N°. 10566. Vrijdag 3 Augustus. A0. 1894. feze (Courant wordt dagelijks, met uitzondering van (Zon- en feestdagen, uitgegeven. Leiden, Z Augustus. LEIDSCH DA&BLAD. PRIJS DEZEB COTJKAUT: Voor Leiden per 3 maanden. 140 Franco per post. 0 05 Afzonderlijke Nommers i PRIJS DER AD VER TENTTEN regels 1.05. Iedere regel meer 0.17J. Grootere Van 1-6 letters naar plaatsruimte, wordt 0.05 berekend. Voor het incasseeren buiten de stad Ofliciöelo Keuuisgevingen. Oproeping In werkelijke» dienst vnn Milicien-Verlofgangers der lich tingen Tan 1891 en 1892. Burgemeester ob Wethoudorö van LeideD, Gezien de Oiroulaire van den Heer Commieearis der Koningin in de Provincie Zuid Holland, van den I4den April 11.. A. No. 1095 (2de afd.), Provinciaal Had No. 23; 3 Brengen ter kennis van de navolgonde in deze gemeente geveetigdo müicien-verloiganger» der licb- tingen van 1891 en 1892, dat zvj, krachtena art. 125 der Militiewet, onder de wapenen worden geroepen en daar oe op de hier- ondor vermelde dagen, dea namildago vóór vier urep, Jbg hunne corpaen tegenwoordig moetou zgu, in Uniform gekleed od voorzien van al de voorwerpen van kloediDg en uitruatiDg, door hen bij hun vertrek met groot verlof medegei omen, alsmede van verlof pas en zakboekje, zullende de opgeroepen man schappen op de naede hieronder aangewezen tijd stippen in het genot van onbepaald verlof worden hersteld, ale: die behoorende tot het Regiment Grenadiers en Jager», lkhting 1891 Van 17 Augustus tot ls Septomber 1894; het 1ste Regiment Infanterie, 5de bataljon, lichting 1891, van 13 Augustus tot 15 Septemler 1894; het lito Regiment Infanterie, lste, 2de. 3de en 4do bataljons, lichting 1891, van 17 Augnstua tot 18 September; hot 2de Regiment Infat terie, lete, 2de, 3de on 4de bataljons, alsmede de lste, 2de, en 3de Oompagnieön Van het 5de bataljon, lichting 1891, van 20 Augustus tot 21 September; het 3do Regimont Infanterie, liohting 1891, van 20 Augustus tot 21 September; het 4de en het 5de Regiment Infanterie, lichting 1891, van 17 Augustus tot 18 September; hot Gdo Regiment Infanterie, lste, 2de, 3de en 4do bataljon-s, alsmede de lste on 2de Compagnieën van bet 5do bataljon, lichting 1891, van 2U Augustus tot 21 September; het 7de en het 8ete Regiment Infai terie, liohting 1891, van 17 Augustus tot 18 September; het late Regiment Voldortillerie, lste, 3do en 5de b tterijon lichting 1891, van 17 Angus us tot 19 September; het 2de Regiment Veldartilleno, 2de, 4de en 5de batterijen, alsmede de 2de treincompr.gnie, met uit Eondenng van hen, die van het apen der cavalerie daarbij zrjn overgeplaatst, lichting 1891, van 16 Au gustus tot 19 September; hot 3de Regiment Veldartillerie, alle batterijen, lichting 1891, van 20 Augustus tot 22 September; bot Corp» Rgdende Artillerie, liohting 1891, vaD 9 Augustus tot 12 September; hei Corpe Torpudisten, lste en 2de Peloton van -do 2do Compagnio, liohting 1891, van 21 Augustus tot 22 September; het lete Regiment Huzaren, lichting 1892, van 10 Augustus tot 18 September; het 2de Regim^t Huzaren, lichting 1892, van 20 Augustus tot 21 September; hot lste Regiment Vestingartillerie, 10de Compagnio, lichting 1892, van 21 Augustus tot 22 September; het 2de Regiment Vestingartillerie, lste en 9de Compagniöen, lichting 1892, van 17 Augustus tot 18 Soptomber het 2de Regiment Vestingartillerie, 2de, 4de, 6do en 10de c'ompngmeëD, lichting 1892, van 21 Augnstns tot 22 September; het 2do Regime et Vestingartillerie, 3de, 5de on 8ste Compagnieëo, liohting 1892, van 1 September tot 2 Ootobor; het Sdo Regiment Vestingartillerie, lsto, 2de, 3de, 4do cn 5de Compagnieën, lichting 1892, van 28 Augus tus tot 29 September; het 4de Regiment Vestingartillerie, 3de, 6de, 7de, 8ato, 9de cn 10 Compagnieën, lichting 1892, van 13 Augustus tot 15 Soptomber; do lste, 2de en 3de Compagnieën Hospitaalsoldaten, lichtiDg 1891, van 17 Augustus tot 18 September 1894; dat bedoolde milielens mitsdien worden uitgenoodigd, ▼oor zoovor zg na 9 Augustus moeten opkomen, aioh op Maandag den lSdeu A u g n s t u s a ans t a a u d e, des voormiddags tussohen 10 on 12 uren, voorzien van hun zakboekje, aan fe meidon ter plaatselijke Secretarie, tot het ontvangen van aanwgzing vau de plaats, waarheen sg zioh hebben te begeven, en van hot hun oveutueel toekomende daggeld of passa -e- biljet; en dat, bijaldien ziekte of andere wettige redenen bon mochten erhinderen aan deze oprocpiüg te vol- floon, zij daarvan tijdig ter plaatselijke Socretarie behooron ken is te geven, In het eerste geval onder overlegging een6r geneeskundige verklaring. Burgemeester on Wethouder» voornoemd, Leiden, F. WAS, Burgemeester. Sl Juli 1894. E. KIST, 8eoretans. De 36sto verjaardag van H. M. de Regentes- Weduwe, Koningin Emma, werd heden alhier gevierd door het uitsteken van de vaderland- echo driekleur van openbare en particuliere gebouwen, het bespelen van het carillon van den stadhuistoren van twaalven tot éénen en het houden eener parade door het garnizoen Dp het Schuttersveld, welke parade werd ge cotntnandeerd door majoor Ringeling, van het 3de regiment huzaren, terwijl de infanterie Btond onder het bevel van kapitein Wilkens, van het 4de reg. inf., en de troepen geïnspec teerd werden door kolonel Langguth, com mandant van genoemd regiment. De parade werd ook bijgewoond door de Officieren der dd. schuttert), met hun majoor commandant aan het hoofd, alsmede door de jongens der Kweekschool voor Zeevaart, met hun direceur, terwijl, als gewoonlijk, in den omtrek van het terrein, zoomedo bjj het halen en het brongen van het regimentsvaandel door de stafmuziek van en naar de woning van den kolonel commandant, veel publiek tegenwoor- dig was. - In de laatstleden gehouden vergadering der Kamer van Koophandel alhier werden de volgende punten behandeld: lo. Burg. eb Weths. hebben met verwijzing naar het verslag der K. v. K. inlichtingen gevraagd over eene betere inrichting der vee- markc. Do Kamer besloot deze quaestie met hot oog op het ingewikkelde dezer zaak, te stellen in handen van eene speciale com missie, die, met het recht van assumptie van die personen, die zy noodig acht, de kamer van praeadvies zal dienen en een rapport zal uitbrengen. 3o. Ten aanzien van het request der K. v K. te Bergen op Zoom, by den minister van Financiën ingediend, waarby wordt aangedron gen op meerdere waarborgen voor geheim houding by het opmaken der kohieren van de bedriifs- en vermogensbelasting, vond de Kamer gocne termen adhaesie te betuigen, op grond dat baar van overwegend groote bezwaren niets gebleken was. 3o'. De minister van W., H. en N. heeft op eene desbetreffende vraag door de Kamer van Koophandel te Leiden gedaan, geant woord dat aansluiting aan het intercommunaal telephoonnet te verkregen zou zyn, mits eene jaariyksche opbrengst van ƒ600 gewaarborgd wordt. De Kamer besloot te dien aanzien op het einde van Augustus eene vergadering van belanghebbenden byeen te roepen, om pogingen in het werk te stellen deze waarborgsom bijeen te brengen. 4o. Adbaesie zal betuigd worden aan het adres door de Nederlandsche kolonie te Ham burg by de Tweede Kamer ingediend, om aan te dringen pogingen in het werk te stellen, dat te Hamburg als consul-generaal een Neder lander worde benoemd. 5o. De Kamer van Koophandel te Breda heeft een adres ingediend by hunne excellen- tiën den min. van W., H. en N. en den min. van Justitie, waarby wordt aangedrongen op het nemen van maatregelen tegen de knoeiery in den boterhandel. Voorgelicht door den heer Rinkes Borger, die de Kamer van praeadvies diende, heeft de Kamer besloten dat adres ten deele krachtig te steunen, en tevens om zelfstandig te reques- treeren, geiyk dit geschiedde by het hieronder vermelde request. 60. Ondersteund zal worden het adres van de Kamer v. Kooph. van Hoogezand, waarby wordt aangedrongen op herziening van het personeel in dien zin, dat paarden voor het bedryf benoodigd, benevens winkels, kantoren en bergplaatsen van goederen van belasting vry zullen zyn. 7o. Besloten wordt zich niet aan te sluiten by de circulaire van de Ned. Protectionistische Landbouwvereeniging, die by de beide Kamers der Staten-Generaal gerequestreerd hoeft tot het invoeren en heffen van schaalrechten op granen. Het onder punt 5 bedoelde adres luidt aldus Aan Hunne Excellentiën den Heer Minister van WaterstaatHandel en Nijverheid en den Heer Minister van Justitie te 's-Gravenhage. Geeft eerbiedig te kennen do Kamer van Koophandel en Fabrieken te Leiden; dat zy met groote sympathie heeft kennis genomen van de circulaire der Kamer van Koophandel te Breda, waarin gewezen wordt op knoeiery in uen boterhandel en de groote daaraan verbonden gevaren; dat de Kamer zich met den inhoud van deze circulaire volkomen vereenigt, doch Uwe Exellentiën bovendien op het volgende wenscht te wyzen Sedert 1878 a 1879 heeft zich de Kunst boter industrie met kracht in Nederland ont wikkeld. De natuurboter vond in het product dier industrie eene concurrentie van groote beteekenis, omdat het belangryk goedkooper kon verkocht worden. Tegen die concurrentie op zichzelve was en is niets in te brengen, mits zy eeriyk optreedt en het product onder zyn waren naam verkocht wordt. Maar van den aanvang af werd de kunstboter zoowel in het binnen- als buitenland aangeboden onder den naam van boter. De nadeelige invloed van dezen verkoop gaf in de meeste Staten aanleiding tot het maken en uit- vaardigen van speciale wetten, waarby de handel van kunst en natuurboter werd ge regeld. Ook in Nederland werd na veel tegen stand de wet van 23 Juni 1889 in het leven geroepen, meer bekend onder den naam van boter wet. De verwachting, dat deze wet een einde zou maken aan het verkoopen van margarine of andere botersurrogaten onder den naam van boter, is deeriyk teleurgesteld. In de vier en een half jaar, gedurende welke de wet in werking is, bleek duideiyk dat hare bepalingen niet scherp genoeg zyn, dat verschillende vormen van verkoop niet vallen onder die bepalingen, en dat de straffen, die op de overtreding gesteld zyn, te klein zün. Maar bovenal is onomstootelyk gebleken, dat erger dan dit alles is het feit, dat de wet niet wordt toegepast. De ambtenaren, met het toezicht belast, gevoelen niet de minste neiging en- zy» in den regel weinig geschikt om maatregelen te helpen toepassen, waarvan zy de beteekenis en het nut niet begrypen. Vandaar dat de wet op dit oogenblik eene doode letter is geworden. Op de meest uit gebreide schaal, ja, met de meeste schaamte loosheid en brutaliteit worden allerlei surro gaten van boter in advertentiën en reclames onder fraaiklinkende boternamen aanbevolen. De geheele boterhandel vervormt zich lang zamerhand in een handel van zetmengsels, waarvan men de samenstelling niet kent, die Diet altyd even onscbadeiyk zyn voor de ge zondheid, maar die niettemin alle als boter worden verkocht. De invloed daarvan openbaart zich by den boterhandel door steeds dalende pryzen en vooral gedurende dezen zomer is boter zoo laag in pry's, als sinds een 50-tal jaren niet het geval was. En dit alles is niet een ge volg van de concurrentie der kunstboter als zoodanigmaar van den toenemenden invloed van den verkoop van botersurrogaten onder den valschen naam van boter. De stryd wordt voor de natuurboter hoe langer hoe moeilyker en zonder streng in- grypende maatregelen zal de tyd niet ver meer zyn, dat de natuurbotorindustrie gedwon gen wordt den stryd op te geven en haar product oveneens met het surrogaat te vermengen om in prys te kunnen concurreeren. De eeuwenoude boterindustrie in Nederland zal dan tot de geschiedenis behooren. Al meent de Kamer van Koophandel te Leiden, dat de kwaal -niet geheel zal zyn te genezen, zoo houdt zy zich toch stellig over tuigd dat reeds veel gewonnen zou zyn en zy gaat daarby af op het oordeel en advies van een deskundige by uitnemendheid wanneer Uwe Excellentiën gehoor zouden willen geven aan het reeds meermalen gedaan ver zoek om voorloopig althans twee inspecteurs, speciaal met het toezicht belast op de naleving der boterwet, te doen benoemen, terwyi zy zich dan ook, wat dit onderdeel van het adres van de Kamer van Koophandel te Breda be treft, volkomen daarby aansluit. Maar bovendien meent de Kamer dat ook eenigo wyzigingen in de wet noodig zyn in dien zin: lo. dat artikel 2 van de boterwet worde gelezen als volgt: Het is verboden een surrogaat van boter te vervoeren, enz., enz. Door deze wyziging, die hierin bestaat, dat surrogaten van boter niet alleen by levering, maar ook by vervoer moeten gemerkt zyn, zal bereikt worden, dat verzending naar het buitenland en ook het vervoer door de zoo genaamde potjesboeren vallen onder de be palingen der wet. 2o. dat by herhaalde overtreding (zie artikel 7) altyd gevangenisstraf worde bedreigd. De Kamer van Koophandel en Fabrieken te Leiden, die wy herhalen het omtrent dit onderwerp door een bekend deskundige van advies is gediend dringt met ernst en nadruk by Uwe Excellentiën aan, dit onder werp, van zoo groot belang voor het handel dryvende Nederland, met spoed ter hand te nemen, opdat niet eene industrie te gronde ga, die in ons land sinds jaren en jaren gebloeid heeft en ryke vruchten heeft af geworpen. Namens de Kamer voornoemd, (w. g.) L. Dbiessen, Voorzitter. J. H. Goudsmit, Secretaris. Voor het examen Engelsche taal (L. O.) is geslaagd mej. E. Winkler Prins, uit Lisse. De heer De Groot deelt mede dat HH. MM. de Koningin en de Koningin-Regentes aan zyne Nederlandsche Opera, evenals ten vorigen jare, subsidie hebben verleend. Door den burgemeester van Vere werden Maandag-avond de ingezetenen opgeroepen, ten einde maatregelen te nemen, om de ge meente by de komst van HH. MM. te versieren. Eene commissie werd benoemd om aan de straten een feestelyk aanzien te geven. Het plan bestaat dat de Koninginnen het voormalige groot hospitaal zullen bezoeken, benevens het stadhuis, waar Haar door de leerlingen der beide scholen een welkomst lied zal worden toegezongen. Eene eerewacht van 24 ruiters zal de Vorstin nen aan de grens der gemeente opwachten en ook uitgeleide doen. Door een belastingplichtige uit een district buiten Amsterdam is aan „De Tyd" een biljet van de bedryfsbelasting getoond, waarby hy door den inspecteur der registratie werd uit genoodigd, zyne aangifte nader toe te lichten. Aan de gedrukte uitnoodiging was door of namens den inspecteur toegevoegd: „Beleefd verzoek ik u, my te willen opgeven naam, voornaam, woonplaats en bedrag van elk uwer 8chuldei8chers." Wat door het „bedrag van een schuld- eischer" te verstaan is, zou taalkundig moeiiyk zyn uit te maken, meent „De Tyd". De per soon, die de uitnoodiging ontving, zal echter de juiste beteekenis wel geraden hebben. Aan het staatsexamen tot toelating aan de Universiteit namen gisteren deel 9 canai- daten voor de faculteiten der godgeleerdheid, rechtsgeleerdheid en letteren. Toegelaten zyn 4 candidaten, nl. de heeren: M. Kavelaars, A. C. A. Plasschaert, L. Roorda en M. Tin ga. Afgewezen werden 4 candidaten. Voor de faculteiten der genees-, wis- en natuurkunde werden drie candidaten geëxa mineerd. Toegelaten zyn 2 candidaten, nl. de heerenM. Hartogs en J. Kwisthout. Afge wezen werd 1 candidaat. Een candidaat voor de beide diplomata werd toegelaten voor het diploma B, nl. de heer W. Brouwer. Nog slaagde de candidaat, met wien het examen was voortgezet, nl. de H. W. Du Cloux (B). Het examen wordt met één candidaat voort- De uitslag der overgangs-examens aan de Cadettenschool is als volgt: Dienst hier te lande, onvoorwaardelyk: A» Bloem, J. R. Diemont, F. baron Van Hogen- dorp, H. M. d'Angremond, A. D. Putman Cramer, A. Hacketroh, W. J. D. Havelaar, C. A. Van Woelderen, F. De Jongh v. Arkel, J. E. Snellen van Vollenhoven, A. G. C. Gaillard, J. H. Van Breda, F. W. Diemont, R F. C. baron Bentinck, E. H. Van den Akker, J. H. Van Reede en H. S. De Roode. Voorwaardelyk: B. Ten Broecke Hoekstra, N. J. Singels, F. J. J. Feirabend, K. F. L. Bosch en D. J. C. H. Brussen. Dienst in Ned.-Indiö, onvoorwaardelyk: W. Muurling, E. P. Van Staden ten Brink, J. Graaff, J. H. Struben, K. A. E. Soeuwen, H. H. Dingemans, A. Landzaat, A. E. Van der Heide, W. L. Kramer, K. W. H. Jeltes, J. J. Donner, Jhr. W. Laman Trip, H. Elzas, S. Prins, J. E. Jautze, A. Ruys, H. L. La Lau, F. W. Santman en J. A. baron Van Hoeckeren van Molecaten. Voorwaardelyk: L. A. Van der Dussen, P. H. Hekkema, J. N. Preyer, J. Olivier en K. L. Roeloffs. Drie leerlingen voor den dienst hier te lande on één leerling voor den dienst in Ned.-Indië zullen nogmaals de lessen van het eerste studiejaar moeten volgen. By den heer S. L. Van Looy, te Am sterdam, uitgever, is eene brochure verschenen over „Rheumatiek". De schryver, dr. T. R. Allinaon, scbryft die toe aan te rykelyke voeding, vooral door vleeschspyzen, en aan het gebruik van alcohol. Daar de heer Allinson vegetariër en onthouder is, laat zich deze meening wel verklaren. Behalve over de oor zaken van de rheumatiek, schryft hy echter ook over de middelen van genezing en in een aanhangsel ook over de genezing van andere ziekten en de middelen om er zich tegen te behoeden. Op 73 jarigen leeftyd is te Utrecht over leden de heer mr. H. Waller, oud kanton rechter aldaar. Te Dodewaard is overleden de heer J. D. Dyckmeester, rustend Ryks ontvanger. De overledene was voor eenige jaren Ryks-ont vanger te Wageningen. Volgens een gisteren ontvangen telegram, verwierf de „Anglo-Dutch Condensed Milk Company" te Purmorend voor hare inzending full cream gecondenseerde melk op de ten toonstelling te Antwerpen den eersten prys. By den gemeenteraad van Middelburg is gisteren ingekomen oen schryven van den particulieren secretaris van H. M. do Koningin Weduwe-Regentos, houdende bericht dat HH MM. gaarne deel zullen nemen aan den Haar vanwege het gemeentebestuur aan te bieden maaltyd. By het officiéél programma, dat eerst daags verschynen zal, zal dag en uur worden bekend gemaakt, waarop HH. MM. aan die uitnoodiging willen gevolg geven. Naar wy vernemen, is de vermaarde Rembrandt, in het bezit der familie Van Weode van Dykveld, beschikbaar gesteld voor de „Tentoonstelling van Oude Schilderkunst" te Utrecht. De minister van marine heeft met ingang van 1 Sept. a. s. benoemd tot adsp. adm. by de opleiding te Willemsoord, de jongelingen W. Lasonder, W. A. Rotteveel, J. J. Sporry, A. Van der Boon en A. Wiegand. De met verlof hier te lande aanwezige gouverneur van Suriname zal aan hen, die hem over dienstzaken mochten wenschen te spreken, daartoe alsnog de geJegenhoid geven op Maandag 6 en Dinsdag 21 dezer, des namiddags te één uur, in het gebouw van het departement van koloniën. Sts.-Ct De gemeenteraad van Waalre heeft, behoudens hoogere goedkeuring, ongevraagd den onderwyzer, hoofd der openbare school aldaar, eervol uit zyne betrekking ontslagen. Langdurige en hoogloopende oneenigheden tusschen het gemeentebestuur en het hoofd der school hebben aanleiding tot dit ontslag gegeven. De commissie, welke belast is met de voorbereiding van de internationale confe rentie, tot bespreking van de mogelykheid van internationale scheidsgerechten, welke op 3 Sept. te 's Gravenhage zal worden ge houden, is nu aldus samengesteld: Frank- ryk, de senator Trarieux; Duitschland, de onder voorzitter van den Ryksdag, dr. Baum- bach; Nederland, mr. E. N. Rahusen; Italië, markies RandolfiZwitserland, dr. Gobat Oostenryk, baron -Von Pirquet en Groot- Bntannië, Philip Stanhope. De minister van binnenlandsche zaken heeft aan B. Sikkema, te Utrecht, op zyn verzoek, met ingang van 1 Sept. a. s., eervol ontslag verleend als prosector anatomes aan 's Ryks veeartsenyschool aldaar. Veeartsen, die verlangen benoemd te worden tot prosector anatomes, tevens custos der kabinetten en onderwyzer in practische ont leedkunde, aan die school, op eene jaarwedde van f 1500, met ingang van I Sept. a. s., gelieven zich vóór 11 Aug. a. s. schrifteiyk aan te melden in een aan den minister van binn. zaken te richten en aan den directeur van voormelde inrichting in te zenden ver zoekschrift. Nog bericht genoemde minister dat vee artsen, die verlangen benoemd te worden tot assistent aan genoemde school voor het tijd vak van 1 Oct. 1894 tot en met 30 Sept. 1895, op eene bezoldiging van ƒ1000 'sjaars vóór 1 Sept. a. s., met opgaaf van leeftyd en overlegging van hun diploma van veearts, schriftelyk daarvan moeten kennis geven in een aan den minister van binn. zaken gericht en aan den directeur van voormelde inrichtiüg in te zenden verzoekschrift. (Sls. Ct.) Het stoomschip „Amsterdam" van Nieuw York naar Rotterdam, passeerde 31 Juli Prawlepoint en vertrok 1 Aug. van Boulogne- sur Mer; de „Lawoe" vertrok 1 Aug. van Batavia naar Rotterdam; de „Obdam" vertrok 1 Aug. van Rotterdam naar Nieuw Yorkde „Burgemeester Den Tex", van Amsterdam naar Batavia, arriveerde I Aug. te Port-Said. By kon. besiuiten zyn benoemd, ma ingang van 2 dezer: a. tot adelborst late ki by de zeemacht, de adelborsten 2de kl. lste afd. by het Kon. Instituut voor de Marine te Willemsoord: F. H. Staverman, G. C. M. Kolff, D. M. O. De Roo van Alderwerelt, P. Eschauzier, jhr. H. K. B. Rendorp, C. J J. Beynen, A. E. Thierens, J. A. Wichers Hoeth, J. S. Seret, Kloos, A. F. Hansen P. Lagaay, H. L A. M. Camp, J. F. Friderichs, H. J. Pek, E. M. J. Chevalier, J. C. De Koek van Leeuwen, H. B. L. Braam, J. C. F. Hooykaas, O. Van Slooten, A. L. Buesor, A. M. Kan, A. F. Folkersma, jhr. P. A. Prins, J. T. C. Van Schreven, J. C. J Romswinckelb. tot 2den luit. by het corps mariniers, de adel borsten 2do kl. lste afd. by gemeld instituut: W. J Bernelot Moens, J. G. Gruschke, J. J. C. Do Koek. Met ingang van 2 dezer benoemd tot adjunct administrateur by de zeemacht, de adspirant- administrateurs B. M. Taverne en J. A. Van Veen. Benoemd by het personeel van den genees kundigen dienst der landmacht, tot off. van gez. lsto kl.. de off. vau gez. 2de kl. K. E. Ziegeler, van dat personeel. Benoemd voor den tyd van vyf jaren, ge rekend van 29 Juni 1894, by het personeel van den geneeskundigen dienst der landmacht, tot reserve-off. van gez. 2de kl., do hoer A. H. Vossenaar, arts. Met ingang van lo. dezer benoemd tot bode by het bureau van den chef van den generalen staf, de gep. ziekenopzichtor by het militair hospitaal to 's-Gravenhage, P. Koopman. Benoemd by het wapen der art., by het lste reg. vesting-art., tot kapitein, de eerste luit. L. C. Van Kuyk, van het corps; by het 4de reg. vesting-art., tot kapitein, de eerste luit. J. E. Ranneft, van het corps pantserfort- artillerie; by het corps pantserfort artillerie, tot eersten luit., de tweede luit. J. L. Bels, van het corps. De kapitein G. W. De Rondo, van hot reg. 1 grenadiers en jagers, op zyne aanvrage, op pensioen gesteld en het bedrag van het pen sioen bepaald op f 1430 'sjaars.

Leidsch Dagblad | 1894 | | pagina 1