2de assistente mej. A. G. Duyster. Het aan de apotheek verbonden laborato rium wordt eerst over eenige weken in ge bruik genomen. Naar gemeld wordt, zal do Leidsche processie naar Kevelaar dit jaar schitterender zyn dan ooit te voren. Door de offervaardigheid van vele parochi anen is zy in het bezit gekomen van een levensgroot beeld, de Onbevlekte Ontvangenis voorstellende, dat in de processie te Kovelaar zal worden rondgedragen. Het beeld is een waar sieraad en vervaar digd in het gunstig bekende atelier van de heeren Stolzenberg, te Roermond. Het voetstuk, dat natuurlijk voor het gemak kelijk dragen is ingericht, is door de zorgen van eenige dames met draperieën en borduur sels versierd en doet den goeden smaak der dames alle eer aan. De processie vertrekt op Maandag 20 Augus tus en keert terug op Woensdag 22 Augustus. Vertrek van Leiden per Holl. Spoor (extra- trein) 's morgens te 7 uur 17 min. Naar wij vernemen, zullen de versierin gen te Oegstgeest, zoowel in het dorp als in de R.-K. kerk aldaar, ter eere van den pastoor aangebracht, die aldaar dezer dagen z\jn ver meld jubileum vierde, morgen nog aanwezig blijven, zoodat elkeen, die er belang in stelt, ze alsdan nog zal kunnen bezichtigen. De wedstrijd van don „Nederlandschen Schaakbond", te Rotterdam gehouden, had den volgenden uitslag: De eerste pry8 werd behaald door R. J. Loman, te Londen, met 5'/2 puntde tweede door A. G. Olland, te Utrecht, met 5 punten. Verder verkregen J. T. Heemskerk, te Sas- van-Gent en L. Benima, van Win schoten, ieder 41/, punt, N. W. Van Lennep, van Amsterdam 4, N. N., van Leiden 1, Meiners, van Amsterdam 2 en Malta, van Rotterdam, ll/i punt. De strijd werd steeds met zeer grooten ernst gevoerd. Vele mooie partijen werden gespeeld. Vooral de party Olland-HeemBkerk, die na een strijd van ruim 6 uren met remiBe eindigde, werd door de Rotterdamuche schakers met onvermoeide aandacht gadegeslagen. In de klasse voor minder sterke spelers werd hl twee groepen gespeeld. In de eerste groep won de heer Onnen, uit Leiden, dec eersten pitje; in de tweede groep de heer J. J. R. Moquette, van Utrecht. Het staldepartement van HH. MM, de Koninginnen, benoodigd bfl het bezoek aan Zeeland, vertrekt Maandag a. s. van Soestdyk en Den Haag per extra trein naar Vlissingen. Ned.-Hervormde Kerk. Beroepen is te Wateringen ds. Hunniger, te Haarloo; te Waarder ds. J. G. Deur, te Zetten. Naar men verneemt, bestaat er kans dat Scheveningen een nieuw post- en telegraaf kantoor krygt, waaraan sedert lang groote behoefte bestaat. Onderhandelingen zyn ge opend met een eigenaar van open grond, gelegen aan de Badhuisstraat, over den aan koop van terrein. De gemeenteraad van Gouda heeft met 10 stemmen benoemd tot gemeente-ontvanger den heer N. Cos, te Monster. Dr. Kruyfhooft, geneesheer te Groote broek, herdacht gisteren den dag, waarop hy vóór 50 jaren de geneeskundige praktyk aan vaardde. Het onlangs door den minister van oorlog uitgesproken gevoelen, dat de reis-en verblijf kosten van de burgemeesters of hunne plaats vervangers, die zich in zake 's Rijks paarden- keuring buiten hunne gemeenten hebben be geven, niet ten laste van het Ryk komen, heeft het meerendeel der burgemeesters in de provincie Utrecht doen besluiten, een adres te zenden aan H. M. de Koningin Regentes, ten einde te verkrygen dat op de hiervoren be doelde uitspraak van den minister worde teruggekomen, daar volgens adressanten geen enkele grond is t© vinden waarom voor die reis- en veiblyfkosten vergoeding moet wor den onthouden. In de jongste vergadering van het hoofd bestuur dor Holiandsche Maatschappij van Landbouw is breedvoerig besproken de zich meer en meer verspreidende besmettelijke ziekte „het mond- en klauwzeer" onder het rundvee, en het vertrouwen geuit, dat, zoo opstalling van vee wordt gelast, het Ryk de daaraan verbonden kosten zal vergoeden. De wenscheljjklieid werd besproken van het stichten door particulieren van eene ge legenheid tot het slachten van vee aan den Hoek van Holland, waartoe tot heden de noodige bouwgrond niet is kunnen worden verkregen. Daar bekend is, dat het Nederlandsch Land- bouw-comité aan den minister van binnenl. zaken heeft verzocht een post van ƒ10,000 op de begrooting te brengen, om de verbetering van mannelyke fokdieren by het rundvee te bevorderen, werd besloten dit verzoek by genoemden minister te ondersteunen. Gisteren dineerden by H. M. de Koningin- Regentes ten hove te Soestdyk jhr. mr. Wttewaal van Stoetwegen, gezant in Rusland jhr. Von Pestel, gezant bij het hof van Zweden en Noorwegen, en graaf Beniinok van Ame- rongen. Hare Koninklijke Hoogheid de hertogin van Albany en hare kinderen keeren heden avond van Soestdyk naar Engeland terug. Te Nijmegen overleed een der gerech tigden tot het dragen van het Motalen Kruis, de zes-en-negentig jarige D. Laks. Ds. Bos, predikant te Woerden, is beroepen by de Chr. Geref. gemeente te Apeldoorn. By het bezoek aan Zeeland zullen Belgi sche deputaties aan HH. MM. de Koninginnen eene aubade brengen. Aan de cantate, door hen te zingen, zyn de volgende regelen ont leend: Bloeit ge als een bloem, Neêrlands hoop, op [uw stam, Ginds groeit een prins, die voor ons zich leert [te gorden! Koom, was 't een droom wat men daar eens [vernam Tracht onze kracht uit uwe eendracht niet [te worden? Dreigt gevaar het vaderland, Legt inéén de handen! Biyft ons beider leus gestand, Gy, ons beider panden 1 Vorstenkind, feestgezind Brengt, uit Vlaandrens oorden, Hier een volk u, als tolk, Zuidens groet in 't Noorden I Morgen, Zondag, zal een afdeelingstocht vanwege den Algemeenen Nederlandschen Wielrydersbonl plaats hebben van Utrecht naar Woerden. Onder leiding van den heer H. A. Beets zal men, na op het Stationsplein naby den Leidschen Weg te zamen gekomen te zyn, over de Meern en Harmeien naar Woerden ryden. Men zal des morgens te 11 uren vertrekken en met eene snelheid van 18 K.M. per uur rjjden. Te Woerden zal gezameniyk koffie gedron ken worden met de wielrijders uit de pro vinciën Noord-Holiand en Zuid-Holland, die uit Amsterdam via Amstelveen, Uithoorn, Wil ms, Mijdrecht, Oudhuizen en Kamorik; uit Den Haag via Zoetermeer, Moerkapelle, Waddings veen en Bodegraveuit Leiden via Zoetermeer, en uit Rotterdam via Zoetermeer ryden. Te 12 uren hopen allen te Woerden te zyn, waar zeer zeker, indien deze tocht zoo goed slaagt als die van voor 2 jaar, toen er ruim 200 wielrijders byeen waren, weder eene ge zellige drukte zal zyn. Het stoomschip „Maasdam", van Rot terdam naar Nieuw-York, passeerde 17 Aug. Lizard; de „P. Caland" vertrok 16 Aug. van Nieuw-York naar Amsterdam; de „Werken dam" arriveerde M5 Aug. van Rotterdam te Nieuw-York; de „Drente," van Java naar Rotterdam, is 16 Aug. Gibraltar gepasseerd; de „Prins Hendrik," van Batavia naar Am sterdam, passeerde 17 Aug. Kaap del Ar mi; de „Prinses Sophie," van Amsterdam naar Batavia, passeerde 17 Aug. Kaap Rocca; de „Salak," van Java naar Rotterdam, is 16 Aug. Sagrea gepasseerd; de „Schiedam," van Nieuw- York naar Amsterdam, passeerde 17 Aug. Scilly; de „Lawoe," van Java naar Rotterdam, vertrok 17 Aug. van Perim. By koninkiyk besluit is de lste luit. der art. J. B. Doyer benoemd tot ridder 4de klasse der Militaire Willemsorde; aan den luit. kol', der inf. F. P. Sievers toegekend de eeresabel met het gebruikelyk opschrift, en bepaald dat de majoor int. (sinds bevorderd tot luit.-kol.-int.) J. H. C. Vermeer, de majoor der art. A. W. Segboer, de kapt. der inf. R. Bakkers, de kapt. der gonie A. Zon, de lste luit. der mf. M. Neelmeyer, d3 lste luit. der genie C. F. De Rochemont, de sergeant- opnemer by den topographischen dienst M. H. Bier en de korporaal der genie W. A. Koek, by afzonderlyko dagorders, zooinlndiè als in Nederland, eervol zullen worden ver meld, en zulks ter zake van hun gedrag by de kTygsverrichtingen in Atjeh gedurende het jaar 1898. INGEZONDEN. Geachte Heer Redacteur! Nu het geconstateerd is, dat er in onze omgeving gevallen van Cholera zich hebb n voorgedaan en er van verschillonde zyden op aangedrongen, wordt, dat men zich onthoude van plaatsen, waar opeenhooi ing van men- schen verwacht wordt, ie bezoeken of althans in zulke gevallen de noodige voorzorgen te nemen, zoo meen ik dat die gegeven wenken ook gelden voor onze kerkeiyke samenkomsten, inzonderheid wanneer volle kerken te voor zien zyn, zooals morgen. Eene besprenkeling met creolin of dergelyke desinfectiemiddelen zou m. L ook in casti aan te bevelen zyn. Met de opname van dezen bescheiden wenk, zal UEd., Geachte Redacteur, de aandacht der lezers van uw geacht blad, hoop ik, willen vestigen op deze belangryke aangelegenheid. Hoogachtend, Luiden, UEd. Dw. Dienaar, 18 Aug. 1894. Q. X. Programma van Nuziekaitvoeringon. MUSI8 SACRUM. Zondag 19 Aug., Ie hslfAcht, door het StafmuziekcorpB der dienstdoende Schuttorij. Directeur de Heer Job. C. Geyp. Eerste afdoeliog: No. 1, „KrÖDunge-Marach" uit do Opera „Der Prophet" (lete Uitv.), G. Meyerbeer; 2. Ouverture „Za-mpa", F. Hèrold; 8. „Carnavulebilder", Wala (lete Uitv.) J. Strauaa; 4. Fantaieie aur lea Romancen ean8 parolee de F. Meudolssolin Bartholdy (lete U.tv.), Joh. C. Geyp. Tweede afdoohng: No. 5. Ouverture „Les DiaojaBta de la Couroune" (lete Uitv.), F. Auber; 6. Pilgerohor und Lied uit „Tann- baaeer", R. Wagnex; 7. a. Air uit de Suiio (late Uitv.), J. 8. Bach; b. „Entr' acte Sevellana" uit „Don Cósar de Baz&n" (late Uitv.), J. Masaenet; 8. „Un soir au Chateau-Gaillard", Simpboni© Dramatique, Ad, Bellenick; 9. „Faokoltanz", G. Meyerbeer, ZOMERZORG. Dinsdag 21 Aug., te balfaoht, door het gemeentelijk muziokoorpa van Haarlem, onder leiding van den luitenant direoteur, den beer Ch. P. W. Kiiena. Eerste afieeling: No. 1. „Marach" aua der Suite, Lachoer; 2. Ouverture naar B&cine'a Treurspel „Phêdre", Maasenot; 8. i'allet „Cappolii", Dolibee; 4. Vore, iel zum Biibnen-Weihf^btapiol „Parsifal" (op v rzoeit), Wagner; 5. „Grande Caprice Militaire", Herzeelen. Tweede afdeoliugNo. 6. Ouvirture „Obéron", Webor; 7. Fantasia di Conueito Sopra Motivi dei „Puritani", (v or olarioet-eolo, uit te voeren door don heer Ch. P. W. Kriena, Kö igl. Saoha. Kammermuaikue a. D., Bellini; 8. a. later- mezzo de l'opóra „Les Rantzau", Maacagni; b. „8erouata", Moakoweky; c. Schwedlaoben „liauorn» Hochzeitïmaraoh", Soudormann; 9. Zwtite Un- gariBcho „Rliapaodie", Liazt. Nob. 2, 4, 7 en 9 zijn voor Harmonie bewerkt door den Directeur. HÏLLEGOiM. Oudortro u w dj Martinne Sohrender en Johanna Zuiderduin. Getrouwd: Dirk Van do Werken en Jeltje Faber. Cornelia Grianicht eu Margaret a LeeuBlag. Bevallen: J. Lammeree geb. Ivoo D. SASSEN IIE1M. Ovorledenj Getrtruida Elisabeth Brnynen, 2 j., D. Yan J. G. Brojjuen en E. Overtoom. Gerardina Blom, 46 j., eolitgcnoote van Cornelia Hartveld. Gehuwd: A lewinui Wlitoman 26 J. met Johanna H&rmina KxoaBe 27 j. Nic-oiaaB Warmerdam 28 j. met Francina Goedemana 22 j. Ondertrouwd: Pttrus Rotteveel 24 j. met Mar^aretha Prion 25 j. Johaanea Schrama 28 j. mot Ca' liarina Baak 24 j. ZOETERWOUDE. Geboren; Petras, Z. van P. Van der Gier ea M. A. Van Diemen. Gehuwd: A. Van Diggelen, jm. 29 j., met H. L, Van den Boa, jd. 26 j. Overleden: A. Vuyok, d. 10 m. E. J, Altmuller, d. 4 m. Ha rktborlo la ten, Lelden, 18 Aug. Granen met meer aanbod van nieuwe artikelen. Witte Tarwe werd tot iets betere prijzen verkocht. Van bot nieuwe gewaa werden Bo-ge, Gerat en Koolzaad tot zeur uiteenloopende prijzen aaDgebolen* mot weinig handel. Witte Tarwe f 5.75 a f 6.85. Boode ƒ5.60 a ƒ6.90, Walla-Walla ƒ5.61) a 5.85. Nieuw-Zeolandaohe a per 80 KG. Rogge ƒ3.90 a ƒ4.60 per 74 KG. Zomergerat ƒ3.a 3.30, Winter- ƒ8.— a ƒ3.90, Chevalier- ƒ6.— a 6.75 per HL. Haver ƒ2.90 a ƒ4.— por 50 KG. Blauwe Erwten ƒ5.30 a ƒ6.por HL. Paardenboonen ƒ5.a ƒ5.50 per HL. Duivenboonen ƒ6.— a ƒ6.75 per HL. Bruineboonen a f per HL. Koolzaad ƒ6.— a ƒ7.10 per HL. Kau&riezaad 7.50 a 9.25 per HL. Hennepzaad ƒ6.75 a ƒ9.50 per HL. Boter: Aanvoer 9170 kïlogr.; late qualit. por l/4 vat 44.— a f 522de qualit. per >/4 vat 34.a ƒ42.— late qualit. per kilogr. ƒ1.10 a 1.30; 2de qualit. per kilogr. 0.85 a ƒ1.05. Lange Zwarte Turf, 4000 dubb. HL., f 0.20 a ƒ0.24. Schiedam, 17 Aug. (Ofhciëele notuering). Mout» wijn per NeJ. vat en zonder fuet ƒ5.dito Jenever ƒ9.—, Amat. Proef dito 10.50, allee zonder fust. Lenden, 17 Aug. Frioaohe Boter 78 a 82 eh. eovftmnotcering volgtm opgave van de Coupon-Makelaar ij Ooitenrtfk, Papier f 20.30 dito Zilver 20.30 Franaobe ƒ47.50 Diverao Rtfkamark ƒ53.30 Bauson Goad BosbeU ^91dito In Zilveren Boobelo 1.26)^ ▲merikmanicbe Goud Dollars '2.4 6% Boloonlnj 214 pDt. Prolongatie pOt Aan het Bureel van het „Leidsch Dagblad" liggen nog brieven, welke zijn ingekomen op de Advertentiën, geplaatst onder Nos. 320, 321 en 337. De belanghebbenden gelieven deze af te halen. DE UITGEVER.

Leidsch Dagblad | 1894 | | pagina 3