Burgerlijke Stand. Te Katwijk aan Zee zp van de hariDgviflscherü aangekomenKW 46, sch. K. Van der Plas, reeder L. Parlevliet, met 300 kantjes, KW 74, sch. P. Guyt, van de reedery .Katwijk aan Zee", met 330 k., KW 13, sch. G. Van Duyn, met 360 k., KW 23, sch. J. Van Duyn, met 320 k., KW 8, sch. C. Schaap, met 230 k.; de laatste drie van den reeder F. E. Meerburg. Publiek verkocht 20,000 steurharingen voor ƒ10.10 a ƒ10.50 per 1000 stuks. Volle haring 9.50 a ƒ9.76 per ton. De internationale cricketwed- stryd op het terrein van „Clingendaal" werd gisteren voortgezet. In de lste party maakten het HolJandsche elftal 199 en de Engelschen 245 „loopen", waarvan door de heeren C. P. Forley 109, H. Forley 17 (3 X 4) en Free man Thomas 69. De Hollanders kwamen daarna weer aan den slag; toen er acht .uit" waren, hadden zy 't gebracht tot 91 .loopen", waarvan de heer Van Manen alléén 46 maakte. De opmerking in de.Tel.", van een harer lezers afkomstig, als zou de dubbele moord te Sehagen tot eigenaardige erfenis- verwikkelingen aanleiding kunnen geven, is niet juist. Immers, door art. 878 van het B. W. wordt in dit geval uitdrukkelijk voor zien. Het art. luidt namelijk: .Indien verscheidene personen, van welke de een tot des anderens erfgenaam geroepen is, door een en hetzelfde ongeval, of op den zelfden dag, omkomen, zonder dat men weten kunne wie het eerst overleden zij, worden zij vermoed op hetzelfde oogenblik gestorven te zvJd, en er heeft geen overgang van erfenis van den eenen ten behoeve van den anderen plaats." De .Haarl. Ct." deelt nog de volgende bijzonderheden omtrent de slachtoffers mede: Het inwonend nichtje Anna Beyers was 8 jaren geleden door de weduwe opgenomen, naar men zegt, omdat Anna het bij haren stiefvader niet al te best had. Deze schijnt het der weduwe Bute en Anna erg lastig gemaakt te hebben; de laatste liet aan eene buurvrouw elke maand een postwissel zien, waarmede zij hem een bedrag toezond, dat zij op haar niet al te ruim zakgeld bespaarde. Vooral ook moet het de woede der familie opgewekt hebben, toen is gebleken, dat die weduwe haar testament veranderd had en alles had vermaakt aan Anna. De justitie, met deze zaken bekend, heeft het eerste onderzoek dan ook in deze richting gedaan, doch klaarblijkelijk zonder gevolg: alibi's zijn bewezen kunnen worden. Anna had, zooals reeds is gemeld, in de laatste maanden verkeor met een bakkers knecht uit Amsterdam, doch juist Zaterdag (den dag van den moord) moet zij dat ver- brokon hebben, omdat zjj nog te jong was. Het voornemen daartoe heeft zij ten minste eenige dagen te voren te kennen gegeven. De bakkersknecht was toevallig juist te Sehagen; ook deze heeft zijn alibi kunnen bewijzen. Omtrent den moordenaar is nog niets be kend, maar te Alkmaar is iemand onder politie-geleide binnengebracht, tegen wien men zware verdenking meent te hebben. Lieden uit Sehagen, die hem gezien hebben, beweren veel overeenkomst ontdekt te hebben tusschen hem en een gewezen knecht van de ver- elagene. Doze zou eenigen tijd geleden uit de gevangenis, waarin hij wegens diefstal zat, gekomen zijn. Als iets oigenaardigs omtrent de wed. Bute (Jans Bute werd zij door jong en oud ge noemd) wordt gemeld, dat zij veel belang stelde in politieke zaken. Bij lezingen van dien aard was zij dikwijls aanwezig en meestal de eenige vrouwelijke aanwezige. Ook de tegen woordige minister van justitie, mr. W. Van der Kaay, zal bij eene van zijne lezingen te Sehagen wel eene oude vrouw opgoinerkt hebben, die, vlak voor spreker, met gobogen rug, aandachtig zat of stond te luisteren met de hand aan het oor, opdat haar geen woord van het gesprokene zou ontgaan. De begrafenis der slachtoffers had gister namiddag te halftwee plaats. Reeds vroeg had eene talrijke menigte zich voor het sterfhuis geschaard, om getuige te zijn van de treurige uitvaart. Eene talrijke macht rijkspolitie hield de zichtbaar aange dane menigte op een bescheiden afstand. Twee lijkwagens, gevolgd door een zevental volg koetsen, vormden den stoet. Tusschen oene breede schaar van plaatsgenooten en belang stellenden uit den omtrek werden de kisten door Schagens jongelui en burgers van do poort der begraafplaats naar de groeve gedragen Namens de zangvereeniging „Euphonia," door den heer R. Roos, beminde van Anna Beyers, hare stiefzusters, vriendinnon en vrienden werd een vijftal kransen op de kisten gelegd. Nadat dezen in de groeve waren neergelaten, nam ds. A. "W. Van Kluijve het woord en schetste de ontzetting, het medelijden en de verontwaardiging, dio zich van geheel Sehagen hadden moestor gemaakt, toen 't gruwelstuk bekend werd; eeno ontzetting te grooter, omdat ouden van dagen zich niet konden herinneren, dat er ooit een moord in Sehagen was ge pleegd. HU herinnerde den omstanders het stille leven der slachtoffers, die aan niemand eenigen aanstoot gaven; van wie do oudste met zooveel kloeken moed. jarenlang gearbeid had voor een fatsoonlUk burgorlgk bestaan, terwijl de jongste door hare vriendelykheid en haren levenslust aller sympathio genoot. Geen wonder, dat afschuw voor den moordenaar, bittere verontwaardiging zich van allen had meestor gemaakt. En toch stond voor hem vast, dat, hoe innig het medelijden was met het droevig lot dor vrouwen, er duizenden zoudon gevonden worden, die liever haar lot hadden gedeeld, dan zulk eene ontzettende misdaad op zich te laden en gebukt te gaan onder den last van eene vreeseiyke misdaad. Maar en dit waren ongeveer de laatste woorden geene gedachten van haat en wraak. Het Evangelie van Christus getuigt van ont ferming, medelijden, lankmoedigheid en goeder tierenheid. Met eene bede tot God voor den wreeden mensch gaan wij van hier, dat 't nog eenmaal licht moge worden in zyne ziel, en op hetzelfde oogenblik, dat dit licht in zyn binnenste zal zijn opgegaan, zal ook het bloed dezer vrouwen aan hem gewroken zyn. Namens de dames-zangvereeniging „Eupho nia" sprak de directeur, de heer Ter Linden, een kort woord. Hy schetste welk een harte- lyke vriendschapsband er tusschen Anna en hare medeleden steeds had bestaan, en de droefenis over het vreeseiyk uiteinde, waar onder allen diep gebukt gingen. Ten slotte werd een woord van dank door den heer Allen, executeur-testamentair, ge bracht aan allen, die de laatste hulde aan de slachtoffers hadden bewezen. Tegen gisteravond was door Schagens in gezetenen eene vergadering belegd om eene premie vast te stellen op het vinden van den moordenaar. Te Eindhoven trokken Dinsdag de groentenvrouwen en corps naar het Raad huis, om te protesteeren tegen het feit, dat men voor haar op de markt eene minder goede standplaats beschikbaar stelt dan voor vreemde kooplieden met allerlei snuisterden. De stempel, op het kasteel W a 1 - burg te Ohé en Laak gevonden, en welke naar men meende van massief goud was, is gebleken te zyn vankoper. Gisteravond om negen uren zyn te Roermond den conducteur Beenen, van de S. S., door een goederentroin beide beenen afge reden. De ongelukkige was onmiddeliyk dood. De stoomweverij „Java", te Al meloo, welke reeds sedert 6 dezer stilstaat en waardoor 600 arbeiders geen werk hebben, zal vermoedeiyk wegens het breken der 2 kamraderen nog wel 5 a 6 weken stop zyn. Gisteren hebben de arbeiders zich bij heeren directeuren C. Cardinaal Jr. en Day Ouwens, te Almoloo, vervoegd, ten einde hen er over te raadplegen wat in deze omstandigheden moet gedaan worden. Te Amsterdam zp weer vier nieuwe cholera gevallen geconstateerd, op 10, 13 en 14 Augustus voorgekomen. Zy betreffen een jongen van 11 jaren, eene vrouw van 64 jaren en twee mannon van 27 en 34 jaren. Yan 3 Augustus af zyn nu aldaar 24 gevallen waargenomen; 9 personen zyn overleden. Sedert de vorige opgave zyn te Maastricht 2 personen door cholera aangetast en is één daaraan overleden. Van af het uitbreken der ziekte werden 60 personen daardoor aange tast, van welke 28 met doodeiyken a/loop. Te Amstelveen is het 13-jarig dochtertje van den heer Hartman aan cholera overleden. Gisteren is te Purmerend een eerste geval van cholera met doodelyken afloop officiéél geconstateerd by eene bejaarde weduwe, pro venierster in bet gasthuis aldaar. Te Mydrecht is eeno alleenwonende bejaarde vrouw aan cholera overleden. Ze was eenigen tyd by haren schoonzoon aan boord geweest en deze had met zyn schip bezocht Haarlem, het Merwedekanaal en Arasterdam. Van deze plaats kwam hy met eene vracht vuilnis naar Mydrecht, toen zyne schoonmoeder werd aan getast. In de provincie Luik zyn 9 ziekte- en 4 sterfgevallen voorgekomen; in het hospitaal te Luik worden nog 9 lyders verpleegd. Te Gravesend is een matroos aan boord van hot uit St. Petersburg komende stoom schip „Bedford" door cholera-achtigen buikloop aangetast. De zieke is naar het hospitaal ge zonden en het schip aangehouden, ten einde ontsmet te worden. De ziekenverpleger, die de vier cholera- lyders van de stoomboot „Balmore" heeft opgepast, heeft nu zelf de cholera. De Engelsche regeering heeft van haren consul te Bordeaux het boncht ontvangen, dat een reiziger, die daar is aangekomon uit Marseille, aan de cholera is gestorven. Uit Beriyn wordt het bericht bevestigd, dat in het dorp Niedzwedzen, by Johannisburg, in Oost Pruisen, plotseling de cholera is uit gebroken. Tot den 12den Augustus overleden daar 16 personen, terwijl 45 werden aange tast. Aanvankeiyk verkeerde men in het on zekere betreffoode de oorzaak dezer plotselinge sterfgorallen. Men schreef deze toe aan het gebruik van bedorven visch, maar nu is het geconstateerd, dat de storfgevallen hot ge volg zyn van cholera. Tot dusver heeft de epidemie zich nog niet vertoond buiten het dorp, dat gohoel geïsoleerd is. De Brus8olscho politie heeft oene goede vangst gedaan. Sedert geruimen tyd werden in verschillende Belgische pro vinciën, vooral in do nabyhoid der Fransche en Nederlandsche gronzen, inbraken gepleegd in villa's ten platten lande, zonder dat men de dieven, die by voorkeur des nachts werkten, kon opsporen. Eindeiyk is dit nu gelukt Het bleek dat deze inbraken gepleegd werden door eene goheel georganiseerde bende, welke haren hoofdzetel had te Brussel in de Rue de la Samaritaine. Nadat het spoor was gevonden, brachten een paar politie officioren, vergezeld door 50 agenten, onverwacht een bezoek aan deze wyk en namen daar 47 personen in hechtenis. Allen bevonden zich in eon huis in de Rue de la Samaritaine, waar de leiders hunne byeenkomsten hielden. Toen de agenten het huis binnendrongen, poogden de dieven zich te verzetten, maar do agenten wisten hen met hunne revolvers in bedwaDg te houden. Eenigen legden ter stond eene volledige bekentenis af. Daaruit bleek, dat eene vrouw, Gertrude Uylenbroek geheeten, de geheele dievenonderneming leidde. Zy was het, die de plannen ontwierp en aan elk der leden zyne rol aanwees. Deze vrouw behoorde tot de gevatte per sonen. Vermoedelyk zal hot wel blyken dat niet allen, die in het huis werden gevangen genomen, schuldig zyn. In elk geval heeft de politie nu toch de voornaamste schuldigen in handen. Madame Justine Courrout, te Parys, was moeder van twee jongetjes, één van anderhalf jaar en één van zes maanden. Zaterdag moest de moeder eene boodschap doen en Het de beide kinderen eenigen tyd alleen. Toen zy een half uur later terug kwam, begaf zy zich onmiddeliyk naar het wiegje, waarin het jongste kind lag. Tot hare ontzetting zag zy, dat de kleine dood was en eene lange haarspeld in het linker oog had gestoken. De buren, die op het geschreeuw der moeder kwamen toeschieten, ondervroegen het oudste knaapje, dat bekende de speld in het oogje van zyn broertje te hebben gestoken, uit jaloezie. In Frankrijk zyn in de jaren 1865 tot 1870 193 doodvonnissen uitge sproken, waarvan or 85 voltrokken werden. Onder het presidentschap van maarschalk Mac Mahon, van 1873 tot 1878, werden 179 personen ter dood veroordeeld, terwyi 112 daarvan gratie kregen; van 1878 tot 1886, onder Gróvy, zyn 211 doodvonnissen geveld, waarvan slechts 49 ten uitvoer zyn gebracht. Onder Carnot heeft 68-maal de guillotine gewerkt, terwyi 157 personen ter dood waren veroordeeld. Uit Madrid wordt gemeld dal in de provincie Ciudad Reale groote verwoes tingen zyn aangericht door een cycloon, welke zyn vernielenden invloed over t>9ne groote uitgestrektheid deed gevoelen. Daar de tele- graaflynen vernield zyn, heeft men te Madrid nog geene juiste byzonderheden over deze ramp vernomen. Volgens voorloopige berichten bedraagt de schade, welko door den cycloon is veroorzaakt, 3,000,000 peseta's. De cycloon ging gepaard met een hevigon hagelslag, waar door meer dan 200 menschen werden gewond. Do gevangenis in eene kleine plaats in Schotland heeft jarenlang slechts één gevangene geherbergd. Elk jaar kwam de raad van toezicht, samengesteld uit louter kalme, deftige mannen, byeen om te vragen of de man ook klachten had. Maar hy was vole jaren tevreden. Slechts dit jaar antwoordde de gevangene tot groote verbazing der heeren „ja" in plaats van „neen". Hy had oene klacht: „de pap was niet goed, hy zou dat niet langer dulden." De pap werd met neus en mond aan een nauwkeurig onderzoek onderworpen en naar de cel van den gevangene gezonden met de opmerking in officiëele termen vervat dat ze voor hom goed genoeg was. De gevangene wilde „het echter niet langer dulden": den volgenden morgen was hy ver dwenen. Hy had zyne tralies medegenomen. Vermoedelyk zou men hem niet spoedig terug gekregen hebben, indien hy niet wat al te luchthartig was geweest en niet gepoogd had do tralies in de na'oyzynde stad te verkoopen. Hy werd nu gegrepen en naar zyne slechte pap teruggebracht. KOLONIËN. Het einde der Lombok-expeditie. Ook de gisteren ontvangen Indische bladen paren hunne stem in het loflied, dat door de geheele Indische pers weerklinkt teroerevan den tegenwoordigen gouverneur-generaal, van de kranige veldoversten Vetter en Van Ham en van ons goed georganiseerd leger. 't Is waar, dat do vreedzame oplossing van het geschil voor menig soldatenhart de minst aangename is geweest, maar men denke aan vrouw en kinderen, die den echtgenoot en vader liever zien terugkeeren met wat minder roem, dan bedekt met wonden, zoo hy al in haar midden terugkomt. Naast de triomfkreten der bladen is een opmerkeiyk verschynsel de algemeene waar deering voor den moed van Madó, Lomboks kwaden geest. Zeer krachtig laat zich vooral het „Soer. Hbl." daarover uit: „Indien iets ons met den Madé verzoenen kan, is het wel zyn bitter uiteinde. Do man, die hot Lombokscbe bestuur naar zyn wil had weten te bulgen, die de eigenlyke heerscher was, werd roods by den eersten aanval ver laten door zyne volgers, die, om hem te be hagen, voor geene enkele gewelddaad waren teruggedeinsd. Te trotsch om zich over te geven, offerde hy eigen leven; de dood was hem liever dan vernedering. Het spel was uit 1 „De Madé is vyf jaren lang de kwade geest van Lombok geweest, maar by was een man. Hy wist wat hy wilde en durfde de middelen aan om dien wil to bevredigen. Hy wilde zyn land onafhankelijk zien. Daarvoor moet men eerbied hebben in dezen tyd, die zoo arm is aan krachtige persooniykheden, waarin bQna een ieder terugschrikt voor gevolgen eener daad." Het neerbalon dor Lomboksche vlag had met voel plechtigheid plaats. De troepen stonden in carré, het Wilhelmus werd ge- speold en toen de Lomboksche neer was gehaald, rees onze driekleur flor naar boveu. Een donderend hoezee roes uit duizenden kelen der soldaten, die de plechtigheid by woonden Een particuiior telegram van het „Bat. Nbl." uit Boeleleng, dd. 14 Juli, meldt: Er is een sampan in beslag genomen met dertien kisten repeteergeweren aan boord, afkomstig van Tadjakoela, met bestemming naar Karang- assem. Drie Engelschen zyn te Boeleleng gevangen gezet; de vierde is over land gevlucht met 10 kisten repeteergeweren. Het garnizoen van Boeleleng zal na afloop van de expeditie naar Batavia terugkeeren. Men verzekert aan hetzelfde blad dat de expeditionaire troepen nog eene maand op Lombok zullen blyven en dat deze tyd zal worden benuttigd om militaire marschen en onderzoekingstochten op het eiland te houden. ALFEN. Bevallen: N. De Gr&af geb. Dorre- paal D. A. H. H. Beijen geb. Bejjen Z. Gehuwd: A. M. Kouwete en J. H. Van der Sloot. J. Jansen en B. A. Vermeulen. KOUDEKEBK. Bevallen: D. J. Van Klaveren geb. Lex D. en Z. WOUBRUGGE. Bevallen: J. Van Legden geb. Hartman D. Gehuwd: P. J. A. L. Haars, wednr. ran H. Boer, 26 j. en A. C. Van Kuilenburg Jd. 83 J. NIEUWKOOP. Bevallen: M. Stlgter geb. De Bruin Z. O. M. Vooraluga geb. Voabart Z. J. M. Scbellingerhout geb. Blom Z. P. Verborg geb. Van loperenburg lerenl. Z. Overloden: Chr. Kroft Z. 66 j. W. Plomp, eohtg. van G. Banning, 61 j. OUDSHOORN. Bevallen: A. Petera geb. Van Hoeet D. LEIDERDORP, Bevallen: B. Do Ruiter geb. Zwezergn Z. A. Kop geb. Soer D. E. H. Pl&njer geb. Neutoboom Z. G. Van der Kngff geb. Schalk p. Overleden: J. Berkbout, wed. van G. Van Heat, 92 J. Gehuwd: J. Noorda 89 j. en W. Vermei), wed. van W. Van Vliet, 38 J. BEEUWIJK. Bevallen: M. v. d. Wolf geb. Ooatorom Z. Oh. Moraal geb. Varkovieeer D. TER-AAR. Bevallen: J. Ambachteheer geb. Megei D. J. O. Van der Hoorn geb. Bocxe D. G. J. Hoogervorat geb. Voortman Z. J. M. Goed hart geb. Van Sproneon Z. Gehuwd: A. B. Volgering jm. 24 j. en E. Van Heteron jd. 29 j. N. J. Rooswiokel jm. 20 j. en J. M. C. Nugene jd. 26 j. 346ste STAATSLOTERIJ. Trekking van Donderdag 16 Aug. DEEDS KLASSE. VIERDE LIJST. No. 15881 flOOO. Pryzen van f 46. 362 1312 4004 7498 9712 11401 14084 16886 18846 643 1489 4444 82 8 99 4 14640 16289 60 69 1705 6083 95 10112 11683 14603 10669 19167 612 18 J8 6111 8391 10264 11762 14853 96 19400 91 49 6386 i800 86 12067 62 16300 14 711 19.'8 66-rC 37 10461 12209 14921 02 19668 846 2033 6766 8903 97 12314 15190 17104 1-708 930 2209 6001 9203 10666 12464 16610 42 20009 1003 25G7 6384 9617 10808 13987 16021 17437 20196 88 3029 6170 26 10969 13010 16720 18031 20944 1264 3726 7366 32 11267 13940 14 18367 94 BUITENLAND. Frankryk. Over den toestand van Frankryk heeft de „Figaro" een staatsman geraadpleegd, die tot zyne bittere spyt sedert 25 jaren geen invloed op den gang van zaken heeft kunnen uit oefenen en steeds bereid is, door orakelspreu ken zich aan de vergetelheid te onttrekken. Ollivier, de minister van het ineenstortend keizerryk, heeft verklaard dat de grondwet der republiek volstrekt niet deugde, dat de president in het geheel geene macht heeft en hy voorspelt, dat Casimir Pórier, in weerwil van zyne goede bedoelingen, niet meer zal uitrich ten dan Carnot en zich zal moeten onderwerpen als Grévy, of aftreden als Mac Mahon. Eene grondwetsherziening ware wenscheiyk, maar het is niet waarschynlyk, dat zy, die het par lement en Frankryk beheerschen, haar zullen voorstellen. De opportunistische „association constitutionolle", die in de Rue Vivienne ver gadert, is machtiger dan de regeering. Zy heeft de vryspraak der panamisten afge dwongen; zy leidt de verkiezingen; zy be noemt prefecten en onderprefecten. Eene ge duchte volksbeweging, zoo profeteert Ollivier, zal eens dat alles wegspoelen. Te Parys is thans het huweiyk voltrokken tusschen den heer Ernest Carnot, tweeden zoon van den vorigen president der Republiek, en mejuffrouw Marguerite Chiris, dochter van een lid van den Senaat. Het paar was aan- goteekond juist op den dag, dat de president 'a avonds werd vermoord. De plechtigheid werd alleen bygewoond door de leden der beide families. President Casimir Périer zal weldra zyn buitenverbiyf te Pont sur-Seine weer voor eenige dagen verlaten. Do president zal de fort-oefeningen by wonen, welke, onder leiding van generaal Saussier, in den omtrek van Parys zullen plaats vinden. Daarna zal de heer Casimir Périer zich begeven naar Chateau- dun, waar, onder commando van generaal Gallifet, de 4de en 11de leger-corpsen hunne manoeuvres zullen houden. De minister-president Dupuy, die zyn vacantie tyd in de Pyreneeën doorbrengt, is ziek. De heer Dupuy is genoodzaakt zich strikt in acht te nemen, maar, voor zoover tot nu bekend, is de ziekte van den Franschen minister niet van ernstigen aard. Duitsckland. De anarchisten-vergadering, welke gisteren te Beriyn is gehouden, werd bygewoond door omstreeks 500 personen. Eene talryke politie macht was op de been en bewaakte het ge bouw, waar de byeenkomst plaats had. Er werden vele redevoeringen gehouden, alle over hetzelfde onderwerp. De hoofdzaak daarvan was, dat de anarchisten door nood wel gedwongen waren tot geweld hunne toe vlucht te nemen. Een der sprekers, die zich bijzonder heftig uitliet, werd in hechtenis genomen, maar later weer op vrye voeten gesteld, nadat hy zyn naam en woonplaats had opgegeven. Een der sprekers verklaarde dat de anar chisten hetzelfde doel beoogen als de sociaal democraten. De anarchisten beschouwen zich als een zytak der sociaal-democraten. Wel is waar nemen zy in enkele opzichten eene afzonderiyke positie in, maar toch zyn de anarchisten voortgekomen uit de school der sociaal-democraten. Deze verklaring van een der leiders der anarchisten is natuurlijk den sociaal-demo^ craten allesbehalve aangenaam. De president van den Oranje-Vrystaat, de heer Reitz, is nu te Beriyn aangekomen.' Van daar zal de heer Reitz zich over Hamt burg naar Londen begeven. Etolfflë. De beer Pauwels, agent der „Sociétés dtS Congo", heeft een brief geschreven aan do Belgische „Patriote", waarin hy beweert dat in den Congo staat door sommige handel- maatschappyen handel wordt gedreven in slaven. „Van 6 April tot 15 Juni 1892 heeft eeii agent 19 slaven gekocht voor 53 a 54 franken aan goederen. Dezelfde agent kreeg 4 Mei van een dorpshoofd een slaaf cadeau. Ik heb. op bevel van 10 April tot 18 Mei 1892 ge kocht 19 mannelyke slaven en kinderen ea 32 vrouwelyke slaven, samen 51 slaven voor 207 franken aan stoffen, of gemiddeld 4 fran-' ken per slaaf. Daarvan zyn 20 gedeserteerd en naar hunne dorpen teruggekeerd. Om ta voorkomen, dat de anderen zullen deserteeren, laat men deze ongelukkigen werken aaa kettingen." Italië. Blykens nadere berichten uit Rome treffende de inhechtenisneming van anar? chisten, die er hun werk van maakten bom* men te vervaardigen, zyn tot dusver zeven personen in hechtenis genomen. In de woning van één hunner, den cou ranten-verkooper Clari, vond de politie eena volkomen ingerichte werkplaats, waar alle materialen voorhanden waren, welke tot het vervaardigen van ontplofbare stoffen ver- eischt worden. Naar men weet, we^d daar ook eene bom gevonden, welke reeds geheel gereed en, naar men beweert, voor den mi nister Crispi bestemd was. Alle in hechtenis genomen personen zullen nu terechtstaan volgens de nieuwe anarchisten-wet, welke da Italiaansche Kamer onlangs op voorstel de? regeering heeft aangenomen. Volgens deza wet kunnen zfi, die ontplofbare stoffen tot- misdadige doeleinden vervaardigen, tot lang* durige gevangenisstraffen worden veroordeeld. Het Italiaansche gouvernement stelde 50,000 lire beschikbaar voor de slachtoffer^ der aardbevingen in Catanië. Groot-Britauuië* In het Lagerhuis deelde sir William Ba?4 court gisteren mede dat de beide Huizen^ naar hy verwachtte, in den loop der volgende week op reces zouden kunnen gaan. Keizer Wilhelm is van Aldershot, waai by de oefeningen der Engelsche troepen by* woonde, vertrokken naar Gravesend. Deo. löden Sept. wordt do keizer verwacht to Koningsbergen, tot bywoning der najaars manoeuvres, welke in Oost-Pruisen zullen gehouden worden. Aanvankeiyk bestond het voornemen, om deze manoeuvres W6gens do cholera in Oost-Pruisen uit te stellen, maar tot dusver is te dezen opzichte nog geen bo« sluit genomen. Oo«tenrijk-Hong.-Monarchie. Do Hongaren zyn volgens den Weenor correspondent van de „Daily News" onte vreden op graaf Nicolaas Esterhazy. Dezo edelman heeft aan een mooi paard uit zyne stoetery den naam Kossuth gegeven en heeft bokend gemaakt, dat dit paard zou meedoen aan de aanstaande zoinerwerirennen te Buda- Pesth. Een daar ter stede verschynend blaC zegt: „We durven er een eed op doen, dat het paard te Buda Pesth niet mee zal ryden*' Wel is waar is er eene soort rostbeaf naar de Esterhazy's genoemd en draagt een geheel tydperk Kossuth's naam, maar een renpaard zal nimmer zoo genoemd worden." De correspondent der „Frankfurter Zei- tung" te Pesth deelt mede dat de Hongaarsche minister president Weckerló in October bty het Huis van Afgevaardigden een voorstel zal indienen betreffende de regeling dor loterijen. Rusland. Het „Wiener Fremderblatt" deelt nog eenige byzonderheden mede over het ongeval, het welk den Russischen grootvorst Alexander en de grootvorstin Kenia na de voltrekking van hun huweiyk by Peterhof heeft getroffen. Volgens deze mededeeling, is het ongeval veroorzaakt door boos opzet. Do paarden schrikten niet wegens het vuurwerk, maar het rytuig viel in de sloot, omdat do brug was doorgezaagd. De koetsier verdronk en grootvorstin brak haren rechterarm. Dat deze byzonderheden niet bekend zyn, wyt de correspondent aan het verbod deir politie, hetwelk terstond ter kennis van do St. Petersburgsche bladen werd gebracht om de juiste toedracht van het ongeluk mede tG deelen. Transvaal. Te Pretoria is op 14 Juli de gewor.e alge^ meene vergadering der Nederlandsche Vtï* eeniging gehouden. De gronoslagen voor eene Algemeene Nederlandsche Vereeniging in Zuid- Afrika zyn goedgekeurd. De verslage.. van. de afdeelingen werden behandeld en daaruit bleek dat de Kamer van navraag en inlich ting en vooral het ondersteunings-fonds in goede richting hadden gewerkt. Voor het ziekenfonds werd een bestuur aangewezen. Een troep van 100 Boeren is den pachters te Agatha te hulp gekomen, die door de op^ standige Kaffers belegerd wordeD. De Kaffers vermoordden de pachters en staken de hoever in brand.

Leidsch Dagblad | 1894 | | pagina 2