Roeiwedstrijd ran „Hollandia" Keizer Kareis veste terecht prat gaat, in sierlijke, gracieuze zomertoiletten uitgedost, bewogen zich nu door de salons, en, wèl wetend dat uw verslaggever den volgenden morgen de schilderijen beter zou kunnen be zien, gaf hg ditmaal aan zijn oog verlof dit „streelende" te bezichtigen. Als eerste indruk voorloopig nog deze mededeelingen. Het licht in de zalen is uit muntend; de hangings commissie (de heeren Leeuw Jr., Rink en Spoor) >yn onpartijdig te werk gegaan; er is een groot aantal doeken van onze Belgische naburen, en van beeld houwwerken zijn er vele uitmuntende proe ven. Ziehier ten slotte een lijstje van de artisten, die er, volgens my, zeer goed ver tegenwoordigd zijn: Baertsoen, Ern. Claus, J. Coosemans, Doudelot, Dijsselhof, Vincent Yan Gogh, Isaac Israëls, Fernand Khnopff, Fr. v. Leemputten, Jac. v. Looy, Matthijs Maris, Hart Nibbrig, Thorn Prikker, v. Rysselberghe, Van der Valk, Whistier, Willem Witsen, Zyi en De Bock, Bauffe, Breitner, Haverman, v. Hoytema, Jozef Israëls, Ed. Karsen, A. Koning, J. en W. Maria, Mauve, Moiüjjn, NeuhuiJs, Rint, Graadt van Roggen, C. Spoor Jr., F. Verster, Weissenbruch, Wijsmuller, De Zwart, Keiler, Ode en nog vele anderen. C. V. GemeeDteraod van Haarlemmermeer. Tegenwoordig 16 leden. Na de goedkeuring der notulen van 31 Mei 1894, wordt mededeeling gedaan van de inge komen stukken, namelijk brieven van Heeren Gedeputeerde Staten ten geleide van het goed gekeurde kohier van den Hoofdelyken Omslag voor 1894, en van een Raadsbesluit tot ver koop van een perceeltje grond aan G. Bos; voorts van een brief van mevr. de wed. jhr. J. W. M. Van de PollVan Breugel, houdende dankbetuiging voor de door den Raad betoonde deelneming in het overlijden van haren echt genoot. Aangenomen voor kennisgeving. Vervolgens komt aan de orde de verbetering van de school No. 6 te Nieuw-Vennep. Uit een rapport van Burgemeester en Wet houders blijkt dat er geene voldoende reden bestaat tot het bouwen eener nieuwe school aan den Sloterweg, bi) den Lisserweg, wyi de school te Nieuw-Vennep daardoor met slechts 12 leerlingen zou worden ontlast, zoodat wordt voorgesteld om de school te Nieuw- Vennep door aan- en verbouw te vergrooten. Het daarvoor opgemaakte bestek is reeds ter voorloopige beoordeeling gezonden geweest aan den heer district3-schoolopziener. Naar aanleiding van diens opmerkingen omtrent de breedte van de gang en de grootte van het aan te bouwen lokaal, ont staat daaromtrent eenige discussie, waaraan de heeren Bultman, Bos en Biosheuvel deel nemen en waarvan het resultaat is dat wordt besloten de gang te maken op eene breedte van 2.40 meter, en het aan te bouwen lokaal te maken 8 meter lang en 6 meter breed. Daarna komt ter tafel een adres van de onderwijzers in dezo gemeente om trakte- mentsverhooging, alsmede een brief van den heer districts-schoolopziener, waarbij h\j het verzoek ondersteunt, doch eene andere regeling aangeeft dan door de onderwijzers is aan gegeven. Burgemeester en Wethouders stellen voor om het adres te stellen in handen van Burga meester en Wethouders en van de plaatselijke schoolcommissie om advies. Nadat de heeren Biesheuvel, De Breuk en Bos hadden in bedenking gegeven om het adres dadelijk af te doen, en zij zich tegen de inwilligiag van het verzoek hadden ver klaard, wordt op aandrang van den heer Bultman overeenkomstig het voorstel van Burgemeester en Wethouders besloten. Eindelijk wordt ter tafel overgelegd een rapport van Burg. en Weth. aan den Raad omtrent de kosten van het opmaken van den legger der xoegen. In dat rapport wordt er op gewezen dat het opmaken van dien legger mot bijbehoorende schetsteekening voor deze gemeente eene aan zienlijke uitgaaf zal vordoren en dat de finan cien der gemeente zoodanige uitgaaf niet ver oorloven. Vervolgens wordt betoogd dat het niet bovon allon twijfel verheven is of de Provinciale Staten wel bevoegd waren deze uitgaaf ten laste der gemeente te brengen, dewijl zoo danige uitgaven niet voorkomen in art. 205 dor Gemeentewet; en lr. x van dat artikel alléón spreekt van uitgaven, door de Wet aan de gemeenten opgulegd. Intusschen is eene provinciale verordening geeno wet, en het is Burgemeester en Wethouders niet bekend dat by eenige wet aan do Provinciale Staten de bevoegdheid is gegeven om uitgaven ten laste van gemeenten te brengen. Op deze gronden stellen B. en Ws. aan den Raad voor om aan Gedeputeerde Staten te berichten dat de gemeente financiën de betaling der bedoelde kosten niet gedoogen, mot verzoek die kosten voor rekening der provincie te nemen, of, mocht daartegen be zwaar bestaan, dat de verordening alsdan, ook mot het oog op den twijfel aan de wet tigheid, moge worden ingetrokken. Mocht do Raad echter met Burgemeester en Wethouders in gevoelen verschillen, dan verzoeken B. en Ws. dat de Raad zal aan wijzen de middelen, waardoor in de uitgaven kan worden voorzien, en een krediet er voor verleone. Nadat hieromtrent van gedachten was gewisseld, waarbij door de heeren Evelein en 't Hooft bespreking met den heer Com missaris der Koningin, terwijl door de heeren Bultman, Bos en De Breuk schriftelijke be- overoenkom8tig het voorstel van Burgemeester en Wethouders. handeling der zaak was aangeraden, den beiden eerstgenoemden heeren, die tevens leden der Staten zijn, verzoekende deze zaak in de vergadering der Staten te bespreken, wordt besloten (met 13 tegen 2 stemmen) Bij de daarop gevolgde rondvraag zegt de hoer Biesheuvel dat de leden, die in de vorige vergadering hebben gestemd tegen het be schikbaar stellen van het schoolplein voor muziekuitvoeringen door het fanfarecorps, goed gezien hebben, toen zij, als gevolg daarvan, ongeregeldheden duchtten. Althans reeds, nu voor de eerste maal daarvan gebruik is ge maakt, hebben er schandalen plaats gehad, en is een persoon door de politie naar den IJ weg en een in arrest gebracht moeten worden. De Voorzitter zegt dat het was eene uit tarting tegen de politie en dat de herbergen op tyd gesloten waren. Ook de heer Bos heeft hooren spreken over groote herne en on aangename drukte. De vergadering is daarop gesloten. Gemengd Nieuws. Gisteren had op het terrein der Leidsche Studenten-Cricket Club en der Leidsche Cricket-Club, gelegen aan den Mare- singel, een cricket-wedstrijd plaats tusachen de beste spelers der Universiteiten en een Nederlandsch elftal. Nederland mistê Schröder, terwijl aan de Universiteiten door de af wezigheid van Feith, Men ten en Sikman een gevoelige slag was toegebracht. De Universi teiten gingen eerst aan bat en maakten 66 punten, waartoe de heer Hoeffelman met 24 not out en do heer C. De Groot met 19 het leeuwenaandeel leverden. Nederland ant woordde hierop met 125 punten, waarvan de heeren Solomon 45, Van Manen 16, Oellenten 14 en Paramor 12 not out. De fraaie stand tuaschen de heeren Van Manen en Oellenten leverde 27 punten op. Nederland trad dus met 59 punten als overwinnaar uit het strijdperk. Gisteren (Zondag) is aan de L. W.-V. „All Right" de eer te beurt gevallen, den tweeden prijs, eene zilveren medaille, te verwerven op den nationalen wedstrijd te Rotterdam. De Vereeniging had nl. haren besten racer uitgezonden, den heer W. Z. v. d. Mey, die den afstand van 50 K. M. aflegde in 1 uur 38 min. 29 sec. op een Enfield baan racer van 8'/2 K. G. De gemaakte tyd is zeer mooi, en als men nog in aanmerking neemt dat de' weg hoofd zakelijk bestond uit mul zand, dan wordt de overwinning nog schooner. Des avonds werd dezen kloeken rijder in het Clublokaal eene receptie aangeboden, waar van de leden druk gebruik gemaakt hebben. Het was Zaterdag-avond opde Haarlemmerstraat niet minder druk dan de vorige avonden als er met socialistische, anarchistische en andere bladen gevent wordt. Vooral na kwart over negenen nam de drukte toe, zelfs nog sterker dan anders, toen de Haagsche colporteurs weer met den trein waren gearriveerd. Vóór dien tyd waren slechts een paar colporteurs op te merken gewoest, waarvan er echter een die mot den moord van ds. Barger ventte, maar een knaap by zich had, die, als men den moord wilde koopeD, te geiyk „De Anarchist" te koop presenteerde ln hot gedrang tegen den grond werd geworpen, waarby hem de blaadjes van den moord afhandig werden ge maakt en gratis rondgedeeld of in du lucht gegooid. To geiyk met de Haagsche venters kwam ook eene zeer sterke politiemacht mot inspec teur en rechercheurs op de been, in wier naby- heid de colporteurs steeds bleven, zoodat zy tegen handtasteiykheden als verleden week vrywel beschermd waren. Toen eenigen hunner om by halfelf weer naar het station trokken, werden zy ook door de politie vergezeld, die zelfs het stationsplein afzette. De Hagenaars hebben dus nu wel alle reden om over de Leidsche politie tevreden te zyn en kunnen daardoor onmogoiyk nalaten hunne erkentelijkheid voor de ondervonden behandeling te komen betuigen door nogmaals Leiden met hun bezoek te vereeren. Dan kan de komedie opnieuw gospeeld worden. „R. v. A." deelt mede dat tegen den colpor teur A. CoraeliBse proces verbaal is opgemaakt wegens beleediging van den overleden presi dent Camot. Hy colporteerde met „R. v. A.", waarby hy riep: „Lees den welgeslaagden moord op den grootsten ploert van Frankryk, nameiyk president Camot; Emilie Henry, Vaillant en Ravachol zyn gewroken I" Wegens de hooge temperatuur zyn alhier hedenmiddag scholen gesloten gebleven. Hedenmiddag omstreeks half twee geraakte iemand, die in niet al te nuch- teren toestand verkeerde, in eene sloot aan den Zoeterwoudschen weg te water. Spoedig- werd hy door twee personen op het droge gebracht. Zondag-namiddag is uit de Haarlemmertrekvaart by Leiden, onder de gemeente Oegstgeest, opgevischt het lyk van een manspersoon. By onderzoek werd op het lyk gevonden een briefje, waarop staat: „Die my vindt, ik ben do omroeper van Haarlem, C. Puist." Het lyk is onder toezicht van den veldwachter M. naar het ïykenhuisje over gebracht. Twee dagen nadat de in ons vo rig nommer vermelde 17-jarige zoon van een bakker te Zoeterwoude het ouderlyke huis had verlaten is hy daarin weder teruggekeerd. Alweder is te Aarlanderveen een geval van febris typhoïdea voorgekomen, thans by de vrouw van A. De Kr., wonende aan de Lage Zyde. Door de politie te Alfen is tegen den pannenfabrikant H. Van L. proces verbaal opgemaakt wegens overtreding der wet tot tegengaan van overmatigen arbeid van jeugdige personen en van vrouwen. Te Aalsmeer is Zaterdag een begin gemaakt met de verzending der eerste frambozen. Hoewel 't koude weder het rypen der vruchten niet in de hand werkte, hebben de planten zich krachtig kunnen ontwikkelen. Dientengevolge zyn ze ryk beladen met byzonder mooie en groote vrucht en belooft de oogst voordeelig te zullen worden. Byzonder vroeg mag 't zeker heeten, als reeds in Juni met den pluk kon begonnen worden. Met het slaan van eene Norton- pomp te Nieuw-Vennep vanwege het „Witte Kruis" gaat het niet zeer voorspoedig. Op 30 meter diepte is althans nog geen water gevonden. De werkzaamheden zyn voorloopig gestaakt. Naar de „Amsterdamsche Courant" meldt, hooft de officier van justitie appèl aan- geteekend in zake de valsche bankbiljetten. De artillerist S. Van Nugteren, te Helder in garnizoen, wiens beide handen door het springen van eene granaat werden verbryzeld, heeft by de amputatie der beide lichaamsdeelen weinig geleden. Hy heeft tot heden geene wondkoorts gehad. Met 2 kunst handen zal hy binnenkort in de ouderlyke woning te Rockanje wederkeeren. Uit Hellevoetsluis meldt men: H8. Ma. zeilkorvet „Nautilus", commandant Vreede, is alhier binnengeloopen met schade aan schip en tuig. Den 28sten dezer, 's nachts, tydens een dikken mist, is de korvet in aan varing geweest met de Engelsche stoomboot „Nautilus", van Hamburg met stukgoederen naar Londen bestemd, die beschadigd de reis heeft vervolgd en te Gravesend is aange komen; 13 man en. eene vrouw der equipage zyn overgegaan op de zeilkorvet en hier geland. Volgens het „Journal de Bruxel le8" breidt de cholera-achtige ziekte te Luik zich steeds uit. Men maakt melding van 6 nieuwe gevallen, welke eergisteren voor kwamen, waarvan één met doodelyken afloop. De gevallen komen vooral voor in de onzin- deiykste wyken der stad. Gisternacht kwamen er twee nieuwe sterfgevallen voor. De ziekte is verdwenen te Seraing, maar heeft zich vertoond te Soumagne, een dorp in den om trek dier stad. Te Marseille hebben tal van schermutselingen plaats gehad tusschen Fransche en Italiaansche werklieden, die in de havens en de dokken arbeiden. Ten einde verdere botsingen te voorkomen, heeft de overheid gelast, dat het werk tydoiyk gestaakt zal worden. De werklieden zyn over dezen maatregel zeer ontevreden. Een aantal bei- hamers is gevangengenomen. De moordenaar van president Garnot. Cesario heeft Zaterdag jl. in de gevangenis Saint-Paul, te Lyon, een vry lang verhoor ondergaan. Hy gaf, volgens de „Temps", een uitvoerig verslag van zyne misdaad, maar hy weigerde hardnekkig te antwoorden op vragen omtrent hetgeen den moord was voor afgegaan en de beweegredenen, die hem hadden geleid. Hy zeide volstrekt geen berouw te hebben en toonde zich integendeel zeer ge lukkig, dat hy niet in zyn voornemen gefaald had. Hy bewaart een volstrekt stilzwygen over zyne betrekkingen met de Italiaansche anarchisten en schynt angstvallig te willen vermyden iemand te compromitteeren. Noch tans erkent hy te Montpellier den anarchist Garnier gekend te hebben. Gamier heeft zich- zei ven gedood, toen hy den moord op Camot vernam, door zich op een mes te werpen, dat hy met het achtereinde in den grond had geplaatst. Cesario heeft by het verhoor gezegd, dat hy aan niemands bevel gehoorzaamde, toen hy zich van Cette naar Lyon begaf. Hy kwam geheel alleen in de laatstgenoemde stad Zondagavond den 24sten Juni tegen 6 uren des avonds aan. By zyne aankomst was hy in het bezit van slechts 12 stuivers, die hy onmiddeliyk besteedde. Hy kocht nameiyk een pakje tabak voor vyf stuivers en een broodje van twee stuivers. Het weinige geld, waarover hy beschikte, doet vermoe den, dat hy op eigen gezag handelde, want werd hy door eene of andere vereeniging ge zonden, dan had men hem wel van ruimer geldmiddelen voorzien. Op het oogenblik ge looft men dan ook, volgons het Parysche blad, dat de verklaringen van Cesario overeen komstig de waarheid zyn en aan eene samen zwering wordt niet meer gedacht. De rechter gaat intusschen voort met onderzoek te doen naar het verleden van den moordenaar. Daarentegen loopt te Londen het gerucht, dat tot den moord op Camot den 6den Februari, den dag der terechtstelling van Vaillant, door de Londensche anarchisten besloten werd. By haren inval in de Autonomy-club nam de politie een anarchistisch manifest in beslag, waarin de vermoording van Carnot werd aanbevolen. Zy hechtte echter aan dit stuk geene byzondere waarde. De gevangenisarts te Lyon heeft den moor denaar van Carnot drie tanden moeten trekken, die afgebroken waren ten gevolge van de kwet suren, by de gevangenneming opgedaan. Het gelaat van den moordenaar is met builen en schrammen overdekt en de oogen zyn sterk opgezwollen. Volgens de „Freis. Zeit." loopen er in Italië geruchten dat de moordenaar van Carnot geen Italiaan, maar een Franschman is, die den naam van een Italiaan, Santé Cesario, zich heeft toegeëigend. De ware Santé Cesario moet er nameiyk geheel anders uitzien dan de beschrijving van het voorkomen van den moordenaar luidt. op den Ryn voor 's Molenaars!) rag. (Vervolg van den uitslag van Zaterdag). Zesriems gieken Inrigged. Ingeschreven„Njord," van Leiden, en „De Hoop," van Amsterdam. Prys7 verguld-zilveren medailles„Njord" in 3 m. 15 sec. PremieEen kunstvoorwerp voor den stuur man en iederen roeier, werd niet toegekend omdat „De Hoop" het opgaf. Single-Sculling Outrigged. Ingeschreven: „De Hoop," van Amsterdam. Prys: Eene verguld-zilveren medaille: „De Hoop" in 9 minuten. Travelling Canoes. Ingeschreven was alleen: „Willem III," van Amsterdam. „De Hoop", van Amsterdam, gaf daarom party. Prys: Eene zilveren medaille: „De Hoop" in 4 m. ll/s sec. Met de in ons vorig nommer reeds ver melde nommer8, heeft „Njord" dus nu in dezen wedstryd in het geheel 4 pryzen en 1 premie gewonnen. Door het winnen van het nommer der „jonge viert' is „Njord" ook winner geworden van de jonge vier van den TTnivorsiteitswedstryd. „Laga" had toen gewonnen met een kleinen voorsprong op „Triton", welke echter „Njord" in de baan had gestuurd. De beslissing werd toen op „Hollandia" uitgesteld. Zeilwedstrijden van „Hollandia.1' Merkten wy eergisteren reeds op, dat by de roeiwedstryden het weder heelwat beter was dan verleden jaar, gisteren, kon men by de zeilwedstryden op het Braassemermeer dezelfde opmerking maken. Op het water was het verrukkelijk, en was het dan wonder, dat tal van pleizierbooten uit omliggende plaatsen, ook Leiden, de reis naar het Braas semermeer ondernamen? Het was eene gezel lige drukte op die anders zoo verlaten water plas. Stoombooten, zeilvaartuigen en roeibooten doorkruisten het groote watervlak om de ver schillende partyen te volgen. Aan boord zag men tal van dames en heeren, geheele fami- liën, die den dag etende, drinkende en pleizier makende op het water doorbrachten. Mooi weer blyft steeds een vereischte om een waterfeest te doen slagen. Maar altyd valt er wat te mopperen. De wind, die uit het N.-O. woei, had wat sterker en ook de deelneming grooter kunnon zyn. Eenige num mers konden door het kleine aantal inschry- vingen niet doorgaan. Waaraan dit te wyten is, kunnen wy niet zeggen, maar wy hopen dat „Hollandia" op den krachtigen steim van de zeilsport zal kunnen blyven rekenen, want „Hollandia" moet blyven bestaan. Op den steun van Amsterdam zal de Vereeniging kunnen blyven rekenen. De heer Molenpage van „De Hoop" legde deze plechtige verklaring Zaterdag aan het diner af. De baan voor alle zeilvaartuigen bedroeg 5 Engelsche myienvan de boeien van afvaart langs de boei by den molen (Langeraar), daarna langs de boei by Oude-Wetering, vervolgens langs de boei by Roelofarendsveenalles tot om de boei,, liggende by het Paddegat, aan bakboordzijde passeerende en eindigende tus schen de boei van aaDkomst en het bestuurs- vaartuig. De uitslag is als volgt: I. Scherpe- en centcrboard-vaartuigengroot boven 10 tot en met 20 wedstryd tonnen. Uitsluitend vaartuigen met vaste roef of vast dek. (Klasse A.) Inleggeld f 5 per vaartuig. Prys: de groote gouden medaille der Vereeni ging. Premie: de verguldzilveren medaille der Vereeniging. Orrofla van den heer H. Blauw te AmsterJ dam en Zwerver van den heer Kol te Amster dam, waren de eenige vaartuigen, die aan de boei kwamen. Het was te verwachten, dat Zwerver met den pqjs zou gaan stryken, maar het jacht raakte tweemaal aan den grond, en moest door de juryboot geholpen worden. Orrofla won dus, en maakte een tyd van 1 nur 52 sec. II. Scherpe' en centerboard-vaartuigengroot boven 4 tot en met 12 wedstrydtonnen. (Klasse C.) Inleggeld f 5 per vaartuig. Prys: de groote gouden medaille der Vereeniging. Premie: de groote verguld-zilveren medaille der Vereeniging. Geene deelneming. III. Scherpe- en cemterboard-vaartuigen, groot boven 4 tot en met 6 wedstrydtonnen. (KI. E). Inleggeld f 5 per vaartuig. Prys: de groote gouden medaille der Vereeniging; premie de groote verguld-zilveren medaille der Ver eeniging. De Mascotte van baron Van Pallandt, die zelf niet aan boord was, verloor veel tyd met het tuigen. De Yum-Yum van jhr. Six was veel sneller klaar. Na de verliezen, die dit vaartuig geleden heeft, was het voor den eigenaar eene voldoening thans als overwin naar uit het strydperk te treden in 1 uur 36 min. De Mascotte deed er 2 uren 8 min over. IV. Scherpe- en centerboard-vaartuigengroot boven tot en met 4 wedstrydtonnen, (KL F.) Inleggeld ƒ6 per vaartuig. Prys een kunst voorwerp, premie een kunstvoorwerp. De SWrawa en de Bfondme van de heeren Teves te Maarsen en v. d. Giessen te Krimpen a/d. IJsel, waren de eenige, die startten. De eerste won in 2 uren 1 min. De tyd der Blondine was 5 min. 11 sec. langer. IVa. Scherpe- en centerboard-vaartuigent groot tot en met 21/* wedstrydtonnen. Prys een kunstvoorwerp, aangeboden door Het Spaame te Haarlempremiezilveren medaille. Aan de boei van afvaart verschenen: Mary van J. F. Van Leeuwen te HaarlemCatharina van B. JCouvée te HaarlemMargreta van de Hoop te Amsterdam; Ondine van D. Lemmer- zout te Koog; Succes van J. Ruwers te Amsterdam en Betsy van J. Goustra, Amster dam. De overwinning van Ondine was vry zeker. Met een verschil van byna 9 min. won dit vaartuig in 2 uur 29 min. van Betsy, die de premie behaalde. V. Jachtenboeiers, bottersenz., groot boven 8 wedstrydtonnen. (Klasse G.) Uit sluitend vaartuigen met vaste roef of vast dek, gezeild door den eigenaar of heeren lief hebbers, met twee mannen voor den mast. Inleggeld f5 per vaartuig. Prijs: de groote gouden medaille der Vereeniging. Premie: de groote verguld-zilveren medaille der Ver eeniging. Maria van den heer A. F. Frans Hendrichs te Amsterdam liep voor Brunette van. De Hoop op eiken afstand uit. Maria won dan ook in 1 uur 48 min. De tyd van Brunette was 1 u.ur 59ys min. VI. Jachtenboeiersbottersenz., uitsluitend vaartuigen met vaste roef of vast dek, groot boven 5 tot en met 8 wedstrydtonnen (Klasse H.) Gezeild door den eigenaar of heeren lief hebbers. Inleggeld f 5 per vaartuig. Prys: de groote gouden medaille der Vereeniging. Premie: de groote verguld zilveren medaille der Vereeniging. De Nora van den heer F. Fred. Bang6rt en de Hora van den heer W. F. Heybroek, beiden te Amsterdam, startten alleen Het was de eerste maal dat de heer Bangertmet de Norc won, en wel in 2 uur 24 min. 30 sec. Hora was 4i/1 min. later. VII. Jachtenboeiersbottersenz., groot boven 3 tot en met 5 wedstrydtonnen. (Klasse I.) Inleggeld 5 per vaartuig. Prys de groote verguld-zilveren medaille der Vereeniging. Premie: de groote zilveren medaille der Vereeniging. Daar alleen Hou Moed van mr. N. M. Lebret te Zevenbergen aan de boei van afvaart ver scheen, werd er een standaardtyd bepaald van 2 min. 50 sec. De zeiltyd bedroeg echter 2 min. 44 sec., zoodat Hou Moed den prys behaalde. Vm. Tjottersenz., groot boven 2 tot n met 3 wedstrydtonnen. (Klasse K.) Uitsluitend bemand door heeren liefhebbers. Inleggeld f2.50 per vaartuig. Prys: de groote verguld- zilveren medaille der Vereeniging. Premiede groote zilveren medaille der Vereeniging. Geene deelneming. IX. Tjottersenz., groot tot en met 2 wed strydtonnen. (Klasse L.) Inleggeld ƒ2.50 per vaartuig. Prysde groote verguld-zilveren medaille der Vereeniging. Premie: de groote zilveren medaille der Vereeniging. Geene deelneming. TT a. Tjotters, groot tot en met 1.4 wed strydtonnen. Prys: verguld zilveren medaille; premie: zilveren medaille. Verschenen: Anna Marie van H. E. Hopman, LeidenMaria Junior van E. A. Neeb, Delft; Johanna van "W. G. Sillèvis, Leiderdorp, en Anna van J. Lips, Amsterdam. Anna won in 1 u. 34 min., Johanna de premie in 1 uur 46 min. In dit nummer was de afstand 2'/i Eng. myien. X. Platboden vaartuigen. Prys: een kunst voorwerp. Premie: eene kist sigaren. Frangoise van De Calavon te Leiden moest gedisqualificeerd worden, daar het vaartuig ta vroeg de boei van afvaart verliet. Vborwaartz van A. Meskers, Warmond, in 2 uur 18 min. (1), Zeemeeuw van B. Cozyn in 2 uur 18 min. 43 sec. (2) Verder namen nog deel: dc 4. Gebroeders van gebr. Nieuwendtfk, Hoogmade, Sperwer van F. Van Haastrecht, Warmond, en Snoek van J. Akkerboom, Koog. Omstreeks 6 uren waren de races afge« loopen, waarop Hollandia met de meeste voldoening kan terugzien. Het bestuur ver dient een woord van warmen dank voor de uitmuntende regeling, voor zyne goede zorgen en voor de zeer welwillende wyze, waarop hot de jury ontving. Mr. Van Rliede van der Kloot deelde na afloop de pryzen uit, waarop men naar Alfen terugkeerde om zich aan een ge meen schappelijk en maaltyd in hotel „St.-Joris" te ver eenigen. (EL) Geveilde pereeelonu Gehouden verkooping aan den Burg alhier, op Zaterdag 30 Juni 1894, ten overstaan van: 1. Mr. J. A. F. Coebergh, notaris te Leiden. Het huis Apothekeradijk No. 36, kooper de heer J. W. P. Licht, qq. voor ƒ4800; het huis Haarlemmerstraat No. 225r kooper de heer G. W. v. d. Drift, voor 1700; het huis Duizenddraadsteeg No. 13, kooper de heer F. A. Kuivenhoven, voor 730; het huis Zonneveldsteeg No. 13, koopor de heer D. I. Slager, voor 1550; het huis Groene- steeg No. 72, kooper de heer H. Van Teylingen, qq. voor ƒ1485; het huis Kraaierstraat No. 39, kooper de heer J. Segaar, qq. voor 1710. 2. Mr. C. H. P. Klaverwyden, notaris te Leiden. Twee heerenhuizen met tuin aan den Zoeter woudschen Singel H, 4 en 5, kooper de heer K. J. Affourtit, voor 8220; het huis Nieuw- steeg No. 15, kooper de heer P. M. Van Oerle, qq. voor 2950; het huis Spilsteeg No. 2, kooper de heer D. Smit voor ƒ410; twee huizen met twee bovenwoningen Lar.ge

Leidsch Dagblad | 1894 | | pagina 2