De Begrafenis van Carnot. Scheistraat Nos. 11 en 13, kooper de heer D. Van Nassau, qq. voor f 2026. 3. J. F. Meinere, notaris te Leiden. Vyf huizen mot tuinen in de Prinses-Wilhelmina- straat, F. 150, tot en met 154, kooper de heer I. Rosdorff, qq. voor f 5793. BUITENLAND. Frankrijk. De moordenaar van Carnot blijft in zijn zwegen volharden; nu men hem geenebeken tenis kan. ontlokken over de beweegreden tot de misdaad, tracht de rechter van instructie in de eerste plaats inlichtingen over zijn ver leden in te winnen. In zijne cel wordt de moordenaar streng bewaakt; geen oogenblik verliezen zijne be wakers hem uit het oog. Bovendien is hl) stevig geboeid, zoodat hy zeer beperkt is in zijne bewegingen. Niettemin eet hy met veel smaak en hy slaapt zoo rustig als de recht vaardigste mensch ter wereld. De eerste dagen was hy onder den indruk van de slagen, die hy vóór zyne arrestatie had opgeloopen, maar nu heeft hy zyne zelfbeheersching vol komen terugzyne houding blyft steeds kalm en onverschillig. Cesario heeft niet het gewone type van den Italiaan, maar eene blanke ge laatskleur, blauwe oogen en bijna blond haar. Onder de vele bewijzen van deelneming, welke mevrouw Carnot de laatste dagen ont vangen heeft, noemen wy nog het volgende, even treffend als eenvoudig. De Parysche correspondent van een der Stokholmsche bladen deelt mede, dat hy van zyne redactie een telegram ontving, luidende: „De werk lieden van Stokholm verzoeken ons, hunne eerbiedige sympathie te betuigen aan mevrouw Carnot en hare familie; zy zullen op den dag der begrafenis Stokholm in rouwgewaad hullen. "Wil hiervan mededeeling doen aan de Pary sche pers." Mevrouw Carnot bezocht Zaterdag de salons, waar al de toegezonden kransen werden be waard. Zy was diep geroerd op het zien van al deze schoone huldeblyken, maar het meest troffen haar de kleine ruikertjes van een paar sousde geschenken van kinderen en armen, die ook een bewys van hunne deelneming hadden willen geven. Ongelooflyk is het wat aan bloemen voor kransen besteld werd. Vrijdag-morgen beliepen de bestellingen by de Parysche bloemisten reeds een totaal bedrag van één milLioen franken en nog vele kransen kwamen van buiten. Zoo was byv. uit St.-Petersburg een aparte koerier afgereisd met de kransen der keizer - lyke familie, der regeering, der Franscho kolonie te St.-Petersburg en van vele Russische notabelen. Uit Metz en uit Straatsburg waren vier groote kransen aangekomen namens de oude inwoners dier steden. Het bloemwerk der Kamer van Afgevaar digden kostte meer dan fr. 2500, maar geen krans was aandoeniyker dan de witte bloem krans, by het lyk neergelegd door mile. Chiris, de jonge dame, die gehoopt had deze week de schoondochter van president Carnot tu zullen worden. De Nederlandsche kolonie heeft zich ook niet onbetuigd gelaten. Er was een comité gevormd, bestaande uit da hoeren Buisman, Schröder, Boas, Van Hemert, mr. Israels, Jordaan, Cohen, Wennink, mr. Pennink, Pinner Wunderly, Raphael en Grein, en hoewel reeds velen der notabele leden der Nederlandsche koloniën te Parys hunne buiten verblyven be trokken hebben, was in twee dagen eene aanzienlyke som byeengebracht. De krans, door de Nederlanders op de lykkist geplaatst, heeft eene doorsnede van I M. 00 cM. Hy is samengesteld uit viooltjes met eene groote tuil Japansche chrysanthemen, en draagt in het midden op een breed zwart lint het op schrift: „A Carnot. Les Néerlandais aParis." Een strik der Nederlandsche driekleuren oranje, omfloersd met krip, was aan don krans gehecht. Van de personen, die wegens de onge regeldheden te Lyon in hechtenis werden genomen, zyn er 200 in vryheid gestold; de overigen, wien het meer te doen was geweest om te plunderen, biykens de gestolen voor werpen, die in hun bezit werden gevonden, zyn veroordeeld tot gemiddeld een jaar ge vangenisstraf. BelflS. De deelnemers aan het internationaal jour nalistencongres, dat de volgende week te Antwerpen wordt geopend, zyu tegen 12 Juli uitgenoodigd op een garden-party op het koninklyk paleis te Laeken. De koning heeft den wonsch uitgedrukt, dat allen hem zouden voorgesteld worden; daarom zullen de buiten- landsche gezanten de ontvangst by wonen en ieder hunner zal zyne landgeiiooten aan den koning voorstellen. Italië. In de Kamer van Afgevaardigden heeft de minister president Crispi verschillende voor stellen gedaan tot vervolging van hen, die tot misdaad ophitsen en den moord verheerlyken. Hy verzocht do behandeling der voorstellen dringend te verklaren en de Kamer stond dit toe, in weerwil van den tegenstand der uiterste linkerzijde. Do lieer Crispi deelde mede dat do heer Bandi, thans journalist, die den slag van Marsela medestreed, gistermorgen door een anarchist met dolksteken doorboord is, omdat bij een artikel tegen de anarchisten ge schreven had. Ten gevolge van zyno ernstige wonden is hot slachtoffor spoedig bezweken. Noorwegen, De radicalen in -Noorwegen, die hun vader land volkomen onafhankeiyk wenschen, ver langen de benoeming van een Noorweegsch minister van buitenlandsche zaken en als een eerste stap hiertoe de aanstelling van Noorweegsche consuls. De koning weigerde hiervoor zyne toestemming en het Storthing dreigde op de begrooting de posten der gemeen- schappeiyke uitgaven te schrappen. Hiervoor is evenwel nog geene meerderheid te vinden, maar de commissie van de Storthing stelt voor, de uitgaven voor de diplomatie toe te staan, mits het gezantschap te Weenen, voor zoover Noorwegen betreft, slechts het karakter van een consulaat zal hebben en de gezantschap pen, die vacant worden, slechts voorloopig zullen worden bezet. Transvaal. In plaats van het contingent Engelschen, worden nu burgers geprest om naar Zoutpans- berg uit te rukken. De Volksraad heeft de verlenging van de Swaziland-conventie met 30 tegen 6 stemmen goedgekeurd. Er heerschte gisteren ook te Parys eene inderdaad tropische hitte tydens de ter aarde- bestelling van president Carnot. De plechtig heid was zóó indrukwekkend, dat geen der toeschouwers den indruk ooit zal vergeten. Velen der personen, die zich in de straten bevonden, werden ongesteld ten gevolge van de ontzaglyke hitte, maar overigens werd de plechtigheid door geen enkel incident gestoord. Gedurende den. nacht vóór de plechtigheid hadden duizenden belangstellenden, wien de middelen ontbraken om eene plaats te ver overen in een der huizen, zich geschaard langs den weg, ten einde den stoet te zien passeeren. Velen hadden ook ladders, banken en stoelen medegebracht, ten einde plaatsen te kunnen verhuren aan de meest-biederid.-n. Voor dorgelyke geïmproviseerde zitplaatsen werd van 5 tot 25 franken betaald. Ia de „Champs Elysóes" van de rue do Martigny tot het Concorde plein waren een ontzaglyk aantal dergelyke banken aange bracht, waarop duizenden eene plaats vonden. Langs den geheelen. weg, dien du stoet volgde, waren natuuilyk ook alle halkons en daken door toeschouwers bezet. Men schat het aantal der personen, die zich in da straten bevonden, op meer dan 1,000,000. Reeds in den vroegen ochtend waren alle straten, die naar het Elysóe leiden, door osno talryku menigte bezet, zoodat de deelnemers aan den stoet moeite hadden de plaats hunner be stemming te bereiken. De nieuwe president der republiek, Casimir Pórier, kwam te 10 uren aan en spoedig daarop werd door den generaal Saussier, commandant van Parys, het sein tot vertrek gegeven. De troepen presenteerden het geweer en onder het gelui der klokken, het geroffel der trommen en het schetteren der klaroenen zette de stoet zich in beweging. Vier bedienden van het Elysée droegen op een brancard den krans, door Casimir Pórier aangeboden. Achter de met zes paarden bespannen lyk koets, welke werd voorafgegaan door eene afdeeling troepen met het muziekcorps der regnblikeinsche garde, volgden het personeel van het Elysóe, de drie zoons van Carnot, de verdere familiebetrekkingen van den ver moorde, vervolgens Casimir Pórier verge zeld van generaal Borius en de leden van het Militair Huis, de voorzitters van Senaat en Kamer, generaals, enz. Aan de Notre Dame gekomen, werd het lyk van Carnot ontvangen in het portaal van de kerk door den aartsbisschop van Parys, mgr. Richard. De zitplaatsen op de eerste rij waren ingenomen door de zoons, den broeder en den zwager van den overledene^ de volgende ry zitplaatsen was bezet door de ministers en de derde ry door de vreemde gezanten. De aartsbisschop zat" op eene verhevenheid ter zyde en de bisschop van Rheims, mgr. Beau- vais, had tegenover hem plaats genomen. President Casimir Périer nam plaats op een gereserveerden zetel en achter hem zetten zich generaal Borius en de leden van het militair en burgeriyk huis van den president. De muziekuitvoering der verschillende koren was wonderschoon. De aartsbisschop van Parys hield daarop eene belangwekkende rede, waarin hy zeide in de algemeene betuiging van deelneming, door eene groote natie betoond, het hart van het Fransche volk te herkennen, dat in weer wil van alle verschillen eenstemmig klopt in de plechtige oogenblikken van het leven der natie. Frankryk heeft oogenblikken dat het zichzelven vergeet, maar met het gezond verstand, dat het ontleent aan een christelyk bestaan van 14 eeuwen, eerbiedigt het in het hoofd van den Staat, onverschillig welke de regeeringsvorm zy, het verheven karakter van den vertegenwoordiger van het burgeriyk gezag. De aartsbisschop eindigde met eene lofrede op den vermoorden president. Te drie uren kwam de lykstoet by het Pantheon aan, terwyi de kanonnen bulder den en de tamboers den rouwmarsch sloe gen. De muziek corpsen van alle regimenten speelden rouwmarschon. President Casimir Péner werd ontvangen met algemeene toejui chingen. De president ontblootte het hoofd, toen de kreten „vive la république!" weerklon ken. Na eenig oponthoud werd om vier uren de lykkist van den ïykwagen genomen sn binnen het gebouw gedragen. Nadat de stoet het Panthéon had bereikt, werdeir daar verscheidene redevoeringen ge houden. Allereerst hield de heer Dupuy eene rede voering, waarin hy grooten lof bracht aan Carnot, die steeds een overtuigd voorsl ander, een verlicht aanhanger van den vrede was, wat dan ook de algemeene sympathie ver klaart, welke hem thans wordt gebrach^Hy wees daarna op de liefdadigheid, de verdraag zaamheid. en de staatkundigo houding van Carnot. De heer Dupuy zeide verder, dat het aan de samenwerking der mogendheden zal gelukken, de anarchisten tot machteloosheid te doemen. De vice-president der Kamer van Afgevaar digden, de heer De Maky, hiöld eene rede, waarin hy de aan Carnot opgedragen taak in herinnering bracht. Men kan gerust zeggen, zeide hy, dat nog nooit het verlies van een staatsman grooter leedwezen wekte dan thans met Carnot het geval is, niet slechts in Frank ryk, maar onder koningen, keizers en presi denten van republieken, en men moet dan ook wtrkelyk het verlies betreuren van eon Franschman. die zyn land zooveel bewijzen van belangstelling heeft bezorgd. De spreker gaf zyn afgrijzen te kennen over den moor denaar, die gelukkig geen Franschman is. In den verderen loop zyner rede herinnerde de heer De Mahy aan het Fransch-Russisch. veröond. Carnot, zeide hy, heeft de kracht van het vaderland versterkt; hy werkte mede tot de handhaving van den wereldvrede, maar maakte Frankryk ook in staat om weerwraak te nemen by een aanval van buiten. De spreker verklaarde zich voor sociale hervormingen en voor krachtige onderdrukking van de mis dadige aanslagen op de maatschappy. Daarna bracht hy op welsprekende wyze een laatsten groet aan Carnot bu zyne binnen komst in het Panthéon, waardoor hy ontster- felyk wordt." Namens de senatoren werd het woord ge voerd door don heer Challerael-Lacour. Ook de president van den Senaat begon zyne rede met eene krachtige veroordoeling van den moord, waarvan president Carnot het slacht uffor is geworden. Daarna bracht ook hy buldo aan de verdiensten van don vermoorden presi dent en betreurde het, dat het noodlot zoo dikwyls juist beu treft, die de getrouwste en meest oprechte plichtsbetrachting betoonen. Eindelyk bracht generaal Andró, namens do Polytechnische School, waar Carnot zyne opleiding ontving, hulde aan den vei moorden president, zyn ouden schoolmakker, wiens bloed ten behoeve van het vaderland werd vergoten. Nadat deze redevoeringen waren gehou den, werd de hjkxist vervoerd naar den ingang van het Panthéon. Toen begon het défilé der troepen, onder leiding van den generaal Saussier. Vervolgens defileerden ook de talryke deputation voote.y C'arnot's lyk, ingedeeld in 15 groepen. Eerst om vyf uren was dit défilé afgeloopen. President Périor keerde toen in zyn rijtuig- terstond terug naar het Palais Bourbon, waar hy door zyne vrienden werd ontvan gen. De heer Péiier was zeer afgemat na dozen grootschen, maar voor hem zeer vor- moeienden dag. Tydens de lykplechtigheid in Notre Dame werl ook in do kleine kapel. van het Elysée een lijkdienst gehouden, wolko door mevrouw Carnot en eenige goede vrienden van den president werd by gewoond. Uit de verdere bijzonderheden omtrent dezen dag blykt nog hot volgende: Toen de stoet voor het stadhuis was aan gekomen, werd Casimir-Périer levendig toe gejuicht. Er waren overigens veel omvattende voor zorgsmaatregelen genomen, om Casimir-Pórier tegen elke aanranding te beveiligen. Van verschillende ongevallen wordt molding gemaakt, zoowel ton gevolge van de drukkende hitte, als door de opstoppingen tusschen de menigte en de troepen. Ook braken de takken van sommige boomen en kwamen de daarop zittenden in de daaronder staande rytuigen terecht. In het geheel werden door een en ander 200 personen tijdens de plechtigheid gewond. Voor zoover bekend, zyn van dezen drie overleden. Overigens zijn allen het eens over de uit stekende houding van het publiek tydens deze plechtigheid. Deze grootsche dag, gedurende welken Parys een zoo bewonderenswaardig blyk van kalmte on waardigheid heeft gege ven, zal een diepen indruk achterlaten by allen, die de plechtigheid by woonden. Het vertrek van het Elysóe geschiedde te halfelf en het voorby trekken van het Panthéon was om halfzeven afgeloopen. Veel en zeer gunstig word gesproken over de houding van president Casimir Périer, die zonder geleide in den namiddag eene wande ling maakte, waar by hem op de Place de l'Opéra. door het publiek eene ovatie werd gebiacht. Als een loopend vuurtje had zich door don geheelen stoet ook verspreid het bericht, dat keizer Wilhelm, naar aanleiding van Caniots dood, kwijtschelding van straf heefc verleend aan de beide Fransche officieren, die onlangs wegens apionneeren door het hoogste gerechts hof te Leipzig werden veroordeeld. De Duitsche gezant, graat Munster, bracht deze tyding, zoodra hy haar had ontvangen, onmiddeliyk ter kennis van don minister president Dupuy en den minister van buiten landsche zaken Hanotaux. De heer Dupuy deelde het bericht terstond mede aan president Périer, die den Duitschen keizer onmiddel lyk zyn dank betuigde voor dit edelmoedig besluit, hetwelk slechts kon dienen tot ver sterking van de vriendschappolyke verhou ding tusschen Duitschland en Frankryk. Deze tyding, welke door den geheelen stoet van mond tot mond ging, maakte al gemeen diepen indruk en werd druk besproken Gedurende den. avond was het in geheel Parys zeer druk. Overal werd natuur] yk ge sproken over de plechtigheid, welke zoo vol komen was geslaagd. KOLONIËN. BATAVIA, 30 Mei-1 Juni. In militaire kringen is men het er vrjjwel over eens, dat de expeditie naar Lombok doorgaat; het ultimatum toch den sultan ge steld is zoo bezwarend voor hem, dat hy de eischen niet zal kunnen nakomen. Er wordt o. m. van hem. verlangd het slechten van de korten tya geleden door hem mot groote kosten opgeworpen versterkingen en overgave van alle voorhanden wapens en munitie. Het hoofdkwartier der expeditie naar Lombok zal zyn samengesteld als volgt: Generaal-majoor J. A. Vetter; majoor van den generalen staf A. J. Hamerster; kapitein van. den generalen staf H. H. Willemstyu; lste luitenant-adjudant van don chef van het wapen der infanterie H. Kotting en de lste luitenant der genie W. R. De Greve. Door den gouvcrneur-gener&al van Ned.-Tndie zgn de volgende beschikkingen genomen: Civiel Departement Benoemd Tot opzichter lste kl. bij den aanleg vau Staatsspoorwegen op Java, de ambtenaar op uo_-.i.ctiviteit A. Ghyeels, laatstelijk dien rang bekleed hebbende bij den dienst der Slaa a- Bpoorwegen ter Sumatra's Westku-t Goedgekeurd: Dat door den landraad te Djo ubtr (Besoeki) ia ontslagen eervol, als buitengewoon sub.-ti tuut-griflier buiten bezwaar van den lande bij rechtbank, C. Ck. A. HL V». V. üaije. is benoemd tot buitengewoon anbstitant-gnflier buiten hezwa&r van dei lande bij die rechtbaulc, \Y. H. G. De Graaft". Benoemd: hg den post- en telegraafdienst tot kantoorcbc-f 2do ld. do kantoorchef 3de kl. (c mmiei lata kl.) A. L. Matray; tot commies 2- e kl. de commies 3de kl. W. H. Jo": aDneatot comuiiea 3d» kl. de adjunct-commies G. P. Snol: tot ambte naar bij do in- on uitvoerrechten en accijnzen d» opzichter» bij die middelen J* S bemu» Trip Jr. o.i J. J. A. Meijners, laatstgeuocmdo met iügaug j 5 Juni 1894. Ontslagen: Op verzoek, eervol uit'alandecbenat, de asaistent-rcaideuteu van Bi Boga (residentie Ta.pi noeli, en Loeboe Sikaping ea Bau (res. Padangsche bo .onlanden, Sumatra's Weatkuatj J. M. Van B or eke 1 en EL G. Van Schuajlenbnrcb. Overgeplaatst: bij den Waterstaat en 'a lands B. O. W., yan den algemeeoen naar den gewestelijkor! dieaafe in de rea. Tegal do opzichter 2de kl. L. V. R Beekveld. Toegevoegd.- Aan den chef der 2de watenrtaat'?- afdeeling in het belang der verbetering van do b - vloeiing ea den waterafvoer in hot noordelijk ge deelte der res^ Tegal tuaachtn de Lasarie-en Tjeinal- rivieren, de opzichter 3do kl. A. E. Van Heetereu. Gcplaatat: In de re* Cheribon do opzichter 3de kl. H. L. Vau Spall. Overgeplaatst: Bij deuaaulegvan St ataspoor- wegen op Java, van de lijn Treanger TJila jap uanr de lijn Malang-Bilitax de bouwkundig ambten-nar late kl. D. J. Stam. Departement van Oorlog. Verleend: een jaar ver lof naar Europa wegens langdurigen (lienat, aan deu laten lmt. der iuf. P. A. Berg. Verleend, eene maand verlof naar Salatiga tut lie ratel vau gezondheid, aan den kapirom der i r fl M. W. Thijaseo twee maanlea voilof raar Sotka boemi tot herstel van gezondheid usn den kapitein der ïufdu ene J. P. Pio ers Grailtecd. G e p 1 a a t e iais instructeur aan dc mi Lit ire achoo. echool do late lui', bij het lste depot-bataljoa. hu'p- inetructc-ur bij de nieuwe miinaire school, \V. J. De Voogtido n de late luite aut lt» A. Cornelisaou Ingetrokken, ("o overplaatsing bij het G. B. der Oostkust van Somatr», van den 2den luitenant der infanterie K. O. Eoolbouco. Overgeplaatst: naar de late comp. artillerie le Batavia de kapitein bij de 8de afd. van hot Der van Oorlog M. H. Via; naar de 6de comp. artihe rie te Socrabaa, do Kapitein J W. Hisïink; naar de 7de comp. te Semaruug de I apriein, directeur van do buakruitmolen te Samarang L. De VrLea., ala directeur van de buakrulinolen to Samarang de lste lirit. bij de 18de comp. artilk-ne J. F. Üaer- veldt; bij do 3de afd. van het Dep. van Oorlog de late luit. bij do late comp. artillerie te Batavia W. Hemmes; iltm de late luit. R. De Waal. Ingotrokkfin: de overplaatsing naar Fort de Koek ®a overgeplaatst bij den geneeskundigen dienst te Batavia de offi. van gez. lste klasse Dr. J. K. Jacobs; de ovorplaataing naar SemaraDg Yan den offi. van. gez. late kl.Dr.B F. J. Wjjckerhtid Bisdom. Telegrammoo, GLATZ (Silezio), 1 Juli. De by het proces te Leipzig wegens spionneeren veroordeelde Fransche officieren, dio hier gevangen zaton en wien. keizer "Wilhelm kwijtschelding van straf heeft verleend, zyn heden in vryheid gesteld. SHANGHAI, 1 JulL Naar men verneemt. heeft de Chineesche onderkoning of gouverneur last gegeven tot het onmiddellyk-zenden naar Korea van twintig bataljons Chineesche troepen, omdat er naar het schynt geen uit zicht meer bestaat op eene vredelievende op lossing der met Japan bestaande geschillen. NIEUW YORK, 1 Juli. De uitvoer van specie naar Europa in de afgeloopen week bedroeg: aan goud 2,915,069 dollars, aan zilver 548,203 dollars. BRUSSEL, 2 JulL Het theater „Prado", te Molenbeek St.-Jean, van den heer Claessens, is geheel afgebrand. LONDEN, 2 Juli. De procureur der Koningin, lord Russell, vroeger Sir Charles Russell, is tot lord opperrechter benoemd. LONDEN, 2 Juli. De „Times" verneemt uit Shanghai dat Japan voortgaat, krygs- loorustingen to maken op groote schaal en don koning van Korea heeft uitgenoodigd aan China de gehoorzaamheid op te zeggen, de bescherming van Japan aan te nemen en don Chineesthen president weg te zenden. Japan heeft geantwoord op de vredelievende voorstellen van Engeland en Rusland door opnieuw 3000 soldaten naar Seoul te zenden. TANGER (Marokko), 2 Juli. Volgens brioven van 26 dezer uit Fez staar, de zaken geheel stil. De volksstammen rondom Fez veroorzaken ongerustheid. Mulai Abbas, een bloedverwant van den sultan, is benoemd tot khalief, ter vervanging van Mulai Mahomed, broeder van den sultan, die nog steeds in de gevangenis verkeert. CHICAGO, 2 Juli. De toestand wordt ern stiger. De werkstakers hebben in de buurt der stad een sneltrein doen ontsporen en het verkeer is op vele lynen geheel gestaakt. De prys der levensmiddelen stygt. LEIOEV, 2 Jalt. Thermometerstandgisteravond 0121 8 uren 25.5° C. 77.9° Fahrenheit; hedenmorgen om 8 uren 24° C. 75.2° F.; 'amiddags om 12 uren 30° C. 86° F.; 's namiddags 4 uren 31° C. 87.8° F. De muziek- en tooneelvereeniging „Nut en Vermaak'' hield gisternamiddag in den foyer der Stadszaal by gelegenheid van bet 20-jarig bestaan receptie, welke zeer druk bezocht was door leden, oud-leden, donateurs, enz., met hunne dames. Het was er, onder gebruik van door het bestuur aangeboden ververschingen, zeer ge zellig, en die opgev.ektheid hield vry wol gelyken tred met de immer, stygende tempe ratuur in de door de felle zon beschenen zaal, zy het dan ook door de gordynen eenigszins getemperd. De voorzitter sprak een woord van welkom, sloeg een blik op de zoo uitstekend geslaagde oudejaarsavond-feestviering, wees op het goed gelukken van de samenkomst van gisteren en op het feest, dat hedenavond in den tuin van „Zomerzorg" wordt gegoven. Hy betuigde dank aan allen, die haddon medegewerkt om het feost tot nu te doen slagen en verzocht den leden van hot ge mengde a-capella koor der vereeniging nog maals de Feest-Cantate te zingen, welke dus weder met veel succes werd ten gehoore gebracht. De receptie werd door piano-spel opgeluis terd en de zaal was zeer smaakvol met groen en bloemen versierd Op de bestuurstafel prykte. vooral een fraai bloemstuk, alsmede vier bou- quetten van de dames, die in het vaandel comité de voornaamste taak hadden vervuld. By de heden gehouden openbaro ver- kooping van cokes, in partyen van 10 en 5 hectoliters, waren de pryzen: f 4.50 en f 2.25. Te Antwerpen heeft gisteren de heer Jeekel, van Leiden, twee pryzen gewonnen in twee internationale wielryderswedstryd»n een eersten en een derden prys. Hedenvoormiddag ontsliep te 's-Graven- hage een staatsman, die in hooge betrekking zyn vaderland gedient heeft en meer dan een kwart eeuw geleden op politiek terrein een gewichtige plaats heeft ingenomen, name lijk mr. J. P. J. A. graaf Van Zuylen van Nyoveld. Zyne loopbaan als diplomaat was zeer belangryk. Hy vertegenwoordigde ons land by verschillende hoven, laatsteiyk te Weenen. In de laatste jaren liet zyn gezondheids toestand. te wenschen over. De overledene was o. a. Grootkruis der orde van den. Nederlandscben. Leeuw. - Jl. Zaterdag avond hebben er te Monster eenige ongeregeldheden plaats gevonden. De aanleiding moet, zooals men verzekert, ge zocht worden in eene handeling van het ge meentebestuur tegenover hot Departement van Waterstaat, Handel en Nyverheid. Minder ingenomen met den directeur van net telegraafkantoor te Monster, trachtte men. de verplaatsing van dien ambtenaar op ver schillende manieren te verkrygen en toen dit niet gelukte, weigerde de gemeente verder het huis beschikbaar te stellen voor den telegraafdienst. De Regeering, die geene enkele aanleiding had gevonden om den directeur te Monster te verplaatsen of te ontslaan, bracht daarop het telegraafkantoor naar 's Gravenzande over, hetgeen met ingang van 1 Jul f geschiedde. Vandaar een opstootje, gericht tegen het gemeentebestuur, dat echter 's nachts te twee uren geëindigd was vóór de aankomst der uit Den Haag opgeroepen militaire macht. Op den warmen zomerdag van gisteren stroomden duizenden naar Scheveningen. Ter hoogte van het Kurhaus was op het strand geen plekje onbezet en aL de windsioelen waren in gebruik gekomen. Op het Kurhaus gaven de meeste bezoekers de voorkeur aan een zitje op het terras in de buitenlucht. Na het invallen van do duis- tornïe, werden de gaslichtlynen langs do veranda en den gevel ontstoken. Als een bewys van den graoton toevloed van bezoekers te Seheveaingen, zy alleen ver meld, dat de beide stoomtramiynen een diens' om de 3 minuten hadden ingesteld en ver voerden: de stoomtram Staatsspoor 15,000 en. die van de Hoil. Maatschappy JL7,000 personen, laatstgenoemde grootendeels op het gedeelte Scheveningen Anna-Paulowna-straat. EerBte huwelgkaafkondiguig" van 1 JnlL M. J. Yan der Voort jm. 26 j. on F. W. IT. Yan der Voorden jd. 23 J. A. Vau der Wijngaard jm. 23 j. en üt. J. Zitman j<L 20 j. P. Stoekc w. 32 j. en F. C. Dingjan Jd. 31 j J. FL Vau der Vos jm. 25 j. en C. Dehneer jd. 21 j J. stikke- loram. jm. 24 j. en Noert jd. 20 j. J. llai:t vv. 38 j. en E. Keijzcr jd. 30 j. W. Vaa f olan n jui. 23 j. on J. Do Wit jd. 22 j. L A. Jongman» jm. 25 j. en H. M. T. Wijtenbnrg; jd. 22 j. P. AlaB jm. 29 j. on 3. M. Print jd. 24 j. T. J. Kroijt jm. 30 j. en M. IL G. Heudrik» jd, 23 j. G. Do Best jm. 22 j. en N. Van Londou jd. 30 J. Leiden: Geslaagd zyn voor het examen voor den Indischon dienst mr. H. Riihder; voor het voorbereidend examen in de genees kunde de heeren K. S. de Graag, P. W. rd-*i- huizen en. G. Aalbersbergvoor het candidaats- oxamen in de rechten de heer R. Ph. Van Veenhoven. CORRESPONDENTIE. - H. B. en J. H.I Het opnemen van dichterlyko ontboezemingen geschiedt by hooge uitzondering, omdat do opname van één gedicht voor velen eene aan leiding is om ook een gedicht In to zenden. Zoo is 't ook au! Uw beider inzending licht ter beschik king..

Leidsch Dagblad | 1894 | | pagina 3