De kleeding zal bestaan uit hoogen hoed, zwarten rok, wit vest mot dito broek en rijlaarzen, oranje-bandelier met dito ster op de borst. De hoofdstellen van de paarden zullon van oranje rozetten voorzien worden. Door den minister van koloniën zyn de heeren B. Sikkema, J. D. Van den Bergh en C. T. G. H. De "Wilde gesteld ter be schikking van den gouverneur-generaal van Ned.-Indië, om to worden benoemd tot veearts bij den burgerlijken veeartsenijkundigen dienst daar te lande. Naar de heor Rössing in het „N. v. d. D." mededeelt, had de heer Veltman niets liever gewild dan zyn woord houden: het tooneel niet te verlaten alvorens zijne gezond heid er hem toe dwong. Zoo zou de heer Yeltman er in den laatsten tyd nog over ge dacht hebben, een eigen gezelschap te stichten. Dat hy toch afscheid van het tooneel neemt, moet aan de tusschenkomst zijner vrienden te danken zyn, die meenden dat na zulk een wolbesteed leven, rijk aan roem, de nestor der Nederlandsche tooneelspelors in de kracht zijner kunst afscheid moest nemen van een publiek, welks lieveling hij geduronde bijna eene halve eeuw geweest is. Zij hebben met de grootste moeite hem overgehaald de wel verdiende rust te nemen en zich tot den raad van beheer der Kon. Yer. „Het Nederlandsch Tooneel" gewend met het verzoek, dat hl) in den nieuwen Schouwburg op het Leidsche- plein te Amsterdam zijne afscheidsvoorstelling zou mogen geven, welk voorstel bij de oudste leden van genoemden raad met de meeste sympathie werd begroet. Het Nederlandsch Tooneel stelt zijn ge zeischap tot Veltmans beschikking, waarmede hy in de voornaamste plaatsen van ons land eeno afscheidsvoorstelling zal geven, het aller laatst in den Stadsschouwburg te Amsterdam. In welk stuk hy dan zal optreden is, zegt de heer Rö3sing, nog niet bepaald. In eene samenkomst van hem met den raad van bo heor zal men de keuze bepalen. De tentoonstelling van hedendaag6cbe Schilder- en Beeldhouwkunst te Nymegen is gedurende de afgeloopen week bezocht door 1855 personen. Naar te Zwolle wordt verhaald, worden vier adspiranten uit Kampen voor het eind examen der hoogere burgerscholen in Overysel niet toegelaten tot het mondeling examen, omdat zy by het schrifteiyk examen van een vyfdo hebben afgekeken. Zaterdag is do hoer C. J. F. Do Yos by prins Karei van Denemarken te Rotterdam toegelaten, om dezen bekend to maken met zyne uitvinding tot hot te water laten van reddingsbooten. De prins, de commandant van de „Helgoland" en de verdere officieren namon met bolangstelling van deze uitvinding kennis, en de heer Do Vos werd door den commandant uitgenoodigd, toekeningen en DhotocraDhieAn. nierop betrekking hebbende, aan zyn adres te Kopenhagen op te zenden. Door zyne tusschenkomst zouden die plannen aan do Deensche marine directie worden gezonden. 's Avonds kwam prins Karei, vergezeld van den consul-generaal van Denemarken, den commandant van de „Helgoland" en diens adjudant, van Soestdyk te Rotterdam terug. Te Soestdyk had do prins een bezoek aan de Koningin Regentes gebracht. In een gesloten rytuig reden zy onmiddellyk van het station naar don Veerdam, van waar de prius zich aan boord bogaf. De overige Deensche zeeofficieren gaven Zaterdag-avond in hot „Hotel de France" eon contra-diner aan de Hollandsche zeeofficieren. Prins Karei van Denemarken heeft met zyn schip „Holgoland" do haven van Rotter dam weder verlaten, zeker de aangenaamste üerinneringen van zyn bezoek aan Nederland medenemende. Zondag-ochtend to 11 uren had aan boord een déjeuner plaats, waarby het ook weder niet aan wederzydsche betuigingen van sym pathie ontbroken heeft. Langs de Willemskado en do Veerkade bewogen zich den ganschen ochtend duizen den, die van de afvaart getuigen wilden zyn, zich den tyd verdryvende met te luisteren naar de muziek, welke tydens het déjeuner aan boord ten beste word gegeven. By halfdrie werden do touwen van de boeien losgemaakt en voer de „Helgoland", gesleept door twee stoombooten, af. Als afscheidsgroet speelde de muziek de Neder- landscho volksliederen. Kanonschoten werden niet gewissold. By koninkiyk besluit is benoemd tot ridder 4de klasse der Militaire Willemsordo de sedert gegageorde kanonnier 2de klasse T. Lenaerts en bepaald dat by afzonderlyke dagorders, zoo in Indiö als in Nederland, eervol zullon worden vermeld de lste luite nant der infanterie K. A. Vosmaer, do officier ▼an goz. 2de kl. J. B. C. Personaire, do sergeant der artillorie W. Putman en de fuselier J. Tuilo en zulks ter zake dat zy zich hebben onderscheiden by hot herstellen ▼an de gemeenschap tusschen do posten Toongkoep en Kroeng Kali (Atjoh), op 20 en 21 Oct. 1893. (Sts.-Ct.) De minister van financiën bericht dat de percent8gewyze boloouing van het kantoor der directe belastingen te Dordrecht c. a. over 1893 f 3SS6.6Gl/i en van het kantoor der directe belastingen en accynzen te Vreeswyk c. a. />1999.49,/i bedragen. Dordrecht wordt dus gerangschikt in de derde klasse, Vrees- *yk in de zevende. In do Zaterdag gehouden vergadering Van den gemeenteraad van Nymogen was aan do orde een besluit van Ged. Staten van f el dor land botrekkelyk het artikel der politie verordening (verkoopen of verspreiden van goschroven of gedrukte stukken op de straten), vastgesteld by Raadsbesluit van 16 Juni. Ged. Staten oordeelen dat de gemaakte verbodsbepaling in stryd is met de interpretatie van art. 7 der Grondwet, daaraan gegeven door den Hoogen Raad by arrest van 7 Nov. 1892, en noodigon den Raad uit hun eene gewijzigde bepaling te willen inzenden. Op voorstel van den Voorzitter is besloten aan Ged. Staten kennis te geven, dat de Raad bij zijn eenmaal genomen besluit blijft volharden. Het stoomschip „Soembing", van Batavia naar Rotterdam, vertrok 21 Juli van Perim; de „Cyclops", van Amsterdam naar Soerabaia, passeerde 22 Juli Gibraltar; de „Gedé", van Batavia naar Rotterdam, passeerde 21 Juli Peniche; de „Prins van Oranje" vertrok 22 Juli van Hamburg naar Amsterdamde „Rot terdam", van Rotterdam naar Nieuw-York, passeerde 22 Juli Dover; de „Bromo" vertrok 21 Juli vau Rotterdam naar Batavia; de „Maasdam" arriveerde 21 Juli van Rotterdam te Nieuw-York; de „Amsterdam", vertrok 21 Juli van Nieuw-York naar Rotterdam; de „Basuto", van Amsterdam via Londen naar Kaapstad, vertrok 21 Juli van Dartmouth. By koninkiyk besluit is benoemd tot vice-president van de Commissie tot de zaken der Protostantsche Kerkon in Ned.-Oost- en West-Indiö de heer L. Overman, lid dier Commissie. Met ingang van 21 dezer aan mr. A. Van Laer, op zyn verzoek, eervol ontslag verleend als schoolopziener in het arrondissement Almeloo. Met ingang van 1 Sept. a. s. benoemd tot leoraar aan de Ryks hoogere burgerschool to Venloo C. H. Postel, aldaar. Aan den eervol ontslagen schipper op een werkvaartuig J. F. Fleurbaay, met ingang van 1 dezer, een pensioen verleend van f 662 '8 j aars. Met ingang van 1 Aug. a. s.lo. de kapitein ter zee K. A. Stakman Bosse eervol ontheven van het bevel over Hr. Ms. pantserscbip „Stier" en dat bevel opgedragen aan den kapitein ter zee Z. J. Cambier2o. de kapitein ter zee K. A. Stakman Bosse bevorderd tot schout by nacht; 3o. de schout by nacht K. A. Stakman Bosse, op zyn vorzoek, op pensioen gesteld, onder toekenning van een pensioen van f 2100, en eone verhooging ingevolge c van art. 1 der wet van 1 April 1875 van f 1275 's jaars; 4o. bevorderd tot kapt. ter zee, de kapitein-luit. ter zee H. Nygh; tot kapitein-luit. ter zee, de luit. ter zee lste kl. J. H. Strootman; tot luit. ter zee lste kl., de luit. ter zee 2de kl. F. Bot; tot luit. ter zee 2de kl., de adelborst lste kl. C. J. Canter. Aan den kapitein-luitenant ter zee titulair L. A. Wal aardt Sacré, lid van het Hoog Militair Gerechtshof, verleend de titulair#* ran^ Kapitein ter zee. In zyn rang overgeplaatst by het wapen der artillerie van het leger in Nederlandsch- Indiö, de tweede luit. jbr. J. Wichers, van het 3de reg. vesting-artillerie. Aan don tweeden luitenant kwartiermeester J. W. A. Meylink, van het 5de reg. inf., thans gedetacheerd by het lste reg. huzaren, op zyn verzoek, een eervol ontslag verleend uit den militairen dienst. Benoemd by het personeel van den genees kundigen dienst der landmacht, tot paardenarts 3de kl., de gediplomeerde veearts W. Van der Burg. Benoemd, voor den tyd van vyf jaren, gerekend van 9 dezer, by het personeel van den geneeskundigen dienst der landmacht, tot reserve officier van gez. 2de kl., de heer A. J. M. Le Nobel, arts. Met ingang van 1 Aug. a. s. benoemd tot commies der posteryen van de vierde klasse J. W. Bouwmeester en M. E. A. Bachiene, beiden thans surnumerair der postoryen, en met ingang van 1 Aug. a. 8. bevorderd tot commies der posteryen, en met ingang van 1 Aug. a. 8. bevorderd tot commies der posteryen van de derde klasse J. P. Donker, thans id. vierde klasse. IVeerboscVi. In de Zaterdag te Arnhem gohouden zitting van don Geneeskundigen Raad van Geldorland en Utrecht kwam de weesinrichting Neer bosch ter sprake, en wol door het lid prof. Van Overboek de Meyer, die de aandacht vestigde op hotgeen in de „Mededeelingen" daar omtrent gezegd wordt: „By een onverwacht bezoek bleek do voeding voldoende en goed te zyn. „Op meerdere slaapzalen waren reeds ven- tilatie-apparaten aangebracht, terwyi gedurende den zomer de ventilatie-inrichting aan de ramen op die vertrekken zal worden aange bracht." Spr. deed naar aanleiding daarvan verschillende vragen. Uit het antwoord van den adj.-inspecteur bleek, dat hy het niet op den weg van het geneesk. staatstoezicht gelegen achtte om, zooals de heer Overboek de Meyer wenschte, aan te dringen op w\jziging der statuten en verandering in het toezicht. In de regeling der bevoegdheid van den ge neeskundige zyn alle punten aangenomen, behalve wat zyne bemoeiing met de voeding betreft, daar men hiertegen principiéel be zwaar had. Do dokter ziet alle kinderen by aankomst, en dezen worden mot het oog op de veelvuldig voorkomende tuberculose aanvankelyk afge zonderd gohouden; voorts houdt hy 2-maal 's maands over alle kinderen visitatie. Omtrent de lyfstraffen kon de adj.-inspecteur niets meedoelen, omdat hy dat punt niet heeft onderzocht. Wel weet hy, dat eene afkeurens waardige rrovoost door eene nieuwe vervangen wordt. In de ventilatie is verbetering gebracht, door het aanbrengen van roosters van vol doende afmeting, tuimelramen en ventilatie- kokers. Het nieuwe ziekenhuis is in gebruik genomen en is zeer goed. Uit deze mededeelingen, vooral wat de ventilatie-inrichtingen betreft, leidde de heer v. Overbeek de Meyer af, dat de heer Van 't Lindenhout nog altyd onbevoegde deskundigen raadpleegt, zoodat die inrichtingen niet aan de nieuwe eischen voldoen. Hy wenschte daarom bepaald aandrang op verbeterd des kundig toezicht, en ten slotte vereenigde de Raad zich er mede, dat de geneeskundige adj. inspecteur in die richting zal werkzaam zyn en daarop krachtig zal aandringen. Wielerwegwedstrijd Leiden—Utrecht en terug. Dat was gisteren oene buitengewone drukte in Leiden, in het byzonder tusschen het hotel „Central" op de Breestraat(het afdeelings-Bonds- hotel van den Nederlandschen Wielrydersbond) en verder langs de Breestraat en de Hooge- woerd tot de Utrechtsche brug en voorts laDgs den Hoogen Rtfndyk op den weg naar Utrecht, en dat op een Zondag als het in Leiden gewooniyk vry stil is. Des morgens was het nog niet zoo heel erg, want toen zag het er wat het weer be treft niet zoo heel verlokkeiyk voor fraaie zomertoiletjes uit, wegens de betrokken lucht, welke niet veel goeds voorspelde. Gelukkig klaarde het later wat op, zoodat om tien uren de ongeveer veertig wielryders, die op verschillende afstanden tusschen Leiden en Utrecht als posten dienst moesten doen, door de stad met vrywel goed weder en allen voorzien van hunne witte sein- vlaggetjes (hetgeen een eigenaardig gezicht opleverde) zich naar hunne verschillende standplaatsen konden begeven. Een half uur te voren waren zy in het clublokaal ontvangen op de wyze, zooals betaamt by eene gelegenheid als deze, nu de Leidsche Wielrydersvereeniging „AU Right" den dag te voren in hetzelfde lokaal baren eersten oudejaarsavond had gevierd, by welke gelegenheid, onder eene opgewekte stemming en onder de tonen van een muziekcorps, door eenige leden haar eene leden naamlyst was aangeboden geworden. De door „All Right", ter viering van haren eersten verjaardag, uitgeschreven internatio nalen wegwedstryd, was op 11 u. 45 m. bepaald, maar met het oog op het uitgaan der kerken langs den weg, welken de mede dingers moesten passeeren, werd die tyd eenigszins uitgesteld. Zoodoende vertoefden de verschillende kam pioenen in de sociëteit „Musis Sacrum", naby den Utrechtschen weg, nog oenigen tyd langer VLA nrüiu HOI. UOgOULUjA. taxi VerGroK up 11 u. 55 m. bepaald. Van de 27 personen, die zich hadden laten inschryven, moesten er enkelen, om verschil lende redenen (de een omdat hy sedert was ziek geworden, een ander omdat hy inmiddels een zyner boenen had bezeerd, een derde omdat hy geen „lust" meer had, enz.) zich terugtrekken, zoodat op bovengenoemd uur aan den start verschenen de volgende 19 mede dingers: Joh. Spaans, van Ouden Ryn, club „Zwaluw"; D. W. Van Ees, van Groningen, club „Thor"; J. Schrauwen, van Amsterdam, club „Sperwer"; B. J. G. Faasen, van Utrecht, club „U. D. J."; G. N. LemmerzaaJ, van Oude Wetering, van den „A. N. W.-B."; Louis Prins, van Den Haag, van idem J. P. Smit, van Utrecht, club „U. W. S."; L. Van der Kroft, van Leidon, club „All Right;" C. Witteveen Jr., van Haarlem, club „Thor"; G. L. Kiuyver, van Hilversum, van den „A. N. W.-B."; M. Cordang, van Maastricht, club „Meteoor" en tevens lid van „Thor" te Rotterdam; M. N. Peereboom, van Haarlem, club „Kettingganger;" G. Neujean, van Londen, club „Catford C. C."; P. G. Van Appel, van Utrecht, club „U. W. S.;" P. Van Wyk, van Den Haag, club „W. V. 's Gravenhage;" W. Maris Jr., van Den Haag, club „Snel- voeters;" P. H. Saakes Jr., van Den Haag, club idemJ. F. D. Doornekamp, van Amster dam, van don „A. N. W.-B.;" en Leishman, van Zaandam, van den „A. N. W.-B.;"terwyi W. Z. Van der Mey, van Leiden, club „Al! Right", den wedstryd voor zyn genoegen medemaakte, omdat hy, als zyndo nog beneden den leeftyd van 16 jaren, niet als werkelyken mededinger kon worden aangenomen. Zo waren alzoo met hun twintigen. Terwyi het publiek langs den straatweg en op het verhoogde gedeelte daarvan belangryk was vermeerderd, zetten de kampioenen zich op het „één, twéé af" van den voorzitter der jury, den heer Frans Netscher, van Rotterdam, op genoemd tydstip allen te geiyk, in ryen achter elkaar geschaard, in beweging, en het duurde niet lang, of van allen was niets meer te zien. Van post tot post kwamen evenwel berich ten, dat er tot Alfen reeds drie ryders geval len waren, zoodat zy den stryd hadden moeten opgeven. Eén hunner zag men zelfs op het terrein, waar het publiek de racers in den namiddag weer stond op te wachten, loopon, of liever binken, met een styf been, dat, naar hyzelf zeide, op twee plaatsen verbonden was geworden. Of hy dat óók voor zyn pleizier uit ryden gaan noemde, hoorden wy niet. Nadat de deelnemers aan den wedstryd vertrokken waren, werd het weder hoe langer hoe fraaier. De zon, eerst zich by tusschen poozen latende zien, bleef vervolgens helder schynen, zoodat parapluies voor parasols moesten gaan dienst doen, om de teere of blozende gezichtjes, hoven lieve toiletjes uit- stekonde, tegen de zonnestralen te beschermen. Toen het ongeveer drie uren word, nam de belangstelling hoe langer hoe meer toe. Tot ver langs den Leiderdorpschen of Utrecht schen straatweg werd opgewandeld of gereden, en hier en daar kon men groepjes langs don kant in het gras zien gezeten met de machi nes naast zich. Het had hier inderdaad iets van een landelyk foest, in de nabyheid der boorden van den trotschen Ryn, nu echter langs eone soms modderige sloot, daarmede in onmiddellyke gemeenschap staande. Onverwachts deden zich velerlei signalen hooren, dat er iets byzonders in aantocht was. En werkelyk, nog voordat er op gerekend was, keerde reeds een der kaïnpioenen terug; het was Cordang, die don weg tusschen Lei denUtrecht en terug (te zamen 100 kilo meter) had afgelegd in 3 u. 21 m. en 37 sec. en dus den door „All Right" uitgeloofden eersten prys had gewonnen, nl. een sieriyken beker met wapen van „All Right" ter waarde van f 75, en eene verguld-zilveren medaille. Na eenige minuten volgde.i daarop nu ook de anderen. De 2de prys, gouden medaille, werd ge wonnen door Witteveen in 3 u. 30 m. 33 sec. de 3de prijs, groote verguld-zilveren med., byna onmiddeliyk daarop door Schrauwen in 3 u. 30 m. 35 sec.; de 4de prys, kleine verg.-zilv. med., door Spaans (wiens tyd niet was opgenomen geworden, omdat by zonder het by den afrit afgegeven nommer eerst onge merkt was binnengereden); 5de prys, groote zilveren medaille, door Van Ees in 3 u. 35 m. 54 sec.; 6de prys, kleine zilv. med., door Doornekamp in 3 u. 37 m. 33 sec.; 7de prys, groote bronzen mod., door Kiuyver in 3 u. 44 m. 13 sec.; 8ste prys, groote bronzen med., door Faasen in 3 u. 44 m. 18 sec.; 9de prys, kleine bronzen med., door Van Appel in 3 u. 44 m. 27 sec.; 10de prys, kleine bronzen med., door Van der Kroft in 3 u. 52 m. 29 sec. [Geiyk men weet, hebben Cordang en Witteveen verleden Zondag by den wegwedstryd Rotterdam Utrecht en terug ook resp. den lsten en 2den prys behaald.] Van de overige aankomenden werd de tyd niet opgenomen. Het elfde kwam terug Peere boom, het twaalfde de Engelschman Neujean, enz. Diens landgenoot Arthur M. Randall had zich vooraf reeds teruggetrokken en was naar Londen teruggegaan, om zoodoende te voorkomen dat ook hy door Nederlanders zou verslagen worden, waarop, volgens som migen, wel eenige kans zou bestaan hebben. Cordang daarentegon krygt, behalve den door „All Right" uitgeloofden eersten prys met beker, nog meer medailles. Aangezien hy nl. thans den weg van 100 KM. heeft afgelegd in 3 u. 21 m. 37 sec., heeft hy daardoor tevens het oud-record van 3 u. 22 m. i sec. vursiagen, aar m ïbyz door itunin# tusschen Susteren en Nymogen gemaakt is, waarvoor hy van de Rotterdamsche vereeniging „Thor", van welke hy lid is, bovendien eene verguld-zilv. medaille verkrygt, alsmede van de Leidsche vereeniging „All Right" nog eene groote zilv. med., omdat hy het eerst ook het keerpunt by Utrecht had bereikt. Niet onopgemerkt mag blyven dat Cordang echter het record nóg korter had kunnen maken dan indertyd Koning deed, ofschoon deze toen onder veel gunstiger omstandigheden reed dan Cordang nü, want laatstgenoemde ondervond gisteren o. a. aan de brug over de Keulsche Vaart by Utrecht oponthoud, doordat die brug, toen hy weer van Utrecht terugkwam, open was, zoodat hy op het denkbeeld kwam zich door oen roeischuitje te laten overzetten. Andere racers, die nog naar Utrecht moesten, verkeerden tegelyk in hetzelfde geval en konden daarna de brug pas seeren, terwyi Cordang aldus varende was. Ook het tydeiyk opon zyn der brug by Gouwsluis moet voor sommige ryders, zooals wy van de uitgezette posten vernamen, oponthoud hebben veroorzaakt, terwyi zy tevens veel ongerief ondervonden der van de Utrechtsche naar de Leidsche kermis komende kermiswagens, welke soms byna de geheele breedte van don weg besloegen en waardoor de wielryders (o. a. Witteveen) er mede in aanraking kwamen, soms bloedende schram men oploopende. By dezen uitslag zy nog vermeld dat, vol gens den by Utrecht, behalve het jurylid den heer J. Van Selms, aldaar, geplaatsten tyd- opnemer den heer H. A. Beets, de tyden, nadat do racers om 11 u. 55 m. van Leiden vertrokken waren, waarop zy het keerpunt even vóór Utrecht passeerden, waren als volgt: Cordang, Van Ees en Faasen tegelyk om 1 u. 27 m. 30 sec.; Spaans 1 u. 27 m. 31 sec.;Doornekamp 1, 29, 20, Witteveen 1, 35, 10, Schrauwen 1, 35, 19, Van der Mey idem, Van Appel idem, Kiuyver idem, Van der Kroft 1, 35, 20, Neujean 1, 39, 40, Saakes 1, 45, 47, Peereboom 1, 45, 50, Maris 2 u. 5 m. 10 sec., enz. Als men by deze tyden trekt de 5 minuten, welke zy vóór twaalven van Leiden waren vertrokken, kan men dus zien hoeveel tyd zy noodig hadden voor den enkelen tocht Leiden - Utrecht. Het record voor 60 KM. was 2 u. 27 m. 22 sec. Terwyi de deelnemers aan den internationalen wegwedstryd bezig waren om zoo hard moge- lyk te ryden, werd er na een déjeuner in het hotel „Central", door de achtergeblevene werkende leden van „All Right" daarentegen een onderlinge wedstryd in het langzaexm ryden over 200 meter langs den Hoogen Ryndyk gehouden, waarvoor het getal deelnemers 9 bedroeg. De pryzen werden behaald als volgt lsto prys, een nikkelen pronktafeltje, door den heer W. Ittmann in 5 min. 49 sec.; 2de prys, eene sieriyke sigarenkist met ivoren lucifersdoosje, door den heer W. De Wys in 4 m. 9 sec.; 3de prys, een juchtlederen sigarenkoker, door den heer R. De Wilde in 3 m. 11 sec. Daarna had, ook voor de leden van „All Right", een jolytwedstryd plaats van 1 KM. ryden (heen) en 1 KM. loopen (terug). Hieraan namen 7 personen deel. De lste prys, ver gulde pendule met twee coupes, werd behaald door den heer H. Ramakers in 2 m. 44 sec.; 2de prys, bronzen thormomoter, door den heer R. De Wilde, on 3de prys, eene meerschuimen sigarenpyp met barnsteen mondstukjo, door den heor W. Ittmann. Van beide laatstgenoemden was de tyd niet opgenomen. Ook tydens deze wedstryden, welke menig maal heelwat vroolykheid onder de toe schouwers wegens de nu en dan vreemde cabriolen teweegbrachten, was een zeer talryk publiek op de been, dat op den Leiderdorp- schen weg tevens werd vergast op eene effectieve hardloopers familie, waarvan de kinderen mede allerlei kunsten te aanschouwen gaven en soms, getuige hun geschrei, op onzachte manier met de machines van heen en weer toerende wielryders of van voorby vliegende posten in aanraking kwamen. Des namiddags was er in het hotel „Leve- dag" een gezellig diner van 43 couverts en des avonds werden door den heer Netscher als voorzitter der jury de pryzen uitgereikt in den tuin der sociëteit Musis Sacrum", waar de wielryders gasten waren, de muziek der schuttery een concert gaf en de tuin met ballons en bengaalsch vuur buitengewoon verlicht werd onder begunstiging van een prachtigen avond. De opkomst der „Musis"-leden met hunne dames was dan ook buitengewoon talryk. De geheele tuin was bezet. Des heeren Geyp'a muziekcorps voerdo oon afwisselend programma zeer verdienstelyk uit en werd luide toege juicht, vooral als hot by herhaling den „AU- Right"-mar8ch of vaderlandscho liederen, tot afwisseling van de toespraken tot de win- naars of der dankbetuigingen aan het bestuur van Musis", deed hooron, en er heerschtq nu en dan in do pauzen eeno opgewekte, doch geeno buitensporige stemming onder de genoodigden, die de hun verleende gastvryheid zich dus alleszins waardig toonden. Geveilde perccelen. Gehouden verkooping aan den Burg alhier, op Zaterdag 21 Juli 1894, ten overstaan van A. Van Leeuwen, notaris te Leiden: Twee huizen met tuinen en schuren, onder Oegstgeest, in de Aloëlaan, Nos. 16 en 17, kooper de heer I. J. Van Hoeken qq., voor f 4480. Het huis met tuin, onder Zoeter- woude, in de Witte Rozenlaan, F. No. 395, kooper de heer A. D. Vygh qq., voor/"2200. Gemengd Nieuws. De glasblazery van den heer H. Meyer, standplaats Turfmarkt, is geene onbekende van het Leidsch publiek. Sedert eenige jaren kan men den heer H. Meyer met zyne glasblazery op de Leidsche kermis vinden; zoo is hy ook nu weder gearriveerd. In zyne inrichting kan men by een bezoek de groote vaardigheid van den heer Meyer bewonderen. Vooral een tweemaster trok zeer de aan dacht. Binnen een kwartier was het scheepje kant en klaar, zonder dat er iets aan ontbrak; zelfs de Nederlandsche vlag was niet vergeten. Ook het garen spinnen van glas van 26 M. lang in velerlei kleuren is zeer belangwekkend. Wy kunnen daarom een bezoek aan deze glasblazery ^een ieder aanbevelen. Terwyi hedenmiddag v. d. Z. onder Zoeterwoude bozig was eene sloot van plant aardige bestanddeelen te reinigen en het oog niet tegelykertyd op zyn wagen kon gevestigd houden, gingen twee „Maandaghouders" er op zitten, waardoor de wagen kantelde en met de dartelen te water ging. De pretmakers en de wagen werden gauw gored. Van de werf der Gebrs. Boot, te Leiderdorp, is met goed gevolg te water ge laten het op zeilage gebouwde yzeren klipper- schip „Johanna", groot 210 ton, gebouwd vooï rekening van den heer T. Keezer, te Medemblik, terwyl de kiel is gelegd voor een yzeren Rynschip, groot 230 last, voor rekening van den heer H. W. Peters, te Rotterdam. In den afgeloopen nacht is by eene vechtparty in het Lange Achterom te VGravenhage een der vechtenden met een mes in den buik en aan den bovenarm ver wond. Hevig bloedende werd hy eerst naar het politio-commissarlaat en later per rader- baar naar zyne woning vervoerd. De dader is in handen der politie. Een kranig schutter! By gele- genheid van het concours, uitgeschreven door het corps Koninkiyke Scherpschutters van Rotterdam, was door het Dagel(jksch Bestuur dier gemeente eene groote gouden medaillj beschikbaar gesteld voor den schutter, die in eene serie van vyf schoten de meeste witte rozen zou schieten en wel tot een minimum aantal van drie. Dit kunststuk werd verricht met een Beau- mont-geweer op 200 Meter door den sergeant majoor-scherpschutter W. Karssen, van het 1ste bataljon der schuttery van Amsterdam. In de afgeloopen weekhebben zich vyf nieuwe gevallen van pokziekte binnen de gemeente Rotterdam voorgedaan. Onder de paarden uit het remontt" depot te Mllligen, welke te Wamel tydatyk grazen, is de kwade droes uitgebroken. Seedi syn een 8 tel aangetaste dieren afgemaakt,

Leidsch Dagblad | 1894 | | pagina 2