KLEINE ADVERTENTIÊN. Y erloren, i|ing van Wijlen Wed. S. HEYDE. VERGADERING „de Vraagbaak", Boommarkt No. 11, De Ondernemer, Th. SEX)AAR. >J! PASMAN, TEN KLOOSTER van afscheid tot de officieren. Op het Kerk plein was een buitengewoon tairyk publiek aanwezig orn de artilleristen te zien vertrek ken. Het gouvernementskantoor vertoonde aan alle ramen en op het balkon belangstellende toeschouwers. En toen de krijgslieden met hun lichtgekleurde helmen en stofgrijze uniformen, waarboven het staal van geweren en sabel6 flikkerde in het zonlicht, gewiegd door den statigen pas der paarden en het geschal der koperen muziekinstrumenten, zich als eene georganiseerde kracht bewogen dwars door de starendo, dichtopeengepakte menigte, ging er als een electrische schok over de hoofden van alle aanwezigen mannen, vrouwen en kinderen en miste ook ditmaal het vertoon van militair gezag zijn effect niet op de anders kalme dorpsmenschen, die elkaar gedu rende de laatste dagen maar al te zenuwachtig hadden gemaakt door het vooruitzicht om te worden opgecommandeerd. Tot aan de Drift, bij den ouden molen van Hove, bleef het muziekcorps de artillerie vergezellen. Aan de overzijde werd afscheid genomen en verschei dene hoera's bewezen de sympathie van het publiek met do vertrekkende krijgsmacht. Wij hopen dat de artillerie niet in het vuur zal behoeven te komen on dat hare verschijning genoeg zal wezen om de Kaffers tot andero gedachten te brengen. Indien echter de oorlog zal uitbreken, dan vertrouwen we, dat officie ren en manschappen hun plicht zullen weten te doen. Volksstem.) - De „Volksstem" van den 26sten Mei zegt dat mevrouw Joubert, echtgenoote van don commandant-generaal, voornemens was om met een drietal wagens het leger van haar man noordwaarts te volgen. Mevr. Joubert is geene vreemdelinge op het eervol veld van aen oorlog en hare aanwezigheid zal onge twijfeld hoog gewaardeerd worden, zegt het blad. Daar aen negental personen, die ver bonden waren aan de „Volksstem", opgeroepen zijn om diensten op het oorlogsveld te bewij zen, kondigt dit blad aan, dat het onder deze „bezwarende omstandigheden" niet meer drie Daal 's weeks zal kunnen verschijnen en ver zoekt derhalve zijn lezers met twee nommers per week genoegen te nemen. Telegranimo tu 3UDA-PESTH, 21 Juni. De Hongaarsche Magnatenkamer heeft het wetsontwerp tot invoering van het burgerlijk huwelijk by eerste lezing met 128 tegen 124 stemmen aangenomen. Toen de uitslag der stemming bekend werd, bief de linkerzyde een geestdriftig gejuich aan. De voorzitter bepaalde de artikelsgewyze be handeling op morgen. De minister president Weckerlé werd door ■Ao taLrijko menigte buiten het gebouw toe gejuicht. LONDEN, 22 Juni. In het Lagerhuis heeft de secretaris van Ierland, Morley, zich krachtig verdedigd tegen de aanvallen der Iersche unionisten en Parnellieten, die hem beschul digden de vryheid van spreken in Ierland te hebben besnoeid en militairen te hebben ge bruikt om niet betalende pachters van hunne hoeven te verdrfiven. In zfin antwoord legde Morley bijzonderen nadruk er op, dat onder zijn bestuur de agrarische misdaden 62 pet. waren verminderd. H^t Huis gaf met 211 tegen 172 stemmen den minister gelflk. De Parnellieten, maar ook vele unionisten, onthielden zich van de stemming. Crisis. De bescheiden, door de Regeering aan de Eerste Kamer overgelegd omtrent de jongste ontbinding, bestaan: lo. uit een rapport van de ministers, met uitzondering van den heer Van Tienboven, dd. 11 Maart 1894, waarby machtiging wordt gevraagd tot ontbinding. Daarin wordt ver klaard dat reeds by zyn optreden het Kabinet aan H. M. als zyn gevoelen heeft doen kennen, dat, zoo de in te dienen voorstellen betreffende het kiesrecht niet werden aangenomen door de Tweede Kamer, ontbinding dier Kamer zou moeten volgen, in welke overtuiging zy door den loop der zaken is bevestigd; 2o. een rapport van den minister Van Tien hoven, waarby deze zyne afwykende meening uiteenzet. Zyns inziens was door aanneming van het amendement-De Meyier niet het geval aanwezig, reeds by het optreden van het kabinet als mogeiyk gesteld, dat eene meer derheid in de Tweede Kamer zich niet met de voorstellen zou vereenigen of door zyde- ling8che tegenwerking de behandeling daar van zou verhinderen. Hy ontvouwt verder de redenen waarom niet kan gezegd worden dat de tegenwoordige Tweede Kamer tot gemeen overleg, in den geest van het ontwerp, onge neigd zou zyn geweest en meent dat de uitslag van 9 Maart een geheel andere had kunnen zyn, indien de heer De Meyier en de Kamer de op de aanneming van het amendement gevolgde verklaring van den minister van binnenl. zaken hadden kunnen voorzien. Ook hem werd eerst zeer kort voor den aanvang der zitting door den minister van binnenl. zaken diens overwegend bezwaar tegen~hot am ndement medegedeeld. Z. i. zou de verkiezing cener nieuwe Kamer in die omstandigheden niet door een principieel ver schil tusschen Regeering en Vertegenwoordi ging worden beheerscht. Om die reden vroeg hy ontslag. 3o. Een rapport van den minister Tak van Poortvliet van 14 Maart 1894 aan H. M. om trent de door hem aan H. M. gedane mededee- lingen in de gehouden conferentie den vorigen dag. Daarin wordt uiteengezet, dat reeds sedert den aanvang der jongste discussiën, geheel in overeenstemming met den loop der debatten in Augustus en met den inhoud van het afd. verslag omtrent de amendementen, gebleken was, dat by overigens groot verschil van meening voor de Regeeringsvoorstellen geene meerderheid in de Tweede Kamer zou worden verkregen. De bestryders brachten geen met het be ginsel strydig tegenvoorstel in het debat, maar trachtten door wyzigingen, die in schijn slechts byzonderheden raakten het Regecrings voorstel van karakter te doen veranderen en daardoor onmogelyk te maken, zonder zeiven geroepen te worden om tegenover het land van hunne aan eene groote uitbreiding van het kiesrecht vyandige meening duideiyk te doen blyken. Zynerzyds had de minister zich stellig voorgenomen tegenover de oppositie de meest mogelyke tegemoetkomende houding aan te nomen en alleen op het juiste oogen- blik, nadat de meerderheid zich zou hebben verklaard, zyne beslissing omtrent eventueel aangenomen amendementen te doen kennen. Het amendement-De Meyier was door 't daarin met de directe belastingen gelegde verband mot hot stolsel der voordracht in stryd, en deed tevens door de wyze, waarop het een woningeisch aan de kiezers stelde, voor duizenden ongetwijfeld geschikte personen hier te lande het kiesrecht verloren gaan. Dit bezwaar bleef niet slechts ten volle be staan, maar werd zelfs ten slotte vergroot Het doel der voordracht, om zoover de grond wet het toelaat aan alle daartoe geschikte ingezetenen het kiesrecht te verzekeren en aan den drang tot uitbreiding een einde te maken, kon niet meer worden bereikt, wan neer de regeling zoo werd beperkt en in arbei derskringen de overtuiging zou gewekt zyn, dat de wetgever de billyke aanspraken van den werkman opzetteiyk over het hoofd had gezien. Uit dit rapport blykt verder dat het gewyzigd kiesrechtontwerp na ernstige en langdurige gedachtenwisseling in de vergade ring van den Ministerraad van 23 Januari 11. eenstemmig was goedgekeurddat by do formatie van het kabinet in 1891 de minister Tak aanvankeiyk had geweigerd, maar op voortdurenden aandrang zich bereid had ver klaard zitting te nemen in hot kabinet, by- aldien het vaststond dat zyn beginselen en Regeering8programma die van het te vormen kabinet zouden wezen. Deze beginselen en dit programma werden uiteengezet in een schry- ven van 17 Juli 1891 aan den heer Van Tienhoven, die na eenige dagen berichtte dat do gestelde voorwaarde werd aanvaard. En de door den heer Van Tienhoven goedgekeurde voorwaarden van samenwerken werden ver volgens in Augustus 1891 door alle leden van het optredend kabinet als Regeerings programma aanvaard. Daar H. M. medodeelde, dat haar van zoodanig stuk niets bekond was, overhandigde hy H. M. een afschrift daarvan. Ten slotte wordt in dit rapport uiteengezet dat het in het belang der Kroon was eene Kamerontbinding te beproeven, daar deze daardoor haar vrygevig standpunt in zake de kiesrechtregeling blyft innemen. Vielen de verkiezingen niet uit in den geest der Regeering, de verantwoordelykheid en de schuld van het uitblyven eener zeer groote kiesrechtuitbreiding zou dan liggen by het volk. Aan dit rapport is toegevoegd het particu liere schry ven van den heer Tak van Poortvliet aan den heer Van Tienhoven, dd. 17 Juli 1891, waarin de voorwaarden van zyn op treden worden medegedeeld. Die voorwaarden waren zyn optreden als minister van Binnenl. Zaken om ter voldoening aan het grondwettig voorschrift een kiesrecht voor te dragen, uit gebreid zooverre als de Grondwet toelaat. De aanneming van het te doene voorstel zou eene kabinets quaestie moeten zyn. "Wanneer eene meerderheid in de Tweede Kamer hare medewerking tot deze regeling weigerde, of de behandeling van het daartoe strekkend ontwerp door zydelingsche tegen werking wist te ondervangen, zoude dit ten gevolge moeten hebben, dat aan de Koningin- Regentes een voorstel tot ontbinding der Kamer werd gedaan, zoodat aan het volk de gelegenheid werd geschonken, om zyn ge voelen over dit vraagstuk uit te spreken. Gedurende het tydsverloop van voorbereiding en afdoening der kiesrechtregeling zouden andere belastingen, finantiëele en defensie- voorstellen, leerplicht en arbeids verzekerings- voorstellen, worden voorbereid zonder dat van daartoe strekkende voorstellen kabinets- quaestiën werden gemaakt. Blykens verklaring van Augustus 1891 hebben alle overige ministers deze voorwaar den goedgekeurd en aangenomen als grondslag der kabinets-motie. 4o. Eene missive van H. M. van 16 Maart, waarin H. M., ofschoon de overwegingen, waarop het voorstel tot ontbinding berust, niet in alle opzichten kunnende beamen, ver klaart machtiging te verleenen tot ontbinding, omdat H. M. na ryp overleg overtuigd is, dat in de tegenwoordige omstandigheden een beroep op de Natie de beste oplossing is om tot eene bevredigende regeling van het kies recht en tot een spoedig einde van de ont stane crisis te komen. 6o. Het advies van den Raad van Ministers op het verzoek om ontslag van den minister Van Tienhoven, waarin de Raad te kennen geeft, dat na eene tot voor korten tyd onge stoorde en vruchtbare samenworking, zich ter sake van de kiesrecht-voorstellen zulk een verschil van gevoelen heeft geopenbaard met dien minister, hetwelk in de tegenwoordige omstandigheden eene voor 's lands belang vereischte samenwerking niet mogeiyk maakt. 6o. Voordracht tot ontbinding dd. 19 Maart. INGEZONDEN. nculs-Sacrom. Gisteravond werden door een der bestuurs leden drie personen en een hond geïntrodu ceerd. Met welk recht men den hond toeliet, weet ik niet; misschien omdat hy de eenige van het viertal was, die zich min of meer bewust toonde, hoe men zich na een bewezen beleefdheid behoort te gedragen. In het belang der leden en van de musici is het zeer wenscheiyk dat niet te lichtvaardig tot introduceeren wordt overgegaan. X. [Van dit ingezonden stuk hebben wy het bestuur van „M. S." in kennis gesteld, waarop wy het volgende schryven ontvingen. Red.] Geachte Heer Redacteur 1 Door het bestuur zyn op gisteravond geen drie, maar twee heeren geïntroduceerd, zonder hond. Zie introductieboek. Voor de plaatsing van dit antwoord op het ingezonden stuk vanX., voor wien ik het wen schelyk acht niet te lichtvaardig ingezonden stukken te schryven, by voorbaat myn dank. Hoogachtend, UEd. Dienaar, J. J. Van Reenbn, Voorzitter. Kerkelijke Berichten. Zoeterwoude: Ned.-Herv. gemeente. Zondag a. s., des avonds te zes uren, ds. J. W. H. Kalkman, predikant te Alfen aan den Ryn. Benthuizen: De heer Van Veen,gods dienstonderwyzer van Hazerswoude, zal Zon dag-middag te twee uren alhier eene predik beurt vervullen. Hoogmade: Zondag-namiddag te twee uren, ds. H. J. Van Nouhuys, predikant te Oudshoorn. Katwyk aan den Ryn: Ned.-Herv. Kerk. Zondag ochtend te tien uren, de heer Couvée, candidaat te Leiden. Ger. Kerk 's nam. te twee uren, ds. C. Van Proosdy, van Leiden. Oude- en N ie u w e-W e t e ri n gZon dag-voormiddag te tien uren, ds. G. J. Do Hoest, predikant te Leiden. Woubrugge: Zondag-voormiddag te halftien, ds. W. Klercq, pred. te Koudekerk. Academie-nieuws. Leiden: Bevorderd tot arts de heer C. S. Lechner; toegelaten voor het eerste gedeelte van het arts-examen de heer J. J. Van der Zwet. Geslaagd is voor het eerste natuurkundig examen de heer A. L. Van der Lek; voor het voorbereidend examen in de ge neeskunde de heer M. SLeffelaar; voor het theoretisch geneeskundig examen de heer W. A. G. Bruinier; voor het voorbereidend kerkeiyk examen de heer G. A. Kniphuisen; voor het voorbereidend examen in de god geleerdheid de heer Th. H. Ph. Papeniecbt. Ecu zilveren feest. De heer J. A. Van Dyk, die den lsten Mei 11. in alle stilte herdacht dat hy 40 jaren geleden als hoofd van een der openbare scholen alhier optrad, is heden 25 jaren secretaris der Commissie van de Bewaar scholen te dezer stede. Deze dag ging niet zoo onopgemerkt voorby. Integendeel, talryk waren de blyken van belangstelling, welke de jubilaris thans te zynen huize, waar hy 's namiddags van twee tot vier uren receptie hield, mocht ontvangen, gedurende weiken tyd de achter zyne woning grenzende school gesloten bleef. Behalve vele particulieren, die wel of niet met het onderwys m betrekking staan, kwamen verschillende commissiën hunne opwachting maken, ten einde hem hunne gelukwenschen aan te bieden, alsmede hun dank voor hetgeen hy in het belang van hot onderwys in het algemeen en dat van de bewaarscholen in het by zonder heeft gedaan. Als zoodanig kunnen genoemd worden zyne mede-leden van bedoelde commissie, die het in de eerste plaats zich een voorrecht rekenden in hem iemand te bezitten, die met volkomen toewyding de voornaamste oetrekking er van bekleedt. Dei commissie was vertegenwoordigd door de heeren prof. Treub, De Stoppelaar en De Sturler, welke laatste hun woordvoerder was. Evenmin bleven achterwege Burgemeester Wethouders in de betuiging hunner waar deering, namens de gemeente, voor de steeds onvermoeide werkzaamheid van den heer Van Dyk in eene zaak, welke van zoo machtigen invloed is op de eerste vorming der jeugd. Het college van Dageiyksch Bestuur was vertegenwoordigd door de heeren Was, burge meester, Dekhuyzen, wethouder van onder wys, en Kist, secretaris, wier tolk de burge meester was. Eigenaardig was verder de hulde, o. a. van wege de Leidsche Kweekschool voor Bewaar- schoolhouderessen den jabilaris gebracht. Toen de directie daarvan hem kwam complimen teeren, zongen diens stads-kweekelingen in de vestibule den heer Van Dyk een cantate toe, hetgeen niet naliet een byzonderen indruk te maken. By deze kweekelingen hadden »ir.h ook aangesloten de onderwyzeressen en kweeke lingen met de drie hoofden der gemeente bewaarscholen, te zamen veertig dames, die onder leiding van den heer Haanstra het volgende viertal coupletten waarvan de woorden van genoemden heer waren, zongen: WyzeWach auf(Meistersinger v. R. Wagner) Gegroet! Gegroet! gy, Vriend van 't kind, Die in het kind den Engel mint, Den Engel, die wel leeft en streeft, Maar wakkre leiding noodig heeft, By levenslucht en levenslicht In 't schoolgebouw voor hem gesticht: Gegroet, die vyf en twintig jaar De Schutspatroon der kindoren waart 1 II. Wyze: „Zum letzten Liebesmahle" (Parsifal v. R. W.) Laat bly de klokken luiden, De menschheid smaakt geneugt: Wyd staan de deuren open Ü6S Ttmpels voor de jeugd; Voor 't altaar van het kind Zy stage diensten vindt: De priesteres, de maagd, Naar Godes wille vraagt l Hl. Wyze: „Der Glaube lebt" (Parsifal, R. W.). Ten Hemel streeft Wat auem heeft, Zyn afkomst luid te loven; Wat van omhoog Een kracht bewoog Dat streeft weer graag naar boven! IV. Wyze: „Freudig begrüssen wir," (Tanhauser R. W.). Biyde begroeten wy, die zich ons wou geven, Gaarne herdenkt, al wat hy streed en deed Lang moge hy gevierd en bly de leven, Geen onzer ooit zyn dierbaar werk vergeet' Heill Na den xang werd de jubilaris hartelyk toegesproken door het oudste hoofd, mej. Van Steenbergen, die hem .tevens als souvenir 6 photographieên van de gemeente-bewaar scholen in étui aanbood. Den geheelen middag was het een komen en gaan in de woning van den geachten stad genoot, die bovendien in den vorm van eene menigte prachtige bloemstukken de bewyzen mocht ontvangen hoezeer zyn arbeid algemeen op den jui8ten pry* wordt gesteld. Door de commissie van de bewaarscholen wordt den heer Van Dyk, die voor de tot hem gerichte woorden en de verdere bewyzen van belangstelling by herhaling zyn innigen dank betuigde, soms met een terugblik op den tyd, toen met prof. Veth het eerste reglement voor de bewaarscholen werd ont worpen, in het hotel Levedag hedenavond een diner aangeboden. LEIDEN, 22 Juni. Thermometerstandgisteravond om 8 uren 13° C. 55.4° Fahrenheit; hedenmorgen om 8 uren 13° C. 55.4° F.; 'a middags om 12 uren 19.5° C. 67.1°F.; 's namiddags 4 oren 22° C. 71.6° F. Met genoegen kunnen we melden dat het tweede Mandolinen-concert, gisteravond in het schouwburglokaal „Vondelhoven" gegeven, beter bezocht was dan het eerste. Blykens de toejuichingen, op elk nummer gevolgd, viel ook deze uitvoering ten zeerste in den smaak van hen, die waren opgekomen, wier getal zeer zeker nog grooter zoo geweest zyn, in dien niet tegeiyk in „Musis Sacrum" het staf- muziekcorps van het vierde regiment infanterie ware opgetreden. En men kan nu eenmaal van niemand verlangen dat hy op twee plaat sen tegelyk is! Aangenaam zal het daarom ongetwyfeld velen zyn te vernemen dat de Mandolinen- spelers zich ook nog Zaterdag- en Zondag avond, tegen verschillenden entrée-prys, zullen doen hooren. De tuin van „Musis" was flink bezet. Met den eereten zomerdag schynen nu werkeiyk weer de zomersche dagen te beginnen en ook de avond, welke er op volgde, was een heeriyke, zoodat het niet te verwonderen was dat de leden met hunne dames zoo goed ver tegenwoordigd waren. Het stafmuziekcorps van den heer Van Erp trof het ditmaal door een en ander dan ook byzonder en het stelde het publiek met de uitvoering van het pro gramma niet teleur. Het applaus, dat aan menig nummer ten deel viel, getuigde dit, zoowel wat de reeds meer bekende stukken als wat de arrangementen en de fantaisie („Les Paillasses") van den directeur zeiven en de eerste uitvoering van des heeren Oostelaar's Paraphrase op Mendelssohn's „Lobgesang" betreft. Het was eene uitvoering, welke reden gaf om ook onder zyne nieuwe leiding van het corps voor het vervolg veel te bly ven verwachten. De collecte ten behoeve van het fonds tot aanmoediging en ondersteuning van den gëwapenden dienst heeft te Sassenheim op gebracht de som van f 14.38 en te Zoeter woude f 40.90. Ter secretarie der gemeente Sassenheim is tot 1 Juli e. k. dagelyks van des voor middags 10 tot 12 uren gelegenheid, tot het verkrygen van bewyzen van toelating tot de openbare lagere school in die gemeente. De hoofdcommissaris van politie te 's-Gravenhage verzoekt opsporing der ver- blyfplaats van eene 36-jarige dienstbode, het laatste in de Tasmanstraat 80. Zy is gekleed met een regenmantel en draagt een spoormandje by zich. Uit een door haar ge schreven brief blykt dat zy zich dag en nacht ophoudt in de duinen onder ScheveDingen. Er wordt vermoed dat zy krankzinnig is. By het door de Haagsche politie nxt voel zorg voortgezette onderzoek naar goederen afkomstig van diefstal by een groot meubel fabrikant daar ter stede, blykt dat veel mee* is gestolen dan aanvankeiyk vermoed werd. Er moet voor een bedrag van ruim f 1200 zyn ontvreemd, waaronder zeer kostbare stukken stof en tafelkleeden ter handelswaarde van f 30 en f 40, waarvan sommige voor een paar gulden zyn opgekocht. Ma rktberio la ton* Leiden, '22 Juni. Ter markt worden heden &&n« gevoerd: Stieren 8 atuks f 48 a 192. Kalf- en Melkkoeien 98 atuks 100.a ƒ258. Varekoeien 72 atuka ƒ84 a f196.—Vette Oseea en Kooien 60 stuk» ƒ112.— u ƒ276.Graa- kalveren stuks ff Kalveren (vette) 51 stuks f 38.a 83.Kalveren (magere) 81 eluka 5.a 13-Hamelu (vette) etoka fa Hamels (magere) stuks f a f8chapeu (vette) 610 stuks ƒ16.a f30. 8chapen (weide) 252 stuks 12.a f 25.Lam meren (magere) 1086 stuks f7.a f 13.Lam meren (votto jarige) stuks a f— Varkens (magc-re) 146 stuks f16.a f 37.—-- Yaxkenb (vette) stuks afVarkens (biggen) 186 stuks f5.— a f14.Paarden stuks f a fVeulens atuks fa f Ter markt aangevoerd 238 runderen, 132 kalveren, 662 schapen, 1086 lammeren, 146 varkens, 186 biggen, paarden en veulens. Ter wekelijkache Kaasmarkt aangevoerd 65 partijen. Besteed werd voor Goudsohe Kaas van 18.tot f 27. Derby-kaas van f tot f Leidacha Kaas de 1£0 KG. ftot Edammer Kaaa (2de qual.) f tot f— Aan de Stadswaag gewogen 62 partgon, 2785 staka kaas, wegende 15495 KG. Delft, 21 Juni. Aan de Stadswaag gewogen vatt 15 tot 2L Juni: 876 achtsten en 70 zestienden vaten Boter, wegende te zamen 18,220 kilogrammen. Prga f 40 a ƒ54 het vierde, 1.00 a ƒ1.35 het KG. t Céuponnoleering volgent opgave o«in de Coupon-Makelaar» Oostenrijk, Papier 20.17dito Zilver 20.17J4 Frajisclio f47.50 Diverse Rijksioark f53.80 Rassen Good Roebels fl.91 dito in Zilveren Roebels f 1.2 Amerikaansche Good Dollars Beleening 2>£ pCt. Prolongatie 2 pCt. Deze A.dvertentien niet meer dan 30 woorden bevattende worden elecbts bij vooruitbetaling van -40 Cente geplaatst. "Buiten Deiden wonenden kunnen postzegels voor de betaling zanden. advertentiën. Voor de vele bljjkon Tan belangstelling, btf do geboorte van hun Soon ontvangen, betui gen de Heor en Mevrouw KOOMANS hun vriendelflken dank. Zalt-Bommel, 22 Juni 1894. 4247 5 DANKBETUIGING. Langs dezen weg brengen wy onzen dank aan den Heer A. D. HAKKENBERG voor het genoegen en de gulle ontvangst, die hy ons heeft doen genieten op den dag van het vyftigjarig bestaan ayner zaak. 4252 7 HET PERSONEEL. DANKBETUIGING. Onze oprechte dank aan den Weled. Heer D. STIGTER, Arts, voor zyne zorgvuldige en bekwame behandeling, gedurende eene ernstige ziekte aan onzen Zoon MARTINUS bewezen. Ook aan allen die bewyzen van belangstel ling hebben gegeven. 4251 9 M. A. VAN WEL. Leiden. J. M. VAN WEL-Weebkr. By myn terugkeor naar Ned.-Indiö roepen wy Familie, Vrienden en Kennissen een harte lyk „vaartwel" toe. H. F. YAN BEEK en Dochtertje. Rotterdam, 23 Juni 1894. A/b. 8. 8. „Ardjoeno." 4241 7 door eene vrouweene Bears met zilveren knipje, waarin een Galden. Omtrek Noord einde. Inlichtingen s. v. p. Bureel van dit Blad. 4255 5 op a. 8. Zondag 24 Juni, des namiddags te één uur, in de Vergaderkamer der Ier. Gemeente alhier. Punten van behandeling 1. Rekening en Verantwoording der gehouden administratie. 4254 13 2. Voorstel tot opheffing dezer Vereeniging. Lelden, L. J. KIEK. 22 Juni 1884.N. FONTEYN. Als antwoord op de vol© ons gestelde vragen, berichten we dat het Kantoor Teleplioonn. 23B, Leiden, eene geheel op zichzelf staande Leidsche onderneming ie, en alleen inlichtingen en prospectussen ver schaft aan het kantoor Boommarkt No. lïf van ÏO tot 4 uren (Woensdag en Donderdag ook '8 avonds van 7 tot O uren.) MT Men zie s. p. „De Aanwijzer" van heden, 22 Juni. 4266 15 WEDEROM ONTVANGEN puikbeste Malta-Aardappelen, 6 Gents per Kilo, alsmede puikbeste Wcstland- sche Aardappelen, 4, 5 en O Cents per Kilo, Tuinboonen 35 Cents de mand* en verder alle soorten van Groenten verkrijg baar by E. HWAADGRAI, Diefsteeg 2, by de Breestraat. 4253 8 van puike qualiteit, tegen verminderden pry8, levert de fabriek „de Nijverheid", te Hoogeveen. 4239 8

Leidsch Dagblad | 1894 | | pagina 3