Door de Haarlemsche rechtbank is K. v. D., arbeider te Bennebroek, wegens diefstal, veroordeeld tot 3 weken gevange nisstraf. Op de Biltstraat te Utrecht is een paard, gespannen voor een boerenwagen, op hol gegaan. Een voor de Kapelstraat staande lantaarnpaal werd stukgereden, waar door twee personen van den wagen stortten, met het ernstig gevolg, dat één hunner in levensgevaarlijken toestand, een tweede met gebroken ledematen naar het politiebureel vervoerd werden. Een hengelaar, waarschijnlijk door den slaap overvallen, viel in den Buiten- Amstel te Amsterdam. De man kon niet meer worden gered. Ten bewijze hoeveel goede hoop enkelen reeds hebben op een bezoek der Koninginnen aan Brabant en Limburg, kan strekken dat in den „Limburger Koerier" reeds 50,000 illumineerglazen te koop worden aangeboden, „met het oog op de feestelijk heden bij gelegenheid van het bezoek der Koninginnen." Te Schtjndel (N.Br.) i6 gearres teerd en naar de gevangenis overgebracht een 14 jarig meisje, M. O., als verdacht van brandstichting bij don landbouwer Van der Heiden, aldaar. Indertijd is gemeld dat de ont- vanger dor gemeente Westerbork plotseling overleden was en dat na zijn overlijden ge bleken was, dat er in de kas der gemeente een tekort bestond van ongeveor/" 4000. Naar de „N. R. Ct." verneemt, hebben de betrek kingen van dien ontvanger de aanzuivering van hot tekort voor hunne rekening genomen. Uit het door de gemeentepolitie in Den Bosch ingesteld onderzoek omtrent den gisteren vermelden moordaanslag is gobleken dat B. met voorbedachten rado heeft gehan deld en al sinds dagen op zijne vrouw had geloerd. B. heeft alles bekend en is gisteravond op last van den hoofd inspecteur Vossenaer, waar nemend commissaris van politie, naar het huis van arrest overgebracht en ter beschikking gesteld van de justitie. De toestand van do vrouw is nogal gunstig. Onder Vucht maken balddadigen zich des nachts schuldig aan het onbruikbaar maken van drinkwaterputten. Mot teer en petroleum wordt het water verontreinigd en dan steekt men een briefje onder do deur, om zich op zijne heldendaad te beroemen. Lafhartiger kan hot wel niet. Eene vrijerij te Wierden. Een boerenknecht bracht Zondag z()n meisje thuis en toen hy bij het afscheidnemen haar voor de zooveelste maal eeuwige liefde en trouw zwoer, maakte zy van die gelegenheid gebruik, de portemonnaie uit den zak van haren ge liefde te halen, waarin zich, zooals zy wist, ongeveer 10 gulden bevond. Na lang en vergeefsch zoeken deed de jonge ling aangifte by de politie en het mocht den veldwachters Mengerink en Van der Kamp gelukken, haar, de geliefde, tot bekentenis te brengen. Zy had de beurs met het bedrag nog in haar bezit, uitgezonderd f 1, dien zy hare moeder had ter hand gesteld, om daar voor een nieuwen rok te koopen. Tegen haar is proces-verbaal opgemaakt en de jonkman heeft haar vaarwel gezegd. Eene avontuurlijke reis had een zovental Engelsche myningonieurs, dio het binnonland van Marokko tegenover de Can arische eilanden waren ingetrokken om te prospecteeren. Te oordeelen naar eenige monsters erts, welke door Mooren op de kust waren aangebracht, moesten er in het binnenland ryke mynen zyn, en do Engelschen besloten de reis te wagon. Op hun eersten tocht werden zy door een inlandschen stam teruggedreven. Alvorens een tweeden tocht to ondernomen, wisten de EDgelschen door ruime geschenken in geld acht voorname Mooren uit het district over te halen, als gyzelaars aan boord van het Engelsche schip te biyven. Deze voorzorgsmaatregel redde hun het levon, want nauwelyks waren de Engelschen voertig myien het land ingetrokken, of zy werden door een roofzuchtigen stam overvallen en met hun Moorscb escorte gevangengenomen. Na verscheideno dagen in gevangenschap te hebben gesleton, werden zy losgelaten in ruil voor do gyzelaars en tegen een hoog losgeld. De Engelschen gavon toen voorloopig hunno poging op en keerden naar de Canarische eilanden terug. Eener Engelsche dame heeft men te Parys 10,000 fr. in bankpapier en een wissel van 25,000 fr. ontrold. De wissel is gevondon, maar de 10,000 fr. in bankjes niet. Do dief kon met den wissel natuuriyk niets doen. Men seint uit Cow es (eilandWight), d.d. 19 Juli: Een schip, dat bozig was een wrak uit den weg te ruimen, is in de lucht gosprongen. Zeven mannen werden gedood. Te Boriyn hielden de koffiohuis- houders, die nog stcods in oorlog zyn mot de sociaal-democraten, gisteren <»ene vergadering, ton einde te beraadslagen v?ur den toestand. De uitslag was, dat word besloten den stryd vol to houden, daar het verbod der sociaal democratische leiders om hun bier tedrinkon geen overwegenden invloed op het biorver- bruik heeft. Do kans, dat de sociaal democraten by dezen bieroorlog de omhand zullen be houden, wordt derhalve steeds geringer. Het blykt toch v/el degeiykde lang gezochte anarchist .baron" Von Sternberg to zyn, die te Aloxinatz, in Serriö, is gearres teerd. Het parket te Luik hooft nu van de Servische autoriteiten de officiëele kennis geving van de inhechtenisneming ontvangen. De pest te Hongkong b 1 y ft, hoe- wel in mindere mate, nog steeds heerschen. Volgens het laatste, te Londen ontvangen telegram, zyn er tot dusver 2500 menschen aan deze ziekte bezweken. Omtrent de vreeseiyke ramp, welke het Beiersche district Zwaben, land gericht Ebersberg, heeft getroffen, schryft de „Bayerische Kurier" het volgende: Verleden Zaterdag scheen de zon op de lachende velden, gelegen in den driehoek Zwaben, Ebersberg, Grafing. Weinige uren nadat de zon de middag hoogte bereikt had, klonk uit de woningen dier streek een jammergeschreieene vreese- ïyko windhoos had alles vernield; de bloeiende velden waren verwoest, gemalen, alsof kanon nen, met talryke paarden bespannen, erover heen gereden waren. Boomen lagen ont bladerd en ontworteld op den grond en ver sperden met hunne takken weg en straat. De huizon waren ingestort, de dakon weg gerukt en in de velden neergeworpen, met een geweld, dat wy in Duitschland en vooral in Beieren, slechts by naam kendenzy waren een cycloon ten offer gevallen. Al dio schoone dorpen zyn nu een puinhoop geiyk. Indien de oorlog met al zijne verschrikkelijkheden daar ware voorbygekomen, kon het er niet erger uitzien. Byna al de huizen in tal van gemeenten zullen tot den grond afgebroken moeten worden, voor zooverre de cycloon zelf daar niet voor gezorgd heeft. De muren zyn gobar6teD, do daken weggerukt, de zink platen als papier opgerold, de deuren en vensters uit de hengsels gerukt en in duizend stukken geslagen. Van ruiten is natuuriyk geen spoor meer te zien. De kracht des storms te berekenen, is byna onmogoiyk, want wie zal zeggon, hoeveel paardckracht er noodig was om een 100 jarigen eik of eene reusachtige linde met wortels en al uit den grond te trekken? Als stroohalmen rukte do cycloon deze boomen mee en wierp zo ver van de plaats, waar zy stonden, gebroken op den grond. Een beeld van verwoesting biedt de kerk van Forstinning. Het kruis is ge broken, de bliksemafleider weggerukt, geene enkele pan ligt nog op het dak, in het ge welf is een groot gat geslagen, al de vensters zyn verbryzeld. Hot kerkhof, dat om de kerk ligt, gelijkt een oord der verwoesting. Er staat byna geen onkel grafhuis of gedenk steen meer. Centenaars zware grafsteenen zyn opgelicht en over don kerkhofmuur vorro weg in de weide geslingerd. Te Heiligenkreuz, waar de storm oven erg woedde als in Forstinning, werd aan den boer Beek een zyner voeten afgeslagen. Een ooggetuige, Joseph Lehner, wiens huis in een der ergst getroffen deelen van Forstin ning ligt, verhaalt het volgende: Te tweo uren was het zóó donker geworden, dat men in de kamer niets moer kon zien. Eensklaps hoorde ik een gefluit; verschrikt sprong ik op en op hetzelfde oogenblik stortte de noorde lyko muur myner woning met groot gekraak ineen. Ik liep naar buiten. Daar werd ik door eene onzichtbare kracht op den grond go worpen; ik hield my aan het gras vast, maar dat was niet sterk genoeg. De wervelstorm slingerde my 150 meters ver in een aard appelveld, waar ik bewusteloos bleef liggen. Toen ik weer tot myzelven kwam, zag ik dat al myne bezittingen in oen puinhoop ver anderd waren. Do tranen rolden den man over de wangon, terwyi hy dit vertelde on een blik wierp op den puinhoop, waar eens zyn huis stond. In de bosschen ziet het or ellendig uit. Al dio prachtige boomen zyn uitgerukt, gebroken, door olkander geworpen. Er moet spoedig en overvloedig hulp gezonden worden. De treinen brengen duizenden be zoekers, die de dorpen willen zien, welke in tien minuton tyds in een reusachtigen puin hoop veianderd zyn. De ondorwyzer te Buxieres, die by ongeluk een leerling doodstak, toen hy wildo toonen, hoo Carnot werd vermoord, is vrygesproken. Terwjjl Maandagnamiddag eene afdeeling Bonds artillerie te Chicago don groo- ten boulevard naar het Hydepark langs trok, ontplofte een kruitwagen, met het droevig gevolg, dat drie soldaten op de plaats dood bleven, één doodeiyk en drie ernstig gekwetst werden. Bovendien verloren zeven paarden het leven en moeten verscheidene voorbygangers letsel ondervonden hebben. Een der gekwetste soldaten is sedert over leden. De ontploffing ontstond volgens eene andere lezing in een „caisson" en vermoedeiyk door het ontvlammen van oen losgeraakte, tusschen bommen gewreven kardotslont. Terwyi de cholera zich te S t.- Petersburg nog uitbroidt, blyft de ziekte ook te Dantzig heerschen. Sedert 13 Juli hebben zich in deze haven vyf cholera gevallen voor gedaan, zoodat de autoriteiton ook daar de vereischte voorzorgsmaatregelen moesten ne men. Alle ziekte gevallen deden zich daar voor onder de schippers by de houtvlotten. Op 16 Juli word to St.-Petersburg aangifte gedaan van 196 ziekte- en 79 sterfgevallen. In de Belgische gemeenten boven de 5000 zielen zyn van 1 tot 7 Juli do volgende sterf gevallen door cholera of affection choUriforme geconstateerd: te Luik 13gevallen, teSeraiDg 1, te Horstal 1, te Jemeppe sur Meuse 5 en te Angleur 1. Bovendien kwamen echter nog vele sterf gevallen voor in kleinere gemeenten, aan de Maas gelegen, vooral in de provincie Luik. In de grootere gemeenten boven de 50,000 inwonors kwamen, met uitzondering van Luik, in de genoemde week geene sterfgevallen aan cholera voor. Maandag zyn te St.-Petersburg weer 196 personen door de cholera aangetast, van wie 79 overleden. Dinsdag zyn 208 ziekte- en 82 sterfgevallen aangegeven. Te Graudenz aan de "Weichsel zyn acht schippers door de cholera aangetast, één van hen is overleden. De cholera-berichten uit Duitschland bly ven ongunstig. In de oosteiyke provinciën, waar de ziokte uit Rusland is overgebracht, neemt het aantal der ziektegevallen toe en ook heeft zich nu te Berlyn een cholera-geval voor gedaan. Volgens den „Reichsanzeiger" is aldaar namelyk cholera aangetoond by eene vrouw, die op 18 Juli uit St.-Petersburg was aange komen, nadat zy naar het Moabit-gasthuis was overgebracht. De politie deed de woning ontsmetten en trof alle andere voorzorgsmaat regelen, zoodat er geen gevaar is, dat de ziekte zich verder zal verspreiden. Uit Stokholm wordt gemeld dat in de Zweedscbo quarantaine inrichting te Fejan onder de 22 passagiers van het stoomschip „Von Döbeln", aldaar in quarantaine gelegd, drie door cholera zyn aangetastéén is reeds overleden. De quarantaine is verlengd en de opvarenden zyn in tenten aan land in obser vatie gestold. KOLONIËN. BATAVIA, 16-19 Juni. De onlangs wegens het desbewust gebruik maken van valsche bankbiljetten en een erger ïyken en onverbetei lijken levenswandel ver bannen jongste broeder van den Soesoehoenan van Soerakarta krygt te Ternate een onder stand van f 100 's maands, in te houden van do inkomsten van den Soesoehoenan. SoerHbl.) De politie van Solo heeft alweer twee valsche bankbiljetten van f 200 op Kaliose aangohouden. De levering van 100,000 pikols ryst ten behoeve van de mynworkers op Banka gedu rende 1894'95 is toogowezen aan den laag- sten inschryver, togen f 4.92 de pikol. Een van don resident van Djokjakarta ontvangen rapport meldt dat ton gevolge van de steeds voortdurende eruptién van de Merapi de dessa's Krebet en Ngredie, behoorende tot de onderneming Bandjarardjo, door ladoe- bandjir in den nacht van 3 dezer voor een groot gedeelte bedolven en door do bevolking verlaten zyn. De indigo aanplantingen, sawahs met ploengoehs der bevolking van bedoelde dessa's zyn voor een groot gedeelte verwoest, terwyl do kali Gindol ten gevolge van de bandjir een anderen loop genomen heeft en thans door do dessa Ngredie stroomt. Van Boeleleng schryft men aan de „Loc." dat Klongkong en Karang Asem op Bali niet wel met olkaar zyn, o. a. om de volgende gebeurtenis. Een jaartje geleden ontvlood Goesti Tjakra Ida Bagoes, de, zegt men, quasi ontevreden zoon van den Soenan, Klongkong met drie echtgenooten en twee bedienden naar Karang- Asem, en vroeg van den radja van dit land schap, Goesti Ketoet Djelantik, om bescher ming en een bestaan. Beide werden hem ver leend, nadat hy op verzoek van den radja zyne bewering van door zyn vader het land te zyn uitgezet had boöedigd (aan zweren nl. wordt op Bali ovorwegende waarde toegekend). Kort geleden werd er in de desa Aza een sedekah gevierd, waarop de vorst en zyn beschermeling ook verschenen. Op dat feest nu nam deze plotseling eene lans en stak daarmee naar de hartstreek van den radja, doch de punt brak (natuuriyk niet omdat het metaal 6lecht was, doch wyi het een onkwets bare!! radja gold). Die lage handeling van Ida Bagoos naar men wil een gevolg van Klongkongsche wryvery veroorzaakte alge meen de grootste ontzetting en woede. Een der poenggawa's van den radja greep den Ida by de haren en de kris uittrekkende, sneed hy dozen den hals door. Anderen staken hem toen de oogon uit, sneden hem vervolgens den neus en de ooren af en den buik opeD, en hondorden menschen trokken het ïyk daarna aan touwen over den weg naar hot kerkhof, waar het in een kuil werd geslingerd. Daarop ontbood de radja de drie vrouwen van Ida Bagoes, gaf haar kennis van het gebeurde en vroag haar wat zy nu voornemens waren, ('t Is nl. gewoonte op Bali, dat echtgenooten met haren man meesterren, en de vraag van den radja had dan ook alléén ten doel haar ten doode te doemen). De arme vrouwen acht ten zich verantwoordeiyk voor de wandaad van haren echtgenoot en verklaarden zich bereid hem naar de eeuwigheid te vergezel len. Na zich gekramast en gereinigd en in het wit gestoken te hebben welk voor beeld ook de beide getrouwe dienstboden volgden werden allen naar het kerkhof, vlak by de plaats, waar Ida Bagoes begraven lag, geleid en door vrywillige beulen (vaste waren er niet) doodgekrist. Deze gebeurtenis sen hebben niet alleen in gansch Karang-Asem, maar ook in Klongkong veel sensatie ver oorzaakt. De Soenan beweerde dat Ida Bagoes alléén uit ontevredenheid zyns vaders den kraton was ontvlucht en gastvryheid had gezocht by Karang Asem, hetwelk die echter zonder aannemelijke reden, doch alléén in eene vlaag van opiumwaanzin had geschonken door den jongen man doodelyk te beleedigen. Karang Asem daarentegen beweerde dat deze, een deugniet en veel kwaads aan zyn vader willende goedmaken, met medeweten en goed vinden van dezen, zich bereid had verklaard den erfvyand een kopje kleiner te maken. Door don gouverneur-generaal van Ned.-Indië zijn de volgende beschikkingen genomen: Civiel Departement. Bij do werken en opnemingen aan de Solo-rivier: Benoemd: Tot tijdelijk chef der ateliers W. Goudswaard. Belast: Met de waarneming der fanctiën van tijdelijk eecretaris-boskhouder, do gepeneionueerde kapitein der artillerie J. H. G. Brugnis, beiden thans op dag^old bij genoemde werken on opnemiDgen werkzaam. Ontslagen: Op verzoek eervol uit zijne be trekking do commies voor de persoDeele belasting en het patentrocht to Bemarang C. A. Jansen. Beooemd: Tot commies voor do personeele belastiDg on hit patentrecht te Bemarang de ambte naar op wachtgeld W. M. Gallas, laatst griffier van den landraad te Noira (BandaJ; tot commies lute kl. bij den post- en telegraafdienst de ambtenaar op noD-activitcit A. H. F. J. Zeijdel, laatet commies 2de kl. Bij den Waterstiat on 's lands Burgerlijke OpeDb2.ro Werken. Benoemd: Tot ingenieur 2de kl. de iDgenienrs 3de kl. A. Van den Broek en G. A. Van Aroken, met bepaling, dat laatstgenoemde by zijn eorps a la euito gevoerd blijft; tot ingenieur 3de kl. de adepirant iogonieur O. E. Bappard. Belast: Met do waarnem ng der betrekking van adjuuct-eecrotaris der Wees- en Boolelkamer te Semarar g de ambtenaar op noa-activiteit L. VerbooD, laatst hoofdcommies bij de Algemeeno Rekenkamer. Tydelijk gestold Ter hetchikking van den directeur der Burgerlijko Opeabaro Werken, ten einde bij de exploitatie der Staatsspoorwegen op Java te wordoa belast met do waarneming der be trekking van eerdten commies, de ambtenaar op noD-activiteit J. A. M. Scholten, laatstelijk dio be trekking bekleed hebbende. BUITENLAND. Frankrijk. Caserio is door het hof van appèl te Lyon naar de assises verwezen. Hy heeft vyf dagen tyd om van deze beslissing in hoogor beroep te komen, maar aangezien hy daarvan waar- schynlyk geen gebruik zal maken, kan men de openbare behandeling, die in ééne zitting zal afloopen, tegen 26 of 27 Juli te gemoet zien. Caserio heeft nog geen verdediger gekozen. Indien hy niet gediend is van den advocaat Prodeimer, uit Milaan, tot wien de familie zich had gewend, dan zal hem ambtshalve een verdediger worden toegevoegd uit de leden van de balie te Lyon. De Italianen te Lyon, die de slachtoffers der volkswoede zijn geworden na den moord op president Carnot, hebben aanvragen om schadevergoeding ingediend, welke te zamen 2,000,000 fr. bedragen. Leconte De Lisle stierf aan de gevolgen van infiuenza in verband met eene hartziekte. Zaterdag-middag zal het stoffelyk overschot van den dichter te Saint Sulpice begraven worden. Gisteren was het in de Kamer de eigen- lyke stryd over de anarchisten wet; er waren niet minder dan 37 amendementen te behan delen. Reeds dadelyk in het begin was de zitting zeer woelig. Om half vier besteeg de socialist Jules Guesdo de tribune en ontwikkelde zyn tegen voorstel tot afschaffing der perswetten van 1881 en 1893, die, volgens hem, de dynamiet- aanslagen haddon doen toenemen. De mannen van het centrum, beweerde hy, hadden do anarchie in het leven geroepen. Het socialisme, vervolgde Guesde, heeft altyd de anarchie bestreden, zelfs als zy niet be stond (algemeene hilariteit). Sinds zeven jaar heeft het socialisme den stryd tegen de anar chie aangebonden, terwyl de bourgeoisie slechts toekeek en het socialisme met de anarchisten liet vechten (luidruchtige uitroepen). Per slot van rekening zyn de anarchisten agenten van de bourgeoisie (protest van het centrum). Om zyne beworingen to staven, las spreker uit een boek van Andrieux, gewezen profeet van politie, zinsneden voor, die hy als zoovele bekentenissen beschouwde. Ten slotte wondde spreker zich dreigend tot de leden van het centrum: „Gy kunt gevangenzetten endepor- teeren zooveel gy wilt; in 1898 zullen de socialistische kiezers drie millioen tellen." Deze voorspelling werd door de socialisten met een oorverdoovend applaus begroet. De republikein Deschanel las daarna uit een book van Guesde, waarin de sociale revo lutie door alle middelen wordt verheerlykt, eenige brokstukken voor, om aan te toonen, dat er geen onderscheid is tusschen de theorieën van Guesde en dio van de anarchisten. (Hevig protest van de socialisten, terwyl het centrum uitbundig applaudisseerde). Onder een heftig rumoer werd de zitting voortgezet. Do regeering bleef in de meerder heid; al de amendementen der oppositie wer den verworpen, dat van den socialist Jules Guesdo tot afschaffing der perswet van December 1S93, met 394 tegen 82 stemmen. De republikein Dumas ontwikkelde een ander tegenvoorstel, bepalende dat de anar chistische misdryven aan de rechtspraak der jury onderworpen bly ven. Dit tegenvoorstel werd doer Dupuy on den rapporteur der com missie Lasserre bestreden, en met 298 tegen 238 stemmen verworpen. Do socialist Viviani stelde als amendement voor, de overtredingen, by deze wet voorzien, aan het oordeel der jury eener correctioneele rechtbank te onderwerpen. Dit werd met 340 t3gen 149 stemmen verworpen. Gisterochtend is het stoffelyk -overschot van president Carnot in het Panthéon neer gelaten in de groeve. Mevrouw Carnot, hare zonen en de leden van het militaire huis van den vermoorden president, woonden deze laatste plechtigheid by. Carnots lyk werd geplaatst tegenover het graf, waar het lyk van zyn grootvader is bygezet. Mevrouw Carnot legde een krans op de lykkist met het by schrift: „Aan mijn echtgenoot 1" terwyl de zonen hun vader eene dergelijke laatste hulde brachten. Na afloop dezer plechtigheid keerde mevrouw Carnot terug naar hare nieuwe woning in de Rue d'Alma, waar zy voorloopig verblyf zal houden. President Casimir Périer heeft nu zijn in trek genomen in het Elysée. De heer en mevrouw Périer hebben in het paleis dezelfde appartementen betrokken, welke door den lieer en mevrouw Carnot werden bewoond. Te Nizza is de Italiaan Bonardo, die na Carnots moord in een koffiehuis zeide: „Dat is goed gedaan: zoo ga het allen, Crispi incluis", door de rechtbank tot zes maanden gevangenisstraf veroordeeld. Gisteren ontving de heer Casimir Périer den Italiaanschen journalist Bonghj, die, na het perscongres te Antwerpen te hebben by- gewoond, zich naar Parys heeft begeven. De heer Bonghi, die tot de toongevende Italiaan- 6che journalisten behoort, hoopt de verzoening tusschen Frankrijk en Italië te bevorderen. Heden wordt den heer Bonghi in het Hotel Continental een groot feestmaal aangeboden namens het comité der republikeinsche pers te Parys. Duitschland, De toestand van den Berlynschen hoog leeraar Von Helmholtz wordt iets gunstiger.' De patiënt heeft nog niet het gebruik zyner ledematen herkregen, maar het bewustzyn keert terug en de krachten nemen toe. On danks deze voorloopige verbetering, blyft toch de toestand van den geleerde nog zeer gevaarlyk. Keizer Wilhelm is op zyne reis naar de Noordpool te Drontheim aangekomen. De „Hohenzollern", het keizerlyk jacht, waarmede de keizer en de keizerin doze reis maken, heeft het anker in de haven laten vallen en zal daar eenige dagen biyven, daar de keizer voornemens is zich tot het maken van eenige uitstapjes aan land te begeven. Tegelyk met de „Hohenzollern" kwam ook de passagiers boot „Augusta Victoria", welke insgelyks een aantal toeristen naar het noorden moet brengen, te Drontheim aan. De Duitsche keizerin wordt Zaterdag van de Noorsche reis te Wilbelmshöhe teruggewacht. Italië» Het hof van assises heeft gisteren den anarchist Lega, die de vorige maand een aan slag pleegde op den minister-president Crispi, tot 20 jaren tuchthuisstraf veroordeeld. Men zal zich herinneren dat voor eenige weken, toen de heer Crispi naar de Kamer reed, een man een revolverschot op Crispi loste, evenwel zonder den minister of den secretaris, die naast hom in het rytuig zat, te treffen. By het proces is het gobleken, dat do man, een zekere Lega, waarheid had gesproken, toen hy vertelde dat hy tot de anarchisten behoorde. Zwitserland. De nieuwe anarchisten wet treed f op het eindo dezer maand in Zwitserland iu werking. Tot nog toe had de Bondsregoering geen ander wapen togen do anarchisten dan de uit zetting uit het land. De misdaden der anar chisten vielen onder het strafrecht der ver schillende kantons en alleen de nieuwste kantonnale strafwetten bevatten bepalingen over hot maken, verspreiden en gebruiken van ontplofbare stoffen. Strafbepalingen tegen aan sporing tot anarchistische misdaden ontbre ken geheel. Enkele kantons, zooals Uri en Nidwaldon, hebben in hot geheel geene wet boeken van strafrecht. Do nieuwe anarchistenwet bestraft het ge bruik van ontplofbare stoffen met misdadige bedoelingen mot minstens tien jaar tuchthuis. Wie ontplofbare stoffen vervaardigt, van welke hy kan veronderstellen dat zy tegen personen of zaken zullon worden aangewend, krygt minstens vyf jaren tuchthuis. Met minstens zes maanden gevangenis wordt gestraft wie ontplofbare stoffen, van welke hy het mis dadig gebruik kan vermoeden, in bezit neemt, bewaart of aan anderen overgeeft. Langjarige tuchthuisstraf treft ook degenen, die tot anar chistische misdaden aanmoedigen of aanleiding geven. Geschiedt dit door iJUdel van de pers, dan zyn allen strafbaar, die er aan deel hebben genomen. Aan eene internationale overeenkomst tegen de anarchisten heeft Zwitserland geweigerd deel te nemen. De Zwitsersche regeering heeft besloten, den anarchist Reano over de grenzen te zetten, maar eerst moet hy nog gevangenisstraf onder gaan wegens diefstal. Reano woonde te Neüchatel, sinds hy in 1892 uit Frankryk was verbannen. Hy stond in betrekking met de Zwitsersche anarchisten. - Het volgende internationale journalisten congres, dat in dit jaar te Antwerpen is gehouden, zal plaats hebben te Genève. Naar men weet, werd de keuze der stad, waar het congres weer zal byeenkomen, overge laten aan het bestuur, daar de leden het daarover niet eens konden worden. De be stuursleden hebben zich nu verklaard voor Genève, welke stad mot St.-Petersburg in aanmerking kwam. België» Koning Leopold heeft met den graaf van Vlaanderen en de ministers van justitie en landbouw een bezoek gebracht aan de land bouwkundige tentoonstelling te Brugge. De bevolking, die den koning hartelyk ontving, gebruikte deze gelegenheid tevens voor eene betooging ten gunste van eene zeehaven en te midden van allerlei Welkom's en Leve's las men herhaaldelyk„Leve Brugge Zeehaven!" - Men heeft besloten het stadhuis van Leuven geheel te herstellen. De stad zal voor een derde en de provincie voor een vierde voor de kosten opkomen. De werken zullen 3Q jaren duren.

Leidsch Dagblad | 1894 | | pagina 2