De 50,000 dollars in goud, welke deel uitmaakten van de naar een bankiershuis te Parijs gezonden gelden, zjjn grootendeels te Havre teruggevonden onder een hoop steen kolen, en wel verdeeld in twaalf zakjes. Nog maar weinig van de som is nu zoek. Volgens latere berichten over het afbranden van het dorp Cottel, in het Balkangebergte, nabij Sliwno, zijn geene men- schenlevens te betreuren. Ongeveer 200 huizen zijn gespaard gebleven. Het grootste gedeelte der Ameri- kaansche stad Phillips, in Wisconsin, is in do asch gelegd. Van 800 huizen staan er nog 37. Zestien menschen zijn volgens de laatste be richten in de vlammen omgekomen; men vreest evenwol dat het aantal slachtoffers veel grooter zal blijken te zijn. De schade wordt op ten minste 1,500,000 dollars geschat. Eeno spoorwegbrug, waarvan de onderbouw in brand was geraakt, bezweek, toen er een goederentrein over reed. De locomotief en 16 wagens werden verbrijzeld. Een Italiaansch soldaat, wiens broeder wegens medeplichtigheid aan de on geregeldheden te Carrara, op Sicilië, door den krijgsraad tot 12 jaren tuchthuisstraf ver oordeeld was, heeft tijdens eene oefening in de nabijheid van zijne garnizoensstad Milaan uit eono hinderlaag 20 schoten op den troep gelost. Een officier en vier soldaten worden zwaar gewond. De soldaat ging op do vlucht, maar toen hij zich achtervolgd zag, schoot hij zich dood. De moeder van wijlen den anar chist Emile Henry zal ten gevolge van de misdaad van Caserio waarschijnlijk voor altijd haar verstand verliezen. Na de terechtstelling van haren zoon werd zy ernstig ziek, doch er trad eenige beterschap in, toen zij vernam dat president Carnot geneigd was te zwichten voor den aandrang van Henry's advocaat en anderen, en er over dacht haren eenig over gebleven zoon Fortuné, die gevangen zit, in vrijheid t9 stellen. De dood van den president beroofde de ongelukkige vrouw van hare hoop. Zij werd aangetast door hersenkoortsen, die vermoedelijk met volslagen krankzinnigheid zullen eindigen. De Fransche gemeente Ibos, bjj Tarbes, is in opschudding gebracht door een verschrikkelijk drama. Twee broeders waren aan het twisten, toen hun vader tusschen- beide kwam om een eind aan den stryd te maken. De oudste broeder greep daarop een stok en bracht den ouden man daarmede een slag op het hoofd toe, waardoor de schedel verbrijzeld werd. De vader was onmiddellijk dood. De vadermoorder is in hechtenis ge nomen. In het gouvornemont Jaroslaw heorsebt de Siberische pest. Het getal reeds ten offer gevallen dieren is zeer belangrijk. Het vergaan van het stoomschip „Castor". Het „Hbl." ontleent aan een particulier schrijven van oen der passagiers, a/b. van het gezonken stoomschip „Castor", het volgende: Op 28 Juli waren wij des ochtends Dünge- ness gepasseerd, zoodat wy er op rekenden Zondagmorgen te Amsterdam te zijn. Ik lag eenigszins ongesteld te bod, toen ik tegen 5 uren de stoomfluit by voortduring hoorde gaan. De machine werkte zacht aan en het schip liep zeer weinig vaart. De loods was reeds aan boord, anders had ik gedacht dat wy daarop wachtten. Nu echter begreep ik wel, dat hot mistig moest zyn, hoewel wy slechts even te voren het stoom schip „Rembrandt" van dezelfde maatschappy gepasseerd waren en de beide booten elkan der gesalueerd hadden, zoodat er toen nog een goed gezicht was. Ik maakte my dan ook volstrekt niet on gerust, daar ik don kapitein op de brug wist en liep slechts even naar boven, om uit te kyken. Het was zéér dik, 2óó zelfs, dat ik van uit de kajuitskap de brug niet of slechts zeer onduideiyk kon zien. Daarop begaf ik my weer te bed, doch nauwelyks lag ik, toen ik opgeschrikt werd door een hevigen stoot, gevolgd door een knarsend, krakend geluid, juist alsof het schip op de klippen liep of over den grond schuurde, zoodat ik my dit laatste, by myne onbekendheid met zeegaten, werkeiyk eenige oogenblikken verbeeldde. Ik schoot haastig eenige kleedingstukken aan en vloog naar dek, juist toen de kapitein met stentorstem in de kap schreeuwde: „Passa giers onmiddeliyk boven komen Een tooneel van verwoesting vertoonde zich aan myne blikken. De „Castor" was aan stuur boordzyde een weinig achter midscheeps, door eene groote yzeren bark ingeloopen. De scherpe steven van dit vaartuig, dat ondanks den mist met volle zeilen v/as blyven doorvaren, had een reusachtig lek beneden de wateriyn ge- stooten, door welke opening het water met groote stroomen drong, terwyl zyn boeg spriet groote schade op ons achterdek had aangericht. Onze machine stopte en de stoom ontsnapte met geweld uit de veiligheidsklep pen, die door den chef-machinist waren ge opend. Een gedeelte van de bemanning was reeds in den eersten schrik op het aanvarende schip overgesprongen, voor de rest was dit onmogeiyk; wel was er een tros uitgebracht om de beide schepen by elkaar te houden, maar de kapitein van het Duitsche zeilschip sneed dezen koelbloedig door en zyn vaartuig verdween langzaam naar achteren in den nevel. Met bewonderenswaardige zelfbeheersching gaf de kapitein der „Castor" zyne bevelen. Hoewel er visschorsvaartuigen in de naby- hoid waren, was het zaak spoedig de bak boordssloep te water te brengen, daar het stoomschip 6nel zonk. Gemakkeiyk was dit niet by het klein getal handen, die aan boord restten, daarge laten dat het geluid van het water, dat nu met donderend geweld door het lek naar binnen drong, de stoutste harten van vrees deed kloppen. Het werd meer en meer tyd: het water stond reeds byna geiyk met het dek en het schip kon elke minuut, ja, elke seconde onder onze voeten zinken. Maar niemand verloor het hoofd, met reuzenkrachten werkten allen met den kapitein aan de spits door, binnen 6 minuten was de sloep te water, en wy allen sprongen er in. Nog een oogenblik stond de kapitein op het dek en liet den blik over zyn schip gaan, toen sprong ook hy in de sloep: de laatste, die van boord ging. Nog geon minuut daarna zagen wy het schip snel zinken. Wy waren gered, gelukkig, maar het was op het kantje afzooals men zegt. Intusschen, van de bezittingen der opvarenden kon niets worden geborgen; wy brachten er het leven af, maar ook niets meer. Opmerking, maar zeker geene waardeering verdient het feit, dat, toen de personen, die aan boord van het zeilschip onzo pogingon zagen om de sloep buiten te krygen, vreezende dat wy niet daarin zouden slagen, den Duit- schen kapitein verzochten zyne sloep, die ge reed hing, te stryken, dit verzoek door den gezagvoerder werd geweigerd. En toch, zoo als uit het bovenstaande blykt, was het eene quaestie van seconden en van leven of dood voor twaalf menschen. Yisschersvaartuigen namen ons allen aan boord en brachten ons behouden te Folkestone aan wal. Nog eens, ik kan geene woorden vinden om mynë bewondering uit te drukken over de kalmte en den koelbloedigen moed van gezag voerder en officieren. Deze heeft ons allen het leven gered. Van het oogenblik der aanvaring tot het zinken van de „Castor" verliepen slechts 10 a 12 minuten. 346ste STAATSLOTERIJ. TrckkQng van Donderdag 2 Aug. tweede klasse. vierde lijst. No. 15596 f1500. Pry zen van ƒ30. 630 2226 4193 6322 9051 11649 16259 16677 18897 31 24*16 4324 7027 9 43 11747 16516 16965 19082 66 2618 4661 7326 24G7 11961 76657 17169 1 '475 703 31"»1 62.9 7691 9652 12662 16962 73 196Ï3 812 3536 91 8064 113 6 12G47 16176 17222 79723 106'! 61 6438 81 10516 12813 16211 7764 5 2007-1 1118 3625 5GC3 81'3 17 75 48 77786 2026 J 1328 3JGG 6720 8288 10837 14502 66 17971 20372 1516 1018 606 i 8382 10 56 74719 76 18034 206 l'.l 37 t7 6241 8CC0 11101 14984 16408 18490 10769 1772 1111 6472 10.6 11573 15232 16669 18697 20957 Gemeenteraad van. Leiden. Zitting van hedennamiddag te twee uren. Voorzitter: de heer Was, burgemeester. Tegenwoordig de heeren: De Sturler, Dek huyzen, Verhey van Wyk, Pera, Le Poole, Verster van Wulverhorst, Stadhouder, Cock, Van Dissel, Hasselbach, Siegonbeek van Heu kelom en Driessen. Afwezig met kennisgeving de heeren Zaayer, Drucker, De Vries, Van Kempen, Zillesen, Kroon, Kaiser, Du Rieu, Van Hoeken, Juta, Van Lidth de Jeude en Van Hamel. Afwezig zonder kennisgeving de heeren Fockema Andreas, Kerstens en De Goeje. Aangezien er van de 27 leden alzoo slechts 12 aanwezig waren en de Raad dus onvol tallig was om te kunnen beraadslagen of besluiten te nemen (de grootste helft moet tegenwoordig zyn), kon de vergadering heden middag geen doorgang hebben en werd Z9 door den Voorzitter verdaagd tot morgen namiddag te drie uren. De Voorzitter hoopte dat de leden, die nu aanwezig waren, alsdan ook zullen opkomen, want de mogelykheid bestaat immers dat de vergadering, door opkomst van nog andere leden, dan zal kunnen doorgaan. De heer Van Dissel zeide evenwel reeds nu, dat hy morgen de stad uit moet en misschien dus niet present zal kunnen wezen. Toch valt omtrent deze vergadering nog het een en ander mede te deelen. Nadat de secretaris de presentielyst had afgelezen, bracht de Voorzitter, terwyl de leden allen van hunne zitplaatsen opstonden, in herinnering dat het heden de dag is, waarop onze geëerbiedigde Koningin-Regentes verjaart, de moeder van onze zoo geliefde jeugdige Koningin. Hy stelde voor haar in deze ver gadering hulde te brengen en wenschte haar kracht, moed en wysbeid toe in de verdere vervulling harer moeilyke taak, met welken wensch de leden algemeen instemden, door het, op voorgang des Voorzitters, aanheffen van een „Leve de Koningin!" Daarna wees de Voorzitter er op, dat het morgen, 3 Augustus, 25 jaren zal geledon zyn, dat de heer Verster van Wulverhorst voor de eerste maal tot lid van den gemeente raad werd benoemd. Naar aanleiding daarvan richtte de Voorzitter tot den jubilaris eenige harteiyke woorden om hem, namens den Raad en naar hy meende ook namens de gansche burgery, dank te betuigen voor hetgeen hy in die jaren in het belang der gemeente heeft gedaan en hem de verzekering te geven, dat zyne toewyding voor die belangen door allen op den hoogsten prys wordt gesteld. De jubi laris kan er daarom van overtuigd zyn dat het den Raad, die zyne werkzaamheid ten hoogste waardeert, niets aangenamer aal wezen dan hem nog eene reeks van jaren in zyn midden te mogen hebben. Een luid applaus van de leden volgde hierop. De heer Verster van Wulverhorst zeide vervolgens den Voorzitter dank voor diens welwillende woorden, gesproken by het in herinnering brengen van den voor hem zoo belangryken datum, alsmede voor de instem ming, waarmede die woorden door de leden werden beantwoord. Vyf en twintig jaren is een lang tydperk en daarom had spr. er wel eens aan gedacht of hy niet moest bedanken en zyne plaats voor een ander open stellen. Zoolang de Leidsche kiezers het eenmaal ge schonken vertrouwen hem niet ontzeggeD, achtte hy zich daartoe echter niet gerechtigd en zal hy blyven trachten zyne taak, zooveel hy kan, naar behooren te vervullen. En daartoe bleef hy zich ook verder aanbevelen in de welwillendheid en de vriendschap van den Voorzitter, zyne medeleden en den secretaris. Ook op deze woorden volgde een warm en levendig applaus. BUITENLAND, puitsohland. Volgens de „Schlawer Ztg." heeft prins Von Bismarck Maandag te Schlawe, in Pom- meren, op een rit in gevaar verkeerd. Het vandehandsche paard van zyn rytuig ge raakte op een moerassigen grond en viel. Het rytuig kon nog tydig tot staan gebracht wor den, waardoor oen groot ongeluk voorkomen werd. Eerst na anderhalf uur gelukte het het paard uit het moeras te krygen. De toe stand van prinses Von Bismarck wordt beter. De „Kreuz-Zeitung" rakelde dezer dagen het bericht op, dat president Krügor in 1884 aan de Duitsche regeering het protectoraat over Transvaal heeft aangeboden. De „Ham burger Nachrichten", het orgaan van prins Von Bismarck, herhaalt naar aanleiding daar van de verzekering, dat dit bericht volkomen ongegrond is. Tot rector-magnificus der Berlynsche universiteit is benoemd prof. Otto Pfleiderer, hoogleeraar in de theologie. Prof. Pfleiderer is een Wurtemberger van geboorte en reeds sedert vele jaren hoogleeraar te Berlyn. Belfflë. Uit de tegenstrydige berichten was niet op te maken, of de in Servië gearresteerde anarchist werkelijk de langgezochte „baron" Sternberg was. Deze twyfel is opgeheven, nu de Belgische regeering eene premie van 10,000 fr. heeft uitgeloofd voor het aanwyzen van de verblyfplaats van Sternberg. Daaruit blykt dus, dat de man nog steeds niet ge vonden is. Omtrent den toestand der slachtoffers van den laatsten dynamiet-aanslag te Luik, dr. Renson en zyne echtgenoote, luiden de be richten intusschen gunstig. Mevrouw Renson is geheel hersteld en de dokter is nog wel uiterst zwak, maar zal het gezichtsvermogen van het eene oog behouden. De 420 juryleden vari de Antwerpscho tentoonstelling zyn Maandag 6 Augustus op eene soiréo genoodigd, door koning Leopold te geven in het paleis te Brussel. Groot-Britannië. In het Lagerhuis werd gisteren de behan deling van het wetsontwerp tot schadeloos stelling der verdreven Iersche pachters voort gezet. De eerste drie artikelen van het ontwerp werden aangenomen. Overeenkomstig hetgeen de heeren Balfour en Chamberlain den vorigen dag hadden medegedeeld, namen de conser vatieve en de liberale unionisten geen deel aan de discussies. Prins Adolf van Teek, de oudste zoon van den hertog van Teek, heeft zich verloofd met Lady Margaretha Grosvenor, de oudste dochter van den hertog van Westminster. De hertog van Teek ls, naar men zich zal herinneren, de vader van prinses May, die onlangs in het huweiyk trad met prins George, den zoon van den prins van Walos. Lady Margaretha, eene koene paardrydster, nam onlangs deel aan eene groote jachtparty to Eaton Hall. Haar paard viel, zoodat de jonge dame zich vry ernstig bezeerde. De hertog van Westminster, de vader van de bruid, behoort tot de eerste en de rykste der Engel- sche pairs. Turkye. Op den Turkschen gouverneur-generaal van het eiland Creta is een moordaanslag gepleegd. Des nachts werd van de straat af door een onbekende een geweerschot op den gouver neur gelost, dat hem aan het hoofd wondde. Men verkeert nog in het onzekere, of men hier met eene persooniyke wraakneming of met eene politieke misdaad te doen heeft. De oorlog tusschen China en Japan. Officiéél wordt nu medegedeeld, dat de Japansche regeering aan China den oorlog heeft verklaard. De Japansche regeering heeft ter kennis gebracht van de mogendheden, welke te Tokio zyn vertegenwoordigd, dat zy de oorlogsverklaring heeft verzonden. De Engelsche regeering zal onmiddeliyk ter openbare kennis brengen, dat zy by dezen oorlog onzydig zal blyven en de vereischte maatregelen zal nemen tot bescherming van de Britsche onderdanen. De „Times" verneemt uit Peking, dat de tyding van het in den grond boren der „Kow Shung" door Japansche kruisers, waarby van de 1500 opvarenden slechts 11 gered werden, in Chineescbe regeeringskringen een pynlykeri indruk heeft gemaakt. In de verzoenende houding, welke de Chineesche regeering tot dusver had aangenomen, heeft dit vreeselyke feit een volslagen ommekeer gebracht. De oorlog in Oost-Aziê, welke vermoedelijk niet spoedig zal beslist worden, is derhalve nu een uitgemaakte zaak. Wat China's plannen thans betreft, deelt de correspondent mede dat de Chineesche regeering, nu de Japanners de vyandeiyk- heden zyn begonnen, vast besloten is den oorlog met alle kracht door te zetten en tot het laatste vol te houden. De onderkoning Li Hung Chang, de man, die alle regeerings- zaken leidt, verklaarde uitdrukkeiyk dat China nu den stryd tegen Japan tot het uiterste zou uitvechten. Ondanks de geleden verliezen, blyft de Chineesche rogeering, vertrouwende op hare ryke hulpmiddelen, van meening, dat zy ten slotte de overhand moet behouden. Voorloopig zal zeker Japan door zyne betere leger-organisatie in het voordeel blyven, maar op den duur zal China met zyne reusachtige bevolking en zyne ryke hulpmiddelen onge- twyfeld ruimschoots tegen Japan opgewassen blyken. Het zal echter de vraag zyn, of de andere mogendheden een dergolyken lang- durigen stryd in Oost-Aziö zullen toelaten, maar dan komt nog de neteligste quaestie aan de ordehoe de buit zal worden verdeeld. Tot dusver ontbreken nog voldoende gegevens om op deze vraag reeds een beslissend ant woord te kunnen geven. Intusschen geeft de Japansche regeering van haar kant eene verklaring van het ge beurde met de „Kow-Shung" en tracht zy eene verontschuldiging te vinden voor den Japan- schen commandant, die zonder reden het vuur opende op het transportschip en 1500 Chinee sche soldaton, die zich niet konden verweren, als muizen liet verdrinken. Blykbaar is de Japansche regeering zelve nog niet bekend met de juiste toedracht der zaak, althans zy zegt dat het „waarschynlyk" zal blyken, dat het geval zich anders heeft toegedragen dan zooals de Chineezen het voorstellen. Als het transport schip de Britsche vlag voerde, hetgeen niet geloofd wordt,' heeft de Japansche commandant dit waarschynlyk voor een krygslist van de Chineezen gehouden, enz. Het geheele vertoog berust op onderstellingen en zal er niet toe by dragen om den ongunstigen indruk, welken het gebeurde op de geheele wereld heeft ge maakt, weg te nemen. De reedersfirma Matheson Co. te Londen, eigenares van do „Kow Shung", ontving uit Tientsin het volgende telegram: „Er is een gerechtelyke enquête ingesteld over het ver gaan van de „Kow-Shung". Kapitein Von Hanneker is gered." Er wordt ernstig getwyfeld aan de juist heid van het bericht, dat het pantserschip „Chen-Yuen," het grootste der Chineesche marine, in een tweede gevecht op Maandag in den grond zou zyn geboord. Het schip heette in het eerste gevecht op Vryüag go- heel ontredderd te zyn, en een goed heen komen te hebben gezocht naar de haven Wei-hai-Wei, tusschen Chefoo en Shan-Tung. Het is dus niet waarschynlyk dat het Maan dag weer in staat zou zyn geweest slag te leveren tegen de Japanner, en nog wel op grooten afstand van de plaats, waarheen het twee dagen te voren koers had gezet. De Chineesche gezant te Londen heeft dan ook officiéél nog niets vernomen van den onder gang der „Chen-Yuen." Door de Chineesche agenten zyn in Noord- Amerika 25,000 repeteergeweren besteld. De „Indépendance" verneemt uit Berlyn, dat de Chineesche regeering daar heeft laten vragen, of zy te Berlyn of Londen te eene leening zou kunnen sluiten. Uit Washington worden verontrustende berichten geseind omtrent het lot der Euro peanen in China. In het Zuiden schynt het volk al tegen hen op te staan. De zendelin gen vreezen. Er schynt reeds eene Amerikaan- sche kerk verwoest te zyn. Men spreekt ook van vermoorde Christenenmisschien zyn daar wel vreemdelingen onder. Elders worden katholieke kerken door Ohineesche soldaten beschermd. Nauweiyks was te Londen het oorlogsnieuws uitgelekt, of de Chineesche en Japansche ge zantschappen aldaar werden door allerlei leveranciers met aanbiedingen bestormd; zoo ook door non-actief officieren, die voor den oorlog dienst willen nemen. Japan heeft de eigenaars van de gezonken „Kow-Shung" volle vergoeding van schade beloofd. De tegen Japan vyandige stemming, welke ton gevolge van dat geval te Londen heerschte, is daardoor eenigszins verzacht. Tslegrammon. PRETORIA, 1 Augustus. Het opperhoofd der Kaffers in het district Zoutpansberg, Malapoch, heeft zich Dinsdag jl. aan gene raal Joubert overgegeven. Het Kafferhoofd ging eerst over tot dit besluit, nadat de beide pogingen, welke Zondag jl. werden beproefd, om het cordon der Transvaalsche troepen, die hem en zyne soldaten hadden omsingeld, te verbreken, vruchteloos waren gebleken. WEENEN, 1 Augustus. De internationale graanmarkt zal hier op 27 en 28 Aug. a. s. worden gehouden. BUENOS-AYRES, 1 Augustus. Drie duizend manschappen der opstandelingen in Brazilië zyn op marsch naar Porto Alegre, de hoofd stad en eene der behngrykste havens der provincie Rio Grande-do-Sul. SHANGHAI, 2 Aug. Het gerucht wordt verspreid, dat acht Russische oorlogsschepen, met troepen aan boord, van Wladiwostock zyn vertrokken met geheime orders. LEIDEN, 3 Augustan. Thermometerstandgisteravond om 8 uren 17° C. 62.6° Fahrenheit; hedenmorgen om 8 uren 19.5° C. 67.1rj F.; 's middags om 12 uren 22° C. 71.6° F.'s namiddags i uren 23.5° C. 74.3° F. By de op heden ten Raadhuize gehou den openbare aanbesteding van het vernieuwen van het draaihoofd der Kleine Havenbrug en dat der Scheluwebrug, benevens het vernieuwen van het tusschonjuk der Kleine Havenbrug, waren ingeleverd 5 inschryvingsbiljetten ad f 4900, ƒ4980, ƒ5100, ƒ5515 en 15,200. Burgemeester en Wethouders hebben be sloten het werk te gunnen aan den heer C. De Ruyter, aannemer te Zoeterwoude, voor 4900. Te Sassenheim zyn van de lichting 1891 tegen den 17den Augustus a. 8. in werke- lyken dienst opgeroepen, om in den wapen handel te worden geoefend, de verlofgangers J. Franken en D. Van der Wilden, by het regiment grenadiers en jagers, en C. Homan, by het 4de regiment infanterie te Leiden. Op het telephoonkantoor te Sassenheim werden gedurende de maand Juli 1S94 be handeld 73 telegrammen, waarvan verzonden 34 en ontvangen 39. De verjaardag van de Koningin Regentes wordt te 's-Gravenhage heden op de gewone feestelyke wyze herdacht. De openbare ge bouwen en tal van particuliere huizen zyn er van vlaggen voorzien en hier en daar ziet men er eenige keurige nationale winkel- versieringen, welk een en ander aan de drukke straten een levendig aanzien geeft. Er kwamen met de gewone en extra spoortreinen vele bewoners uit de provinciën aan, om den dag daar door te brengen en deel te nemen aan de openbare feesten, ter eere van de Regentes gegeven. Jammer dat in den voormiddag het weder niet gunstig was en wegens het vallen van een fijnen regen de vooruitzichten voor de illuminatie van het Bosch zich donker lieten aanzien. De gelegenheidstreinen, welke de Staats- spoorwegmaatschappy heden uit Amsterdam, Utrecht, Arnhem en Zwolle naar Den Haag liet ryden, brachten uit die verschillende plaatsen 3000 bezoekers aan. Was het weder, evenals te Leiden, in den ochteDd druilig, tegen twaalf uren klaarde de lucht op, on toen het uur van de parade d£ar was, bescheen het zonnetje vrooiyk het exercitie veld, dat van alle zyden ingesloten was door dichte ryen toeschouwers. Precies te twaalf uren, toen de troepen in de Malie baan waren opgesteld, kwam generaal Van Helden, gouverneur der residentie, die de manschappen zou inspecteeren, omringd door zyn staf, het exercitieveld binnenryden. De parade zelve, met de vele fraaie, ook vreemde, uniformen en de verschillende be wegingen der troepen, maakte een levendigen indruk. Wegens het ongunstige weder is heden te Utrecht de parade afgecommandeerd. De Bussumsche wedrennen op jl. Zaterdag hebben ongeveer ƒ9000 opgeleverd. Programma van Muziekuitvoeringen. ZOMERZORG. Yrydag 8 Ang., te halfdrie, ropetitio van het Stafmuziokcorps van het 4do Regiment Infanterie. Directeur: de heer W Van Erp. No. 1. Koninginne-Feeat-Marach, Vink; 2. Ouvertare „Fra Diavolo", Auber; 3. „Morgenblatter", Walzer, Btrauas; 4. „Faust", Divertiaaement Ballet du 5e acte, Gounod; 5. Fantaieie aar des Motife de l'Opóra de Roaaini „Guillaume Tell", Mann; 6. 1 eraieoher Marach, Strausa. Ofiiciëele Kennisgevingen. Vergadering van den Gemeenteraad van Lellen, op Vry dag 8 Aug., dea namiddagB te d r i e uren. Burgemeeeter en Wethouder» van Leiden brengen naar aanleiding van art. 21 der Verordening op de keuring van vee en vleeeoh in deze gemeente ter algemeene kennie, dat: MANUEL MARSMAN op don 23aten Juni 1894 ia bekeurd en den 28eten Juli d. a. v. ia veroordeeld, wecena het ala slager in zyn wipkel voorhanden hebben van afgehakt ongekeurd vleopcl). Burgemeester en Wethoudero voomoefnd, Leiden, F. WAS, Burgemeester. 2 Aug. 1894. E. KIST, Secretaris. Burgemoeater en Wethouders der gemeento Loidefi brengen bij deze ter algemeene kennis dat door hen zijn benoemd tot opperbrandmeeater aan de atadeapuit No. 6 dj beer W. F. ENGELS, in du pliats ran den beer J. P. DE KONING, aan vrien op zya verzoek eervol ontalag is verleendtot bran dm e es ter aan de atadeapuit No. 8 de heer J. SIR AG, in de plaats van den heer W. F. ENGELS voornoemd; en tot adjunot-brandmeeator aan de stoom spuit No. 2 de heer P. C. MAAS, in de plaats van den heer J. 8IBAG bovengenoemd. ADVERTENTIÊN. Ondertrouwd: H. J. COUVÉE, ber. predikant te Kerkwerve, EN A. H. E. NOOMEN. Amersfoort, 2 Au*u8lua 18M" 6091 7 Ondertrouwd HENDRIK HOGEN DOORN EN JOHANNA F. A. J. VAN BEUSEKOM. HL, j 2 Au8U6tu8 189A 6105 6 Bevallen van eene DocMer C. M, VERBOOG Ta vernel Leiderdorp, 1 Augustus 1894. 5101 4 Eenige en algemeene kennisgeving. Heden overleed, te Utrecht, tot onze diepe droefheid, na eene korte ongesteldheid, voorzien van de H.H. Sacramenten dor Stervenden, onze geliefde Zuster en Behuwdzuster Mejuf frouw ELISABETH MARIA NETTEN geb, Snubrs. •*- Mede uit naam van Broeders en Zusters, P. L. D. SNIJERS. Lbidbn7 1 Augustus 1894. Strekkende deze tot eenige en algemeene kennisgeving. 5100

Leidsch Dagblad | 1894 | | pagina 3