te haarlem aanbesteding; „DE GRAC1EUSE" 1.1. N. KAPTEIJN, Boekhandelaar, Eén ding is zeker: BBaEMSSSgggglK DIENSTBODEN!!! Gevraagd te Katwijk aan Zee, BOOMMARKT No. II, II. Vermeulen, Breestraat HO. o990 óf ADVERTENTIE N. Banketbakkerij. EEN KNECHT GEVRAAGD. Aardappelenmarkt. Voor het nieuw ingaande kwartaal van het Mode-Tijdschrift kan men zich abonneeren bij Het Engelsche stoomschip „Oren- holme", van B.-Ayres, is by Santa Catharina verongelukt. De opvarenden zyn gered. De Londenscherytuigverhuurders hebben besloten geene rytuigen meer te ver huren beneden den prys van 17 sh. per dag. De gewezon president van Sal vador, Ezeta, is te Nieuw-York aangekomen en heeft aan een verslaggever van de „Herald" verklaard, dat in het laatste gevecht 3000 man gedood en 7000 gewond werden. In de Yereenigde Statenblyft de spanning in de mynstreken aanhouden. De werkstakers gaan overal voort met hunne pogingen om kolen-treinen to doen ontsporen en spoorweg-bruggen te vernielen. Het ern stigste blyft steeds de toestand te Cripple- Creek, in Colorado, waar do stryd tusschen de troepen en de werkstakers, die zich in huu kamp verschanst hebben, reeds een aan vang heeft genomen. De werkstakers en de politie te Cripple Creek nl. beschieten elkander uit hunne ver sterkte stellingen. De uitslag van den strijd is nog niet bekend. KOLONIËN. BATAVIA, 910 Mei. (Engelsche Mail.) Uit Kotta-Radja wordt van 10 Mei geseind Gisteren rukten 4 compagnieën infanterie, de bergartillerie, cavalerie en genietroepen uit, om den weg naar Anagaloeng vry te maken en de djahats te verdry ven. De tocht gelukte volkomen en de vyandelyke benting werd genomen; wy kregen 8 gewonden, onder wie kapitein Linck, die een schot door den arm kreeg. De „Java Bode" teekent hierby aan: Tjot Bada, uit welke benting de vyand in Atjeh volgens het vorenstaande telegram door de onzen is verdreven, ligt aan den weg naar Pajaoe tusschen Lambaroe en Anagaloeng, tusschen welke posten de gemeenschap ver broken werd. Kapitein J. P. Linck behoort tot het wapen der infanterie. Door don gouverneur-generaal ran Ned.-Indïë zjjn de volgende beschikkingen genomen: Civiel Departement. Verleend: Een tweejarig verlof naar Europa, wegens ziekte, aan don onder wijzer leto kl. B. Japikee. Ontslagen: Op veTEoek, eervol uit zyue be trekking, wegoue ziekte, de tijdelijk lete commies bij het Dep. van Binnonl. Bestuur O. N. Biseclioff. Benoemd: Tot notaris te Somsrang, de notaris, tevens vendumeester te Grrêee (Soerabaia) E„ Oh. T. Blochte Cheribon, de notaris, tevens vendnmeoster te Bandjormaain (Zuider- on Ooster-afdeeling van Borneo), H. Tollens. Verleend: Twee jaar verlof naar Europa, wegens ziekte, met ing&Dg van 20 Mei 1894, aan den leeraar in do geschiedenis en aardrijkskunde aan deH.B.-8. te Soerabaia, Th. Piper. Ontslagen: Eervol uit 'a lands, dienst wegens volbrachten dieDsttyd, de ambtenaar op wachtgeld, F. H. Leidelmeyer, gewezon 3de commies bij hot Departement van Justitie. Benoemd: Bij hot Binnenl. Bestuur op Java en M&doera, tot controleur leto kl. L. B. Priester; tot controleur 2de kl. P. A. M. 8paautot adapirant- controlour L. C. A. Fonterjo. Ontslagen: Door den algomeenon eeoroiaris, op verzoek, eervol uit zjjne betrekking, wegens ziekte, do klork ter Algemeene Secretarie, J. W. Ligtvoet. Departement van Oorlog. Hersteld: In aotivitoit en goplaatst by do bure&ua van don gewest, inten dant aldaar, do kapitein-intendant op non-activiteit te Batavia, F. J. Van den Bont. Overgeplaatst: Naar Soerabaia, de off. van gez. 2do kl. te BanjoewaDgi, J. Bosenfeld; naar Baujoewangi, de off. van gez. 2do kl. te Malang, dr. M. Buono do Meequita; naar Malang, de off. van gez. 2dc kl. te Batavia dr. J. J. C. A. Bombach; als adj. van den comdt. dor lete n ilit. afd. op Java do leto luit. brj bet subalst.-kader te Batavia E. M. Uhleubeck, als adj. van den mil. comdt. der west. afd. vau Borneo, de lstc lni'.-adj. bij do Ilde afd. van bet D. V. O. J. H. L. Schneiders bij bet 13de bat. do kapt. te Buitenzorg P. J. Broeklioff: Geplaatst: Bij aankomst by het 18de bat., de lsto luit. van verlof uit Nederland terugverwacht, C. Lamberts; bij bet L. H. 4de bat., de 2deluit. bestemd voor den dienst h. t. 1. W. A. LeRorj; by het lsto depot-bat., de kapitein van verlof uit Neder land terugverwacht J. F. Vorslnys; by aankomst bij bet 8ste bat., de 2do luit. bestemd voor don dienst h. t. 1. L. Oorver; by het G. B. van Cel.,Monado en Timor, do 1ste loit. bij het 13do bat. J. F. I Ecsslor; by bet G. B. dor Oostkust ven Sumatra, de 2do luit. by bet 18de bat. K. O. Koolboom; bi) het garnizoens bat. van Palembang, de 2do luit by het L. H. 4de bat. M. Van der Vliet, en de 2de luit. by het 8ele bat. A. E. H. Michiols; bij aan komst op het bureau van den kwartiermeester te Mage- lang, do 2de luitenant kwartiermeester A H. Van Maatrigt; bij bet subsistonlenkadcr te Semarang, de 2do lnit.-kwartlerm. J. F. O. Nienhuis; bij het depot-bat. te Meester-Oornelie, de 2de luit. kwartierm. W. P. H. Veltroan by het subsist-kader te Wol- tevreden, de 2do luit.-kwartiorm. H. Van der Palm bii het subsist, kader te Padang, de 2de luit.-kwar- tlerm. J. F. Dcibert; bi) hot hoofdbureau, do kapt. der genio te Weltevrodcn, H. K. De Vries. Bevorderd: By de mil. adm. tot kol. (hoofd intendant) de luit.-kol.-intendant W. Bedior de Prairietot lnit.-kol.-intendant, de majoor intendant J. H. C. Vermeer; tot majoor-intendant de kapt.- iDtendant J. E. Jautze; tot kapt.-kwartierm. do Iele luit.-kwart orm. C. F. Julius. Vorleond: 2 jaar verlof naar Enropa, wegens ziekte, aan cIod lsten luit. der inf. J. Van der Scheer. Verlengd: Met eeno maand het verlof tot herstel van gez. uaar Malang, verleend aan den 2den luit. der inf O- J. F. Slakman. Van Atjeh worden afgelost de kapiteins der art. M. G. J. Kempers en J. L. Swart, do 1ste luit. der art M. Koolboom, de olficoren van gez. lste en 2de kl. dr. g. Van der Haiet en J. Vollema, die do bestemming znllen volgen, hun door hunne dienet- chefs aang.wezen. Overgeplaatst: Van den geniedienst to Malang naar dien te Semarang en van dien te Semarar g naar MBlaag, de 1st© luit. der genie L. C. H. Ders. en N. I'la tonga van Atjeh na*r Wel'evreden, de lete luit dor goeie J. Dc- Koijpcr. Ged-tachoei d: Van 1 Jali tot ultimo December by het 3de eskadrou cavalerie te Batavia de kapt. dor inf. K. Yaj Erpocura; Lij Let hoofdbureau van den gencralen st f de kapt dor art. H. C- Kronou«r. BUITENLAND. Frankrijk. Men seint uit Bangkok, dd. 10 Juni: De Siameesche overheid weigerde gisteren den van moord op een Franschen inspecteur beschuldigden mandarijn Phrayot voor do recht bonk te dagen. De Fransche regeerintr had reeds vóór oenigen tyd der Siameesche re- goering doen weten, dat het noodzakelyk was Phrayot gerechtelijk te vervolgen. De Siatneezen vreesden echter, dat de Franechon zich meester zouden maken van Phrayot en hem aan boord van eene kanonneerboot zouden brengen. Zy weigerden daarom aan het ver langen der Fransche regeering te voldoen, tenzy ze de verzekering ontvingen, dat dit plan niet bestond. Dit geschil veroorzaakt te Bangkok groote opgewondenheid. Duiteohland. Evenals te Londen, houdt men zich ook te Berlyn nog steeds bezig met de Congo- quaestie, vooral naar aanleiding van de redevoering, door den Franschen minister van buitenlandsche zaken Hanotaux over het Engelsch-Belgische tractaat gehouden. De meeste bladen kunnen zich, ondanks het protest, dat ook Duitschland tegen het trac taat heeft ingediend, niet met de zienswyze der Fransche regeering vereenigen. Volgens de Beriynsche bladen is de eenige weg om de bestaande moeilykheden uit den weg te ruimen, te vinden door de by eenroeping eener tweede internationale Congo-conferentie. Italië. Naar men verzekert, weigert Zanardelli deel uit te maken van de miniateriëele combinatie, omdat Crispi zou hebben te kennen gegeven dat hjj Sonnino in het kabinet wil bahoudon. Volgens gerucht zou het Kabinet zich weder in de Kamer vertoonen, onder mededeeling, dat de koning weigert het ontslag aan te nemen. Het Kabinet zou afzien in de eerste plaats van de voorgestelde grondbelasting en in de tweede plaats van de door Crispi ge vraagde benoeming eener commissie van acht tien leden, welke voorstellen zou doen be treffende de noodig geachte hervormingen in de Staathuishouding. België. In de groeven des Avins, in de Condroz, is eene werkstaking uitgebroken. De stakers eischen loonsverhooging. Door de eigenaars worden aan werklieden van elders, die geen lid zyn van de werkliedenvereenigingen, loonen aangeboden van 60 tot 100 percent hooger dan die, welke zy betaalden aan hunne thans stakende arbeiders. De Porte zal, volgens de „Standard," niet protesteeren tegen de overeenkomst, tus schen Engeland en den Congo-Staat gesloten, mits Engeland het met DuitschJand daarover eens worde. De Belgische afgevaardigde Janson zal beden de regeering interpelleeren over het verdrag. Oosteurljk-Houg.-Monarcliie. Het Hongaarsche kabinet is eindeiyk ge reed en is als volgt samengesteld: Weckerlé blijft minister president en ook de ministers van de Honveds, justitie, binnenlandsche zaken en handel blyven aan. Minister voor Croatié, Slavonië en Dalmatië wordt Josipo* vitch. Baron Eotvös treedt op vooreeredienst en onderwys. Graaf Andrassy wordt minister van het koninkiyk hof. Heden zullen de ministers den eed afleggen. Keizer Frans Jozef heeft ten slotte zyne toestemming gegeven, dat de heer Szilagyi minister van justitie zal blyven. Te Pesth is men zeer tevreden over het besluit des keizers. Nu reeds worden toebereidselen ge maakt om den keizer, vóór zyn vertrek naar Weenen, eene schitterende ovatie te brengen. Het feest wordt voorbereid door het bestuur der liberale club. Slechts twee nieuwe ministers zyn in het kabinet opgenomen, en wel de minister van onderwys baron Eotvös, en de hofminister graaf Julius Andrassy. Beide mannen zyn in Hongarije en ook daarbuiten voldoende bekend. Eotvös is hoogleeraar in de natuur, kunde aan de hoogeschool te Pesth, voorzitter der academie van wetenschappen en zoon van den bekenden dichter en staatsman baron Jozef Eotvös. Graaf Julius Andrassy, voorheen referendaris by het ministerie van binnen landsche zaken, is de zoon van den bekenden minister Andrassy en lid der Kamer voor Pesth. Graaf Andrassy behoort tot deliberate Magnaten en geniet eene groote populariteit. Overigens blyft het ministerie onveranderd, Weckerlé blyft minister-president, terwyi Hieronymi en Szilagyi ministers van bin nenlandsche zaken en justitie blyven. Alleen is men nog onzeker, of graaf Betben-Tisza minister van landbouw blyft. Dit is echter van ondergeschikt belang. De hoofdzaak is, dat de minister van justitie wordt gehandhaafd, het geen geiyk staat met eene overwinning, door de liberalen in Hongarye op de hofparty te Weenen behaald. Brazilië. De stryd tusschen de troepen der regeering en de opstandelingen in de provincie Rio- Grande wordt, nog voortgezet. Nu weer wordt melding gemaakt van eene overwinning, welke de regeeringstroepen by Pelotas op hunne tegenstanders hebben behaald. Bulgarije. De „Swoboda" te Sotia maakt het pogramma dor liberale party openbaar. De party zal de politiek volgen van het Drievoudig Verbond en er op aandringen dat een verbond worde gesloten met Türkye, Rumeniö en andere Balkanstaten. Zy zal voortgaan met pogingen j in het werk te stellen om Ferdinand als wettig I vorst van Bulgarye te doen erkennen. Telegra in me a. NIKUW-YORK, 10 Juni. De invoer van koopmansgoederen in de afgtdoopen week 1 vertegenwoordigt eene waarde van 6,630,238 dollars. De uitvoer van specie naar Europa in de afgeloopen week bedroeg: aan goud 7,400,623 dollars, aan zilver 485,780 dollars. LONDEN, 11 Juni. De interventie van Japan in den verwarden toestand van Corea is besloten en Japansche troepen xyn reeds op weg. Eenige jaren geleden was het ook zoo vor gekomen, maar werden zy spoedig terug geroepen, uit vrees voor een oorlog met China. Tegeiykertyd is thans een Engelsch eskader van Port Hamilton naar Corea gegaan, vertrok een Amerikaansch oorlogsschip naar Chemulpo en zyn Chineesche soldaten naar Söoel, de hoofdstad van Corea, op marsch. Wat hiervan zal worden, is moeilyk te gissen, maar het kan zeker worden geacht, dat Rusland niet zal dulden dat eene vreemde mogendheid, zelfs Japan niet, vasten voet vat in Corea. INGEZONDEN. Mijnheer de Redacteur 1 Ondergeteekende verzoekt U beleefd plaat sing van het volgende: In „De Telegraaf" van Zondag 10 Juni komt onder de rubriek „Kunsten en Weten schappen" eene rectificatie voor, betreffende een (in „De Telegraaf" van 6/7 Juni) van zyne hand verschenen artikel over de „Driejaarlyk- scbe" te Rotterdam. Daarin wordt o. a. gezegd, uat de lyst der geciteerde kunstenaars grooter is geworden dan do bedoeling van den schryver was. Het juiste feit is echter dat, buiten zyne voorkennis, alléén de volgende, door hem niet geschreven woorden in dit stuk zyn in gelascht ven eene interessante voorstelling van den Februaristorm aan het Sclieveningsche strand door C. Dommers Huijzen." U dankend voor de opname dezer regelen, Leiden, Hoogachtend Uw. Dw. 10 Juni 1894. C. V. Verslaggever vun „De Telegraaf.") Wielerwedstrijd te Birmingham. Zaterdag was het te Birmingham de dag van den wielerwedstrijd, uitgeschreven door de „National Cyclist's Union". Het terrein van den wedstryd is de Aston Lower Ground. De wedstryd voor liefhebbers om het kam pioenschap van Engeland over ééne Engelsche myl begon om 3 uren. Er waren 52 deelne mers, waaronder de volgende buitenlanders: uit Nederland: Eden en Scheltema Beduin; uit Duitschland: Lehr; uit Denemarken: Pe tersen; uit Noorwegen: Heme; uit Belgie: Chenau; uit Oostenrijk: Lunon; uit Afrika: Broadbridge; uit Amerika: Nelsonuit Ierland Neill. De voornaamste Engelscben waren Os borne, Stroud, Osmond, Watson en Brown. Het gerncht liep al dadelyk, dathetrybewys van Lehr als amateur was ingetrokken. Een talryk publiek had zich op het terrein van den stryd verzameld. Het afgaan was een half uur uitgesteld. Toen de afdeelingen zouden beginnen te ryden, werd aan Eden het rybewys als amateur geweigerd. Hy reed echter toch mede en bleef in zyne afdeeling overwinnaar. Henie won in de derde afdeeling. Om het kampioenschap zouden nu de tien winnaars in de afdeelingen ryden. Eden ver scheen aan de start, doch de jury weigerde hem te laten mederyden, waartegen het publiek vyandig demonstreerde onder hetgeroep van „Laat hem ryden". Eindelyk gaf de jury toe onder toejuiching van het publiek. In den beslissingsrit won Petersen het kampioenschap; Eden kwam het tweede aan, doch werd ge- disqualificeerd. Aan Betts, die derde aankwam, werd Eden 's tweede prys toegekend. Osborne was vierde. In den wedstryd voor amateurs om het kampioenschap van Engeland over vyf Eng. mylen behaalde Green den eersten prys in 11 min. 40 sec. Watson was tweede en Odom (Eden?) derde. Eerste huwelijksafkondiging van 10 JudI. J. Van Klaveren jm. 26 j. on A. Korewagen Jd. 22 j. K. De Tombe jm. en M. S. DoKonngjd. J. J. Rozier jm. 24 j. en C. A. Le Vrind jd. 28 j. J. Niovaart w. 63 j. en A. M. v. d. Reijdon w. 64 j. J. D. Verbrock jm. 25 j. en M. Maronier jd. 26 j. A. Nionwenhnizen Jd. 23 j. en W. Fucbs jd. 25 j. W. Rijken jm. 27 j. en M. J. Rodenburg jd. 21 J. G. Brands jm. 24 j. en G. Nagtegaal jd. 27 j. LEI DE.11 Juni. Thermometerstandgisteravond om 8 uren 12° C. 53.6° Fahrenheit; hedenmorgen om 8 uren 12° C. 53.6° F.; 's middags om 12 uren 12° C. 53.6° F.; 's namiddags 4 ureo 12° C. 53.6° F. In 72 jarigen ouderdom is gisternacht te 's-Gravenhage overleden de heer J. H. Marinus, vroeger directeur, laatsteiyk eere directeur van de Kon. Nat. Zangschool voor handwerkslieden, weJke school hy jarenlang leidde en tot ontwikkeling bracht. Wyien koning Willem III schonk hem de ridderorde van do Eikekroon en woonde meermalen evenals de Koninginnen de door Marinus ge leide concerten by. Ook als toonkunstenaar was de eenvoudige man zeer gezien. Academie-nienws. Leiden: Geslaagd zyn voor het candidaats examen in de Nederlandse! ie letteren de hoer S. S. Hoogstra; voor het doctoraal examen I in de rechtswetenschap de heeren M. J. Thooft I en Tj Sleeswykvoor hot candidaats-exameu in de geneeskunde de heer A. Van Voort huysen, en voor het tweede natuurkuudig- j examen do heer P. C. Loopuyt. Allen, 11 Juni. Aan; -.voerd 80 "ngene kam. Goud- sche kaas 3655 etuke. Edammer k.ia«'JO stuk», üorl v- ksa» 36 stuks. Lc-idecbe kaas 111. Prijs: Goudsclio kaas lete eoort 24.— a f 26.—, 2 ie soort f 20.— a 23 3de soort ƒ15.— a ƒ19. Edammer f 27. Derby ƒ24.Leidsche 46.150 Kilo. Handel matig. Gehouden verkooping aan den Burg alhier, op Zaterdag 9 Juni 1894, ten overstaan van mr. L. M. J. H. Kerstens, notaris te Leiden: Het winkelhuis Haarlemmerstraat No. 238, kooper de heer C. Van Mastrigt, voor ƒ8725; het huis Levendaal No. 85, kooper de heer N. Do Kier, voor 2100; het huis Slagers poort No. 4, kooper de heer D. A. J. Parmen- tier, voor f 390; de huizen aan de Garen- markt, Nos. 18 en 20, kooper de heer L. J. Van Sonderen qq., voor f 2625. Successierechten. Biykens officiëele opgaven werd in 1893 geërfd of verkregen in de rechte nederdalende linie, en tusschen echtgenooten, kind of kinde ren, uit hun huweiyk verwekt, of afstamme lingen daarvan, nalatende aan: onroerende zaken 52,525,866; aan rentegevende schuld vorderingen 26,452,324aan binnenlandsche fondsen 24,081,062aan buitenlandsche fondsen, f 46,874,202; aan andere roerende zaken 19,730,326, totaal 169,663,780- in de rechte opgaande linie: aan onroerende zaken ƒ678,573; aan rentegevende schuld vorderingen 472,492; aan binnenlandsche fondsen ƒ188,057; aan buitenlandsche foni- sen ƒ413,970; aan andere roerende zaken 534,484totaal 2,287,576in alle andere gevallen: aan onroerende zaken 21,931,405; ƒ11,579,374 aan rentegevende schuldvorderin gen; aan binnenlandsche fondsen ƒ16,132,770; aan buitenlandsche fondsen ƒ28,374,652; aan andere roerende zaken ƒ8,748,645; totaal ƒ86,766,836. Totaal aan onroerende zaken ƒ75,135,844; aan rentegevende schuldvordo ringen ƒ38,504,190; aan binnenlandsche fluid sen /40,401,S79; aan buitenlandsche fondsen 75,662,824; aan andere roerende zaken 29,013,455; totaal ƒ258,718,192. Het passief in al deze nalatenschappen be droeg ƒ28,974,086. Geheel van recht van successie vrijgesteld was in 1893 een aantal van 11,436 boedels. Betaald werd 1 pCt. van ƒ127,738,246 voor hetgeen geérfd is of verkregen door de rechte nederdalende linie; 1 pCt. van ƒ16,995,84" van hetgeen is verkregen door echtgenooten 3 pCt. van 1,783,1073 pCt. van 14,052,690 voor geérfd door echtgenooten; 4 pCt. van ƒ19,259,912 voor geërfd door broeders en zustors; 6 pCt. van ƒ22,742,599 en 10 pCf van 23,073,508. Betaald werd in 3914 nalatenschappen, waarby geërfd werd uitsluitend in de rechte nederdalende linie, hetzy in die linie en tus schen echtgenooten, kind of kinderen, uit hun huweiyk of afstammelingen daarvan nalatende en in 4449, waarby op andere wyze werd geërfd, dus totaal 8363 nalatenschappen. Van deze nalatenschappen waren er 5431 beneden ƒ10,000, 2542 van ƒ10,000 tot ƒ100,000, 187 van 1 tot l»/2 ton, 79 van V/i tot 2 ton, 74 van 2 tot 3 ton, 46 van 3 tot 5 ton en 65 van 6 ton en daarboven. Verloofd: CHRISTINE LEOOCQ en MICHIEL PLEMP. Harbison, f Douglas County, U. S N.-A. Mei 1894. South Dakota. Eenige kennisgeving. 4008 8 Voorspoedig bevallen van een Meisje C. NIEUWENHUIS, geliefde Echtgenoote van H. M. SMAZEN. Leiden, 9 Juni 1894. 3997 6 Eenige en algemeene kennisgeving. Bevallen van eene Dochter J. A. SIRAG Voorbrood. Leiden, 10 Juni 1894. Eenige kennisgeving 8984 3 Den 9den Juni 1894 overleed, zacht en kalm» in den ouderdom van 37 jaren, onze innig geliefde Echtgenoot en Behuwdzoon PIETER REIJS, in leven Magazynmeester 4de klass9 der Administratie. Namens zyne bedroefde Wed. en bejaarde Schoonmoeder, P. REIJS, geb. Jaksen. Wed. J. JANSEN, geb. Koster. (Ten huize van zyn Oom H. DE VRIES, v.-d.-Tasstraat 248.) 4001 11 Het behaagde den Almachtige, heden tot Zich te nemen onze eenige geliefde Dochter en Nicht MARIE P VAN KOEVERDEN, in den ouderdom van 32 jaren, na een lang durig en geduldig lyden. C. P. VAN KOEVERDEN. P. J. VAN KOE VERDEN Flajaman. A. C. J. VAN AMEROM Flamman. H. N. VAN AMEROM Leiden, 10 Juni 1894. 4002 11 Bezoeken kunnen niet worden afgeioacht. Heden overleed, na eene kortstondige, doch hevige ziekte, in den ouderdom van byna 63 jaren, onze geliefde Zuster en Behuwd zuster Mejuffrouw de Wed. J. MIEREMET, geboren Elizabeth Cornelia Eggink. Leiden, 10 Juni 1894. Uit aller naam, (Bethaniéhof). D. J. EGGINK. Bezoeken kunnen niet worden afgewacht. 3986 Op den 5den Juni 1S94 is overleden juf frouw FREDERIKA SOPHIA WILHELM lis'.d' BLANSJAAR, Weduwe van den Heer MARI NUS MANSVELD, in den ouderdom van 66 jaar. Oeg6tgbe8T, Aloëla&n 16. Wegens buitenlandsche betrekkingen eerst heden geplaatst. 8978 7 Sunlight-Zeep geeft steeds verbly- j dende uitkomsten, terwyi namaak 1 al tyd teleurstelt. Het woord „Sunlight" is gestempeld op ieder stuk; let vooral t hierop, want eerst din is men ver zekerd eene uitmuntende Zeep, vooral voor de waech, te ontvangen. Overal verkrijgbaar a 35 Cis. per doos 3423 13 Bti vonnis der Arrondiase- ments-Rocbtbanlc te 'e-Gra- vonhage van den 8sten Mei 1894 is het Mnwel©k, bestaande tusschen ABRAHAM VAN OOSTEN, Wolscheidei, en JANNETJE ZAALBERG, beiden wonende te Leiden, op vordering van eerst- genoemdedoor Echtscheiding onthanden erklaard, met alle gevolgen, daaraan door do Wet verbonden. De Procureur des Eischers, 3220 12 Mr. J. C. VAN DER LIP. WORDT GEVRAAGD, in eene fijne zaak: een derde Bediende of een Leerlfng, die geruimen tyd by het vak \i. 4005 7 Franco brieven lett. Y 54 aan KOOYKER's Centraal-Advertentie-Bureau, Nieuwe R\jn 16. Adres: Stoombleekery Witte Singel 36S. 4007 3 'ke bulten de Stad een Dienst zoeken, ;idre8seeren zich aan 't Kantoor „De Vraag baak", op de Hoogewoerd No. 74. 3980 6 liefst aan het Strand, voor Juli en Aug.eer- gemeublleerd Huls of Vlllatje, bevat tende Zitkamer, 2 Slaapkamers, Meidenkamer on Keuken. Br. fr. No. 440 aan den Boekhandelaar ADR. ROLLER, Moofdsteeg £9, Rot terdam. 4006 2 Betrekkingzoekenden, verzuimt vooral niet, U in te laten schryven en opgaaf vai- Botrekkingen te vragen aan Kantoor „Dc Vraagbaak", GEOPEND van 10 4 uren. Woensdag en Donderdag ook 's avonds van 7 9 uren, (met 't ocg op de velo Betrekkingen voor Meisjes.) 4003 11 is lo. Juni GEOPEND: Be Past. KNHIPf». f4 CUE Koudwater-Geneeafnrlehtfn^. Kleine Houtweg, einde Camperlaan, Huize „Klein Paviljoen". Vraag Prospectus. 3989 C TE DRUTEtf, verzendt franco, na ontvangst van postw- ad f 1.35, een 4'/, K.G. mandje puike heihcrscs, 3994 6 Heden aangekomenSchipper DUIKER, met eene lading beste Frlesche Aard appelen, 13 Cis. de vyfkop, f LSD per Mud. 4009 6 ZEGT HET VOORT. Op Zaterdag den lOden Juni 1894, dc3 namiddags te twee uren, zal in het Café- „Den Burcht" worden AANBESTEED: Het verrichten van verschil lende werken in het perceel aa n de Hooigracht No. 77. Het plan en de voorwaarden liggen tor plaatse van de besteding ter inzage en over neming. De aanwyzing in loco zal plaats hebben o? Donderdag den 14dcn Juni 1894. dus voor middags te tien uren. Inlichtingen te bekomen bij dn t Architect W. F. VAN DER HJ5YDEN, Doezasfr.i t. 43, J^ciden. 8 Leiden, 11 Juni 1894. 3999 29

Leidsch Dagblad | 1894 | | pagina 3