Gemengd Nieuws. Sea meisje, dienende by eene familie aan den Zoeterwoudschen Singel, niet vor van de Doezabrug, alhier, viel hedenmiddag bfl het scheppen van water voor de Zater- dagsche reiniging in voornoemd water. De opvarende van eene passeerende schuit haalde haar gelukkig bytyds op en reikte haar over aan iemand op den wal, die op zyne beurt zorgde voor hare behouden thuiskomst. Tydens het vry hevige onweer, dat hedenmorgen nogmaals boven Leiden en Omstreken woedde, sloeg in de Persynse pan, onder de gemeente Katwyk aan den Ryn, de bliksem in een der dikke boomen, staande naby het huis van J. Bloemendal, landbouwer. De splinters vlogen zekor een 20 a 30 M. weg. De bewoners kwamen gelukkig met den schrik vry. Evenals hier ter stede, ging het onweer ook te 's Gravenhage gopaard met zware stort buien, en was het licht niet van den hemel. De bliksem sloeg aldaar op den Zuid wal door het dak van een bewoond perceel, ver- bryzelde verscheidene pannen, ging dwars door het huis, sloeg in eene der kamers een stuk van een marmeren schoorsteen on verliet langs de goot aan de tuinzyde het huis. In den tuin sloeg de bliksem een groot gat in den grond. Ook aan het dak van het belendende perceel werd eenige geringere schade aangericht. Op enkele plaatsen in Den Haag werden glasruiten stukgeslagen. De bliksem trof er ook nog den St.-Jacobs- toren, doch ging gelukkig langs den afleider aan de spits naar den grond. Het paard, dat gisteren naby de houtkoopery, onder Zoeterwoude, op hol ging, een mooi en jong beest, behoeft niet afgemaakt to worden. De veearts heeft den gewonden poot behandeld. Het loopt thans in de weide. Hot gebroken been van het meisje is gezet en het kind, nü thuis, ver keert in alleszins bevredigenden toestand. Geen ongeluk zoo groot, of er is geluk by. Donderdag-middag zat een gezin te Kaag rustig aan de theetafel, toen plotseling een zwart voorwerp de ramen voorbysnorde. Een geweldige slag volgde en voor een oogenblik zag men niets dan rook en vuur. De ontstelde theedrinkers sprongen fluks op en snelden naar buiten. In de dakgoot zagen zy een man uitgestrekt liggen, gekleed met een blauwen kiel, een Maleisch gebed stamelende. Wat was er gebeurd? Door de stortbuien, by het onweder van jl. Maandag, was geble ken dat de looden goot eener woning op vele plaatsen lek was. Mon had daarom den zink worker J. A. Ap verzocht, de goten na te zien en te repareoren. Donderdag-middag was deze 8tillokens op 't dak geklommen, om aan het werk te beginnen. Een gegoten kacheltje, met hengsel voorzien, had hy met vuur mee naar boven genomen, om aldaar zyn tin te smelten. Nauweiyks was hy boven, of hy verloor zyn evenwicht, slingerde het kacheltje van zich en viel, hoogst gelukkig, zelf in de goot. Het kacheltje, dat op de steenen terecht kwam en daardoor dien geweldigen slag ver oorzaakt had, was totaal vermorzeld. Zeer ontsteld is de man beneden gekomen en blauw van schrik huiswaarts gekeerd. Onder hot heengaan hoorde men hem zuch tende zoggen: „myn kacheltjeI mynkacheltje!" In het ovenhuis van de steen bakkery van den heer S. Yan Velzen te Alfen brak Vrydagmorgen in de aldaar opgestapelde Friesche turf brand uit, welke men aanvanke lyk door het aanbrengen van emmers water trachtte te stuiten, doch die zoozeer toenam, dat de nabyzynde spuit moest worden gehaald en later ook de spuit uit hot dorp. Men mocht er evenwel in slagen den brand zeer spoedig meester te worden, hoowel nog •enige uren lang het smeulen der turf aan hield on aanhoudend spuiten noodig was. Woensdag 26 Juli a. s. zal voor het gerechtshof te 's Gravenhage, worden behandeld de zaak van Loonie Mario Note laar, door de rechtbank te Middelburg ver oordeeld tor zake dat zy, van hot voornemen van Machiol Lampier tot het plegen van moord kennis dragende, op het tydstip waarop het plegen van dat misdryf nog kon worden voorkomen, opzettelyk hoeft nagelaten daarvan tydig voldoende kennis te geven hetzy aan de ambtenaren dor justitie, hetzy aan de bedreigden, terwyl daarop het misdryf is gevolgd. lom and, die te Amersfoort eene waarde vorloren had van f 1000 aan bank en muntpapier, kwam daarvan weder in bozit door den eerlyken vinder, zekeren Meyer, een hoogstbohoeftigen jongen. Do eigenaar gaf hem eene belooning var. 25. By buitengewoon politieblad ver zoekt de officier van justitie te Groningen de opsporing van eene ledoren portefeuille, in houdende 11 bankbiljettou van f 1000, be nevens eene som van f 7000 aan bankbil jotton van f 100, f 200 en f 300, vermist door mr. D. Bontbuis te Farmsum, gemeente Dell'zyl. Te Groningen zyn sedert eenige dagen valsche ryksdaalders in omloop. Eenige dozer nagemaakte muutstukken werden aan het agonlschap der Nederlandsche Bank ter inwissoling aangeboden, doch geweigerd. Aan den doffen klank svas het munlstuk ge makkelijk te herkennon. Hot gisteren vermeide geval van vergiftiging van een 2-jarig kind te Dordrecht heeft zich als volgt toogedragen: De vrouw van G. De Jonge, wonende aan don Augustynerkamp, was dezer dagen bevallen. De verloskundige schreef haar een drank voor, wolke gereed gemaakt moest worden in de apotheek van het Ziekenhuis. Dinsdag-avond werd het zoontje van De J. uitgezonden om den drank te halen, maar, In plaats van om den drank, vroeg hy om de poeders voor zyn broertje, welke hy by eene vroegere gelegen heid wel eens gehaald had. Toevallig stonden er poeders gereed voor iemand met een gelyk- luidenden naam en deze werden hem afgegeven. Thuisgekomen, diende grootmoedor de poeders aan het tweejarige kind toe, met het gevolg dat dit spoedig overleed. Uit de lykschouwing moet echter niet gebleken zyn, dat het kind aan de gevolgen van het gebruik der poeders is overleden. Gisterochtend is in het Merwode- kanaal naby Zeeburg het lyk gevonden van een ongeveer 40 jarig manspersoon. Daar de Maas te Luik besmet verklaard is, ten gevolge van het aldaar heerschen van cholera, is het badhuis te Roer mond op last van den burgemeester gesloten. Te Zalt-Bommel is weder een geval van pokken voorgekomen en wel by een kind van de vrouw, die ruim 3 weken geleden door pokken werd aangetast. Het schynt nu zeker dat de anarchist Von Sternberg, de dader van de Luiksche dynamiet-aanslagen, niet alleen geen baron, maar zelfs geen Rus is. Volgens de politie te Luik is het gebleken, dat de man, dien men nog steeds tevergeefs zocht, Mösen heet en van Duitsche afkomst is. Te Brussel en te Luik woonde hy eenigen tyd onder den naam van Hartmann. In Mei j.l. vertoefde hy te Parys. De Parysche politie hield hem toen reeds in het oog en beweert daarom in staat te zyn deze mededeelingen te bevestigen. Eergisteren wierp zich een man van de Pont-Neuf te Parys in de Seine. Een badmeester sprong hem na en slaagde er In, trots den verwoeden tegenstand, dien hy bood, hem op het droge te brengen. Deze levensmoede, die tegen wil en dank gered werd, bleek zekere Léonce Dupoty te zyn, 38 jaar oud. Toon hy weer grond onder zich voelde, was zyn eerste kreet: „Leve de anarchie 1" Te Brussel Is gisteren 10,000 kilogram bedorven visch uit Hamburg in beslag genomen. De voorzitter der Fransche- koksvereeniging Chardonnet, de „eerste kok van Frankryk," is gisteren getrouwd met eene mej. Garlin, wier vader bekend is als de schryver van een werk over „de oude, nieuwe en hedendaagsche keuken." Een jacht verongelukt. Een telegram van „Lloyd" uit Algiers van 6 dezer meldt dat het jacht „Nixe", met een Oosten- rykschon hertog aan boord, by Caxino veron gelukt is. Geene andere byzonderheden worden medegedeeld. Den 3den Juli seinde de gouver neur van Hongkong, dat het met de pest beter werd. Het geheele aantal dooden be droeg toen 2298. To Hudsonville, in Massachusetts, brak Donderdag een hevige brand uit. Om aan het vuur paal en perk te stellen, heeft men eene reeks huizon door buskruit in de lucht laten springenzonder dezen krassen maatregel ïou misschien de geheele stad ver nield zyn. De laatste berichten uit Amerika wyzen op eene geringe verbetering in den toestand, in zooverre dat op drie of vior hoofd- ïynen de geregelde treinenloop is hersteld, dank zy het krachtig optreden der troepen. De vereenigde directies van spoorwegmaat- schappyen hebben bekend gemaakt, datzyin geen enkel opzicht zullen toegeven en spreken de verwachting uit, dat het verkeer spoedig overal zal hervat worden. De leider der beweging, Debbs, heeft een manifost uitgevaardigd, waarin by verklaart, dat het eerste schot, hetwelk de Bondstroepen zullen lossen tegen do spoorwegwerklieden, het sein zal wezen tot een algemeenen op stand, waarby, geiyk hy zegt, 90 pCt. der inwoners van de Vor. Staten den stryd zullen aanvaarden tegen de overige 10 pCt. Ondanks deze bedreiging van Debbs blyven do gouverneurs der verschillende staten, waai de werkstakers het meeste rumoer maken, krachtig optreden. Op de meest bedreigde punten worden de troepen nog steeds ver sterkt en overal is het consigne gegeven, om alle verdere pogingen, om treinen tegen te houden of het verkeer te belemmeren, met alle kracht te verhinderen. Te Chicago is het echter reeds totornstige ongeregeldheden gekomen. Een aantal wag gons werd daar in brand gestokon, maar de brandweer slaagde er in te verhinderen, dat daardoor verdero onheilen werden aangericht. De kans, dat het spoedig tusschen beide partyen tot eene schikking zal komen, is nog niet zeer groot, maar toch is, naar aan leiding van do krachtige houding, welke de gouverneurs op last der regeering hebben aangenomen, het gevaar aanmerkelijk ver minderd, dat de werkstakers nog in staat zullen wezen ernstige schade aan te richten Niettemin hebben er te Chicago nog telkens opstootjes plaats, maar zoodra de militaire macht aanrukt, verspreidt de bende zich, om zich op eene andere plaats weer te vereenigen. Toen eergisteravond een trein met cavalerie het station binnenkwam, werd daarop een aanval gedaan door eene ontzaglyke volks massa, die met steenen wierp en de wagens losmaakte. De cavalerie hield zich onzydig, maar de politie maakte eeno charge, waarby een aantal personen geduchte kneuzingen opliepeneen luitenant der politie werd door een steenworp geveld. Generaal Miles ontvangt voortdurend versterkingen en beschikt nu reeds over duizend man infanterie en cavalerie, voorzien van Gatling- en Hotchkisskanonnen. Deze stukken zyn op verschillende punten opgesteld, zoodat zy alle straten, welke op de stations uitloopen, bestrijken. De gouverneur van Dlinois heeft by presi dent Cleveland verzet aangeteekend tegen het zenden van Bondstroepen naar dezen Staat. Hy eischt dat zy onmiddeHyk teruggeroepen zullen worden. President Cleveland heeft geantwoord dat de aanwezigheid van soldaten noodzakelijk was om den postdienst te verzekeren. De tegenwoordigheid der militairen boezemt den werkstakers geene vrees in. Generaal Miles verklaart dat indien de tegenwoordige toe stand voortduurt, het noodig zal zyn den staat van beleg af te kondigen. Een bevel tot inhechtenisneming is uitge vaardigd tegen Debs. Debs en andere leiders zullen te Chicago terechtstaan wegens schending der wet, maar hy verklaart dat hy om een gerechtelyk vonnis niets geeft. De Union Pacific de Northern-Pacific on do Grand Trunk-maatschappyen hebben bekend gemaakt dat alle werkstakers voorgoed uit den dienst zyn ontslagen. Te Los Angelos zyn zes- en te Trinidad acht en veertig belhamels in hechtenis genomen; zy zullen vervolgd worden wegens onwettige samenspanning en ophitsing tot oproer. Het beroemde jacht „Walkyrie" is eergisteren by een zeilwedstryd op de Clyde door de „Sultanita" aangevaren en gezonken. Al de opvarenden werden gered. De Duitsche anarchist Fritz Brail, die beschuldigd werd van vervaardiging van ontplofbare stoffen, is door den Lon- denschen rechter vrygesproken. Indien men de verzekering der Eskimos golooven wil, hebben de noordpool expedities dit jaar niet veel kans de noordpool te naderen. Eene bark, de „Silicon", die te Philadelphia was binnengeloopen, brengt uit Groenland het bericht mee dat de verleden winter in de poolstreken buitengewoon streng is ge weest. Op Groenland heerscht algemeen de overtuiging, dat tochten naar 't noorden slechts laat in den zomer en met het grootste levensgevaar voor al de deelnemers mogelyk zullen zyn. Van 13 Juli zyn te St.-P eters burg 21 inwoners door de cholera aangetast, van wie 6 overleden. In de provinciën van Oost-Pruisen, welke aan Rusland en Polen grenzen, doen zich nog steeds enkele gevallen van cholera voor. De Pruisische regeering vertrouwt echter dat het haar door afdoende voorzorgsmaatregelen zal gelukken eene epidemie te voorkomen. BUITENSOCIËTEIT „AMICITIA". Zondag 8 Juli, te halficht door bet Stafmuziokoorps van het 4do regimeDt Infanterie. Directeur: de beer W. Van Erp. Eerato afdooling- No. 1. Corncliue-Marecb (arr. Van Erp). Mc-ndeleeoho; 2. Ouverture „Norma" (late Uitv.), Bellini, 3. Valse Bnllanto on La 6-majeur, Tranecrit pour Muaiquc Militaire par J. ViDk, Moezkowaki; 4. o. „Ein Albumblatt", Wagner; b. „Sórónado (do la Suite Maureaquo), Cbapi; 5. Fantaieie do l'Opóra do Saint SaouB „Samson ot Dalila", Meieter. Tweede afdeeliDg: No. 6. Ouverture „Dor Froieobülz" (late Uitv.), Weber; 7 Paiaphaeo übor Mendelasobn'a „Lobgesang", Ooetelaar; 8. a„Lo Lac," Meditation Poótique, Tranecrit pour Trombono-aolo par Mann, Niedtr- moyer; Marcho Hongroiao (late Uiiv.), Straus^; 9. Fantaieie a. d. Oper von Mozart „Die Zauber- flöto", Lau. Aangekomen badgasten te Katwyk a/Z. Hotel du Rhin: de heor en movr. a. H. Lubert en gezin; mevr. Van LennepSandt van Nooten en gezm; H-.rr F. Soippel; mej. M. De Borat Verdoornen; dr. Ph. H. Simon Thomas, de heer P. J. Boa. Groot Badhotel, do heor O. T. L. Kir berger; air H. Macaluin and fain.; eir Parker Manu mr. A. Nqpola Frau M. Von VLlebola—Markiezin; Herr M. M&hlstein; Herr IJ. Cramer. Villa Krngtl: mej. O. 6- C. A. C. IJesel de 8chopper; movr. E. S. IJesel do Schepper gob. baroni-aao Boutinck; de. S. Djjketra. Villa Kruvjt II: de heer en mevr. Benton en gezin. Badhotel de Zwaan: de heer H. Kolff. Villa ZoorU8t: do beer en movr. K. L. HüpBchor; Frau L. Haj;emana und Toohter. Wijk C 83: Trau ein E. ToedortT und F. M. Prentice. Wyk C 95/96: do beer a. Cort liudde. Wyk C 112. de heer eu movr. I'. II. Hooa m gezin. Wijk C 116: damta M. en E. Micbaélia. Wjjfc O 126: mevr. J. H. Bremer de Brain tn dochter. Wijk C 127mevr. J. E. De Haanv. Bork en gezin. BUITENLAND. Fraukrjjli. Te Parys is de anarchist Desforges ge arresteerd, die heeft geholpen do bommen weg te halen, welke nog in de kamer van Emile Henry lagen. Desforges zeide tot de politie: In myno kamer zult gy niets vinden, maar als de vrienden myne aanhouding zullen hooren, zullen zy uit twee vertrekken, die tot laboratoriums dienden, de werktuigen weg halen, die ik heb gereed gemaakt. Men ver- verzekert dat de prefectuur van politie be sloten heeft eene allerstrengste bewaking op do Paryzer anarchisten uit te oefenen. Zy zullen Parys niet mogen verlaten, zelfs niet tydelyk, zonder hot parket te verwittigen. In de omstreken van Parys zyn weder zeven anarchisten in hechtenis genomen. President Casimir Périer heeft aan 374 personen, die wegens misdadon en werk- stakingsdellcten veroordeeld waren, kwyt- schelding van straf vorieend. De Parysche correspondent der „Vossische Ztg." vermeldt het gerucht, dat president Casimir Périer ook den gewezen minister Baïhaut, den eenigen, die by het Panama schandaal veroordeeld werd, kwytsoheldmg van verdere straf zal schenken. Het Fransche ministerie zal eerstdaags, wellicht reeds heden, in de Kamer geïnter pelleerd worden over de werkstaking te Grais- sesac. De quaestie, welke daarby ter sprake komt, is: Dkan eene mynmaatschappy, die uit bezorgdheid voor haren commerciëelen toestand hare producten beperkt en een gedeelte van haar personeel ontslaat, van overheidswege gedwongen worden, het geheele aantal werk lieden te behouden?" De regeering is reeds officieus, d. w. z. als bemiddelaarster tusschen de werklieden en de maatschappy, tusschenbeide gekomen. Het is echter bestrydbaar of zy ook officiéél mag optreden, d. w. z. een bevel in de plaats stellen voor een raad De Staat geeft concessie voor de mynen en houdt toezicht. Doch de socialisten zouden wel gaarne willen, dat hy als eigenaar optrad, dat de mynen genationaliseerd werden. Tegen standers houden staande dat de mynmaat schappy tegenover de wet staat als ieder ander werkgever en dus bevoegd is het aantal werk lieden zelve te bepalen. Gisteren haddon de periodieke verkie zingen voor de leden van den Raad van Orde van advocaten te Parys plaats. Alle aftredenden, die zich herkiesbaar stelden, werden herkozen, ofschoon verschillende leden slechts enkele stemmen boven de volstrekte meerderheid verkregen. De toeleg van enkelen, om do leden van den Raad wegens het niet-deel- nemen aan Camots begrafenis niet te her kiezen, is dus als mislukt te beschouwen. De „Éclair" oppert het denkbeeld, 's heeren Carnots nagedachtenis te eeren door een postzegel met zyne beeltenis. Duitscliland. De regeering van Duitschland schynt niet geneigd overhaaste maatregelen tegen de anar chisten te nemen. Een officieuze brief uit Berlyn aan den „Pol. Korr." behelst daarom trent het volgende: Het hartstochtelijk roepen naar hulp tegen de anarchisten is eene zwakkere uiting van denzelfden geest, die het Fransche gepeupel tot mishandeling van Italianen aandreef. Wat kan tegen het anarchismus worden gedaan9 Er is slechts één middel: de verbetering der politie. De Fransche politie is blykbaar na latig geweest in de bewaking der anarchisten, die zy moest kennen. Zy, die zoo luide om nieuwe maatregelen roepen, kunnen óf in het geheel geene óf slechts onpractische voor stellen doen. Men verlangt dat Engeland zyn recht van asyl zal beperken. Maar de moor denaar van Carnot was nooit in Engeland geweest. Het allerondoelmatigst zyn de voor slagen tot vernieuwing en verscherping van uitzonderingswetten tegen de sociaal-demo craten. Alsof die ziekte niet veel ongevaar- lyker is geworden sedert het geoorloofd is haar openlyk te besprokenDe rijkskanselier Caprivi bozit den moecl der koelbloedigheid, die een andere is dan de moed van den harts tocht. Het koele verstand ziet de nutteloos heid in van alle uitzonderingsmaatregelen, maar of het ter geruststelling van zeer velen, die door schrik niet kalm meer kunnen den ken, niet noodig zal worden zulke maat regelen te nemen, die meer kwaad dan goed doen, kan men op het oogenblik nog niet zoggen. De invryheidstelling van den hof-cere moniemeester Von Kotze'had plaats op tele- graphisch bevel van keizer Wilhelm. Een ver gelijkend onderzoek van zyn handschrift met dat der smaadbrieven had aangetoond, dat Yon Kotze de schryver niet kan zyn. De minister van het koninkiyk huis Von Wedel en andere hofdignitarissen wachtten Von Kotze voor de militaire gevangenis op en begroetten hem harteiyk. De ontslagene vertrok onmid- deliyk naar zyne familie. Deze vrijlating geeft in tusschen aanleiding tot de tegenstrydigste uitleggingen. Er zouden zich nog velo andere redenen voor 's mans on schuld hebben voorgedaan. Men zou thans den werkelyk schuldige op het spoor zyn, die eene zeer hooge positie zou bekleeden. Volgens eene andere lezing zou het onder zoek voortgezet worden tegen een onbe kende. Volgens eene derde lezing zou Von Kotze slechts ontslagen zyn, omdat het on derzoek was afgeloopen, zoodat de bezorgd heid voor verduistering van bewysstukken, om welke zyno inhechtenisneming uitsluitend zou hebben plaats gehad, nu niet meer be stond. De uitslag van het onderzoek en het vonnis van den krijgsraad zou de sanctie des keizers nog behoeven en slechts d&n openbaar gemaakt worden, indien de beklaagde Von Kotze dat zelf wenschte. Deze laatsto lezing schynt de minst geloofwaardige In elk geval is hot zeker, dat het geheimzinnig schandaal weder zeer levendig besproken wordt. In zako den diefstal der schilderyen van Lenbach is een tweede groot proces ophan den tegen verscheidene voorname kunsthande laren te München, die by den wederverkoop zich zeer gecompromitteerd schynen te hebben. Volgens de „Vossische Ztg." is tot nog toe van den Russischen grootvorst-troonopvolger goen weigerend antwoord ontvangen op de uitnooaigingom de leger-manoeuvres in Oost Pruisen by te wonen. De erfprinses van Saksen Meiningen, de ondsto zuster van keizer Wilhelm, maakte gisteren een rit van Eis er. a uh naar Lieber stein De paaiden schrikten or: gingen op hoi, zoodat her rytuig wera omgeworpen. De prinses ontving echter geen letsel on kwam met don schrik vry Italië* De politie meerit volgens berichten uit Livorno den moordenaar van den hoer Bandi op het spoor te zyn. Een zekere Lachesi, een anarchistisch en zeer ongunstig bekend arbeider, is sedert den dag van den moord plotseling uit Livorno verdwenen. Men ge^ looft in hem den dader te mogen zion er< koestert goede verwachtingen cm hem i© handen te kunnen krygen. Gelukkiger is reeds de politie van Toskane, die reeds vier der anarchisten in hechtenis genomen heeft, welke beschuldigd worden hun oud-party genoot Pucci vermoord te hob- ben. Een ander succes moet de politie te Bologna gehad hebben, waar zy zich meest6r waant van de anarchisten, die de samenzwe ring smeedden, ten gevolge waarvan Lega zyn aanslag op den minister-president OriepS pleegde. Het onderzoek naar de antecedenten van Lega heeft aan het lioht gebracht dat er eeno samenzwering was gesmeed tegen de hoofden van staten, en dat Lega door het lot waa aangewezen om den Italiaanschen premier te dooden, op dezelfde wyze als Santo met den moord van Carnot was belast. Evenals Santo, was Lega afkomstig uit Cette, dat het hoofdkwartier der samenzweer ders schynt te zyn geweest. Het komplot moet vertakkingen hebben gehad, in byna alle landen van Europa, ook in Rusland, en dit wordt hoogstwaarschynlyk, als men nagaat, dat de mislukte aanslagen op Crispi en den Czaar en de moord van Carnot alle in dezelfde week plaats hadden. Volgens de „Piccolo" is te Pisa de directeur vaD eeno trammaatschappy vermoord, onder geheel dezelfdo omstandigheden als do jour nalist Bandi, die verleden week te Livorno werd doodgestoken door een anarchist. Dg moord te Pisa, ook waarschynlyk hot werk van een anarchist, had juist plaats op het oogenblik, dat het lyk van Bandi grafwaarts werd gedragen. De moordenaar is zoek. To Empoli is ook een vroegere anarchist door dris anaicbisten vermoord, omdat hy uit de club getreden was en men vreesde dat hij geheimon zou verklappen. Zyn lyk werd met dolksteken doorboord gevondende moor denaars wisten te ontkomen. Dat de Senaat u.ut 11 tegen 5 stemmen het voorstel der regeering betreffende de ver laging der rente heeft verworpen, is reeds gemeld. Dit besluit der commissie is echter niet be slissend voor bet lot, dat het ontwerp in da volledige vergadering zal te beurt vallen. Men vertrouwt dat de Senaat, zoodra de flnantiëelo voorsteller, daar aan de orde komeD, evenals de Kamer, Crispi's plannen wel zal aannemen. Waarschynlyk zullen derhalve de fiDantiëele voorstellen, welke de regeering heeft ingediend, wel tot stand komen, ook ondanks den aan- vankelyken afkeer, dien de Senaats-commissie daarvan betoont. In elk geval biyft de kans gunstig, dat de heer Crispi by dezen stryd de overhand zal behouden. De beslissing, welke de Kamer ten gunste van Crispi's voorstellen heeft genomen, geeffc den doorslag, en vermoedeiyk zal nu ook de Senaat wel volgen. Ten minste, de Romein- sche correspondent der „Frankfurter Zeitung," die gewoonlyk goed op ds hoogte ie, deelde mede dat men te Rome in politieke kringen niet aan de aanneming der finantiëele her vormingsplannen door den Senaat twyfelt, zelfs indien de verklaringen, welke ue heer Crispi nog heeft beloofd, niet in alle op zichten aan de verwachtingon der tegen- party mochten beantwoorden. Om aan de sociale euvelen op Sicilië ta gemoet te komen, heeft de minister-president by de Kamer een wetsontwerp ingediend, strekkende tot het vormen van kleine boer- deryen, ten einde die in erfpacht te geven en de verbetering van het landbouwbedryi in het algemeen te vergemakkelyken. Andere wetsontwerpen, in hot byzonder ter exploitatie van de zwavelmynen, zyn binnen kort te wr-chten. Groot-Britannlë, Het Hoogerhuis heeft gisteren een ontwerp- vreemdelingenwet, ingediend door lord Salis bury, voor de eerste maal gelezen. Het wetsvoorstel geeft dor regeering het recht, de ontscheping van immigranten te ver bieden, indien dezen idioot, krankzinmg of zonder middelen van bestaan zyn, of indien bet waarschynlyk is dat zy ten laste van de openbare liefdadigheid zullen komen, of indien zij aan eene gevaarlyke of besmettelyke ziekt* ïyden. In de tweede plaats geeft het wetsontwerp aan het ministerie de bevoegdheid, alle vreem delingen, die hot gevaarlijk acht voor de open bare orde of die het begaan van eene misdaad in Engeland of elders in de hand zouden kunnen werkeD, uit het land te laten zetten. De weigering om het land te verlaten, zal met hechtenis worden gestraft. De minister-president lord Rosebery beloofde, betontwerp nauwkeurig te zullen ODderzoekeD Het Hoogerhuis heeft verder het wetsont werp tot instelling van prysreebtbanken in de koloniën by derde lezing aangenomen. In Engeland wordt het voor zeer waar schynlyk gehouden, dat Sir William Harcourt eerstdaags zyn ambt van kanselier der schatkist (minister van financiën) zal neerleggen. Een paar dagen geleden kondigde do conservatieve ,Pall Mali Gaz." het aan en de liberale „Daily News" bevestigt het. Sir William Harcourt, zegt dit ministoriëel» blad, is in zyn 67ste jaar. Sedert het viord* eener eeuw is hy lid van het Lagerhuis. Het is derhalve niet te verwondden, dat hy er aan denkt rust te nemen Doch wy hopen, dat hy xyn besluit nogmaals ln overweging zal nemen Een spreekwoord zegt dat niemand onmisbaar ia. Zelf6 Gladstone's aftreden wa*

Leidsch Dagblad | 1894 | | pagina 8