eene toespeling op do afwijzende beschikking van den Leidschen gemeenteraad op het ge dane verzoek om voor dezen wedstryd medailles te willen beschikbaar stollen. Be halve de vyf personen, die in het stuk een werkzaam aandeel hadden, waren er nog vier, die, op den springstoel gekostumeerd als in „Raadszaal" vereenigd, omtrent deze vijf uitspraak deden en hun de gevraagde medailles thans in karton, met goud-, zilver en brons-papier beplakt, overhandigden De wedstrijd, door eer talrijk publiek bij gewoond, was om halfzes afgeloopen, waarna op de speelplaats van „Rhynzigt" de prijzen door den president dor jury onder hartelijke toespraken aan do winners werden uitgereikt. By vonnis van den krijgsraad te 's Gravenhage is de 1ste luit. plaatselijk adjudant te Leiden, H. K. Van Diepenbrugge, vervallen verklaard van zijne militaire charge en buiten het grondgebied van den Staat verbannen. Te Schoonebeek zyn in het onder veen gevonden twee beitels, twee mossen, eene speerpunt, eenige ringen en een voorworp van bijzonderen vorm, alles afkomstig uit het bronstijdperk. Dit alles is opgezonden aan den directeur van het Rijksmuseum van Oudheden to Leiden, die den vinders, arbeiders, een winstje van ƒ60 toezond. Eene statistiek van in het. Water tje te Zoeterwoudo gevallenen zou voorzeker een hoog cijfer aangeven van hen, wien dat ongeluk dit jaar tot heden reeds heeft ge troffen. Hedenochtend viel er weer een drie jarig kind van den landbouwer C. O. in, dat gered werd door den wagenmaker L. A., die het der aansnellende moeder op de armen legde. Zaterdag tegen den avond is te "Wassenaar eene postduif opgevangen door ;ene dochter van J. Van Kuyeren. Blijkbaar was het beest zeer vermoeid en afgemat. Op den linkervleugel staat tweemaal bet stempel met de letters v. B., benevens nog eenige onleesbare afdrukken. Het dier heeft eeri koperen bandje om den rechterpoot. Zo kor o v. H., arbeider te Lisse, heeft sedert Woensdag morgen de echtelijke woning verlaten, zonder dat men tot beden vernam waar hjj zich ophoudt. Blilkens een door hem achtergelaten briefje bestaat het plan weer boven water te komen. Uit de gemeente Ter Aar wordt het volgende gomeld: Toen verleden week de proefmaling van het nieuw gestichte stoom gemaal in den Nieuwkoopschen polder zou plaats hebben, is de bedijking van den Schoute waartschen boezem, waarin het water van den polder door dit stoomgemaal zou m™^n geloosd worden, aan dft,..^de' »an den Hoef- polder iloorgebroo^ zoodat deze polder daar- do°r £°ueol onder water is geloopen. "zaterdagnacht is er inbraak ge pleegd in het „Hotel Hoekenburg", onder Voorburg. De inhoud van den wijnkelder bleek des ochtends geheel verdwenen te zyn. Men vermoedt dat de dieven alles per schuit ver voerd hebben. De politie is ijverig aan het opsporen der dieven. Aan den ZuidBinnensingel, nabij De Ooievaar, te 's Gravenhage, geraakte oen jongetje van 10 jaar te water. Reeds lag hy eenigen tijd in de gracht, toen hy d*or een voorbyganger werd opgemerkt. Deze en bovendien ook een metselaar begaven zich gekleed te water. Het mocht hun echter ni:t gelukken den knaap te vinden. Toen eindeiyk de politie aan het dreggen ging, werd de drenkeling opgehaald, maar het bleek dat by reeds bezweken was. De moeder was by het ophalen tegenwoordig. Het ïykje werd naar de ouderiyke woning in het Mariahofje aldaar gebracht. Onder v e r d e n k i n g b o d r i e g I y k e bankbreuk te bobben gepleegd, is een winke lier te 's Gravenhage door de politie aange houden. Een treurig ongeval verwekte hedenochtend te Scheveningen ontsteltenis. Een metselaar, die met een familielid uit Amsterdam om S uren van het nieuwe Volks- zeebad by den vuurtoren gebruik maakte, werd door ocne trekking meegevoerd en dreef zóó ver weg, dat de bewaker, die inmiddels «en jongraensch, voor wien ook gevaar dreigde, voor zinken had behoed, den volwasseneniet meer kon bereiken. Ondanks aangewende hulp van anderen, verdronk de man. Zyn lyk spoelde om halftien aan en werd naar het kerkhof overgebracht. Eon loopjongen van omstreeks veertien jaren speelde Zaterdag avond teAm- «terdam met eenige vriendjes op in het Rokln liggondo schuiten, waar hy plotseling te water geraakte. Na lang dreggen is do jongen door de politie dood opgehaald. Hedenmorgen woedde to Amster dam in de Amstelstniat een kleine uitslaande brand, welke was ontstaan in een perceel, waarin door den hoer P. Klok een café francais en klein hotel geëxploiteerd wordt. Door het omvallen eener petroleumlamp stond alras het geheele perceel in vlammen. De brandweer wi6t in 20 minuten met drie •tralen op de Vochtwaterleiding het vuur tot het percool te beperken. Porsoonlyke ongelukken kwamen niet voor. In do Oetgensstraat te Amster dam is een 4-jarig knaapje onder het eten In een aardappel gestikt. In de Rozenstraat by de Baan gracht te Amsterdam ging van eenige kinde ren, die op een zolder speelden, een jongon van 7 jaren in het kozyn van het naar hy meende gesloten luik zitton. Plotseling sloeg dit open en stortte de knaap op straat. Voor dood opgenomen, werd hy naar het gasthuis gebracht. In het begin der vorige week brak een 7-jarig knaapje by het slootje- springen te Stolwyk zyn been boven de knie. Gistermiddag te halfdrieisop het IJ een zeilbootje omgeslagen, waarin zjeh 4 personen bovonden. Eén van hen verdronk. De boerenplaats, bewoond door K. B. Schotanus, te Rys (Gaasterland), is gisternacht afgebrand. Zaterdag-morgen zyn debeide voorkamers en de voorzolder der woning van den burgemeester der gemeente Brouwers haven verbrand. Z. E. A. en de dienstbode hebben zich inderhaast kunnen redden. Door de spoedige hulp der brandweer is verder onheil voorkomen. Een klein gedeelte van den inboedel werd met veel moeite gered, alhoe wel erg beschadigd. De inboedel is geassureerd. Men schryft uit Halfweg van Zaterdagavond: Heden is schipper A. Blonk in do barak aan cholera overleden. De vrouw en de 12-jarige zoon word6n thans in do barak verpleegd door oen broeder uit het gesticht St. Deo" te Haarlem en eene pleegzuster; hun toestand is zeer ernstig. De inspecteur bezocht de barak; officiéél is thans Aziatische cholera geconstateerd en de kennisgeving aan geplakt. Het schip is ontsmet en van borden voorzien. Langs de vaart en by de ligplaats der schepen zyn borden geplaatst, dat het water besmet is. Hoogst wenscheiyk zou de berichtgever het achten, dat het zandvaren in de vaart, dat voor uitbreiding van bet stationsterrein nog eenigen tyd zal aanhouden, werd verboden en dat zand per treinen werd aangevoerd; de aannemer van het werk verklaarde, dat hy met schuiten goedkooper word bediend. Te Bennobroek is cholera geconstateerd bij een bakker; de inspecteur bezocht Vrydag- avond die plaats; de winkel van den patiënt is gesloten. Hot bestuur der zwem- on badinrichting te Dordrecht heeft, naar aanleiding van het aldaar voorgekomen geval van Aziatische cholera, do beido zweminrichtingen voorloopig gesloten. Do officiëeJe kennisgeving van den burge meester van Maastricht vermeldt voor Vrydag aangetast 6, overleden 1 persoon. Zaterdag bedroeg het totaal der aangetasten 39, dat der overledenen 15. Te Roermond werd Zaterdag de markt be zocht door den Duitscher H. Esch, te Maas tricht wonende. De man is onder verschy'n- selen van cholera overleden. Hoewel dus nog geene zekerheid hieromtrent bestaat, heeft dö burgemeester toch net bezoek van vreomde kooplied^ 0p de markt aldaar tot nader order verboden. Volgens later bericht is de 12-jarige zoon van schipper Blonk to Halfweg in do barak overleden de vrouw scheen gisteren iets beter. Met de ziekte wordt ook in verband gebracht het overlyden van een zeer jeugdig kind, dat Vrydag morgen word begavenin enkele dagen zyn uit dit gezin dus vier personen overleden. Te Haarlem is op een schip, liggondo in de Oost-Vest, een verdacht geval van cholera voorgekomen. Een 21 jarige jongen kroeg Vrydag avond hevige krampon en was Zaterdag ochtend dood. Het lyk is overgebracht naar het lykenhuis op het kerkhof, en do inspecteur Dozy is ge waarschuwd. De uitwerpselen waren in de Vest gegooid, zoodat ook deze besmet is. Het baden in de Amsterdamsche vaart, waar de openbare zwemplaats is, is reeds verboden. Zaterdag-avond is aldaar een tweede patiënt, die vermoed wordt aan cholera ïydende te zyn, naar de cholera-barak, aanwezig by het gesticht der broeders van Johannes de Deo, overgebracht. Eene spoedeischende Raadsver gadering was tegen hedenmorgen uitgeschre ven, ter bespreking van het al dan niet wen- schelyke van schorsing der kermis, die dezen middag zou beginnen. Besloten is de kermis te doen doorgaan. De heer Van Hees, leeraar in het boekhouden in de Bosboom-Toussaint-straat, te Amsterdam, die Donderdag-avond door een aanval van cholera werd aangetast, is dientengevolge overleden. Het lyk is reeds gekist, terwyl door den gemeentolyken dionst voor ontsmet ting der woning is gezorgd. Het bacteriologisch onderzoek heeft uitgewezen dat men hier wel degelyk met een geval van cholera asiatica te doen had. Gelukkig staat dit geval geheel op zichzelf en komen tot dusverre te Amster dam geone andore gevallen voor. Men meldt uit Rotterdam: Behalve het ééne geval, waaraan officiéél kennis gegeven is, zyn hier geene cholera-zieken voorgekomen. Wel loopen er geruchten van meer gevallen, maar deze geruchten gronden zich hierop, dat een paar personen in observatie zyn genomen en geïsoleerd, omdat zich by hen zekere vor- scbynselen voordeden, die het wenscheiyk maakten voorzorgen te gebruiken. Het is echter voldoende gebleken dat die personen niet aan Aziatische cholera leden. Te Maastricht zyn in de laatste 2-maal 24 uren door cholera aangetast 5 personen en daaraan overleden 3. Het totaal der aange tasten sedert het uitbreken der ziekte (29 Juli) bedraagt 44, dat der overledenen 18. Door H. M. de Koningin-Regentes is aan den werkman B., te Kralingen, toege zonden eene som van ƒ40, ten einde te voor zien in den dringenden nood, waarin hy met zyn gezin door langdurige ziekte en tegen spoed is gedompeld. De internationale wielerwed- stryden te Arnhem waren gisteren zeer druk bezocht. Ze werden door do élite van Arnhem bygewoond. Ziehier den uitslag: Wedstryd van meet 2000 M. Eereprya; Zilveren beker, uitgeloofd door de „Veree- nigiug tot bevordering van het Vreemdelingen verkeer in Arnhem en Omstreken." De beker wordt het eigendom van den ryder, zoodra hy tweemaal achter elkander of driemaal in het geheel door dezen is gewonnen. Deelnemers: Gorter, Doornekamp, Siep, Adrian, Rademakor en De Waardt. Winners: Gorter 3 min. 44'/s sec., Do Waardt 8 min. 44'/5 sec. en Siep. Er weTd protest aangeteokend door Rademaker en Adrian tegen Siep, wegens diens coupeeron, welk protest is aangenomen. Omtrent den uitslag zal later beslist worden. Wedstryd met voorgift. 1ste afdeeling, af stand 5 KM. Deelnemers Engelberts, Grient, Beisenherz, Wiemann, Esser, Krönig en Emmerik. Uitslag: No. 1 Engelberts, No. 2 Esser, No. 3 Beisenherz. 2de afdeeliDg. DeelnemersRademaker, Opel, Siep, Adrian, Doornekamp, Lingbeek, Van Hoorn, Heymans en Braat. Uitslag No. 1 Heymans, No. 2Doornekamp en No. 3Opel. Einduitslag: 1ste pr. Engelberts, 2de pr. Heymans, 3de pr. Beisenherz. Opel, die in het vorig nummer was gevallen, reed niet mee. Wedstryd van meet om het kampioenschap van het Vastoland. Afstand 10 KM. Deelnemers: Eden, Adrian, Gorter,Doorne kamp, Siep, Rademaker en Opel. Rademaker valt door hot coupeeren van Opol. Allen houden op. De wedstryd wordt op nieuw gereden. Siep en Adrian ryden nu niet mee. De baancommissarissen worden tercon- Iroleering van het coupeeren verdubbeld. Opel valt by de 15de ronde en moet opgevon. Eden lapt Gorter en Doornekamp. Groot gejuich. Jaap wint natuuriyk en wordt op de schouders rondgedragen. Gorter is No. 2 en Doornekarap No. 3. Wedstryd met voorgift. 1609 M. 1ste afdeeling. Deelnemers: Siep, Engelberts, Van Hoorn, Wiemann en Adrian. Uitslag: No. 1 Engolberts, No. 2 Adrian, No. 3 Siep. 2de afdeeling. Deelnemers: Eden, De Roodt, Heymans, Krönig, De Roodt en Brontzen. Uitslag: No. 1 Eden, No. 2 Brontzen en No. 3 De Roodt. Einduitslag: No. 1 Eden, in 2 m. ld*/s sec., No. 2 Siep en No. 3 Adrian. Medegedeeld werd dat naar Antwerpen gaan op 12 en 13 Augustus, de heerenEden, Gorter, Rademaker, De Waardt, Fockema en Witteveen. Op de heden te Utrecht gehouden paardenmarkt waren 630 paarden en veulens aangevoerd. De paarden werden verkocht van f 40 tot f 700; de veulens van f 100 tot/* 270. Naar men weet, heeft het duel van verleden week dor heeren Drumont en d'Elva te Roozendaal ten gevolge gohad, dat ook de getuigen van beide heeren elkaar hebben uitgedaagd. Dientengevolge hebben Zaterdag jl. twee dor wederzydsche getuigen, do afgevaardigden Papillaud en Paulmier, in de nabyheid van Parys de degens.gekruist. De uitslag van den stryd was, dat de heer Papillaud in den buik een degenstoot ontving, welke eene vry ernstige wond veroorzaakte. Nu moeten nog de beide andere getuigen, graaf De Dion en de heer De Boissandré, duelleeren. Vermoedeiyk zal dit duel dezer dagen plaats hebben. Door H. M. de Konin gin Regen tes is, op een verzoek, gesteund door vele inge zetenen van Oosterwolde en Fochteloo, de gevangenisstraf van 2 maanden, waartoe de bejaarde J. K. K., te Fochteloo, was veroor deeld door de rechtbank te Assen, wegens het koopen van goederen van een verpleegde uit Veenhuizen, veranderd in eene geldboete. Te Vlissingen had het navol gend ongeluk plaatsTwee heeren waren op de jacht; een hunner werd door de volle lading uit een geweer getroffen. Zyn toestand is bedenkelyk. Teleurgesteld. Vrydag ont vingen een groot aantal inwoners van Maastricht eene kennisgeving van het post kantoor, dat aldaar een aangeteekende brief aan hun adres lag, welken brief z\j uitge- noodigd werden af te halen. De meesten stonden zeer verbaasd over deze kennisgeving, aangezien zy volstrekt niet wisten wie hun „geld" kon toezenden en de dwaasto veronderstellingen werden gemaakt. De een zei: 't Is er een, die my vanouds geld schuldig is, en nu de cholera heerscht, beangst is geworden en restitutie doet. Een ander dacht ongeveer hetzelfde naar aanleiding van het Portiunculafeest, terwyl nog anderen aan een onbekenden weldoener, aan een edel- mosdigen bloedverwant dachten, maar allen gingen of zonden naar het postkantoor om den brief met geld af te halen. Men maakte „queue" en er verdrongen zich op oogen blikken twintig en meer personen voor het loket. En waariyk, voor ieder was watmaar geen geld. Wel eene aanschryving van den ontvanger om de nog niet ingeleverde be schryvingsbiljetten van de bedryfsbelasting zoo spoedig mogelyk in te zenden. In de Friescbe gemeente Gaaster land wordt als voorbehoedmiddel tegen de vlekziekte by varkens door vele landbouwers gebruik gemaakt van zout, dat zoowel in het drinken als in het zoogenaamd „droog" voedsel wordt gedaan, in 't laatste geval er in ge kookt. Het vorige jaar schynt deze maatregel aldaar goed gewerkt te hebben; althans by velen, die hem toepasten, vertoonde zich de ziekte niet, terwyl van de anderen slechts enkelen gevrywaard bleven. In de gemeente Ylist is door den districts veearts by het vee van de wed. T. Huisman mond- en klauwzeer geconstateerd. Te Ketel is de ziekte uitgebroken onder het vee der landbouwers W. Dykshoorn en W. Wapenaar. Te Ouwerschie breidt zy zich nog steeds uit. Verder i3 onder het vee van den landbouwer A. De Vries, te Hoenkoop, by Oudewater, en verder dat van den heer C. Hoorweg, aan het Allomanahaventje, gemeente Spykenisse, het mond- en klauwzeer uitgebroken. De club der zes vingerigen.-In Engeland is eene club opgericht, waarvan men alleen lid kan worden, als men minstens zes vingers aan ééne band heeft. Allerwegen gedane onderzoekingen hebben aan het licht gebracht dat de wereld 2173 menschen ryk is met zes vingers aan ééne hand en 431 met zeven. Slechts één mensch is tot heden ingeschreven, hebbende acht vingers aan ééne hand. Gedurende eenige dagen hebben de Belgische bladen weer allerlei geruchten verspreid betreffende de bekende vergiftigings geschiedenis to Antwerpen. Eerst heette het, dat by het gerechteiyk onderzoek geene voldoonde bewyzen waren ge vonden om eene vervolging te openen tegen mad. Joniaux, di9 zich, naar men weet, nog steeds in voorloopige hechtenis bevindt. Nu echter deelt het „Journal do Bruxelles" mede, dat blijkens het rapport dor deskundigen, die de lysen der overleden verwanten van mad. Joniaux onderzochten, is uitgemaakt dat de heer Alfred d'Ablay inderdaad is overleden, ten gevolgo van vergiftiging door morphine. Dinsdag zal het rapport der genoesbeeren openbaar gemaakt en eene beslissing genomen worden. Dan zal het blyken, in hoever deze berichten juist zyn. Naby Eureka, in Illinois, is een dynamietaanslag op een trein gepleegd, waar door de locomotief zwaar beschadigd is. Het gebezigde dynamiet was gestolen uit een waggon, die op een zyspoor was geplaatst, en het was blykbaar de bedoeling van de daders, den trein te vernielen en zich dan meester te maken van de waarde, die hy bevatte. De ontplolfiDg sloeg een diep gat in den grond en scheurde de wanden van boven- genoemden waggon, die eene groote hoeveelheid ontplofbare stoffen bevatte. Het mag een wonder heeten, dat de geheele massa niet in de lucht is gevlogen. Ware dit gebeurd, dan zou geen der passagiers van den trein er het leven afgebracht hebben. INGEZONDEN. Mijnheer de Redacteur! Gisteravond was het op Musis" eon mooie avond: een mooi program enschoonemuziek, uitvooring. Jammer maar, dat voor do leden, die gaarne muziek hooren, dat genot door anderen zoozeer wordt verstoord. In myne nabyheid was een gezelschap ge zeten, waarvan het zoontje door fluiten de muziek accompagneerde, terwyl zeer kort by de muziektent een klein gezelschap gezeten was, dat later nogal aangroeide en waar men er op uit scheen de muziek te overschetteren door luid lachen en praten. 't "Was jammer en bedierf veler genot. Iemand, die veel houdt van een aan genaam discours en een gullen lach alleen niet tijdens eene muziekuit voering. Dc llillcgomsche Spaarbank. De belanghebbenden by bovengenoemde bank kwamen Vrydag-avond byeen, om te vernemen hoe de onderhandelingen, met de commissarissen aangeknoopt, waren afge loopen, daar Donderdag de termyn was ver stroken, waarop het antwoord dier hoeren moest zyn ingekomen. Do eene commissaris, de heer G. H. v. "Waveren, had Donderdag niets van zich laten hooren, en baron S. v. Heemstra, de tweede commissaris, had verklaard met de zaak niets uitstaande te hebben en dus in geen geval te zullen betalen. Juist was men daarom van plan Vrydag- avond voor te stellen een proces tegen die beide heeren te beginnen, toen 's middags de heer v. W. by een der commissieleden kwam, om te vragen wat de voornemens waren. Op het vernemen, dat men hem en zyn mede commissaris een proces wilde aandoen, verklaarde hy toevallig dien ochtend te Am sterdam, by een advocaat, baron Van Heemstra te hebben ontmoet, welke advocaat hun verklaard had, dat zy niets te betalen hadden, en die hem dat nog eens ten overvloede ge seind had - het telegram liet hy zien; maar niettegenstaande dat alles verklaarde hy toch, zoo voor zich als voor baron Van Heemstra, /"1500 ieder te zullen afstaan. Dit was echter het uiterste bod, dat zy doen wilden. Het commissielid beloofde het aanbod aan de vergadering te zullen mededeelen en begaf zich daarop naar de Weduwe Nieuwen- huis, die hy er aan herinnerde, dat zy voor eenige weken f 5000 had aangeboden, en vroeg of zy dit thans nog wilde, en zoowel zy als haar zoon teokenden daarop een gezegeld stuk, waarin zy verklaarden die som schuldig te zyn aan de deelhebbers in de Spaarbank en beloofden het geld te zullen voldoen op 31 Dec. a. s. De vergadering nam met dat stuk geen genoegen. Was het aanbod ernstig gemeend en was er geld, zoo oordeelde men, dan kon dadelyk worden betaald, doch daar het bleek dat het geld moet komen uit eene nalatenschap, die nog niet is verdeeld, besloot men het bod van f 5000 aan te nemen, op voorwaarde, dat de zoon van den heer Nieuwenhuis afstand doet van een geiyk bedrag, hem uit dio nalatenschap toekomende, welk bedrag men dan by den notaris kon ontvangen. Het aanbod der commissarissen werd druk besproken en gaf aanleiding, dat er verschil lende conclusies uit werden getrokken. Men oordeelde het niet gepast, dat heeren, door wier slecht nazien der administratie de zaak in de war was geloopen, oorzaak zouden wezen, dat arme lieden, ouden van dagen, minderjarigen, weezen en dienstboden 20 pet. schade zouden lyden, want door hun ƒ3000 te voegen by de 5000 der weduwe en haren zoon was eerst CO pet. byeen. Herhaaldelyk werd het gezegd, dat, zoo de heeren Van Waveren en Van Heemstra ook maar even hadden laten blyken geene commis sarissen meer te wezen, een ieder op den eigen dag zyn geld had teruggehaald. Uit het aanbod tot betaling van f 1500 elk, besloot men, dat zy zich wel degelyk schuldig gevoelden, al was het dan misschien alleen voor hun geweten, en hoe zy, die door hunne nalatigheid oorzaak waren, dat zoo velen, die het niet te missen hebben, geld verloren, zich nog op straat durfden vertoonen voordat zy het geheele bedrag, dat tekort komt, hadden bygepast, begreep men niet best. Na nog veel discussie werd besloten het aanbod van de 5000, op de veranderde voorwaarde, aan te nemen, en dat der commissarissen te stellen in handen van den rechtsgeleerden adviseur, die dan naar bevind van zaken kon handelen. (N. v. d. D.) Burgerlijke Stand van Leiden. Eerate huwelijksafkondiging van 5 Anguetos. J. Kranendonk jm. 23 j. on C. M. Spek jd. 26 j. N. De Kier jm. 32 j. en H. Yan Ejjk do Laüge jd. 27 j. P. H. Faes jm. 25 j. en M". J. T. Der Kin deren jd. 24 J. I'. O. Van Poelgeest jm. 21 cn C. De Vos jd. 22 j. F. Van der 8teen jm. 26 j. en E. Eiebeek jd. 27 j. N. Dekker jm. 25 j. on M. J. 8troebel jd. 22 j. J. C. Beenakker jm. 29, j. en J. M. Smit jd. 30 j. A. F. Van Eigen jm.' 26 j. en A. M. Zwagerman jd. 21 j. P. Van Beek w. 64 j. en J. Hoogeveen w. 58 j. M. Swartsjm. 23 j. en M. Van Zonneveld jd. 24 j. J. Schnijders w. 53 j. en L. Bolstier jd. 40 j. J. 8 De Waal jm. 29 j. en B. Touuiseen jd. 21 j. P. 8tsfleu jm. 27 j. en E. G. Delfos jd. 23 j. R. J. Wrjkniefe jm. 29 j. en G. Burggraaf jd. 23 j. J. H. Van don Berg jm. 22 j. en C. Q. Goemans jd. 20 j. H. J. Couvée jm. 27 J. en A. H. E. Noomen jd. 21 j. H. Hogondoorn jm. 26 j. en P. J. A. J. Van Boase- kora jd. 23 j. J. Noordanus Jm. 24 j. cn G. Bogaarda jd. 25 j. C. M. Groenendijk jm. 33 J. en G. M. O. Van Baaten jd. 33 j. LISSE. Gehuwd: Martinus Va* den Engh ea Elisabeth Wgnands. Geboren: Maria Louisa. D. v. M. De Zeeuwen J. G. Kemper. Cornells, Z. v. C. Aangoenbrug on D. Van der Werff. Divertjo Helena Agatha, D. v. G. Van der Veld en J. Verdeganl. Johanna Maria, D. v. J. Baak on G. Verkerk. Theodoras Cornolis, Z. v. J. P. Sobuts en O. M. Schrama. NOORDWIJK. G eb or on: Alida, D. v. Dirk Ammoraa' en Haartje Ovorzeijl. Oatharina Maria, D. v. Cornells Steenvoordeu en Hondrika Koolewgo, Levenloos aangegeven een kind v. Dirk Martinne Passchier en Jaapje Verloop. VOOR8CHOTEN. Ge boron: Haartje Cornelia, D. v. Gerrit Willem Van Weerden en Alida Jacoba Warners. Overleden: Helena Kranenburg 4 m., D. v. A. W. C. Kranenburg en A. J. Verhoog. Maria Van Es 63 j., wed. v. J. O. Willes. BUITENLAND. Frankryk. Caserio ia dadelyk na de uitspraak van liet doodvonnis naar de gevangenis van Saint- Paul teruggebracht. Daar aangekomen, heeft hy met emaak gegeten, en hy was zoo kalm, alsof er niets gebeurd was. Aan den direeteur der gevangenis, die hem in 7,yne cel opzocht, betuigde hy zune spyt, dat hy op de terecht zitting geschreid had, toen de advocaat Du- breuil van de wanhoop zyner moeder sprak; wat zouden de compagnon» wel denken van zooveel zwakheid! Des namiddags ontving de moordenaar nog een laatste bezoek van den pastoor GraBSi, die op verzoek der familie van Cette naar Lyon gegaan was, om met den gevangene te spreken. Toen de priester hem aanried zün lot met gelatenheid te dragen, baalde Caserio spottend de schoudere op„Ik vrees den dood niet en zal dat toonen. Moedig zal ik naar het schavot gaan. Eene voorziening in cassatie zal ik niet teekenen; ik ken aan niemand het recht toe, zyns gelyken te oor- deelen. Ik heb my eenmaal aan de rechts spraak onderworpen, maar zal niet om eens tweede vragen." De termyn, wolke den veroordeelde open staat om in hooger beroep te komen, ver streek gisteravond. Heeft Caserio dezen termyn ongebruikt laten voorbygaan, dan bestaat zyne eenige kans op behoud nog in de stappen, welke zyn verdediger te zynen gunste zal doen by den president der republiek. De verdediger wil zyne taak tot het einde toe vervullen en heeft het plan den president der republiek te verzoeken, de straf, waartoe Caserio veroordeeld is, te willen verminderen. De commissie, welke door den Franschen minister van oorlog is benoemd, ten einde een onderzoek in te stellen naar de waarde van de bekende uitvinding van den heer Turpin, heeft nu verslag uitgebracht van den uitslag harer onderzoekingen. i De commissie is tot de conclusie gekomen, en wel met algemeene stemmen, dat het geen Turpin uitvond, niet kan beschouwd worden als eene zaak van overwegend be lang voor de landsverdediging. Indien een der regeeringen zich Turpins middel koopt, zal dat land Daar het oordeel der commissie daar door niets voor hebben boven andere landen. Daarby komt dat Turpin de deugdelykheid zyner uitvinding niet door proeven heeft be wezen. De oommissie meent echter in den uitslag der proeven, welke te dezen opzichte sedert 18»! zyn genomen, voldoende gegevena te bezitten om de waarde van Turpins uit* vinding to kunnen beoordeelen. De commissie komt daarom tot deze slotsom: „De uitvin ding van den heer Turpin is niet meer dan een program van proefnemingen, gegrond op

Leidsch Dagblad | 1894 | | pagina 2