dat Krausse het doel heeft gehad, de bank biljetten uit te geven. De verdediger had er op gewezen, dat de meeste bankbiljetten geene nummers haddenhet verdient evenwel over weging, dat het zetten der nummers hot lichtste werk was. Na eeno pauze van een uur ging het O. M. te 2 uren verder met de repliek. Mr. Regout meende dat, waar men bekentenissen had, de wet slechts weinige oischen stelde, om te komen tot het wettig bewijs, zooals bleek uit de werken van De Bosch Keraper. Spr. hield zich geheel aan den aard van zijn eerste requisitoir, bewerkt, zooals een der verdedigers had opgemerkt, met de soberheid van eene troonrede. Derhalve trad mr. Regout omtrent de verschillende beschuldigden dan ook in herhalingen, zich geheel aansluitende by hetgeen hy reeds gezegd had. Ten slotte meent het O. M. nog te moeten weerleggen het verwyt, dat de straffen te zwaar zouden zun. Wanneer men in aanmerking neemt dat reeds door het kleine aantal valsche biljetten eeno groote paniek is veroorzaakt, dat geen der beklaagden uit gebrek zondigde en dat indortyd voor de vervalsching van enkele rijksdaalders door rechtbank en hof straffen van 7, 6 en 5 jaren werden toegekend, dan is deze eisch volstrekt niet te zwaar. Z.E.A. eindigde met zich te verontschuldigen over de uitvoerigheid van zyne repliek. Maar daar hem door de verdediging de kortheid van zijn requisitoir was verweten, was hy hiertoe wel verplicht. Hy hield de schuld van allen vol en meende dat de beleedigde maatschappy en de paniek in handel en verkeer eene strenge straf vorderden. Nadat de eigenaardige beweging, die op deze (twee uren lange) rede volgde, tot rust was gekomen, werd de dupliek geopend door Mr. Simons. In eene uitvoerige en talentvolle rede toonde hy aan, dat volgens een arrest van den Hoogen Raad een stompel op papier aan toonder geene handteekening, dus niets waard was. Met aanhaling van verschillende adviezen betoogde hy verder dat inderdaad de stempe ling geene kracht van handteekening heeft, dat men hier met eene voortgezette handeling heeft te doen en dat de eerste beklaagde valsche bankbiljetten maakte, in geen geval als doel, maar als middel. Ten slotte wees pl. er met nadruk opdat, volgens hem, de straffen voor alle beklaagden te zwaar zyn. Toen hy herinnerde aan de huiselyke omstandigheden van Krausse, barstte diens vrouw, die op de publieke tribune stond met de vrouw van Thümm, in tranen uit. Mr. Benjamins ontkende, wat hem aanging, volstrekt niet de bekentenis van Suzanna Toubaerts wat het geld verschaffen voor een atelier betrof, maar niet dat zy zou hebben bekend het geld te hebben gegeven voor een atelier voor valsche bankbiljetten. Als Suzanna Toubaerts trouwens geld voor valscho bankbiljetten had willen geven, had zy dan 4 pCt. rente gevraagd van het aan Krausse voorgeschoten geld? Voorts betoogde pl. dat, uit het sturen van het koffertje naar Utrecht, duideiyk biykt dat Suzanna Toubaerts de bankbiljetten niet wilde uitgeven. Na dit pleidooi, dat herhaaldeiyk gelach wekte, zoo onder de rechters al8 by het pu bliek en zelfs op de bank der beklaagden, werd de zitting geschorst tot den volgenden dag. De lynchwet In Amerika. De „Contemporary Review" bevat eene gru- welyke statistiok, waaruit blykt dat in de laat ste 10 jaren in de Vereenigde Staten meer dan 1000 negers gelyncht zyn. Telkens hoort men van nieuwe gevallen van dit barbaarsche soort van recht, dat door het gepeupel wordt uitgeoefend zonder dat de misdadiger verhoord of hem gelegenheid ge geven wordt zich te verdedigon. In do En- gelsche pers gaan stemmen op tegen deze middeleeuwsche instelling, die in 't eind do maatschappeiyko orde in gevaar moet bren gen. Indien vrouwenroof want dit is het meestal met den dood gestraft moet wor den, waarom dan, vraagt „The Economist", geen krygsraad benoemd, dat de beschuldigde ten minste verhoord kan worden. Al is die rechtspraak snel en streng voor den man, tegenover een troep volk, die een hekel aan hem heeft, staat de kans, dat zyno zaak be- hooriyk onderzocht wordt, zoo ongunstig mo- geiyk. Al wat in zyn nadeel gezegd wordt, vindt gretig geloof. En wie in Amerika ge weest is, weet dat een neger tegenover een troop blanken in dat geval verkeert en zeer weinig kans heeft dat hem recht wordt gedaan. Onder het schrikbewind in Frankryk word reeds gevonnist op grond van do „zedelyko overtuiging" van schuld. Doch zelfs dit had plaats door rechtbanken Een troep volk neemt dikwyls de beschuldiging reods aan als zulk een bewys. Van de 800 negers, die van 1882 tot 1891 gelyncht werden, waren slechts 269 beschuldigd en de rest bestond voor een deel uit vrouwen, wien het misdryf natuuriyk niet ten laste kon worden gelegd. Indien niet wegens de begrippen van menschelykhoid, zoo moest de lynchwet afgoschaft worden wegens hot gevaar, dat het zwarte ras in opstand zal komen zooals in Kameron togen de Duitschers. BUITENLAND. Frankryii. De Kamer van Afgevaardigden behandelde gisteren de interpellatie van den hoer Goblet over de vorming van het nieuwe kabinet. De hoer Isambert stelde als motie van orde voor, dat de Kamer zich vereenige met de politiek van democratische hervormingen en van verdediging der rechten van de leeken- maatschappy. Deze motie, waarmede de minister Dupuy zich had veroenigd, werd met 315 tegen 169 stemmen aangenomen. De „Figaro" deelt mede dat Turpin de onderhaDdolingen, betreffende zyne uitvinding, welke hy met Duitschland en met eene Belgi- scho maatschappy aangeknoopt had, heeft afgebroken en de stukken, welke op het nieuwe vernielingswerktuig betrekking hebben, in handen heeft gesteld van Emile Gautier, die ze ter beschikking van de Fransche re geering zal houden. JDuitschlancL De nationaal liberale party in Hannover heeft oen programma uitgegeven voor een luisterryk feest in Juli ter eere van dr. Von Bennigsen, die alsdan zyn 70sten verjaardag hoopt to vieren. Zy heeft tot de partygenoo- ten in gehoel Duitschland eene uitnoodiging gericht om zooveel mogelyk dien dag aan de manifestatio ter eere van hunnen gemeen- schappoiyken aanvoerder te komen deelnemen. De viering zal drie volle dagen duren. Feeste- lqke déjeuners, diners, soirées. groote tuin feesten met dames, gemeenschappeiyko rytoe- ren in do omstreken der stad, een uitstapje naar Hildesheirn en Herronhausen, zyn de hoofdpunten van het programma. Intusschen heeft er zich iets voorgedaan, dat van verschil lende zyden wordt afgekeurd. Op hot terrein van het mynwerk Karl zyn biljetten aangeplakt, inhoudende eene uitnoodiging tot inzending van bydragen ten behoeve van een geschenk voor den jubilaris, onder opmerking dat giften van 10 tot 20 penn. in ontvangst zullen wor den genomen en de gevers moeten inteekenen op eene lyst, welke ten bureele is nedergelegd. Men vindt dit wel wat te veel gevergd van ieder, die niet tot de nationaal-liberale party behoort on zich niet aan die uitnoodiging durft onttrekken. De „Hann. Courier" zegt nu ook, gemachtigd te zyn tot de verklaring, dat de heer Von Bennigsen dit ten hoogste afkeurt, en zy laat niet onduideiyk doorschemeren, dat zulke dingen hem wel eens tot het besluit konden brengen niets van eenige ovatie te willen hooren. Zwitserland. Gisteren heefc bet volk van Zwitserland gestemd over do aanvraag van 52,387 per sonen, dat de volgende bepaling in de grond wet zal worden opgenomen: „Het recht op voldoend loon gevenden arbeid is iederen Zwitserschen burger verzekerd. De bondswetgeving moet dit beginsel onder mede werking der kantons en gemeonton op alle mogeiyke wyze gelding verschaffen. „In het byzonder zullen bepalingen worden getroffen: a. ter verschaffing van arbeids gelegenheid vooral door bekorting van den werkdag; b. tot openiyke on kosteloozeop gaaf van arbeidc. tot bescherming der arbei- dors en aangestelden tegen onbiliyk ontslag of onttrekking van arbeid; d. tot zekere en voldoende ondersteuning van geheel of ge- deeltelyk buiten hunne schuld werkloos ge- wordenen, hetzy door staatsverzekeringhetzy door staatsondersteuning van particuliere ver zekering; e. tot practische bescherming der vryheid van vereeniging, vooral der arbeiders verenigingen tot handhaving der rechten tegen de werkgeversf. tot verzekering van het recht der arbeiders tegen hunne werkgevers en tot democratische organisatie van den arbeid in fabrieken en dergeiyke in richtingen in de eerste plaat-s in die van den Staat en de gemeenten. Do Bondsraad en de Nationale Raad hadden geadviseerd, het verzoek te verwerpen en zoo is het geschied. Nergens is er een viDnigo stryd geweest; de pers heeft de zaak niet verdedigdslechts 5 sociaal democratische bladen hebben natuuriyk eene uitzondering gemaakt; hoewel zeer velen thuis gebleven zyn, is in geen enkel kanton eene meerderheid voor de aanvraag te krygen geweest; overal is met enorme meerderheid het voorstel ver worpen in heel Zwitserland met 300,000 tegen 85,000 stemmen. Belglft, In de gemeente Marquetteles Boucbaio, dicht by Herseaux en de Fransche greDzen gelegen, heeft een dynamiet-aanslag plaats gehad op de woning van oen veehandelaar. Er zyn drie dynamiet-patronen ontploft. Een zestal patronen, waarvan enkele met reods brandende lont, zyn teruggevonden. De materiëele schade is vry aanzieniyk. Per sonen werden niet getroffen. Toen koning Leopold Zondag op de tentoonstelling te Antwerpen den wodstryd voor voorttelende dieren openstelde, vroog de koning aan den president der Brusselscho Kamer van Koophandel, den heer Rolland, of de productie in Frankryk op dezelfdo hoogte biyft. De heer Rolland antwoordde dat sinds de nieuwe beschermende tarieven in werking traden, de uitvoer van Frankryk met eenige millioenen verminderd is in vergelyking met het vorige jaar. „Do vryhandelaars hebben dus geiyk", zou de koning volgens de „Ind. beige" gezegd hebben. ItaUëb De Kamer van Afgevaardigden heeft gis teren beraadslaagd over het voorstel van den minister-president Crispi, om aan eene com missie van achttien leden op te dragen, tegen 30 Juni a. s. by de Kamer een voorstel in te dienen betreffende de hervormingen, welke in den openbaren dienst kunnen worden gebracht, en tot dat tydstip de beraadslaging over de flnantiöele maatregelen te schorsen. Het bedoelde voorstel werd aangenomen met 225 tegen 214 stemmen, terwyi 18 leden zich van stemming onthielden. Gisteravond werd een kabinetsraad ge houden. Volgens gerucht, zou in dien mioisterraad besloten zyn, den heer Crispi volle vryheid te laten, om in het eventueele geval over alle portefeuilles te beschikken. Te Rome werden Zondag groote betoo gingen gehouden ter herdenking van Gari baldi's sterfdag. Ernstige ongeregeldheden vielen daarby niet voor. Evenwel moest toch de politie eene by'eenkomst, welke de socialisten op dien dag hielden, uiteendryven. Oostenryk-Hong.-Monareh ie. Gisteren kwam Frans Jozef te Pesth en het is to hopen, dat het hem gelukt een einde te maken aan de zeer ernstige crisis in Hongarye. Zaterdag bezocht graaf Khuen Hédervóry verscheidene leiders der liberale party, maar werd overal afgewezen, zoodat hy er wel niet in zal slagen, een kabinet te vormen. Tegen zyn persoon is men niet ingenomen, maar het wordt hem euvel geduid dat hy de op dracht des koning6 aannam, zonder de party, die hy in het parlement moet vertegenwoor digen, te hebben geraadpleegd. In Oostenryk moge dit gebruikeiyk zyn, in Hongarye is het iets ongewoons. Ook verneemt men dat aan Weckerle ontslag is verleend op eene wyze, die de publieke opinie beleedigend acht. Niet de koning, maar Kalnoky, als minister van het keizeriyk huis, schreef hem, dat zijn verzoek om ontslag was aangenomen. Zaterdag vergaderde de parlementaire liberale party. "Weckerle deelde mede dat het ministerie had verlangd dat by zou worden gemachtigd te verklaren, dat de kroon het wetsontwerp over het burgerlijk huweiyk goedkeurde en dat nieuwe pairs zouden worden benoemd. Omdat het laatste werd geweigerd, had het ministerie zyn ontslag genomen; zyne leden zouden in het parlement standvastig voor hun programma biyven kampen. Dat de kroon de vorming van een kabinet bad opgedragen aan een man, die verklaarde, dit programma te zullen handhaven, was een waarborg, dat het ministerie niet vruchteloos had gearbeid. Met daverende toejuichingen werd deze verklaring begroet en de onder voorzitter Daranyi zeide: wanneer wy allen reeds in het graf liggen, zal Hongarye den politieken stryd dezer dagen nog met geestdrift geden ken en de staatslieden pryzen, die voorgingen, in dien stryd. Hy stelde de volgende motie voorDe party handhaaft haar tegenwoordig programma, bepaaldelijk de kerkelijke politiek spreekt zyn dank en waardeering uit voor de waardige houding van het kabinet en betreurt zyn aftreden. De party verzoekt Weckerle, zich ook verder met de leiding der party te belasten. Met algemeene stemmen werd deze motie aangenomen. Graaf Khuen werd geheel geïgnoreerd. Keizer Frans Jozef is by zyne aankomst te Pesth door de bevolking met geestdrift ontvangen. Nog op denzelfden dag had de keizer eene conferentie met graaf Khuen-Hódenary, die hem, naar het heet, mededeelde dat hy niet in staat was een kabinet te vormen zonder de medewerking der liberalen, die den afge treden minister-president Weckerló blyven steunen. De keizer ontbood daarna de voorzitters van de Eerste en Tweede Kamer, benevens den heer Tisza. Men verwacht dat den heer Weckerlé weer de opdracht zal worden ver leend tot het vormen van een ministerie, waarin dan de ministers van justitie en eere dienst, Szilagyi en Czaky, geene zitting zullen nemen. Spanje» Naar aanleiding van den dood van den Spaanscben toreador Espartero, die onlangs by een stierengevecht to Madrid het leven verloor, heeft een der afgevaardigden by de Cortez een voorstel ingediend, waarby de regeering wordt uitgenoodigd voortaan het houden van stierengevechten te verbieden. Dat dit voorstel niet do geringste kans heeft om te wordon aangenomen, behoeft geen be toog. De Spanjaarden zouden zeker nog liever hunne koloniën missen dan hunne stieren gevechten, waarop het geheele volk verzot is. Bulgarije. In Bulgarye is de orde niet weer verstoord. Geduronde den vorigen Zondag was het in de straten der hoofdstad weer zeer rumoerig, maar het kwam niet weer tot ongeregeld heden. Eene talryke menigte hield eene ba- tooging voor bet paleis van den vorst, ten einde hare tevredenheid te betuigen over de regeerings-verandering, maar toen vorst Fer dinand en zyne gemalin op het balkon ver schenen, gingen de betoogers kalm uiteen. Evenwol worden nog steeds de gowone voorzorgsmaatregelen gonomen. Patrouilles van het garnizoen doen nog steeds geregeld de ronde door de straten en de politie houdt nog scherp toezicht, maar naar alle waar- schyniykheid kan nu de orde weer als her steld worden beschouwd. De „Swoboda", het orgaan van den voor- maligen minister-president Stambuloff, welke sedert eenige dagen niet was verschenen, is nu weer uitgekomen. Het blad is nu veranderd in een orgaan van den minister president Stol'loff en deelt een groot aantal telegrammen mede, welke de regeering uit alle deelen des lands ontving, ten bewyze van instemming met het aftreden van den heer Stambuloff. Yoorloopig is nu in elk geval de openbare rust hersteld. Of de heer Stoïloff, zonder zyne to«v~«ucht te nemen tot het tyrannieke regee- rim. ^stelsel van zyn voorganger, ook instaat Z-. wezen de rust in Bulgarye te handhaven en de Russisch gezinde party binnen de perken te houden, is eene vraag, welke eerst later kan worden beantwoord. Yerceuigde Staten» Te Nieuw-York is een zekere Wilson, die beschuldigd wa8 in vereeniging met zyn broeder een detective vermoord te hebben, door electriciteit ter dood gebracht. Deze electrocutie was binnen drie minuten afge- loopen en ging niet vergezeld van de afschuwe lijke pynigingen, welke by vorige terechtstel lingen werden waargenomen. De veroordeelde had vóór het ondergaan zijner straf een langdurig onderhoud met zyn advocaat en ging daarna met vasten tred na*r don stoel, waarop hy vastgebonden moest wo4, den. Met luide stem verklaarde hy toen, dat zyn broeder geheel onschuldig was, en werd daarop aan een sterkon electrischen stroom blootgesteld, waarvan de plotselinge afbreking zyn onmiddellyken dood ten ge volge had. Zuid-Afrika. Men leest in de „Volksstem" van 9 Mei: Zoodra hedenmorgen het bericht vernomen werd, dat de staatsartillerie zou uittrekken naar Zoutpansberg, zadelde een vertegenwoor diger der „Volksstem" yiings zyn paard en spoedde zich naar het kamp, waar hy allen en alles in drukke beweging vond. De heeren luitenants Wolmarans en Schutte hielden toe zicht over de toebereidselen en boden welwil lend hun geleide aan den persoon, die lang niet op zyn gemak was te midden van het wapenvertoon der artilleristen. Buiten de muren van het kamp worden acht overdekte wagens in gereedheid gebracht. Daarbinnen zyn de kanonniers werkzaam met het vullen van gra naten, granaatkartetsen (die in de lucht uiteen spatten) en schroot-kartetsen (te gebruiken in geval de vyand stormloopt tegen de artillerie.) Andere manschappen waren bezig het leder werk na te zien, vuurpyien en signalen in te pakken, kisten dicht te slaan, of kardoezen te maken. Het voornemen is om uit te nemen een groot kanon van 8 centimeter, twee klei nere kanonnen van 6'/a centimeter. Voorts zullen alle manschappen, op een twintigtal na, klaar staan om op te rukken. Waarschyniyk zullen ook alle officieren medegaan. Hierom trent, alsook omtrent dag en uur van vertrek der artillerie zal waarschyniyk hedenmiddag by terugkomst van den commandant-generaal uit Pietersburg worden beslist. Er is levendige handel in paarden, omdat van regeeringswege talryke paarden benoodigd zyn voor de artil lerie. Men mag verwachten dat, wanneer de artillerie Pretoria zal verlaten, de vry willigers- corpsen aan hunne kameraden een uitgeleide uit het dorp zullen aanbieden. Bovendien is het niet onwaarschyniyk, dat de diensten der vrywilligers zullen worden ingeroepen voor bewaking der diverse posten alhier. [Zooals de telegraaf gisteren uit Kaapstad meldde, heeft reeds een gevecht plaatsgehad tusscheu een troep burgers van do Transvaal onder kapitein Vorster en het inlandsche hoofd Malaboch van Zoutpansberg, met het gevolg dat de Transvalers aftrokken met 3 gewonden]. Het proces der beide manschappen van de bereden politie van Bechuanaland, die be schuldigd waren eene boodschap van onder werping van wylen koning Lobengula achter gehouden te hebben, is Dinsdag geëindigd. De rechtbank te Buluwayo veroordeelde beide beklaagden tot 14 jaren dwangarbeid ieder. China. De opstand in Mantsjoerye breidt zich uit. De keizer!yke troepen werden herhaaldelyk verslagen door de oproerlingen, versterkt door rooverbenden, welke van repeteergeweren zyn voorzien. De opstandelingen houden enkele uit een krygskundig oogpunt belangryke punten bezet, o. a. het ryksarsenaal te Sar- sing, waar honderdduizend geweren en eeoe overeenkomende hoeveelheid krijgsvoorraad bewaard worden. Chili. De president van Chili heeft het Congres geopend met eene boodschap, waarin verklaard wordt dat de quaostie der grensregeling tus- schen Cbili en de Argentynscbe republiek eene bevredigende oplossing nadert. Het saldo op de begrooting van 1893 bedroeg 5,000,000 dollars, terwyi het overschot op die van 1894 op 12,000,000 dollars geraamd wordt, onge rekend de opbrengst van den verkoop der 8alpetervelden. De president merkt op dat hy bereid is de intrekking van papiergeld te verdagen, maar hy zou het betreuren, indien Chili de hervatting van het betalen in specie onbepaald uitstelde. Hy verklaart voornemens te zyn de opbrengst van den verkoop der salpetervelden gedeelteiyk te gebruiken tot de intrekking van papiergeld. De boodschap werd goed ontvangen. San-Salvador. Een telegram uit Panama meldt dat het leger der Regeering van San-Salvador, onder generaal Ezeta, broeder van den president, geslagen is in een gevecht met do opstande lingen te Santa-Anna. De generaal en 600 man werden gedood. De president is afgetreden ten behoeve van Bonilla. Uit La Libertad is by het departement van buitenlandsche zaken te Washington eene depeche ontvangen, waarin bevestigd wordt dat de opstandelingen in San Salvador eene volkomen overwinning hebben behaald en dat president Ezeta het land in alleryl heeft verlaten. De Congo-staaf. Het tractaat tusschen Engeland en BeJgi§ betrekkelyk de Congo, zegt de „New-York Herald", dreigt de Europeesche diplomatie in beroering te brengen. De klachten van Frank- ryk zyn reeds bekend en Duitschland heeft geprotesteerd met eene heftigheid, die -lat land maar zelden aan den dag legt in voloniale aangelegenheden of in zyne betrekkingen met Engeland. Het verrassendste is, dat hier Frank ryk en Duitschland elkaar de hand reiken. Uit Brussel wordt gemeld dat werkely k nu ook de Duitsche regeering eene nota heeft gezonden aan koning Leopold, waarin wordt geprotesteerd tegen het tractaat betreffende de grensregeling, hetwelk onlangs tusschen de Congo-regoering en Engeland is gesloten. Tevens wordt er bygevoegd dat koning Leopold zich reeds bereid heeft verklaard de bezwaren, welke Duitschland tegen de getroffen regeling hoeft, zooveel mogeiyk uit den weg te ruimen. Ook de „Temps" laat zich dreigend uit over den Congo-staat. Volgens het blad brengt deze Staat zyue onzydigheid in gevaar door zyne anti-Franschgezinde houding en door in zyn geschil met Frankryk vyandelykheden uit te lokken met het doel de bemiddelende tusschenkomst te verkrygen. die by ernstige geschillen wordt voorgeschreven door do akte van Berlyn. Telegrammon, BUDA-PESTH, 4 Juni. In de heden door de Hongaarsche Kamer van Afgevaardigden gehouden zitting zeide de heer Weckerló, dat de keizer het ontslag van het kabinet aan nam, zonder evenwel verder een definitief be sluit te nemen. De heer Weckerló meende daarom dat het oogenblik nog niet was ge komen, om opheldering te geven aangaande de redenen van het ontslag. Ook is graaf Khuen-Hédervary niet .formeel met de vorming van een kabinet belast. Op voorstel van den heer Weckerlé werden de zittingen daarop voorloopig geschorst. In de Kamer der Magnaten werd door don heer Weckerló gelyke verklaring afgelegd en ging deze tak der wetgevende macht uiteen tot na het einde der crisis. LONDEN, 4 Juni. Gisteren hield de leider der liberale unionisten in het Lagerhuis, de heer Chamberlain, te Bradford eene rede over den politieken toestand. Na eene scherpe critiek op de politiek der regeering, ontwik kelde by zyn hervormingsprogramma, dat eene definitieve oplossing der quaestie van de verantwoordeiykheid der werkgevers voor de ongelukken van werklieden bevat. Zy be rust op het beginsel dat de werklieden in staat worden gesteld, zonder eene rechtsvor dering in te stellen, schadevergoeding te kry gen. Andere punten van het programma zyn uitbreiding van de bevoegdheid der looale autoriteiten tot het bouwen van arbeiders woningen; arbeiderspensioenen; beperking der toelating van onbemiddelde vreemdelingen en verkorting van den werktyd. Gemengd Nieuws. Door den gemeevte-geneesheer J. J. M. Richelle, to Aarlanderveen, is hoden- morgen op den Aardyk, by Antje Bosch, eene rondtrekkende vrouw, een geval van pokken geconstateerd. Bereids zyn de noodige voorzorgsmaatregelen tegen verspreiding der ziekte genomen en wordt de woning vanwege de politie bewaakt. Men meldt aan d 6 „N. R. C." uit Waalwyk: Is de toeleg om den oud-minister Pierson als lid van de „Witte Sociëteit" in Den Haag te deballoteeren mislukt, hier slaagden eenige leden van de sociëteit „De Gezelligheid" beter. Zondag avond werd de adjunct-inspecteur der directe belastingen wegens zyne betrekking als lid dier sociëteit afgewezen. Hy bekwam slechts 21 van de 32 uitgebrachte stemmen, terwyl daartoe volgens het reglement 2/s der stemmen worden vereischt De inspecteur der belastingon, die gelyk- tydig was voorgedragen, werd intusschen met meerderheid van stemmen toegelaten. De twee personen, verdacht van den moord gepleegd te hebben op den jacht opzichter H., uit Vlodrop, zyn goconfrontoerd met twee Duitschers, die den dag voor het misdryf daar in de buurt gewerkt hebben en twee lieden hard hebben zien loopen, kort nadat er een schot gevallen was. Een der ge arresteerden is door beiden herkend. De „N. R. C." verneemt, datjl. Zaterdag in De Ryp een persoon gearresteerd en naar Amsterdam overgebracht is, die ver dacht wordt van den moord op den slager Schut in de Ceintuurbaan aldaar op eersten Paaschdag Gistermiddag ontstond op den Zwammerdamschen tocht in de onmiddellyke nabyheid van de bebouwde kom van het dorp Bodegrave een felle brand in de met turf en stroo gevulde schuur van den koopman C. Scheen. Ofschoon de vlammen een dreigend aanzien kregen, wist de brandweer de belen dende gebouwen te behouden. Een en ander was tegen schade verzekerd. De beruchte Hendrik De Jong, door de Amsterdamsche rechtbank veroordeeld tot vier jaar gevangenis, met aftrek van de voorloopige hechtenis, wegens oplichting, is heden in hooger beroep deswege door het hof aldaar veroordeeld tot drie jaar gevangenisstraf zonder aftrek van de voorloopige hechtenis. Men meldt uit Woerden van 3 dezer: Ook ons rustig stadje werd heden verrast door het bezoek van een klein aantal socia listen, die „De Baanbreker" wilden colportee-]

Leidsch Dagblad | 1894 | | pagina 2