iftOB <)Jl«/enustor. on nvarirtooziure vorgcedlfle», Ihbdft rroj- «on» oiu'tCig* ót&B wvfidütbiy ibeetr <k«i: oxlltofg» nieuw vergulden zwaar. tvriufivXfyzar dan toien der Luthersche kerk, twdlk* veaOi iLdh na windrichting niets be feommorfe, «at het draaien of wijzen ge- toraoht.! 'B«*k i. g. kompas wijst echter nog e'teeflo in. de richting van het westen daarop feeoft het noodweer geen vat kunnen krijgen. AU wb hieraan nu nog toevoegen dat de iSLen'on wacht veel en deStadsaaal eenige glas slfcace hebben gekregen, dat verscheidene a'ioliere van photografen bet moesten ontgelden, altmede dat vooral de buizen op „Vreewijk" danig werden bezocht, meenen we het voor naamste gereleveerd te hebben. Uft de omslreken ontvingen wi) de vol gende berichten Zottericoxuh:Nadat het den geheelen middag In de omstreken aanhoudend had gedonderd, kwam omstreeks 6 uren eene zeer zware conderhui uit het Noorden opzetten, vergezeld van zulk een hagelslag, als nog nooit, zelfs door de oudste menschen niet, is bijgewoond. De hagelsteenen waren ter grootte van 4, 5 a 6 Ctnv. middellijn, bij eene dikte van 2 a 3 Ctm.; het waren bijna alle sterren, veer doorschijnend als kristal en juist in het .midden een dof wit cirkeltje, gelijk een ctukje sneeuw. Niet anders dan niet een hamei waren ze te breken of stuk te slaan; dan wafl dal inwendige zachts juist sneeuw geluk. Kufeoie zijn er gewogen en varieerden van 2 oc, 3V5 lood. 1-e schade, dooi dezen hagelslag aangebracht, ifc enorm. Van ruiten der liggende dakramen is er bijna geen één gespaard gebleven, evenzoo van de broeiramen; de glazen dak pannen aan de windzijde werden alle vernield. Aan de fabriek van den heer Van Wensen alhier zijn minstens 200 ruiten stuk, aan hel Raadhuis te Zoeterwoude 17 zeer groute ruilen, enz., enz., enz. Onderscheidene menschen vielen in bezwij ming van den schrik en de ontsteltenis bij bet gezicht van dit noodweer. Het water in den Rijn spatte tot de hoogte van één meter op, dit was een schouwspel, hetwelk allo beschrijving te boven gaat. Gelukkig dat deze enorm groote hagel steenen op een nogal grooten afstand van elkander vielen, ongeveer 20 a 25 Ctin., en de hagelslag 6lechts kort duurde. Het vee in de wei loeide van schrik; de paarden bliezen van ontsteltenis en liepen allen hollende voor den wind af tot aan do alooteneenige wierpen er zich in, andere, niet wetende wat te doen, liepen weder achteruit, enz, enz.; er gebeurde te veel om alles op te noemen. 25 minuten na den hagelslag vond men nog s' lenen als duiveeieren op de landerijen. Na afloop van bet noodweor waren allon bezig om do lekkages te stoppen en toen z|j zoowat van den eersten schrik bekomen waren, stonden de buren aan groepen op de wegen hun wedervaren te verhalen, enz. Do schade veroorzaakt, aan, gebouwen, vruchten, land- en tuinbouw, zal wel eenig in de geschiedenis z\jn voor deze streek. In de Weipoort is echter in 't geheel geen bagel govallen en in de Geer hebben de land bouwers nog tot acht uren gehooid. Leiderdorp: Het noodweer in deze gemeente is wel het ergste geweest aan den Ztfldfyk. Van onderscheiden bouwmanswoningen is daar geene ruit gespaard gebleven. Te Koudekerk heeft men zoo goed als niots van het noodweer ondervonden. Alleen aan de lucht in de verte kon men zien dat liet er elders ruw in de natuur toeging. Rijnsburg: Ook bier ontlastte zich gisteren bij het onweder eene hagelbui, welke velen met schrik vervulde. Er vielen hagelsteenen zooals de oudste menschen zich hier eveneens niet herinnerden ooit gezien te hebben. Ge lukkig dat er geen wind by was, anders zon de schade zeer groot zijn geweest. Katwijk: De talrijke bezoekers van Katwijk aan Zee werden gisteren door eene uit zee opkomende onweersbui onaangonaam over vallen. Eerst regen, toen hagel, welke vooral in de duinen het dichtst bleek neer te dalen. Elkeen zocht, zooals te vatten is, een onder komen. De terugtocht van zee naar de stad was heel anders dan de uittocht geweest was. Warmond: Gisteravond vielen hier groote stukken hagel. Dank zij de windstilte, hebbon ze geene schade teweeggebracht. Alles viel loodrecht neer. Onze gemeente kwam er ge lukkig goed af. Roelof'ArendsveenOmstreeks zes uren ont lastte zich ook boven Roelof-Arendsveen eene vreeseiyko hagelbui, stukken ijs uitwerpende, zooals er nog nooit door de menschen hier wa-en gezien. Men heeft hagelsteenen geme ten, welke 3 centimeter lang waren by eene dikte van ongeveer 2 cM. Mensch en dier verkeerden in groeten angst. Aan menige woning zyn verscheidene glasruiten gebroken. De schade aan de tuingewassen, boonen en agurken, do hoop der inwoners, is nog niet te overzien, doch is vast vry aanzienlyk. Na deze bui bleef de dampkring zwoel en druk kend. hot onweer week niet van de lucht. Om 8 uren brak dc donder nog eens geweldig los en wierp stroomen water en zware hagel steenen van den hemel af. De natuur was in heftige beweging. Voorschoten: Het onweder over Voorschoten werd eveneens gevolgd door eene hagelbui, zooals zeker in geene jaren aldaar gezien is. Hagelsteenen, waarvan de meeste zoo groot als duive-, enkele als kipeieren, vielen by massa op de huizen neer. Aan de noord zijde wet den tal van glasruiten vernietigd. Er is geon huls, waar geene ruiten stuk zyn. Ook do vruchtboomen hebben schade geleden. Gslukkag zU& ge«a* ptr&ooniyke ongelukken vewpeva'.lsE. der aan de goud en fJlvsifabriek dar heeren Van Kempen ver nietigde ruiten is legio en de schade daardoor, ook van binnen aan sommige voorwerpen en machines aangericht, groot. Ook uit andere gedeelten van het land komen berichten omtrent het noodweer. Den Haag: Hier ontlastte zich na 5 uren in den namiddag een vry hevig en langdurig onweder boven de stad, hetwelk, nadat de lucht eenige uren tot ru6t was gekomen, zich tegenhalfacht herhaalde, beide keeren vergezeld van zware stortbuien. De eerste maal vielen hagelsteenen van eene grootte ais menschen van leeftijd zich niet herinneren ooit gezien te hebben. Zy waren als prui men zoo groot en sommigen vormden een ysklomp, die vry zwaar in de band woog. In verschillende huizen zyn de binnenlan- taarns en vensterruiten door de kracht der hagelsteenen stukgeslagen; en dat midden in den zomer! In het Scheveningsche park heeft de hagel belangryke verwoestingen aan gericht. Het Parkhotel in de Scheveningsche Boschjes had in het byzonder van den hagelslag te lijden. Alle ruiten aan den voorgevel zyn verbrijzeld. Alleen de ramen onder balkons bleven gespaard. De leien dakpannen zyn meest allen van hunne plaats verschoven of uit de voegen ge- licnt. Het yzerwerk aan verschillende gedeel ten van het fraaie gebouw is stukgeslagen. De keukens z\jn onder water gezet en daar •jloor het breken der ruiten de regen in de vertrekken vryen doortocht kreeg, hebben de ryk gemeubelde boven-salons groote schade goieden. In de stad zyn nu tal van glazenmakers bezig de gebroken ruiten te herstellen of door nieuwe te vervangen. B(j een paar photografen in de Willemstraat bleef geene ruit van de ateliers heelby één hunner werden er niet minder dan 60 inge slagen Ook het glazen dak van de Passage had veel te lijden. Op Scheveningen aan den Kanaalweg, waar goeno ruit heel bleef, en vooral in de villa's ii do hotels aan 't strand, waren de verwoes tingen aan de ruiten buitongewoon. In het Westland (Monster), dat ook niet gespaard bleef voor de ysregen-ramp, is in boomgaarden en aan veldvruchten ontzettend veel schade a ingericht, vooral wat betreft de fijne groenten Evenals in Leidens omstrekenis ook hier do kleine warmoezier geheel gerui i eerd. Er vielen hier stukken ys van 8 centi meter groot. Te Voorburg violen hagelsteenen van zes cM. middeliyn en aan den Hoek van Holland werd eveneens door den hagel een groot aantal ruiten verbrijzeld. Amsterdam: Het zware onweder barstte ongeveer halfzeven boven do hoofdstad los en ging vergezeld van lievige plasregens, die byna onafgebroken tot ongeveer 10 uren voortduurden: Zy zetten de straten blank, do riolen konden al dat hemelwater niet op eens verzwelgen en vole kelders liepen onder. Ook aan hagelsteenen geen gebrek; er violen er, die zoo groot waren als knikkers. Tegen halfacht heette het dat de bliksem zou ingeslagen zyn in het Van Lennep-kwar- rier. Werkelyk werd de brandweer op dat uur opgescheld voor een brand, ontstaan op de e.rsto bovenwoning van perceel 71 Da Costa- slraat, waar de colporteur Van Zwieten eene achterkamer bewoont. De gebeele kamer brandde uit, doch do bewoner weet niet of de brand aan inslaan van het hemelvuur te wyten was. Gelukkig dat de brandweer het vuur spoedig meester was, want beneden woont een winkelier, die juist eene vry groote hoe veelheid vuurmakers en petroleum in huis had gekregen. Op de Elandsgracbt werden een paar boomer, door den bliksem getroffen. Een der boomen aan den Zandhoek is tydens hot onweer omvergeslagen, echtor zonder per- sooniyke ongelukken te veroorzaken. RotterdamOok boven deze stad ontlastten zich gisteravond een paar onweersbuien, welke echter kort van duur en weinig hevig waren. Er viol wel regen, maar geen hagel. Groningen: Na een zeer warmen dag kwam gisteravond als gewoonlyk na warme dagen in dezen tyd, een hevig onweer op. Reeds gcruimen tyd kon men vooral in 't westen een sterk weerlichten opmerken. Omstreeks lialftion was de stad naar 't scheen het mid delpunt van geweldige donderbuien. Het regen de, geiyk het zelfs in deze dagen zelden regent en er vielen bovendien dikke hagelkorrels. Intusschen dreven de onweerswolken spoedig af, een half uur later weerlichtte het nog in de verte en nog lang hoorde men het rom melen van den donder. Het heden-namiddag door ons ontvangen „Utr. Dbl." maakt er geen melding van dat to Utrecht regen of hagel gevallen is, zoodat men daar van het onweder schynt verschoond te zyn gebleven. Uit Den Haag ontvangen wy nog eenige nadere mededelingen omtrent de schade, door den hagelslag veroorzaakt. Aan de Noordwestelyke zyde van het Bronovo gesticht zyn byna alle ruiten vernield. Trouwens in het geheelo kwartier „Duinoord" hebben de steenen tal van ruiten tot gruis geslagen. De broeiramen van de tuinders in het Westland konden het minst weerstand bieden aan het hagelbombardement. By een tuinier werden 3000 broeiramen vernield. Circa 30 glasruiten des overkapping aan de voorzyde van het Staatsspoorstation in de Rynstraat zy.n gebarsten. Ook aan do rytuigoverkapping van Jiet Holl, Spoorstation zyn 32 ruiten stukgeslagen. Ook onder Voorburg is een stuk ys uit den hemel gevallen, waarvan inderdaad de grootte, evenals van enkele te Leiden geval len stukken, geschat wordt op die van een vuist. De verkoopers van glasruiten in de residentie hadden na de verwoesting door de brokken ys aangebracht, natuuriyk ook hunne han den vol. In den winkel van een Haagschen glas handelaar was hot stampvol van personen die vensterglazen kwamen koopen. Uit het "Westland .werd eveneens een groote voorraad nieuw glas. besteld. Deze berichten gelezen hebbende, kan men eenigermate nagaan hoe groot de schrik, de ontsteltenis enj de schade, geweest zyn, door dezen hagelslag, eene zeldzaamheid in de natuur, in den lande teweeggebracht en aan gericht. Vele bewoners van Leiden kwamen heden naar hunne woonplaats, welke ze lydelyk verlaten hadden, om te zien welke vernielingen hunne perceelen hadden ondorgaan door den hagelslag en den, kort daarop volgenden nieuwen stortregen, welke te midden van onweer en hemelvuur nog lang aanhield. Gemengd Nieuws. Door een der jongens onzer zettery, die even eene boodschap deed, werd Zaterdag-morgen op de Doezastraat een bank biljet van zestig gulden gevonden. Hy stelde het onmiddellijk aan den meester knecht ter hand, zoodat de rechtmatige eigenaar hét terugontving. Zyn naam is Cornelis Janssen en by ontving van den eigenaar een ryksdaalder tot belooning. Het ongunstige weer, waardoor deze zomer uitmunt, schrikt nog maar niet af om „voor zyn pleizier uit te gaan"; biyk- baar houdt men het met den almanak inzake het „hierna beter". Woensdag 15 Augustus a. s. zal een pleiziertocht plaats hebben van Leiden naar Rotterdam per „Volharding". Moge het nu eens een rdroog" pleizier zyn! Men bericht ons uit Den Haag dat heden de instructie is geopend tegen den hoofdonderwyzer uit Noordwyk, den heer A. Op de Laak, lid der Staten van Zuid Holland, wiens arrestatie verleden week werd gemeld. By S. Oudshoorn, te Rynsburg, is verleden week eene postduif neergestreken, volgens stempel van de vereeniging „de Zwaluw", te Amsterdam. Verder was zy ge merkt „W. Maastricht broed 94." Gisteren voer de koopman J. B., van Zegwaard, met zijn bootje langs de Leidscbe wallen en had het ongeluk te water te geraken Gelukkig had Jjtf de tegenwoordigheid van geest, daar er niemand in de nabijheid was, zich dra aan het voertuig vast te grypen en er zich weder in te werken. De man was even wel erg benauwd van het vele water, dat by toch reeds naar binnen gekregen had. In eene gisteravond in het loge- ment „De Stad Rome", te Warmond, gehouden vergadering van ingezetenen dier gemeente hoeft zich evenals vorige jaren weder eene commissie gevormd tot het houden van eene harddravery en volksfeesten by gelegenheid der a. s. kermis. Die commissie testast uit de heeren C. C. Nederburgh, president; S. J. Schouten, vice- president; J. H. Oudshoorn, secretaris; L. J C. Papót, penningmeester; W. Ch. H. Machen, J. H. Kruseman, P. C. Van der Zon en E C. Van Dodewaard, als commissariseen. Het mond- en klauwzeer heeft zich ook onder het rundvee van C. Nieuwen- huizen, Johannes Van Dam en J. Van der Waay, landbouwers in de Dammebuurt, te Zwammerdam, vertoond. Zondagmiddag is uit het krank zinnigengesticht te 's Gravenbage ontvlucht een 61 jarig man, gekleed in ouderwetsch zwart lakensch pak, met lage schoenen aan, blauwe das, staanden boord, zwarten fantasiehoed, ondergoed gemerkt K. G. De man is grys van haar en wenkbrauwen, mager van gestalte, spreekt stotterend en heeft een litteeken aan den hals. Vermoedeiyk houdt by zich in eene slaapstede op. De directeur van het krankzinnigengesticht te 's-Gravenhage heeft opsporing, aanhouding en terugzending verzocht. Omtrent de aanhouding Zater dag jl. van oen winkelier op het Spui te 's Hage, onder verdonking bedrieglyke bank breuk te hebben gepleegd, verneemt men nader dat de verdachte v. d. E. eerst onlangs zyne zaak was begonnen. Er werden groote bestellingen in papier en aanverwante artike len gedaan en die goederen werden by ge deelten na ontvangst tegen buitengewoon lagen prys omgezet. Dezer dagen volgde zyne faillietverklaring, omdat zyne crediteuren geen geld zagen op dagen van hun debiteur. V. d. E. wist een gedeelte der nog in zyn winkel en magazyn voorhanden goederen naar eene andere plaats over te brengen. Voor een beduidend bedrag werden op die wyze goederen aan den boedel onttrokken, waarna ook v. d. E. en zyne vrouw zich verwyderden. Ondor verdenking dat bedoelde koopman goederen aan een faillieten boedel zou hobben onttrokken, werd door den officier van justitie bevel tot diens inhechtenisneming verzocht. Dit bevel werd door de rechtbank verleend, en toen nu de gefailleerde Zaterdag in de stad kwam, werd hy kort daarna aangehouden en in arrest gesteld. Hedennacht te ruim 12 uren brak to Utrecht een vry hevige brand uit in hot perceel 224 aan de Oudegracht (T. Z bewoond door den heer F. Wisman, sigaren fabrikant en koffiebrander. De brand schynt ontstaan te zyn op den achterzolder, en vormde met de daaronder gelegen 21e verdieping de eigenlyke sigarenfabriek, terwyl een gedeelte der Iste verdieping werd bewoond door den meesterknecht Van Beek en diens gezin. Hoewel de brand zich aanvankelijk ernstig liet aanzien en een vonkenregen op de aan grenzende huizen nederdaalde was de brand weer, die spoedig ter plaatse verscheen, hem toch weldra meester, zoodat dan ook alleen de zolder en de 2de verdieping zyn uitgebrand. Toen de brand werd ontdekt, lag Van Beek met vrouw en vier nog jeugdige kinderen te bed, en hebben dezen, met achterlating van alles wat zy bezaten, zich slechts met moeite kunnen redden, waarby Van Beek nog eenige brandwonden aan de voeten heeft be komen. De oorzaak van don brand is onbekend. Van den heer Wisman was alles, van Van Beek, die voel waterschade heeft geleden, niets verzekerd. (U. D.) De koopman A. Meyer, van Munten dam, had te Groningen gisteren een onge lukkige» dag. Hy verloor eene portefeuille met bankbiljetten tot een bedrag van 650 er. wel twee biljetten van f 200, een van f 100, vier van f 25, een van f 40 en een munt biljet van 'f 10. Doordenblik8em isZaterdag-arond jl. eene koe van den veehouder Ids. Bakker, te Tjallebird, in de weide gedood. Een arbeider te RiDsumageest (Fr.), die onder het maaien te veel karnemelk had gedronken, kreeg hevige diarrhee en stierf binnen weinige uren. Hij laat eene weduwe met zeven kinderen achter. Te Emmerik heeft gisternacht een brutale diefstal met inbraak plaats ge had by een zilversmid, wonende tegenover het postkantoor. De groote spiegelruit werd met de handen verbryzeld. Bloedvlekken, welke op het glas nog zichtbaar zyn, bewyzen dit. De dieven maakten voor 6- tot 8000 M. aan gouden en zilveren sieraden buit. Zy werden door een postbeambte ontdekt en namen met het gestolene de vlucht. De dieven waren vyf in getal. Nader verneemt men, dat de dieven 200 gouden horloges met een aantal kettingen ontvreemd hebben. Aan den gemeente veldwachter van 's Hee renberg is het gelukt drie der daders in hech tenis te nemen. Zy werden in het bezit ge vonden van 80 horloges. Naar de beide anderen wordt nog steeds gezocht. Door twee gemeente-veldwachters te Bussurn is een oude bekende der politie op heeterdaad betrapt by diefstal door middel van braak in de villa, bewoond door den heer J. Veth, kunstschilder aldaar. Over Schotland is een hevig onweder, vergezeld van een plasregen, neer gegaan. Urenlang viel de regen by stroomen uit den hemel. Groote stukken land zyn over stroomd, de oogst is op verschillende plaatsen vernield en heeft elders zeer veel geleien. In vele jaren was in een enkelen nacht niet zooveel schade aangericht. Sedert eenige dagen wordt een huis in de Kochstrasse te Berlyn door politie agenten bewaakt. In dit perceel is gevestigd de drukkery en de boekhandel der bekende firma Mittler. Aanleiding tot dozen politie maatregel gaf een schryven, dat het hoofd der firma heeft ontvangen uit Elberfeld, waarin werd medegedeeld, dat men de geheele drukkerij in do lucht zou laten vliegen. Do brief was onderteekend: „het anarchistisch comité." Tot dusver echter werd geen onraad bespeurd Vandaar het vermoeden der Ber- lynsche bladen, dat do politie het slachtoffer is geworden van eene dummer Schere." Te Bergen (Henegouwen) is uit- spraak gedaan in zake het bekende proces tegen de leden der Zwarte Bende, die sedert geruimen tyd allerlei misdaden pleegden. De aanvoerders dezer bende, Van Ham, Delhoux en Dumeunier, werden ter dood veroordeeld. Van de overige beschuldigden werden er twee veroordeeld tot dwangarbeid van 20 en 15 jaren, terwyl de anderen tot tuchthuis straffen werden veroordeeld van 15 jaren tot 1 jaar. Slechts één der personen, die terecht stonden, werd vrygesproken. Een vyftien jaar geleden stierf in Engeland een journalist van Fransche afkomst, Delannes genoemd, een vermogen nalatende van ruim 18 miilioen gulden. Niemand deed zich echter op om het te aanvaarden en nu eerst schynt men er in geslaagd te zyn den eenigen rechthebbende te ontdekken in een Parysch beambte van denzelfden naam, die tevens het beroep uit oefent van aanspreker. Een golddrager van het „Comptoir d Escompte" te Brussel kwam dezer dagen van eene bankinstelling met sene aanzienlyke som gelds in zyne portefeuille. Twee vreemdelingen vroegen hem naar het koninklyk paleis. De gelddrager, die den zelfden weg op moest, gaf hun onder het gaan allerlei inlichtingen en, op de Place Royale gekomen, ging hy op hun verzoek, met een goudstuk, dat ay hem gaven, sigaren koopen. Toen hy terugkwam, waren de twee heeren verdwenen. Dat deed hem - te laat natuuriyk! arg waan opvatten en, in zyne zakken tastende, miste hy dan ook zyne portefeuille, die 20,000 frank inhield. In de Duitscbe kuststeden aas de Noordzee wordt tegenwoordig een nieuw voedingsmiddel in den handel gebracht, dat zoowel door zyn aangenamen smaak als dopr zfine voedingswaarde en goringen prys rt-eds veel afnemers vindt. We bedoelen de ri*ch- worst, die o. a. te Geestemünde uit sihel- visch en andere zeevisch wordt breid, nadat de visch eerst zorgvuldig gekool t en van de graten ontdaan is. De worst komt versch en gerookt in den handel. Zy liyft in 't laatste geval minstens 14 dagen goed. Deze nieuwe wijze van bereiding van vischspyzen is vooral voor het binnenland van belang, daar de verbruikers aldaar de visch op geene andere wyze zoo versch op tafel kunnen krygen als wanneer do vissclion by aanvoer uit zee dadelyk tot voedsel ver werkt en dan verzonden worden. De prys der vischworst bedraagt slechts 25 a 30 cents per kilo. De correspondent van de „Frank furter Zeiturrg" te Nisch Jhoudt vol, dat de daar gevatte anarchist geen Poolschü land- looper, maar wel degelijk de beruchte Jelo- korsky is, die onder den naam Von.Steinberg te Luik de dynamiet-aanslagen pleegde. De man word uitgeleverd aan de Russische politie, welke hem naar Saloniki bracht Van daar zou hy per stoomboot naar Rusland worden gebracht. In den nacht wi6t de anarchist echter te ontsnappen uit zyne gevangenis en aan boord te komen van een Amerikaarisch schip, welks gezagvoerder weigerde hem: aan de Russische politie uit te leveren en in zee stak. Nu deze byzonderheden bekend zyn, wordt het ook begrypelyk, waarom de Bel-1 gische regeering nog eene premie van 10,000 franken, op zyne inhechtenisneming moest uitloven. Te Rome heerscht eene buiten gewone hitte, waaraan de geneesheeren de talryke gevallen van krenking der geestver mogens en van zelfmoord toeschry ven. In drie dagen werden niet minder dan 17 personen overgebracht naar het krankzinnigengesticht te Lungara en naar het kasteel Gaudolfo Per dag komen gemiddeld drie zelfmoorden of pogingen tot zelfmoord voor. By de oude Egyptenaren kon men geld leenen tegen onderpand van het lyk van zyn vader. In de middeleeuwen verpandde men zyn. knevel, d. w. z. men moest het manlyk sieraad verliezen, als de schuld niet op tyd was af betaald. De schande, welke den nalatige trof, was voldoende om de betaling der schuld te ver zekeren. Europa's locomotievenbouw is thans zoo ontwikkeld, dat iederen werkdag wel 20 stoompaarden kunnen afgeleverd worden. Jaarlyks leveren Groot-Britanniè 2200, Duitschland 2000, Frankryk 1000, België 500, Oostenryk 400 en de overige Staten ongeveer 300, te zamen 6400 locomotieven. Familie berichten uit verschillende bladen. Getrouwd: J. Eater en H J. Walker, Zwolle. C. Groenewegen en O. H. Heide, Rotterdam. D. B. Kalma on J. F. Kragt, Feiwerd, Leeuwarden. M. Hopma en D. v. Tyum, Rollingoweer, Moneingt- weor. C. Endert en J. "Van Nop, Neede, Amater- daui. It. W. N. Keijaer ou J. v. d. Pot, Arnhem SctierpiDzecl. A. Koch en C. Wc-blburg, NVagen.ngee. Bevallen A. M. Weijns geb. T> r Weele Z., Enachedee. C. De lioer geb. Jager Z., Delft. A. S. W. Scbmedee geb. Haaelboll Lich D., Bi en kelen. A. Koetaier seb. Swaitwolt leven). D., eee*. I. J. Rocbat geb. Fokker Z., GramabergeD. H. v. Dyk geb. v. Gerven D., 'a Boeeh. J. T. Nae gob. Grob D., Nijmogen. A. Kulilinan gtb. y. d. W«rff Z., Leeuwr.rden. H. v. d. Beide geb. Yeeuetra D., Gaeaelteruijvermond. Overleden: C. Caatena geb. De Waal, 'a-Gra- venhage. J. Benthem 54 Markoloo H. Simone gel*. Verhoeven 60 j.t Tiel. V. Someron Brand geb. Slotem&ker 76 j., Arnhem. G. Sinemaa 4 dj., Koevorden. C. G. De Booy 42 j., Rotterdam. Programma van Muziekuitvoeringen. BDITEN800IËTEIT „AMICITIA." Woenadag Aug., te balfaoht, door bet Slafmuziekcorpa van bet 4do regiment Infanterie. Directeur: do heer W. Van Erp; Eerete afdeeliDg: No. 1. KoningiDnc-Feeat- marsch (late uitt.), Vink; 2. Ouverture «La Muette de Portici", Auber; 3. „Fauat", Difartiaaement-Ballet du 6do acte, Gounod; 4. Fantaieio de l'Opéra „La till® du Régiment", Donizetti. Tweede afdeeling: No. 6. Ouvorture „Freia", Maun; G. Invitation a Ia Valee, Weber; 7. „Scbneewittchen", Marchenbild. (arr. Van Erp) Bendel; t. Fastaieie de l'Opéra „L'AIrioaine", Meyerbeer. KOLONIËN. BATAVIA, 30 Juni—6 Juli. Ofschoon de wond, die luitenant Liefrinck by Biloel gekregen had, niet ernstig scheen, is er later koudvuur by gekomen en word eene amputatie onvermydelyk. Het rechter been is beneden of liever in de knie afgezet; de operatie is uitstekend geslaagd en de gezondheidstoestand van den lyder is op dit oogenblik, onder deze omstandigheden, gunstig te noemen. Naar het „Bat. Nbl." verneemt, is aan dr. C. Snouck Hurgronje een leerstoel aan geboden aan de universiteit van Cambridge. Met 1 Juli is de heer K. Berg, oud redacteur van het „Soer. Hbld.," waarnemend redacteur geworden van de „Telefoon," waarvan de heer H. Pisuisse eenige jaren redacteur is geweest. Door den krijgsraad te Magelang is de lste luitenant der infanterie J. J. D., ter zaka van insubordinatie door woorden door een officier gepleegd onder verzachtende omstan digheden tot de straf van drie maanden mili taire detentie veroordeeld. De lste luitenants der infanterie te Magelang J. W. B. en D. T. L. z|jn ter zake van medeplichtigheid aan insubordinatie door woordMi door een officier onder verzachtende omstandigheden gepleegd, door desbewust den dader by te staan in de feiten waardoor het misdryf is voltooid, onder verzachtende omstandigheden, tot de straf van twee maanden militaire detentie veroordeeld. De „Soer. CL" meldt dat de suikerfabriek Soetjen by Ngoenoet doo tene onbekende oorzaak geheel 13 ^fgeUrana.

Leidsch Dagblad | 1894 | | pagina 2