Buning en W. H. F. VogeJ, beiden thans sur numerair der posterijen. De heer S. Visser, arts, benoemd en aan gesteld tot officier van gezondheid der 2de kl. by het personeol van den geneeskundigen dienst van het leger in Nederlandsch-Indiè. De herstemming te 's-Gravcnliage* Het „H. Dagblad" acht eene nieuwe stem ming voor 's Gravenhage zoo goed als zeker. Van verschillende zijden wordt aan dat blad gemeld dat 't stembureau aan de Schelpkade Vrijdag circa een kwartier te laat geopend werd. Dat feit alléén moet, meent het Dagblad", reeds tot de vernietiging van de herstemming leiden, daar het verschil busschen de stommen van de heeren Hordfik en Bevers, als men let op de 8 altijd nog zoek zijnde briefjes, slechts drie kan bedragen, wanneer men aan neemt, dat alle acht die briefjes met den naam van den heer Bevers waren ingevuld. En nu werden in het „H. Dgbl." reeds namen genoemd van kiezers, die, nu zij niet dadelijk kondon geholpen worden, verhinderd werden hun stem later op den dag uit te brengen. Er moeten zelfs nog meerdere informaliteiten begaan zijn. Gemengd Nieuws. Op den lsten Juni zal het 30 jaren geleden zijn, dat de hoefsmid L. J. Piêrlot aangesteld werd als smid by het 3de regiment huzaren, by welk regiment zijn vader 37 jaren dienst deed als hoefsmid. Hij werd in do Doelenkazerne 1837 geboren, waar hy heden nog woont. Mocht do nog Ijverige hoefsmid het geluk hebben om gezond to blyven tot November 1895, dan zal hem de eer te beurt vallen om de gouden medaille in werkeiyken dienst te ontvangen. Dat wenschen wjj hem van harte toel Opgave van het vervoer on de opbrengst van den Rljnlandschen Stoomtram weg gedurende de maand Maart 1804reizi gersaantal 26,281; opbrengst 3,648 65; goe deren en diversen 525.36. Totaal 4,174.01. Van 1 Januari tot ultimo Maart 1894: reizi gersaantal 72,594; opbrengst 9,568.89goe deren en diversen ƒ1,433.06. Totaal f 11,001.95. Per dagkilometer bedraagt dit 13.58. Zoo langzamerhand zal Scho ve ringen toch een volksbad krijgen. B. en Ws. hebben aan den heer T. C. Krulschoven ver gunning verleend voor de exploitatie van een bad voor mannon en jongens in zee naby den vuurtoren, op voorwaarde dat do prijzen van het bad hoogstens 10 en 5 ets. zullen zijn Het gerechtshof te 'sGravonhage bevestigde gisteren het vonnis der rechtbank aldaar, waarbij aan de maatschap betreffende oestertoelt, enz., onder de firma De Groot en Bolier, te Iersekendam, is ontzegd hare tegen den heer De Ram, lid van de Tweede Kamer, ingestelde vordering tot ontbinding van eene boweerde overeenkomst van koop en verkoop voor 1,150,000 van eene groote oesterzaak in Zeeland. Het hof achtte, evenals do rechtbank, niet bewezen dat tusschen do appellante en den hoer Do Ram, die voor derden handelde, eene koopovereenkomst is tot stand gekomen. To Gouda zal op lOJulia. s. eono tentoonstelling worden gehouden van koeion en paarden. Te Delft is een schipper uit Zoo torwoude van zijne schuit gevallen en ver dronken. Ofschoon hy spoedig uit hot water werd gehaald, mocht het niet gelukken het bowustzyn weer op te wekken. In September a. s. zal het inun datiekanaal door den Haarlemmermeer voor do scheepvaart geopend worden. To Amsterdam loopt het gerucht, dat de gemeente architect, de heer "NV., die tegen de voorwaaiden der aanbesteding in, aan den aannemer van het gemeentelyk mu seum vergund had om eenigen kunststeen in plaats van natuursteen te leveren, deswege zal worden ontslagon. De vermoedelijke vergiftiging te Amsterdam. De oom van Piotor Van dor Linden is nu, evenals zyne schoonzuster, uit het Binnon-Gasthuis geheel hersteld ont slagen. De hond, die van een schoteltje met de vergiftigde theo had gelikt, noemt in beterschap too. Eon voetval voor de Koningin- Regentes. Do weduwe M. E. V. ging Donder dagmorgen vroeg uit Den Haag naar Soestdljk, om daar aan H. M. de Koningin Regentes een verzoekschrift te overhandigen. Aan den ingang van 't Faleis werd der vrouw do toegang goweigerd, doch niettegenstaande dat afwijzend bevel bleef zy oen paar uur achtereen wachten in hot park totdat ÏÏ.H. M.M. zouden uitraden. En al beloofde de in- tondant haar ook, dat het verzoekschrift aan do Koningin-Moeder zou worden overhandigd, do diep bedroefde vrouw wilde 't stuk aan H. M. zolf overreiken. Te kwart over tweeën reed het vorstelijke rijtuig by den toegang van het Lustslot, toen do ongelukkige zich op do knieön wierp en mot beide handen don brief ophief naar de Koningin Regentos, ten aanschouwo van veel nieuwsgierigen. Onmiddellijk beval LI. M. don kootsier stil to houden, en op medeiydenden toon vroeg zy de weduwe op to staan en haar het stuk to geven. Na oen vriendelyko.n groet opende H. M. het couvert en in het wegsnellende rijtuig las zy hot stuk. Overtuigd haren mooderlyken plicht to heb ben gedaan, keerde mej. V. naar Den Haag terug, vertrouwende op de goedertierenheid van hare KoniDgin. In de Antworpsche „Matin" vin den we onder het wielemieuws vermeld dat in de Hollandsche bladen verzekerd wordt dat „de jonge koningin Emma van Holland" brandt van verlangen om een bicyeletje te bezitten endat hare moeder haar zoo'n rywieltje weigert. Meemoet bet maar weten! Do* vrouw van een landbouwer te Grosthuizen verloor voor 14 jaar een gouden ring, die vermoedelyk in de sloot terecht was gekomen, by het wegwerpen van spoelwater. De sloot werd dezer dagen uitgebaggerd en de specie over het land ge werkt. De ring is nu in het land gevonden. Twee personen, die in benevelden toestand verkeerden, lieten zich in een koffiehuis te Hilversum beleedigende uitdruk kingen ontvallen ton opzichte van het koninklyk huis. Een langer vorblyf in het café werd hun dadeiyk ontzegd, terwijl een aanklacht togen hen is ingediend. Tegen J. v. N., den vader, die zyn eigen kind, nog geen jaar oud, te Berlikum om het leven bracht door het do keel dicht to knypon, is door den off. van justitie te 's Hertogenbosch Zaterdag jl. eene gevangenis straf van twaalf jaar geéischt. Gistermiddag werd te Hilversum een zekere Martyn, als lijdende aan de pok ziekte, naar het ziekenhuis vervoerd. Korten tijd daarna werden zijne twee pas geboren kinderen ter aarde besteld, wier moeder ook aan de pokken is overleden. Een eeuwfeest. De Limburgsche gemeente Peer (Belgié) heeft dezer dagen op plechtige wyze het eeuwfeest van Anna Helena Knaep gevierd, den 24sten MM 1794 aldaar geboren. Zy is nog alt yd zeer kras en werkzaam en besteedt haren dag met naaien of in den tuin werken. By het feest, dat door een salvo van kanon schoten werd ingeleid, waren tal van bewoners uit den omtrek tegenwoordig; met klaroon- goschal bracht men der honderdjarige eeno ovatie en leidde haar daarna ter kerke, waar een „Te-Deum" gezongen werd. De jubilaris werd vervolgens in het Raad huis door don burgemeester geluk gewenscht, die haar zy'ne beeltenis overhandigde. Het feest is besloten met een concert, een dansfeest voor het volk, eer o algemeene illumi natie en een schitterend vuurwerk. Benauwde positie. In do Rue do Rivoli to Parijs reed dezer dagen een rytuig op een sukkeldrafje in de richting van het Lyonsche station, beladen met zware koffers en gevolgd door een tramwagen. Do wielen van het rytuig liepen op de tramrails en de koetsier deed vergeefs moeite om het rytuig op het plaveisel te brengen. Do tram belde herhaaldeiyk en do heer in het rytuig, denkende dat de koetsier het niet hoorde, wilde hem waarschuwen door het raampje. Op hetzelfde oogenbl k bezweek echter de vloer van hot rytuig, en de ongelukkige was nu genoodzaakt met do voeten op straat zyns ondanks het paard by te houden. Do tramkoetsier belde steeds luider en liet rytuig ging steeds sneller, zoodat de ongeluk kige bardlooper tegen wil en dank eerst uit zyno benauwde positie verlost werd, toen eenigo voorbyganger.-', die do beenen van den man onder het rytuig uit zagen loopen, den koetsier waarschuwden. De mijnramp to Anderlues. Nog zyn 104 lyken in de mijnen van An derlues bedolven en reeds heeft eene nieuwe myngasontploffing 10 slachtoffers geéischt. Zondagmiddag tegen halftwee weerklonk plotseling oen doffe slag, welke grooto onrast teweegbracht in den omtrek. Twee on vyftig arboiaers waren op dat oogenblik aan hot werkéén van hen zocht tastende in het duister den uitgang en bracht do tyding van de ramp aan de in den omtrek van de myn wachtenden. Onmiddellijk daalden eenigo per sonen in de myn af. Zy vonden reeds spoedig 4 gewonden, wier toestand ten gevolge van het inademen van zwaveldampen zeer zorg wekkend is. Verdor doordringende door het puin, vonden de redders zes lyken van mijn werkers, waarvan slechts twoe ongehuwd zyn. De overigen waren vaders van grooto gezinnen. De ontploffing had plaats op hét oogenblik, waarop do lont in brand gestoken werd, dio eeno dynamiet-mijn moest doen ontploffen. Do behandeling' dor rechtzaak betref fende bet Yalscho Dank papier. Eeratc dag. Door de vierde kamer van do arrondissements rechtbank to Amsterdam is een aanvang ge maakt met de behandeling der zaak van de valsche bankbiljetten. De advocatenbank on de tribune waren stampvol bezet. Te kwart over tienen werden do tien beklaagden binnengeleid; do houding van de meesten was onverschillig; onbevangen, driest zagen zy bot byeengestroomdo publiek aan en de getuigenbanken langs, welke bezet worden door een honderdtal getuigen. Verschillende „corpora delicti" waren ter zitting aanwezig, zooals de pers, waarop do valsche biljetten vervaardigd worden, het veelbesproken koffertje en verschillende pakken valsche bank' iljetten. Uit do dagvaardingen blykt dat de hoofd man der bende geweest is Emil Oscar Krausse, oud 30 jaren, geboren to Leipzig, wonende te Amsterdam, boekdrukker on zincogrnaf. Hem wordt ten laste gelegd, in Amsterdam in de laatste helft van 1S93 en in het begin van 1894 opzettelyk valschelyk te hebben ver vaardigd en opgomaakt eon groot aantal bil jetten van 100, 200 en 300, in naboot sing van de echte bankbiljetten, en op welke biljetten voorkomen de valsche nagemaakte handteekeningen van de heeren Pierson en De Hoop Scheffer, als president en secretaris der Nederlandsche Bank. Hebbende beklaagde aldus, met het oog merk om die valsche nagemaakte biljetten als echt en onvervalscht te gebruiken of door een anderen te doen gebruiken, uit welk gebruik nadeel kon ontstaan, vervaardigd tot een gezamenlyk bedrag van ongeveer ƒ216,000, immers ongeveer 772 valsche bank biljetten van ƒ100, 178 van 200 en ongeveer 344 van ƒ300; dat hy voorts opzettelyk van eenige dezer valsche bankbiljetten heeft ge bruik gemaakt, als waren zy echt en onver valscht, door ze te Amsterdam op verschillende plaatsen in betaling te hebben gegeven. De andere beklaagden worden beschuldigd van medeplichtigheid. Sommigen hebben aan Krausse middelen verschaft tot het vervaar digen der valsche bankbiljetten, zooals de bordeelhoudster Suzanna Toubaerts eene som van ƒ3300; de uitgever R. R. Thömm het bovenhuis op de Heerenmarkt 14, als atelier, on voorts gereedschappen, machines, enz., ge leverd door Carl Kempe, te Neurenberg, ter- wyi eindelyk de sigarenfabrikant F. Van Liemt en de agent in bieren J. Frey respectievelyk aan Krausse verschaften 1350 en ƒ150. Anderen en ook sommigen der bovenstaanden hebben valsche bankbiljetten in voorraad ge had en hun medebeklaagden gelegenheid gegeven er gebruik van te maken, of wel, hebben dit zelf gedaan. Do meeste der uit gegeven biljetten werden in bordeolen ter be taling aangeboden. De namen der overige beklaagden zynB. Sinnige, makelaar, Th. M. W. J. Arnzt, col porteur, L. Rempt, E. A. Cb. Keese, tapper, en H. O. Lösehko, bierbottelaar. Nadat de president, mr. Wichers Hoetb, de beklaagden had ondervraagd naar hunne namen, werd voorlezing gedaan van do proces sen verbaal en ingeleverde rapporten der des kundigen, alsmede van accepten ten laste van Krausse aan de wed. Toubaerts en eene cor respondentie van Thümm met Carl Kempe, te Neurenberg, over de levering van de pers en verschillende daarby behoorende artikelon; voorts nog verschillende stukken. Toen word overgegaan tot hot getuigenverhoor. Hierby deed als tolk dienst do heer §t. J. Sieverdink, beéedigd translateur; er waren gedagvaard 97 getuigen a charge en 4 a décharche. De voorlozing der processen verbaal van de heeren Enschedé, to Haarlem, en don heer Do Hoop Scheffer, deskundigen, was bepaald op eon nador vast to stellen dag. Krausse hoorde met groote belangstelling naar het oplezen van de namen der getuigen; Frey on Sinnige glimlachten bywijlen. Van de experts werd alleen dezen dag gehoord mr. J. G. De Hoop Scheffor, secretaris der Nederlandsche Bank. Getuige verklaarde dat de hom getoonde bankbiljetten niet waren uitgegeven door do Nedoilandsche Bank; vooral het papier verschilde van de door dio Bank uitgegovene, terwyl getuige nog eenigo andere kenmerken opnoemde. De strafbepaling was op de biljetten tweemaal gedrukt, hetgeen waarschijnlijk hierdoor kwam, dat de biljetten eerst waren gephotographeerd, waarna apart do strafbepaling nog eons er op was gedrukt. Mr. D. Simons, advocaat voor den beklaagde Krausse, vroeg wanneer de beer Pierson als president der Bank was afgetredener was nl. een biljet by van Maart 1892. Antwoord: Augustus of September 1891. Op eeno nadere vraag van dezen advocaat antwoordde getuige, dat hy de valschheid der biljetten niet Moot aan do handteekening kon zien. Eenige echte biljetten gaf getuige aan de rechtbank over. Nog bleek, dat do stempeling der biljetten te Amsterdam ge schiedde, niet te Haarlem by do heeren Joh. Enschedé en Zonen. Hierna werd gehoord de lieer Carl Kempe, to Neurenberg, die verschillende artikelen aan Thümm geleverd had. Getuige had altyd gemeend, dat Krausse bij Thümm werkte en deze aan Krausse een „Gefiilligkeit" wildo bewyzen, door hem verschillende artikelen te schenken, daar Krausse geen kapitaal bezat. De lieer Rempt had geleverd voor 450 mark, doch „kein pfennig" betaling genoten. Getuige had arti kelen geleverd voor de inrichting eener zinco- graphische inrichting. Vervolgens verklaarde de heer Levedag, uit Leiden, dat beklaagde Rempt by hom gelogeerd had en betaald met een bankbiljet van ƒ300, dat later bleek valsch te zyn. De kantoorlooper Linscboten had den 29sten Januari aan den heer Levedag oen wissel aangeboden van ƒ300; hem was een bank biljet gegeven van ƒ300, dat zyn patroon aan de politie had overhandigd. Deze, de kassier de heer Heintz („Rijniandsche Bank- voreeniging'j erkende dit. Aan het geheelo drukwerk bad de hoer Heintz do valschheid van het biljet bespeurd. Do goudsmid de heer Driessen, te Leiden, had ovoneens het ongeluk van don biljettenkoning Rempt een bankje van ƒ300 te ontvangen; een ring en oen horlogo had meneer by hem gekocht en contant betaald! Mot een koud glimlachend gezicht legde beklaagde Rempt zich by al deze verklaringen geheel en al neer. De vrouw van den hoer Driessen, zyn be diende en de kassier boekhouder van het agent schap der Ned. Bank, de heer Schouten, legden mede bezwarende verklaringen voor beklaagde Rempt af. De laatste bad hot biljet in ont vangst genomen zonder er iets byzondersaan to zien. Hy was al aan het uitbetalen, toen de beer Graf, de sub-agent, hem op de valsch heid opmerkzaam maakte; toen bemerkte liy h t ook en het biljet word niet uitbetaald. Do goudsmidsbediende ging dus zonder het biljet en ook zonder geld weg (Hilariteit.) (Get. Graf had verlof bekomen, nog niet te worden gehoord.) Hierna werd de terechtzitting voor een uur geschorst. Wat de beklaagden aangaat, zy zyn allen van middelbaren leeftyd; Krausse o. a. is 39 jaren. Hy is iemand van eerder kleine dan groote gestalte en een schrander uiterlijk. Met zyn lorgnet op den neus heeft hy, wan neer hy in uitleggingen treedt omtrent zyne werkzaamheden, meer van een doceerend leer- aar dan van een berouwvol zondaar. Onder ling spreken de beklaagden voortdurend met elkander en Frey en Sinnige houden een ge regeld discours. De wed. Toubaerts heeft nu en dan een tcte d téle met haren advocaat mr. Benjamins, terwyl zij onophoudelyk haren zakdoek tegen haar lang niet oninteressant gezichtje houdt. Te haifdrie werd de geschorste terechtzitting heropend. Als getuige werd gehoord mej. Van Nieuwen- huizenRempt had in het bierhuis van haren broeder te 's-Gravenhage een bankbiljet van 100 ter betaling gegeven, alwaar hy geko men was na zijn bezoek te Leiden. Dit biljet was weder ter wisseling aangeboden en aan genomen by den banketbakker Gussenhoven, die bemerkt had dat het biljet valsch was. Vervolgens had Rempt Croesus een horloge gekocht by Abrahamson, mede in Den Haag, ter waarde van 29een biljet van 3C0 had hy ter betaling aangeboden, hetwelk word aangenomen. Dit biljet werd weder ge wisseld bij Paanakker, winkelier; deze be merkte de valschheid en kreeg de schade vergoed van Abrahamson. Toen het zaakje zoo goed in zijn werk ging, probeerde Rempt zyn geluk in café „Riche", in Den Haag. Hier gelukto het echter niet; onder voorwendsol, dat er te weinig in kas was, werd Rempt het dopr hem aangeboden biljet van 300 teruggegeven. Inderdaad echter was het bankbiljet ter wisseling aan de direc trice aangeboden, maar deze maakte er aan merking op. Hieromtrent werden eenige kellners van genoemd café gehoord en ook de administrateur en de directrice. De direc trice vond dat het biljet niet g09d aanvoelde, terwyl de administrateur er de watermerken in gemist had. (Bekl. Rempt zat, terwyl een gedeelte van deze getuigenis werd afgelegd, met de hand voor den mond te lachen, hoewel hij overigens zeer bescheiden was in zijn manieren). Hierna werden eenige politie beambten ge boord uit Leiden en Den Haag, die eenige biljetten in beslag hadden genomen. Rempt werd denzelfden dag te 's Gravenhage gepakt, aangewezen door den heer Levedag, uit Leiden, met behulp van den heer D. Jurriaanse en een koetsiersknecht uit Voorschoten. Hier omtrent werden ook oenige politle-beambton geboord. Gefouilleerd, werden tal van snuis terijen, met het valsche geld gekocht, op beklaagde bevonden. Alsnu werd geboord AVillem Storm, stations kruier te Utrecht. Hy deelde mede dat een koffertje in de garderobe van het station te Utrecht tegen een depöt-recu in bewaring was genomen. Eene dame had het gebracht, welke hoogstwaarschijnlijk was geweest mej. Maria Groenenberg. Of zij het had gegeven, wist by niet absoluut zeker, doch hy had haar terzelf der tyd aan het station gezien. De adj. inspecteur van politie te Haarlem J. Th. Keizer was als getuige opgeroepen in verband met- Thümm's bewering, dat hy dezen iets had hooren zeggen van valsche munters, waarop hy, bang geworden, de biljetten in zyn bezit verbrandde. Nieuws kreeg men van dezen getuige niet te hooren. Do heer W. C. Mees, kassier te Haarlem, werd gehoord als getuige naar aanleiding van een door Gompertz hem aangeboden accept. Gompertz namelyk moest geld hebben van Van Liemt-; deze zat in arrest, en S. J. Van Os, mode kassier in Haarlem, verklaarde, als getuige gehoord, zyne handteekoning geleend te hebben als een vriendschapsbewys voor Van Liemt. By het getuigen verhoor van Van Os ver klaarde nog beklaagde Van Liemt, dat deze getuige naar hem was toegekomen in het begin van Februari, en hem had medegedeeld, dat Gompertz, beangst door do komst van den hoofd inspecteur Scherpcnhuyzen te zijnen huize, al zyne valscl e biljetten had verbrand. Getuige Van Os ontkende dit ten sterkste, beklaagde Van Liemt hield dit ten sterkste vol, en van Gompertz, die zichzelven door ophanging in do gevangenis bot leven had benomen, kon niet de waarheid vernomen worden. Overigens heeft, op dezen eersten dag (en het is to verwachten dat zulks de volgende dagen ook het goval zal zyn) de belangrykheid der quaestie wel wat geleden onder het over stelpende aantal getuigen, waarvan sommigen niets dan formaliteiten te vervullen hadden. Biykbaar heeft het O. M. zooveel getuigen gedagvaard a's men maar vinden kon, ten einde door de massa dor getuigenissen de verdediging te verlammen. Dat zal waar schijnlijk ook wel blijken te zyn gelukt; het getuigenverhoor wordt daardoor zeer veel minder levendig. De eenige werktlyk merkwaardige getuige nis was dan ook die van den heer Van Os. Diens verklaring maakte een eigenaardigen indruk. Indien c'e nu doode Gompertz op de bank der beklaagden had gezeten, zou onge- twyf 1:1 in de quaestie van het accept de noodige helderheid zyn gekomen, die thans ontbreekt, ook na do verklaring van getuige Van Os. Voor 't overige is er door de getuigenissen niet veel aan den dag gekomen, dat men niet reeds wist. Gebleken is dat Rempt de biljet- ten steeds op dezelfde wyze uitgafdoor iets te koopen of te verteren en dan ter betaling een groot bankbiljet aan te bieden. De houding van Krausse, Suzanna Tou baerts en Thümm was ter terechtzitting merk waardig vrijmoedig; zy zaten naast elkaar en lachten en fluisterden alsof zy toehoorders waren in plaats van beklaagden. Wegens de slechte acustiek in de rechtzaal is het volgen van het getuigenverhoor soms zeer moeilyk. INGEZONDEN. Mijnheer de Redacteur! „Chaque prêche pour sa paroisse"; vergun my daarom een plaatsje in Uw blad. In het L. D. van Zaterdagavond wordt de snelheid geroemd van den heer Van der Stok, die in 18 minuten per vóloeipède van af Kat wyk a/d. Rijn den uitslag der verkiezing aan Uw bureau bracht, (het telegram was 32 minuten onderweg); eene aangename reclame voor hem als wielrijder en als rywielbandolaar; zoo snel Fydt men vry zeker alleen op uit stekende ry wielen. Maar om hem zoo hoog op te tillen, gebruikt U de Rijkstelegraaf als hefboom, en daar kom ik even tegen op, want op Uwe vergelyking valt wel wat af te dingen. Dadelijk na het bekend zyn van den uitslag der verkiezingen laten byna alle grooto bladen zich de cyfers toeseinen, ook particu liere belangstellenden doen dit. Dit geeft dus momenteel nogal opstopping, vooral hier, daar de telegrammen, te Katwyk a/d. Rijn aangeboden, hier moeten worden overgenomen en verder geseind. U hadt twee verslaggevers een per rywiel, die zeer snel en iedereen zoo veel doenlyk voorbyreed, en een per telegraaf, die zich voorbij liet ryden, dus de kansen waren alleen daarom reeds ongelyk. Juist voor de te vorwachten drukte seint menigeen een dringend telegram, dit geeft voorrang in de overseining en voorrang in de bestelling. Uw telegraphische verslaggever deed dit niet, anderen wel; daardoor moest zyn telegram 25 minuten wachten voordat hot aan de beurt was om overgeseind te wordende 32 minuten onderweg worden dus gereduceerd tot 7. In die 7 minuten werd het nog door een ander kantoor overgenomen en van daar uit naar Leiden geseind, want Leiden en Katwyk aan Zee waren niet rechtstreeks verbonden. Ik geloof dus dat do Rijkstelegraaf nog de con currentie voor de rywielen voorloopig niet behoeft te vreezen. Uw Dw. Meijer, Directeur Telegraafkantoor Katwijk a/Zee. Mijnheer de Redacteur! Naar aanleiding van den brand by den weled. heer Spcyer, Breestraat, zou ik gaarne zien dat U het volgende plaatste, waarvoor bij voor baat myn dank. Het optreden van do brandweer moet zeer veel te wenschen overgelaten hebben. Vol doende brandbluschmiddclen wnren op het terrein aanwezig drie kwartier na het uitbre ken van den brand. Enkele opperbrandmeesters zyn slechts door de telephoon gewekt, en toen zy aan de politie vroegen waar do brand was, kroeg men geen antwoord meer. Soldaten voor de afzetting van het terrein kwamen toen de brand byna afgeloopen was, enz. My dunkt, dat, nu er tegenwoordig zoo ge organiseerd en gereorganiseerd wordt by de brandweer, de Leidscho burgerij wel recht heeft om evenals de ondergeteekonde te vragen: „is dit alles, wat ik hier scbryf, waarheid?", want daar ook ik niets van den brand ver nomen heb, is dit alles my door deze en gene verteld. Is het waar, dan zou het beste zyn om het Raadsbesluit in te trekken, waarby het luiden der klok by brand word afgeschaft. Men krygt dan wel veel toeschouwers, die, wat ik vol komen toestem, wel eens hinderlyk by het blusschingswerk zyn, maar het personeel der brandweer zal toch ook spoediger aanwezig wezen. Is het bovengemelde niet waar, dan zullen zeker wel in de a. s. Raadsvergadering deze geruchten officiéél tegengesproken en de brand weer in eere hersteld worden. Het zal my toch niet verwonderen of deze zaak komt in de a. s. Raadsver .u-ring ter sprake, daar een der Brandmeest- rs mij ver telde, dat een lid van den Raad o >k 'getuige was en het optreden der brandweer, enz. niet roemde. Leiden, 29 Mei 1894. x. Handel en Nijverheid te Leiden. (Zie Leidsch Dagblad 28 Mei, lstc Blad, Verslag der Kamer van Koophandel Beamen heeren Sajetfabrikanten stilzwijgend het beweren van één hunner, datLeiden slechts met ongunstig resultaat tegen de Sajetfabriek te Veenendaal kan concurreeren?; dat derhalve Veenendaal den toon aangeeft, en men daar het voordeeligst koopen kan? Is Veenendaal dan werkeiyk niet alleen finantiéel, maar ook intellectueel zóóveel krachtiger Een belangstellende. BUITENLAND. FrauUrljli. De Kamer kwam gisteren weer byeen onder voorzitterschap van den heer Dupuy. Daar er echter nog geen nieuw ministerie is, bleef den afgevaardigden niets anders over dan onmid- dellyk weer uiteen te gaan. De volgende zitting werd bepaald op Donderdag.

Leidsch Dagblad | 1894 | | pagina 2