N°. 10551. Dinsdag 17 Juli. A0. 1894. feze (Courant wordt dagelijks, met uitzondering van (Zon- en feestdagen, uitgegeven. Leiden, 16 Juli. LEIDSCH DAGBLAD. Voor Leiden per 3 Franco per post-• Afzonderlijke Nommers PRIJS DEZER COURANT; maanden. f 1.10. 1.40. 0.05. PKIJS DEK ADVEKTEITTIÊN: Van 1 6 regels f 1.05. Iedere regel meer f 0.17J. Grootero letters naar plaatsruimte. Voor het incasseeren buiten de stad wordt f 0.05 berekend. Officieelo Keanisgevingen. SCHUTTERIJ. Burgemeester en Wethouders van Leidon brengen ter slgemeene kennis, dat de Commissie, volgens art. 15 der Wet op do Sohutterüon, van den llden April 1827 (Staatsblad No. 17). benoemd tot het onderzoeken van en beslissen omtrent de redenen van vrijstelling en uitsluiting, zal vaceeren op het Raadhuis dezer gemeente, op Donderdag den 19ucn Juli aanstaando, 'e voormiddage te tien uren en 'a namiddags te één uur. naar gelang dit in de oproei iogebiljetten aan ieder der belanghebbenden zal worden kenbaar gemaakt. En worden dionevolgene opgeroepen: 1°. al de zoodanigen, die aan de loting van dit jaar deelgenomen hebben; 2°. degenen, die sedert do vorige inschrijving alhier zijn komen wonen en geboren zgn in de jaren 1860 tot 1868 ingesloten; 8®. zij, die ambtshalve zijn ingeschreven en eenige reden tot vrijstelling vormeenen te hebben; 4°. degenen, die na hunne in-dienst-stelling bij do Schutterij rucht op vrijstelling hwbbon verkregen; alsmede, die bg het Bataljon om lichaamsgebreken tfldelgk zijn vrijgesteld, en 5°. degenen, die volgens art. 8 L. en M. der Wet, als tot de nacht- of brandwacht behooroDde, lijf- of huiebedienden zijnde, of bedeeld wordende, of wel als gepa8porteerde zcemiliciens, kraobtens art. 160 der Militiewet, vrijstelling kunnen erlangon; om zich voor gemolde Commissie te vervoegen, op hovengomolden dag, al ware hot dat bij hon geen oproepinga-biljet was ontvangen, ten einde over do ingediende reclames uitspraak worde gedaan, terwijl zij, die aiedau niet versehijuon, geacht zullen worden geeDe reden tot vrijstelling te hebben on mitsdien, overeenkomstig art. 16 van Zijner Majesteits beslnit van den 28sten Juni 1828 (Staatsblad No. 42), voor zooverre zij dienstplichtige nommers getrokken hebben, bij de 8chutterij zullen worden ingelijfd. Burgemeester en Wethouders voornoemd, Leiden, F. WAS, Burgemeester. 12 Juli 1894. E. KIST, Secretaris. De uitslag van het admissie-examen aan de Hoogere Burgerschool voor Jongens is als volgt: Aantal adspiranten: voor de 1ste klasse 67, 2de kl. 3, 3de kl. 4, 4de kl. 3, dus totaal 77. De uitBlag was: lste klasse: niet opgeko men wegens ziekte 4, toegelaten 46, toegelaten voorwaardelijk 6, toegelaten op diploma (van andere scholen) 2; afgewezen 11. 2de klasse: toegelaten op diploma 1, afge wezen 1. 3de klasse: toegelaten 4, toegelaten op diploma 2. 4de klasse: toegelaten 1. Tot de lste klasse zijn toegelaten: J. W. Beyjerinck, J. J. Gunthermohr, H. F. Ferwerda, H. V. Adam, G. A. E. Duyckor, P. Du Croix, J. A. AlsdorfT, A. M. Van Deventer, J. W. N. FranckeD, L C. J. Kuyl, A. Thors, K. Schouten, L. L. N. Regeur, K. N. Korteweg, W. Van Hasselt, J. Beek, P. J. J. v. d. Hora v. d. Bos, J. M. Obreen, C. Van der Hoeven, R. Horst, F. J. H. Bol, J. C. Jeekel, M. J. Juta, W. A. Horst, A. Hakkert, A. Los, W. P. Smit, C. A. Kruyff, J. A. J. M. Filbry, H. Van Manen, H. Martin, K. H. J. Timmermann, L. Van Gogb, J. E. Oltmans, P. H. Roessingh, A. J. J. Sanders, H. H. Verhoog, E. S. Slot, E. L. Soesman, A. Visser, H. A. Van Oorde, E. W. WUbrands, J. A. De Koning, C. P. Kuiper, J. C. Mulder, D. Hartgeriuk, W. F. Winckel en J. J. Krak (voor niet alle vakken). Voor waardelijk W. M. Hacfoort, W. Van Geer, J. J. H. Brussee, F. L. Ter Meer en J. P. Boogaert. De candidaten zijn gerangschikt naar de wijze van oproeping. Tot de 2de klasse toegelatenJ. M. Obreen. Tot de 3de klasse toegelaten: W. S. Jong mens, C. W. Ten Brink, J. De Blaauw, L. G. De Jonge, J. H. Ten Holten en J. N. H. Pel. Tot de 4de klasse toegelatenF. H. Prager. Te Noordwijk, in hot „Hof van Holland", hield Zaterdag de Vereemging van Onderwijzers en Onderwijzeressen in het arrondissement Leiden, onder leiding van haren voorzitter, den arrondissements-schoolopziener Jhr. mr. J. Beelaerts van Blokland, hare negende jaarlyk- sche vergadering. Zy werd bijgewoond, be halve door een honderdtal leden, waaronder Blechts enkele dames, door den burgemees ter van Noordwijk, Jhr J. K. J. Qusrles van üfford, en den gemeente secretaris, tevens lid der plaatselijke schoolcommissie, den heer E. De Groot. In zijne openingsrede, die herhaaldelijk door luide bewijzen van instemming werd afge broken, verwelkomde de voorzitter alle aan wezigen en dankte het gemeentebestuur van Noordwijk voor zijne belangstelling in deze vergadering. Daarna, herinnerende aan enkele belangrijke feiten en vraagstukken, die sedert de vorige bijeenkomst de onderwijzerswereld in beweging hadden gebracht, gewaagde spreker van de te Leiden tot stand gekomen nieuwe ver ordening, die de positie der tweede onderwijzers eenigszins verbeterde en waaraan hij met genoegen had medegewerkt. Voorts verheugde spreker zich over den goeden geest, die in dit arrondissement heerschte, in tegenstelling met het woeien van socialistische en anarchistische onderwijzers in andere streken, en gaf onver holen te kennen, aat hij de door deze Heden uitgesproken gevoolens en beginselen met eene waardige vervulling van de taak des onderwij zers geheel in stryd achtte. Over de vraag, of het hoofd eener school eene eigen ldass9 kan hebben of niet, had spreker nog geene vaste overtui ging; maar hiervan was hij zeker, dat samen werking van hoofd en personeel noodzakelijk is voor den bloei eener goede school. Met den wensch, dat ook deze bijeenkomst hieraan bevorderlijk z(jn mocht, verklaarde de voor zitter de vergadering voor geopend. De heer G. Gesink hield eene belangrijke rede over het „Herhalings onderwijs." De ge schiedenis van dat onderwijs, de oorzaken van zijn kwjlnenden toestand, als daar zijn: geringe belangstelling bjj gemeentebesturen, ouders, werkgevers en hen, voor wie dat onderwijs noodzakelijk is; de karige be zoldiging hier en daar van hen, die dat onderwijs geven, werden door den spreker in helder licht gesteld. Daarna besprak hij de middelen, om daarin verbetering te brengen, en het H. O. uit den staat van kwijning tot een zekeren graad van bloei te doen komen, op eene wijze, die tot aandachtig luisteren dwong en van sprekers liefde en toewijding getuigde. De heer H. C. Van der Heyde hield eene geestige voordracht over „Orde", welke her haaldelijk groote hilariteit verwekte, maar waar uit de aanwezige tal van nuttige wenken over de handhaving der orde in de school distilleeren konden. In een daverend applaus uitte de vergade ring haren dank aan de beide sprekers. Inmiddels was de rekening van den penning meester nagezien en in orde bevonden. Zy sloot met een voordeelig saldo van f 120.47. De bibliotheek van het arrondissement be vindt zich in goeden staat, dank zy de zorgen van den bibliothecaris, den heer J. Wuyster. Een herdruk van den catalogus zou door het bestuur in overweging genomen worden. In plaats van de aftredende bestuurderen, de hoeren S. P. Perdyk, J. A. Hueber en G. Mulder, werden gekozen de heoron L. Ver maas, "W. G. Streefkerk en J. B. Meynen. Eerstgenoemde, ter vergadering aanwezig, nam zyne benoeming aan, en werd, in eene samen komst van het bestuur, na afloop der verga dering, als secretaris benoemd en geïnstalleerd. Nadat de burgemeester van Noordwyk, ook namens den heer De Groot, den voorzitter had gedankt voor de welwillende ontvangst, en verklaard dat zy met veel genoegen deze byeenkomst hadden bygewoond, tevens Noord wyk voor een herhaald bezoek aanbevelende, sloot de voorzitter de vergadering. Volgens besluit der vergadering zal de vol gende byeenkomst gehouden worden aan „De Vink", by Leiden. - Het aantal bezoekers der Ryksverzame- lingen en monumenten, gedurende hot 2de kwartaal van het jaar 1894, bedroeg; Koninklyk kabinet van schilderyen te 's Qravenhage 8205, museum Meermanno Westreenianum te 's-Gravenhage 41, Konink lyk Penningkabinet te 's-Gravenhage 93, RyksMuseum te Amsterdam 84,856, Rijks- Museuin van Oudheden te Leiden 1678, flyks- Ethnographisch museum te Leidon 76, Ryks- kabinet van prenten te Leiden 42, Historische zaal in het Prinsenhof te Delft 1913, Gevan genpoort te 's-Gravenhage 6233, Muiderslot 463, Ruïne van Brederodo 4249, Monument te Heiligerlee 1045. - Dr. F. J. Los, predikant te Bruchem, dezer dagen beroepen naar Ee (Friesland), heeft voor dat beroep bedankt. - Volgens eene door de werklieden-kies- vereeniging „Ontwikkeling", te 'e Gravenhage, verspreide circulaire, bedraagt het aantal vor- eenigingen, welke instemming hebben betuigd met |het door haar genomon besluit, om den oud minister Tak Van Poortvliet een hulde blijk aan te bieden, 98. Het voorloopige plan, het aanbieden van een album, voorzien van de namen der deel nemende vereenigingen, met de namen van voorzitter en secretaris, blyrt gehandhaafd. Op een nader te bepalen dag zal dit album na eerst tentoongesteld te zyn geweest, den heer Tak worden aangeboden door eene com missie, bestaande uit het bestuur van Ont wikkeling" en eenige bestuurders van deel nemende vereenigingen. - HH. MM. de Koningin en de Koningin- Regentes hebbon aan de Nederlandsche Ver- eeniging voor hulpbetoon, te Antwerpen ge vestigd, eene som van 250 gulden gezonden, als bewys van hare belangstelling in het streven der vereeniging. - Naar men verneemt, heeft de heer D. Noest, directeur van het post- en telegraaf kantoor te Hoogezand, eervol ontslag uit zyne betrekking aangevraagd. Den 22sten Juli a. s. zal de Provinciale Vereeniging van Ambtenaren ter gemeente secretarie in Zuid-Holland te Delft, in het hotel „Balkenende", Noordeinde, weder eene algemeene vergaderiDg houden. Behalve eenige loopende zaken, zal in dezo vergadering thans eene beslissing worden genoihéu in zake het al- of niet toetreden tot den Bond van gemeente ambtenaren in Nederland. De prins-regent van Beieren bracht, naar uit München wordt gemeld, Vrydag-avond in het hotel „Vier Jahreszeiten" een bezoek aan onze Koningin en do Koningin-Regentes. Zaterdag hebben beide Vorstinnen opnieuw de bezionswaardighedon der stad bezichtigd. De terugkomst van H.H. M.M. de Koningin nen te Baarn is nader bepaald-op Donderdag 19 Juli des morgens omstreeks 9 uren. Hr. Ms. pantserdekschip „Koningin "Wilhelmina," commandant de kapt. ter zee P. Zegers Veeckene, werd Zaterdag te Nieuwe- diep geïnspecteerd door den schout by-nacht C. E. Uhlenbeck, directeur en commandant der marine, en vertrok in den namiddag naar zee, tot het maken eener oefeningsreis. Het schip zal een paar dagen in de Noordzee kruisen en daarna koers zetten naar Plymouth. Reeds is door bewoners van 35 verschil lende straten en pleinen te Middelburg be sloten deze straten te versieren by gelegen heid der komst van de Koninginnen. Het bedrag der vrywillige bydragen tot bestryding der hosten beloopt reeds verschei dene duizenden guldens. Naar wordt medegedeeld, zal oerst binnen 2 a 3 weken definitief beslist kunnen worden of Hr. Ms. ramtorenschip lste kl. „Evortsen", hetwelk op de werf der Koninklyko rnaat- schappy „De Schelde" te Vlissingen in aan bouw is, by de komst van HH. MM. de Koninginnen aldaar te water zal kunnen worden gelaten. Aan het staatsexamen tot toelating aan de Universiteit namen verleden week deel acht candidaten voor de faculteiten der rechts geleerdheid, godgeleerdheid of lotteren. Toe gelaten zyn de heeren F. A. Barge, A. M. Berkhof, H. M. E. Bremer, J. Coenegracht, L. J. A. Du Quesne. Afgewezen werd één candidaat. Twee candidaten trokken zich in den loop van het examen terug. Voor de faculteiten der geneeskunde of der wis- en natuurkunde werden vier can didaten geëxamineerd. Toegelaten zyn de heeren P. H. L. Heeneman en B. Terwindt. Afgewezen werden twee candidaten. Door het hoofdbestuur der Vereeniging voor Christelyke onderwyzers in Nederland is aan den minister van binnenlandsche zaken een adres verzonden, om, met het oog op het gebrek aan onderwyzers, ook dit jaar aan te dringen op wyziging van het koninklyk besluit in zake het aantal onderwyzers, dat op 1 Jan. 1895 gevorderd wordt. Ter voldoening aan het bepaalde by art. 14 der wet van 4 April 1890 (Staatsblad No. 62) wordt door den minister van financiën bekend gemaakt dat op 1 dezer, overeen komstig het bepaalde by art. 11 bis der wet van 22 Dec. 1863 (Staatsblad No. 148), zooals die is gewijzigd by de wet van 7 Aug. 1888 (Staatsblad No. 122), aan de Nederlandsche Bank wegens te verstrekken voorschotten in onderpand was gegeven een bedrag van f 3,600,000 in schatkistbiljetten. (Sts.-Gt.) De minister van binnenlandsche zaken heeft ingetrokken op hun verzoeklo. de aan dr. E. F. Kossmann verleende toelating als privaat docent in de facultc-it der letteren en wy8begeerte aan de Ryks-universiteit te Utrecht; 2o. de aan dr. J. C. Koningsbergen verleende toelatiDg als privaat-docent in de faculteit der wis- en natuurkunde aan die universiteit, heiden met ingang van 15 dezer. Naar men verneemt, bestaat het voor nemen het weder onthullen van het standbeeld van De Ruyter te Vlissingen zoo luisterryk mogelyk te vieren. Een groot aantal oorlogs schepen, o. a. de „Atjeh", „Wilhelmina", „Reimer Claeszen", enz. en nog meer andere, zal er by tegenwoordig zyn. De tentoonstelling van hedendaagsche Schilder- en Beeldhouwkunst te Npmegen is gedurende de algeloopen week bezocht door 1921 personen. Aan den artillerie cursus te Delft zyn bevorderd van het 2de naar het 3de studie jaar de volontairs sergeant: C. Ringeling, jonkheer W. Röell, B. W. J. Van Panthalcon baron Van Eek, H. J. N. Kat, W. H. E. Vrydag, B. Th. Paets; en van het lste naar het 2de studiejaar de volontaire-korporaalJ. C. Tin bergen, P. Keulemans, F G. H. Scherer, F. Bezoet de Bie, O. G. C. Beelaerts. De kapt. L. W. Van Hoek, van het 8ste reg. inf. te Doesburg, is benoemd tot adjudant vaD den commandant der Nieuwe Holland8che Waterlinie te Utrecht. Door het Provinciaal Utrechtsch Genoot schap van Kunsten en Wetenschappen zyn voor de afdeeling Rechtsgeleerdheid en Staats wetenschappen uitgeschreven de volgende prysvragen 1. Een geschiedkundig en wetenschappeiyk overzicht van de Nederlandsche bronnen van het zeerecht. 2. Eene geschiedenis van het gevangenis wezen in Nederland tot het einde der vorige eeuw. 3. Do staatkundige geschiedenis van Frios- land tot aan de regeering der vorsten uit het Saksische Huis. 4. Eene geschiedenis van het Oostenryksch bestuur in het Sticht Utrecht (15281577), bepaaldelyk met het oog op de veranderingen, gebracht in den ouden regeeringsvorm van het Sticht. De minister van marine heeft den luit. ter zee lste kl. W. Van Voss met 1 Augus tus a. s. eervol ontheven van de betrekking van adjudant van den directeur en comman dant der marine te Amsterdam en belast met het bevel overHr. Ms. kanonneerboot „Braga". Hy wordt in gemelde betrekking vervangen door den luit. ter zee lste kl. E. De Haan, die met denzelfden datum eervol wordt ont heven van hot bevel over Hr. Ms. kanon neerboot „Lynx", terwyl laatstgenoemde ver vangen wordt door den luit. ter zee lste kl. A. W. F. C. Van Woerden, die mede met gelyken datum eervol van het bevel over Hr. Ma. kanonneerboot „Braga" ontheven wordt. De school voor m. u. 1. o. voor meisjes te Veendam is, wegens gemis van behoefte, onder goedkeuring der God. Staten, opgeheven. Iedere Veendamsche leerling kostte, na aftrek van subsidie en schoolgeld, der gemeente 240. Op de voordracht voor het hoogleeraars- ambt aan de Universiteit te Praag, in de chi rurgie (vacant door het vertrek van prof. Gu8sendauer naar Weenen), komt ook voor prof. Rittor von Eiselsberg, te Utrecht. Met hem zyn de prof. Nicoladini, te Innsbruck, en Wölfler, te Graz, voorgedragen; de drie voor- godragenen waren allen assistenten van wylen Billroth. De gewone audiëntie van den minister van oorlog zal op 19 dezer niet plaats hebbon. Het stoomschip „Prinses Sophie", van Batavia naar Amsterdam, passeerde 14 Juli Gibraltar; de „Schiedam" vertrok 15 Juli van Rotterdam naar Nieuw-York; de „Utrecht" arriveerde 15 Juli van Batavia te Rotterdam; de „Werkendam" vertrok 14 Juli vanNieuw- York naar Rotterdam. By koninklyk besluit is de kapitein jhr. S. M. S. De Ranitz, van den grooten staf, adjudant van H. M. de Koningin, op zyne aanvrage, op pensioen gesteld en het bedrag van het pensioen bepaald op f 1517 's jaars. Do heer H. N. Brouwer, eerste klerk by het departement van buitenlaudsche zaken, benoemd tot kanselier by Hr. Ms. gezantschap te Londen. Provinciale Stalen van Zuid-Holland. By het verder afdeelingsonderzoek der prov. begrootingen wenschte men algemeen den Hoofdingenieur van den provincialen waterstaat, die dit jaar gedurende 20 jaren zyne betrekking zal hebben vervuld en de twee groote werken de brug over de Oude Maas en de verbetering van het vaarwater tusschen Ryn en Schie voltooide, een bewys te geven dat zyne toewyding aan de pro vinciale belangen door de Staten op hoogen prys wordt gesteld. De commissie van rap porteurs noodigt daarom Ged Staten uit de noodige voorstellen te willen doen om aan den Hoofdingenieur een stoffeiyk biyk van waardeering te geven, in den vorm, dien zy het meest geschikt oordeelen. Verder werd aan Ged. Staten aanbevolen eene pensioenregeling te ontwerpen voor het sluis- en brugpersoneel en voor de kantonniers der provincie. Aangedrongen werd op het beweegbaar maken der bruggen in hot kanaal Ryn Schie, op verbetering van het vaarwater tusschen Overschie en Schiedam, op ver schaffing aan de leden van eene kaart van het voltooide Ryn Schie-kanaal. Op do vraag of in 1895 reeds een aanvang zal worden gemaakt met do werken tor verbetering van den waterweg tusschen don Usel en de Ringvaart van den Haarlemmermeerpolder werd geantwoord dat dit zou geschieden, als er gelegenheid voor bestond, maar 1895 vermoedeiyk noodig zal zyn om de onteigening van perceelen te verkrygen. Hulde werd gebracht aan de toewyding van den heer Hingman voor de regeliDg en beschryving van gemeente en waterschapa- archieven. Ten aanzien van het gevraagde subsidie in het onderhoud der haven van Maassluis heeft de Commissie uit de Staten in een belang- ryk rapport uiteengezet dat de kosten, die de krachten der gemeente te boven gaan, door bet Ryk dienden te worden vergoed, daar het algemeen Ryksbolang in hooge mate betrok ken is by het op behoorlyke diepte houden van de Maassluissche haven. De vaartuigen van het loodswezen en van den dienst der administratie der belastingen zyn daar ge- stationneerd en moeten by dien waterstand de haven in en uit kunnen gaan. De Commis sie vleit zich dat de Regeenng alsnog zal worden overtuigd van de billykheid. cat het Ryk in deze het geheelo bedrag der niet door de gemeente te dragen kosten vergoede. Zy zou daarom willen voorstellen Ged Staten uit te noodigen ter bekwamer tyd met de Regeering te dezer zake in nader overleg te treden, doch omdat daarmede eenige tyd ge moeid zal zyn en intusschen het behooriyk onderhoud der haven niet in gevaar mag worden gebracht, stelt de Commissie voor gedurende 1895 en 1896 hel subsidie toe ta staan van det koeten, mits Maassluis ten minste f 3000 telken jare bydrage en het Ryk minstens evenveel bydrage als de provincie. Gemengd. Nieuws, Nu het gebruik van hel gasgloei licht meer en meer in zwang komt en niet alleen de openbare gebouwen daarmede ver licht worden, maar ook vele particulieren zich dat licht aanschaffen, zal het onzen lezors zeker aangenaam zyn te vernomen, dat door den heer J. L. Creyghton een nieuw gloeilicht in den handel gebracht is, dat hét Auer'sche in vele opzichten overtreft. lo. is het Kindermann's gasgloeilicht zoo boet bet nieuwe zachter van kleur en in plaats van eene groen-witte hoeft het een6 zeer fraaie blauw-witte tint; 2o. is de licht sterkte grooter en is de brander van solider constructie; 3o. is het gloeilichaamduurzamer en, last not least, is het geheels toestel gced- kooper. Ook zyn do kousjes afzonderlyk verkryg- baar en kannen die op de bestaande Auer'sche branders gebruikt worden. Op dit gebied is dus ook reeds vooruitgang waar te nemen, en waar de heer Creyghton, die het eerst het gasgloeilicht alhier invoerde, ons verzekert dat al de boveugenoemdo goede eigenschappen werkelyk aanwezig zyn, durven wy eene proefneming gerust aanbevelen. De heer Creyghton toch is in zaken te gunstig bekend, dan dat wy aan zyn beweren zouden mogen twyfelen. By den gisteren, op het terrein der Leidsche Cricket-Club gcspeelden cricket- wed8tryd, tusschen de Amsterdamscho Cricket club „Volharding" en de „L. C. C.", maakte de L. C C. in de lste inning 67 punten en in de 2de inning 46. Het totaal van „Volhar ding" bedroeg 33 en 13 voor het verlies van 3 wickets De L. C.-C. behaalde dus de over winning niet 84 punten op de eerste inniDg. Zaterdagavond had in het „Zuid- Hollandsch Koffiehuis" aan den Stationsweg wederom eene uitvoering plaats van do Dans en Tooneelclub „Entre Nous". De heor G. De J. riep het gezelschap oen welkom toe, wenschte allen veel genoegen en vertrouwde dat iedereen wel zou willen mede werken om dat genoegen zooveel mogelyk to bevorderen, en eindigde met den wenscb,dat de Club nog lang moge blyvon bestaan. Het eerste gedeelte van den avond was bestemd tot het doen van een tiental voor drachten, welke alle goed voldeden, en wel: „De Verkiezingsstryd", „Ach, hoe talentvol", „De Schoorsteenveger", „Hot paartje van Monnikendam", „Miskend genie", „Daar was ereis", „Kobus do Belloman", „Twee char mante Dames", „Myu Katrion" en „Griet, Griet, Griet". „Vooral de beer H. J. Van Leeuwen, die „De Verkiezingsstryd", „Miskend genie, „Do Schoorsteenveger", „Kobus do Belleman" en „Myu Katrien" voordroeg, deed zich als een zeer gewild voordrager kennen, getuige de algemeene hilariteit en het luid applaus, die hem na elke voordracht ten deel vielen. Ook „Het paartje van Monnikendam" had voel succes, evenals de „Twee charmante Dames"; in het kort: aile voordragers kweten zich uitstekend van hunne taak en ontvingen een uitbundig applaus van het auditorium. Als tweede gedeelte volgde het ba), onder leiding van den muziek- en dansonderwyzor den heer Thomas S. W. Van Leeuwen. Nog lang bleef men gezellig byeen on nooda zag men het uur van scheiden aanbreken.

Leidsch Dagblad | 1894 | | pagina 1