Nieuwe Aardappelen. Staatsspoorwegen. Congo-Papegaaien. Puikbeste Westlandsche ADVERTENTIE N. Kost, Inwoning en Bewassching 's-Bravenzandsche Duinaardappelen M. H KJSf O TTEFt, Puikbeste STADSGEHOORZAAL Heropening, Armenzorg. Aardappelenmarkt. Versche Inlandsche Eieren, Versche Natuurboter, Prima QuaL Berookt Spek, Dito Gesmolten Rundvct (I. K. S.) Gesmolten Reuzel 30 Cts. per pond. Hooigracht 7. K. DE GRAAFF. O. J. DE NIE Hz. Prijzen op heden: Spanje. De minister van financlón heeft in den kabinetsraad de Staats begrooting voor 1894/95 voorgelezen. De ontvangsten worden daarin geraamd op 744,593,223 pesetas, do uitgaven op 769,126,720 pesetas, derhalve een tekort van 24,533,497 pesetas. De minister zal een wetsontwerp indienen, strekkende om machti ging te verleenen tot waarborging eener leenig door de tabaksbelasting. Telegrammen. PARIJS, 7 Juni. De ministerraad heeft heden eene bijeenkomst gehouden, naar aan leiding van het incident Paschal Grousset-De Galliffet. Er werd besloten geene gerechtelijke vervolging in te stellen tegen Paschal Grousset, naar aanleiding van de beschuldigingen, welke hij tegen generaal De Galliffet heeft ingebracht ROME, 7 Juni. De Siciliaansche afgevaar digden hebben zeer ongunstige berichten ont vangen. De ellende moet op het eiland ver schrikkelijk toenemen. Colajanni begeeft er zich heen, om den toestand persoonlijk op te nemen. CHRISTIANIA, 8 Juni. In de Noorweegsche Storthing stelde de president Ulimann voor, een adres tot den koning te richten, waarin eene vergelijking gemaakt wordt met den toe stand van het land vóór 10 jaren. Ook thans, soo wordt gezegd, heeft do regeering niet het vertrouwen van de meerderheid der Stor thing geheime bewapeningen en krijgstoerus tingen zouden zijn gedaan. Do Storthing eischt van den koning, dat Noorwegen in zijn ver dedigingswerk een waarborg voor de vrijheid en zelfstandigheid des vaderlands zal hebben. In de eerstvolgende zitting der Storthing zal over het adres beraadslaagd worden. EERSTE XAÜIEK. Zitting van heden. (Per telegraaf.) Bij de opening der vergadering waren de tribunes overvol, vooral do gereserveerde, die grootendeels gevuld was met leden der Tweede Kamer en Staatslieden. Allereerst werd medegedeeld dat do heer Van Eysinga om gezondheidsredenen zijn ont slag heeft genomen als lid der Eer6te Kamer, waarvan hij kennis gaf in een brief, die besloot met den wensch, dat de Kamer werkzaam moge blijven tot heil van het dierbaar Vader land en het geliefde Huis van Oranje. De Voorzitter der Kamer bracht hulde aan den 44-jarigen arbeid, waarvan 8 jaar als Voorzitter, van den heer Van Eysinga, wien hij nog vele rijkgezegende jaren van goede gezondheid toewenschte. Daarna richtte de heer Fransen van de Putte tot de Regeering, waarvan alle leden aan de mini3terstafel waren, zijn verzoek om inlich ting omtrent do jongste ontbinding der Tweede Kamer. Hij deed dit n. a. van de uitzondering in onze parlementaire geschiedenis, dat dit maal de redenen voor de ontbinding niet zijn openba ir gemaakt, en wees er op, dat vroegere Ministers in den regel stukken en mededee linge.'i betreffende het overleg tusschen Kroon en Regeering in tijden van crisis hebben be kend gemaakt. Daarentegen is bij de jongste ontbinding geenerlei stuk of rapport openbaar gemaakt dan alleen eene mededeeling in de sluitingsrede omtrent het gemis van overeen stemming tusschen Kamer en Regeering. Die onthouding van publiciteit moet op het volk geen goeden indruk hebben gemaakt. Daarom vroeg hij inlichtingen van de tegen woordige Regeering. Hoewel geen tegen stander der afgetreden Regeering, ja zelfs be sloten aan hare Kieswet zijne stem te geven, kon hij echter niet goedkeuren de wijze, waarop dat ministerie de ontbinding heeft uitgelokt. Onverklaarbaar was hem vooral, dat die Regeering tusschen 8 en 9 Maart het tusschen haar en de Tweede Kamer gerezen misverstand niet heeft opgeruimd en dat niemand in den Ministerraad zich aan de in trekking der Kieswet liet gelegen liggen. Hoe dit zy, over de ontbinding bleef de duisternis hangen, ondanks de onthullingen van mr. Ph. De Kanter, warm vriend der vorige Regee ring. Die Regeering had niet moeten zwygen, te meerder nu twee harer leden candidaat voor de Kamer waren gesteld. Ü9 gevolgen openbaarden zich in eene finale nederlaag, maar die uitspraak was niet gericht tegen kiesrechtuitbreiding, doch veeleer tegen het beleid der afgetreden Regeering, aan wier eerlijkheid en goede trouw, zelfs door hare vrienden, werd getwijfeld, 's Lands belang vordert dringend opheldering, vooral nu de ontbinding de politieke partijen heeft gedesorganiseerd en in vijandelijke groepen gesplitst. Toch heeft het gebeurde nog deze goede zijde, dat de fraction der rechterzijde en liberalen zich voorstander hebben ver klaard van uitgebreid kiesrecht. Van harte hoopte hij op overeenstemming met opoffering van kleine bezwaren. Der Regeering raadde hij niet al te bedeesd te zijn voor eene kiesrechtuitbreiding op breeden grondslag en zich vooral niet door vrees te laten leiden en zoodoende uit angst voor het radicalisme te vallen in de armen van het conservatisme. Zijne vraag tot de Regeering luidde: Om aan de Kamer in te zenden zonder eemge restrictie, dus met vrijheid van openbaarmaking, al de bescheiden, die tot toelichting der Kamer- entbinding kunnen dienen, speciaal van het zg. protocol omtrent de ontbinding. De heer Róell, minister van buitenlandsche zaken, beantwoordde ien interpellant namens de Regeering en deed een beroep op de samen werking der Kamer met de Regeenng. De inwendige roerselen, die de vorige Regeering tot ontbinding bewogen, ter zfide latende, erkende de Regeering het recht van vertegen woordiging en natie op inlichting. De minister verklaarde alleen dat de Regeering bereid is ernstig te overwegen in hoever zy aan den wensch naar overlegging van stukkon kan voldoen. De heer v. d. Putte berustte in dat z. i. nogal vage antwoord der Regeering en wees haar alleen nog slechts hierop, dat zy alleen inlichtingen kan weigeren wanneer het Staats belang dit vordert. Hiermede liep deze interpellatie af, onder dankzegging aan de Regeering voor de gegeven inlichtingen. Vervolgens hic-ld de heer Pijnacker Hordijk zyne interpellatie n. a. van het telegraphisch bericht in een der dagbladen, volgens hetwelk zou zyn besloten tot het zenden eener expe ditie naar Lombok. Zijn doel was te vernemen de noodzakelijkheid voor deze expeditie, tegen uitzending waarvan interpellant zelf bedenkin gen heeft. Daarom vroeg hy of het waar is dat besloten is tot een militaire expeditie naar Lombok en zoo neen, of 't dan waar schijnlijk of mogelijk is dat tot het zenden van een expeditie gedurende den onlangs ingetreden oost-mousson zal worden overge gaan. Tot dusver had hy reden te twyfelen aan do juistheid van hot bericht der „N. R. C." dat reeds tot de expeditie besloten zou zyn en vandaar zyn derde vraag: welke omstandigheden een militaire expeditie naar Lombok noodzakeiyk kunnen maken. Waar de opstanden op Lombok hoofdzake- ïyk zyn toe te schryven aan Mahomedaansch fanatisme, is het niet geraden dat ons gou vernement door eene militaire expeditie het Mahomedanisme bevordere. Ook wilde hy vernemen of wel by de beoordeeling der om standigheden voldoende gelet wordt op het contract met den Vorst van Lombok, hetwelk waarborgt dat het gouvernement zich niet zal inlaten met de inwendige aangelegenheden van het Ryk. Voorts vroeg interpellant inlichtingen om trent de beschikbare troepenmacht en omtrent den eventueelen uitslag eener expeditie in verband met verliezen door ziekte met het oog op het ongezond klimaat van het eiland En ten slotte: zyn by het zenden van eene belangryke troepenmacht naar Lombok vol doende troepen beschikbaar voor Atjeh en Tamiang aanwezig? De Minister van Koloniën verzekerde dat op dit oogenblik geene expeditie naar Lombok is gezondenwel heeft de Raad van Ned.-Indië, bygewoond door de commandanten van zee- en landmacht en voorgezeten door den Gouver neur-Generaal, den resident van Bali en Lombok naar Lombok gezonden. Om het beatuur mede te deelen de grieven van het Indische gouvernement en de te stellen eischen, en om by niet-inwilliging on- middellyk eene expeditie te zenden, welke inmiddels wordt voorbereid. Aanleiding daartoe is gelegen in het ge vaar voor hongersnood voor een groot deel der bevolking, ter-zyde-stelling onzer Souverei- niteit en weigering van de aanneming van den brief van den Gouverneur-Generaal. Eene voldoende troepenmacht, 3 veld-batal- jons en 5 schepen, zullen de expeditie uit maken, terwyl dan nog voldoende troepen macht overblyft. De minister neemt de volle verantwoordelykheid op zich. Na eenig debat is de interpellatie gesloten. De aanhangige ontwerpen werden aangenomen. De Kamer ging daarop uiteen. LEIDEX, 8 Jnnl. Hedenmiddag werd op de nieuwe begraaf plaats van de Gereformeerde gemeente te Kynsburg ter aarde besteld het stoffelyk overschot van den heer D. Donner, in leven boekdrukker en uitgever alhier. Velen uit Leiden hadden zich per stoomtram of, uitgelokt door het fraaie weder, te voet daarheen begeven, terwyl ook menige bewoner van het dorp zelf den rouwstoet aan den doodenakker opwachtte. Toen de ïykstaatsie zich door Leidens straten bewoog, liepen de gezellen van den overledene achter of naast den rouwwagen, om buiten de Morschpoort in een drietal ry tuigen plaats te nemen. Het dorp naderende, nam het personeel weder zyne vorige plaats in tusschen den rouwwagen en de vier volgkoetsen en deed het klokje van het Gereformeerde kerkgebouw, in een ander deel der gemeente dan de begraaf plaats gelegen, zyn plechtig geklep hooren, tot het stoffelyk overschot boven de groeve geplaatst was, waarheen het op den dooden akker door leden van het personeel gedra gen was. Aan het graf voerde de heer C. Van Proosdy, predikant by de Leidsche Gereformeerde ge meente, het woord, en verzocht allereerst, ook namens de familie, ieder, die, om welke omstandigheden ook (de zon scheen helder aan den hemel) schroomde te dezer plaatse het hoofd te ontblooten, dit dan na te laten. Vervolgens herinnerde spr. hoe wy hier aan de groeve stonden van een jeugdig, 36- jarig man, wiens dood door allen wordt be treurd. Tot grondtoon zyner uitvoerige rede nemende: ,Uw wil geschiede, gelyk in den hemel alzoo op de aarde", herdacht spr. den overledene in de eerste plaats als een zoon van den vader, die nu zyn oudsten mannelyken afstammeling ten grave zag dalen. Eerst zelf een goed kind, was hy daarna een goed vader, die zyne echtgenoote en kinderen zoo innig liefhad, zoozeer aan hen gehecht was en zoo noode maar God wilde het anders van hen scheidde. Woord® van troost richtte de leeraar verder tot den schoonvader, den heer De Jongh wiens eenige dochter zyn behuwdzoon toe vertrouwd zoo spoedig weder weduwe was geworden. Zwaar was ook de slag voor de vier broe ders, die met hun vader aan de groeve ston den, en voor dengeen, die er nog is, maar misschien nog niet weet dat zyn broeder is gestorven. Tot de knechts het woord richtende, wees spr. er op hoe zy een meester verloren hebben, wien hun lot warm ter harte ging, die met hen en voor hen meeleefde, hunne belangen nauw behartigde: een meester, gelyk zy er niet gemakkelyk een terug zullen vinden. Vervolgens herdacht spr. den doode ook als een uitnemend lid zyner eigen gemeente en hoe hy voor zyne vrienden was een goede raadgever, vol ware piëteit. Hoe zwaar dus ook voor allen de slag zy, hunne ziele leere te berusten in den wil van God. Geboren is de betreurde doode in het huis, waarin de roepende engel is uitgebeiteld, ge dragen is hy uit datzelfde huis, maar zyn ziel heeft nu zeer zeker een ander huis gevonden, waar Gods engelen wonen. Aan het einde zyner rede verzocht spr. de aanwezigen te zingen het 8ste en 9de vers van Psalm 103: „Gelyk het gras is ons kortstondig leven" en toen de laatste tonen daarvan waren weggestorven, trad de heer \V. F. Kokkedee, boekhouder, naar voren, om uit naam van het personeel hulde te brengen aan de nage dachtenis van den patroon, die zoo in 't midden van zyn werkkring is weggenomen. Is de slag voor de familie daardoor ontzettend, groot bovendien is het verlies voor de knechts, veel heeft hy voor hen gedaan en vergeten kunnen zy hem daarom nooit. Zyn heengaan was echter Gods wil. Gedachtig aan de pynen, welke hy heeft moeten doorstaan, misgunnen zy hem de ruste, welke hy nu is ingegaan, niet, tot Jezus hem wekt. Slaap zacht! De oudste broeder van den overledene, de heer J. Donner, uit Goes, zeide namens de familie harteiyk dank voor de gesproken woorden, alsmede voor de zoo talryke bewyzen van belangstelling en deelneming, nu en dezer dagen ondervonden, niet alleen van de knechts en anderen, maar ook van allen, die uit Leiden en omstreken te dezer plaatse waren opgekomen. Hy besloot met den wensch dat als eenmaal hunne ure slaat, zy dan ook Jezus mogen ontmoeten. Nadat daarna de kist in de groeve was neergelaten en zand daarop was gestrooid, eindigde de predikant Yan Proosdy met gebed de plechtigheid, welke op velen zulk een diepen indruk maakte, dat zy hunne tranen niet konden weerhouden. De „vierde en allerlaatste" indaging by trommelslag, gelyk hét aangeplakte bevelschrift luidt, heeft heden te 's-Gravenhage plaats gehad van den lsten luit. Hugo Karei Van Diepenbrugge, laatst plaatselyk adjudant te Leiden, die ingedaagd werd om voor den krygsraad te verschynen op 24 Juli a. s.,des vóórmiddags te 9 uren. Wy vernemen dat, wanneer genoemde luit. op dezen laatsten wettigen termyn niet ver- schynt, hy zal moeten worden vervallen verklaard van zyn militairen rang en buiten het Koninkryk verbannen. Aan het ministerie van waterstaat, handel en nyverheid werd heden aanbesteed het onderhoud van het post- en telegraafge- bouw te Katwyk aan Zee, van den dag der kennisgeving van de goedkeuring der aanbe steding tot en met 31 Dec. 1896. Minste inschry ver was de heer J. Botermans, te Leiden, voor f 680. Kerkelijke Berichten. Zoeterwoude: Ned.-Herv. gemeente. Zondag a. s., des namiddags te twee ureD, ds. A. Keers, pred. te Hazerswoude. Valkenburg: Zondag-voormiddag te halftien, ds. Klap, predikant te Oosterland. Des avonds te halfzeven ds. H. Koops. Benthuizen: Zondagmiddag te twee uren, ds. Nierstrasz, van Leiderdorp. Hoogmade: Zondag-namiddag te twee uren, ds. R. Bennink Bolt, predikant te Zwammerdam. Oude- en Nieuw e-W e t e r i n g Zon dag voormiddag te tien uren, ds. G. J. De Hoest, predikant te Leiden. Woubrugge: Zondag-avond te zes uren, ds. J. W. H. Kalkman, predikant te Alfen. Aarlanderveen: Van eene langdurige, zware ziekte hersteld, zal ds. J. H. Wille- brands Zondagochtend te halftien weder voor de Ned.-Herv. gem. alhier optreden en daarmode zyn dienstwerk hervatten. Marktberio hten* Leiden, 8 Juni. Ter markt werden heden aan gevoerd: Stieren 12 etnks f 46 a 181. Kall en Melkkoeien 112 etuka ƒ110.— a ƒ262. Varekoeien 89 etuke ƒ84 a ƒ195.—. Votte Ossen en Koeien 62 stuks ƒ120.— a ƒ275.Gras- kalveren 14 stuks 18.— a 40.— Kalveren (vette) 7G stuks ƒ36.— a ƒ85.—Kalveren (magere) 116 stuks ƒ5.— a f 15.—. Hamels (votte) stuks a Hamels (magere) stuks a 8chapen (vette) 420 stuks 16.a 31. Schapen (weide) 312 stuks ƒ11.a 24.Lam meren (magere) 6550 stuks ƒ5.a ƒ15.Lam meren (vette jarige) stuks a Varkens (magere) 120 stuks 14.— a 41 Varkens (vette) stuks fa Varkens (biggenj 258 stuks ƒ6.— a ƒ15.Paarden stuks a Veulens stuks a Ter markt aangevoerd 280 runderen, 192 kalveren, 732 schapen, 6550 lammeren, 120 varkens, 268 biggen, - paarden en veulens. Ter wekelijkscho Kaasmarkt aangevoerd 68 partijen. Besteed werd voor Goudsche Kaas van ƒ18.tot 26.—; Derby-kaas van tot Leidsche Kaas de 160 KG. tot j Edammer "aas (2do quaL) f tot Aan de Stadswaag gewogen 38 partgen, 2780 «tuks kaas, wegende 10311 KG. Academie-nieuws. Leiden: Geslaagd zyn voor het doctoraal examen in de geneeskunde de heeren C. H. Gantvoort, A. A. Hymans van den Bergh en J. L. Goemans; voor het examen voor don Indische dienst Mr. B. Heymanhet voorbereidend examen in de godgeleerdheid door den heer G. A. Van den Bergh van Eysinga; het eerste natuur kundig examen door den heer J. W. Oostveen. voor het arts-examen eerste gedeelte de heeren I. Korswagen en D. Van Stipriaan Luï8cius. Heden overleed te Amsterdam mijne ge liefde Schoonzuster Mevrouw C. F. CAM- BIER Van Gbutino. A. M. J. CAMBIER. Leiden, 6 Juni 1894. 3898 6 Volstrekt eenige kennisgeving Heden overleed, na eene kortstondige onge steldheid, onze geliefde Echtgenoot, Vader Behuwd- en Grootvader de Heer J. KUIPER, in leven Fabrikant, in den ouderdom van ruim 66 jaren. Wed. J. KUIPER Wolthuis. J. H. KUIPER. G. A. KROONENBURG-Kuiper. M. H. KROONENBURG. J. F. KUIPER. A. J. KUIPER. Leiden, 7 Juni 1894. (Nieuwe Mare 3.) 3931 13 Heden overloed, zacht en kalm, na eene zeer korte ongesteldheid, onze hartelijk geliefde Behuwdbroeder de Heer J. KUIPER, in den ouderdom van ruim 66 jaren. 3914 7 W. S. WOLTHUIS. Leiden, R. L. WOLTHUIS. 7 Juni 1894. B. H. WOLTHUIS. Heden overleed onze lieveling JOHANNES, op den leeftijd van ruim drie weken. J. F. MONTANUS Hoooenveld. Vrouwesteeg No. 1, by de Haarlemmerstraat. 3908 6 Een HEER, zijne b. b. h. hebbende, vraagt b{j nette menschen: met gebruik van eene vrije ongem. Zit- en Slaapkamer. Brieven met opgave van prijs enz. Letter Z. aan de Boekhandelaren GE BROEDERS v. d. HOEK. 3927 8 DE BEKE\DE (lste qualiteit) zijn morgen, Zaterdag, verkrijg baar a Ai Cents per pond by 3921 8 Kerksteeg, by den Ouden Ryn. nieuwe Westlandsche Aardappelen, ronden 5 en 6 Cts. en Muizen 4 Cts. per Kilo, verkrygbaar by E. KWAADGRAS, 3932 7 Dlefstecg No. 2. Aardappelen, 8 en 6 Cts. Kilo, Asperges, Kruisbessen, Tuinpeulen, Doperwten en alle Groenten by C. VAN DER ZEEUW, Brandewynsteeg No. 7. 3924 6 Maandag 11 Juni 1891: onder do Nieuwe Directie. ÉÉNE ENKELE VOORSTELLING van bet welbekende Specialiteiten-Gezelschap van het THEATER „DE VEREENIGING", te Amsterdam. Directeur W. A. MULLER. TABLEAU DE LA TROUPE: LUCIE en EMMIE, SOT Anatomische Wondermeisjes. Nile. DENUMA, Chanteuse de Genre de l'Eldorado de Paris. Mr. ABE DAN1ËLS, de groote Muzikale Zang- en Lach Clown. TUE KLOS, 0E^r'~ Productionen am getragenen Reek.-^6® Eenig en geheel Nieuw. Voor het eerst in Nederland. MeJ. EM1L1E CULP, Nederlandsche vermaarde Coupletzangeres. (Geheel Nieuw Repertoire.) Familie ARBRA A Personen Instrumentale Hand und Kopf-Equilibristen. The MARVELLOUS IIOWE'8, de Wereld-Kampioenen aan de 3 Rekken, en de Grootste Dubbel-Sommersault-Artisten van den tegenwoordigen tyd. ZW Herr JAMES CAPELLI, met zyne Electrische Sledeschellen, diverse demonstraties en groot Slot-Tableau. Aanvang te 8 uren. Entrée EEN Gulden.' Kaarten van af Vrydag 8 Juni verkrygbaar aan de Stads-Gehoorzaal. Plaatsbespreking a 10 Cts. per plaats op Vrijdaj en Zaterdag van 11 tot 3 uren. 3905 40De Naderlacdsche Buffet-MaaUcfcappij Eene knappe Vrouw wil gaarne eene Kin* der- of Dlenslbodcwasch by zich aan huis in orde maken. 3876 6' Inlichtingen te bekomen: Hooigracht 27. Heden aangekomenSchipper DUIKER, met eene lading beste Frlcsche Aard appelen, 12 Cts. de vyfkop, f I.80 per Mud. 3930 6 ZEGT HET VOORT. 3, 3'/2 en 4 Cts. per stuk. 60 Cts. per pond. 30 Cts. p. pd., by 10 pd. 29 Cts. p. pd. 25 Cts. p. pd., per kistje, 25 pd. netto, ƒ6.— Picnic-Hammetjes 34 en 40 Cts. p. pd. p. Heele. Stukjes Gerookt Vleesch 70 stukje, Uitgeen. 20 ons. Boterhamworst 10 Saucisse18 Geld. Rookworst 11 „60c.p.p. Goudsche, Leidsche en Frlesche Hans, Haagsche T h eeb es c h ul t Jes» Gron. Koek, Vruchtenjams, Sardines, Puddingpoeders, Koffie, Thee, Choco lade, enz., enz. 3926 27 Van af heden dageiyks versch verkrijgbaar lstequal. 's-GravenzandscheDuinaardappelen* Door «leeds lste qualiteit tegen matigen prys te leveren, hoop ik het my reeds ge schonken vertrouwen waardig te biyven. Aanbevelend, KLOK8TEEG 8, by het Rapenburg. 3922 38 's-Gravenzandsche lste qual. Cts., '2de qual. Cts. per '/i Kilo. Op Dinsdag 19 Jonl 189A zal voor vervoer van reizigers 3de klasse van onder staande Stations, tegen de daarby aangegeven pryzen, een Extra-trein loopen naar Arn* hem en Nymegen en terug: Naar Naar ARNHEM. NIJMEGEN. Naar Naar ARNHEM. NIJMEGEN. il.- ƒ1— ƒ1— ƒ1.10 ƒ1.25 Harmeien 1.05 1.20 Vleuten 1.20 Abcoude „1.15 L.-Vreeland 1.10 Nieuwersluia 1.05 Breukelen 1.Maarsen 1.Driebergen De speciale retourkaarten zoor Arnhem geven recht om naar verkiezing te Ede of Arnhem den trein te verlaten en des avonds te Arnhem of Ede in te stappen. Speciale retourkaarten worden van af Maandag 11 Juni tot Maandag 18 Juni d. a. v. des middags te 12 uren tot een beperkt aantal uitgegeven. Zie verder Aanplak- en Strooibiljetten! 3920 44 Leiden Zoeterwoude HazerswoudeKoudekerk AlfenOudshoorn Zwammerdam Bodegrave Waarder Woerden Met dezen maakt de ondergeteekende het geeerde publiek van Leiden bekend dat hij morgen, Zaterdag 0 Juni, arriveert met eene coLt lectie echte Congo-Papegaaien, grijze met roode staarten, welke beginnen te spreken. Te bezichtigen en te koop m 't Café bij den Heer DE BRUYN, Café du Théatre, Oude Vest, van tien tot zes uren. 3929 22 Anton Sutherland*

Leidsch Dagblad | 1894 | | pagina 3