N'. 10513, Zaterdag 3 Juni. A#. 1894 <§eze (Courant wordt dagelijks, met uitzondering van (§on- en feestdagen, uitgegeven. IEIDSCH DAGBLAD i PRIJS DEZER COURANT: erg;' Voor Leiden per 3 maandenz f 1.10. Franco per post1.40. Afzonderlijke Nommers0.05. PRIJS DER ADVERTENTLEN Van 1 6 regels 1.05. Iedere regel meer 0.17Grootere letters naar plaatsruimte. Voor het incasseeren buiten de stad wordt 0.05 berekend. Officieel© Kennisgevingen. Burgemeester en Wethouders van Leidon; Gezien art. 6 der Verordening van den llden No vember 1880 (Gemeenteblad No. 1 van 1881); Brengen ter algemcene kennis dat tot het doon inschrijven van nieuwe leerlingen voor de open bare scholen voor voorbereidend en voor meer uitgebreid lager onderwijs, gelegenheid zal gege ven worden: voor die voor voorbereidend meer uitgebreid lager onderwijs voor jongens en meisjes, in het schoolg<\>ouw aan de Oude Voat; voor die voor meer uitgebreid lager onderwijs: der late klasse, voor jongens, in het schoolgebouw aan de Aalmarkt dor late klasse, voor meisjes, in het schoolgebouw aan do Boommarkt; der 2de klasse, voor jongens, in het schoolgebouw aan do Pieterskerkstraat; der 2do klasse, voor meisjes, in het schoolgebouw aan de Breestraat; en wel van den 4den tot en met den lCden Juni e. k., dagelijks (den Zondag uitgezonderd), van des voormiddags halfnegon tot negen uren, en op Maandag, Dinsdag, Donderdag en Vrijdag boven dien van half twee tot twee uren des namiddags. Burgomeester en Wethouders voornoemd, Leiden, F. WAS, Burgemeester. 31 Mei 1894. E. KIST, Secretaris. Burgemoester en Wethouders van Leiden; Oezien art. 23 der Verordening van den lldon October 1880 (Gemeenteblad No. 10); Brengen ter algemeene kennis dat tot het in- echnjTon van leerlingen voor de Kweekschool voor onderwijzers en ondorwijzereseen alhier, gelegenheid zal worden gegeven van den 4den tot en met don 16den Juni o. k., dagelijks (den Zondag uitgezonderd), van des voormiddags halfnegen tot negen uren, en op Maandag, Dinsdag, Donderdag en Vrijdag boven dien van halftwoe tot twee uren des namiddags, in httecboolgobouw van de Kweekeohool aan de Oude Vest. Burgemoester en Wethondors voornoemd, Leiden, F. WAS, Burgemoester. 81 Mei 1894. E. KIST, Secretaris. DRANKWET. Burgemeester en Wethouders der gemeente Leidon brengen brj deze ter algemeene kennis, dat door J0ZEPHU8 JOHANNES JAN8EN, wonoDde te 's-Gravenhage, een verzoekeobrift is ingediend om vergunning voor den kleinhandel in storken drank in het perceel Noordtinde No 20. Bnrgemeestor en Wethouders voornoemd, Leidon, F. WAS, Burgemeester. 81 Mei 1894. E. KIST, Secretaris. Leiden, 1 Juni. In de gistemamiddag alhier gehouden gemeenteraadszitting werd door den voorzitter medegedeeld dat o. m. waren ingekomen: Een adres Tan het bestuur der afdeeling Leiden van de vereeniging „Vergunning" in zake het uur van openen en sluiten van tap perijen en koffiehuizen. Een verzoek van den heer J. M. W. Kramer, arts, om in aanmerking te komen voor de betrekking van stadsgeneeskundige (vacature Weebers). Een verzoek van F. O. De Vries om den eigendom van een stukje gemeentegrond, ge legen tusschen de perceelen 6 en 10 van de Voldersgracht, welk verzoek reeds werd be handeld (en afgewezen) by punt 4 der agenda. Een verzoek van mej. A. E. S. Michelsen om eervol ontslag uit de betrekking van tweede onderwijzeres aan de school 2de klasse voor jongens en meisjes (Leerschool). Een verzoek van A. G. Kloots om vergun ning tot het leggen van een stoep zerkje voor het in aanbouw zijnde perceel aan de Oude Vest, hoek Koestraat. Daar dit punt van ge ringe beteekenis was, stelde de voorzitter voor om reeds dadeiyk gunstig op het verzoek te beschikken. Aldus geschiedde. Een adres van De Smit en andere bewoners van de Koolgracht in zake de afsluiting vaD het terrein der Gedempte Koolgracht. Een adros van J. Kuipers om aan den Ouden Singel eene loozing te leggen. Eene uitnoodiging van bet bestuur der Herhalingsschool van de Leidsche vereeniging tot bevordering van geregeld schoolbezoek tot by woning van de examenles op Zondag 3 Juni, van halféón tot twee uren, in het school gebouw aan de Van der-Werfstraat. Verder werd door den voorzitter mede gedeeld dat by het vernieuwen van het riool of de overwulving van de Pieterskerkgracht is gebleken dat het noodig is dat de aldaar aan het eind der straat staande pomp, welke toch reeds lang buiten gebruik werd gesteld, worde weggebroken. B. en Ws. verzochten, in verband met de werkzaamheden aldaar, daartoe reeds dadeiyk 's Raads toestemming, welke, daar niemand er tegen was, unaDiem werd verleend. De pomp gaat dus weg. Aan dr. W. P. "Weebers, met ingang van 17 Mei jl. eervol ontslagen stadsgeneeskundige, ia een pensioen verleend van 176.60 per jaar, berekend naar eene jaarwedde van 450 en een dienettyd van 23 jaren, 6 maanden en 17 dagen, en zulks uithoofde van zieke- lyke gesteldheid of gebreken, waardoor hy niet meer in staat is zyne betrekking waar te nemen. Nog werd medegedeeld dat, volgens den rooster, de commissie voor de loting by de schutterij dit iaar zal ziin samengesteld uit de Raadsleden J. A. Van Hamel en A. L. De Sturler, terwyi de leden L. G. Le Poole en mr. L. M. J. H. Kerstens de commissie van onderzoek by de schutterij zullen uitmaken, en dat al de overige raadsleden als plaats vervangers zyn aangewezen. De loting heeft plaats op een dag in het laatst van Juni, des voormiddags te 9 uren. De commissie van onderzoek houdt twee zit tingen, de eene omstreeks half Juni, de andere omstreeks half Juli, beide zooveel mogeiyk de6 voormiddags. Heden herdenkt de heer D. Eggink, taxateur by de Bank-van-leening alhier, tyd© ïyk aangesteld hoofdbeambte by het hulp kantoor letter A van bovenvermelde Bank, zyne 25-jarige ambtsbediening. Door den heer Th. Segaar is alhier aan de Boommarkt No. 11 gevestigd een kantoor, genaamd „De Vraagbaak", dat inlichtingen zal geven omtrent: vraag naar en aanbod van betrekkingen; huur en verhuur van huizen, kamers, enz.; te koop gestelde of gevraagde artikelen; verloren en gevonden voorwerpen; zoomede handelsinformatiën geeft, zich belast met het innen van quitantiön en advertentiën plaatst in alle dag- en weekbladen. Reeds lang meende de ondernemer dat Leiden wel degeiyk gerekend mag worden onder de steden, waar eene inrichting als bier bedoeld bestaanbaar, ja, dat er behoefte aan is. In onderscheidene plaatsen van ons land zyn reeds dergelyke kantoren met zeer veel vrucht werk zaam, terwyi ook hier ter stede reeds onder- derscheidene personen van gezag en tal van handelsfirma's zich met het denkbeeld byzonder ingenomen hebben verklaard. Van den steun van velen is hy dus reeds verzekerd, en hy twyfelt niet of hun aantal zal snel aangroeien na kennisneming van zyne wyze van werken, waaraan de strengst mogelyke nauwkeurigheid en geheimhouding ten grond slag liggen. Dit alleen kan eene dergelijke zaak vertrouwen doen verdienen. Als zekerheid is ten kantore van de „Rynlandsche Bank" (F. F. W. Heintz C°.) een bedrag gedeponeerd, belangryk genoeg om als bewys te kunnen dienen, dat de zaak op degelyken grondslag is gevestigd. Het kantoor is telephonisch verbonden en voor ieder liggen er ter inzage: de groote kaart van Leiden, het adresboek van Leiden, do Staatsalmanak, het algemeen Nederlandsch adresboek van handel en nyverheid, enz., enz. De luit. ter zee 1ste kl. G. F. Tydeman is gedetacheerd by de sterrenwacht te Leiden. By de Leidsche Spaarbank werd in de maand Mei ingelegd ƒ56,060.15 en terug betaald 44,235.21, terwyl zyn afgegeven 105 nieuwe en geheel afgelost 82 boekjes. Het gezameniyk tegoed der 9908 deelhebbers bedroeg ulto. Mei f 1,832,351.öö'/j. Onder de bekroonden op de tentoonstel ling voor kunstny verheid te Harlingen behoort o. a. ook onze stadgenoote mej. C. Koopmans van Boekeren, voor eene inzending van schil derwerk op laken. Bedankt is voor het beroep naar de Ned. Hervormde gemeente van Woubrugge door ds. A. Ten Have, predikant te Polsbroek. Gedurende de maand Mei is ten postkan tore te Warmond ingelegd tot een bedrag van ƒ2305.97, verdeeld over 43 inlageD. Terugbe taald werd er 263.20, verdeeld over 9 terug betalingen. Het laatste door dat kantoor uitgegeven boekje draagt het nummer 345. Door de architecten Gebrs. Margry «Sc Snickers werd te Voorschoten aanbesteed de bouw van eene nieuwe kapel in het bestaand gesticht en pensionaat der E. E. Zusters Domi nicanessen huize „Bydorp",naby Voorschoten. De hoogste inschryving bedroeg 42,900 en de laagste, van den heer J. Roodenrys, te '8 Gravenhage, 39,535. Op last van H. M. de Koningin Regentes brengt de referendaris, tydoiyk belast met het beheer van het Kabinet der Koningin, ter algemeene kennis, dat, gedurende Hd. verbiyf in het buitenland, alle aan het adres van H. M. gerichte brieven moeten bezorgd worden aan het Kabinet der Koningin, alwaar voor eene geregelde opzending dier stukken aan H. M. zal worden zorg gedragen. (Sis Ct.) De oprichting van de nieuwe Neder- landsche Opera is verzekerd. Een kapitaal van f 50,000 is daarvoor reeds byeengebracht. De militaire attaché van de Duitsche legatie, graaf Von Schwerin, is gisteren naar Dresden vertrokken. De vyfde algemeene vergadering van den Centralen Raad van den Ned. Roomsch Katho lieken Volksbond zal worden gehouden te Delft op Zondag 3 Juni a. s. Onder de punten van behandeling komen voor: Voorstel der afd.eelicu' Amsterdam- Om aan het Centraal-Bestuur op te dragen, opnieuw bij de Regeering aan te dringen op eene spoe dige ter-hand-neming der pensioenregeling voor oude werklieden en ondergeschikten". Voorstellen der afdeeling Delft„De betaling der loonen aan de Rykswerkplaatsen te doen geschieden iedere week in plaats, zooals thans geschiedt, om de 10 dagen". „Den Ryks gepensionneerden werklieden drie maanden pensioen vooruit te betalen". „Ook, nadat de 's Ryks werkman gepen- sionneerd is, de kostelooze verstrekking van geneeskundige hulp te doen doorgaan". „Uitbetaling van loon ook voor de algemeen erkende Christelyke feestdagen, evenals aan de ambtenaren". De Koninginnen met govolg vertrokken gisteren van Baarn om 9.50 per extra-trein naar Zwitserland, de groothertogin van Sak sen om 10.6 per gewonen trein naar Den Haag. De burgemeesters van Baarn en Soest deden de vorstelyke personen uitgeleide. Riddor Alewyn, chef van den generalen staf, zal den dienst verlaten en vervangen worden door generaal Van Helden. Naar gemeld wordt, stelt zich mr. W. Van Basten Batenburg voor de aanstaande verkiezing van een lid voor de Tweede Kamer in Eist niet weder verkiesbaar. De 2de luit. S. Schuurman, van het 4de reg. vest.-art., is van zyne detacheering te Brielle in garnizoen te Hellevoetsluis terug gekeerd. Biykens by hot departement van marine ontvangen bericht, is Hr. Ms. instructieschip „Nautilus", onder bevel van den kapitein luit. ter zee C. Vreede, in den namiddag van den 31sten Mei jl. van Leith vertrokken, tot voort zetting van den oefeningstocht. Het stoomschip „Amsterdam", van Rot terdam naar Nieuw-York, passeerde 31 Mei PrawlepoiDt; de „Bundesrarii", van Oost- Afrika naar Rotterdam en Hamburg, arri veerde 30 Mei te Napels; de „Prinses Marie" arriveerde 31 Mei van Amsterdam te Batavia de „Semarang", van Batavia naar Rotterdam, arriveerde 31 Mei te Suez; de „Dubbeldam" arriveerde 31 Mei van Amsterdam te Nieuw- York; de „Prins Hendrik", van Amsterdam naar Batavia, vertrok 31 Mei van Genua; de „Prins Willem II" arriveerde 26 Mei van Amsterdam te Paramaribo. By koninkiyk besluit is aan mr. J. H. Bergsma, minister van koloniën, op zyn ver zoek, eervol ontslag verleend als lid van de Centrale Commissie voor de Statistiek. Benoemd: tot notaris binnen hot arr. Maastricht, ter standplaats Beek, F. G. J. Hoefer, candidaat-notaris te Nymegen; tot kantonrechter te Oud-Beierland, mr. P. L. Moens, thans kantonrechter te Dokkum; tot kantonrechter plaatsvervanger in het kanton Leiden, mr. M. P. Sipkes, advocaat en procu reur te Leiden; tot griffier by het kantonge recht te Heerlen, mr. L. Ph. J. Hoeffelman, advocaat en procureur te Amsterdam, tevens beèedigd klerk ter griffie van de arr.-recbtbank aldaar; tot ambtenaar van het openb. min. by de kantongerechten in het. arr. Rotterdam, voor de kantons Rotterdam No. 2 en Gouda, ter standplaats Rotterdam, mr. H. VaiJlant, thans kantonrechter-plaatsvervanger, advocaat en procureur aldaar. Met ingang van 1 Juni by het dep. van koloniön bevorderdtot hoofdcommies, de com mies L. Kloet, en tot adjunct commies, de eerste klerk J. E. W. Haffert. Aan Jean Massard, geboren te Etterbeek, vergunning verleend de geneeskunst uit te oefenen op Nederlandsche zeeschepen, met uitzondering van oorlogsvaartuigen, onder voorwaarde dat hy de wettelijke bepalingen omtrent de uitoefening der geneeskunst in Nederland stipteiyk nakome. De kapitein ter zee H. Schotborgh, met 16 Juni a. s., eervol ontheven van het bevel over Hr. Ms. instructieschip „Admiraal Van Wasse- naer", en dat bevel alsdan opgedragen aan den kapitein ter zee W. J. P. Van Waning. Met ingang van 1 Juni, in bet College voor de zeevisscheryen herbenoemd, tot leden, do heeren R. J. Verschoor van Nisse, J. R. Boerlage, J. J. Slis, S. Hoekstra en H. J. Cal koen. Met ingang van 1 Juli a. s. aan J. W. Van der Noordaa eervol ontslag verleend als commies der telegraphie van de eerste klasse. Met ingang van 1 Juli a. s. J. J. H. Van Slooten, te Utrecht, benoemd tot bureel ambtenaar van den Rykswaterstaat. Met ingang van 15 Juni a. s. J. H. B. Hamers, op zyn verzoek, eervol ontslag ver leend als ambtenaar by den algemeenen dienst van den Rykswaterstaat. Aan J. Meylink, op zyn verzoek, eervol ontslag verleend als notaris te Weesp. Benoemd tot bewaarder van de hvpotheken. het kadaster en scheepsbewyzen te 's-Graven hage de heer J. H. Winkelman, administra teur der registratie, enz. aldaar. De heer J. Boudewynse, secretaris van het „Indisch Genootschap", te 's Gravenhage, be noemd tot ridder in de orde van Oranje-Nassau. Met ingang van 1 Juli a. s. benoemd: J. A. Waltheer, thans Ryksbavenmeester aan het Zederikkanaal te Gorkum, tot Ryksbaven meester van het kanaal van Amsterdam naar de Merwede, bezuiden de Lek, en van den zytak, uitgaande van dat kanaal by Schotdeuren, langs de Linge dóór Gorkum, tot de Merwede; J. Van Zyl, thans sluiswachter aan de Wilhel- minasluis te Vianen, tot sluiswachter aan de beide schutsluizen van het kanaal van Amster dam naar de Merwede te VianenG. Hoovens, thans sluis- of sasmeester aan do schutsluis te Arkelschendam, tot sluismeester aan de schut sluis van het kanaal van Amsterdam naar de Merwede, te Arkelschendam. ArbeldcrswonlngCD. Het bestuur van de Nederlandsche patroons- vereeüiging „Boaz" heeft aan den minister van binnenlandsche zaken, de leden der Tweede Kamer en de gemeentebesturen twee verzoek schriften gezonden, betreffende de woningen van arbeidersgezinnen. In het adres aan den Minister wyst het bestuur op den ellendigen toestand, waarin zoovele arbeiderswoningen verkeeren, en uit de meening, dat, schoon sommige gemeente besturen reeds dergelyke krotten ongeschikt voor bewoning verklaren, andere in dit opzicht schroomvalliger, zoo niet nalatig zyn in het nakomen van hunne verplichtingen, door de wet hun op dit punt opgelegd. Het verzoekt daarom den Minister by die besturen te willen aandringen op het gebruik maken van hunne bevoegdheden op dit stuk. In het adres aan de gemeentebesturen wordt herinnerd aan de bepalingen der Gemeentewet op het punt van onbewoonbaarverklaring, en het gaat dan aldus voort: „Het bestuur is diep overtuigd dat eene dor voornaamste belemmeringen in de lotsverbete ring van den arbeidenden stand gelegen is in het bestaan van deze zoogenaamde woningen (krotten), welke slechts door de bevoegde autoriteit aan hunne tegenwoordige bestemming Kunnen worden onttrokken, en durft zich over tuigd houden, dat ook uw college het zyne wenschte te doen, opdat onze arbeiders met hunne gezinnen niet langer het slachtoffer worden van den verkeerden toestand. „Sommige gemeentebesturen gaven reeds een loffeiyk voorbeeld, maar het ware zoo wenschelyk, dat dit voorbeeld overal werd gevolgd. „Redenen waarom het bestuur voornoemd zich veroorlooft, met den meesten aandrang bovenstaand verzoek tot uw collego te rich ten, opdat binnen den kortst mogelyken tyd ook in uwe gemeente do krotten, waarop we wezen, mogen plaats maken voor bruikbare woningen." Vacantle voor Handelsbedienden. De Vereeniging van Handelsbedienden „Mercuriu8", te Rotterdam, hoeft aan ver schillende firma's het volgend verzoek ver zonden, dat wel inwilliging verdient: „Het schoone jaargetyde is weer aange broken, waarin zoo menigeen, door Jangdurigen en ingespannen arbeid vermoeid, rust voor lichaam en geest gaat zoeken in de natuur. „Verschillende categorieën van personen, zooals beambten aan post en telegraphie, onder wijzers, enz. worden daartoe in de gelegenheid gesteld door een vasten verlof of vacantie-tyd. „Verscheidene handelsbedienden kunnen, indien zy dit vragen, eveneens een dergeiyk verlof krygen. Gewoonlyk vragen zy dit echter alleen dan, wanneer zy het voornemen hebben om op reis te gaan. En daar de meesten hiertoe öf de middelen, öf de gelegenheid missen, valt het voorrecht van een vacantie- tyd ten slotte slechts aan betrekkelyk weinigen ten deel. „Wy betreuren dit en roepen uwe wel willende medewerking in, om hierin verande ring te brengen. Reeds hebben enkele groote firma's hier te lande als regel op hun kantoor ingevoerd, dat aan al hare beambten, om beurten, jaarlyks (ongevraagd) een vast verlof verleend wordt. Zou ook uwe firma dit by haar personeel willen invoeren? „Het zal wel onnoodig zyn, op ons verzoek met vele woorden aan te dringen. De genees kundigen zyn eenstemmig van gevoelen, dat vooral ten aanzien van personen, die veel met het hoofd werken, een flinke rusttyd slechts gemist kan worden, ten koste van de gezondheid en V3n de werkkracht. De enkele Zon- en feestdagen kunnen in die behoefte «iet voldoende voorzien. Ook mot beur6 vacantiedagen, waaronder bovendien de handel zelf nog schade ïydt, bereikt men het doel niet. Een langduriger verloftyd is daartoe gewenscht. „Wy merken ten slotte nog op, dat in Amerika en ook in Engeland de gewoonte algemeen is, om aan het personeel van handels- en bank instellingen om beurten vacantie te geven. Daar geldt de maatregel tevens als middel tot (vaak zeer rationeel bevonden) controle." Gr e m e ii g- d Nieuws. Ondor No. 231 is aan de telophoon alhier aangesloton het kantoor „De Vraagbaak", Boommarkt. Het getal bezoekers van den Academietuin alhier bedroeg gedurende de maand Mei 1110; van 1 Januari tot ultimo Mei 2056. Heden, 1 Juni, herdenkt J. W. Lirapers den dag, dat hy 30 jaren geleden in dienst is getreden by de Koninkiyke Neder landsche Grofsmedery alhier. Al dien tyd heeft by trouw en eerlykheid aan den dag gelegd. Van de werf der gebroeders Boot, te Leiderdorp, zyn met goed gevolg te water gelaten een Rynschip, genaamd „Maria", groot p. ra. 200 lasten, gebouwd voor rekening van den heer M. Van Oyen, te Rotterdam, en een Rynschip, genaamd „de Ganges", groot p. m. 160 lasten, gebouwd voor rekening van den heer L. De Bes, te Rotterdam, alsmede een yzeren zeiljacht, voor rekening van den heer L. De Bus, te Hillegom. Daarna zyn de kielen gelegd voor een yzeren motor pakschuit, voor den dienst van Leiden op Rotterdam, te bouwen voor reke ning van de heeren Gysman en Sypestein, te Leiden, en voor eene yzeren paviljoentjalk, voor rekening van don heer H. Otten, te Amsterdam. De pogingon van het „Witte Kruis", om aan de bewoners van Hoofddorp goed drinkwater te verschaffen, zyn totaal mislukt. Het maken van een arthesischen put en daarna het slaan eener nortonpomp heb ben geone resultaten opgeleverd, zoodat men, na weken arbeid en eene uitgaaf van honderden guldens, genoodzaakt is geworden het werk op te geven. De laatste berichten omtrent de haringvisschery luiden ongunstig. Telegrapbisch bericht is ontvangen, dat de SchevemngscUe logger „Jason", ten gevolge van sneeuwstormen, de haven van Aberdeen binnenliep en dat de Scheveningsche bomschuit „de Vrouw Huibertje" te Peterhead aankwam met drie gebroken zwaarden, ook al ten gevolge van ruw weder. Men meldt uit 's-Gravenhage: Hol postkantoor alhier werd gisteren bedreigd door een ernstig gevaar, ten gevolge van oen brand, welke ontstond in het daarachter ge legen pakhuis van den heer Simonis. De brand werd veroorzaakt door een paar jongens, die voetzoekers afstaken tegen eene kar, welke beladen was met hooi. Do brandweer was echter spoedig ter plaatse en bluschte den brand, voordat deze aanzienlyko schade kon aanrichten. De schade, welke het postkantoor leed, bepaalde zich tot het springen van een paar ruiten. De „Residentiebode" meldt: Schynbaar ongeloodyk en toch waar heid l Naar wy vernemen, bestaat by een go. deelte van de leden der Nieuwe of Litorairo Sociëteit de Witte het voornomen ernstig' pogingen in hot werk te stellen om den heer Pierson, die daar als lid voorhangt, te doen deballoteeren wegensja, dat raadt men niet uit duizend de vermogens- en d6 bedryfsbelastingen1 Al klinkt dit schynbaar ongelooflyk, toch verzekert men, dat de toeleg bestaat en men weet, de ondervinding heeft het geleerd dat „de Witte" soms andere dan literair© verrassingen bereidt. Door de Haagsche politie moe6t Dinsdag avond een kind van 12 jaar worden aangehouden, dat in kennelykon staat van dronkenschap op straat liep. De wedloopen te Clingondaal zullen waarschyniyk plaats hebben op Zaterdag 11 Aug. (Beurs-vacantiedag). De „Z w. Crt." verneemt dat t© Rotterdam het plan bestaat een panopticum op te richten, echter zonder koffiehuis. Uit Herkenbosch meldt men: Woensdag-ochtend werd in de bosschen alhier het lyk gevonden van den jachtopziener H., uit Vlodrop. Hy had eene schotwond in de linkerborst en eene geslagen wond aan het achterhoofd. Hel lyk van don toreador Espar tero, die Zondag jl. te Madrid by een stierengc

Leidsch Dagblad | 1894 | | pagina 1