middags tusschen 9 en 10 uren, kort voordat het lyk van vrouw Bregard in de sloot aan den Bergweg is gevonden, eene vrouw op dien weg hebben ontmoet, die haar mede deelde dat men iets verder bezig was eene vrouw to mishandelen; 2o. de vrouw, die zulks aan die twee dames mededeelde 3o. den man, die, nadat het lyk uit de sloot was gehaald, tot eenige personen heeft gezegd, dat hy dezelfde vrouw even te voren met mannen twistende had gezien. In vtJf gezinnen in „de Beemster" doen zich gevallen van pokken voor. Men schryft het volgendeaan de „N. R. 0.:" Hoe er ten platten lande somtyds met het publiceeren van besmettelyke ziekten wordt te werk gegaan, heeft men deze week 0. a. weer kunnen opmerken in de gemeente Beem ster. Nu pas sinds enkele dagen is het be kend geworden, dat de timmerman H. Jonker aan de pokken ligt, terwijl de man drie a vier weken geleden reed6 door die ziekte werd aangetast. Daar de geneesheer, die hem be handelde, beweerde dat de man aan zwerende belroos leed en er dus geen gevaar voor be smetting bestond, ontviDg hy na en dan be zoek van familie en kennissen, van wie nu sommigen ook aan pokken Jyden. Daardoor is de ziekte nu zelfs naar het dorp Ursem overgebracht. Intusschen zyn thans de biljet ten met don naam der ziekte aangeplakt, echter niet aan den voor-, maar aan den achterkant der besmette woningen. Omtrent de vermoedelijke ver giftiging te Amsterdam kan voor het oogenblik alleen worden medegedeeld, dat de weduwe Van der Linden en haar zwager, die beiden in het Binnengasthuis verpleegd worden, zich naar omstandigheden vry redeiyk bevinden, zoodat er alle hoop op herstel bestaat. Ook do hond, die tydeiyk in het politie bureau op de Noordermarkt in bewaring wordt gehouden, is nog levend. Het spoor van den zoon, Pieter Van der Linden, is nog niet gevonden. De persoon, die werd aangehouden, bleek een ander te zyn. De zaak in de Palmdwarsstraat, die eerst op last van de justitie gesloten moest biyven, is thans, nadat alle vergiftige bestanddeelen in beslag waren genomen, weder geopend en wordt door een familielid waargenomen. Spoorwegongeluk. Naby Glas gow bevonden zich gisteren vier mannen op de spoorwegiyn, die, niettegenstaande de ma chinist de locomotief deed fluiten, de nadering van oen trein niet bemerkten. De locomotief reed toen op hen in, met het gevolg dat drie hunner gedood werden. Uit Winschoten bericht men: Het geheele personeel van Luitjes en Kaspers, uitgevers van het socialistisch blad de „Ar beider", te Sappemeor, heeft het werk Dinsdag gestaakt. Zy verklaren dat zy door Luitjes slecht behandeld werden. Aan do vitrioolfabriekteKra- lingen heeft de werkman Boudestey'D, van Kapelle a/d. IJsel, door het springen van eeno kraan, zooveel vitriool aan lyf en aangezicht gekregen, dat hy naar het Ziekenhuis moest worden vervoerd. Waarschyniyk hoeft hy beide oogen verloren. De persoon, die op Hemelvaarts dag te Maastricht eene vrouw en daarna zich zeiven met een dolkmes verwondde, is in het gestioht „Calvariënberg" aan de gevolgen eener beroerte overleden. Uit Luik wordt gemeld dat do Belgische agenten der geheime politie, die met de opsporing van den Russischen anarchist Von Sternberg zyn belast, uit Nederland naar Engeland zyn vertrokken. Men vermoedt dat de anarchist zich niet in ons land, maar in Engeland ophoudt. Tevens Is gebleken, van waar Von Stom berg het geld ontving, dat hy stoeds aan zflne modepllchtlgen uitkeordo. Hy ontving uit Rusland elke maand 500 franken. Nog onlangs werd hem door bemiddeling van het „Crédit général Liégeois" hot bedrag van een wissel van 268 fr. uitbotaald. Men poogt nu te St.-Petersburg te weton te komen, wie hem dit geld zond. Te Pary8 is ook weer eene bom gevonden, nu in de „Avenue Niol", in het portaal van het huis, waar de abt Gamier, de hoofd redacteur van „Le Peuple Franqais", woont. De concierge vond een langwerpig pakje, aan weorszyden voorzien van eene brandende lont. De man trapte do lont uit en zyne vrouw gooide er eenige emmers water over. Toen werd do politie geroepen, wolko het voor werp met de noodige voorzichtigheid naar het laboratorium bracht. By ondorzook bleek de inhoud te bestaan uit kruit, kogels en spykers. De dader zal zeker spoedig gevonden worden, want de concierge kon zeer nauwkeurig het signalement geven van een man, die een paar dagen to voren by hem was gekomen en had gevraagd tegen weikon tyd de beer Gamier gewoonlyk thuis kwam. By na tegelyk met Honry, te Parys, zyn eergisterochtend de zes veroor deelde anarchisten te Barcelona (betrokken by de gruweiyko ontploffing in den Lif-eo- schouwburg, enz.) ter dood gebracht. Toon men hen volgens Spaansch gobruik naar de kapel overbracht, waar zy hun laatsten nacht zouden doorbrengen, stieten zy godslasteringen en oproerige kreten uit. Zy weigerden naai de vermaningen dor aalmoezeniers te luisteren. Twee waren somber en ter neer geslagen, maar de anderen hartstochtelyk opgewonden, doch allen toonden niet het geringste berouw en één spoordo zyn zoon by het afscheid aan om hem te wreken. Op het fort Montjuich werden zy doodge schoten: geknield, geblinddoekt en met den rug naar de soldaten gekeerd. De werkstaking der huurkoet siers te Londen, welke nu reeds zes dagen heeft geduurd, blyft aanhouden, zonder dat er nog kans bestaat op eene spoedige byiegging van het geschil. De verhuurders hebben nu een adres gezonden aan den minister van binnenlandsche zaken, waarin zy klagen dat de politie den koetsiers, die nog in dienst zyn, geen voldoenden steun tegen de werk stakers verleent. Overigens biyven beide par tyen op haar standpunt. Volgens een bericht uit Luik hebben zich te Jemappe aan boord van een daar liggend schip eenige cholera gevallen voorgedaan, waarvan twee met doodelyken afloop. Door de autoriteiten zyn terstond de vereischte voorzorgsmaatregelen genomen. Een gedeelte van Brussel is gisterochtend plotseling overstroomd ten ge- volgo van het breken eener waterleiding in de rue Neuve, in de onmiddellyke nabyheid van het „Hótel de Saxe." Het water spoot met zoo groote kracht uit den grond op, dat de bedienden, die in de keuken van het hotel aan het werk waren, slechts met moeite konden gered worden. In een oogenblik tyds stonden de kok en de keukenmeiden tot over hot middel in het water. De logés, die zich in het hotel bevonden, moesten er uit worden gedragen, daar de ge ieele benedenverdieping van het hotel spoedig geheel onder water stond. De brand weer werd terstond te hulp geroepen, maar kon niet verhinderen dat ook de beneden verdiepingen der naaste huizen geheel onder liepen. De eigenaar van het hotel lydt door deze overstrooming groote schade, want hy had voor 90,000 franken aan wyn in zyn kelder in vaten, welke vermoedeiyk veel zullen hebben geleden. De Engelsche regeering heeft, naar men weet, do uitlevering toegestaan van den Fran8chen anarchist Meunier, die schuldig bevonden is aan den aanslag tegen het Café Véry, te Parys. Den 26sten Mei zal Meunier door de Fransche politie te Londen gehaald en naar Parys vervoerd worden. Uit de myn by Anderlues, waar op 12 Maart 1892 de noodlottige gasontploffing plaats had, worden nog steeds lyken opge haald. Op 370 meter diepte heeft men een 27-jarig arbeider gevonden, wiens ïyk byna onherkenbaar was, voorts een 18 jarig jonge ling en een man van 30 jaren. De beide laatsten herkende men nog slechts aan hunne horloges en hunne lampen. Op 370 meter kunnen nu geene lyken meer worden gevonden, maar er moeten er nog 18 zyn op de verdieping van 420 meter en 88 op 500 meter. Men denkt binnen 6 maanden de myn weer in exploitatie te brengen. Schrikkeiyke brand. Dezer dagen ontstond 's avonds laat brand in een huis te Bertbom (Belgisch Brabant), welke weldra op een aangrenzende woning oversloeg; daar men wist, dat zich in de brandende gebouwon twee mannon, drie vrouwen en verscheidene kinderen bevonden, waagden zich eenige moe dige redders in de brandende perceelen. Eene dochter van den heer Stroobants, een der bewoners, die met het kind van hare zuster sliep, wilde vluchten; zy struikelde echter, viel en werd onder de trap en het dak, die beiden naar beneden stortten, bedolven. Haar broeder snelde toe en slaagde er in zyne zuster, die reeds in zwym lag, hoewel overdekt met brandwonden, te reddon. Het kind, dat zy in de armen had gehouden, was in de vuurzee gevallen en werd later als verkoold lykje terug gevonden. Het geredde meisje overleed spoedig daarna aan haro wonden. BUITENLAND. Dultsohland, De commis8io te Berlyn voor het zilver- vraagstuk hield zich gisteren bezig met het principiëele voorstel der bimotallistenten slotte is besloten den Weener professor Suess nog te hooren. De Tweede Kamer in het groothertog dom Hessen beeft met geringe meerderheid (25 tegen 22 stemmen) het regoeringsontwerp tot invoering eener wynbelasting afgestemd. De erfprins Von "Wied is tot officier bij het 3de garde ulanen-rtgiment benoemd. Nu het Regeeringsontwerp tot het graven van een Dortmond-Rynkanaal door het Pruisi sche Huis van Afgevaardigden verworpen is, zullen alle voorstanders van dit wetsvoorstel tusschen Ryn en Elbo, op uitnoodiging van do Boneden-Saksische Kanaal-vereeniging, op den 25sten dezer to Dortmond bywyze van protest een grooten „kanaaldag" houden. België. De verkiezing voor den Wykraad van Oud-Antwerpen zal Donderdag a. s. plaats hebben in de groote zaal van het Schepen huis. Negen leden moeten gekozen worden. Do candidaten zy'11 de heerenEd. De Beucke- laer, Raes, Tielemans, Van de Laerschot, Jan De sisser, Torfs, Van Ommeslaeghe, Lo Bon, Merckx, Van Speybrouck, Deckers, Dolattin, Kolsteren, Van Linden, Adriaen- sens, Maeliaert, Nic. Guperus en Van Herck. Al de gekozenen zyn vorplicht, naar ouder- wetsche gewoonte, eene ton garste „ten beste" te geven. De verkiezing zal geschieden volgens de manier der XVIde eeuw. De Belgische hoofdofficier, die van knoeieryen werd beschuldigd, drong zelf op eene enquête aan. De zaak komt weldra voor den krygsraad. Onder de buitenlandsche studenten, die ter gelegenheid van de handelsschoolfeesten Antwerpen hebben bezocht, zyn ook de praeses en twee collegiumsleden van het Leidsch Studentencorps. -Op de Wereldtentoonstelling te Antwerpen zullen nog de volgende feestelijkheden plaats hebben 4 Juni. - Steekspel van 1594 in Oud-Ant werpen. 17 en 18 Juni. Paarden wedstrijd op het terrein der landbouwafdeeling. Van 30 Juni tot 3 Juli. Tentoonstelling van afgesneden bloemen in de Feestzaal. 9 Juli. Feest der Drukpers in Oud-Ant werpen en Steekspel van 1549. 23 Juli. Feest in Oud-Antwerpen. Van 28 Juli tot 6 Augustus. Tentoon stelling van zuivelbewerking in de Feestzaal. 30 Juli. Steekspel van 1649 in Oud-Ant werpen. Van 18 tot 21 Augustus. Tentoonstel ling van Vogelkweek in de Feestzaal. 20 Augustus. Steekspel van 1694 in Oud- Antwerpen. Van 1 tot 10 September. Tentoonstelling van byenteelt in de Feestzaal. Van 3 tot 4 September.-Paardonwedstryd in Oud-Antwerpen. Van 15 tot 17 September. Tentoonstel ling van moeshovenierdery in de Feestzaal. Van 22 tot 29 September. Tentoonstel ling van de voortbrengselen van den grond in de Feestzaal. 24 September. Ryfeest in Oud-Antwerpen. Van 6 tot 9 October. Tentoonstelling van fruit in de Feestzaal. De internationale wedstryden voor voort- telende dieren, welke in de maand Juni aan staande zullen plaats hebben, beloven byzon- der schitterend te zullen zyn en minstens de wedstryden van 1885 te zullen evenaren, welker by val nien nog niet vergeten heeft. De loodsen, gelegen tusschen de Boomsche en de Kielsche poort, worden met spoed opge timmerd. De plannen, opgemaakt door den heer Seroen, bouwmeester der burgerlyke gebouwen, zyn het volmaaktste type voor instellingen van dien aard. De uitvoering der werken werd toever trouwd aan den heer Van Deghen, aannemer te Doornik^ Zoowel voor het hoornvee als voor de paar den zyn de inschrijvingen talryk. Van den 2den tot den 6den Juni zal de tentoonstelling van hoornvee en van den 9den tot den 13den Juni die van paarden plaats hebben. Gri*oot»13i*itaiintë, In het Lagerhuis deelde de minister. Grey gisteren mode dat de regeoring geen bericht heeft ontvangen betreffende het voort rukken der Fransche expeditio, welke zich in Centraal-Afrika bevindt, naar Lado of naar eene der andere, aan den Nyi gelegen plaatsen. Weldra zal by het Lagerhuis een ontwerp worden ingediend betreffende de overeen komst, welke is gesloten tusschen koning Leopold, als souverein van den Congo-staat, en de Engelsche regeering tot regeling van de afbakening van het gebied van beide staten in Oost- en Centraal-Afrika. [De „Indépendance beige" bevestigt deze mededeeling, dat de regeeringen van Groot Britanniè en den Congo Staat het zyn eens geworden over de grensregeling barer bezit tingen in Midden- en Oost Afrika. Het blad deelt reeds den inhoud mede der overeen komst, waardoor ten minste het geschil tusschen Engeland en den Congo-Staat is geregeld. Nu de president der Zwitsersche republiek door beide partyen tot scheids rechter is gekozen, verwacht men dat ook de twist tusschen Frankryk en den Congo- Staat weldra zal worden bygelegd.] Volgens de volkstelling van 1891 tolt Britsch-Indlö ruim 287 millioen bewoners, dat is 28 millioen meer dan 10 jaar te voren. Men kan dus zeggen dat de bevolking jaar ïyks mot één pet. toeneemt. Sterk is die toeneming niet, wanneer men nagaat dat de bevolking op Java in hetzelfde tydvak van 20 tot 24 millioen zielen aangroeide, dat is met 2 pet. in het jaar. Terwyi in Engeland meer dan de helft van al de bewoners zich in steden van meer dan 20,000 zielen ophoudt, is dat in Britsch Indië nauwelyks met 6 pet. het geval. Van de 287 millioen onderdanen van de keizerin van Indië beiyden 207 den Brahmaanschen, 57 den Mahomedaanschen godsdienst; de overigen zyn meest Christenen. In Engeland bly ven velen gelooven dat de parlomentsontbinding niet lang meer zal wor den uitgesteld. De conservatieven dringen er op aan en bereiden zich reeds op de verkie zmgen voor. De liberalen zullen hun besluit nemen op den partydag, welke den 20ston Juni te Leeds zal worden gehouden, maar reeds nu wordt verondersteld, dat hunne verkiezingsleus zal zyn: tegen het Hoogerhuis. Ovor de ontbinding heeft zich verleden week oen liberaal parlementslid, de heer Haldane, uitgelaten, aan wiens woorden gewicht wordt gehecht, omdat hy een particulier vriend is van lord Rosebory en waarschyniyk in de plsats van Mundella lid zal worden van het kabinet. De ontbinding, zeide hy, was niet vry willig, maar werd der liberale party opge drongen. Misschien ware het beter geweest, zoo zy reeds vroeger was geschied. Dan zou het volk ongetwyfeld hebben doen blyken dat bet verlangde, dat do door het liberale minis terie voorgestelde hervormingen zoo spoedig mogeiyk werden ingevoerd. Men zou niet licht vergeten wat dit ministerie, in de 18 maan den van zijn bestaan, had volbracht. Ook wordt gezegd dat zelfs in den mi nisterraad ernstig i6 gesproken over eene spoedige ontbinding van het Parlement. De meerderheid der ministers zoo heet het zyn voor de ontbinding, orndat er toch geen vooruitzicht bestaat, dat de aanhangige wetsontwerpen betreffende de Iersche pach ters, de zelfregeering in Schotland, de scheiding van kerk en staat in Wales en de kiezers- wet zullen worden aangenomen. Men verwacht daarom, dat Lord Rosebery tot de ontbinding van het Parlement zal overgaan, onmiddeliyk nadat de begrooting is afgedaan. Intusschen is nog geen opvolger benoemd voor den heer Mundella, die, naar men weet, is afgetreden als minister van koophandel. Vermoedelyk zal een der andere leden van het kabinet, hetzy de heer Bryce of de heer Acland, optreden als minister van handel, ter- wyi dan Lord Tweedmouth tot kanselier voor Lancastor zal worden benoemd. Op deze wyze zou, zonder ingrypende wyziging van het kabi net, ten minste voorloopig in de vacature voor zien kunnen worden. Rusland. Het gerucht loopt te St.-Petersburg, dat de Ryksraad weldra een wetsontwerp zal te be- oordeelen hebben, volgens hetwelk de Finsche aangelegenheden, welke van algemeen belang zyn, voortaan beslist zullen worden door den Ryksraad, onder goedkeuring van de Heeren. De Senaat en de Landdag van Finland zullen eerst hunne meening over de te behandelen aangelegenheden uiten. Uit St.-Petersburg wordt aan Duitsche bladen gemeld dat het gerucht van do ont dekking van een nihilistisch komplot in Rusland wordt bevestigd. Er zouden 72 studenten zyn gevangengenomen, van wolken 20 zwaar zouden zyn gecompromitteerd. By de gearresteerden werden revolutionnaire geschriften en drukwerken, proclamatiën aan den Czaar, enz. gevonden. By de dochter eener generaals-weduwe is eene correspondentie in cyferschrift ontdekt, met den sleutel tot de cyfers. Volgens de „Figaro" zal de Russische grootvorst Paul zich eerlang verloven met prinses Maud van Engeland, dochter van den prins van Wales, en de grootvorst Alexis met eene prinses van Orleans. Servië. Nu in Servië eindeiyk de zoo lang ver wachte „coup d' ótat" is volvoerd, is het land geheel onderworpen aan de luimen van den ex- koning Milan en zyne vrienden. Zelfs de leden van het hof van cassatie, die hadden durven verklaren dat de verbanning van Milan, waarin hy zich tegen betaling van veel geld had ge schikt, nog wettig bestond, zyn weggejaagd en door gewilliger dienaren vervangen. Over de ontdekte samenzwering zyn tegen- strydige geruchton in omloop, maar zeker is, dat de man, die als haar hoofd wordt genoemd, Paschitsch, die gezant te St.-Petersburg was, zoo verstandig is geweest geen gehoor te geven aan het telegraphisch bevel, dadelyk te Belgrado te komen, maar in Rusland is gebleven, waar hy in groot aanzien staat aan het hof. Uit do by den gevangen fabrikant Cabinatz in beslag genomen papieren zou blyken, dat Paschitsch met den pretendent Peter Kara Georgewitch in betrekking stond. De toestand in Servië is zeer ernstig. Het mag worden verondersteld, dat geene enkele mogendheid zich geroepen zal voelen, in de binnenlandsche aangelegenheden van Servië tusschenbeide te komen, of het zich zou aan trekken, indien Milan en zyn zoon uit het land werden gejaagd. Ondenkbaar is het evenwel niet, dat hy een conflict met Oosten ryk uitlokt, naar noch Oostenryk noch Rusland schynen op het oogenblik dat te wenschen. Het is in Servië, althans in de hoofdstad Belgrado, tot nu toe rustig gebleven. Niettemin heeft do regeering uit voorzorg ernstige maat regelen genomen tegen een mogeiyk oproer. By den radicalen leider Ranko Taisisch is eene huiszoeking gedaan, welke echter tot niets heeft geleid. Een gerucht, volgens het welk prins Kara Georgewitch zich naby de Servische grens zou ophouden, is geheel ongegrond. Wel is by onderzoek gebleken dat de prins, tydens het radicale ministerie aan hot bewind was, verscheiden dagen te Belgrado is geweest en toen met invloedryke personen conferenties heeft gehad. In de proclamatie des konings worden alle burgers en in de eerste plaats de ambtenaren uitgenoodigd om den souverein hun steun te verleenen by de vervulling zyner taak. Deze taak is moeilyk, aldus luidt het docu ment verder omdat oen aantal wetten gemaakt tydens de minderjarigheid des konings, in stryd waren met de Grondwet, aan welker toepassing zy nauw verbonden waren. Vele politieke instellingen moesten in dienst van de persoonlyke en de partyhartstochten gesteld worden. Deze wetten en deze instellingen, welker oorsprong stryuig was met het recht, verloren dus reeds dadelyk haar belang. Om aan dezen toestand te gemoet te komen, wil de koning een overleg mot het volk. Zoódra de hartstochten bedaard, de orde en de vrede bevestigd zun, zal de koning, in overeenstem ming met de natie, eene nieuwe Grondwet uitwerken, die gebaseerd is op de opgedane ervaring. De „Nat.Ztg." is van oordeel, dat do verdere loup van zaken er geheel van afhangt, of het leger den staatsgreep goedkeurt. De „Voss. Ztg." zegt dat Milan den troon zijns zoons in gevaar brengt. Voorloopig schynt voor verstoring der orde, ten minste wat de hoofdstad betreft, geen gevaar 10 bestaan, want de radicale party lei ders klaren zei ven. dat zy onder de tegen woordige omstandigheden niet in staat zjja iets tegen de regeering te ondernemen. Dab zy echter hun verzet zullen opgeven, is niet te verwachten. Over het algemeen blyft de stemming der bevolking te Belgrado gunstig voor den jeug digen vorst, die tydens zyne kortstondige regeering reeds tot een tweeden staatsgreep overging. Ook uit Nisch en eenige andere provinciale hoofdplaatsen wordt gemeld, dat. daar betoogingen ten gunste van den koning zyn gehouden. Natuurlyk kan men nog niet veel waarde hechten aan dergelyke betoogin gen, daar de regeering overal de macht in handen heeft. De minister van buitenlandsche zaken Losani6 heeft eene nota gezonden naar da vertegenwoordigers van alle buitenlandsche mogendheden te Belgrado en hun medegedeeld, dat koning Alexander den minister-president Nicolajevic, nadat deze eerst z(jn ontslag had genomen, weer met de samenstelling van een kabinet heeft belast. Naar aanleiding van deze zonderlinge regee- rings-verandering, waarby hetzelfde kabinet ten slotte toch aan de regeering blyft, merkt do correspondent te Belgrado van de „Frankfurter Zeitung" op, dat de ukase, waarby de koning de grondwet ophief, is uitgevaardigd, terwyi het ministerie zyn ontslag had genomen. Vandaar dat de ukase door geen der minis ters is onderteekend, zoodat deze uitsluitend als eene persoonlyke daad des konings moet beschouwd worden. Voordat het besluit werd uitgevaardigd, nam het kabinet-Nicolajevio ontslag, maar een paar uren na de uitvaar diging aanvaardde het ministerie weer het bewind. Voorloopig houdt d6 regeering zich nog bezig met het benoemen van staatsambte naren, in plaats van hen, op wier steun zy by den op handen zynden stryd niet kan rekenen. De tegenwoordige gezant te Parys, kolonel Frasanovic, is benoemd tot lid van den staatsraad en in zyne plaats is de heer Garashanine, de leider der progressisten, tot vertegenwoordiger der Servische regeering te Parys aangesteld. De heer Garashanine be hoorde, toen hy ale minister-president de teugels van het bewind voerde, tot Oostenryks vrienden. Later, toen de liberalen en de radicalen, die beiden op Ruslands hand zyn, het over wicht kregen, geraakte de heer Garashanine met de progressisten geheel op den achter grond, totdat hy eindeiyk nu weer in genade is aangenomen en zelfs tot gezant te Parys is benoemd. Dat de gewezen minister-president Christitch weer tot voorzitter van den staatsraad is be noemd, wordt algemeen beschouwd als het hewys, dat koning Alexander blyft by zyn voor men om met kracht tegen de radicalen op te treden. De oudo Christitch, die reods eon- 1 geroepen werd om het verzet der radicale oppositie met geweld te bedwingen, wordt geiyk de „Frankfurter Zeitung" het uitdrukt, „alleen voor den dag gehaald, wanneer het op geweld aankomt." De gebeurtenissen in Servië hebben een to Parys wonende pretendent wakker geroepen. Morgen zal in de „Figaro" een kort artikel verschijnen van Prins Alexis Karageorgewitch, vaarin deze, bewerende de oudste afstammeling te zyn van den oudsten tak dier familie, zyne rechten tegenover Prins Peter, den oudste van een jongeren tak, laat gelden. „Dit voor het geval", scbryft Prins Alexis, „dat het Servische volk eenmaal zyne eerste dynastie tot de regoering zou terugroepen." Dllntsierlëele crisis In Frnnkryk. In Frankryk is weer eene ministeriGele crisis ontstaan. By de beraadslagingen over de toepassing der wet op de werklieden verenigingen gingen ouder gewoonte weer de radicalen en de rechterzyde samen, ten einde het kabinet, dat hoofdzakelyk steunde op de midden-partyen, te bestoken. In de Kamer was gisteren namelyk aan de orde de quaestie, of de wet op de syndi caten ook toegepast moet worden op de werk lieden in dienst van den Staat. De socialistische afgevaardigde Millerand stelde eene motie voor, waarby der regeering uitdrukkeiyk gelast werd te zorgen, dat ook voor de werklieden in dienst van den Staat de toepassing der wet van 1884 werd verkregen. De Regeering weigerde zich met deze motie te vereenigen; de conservatieve afgevaardigde De Ramel stelde daarop eene andere motie voor, waarby de Regeering werd uitgenoodigd, geen onderscheid te maken tusschen de werk lieden in dienst van den Staat en die der par ticuliere nyverheid. Ook deze motie werd door de rogeering bestreden; zy stelde voor, over te gaan tot de orde van den dag, zonder meer. Dit voorstel werd met 265 tegen 225 stemmen, dus met eene meerderheid van 40 stemmen, verworpen. Toen de uitslag der stemming bekend werd, volgde oen oogenblik van groote stilte, maar daarna verlieten de heer Casimir Perier en de overige ministers de zaal, onder het daarop aangeheven gejuich van de uiterste linkerzijde en do socialisten, die riepen„Leve do sociale republiek 1 Lovo de commune!", terwyi daaren tegen de gematigde republikeinen zeer ont stemd waren over do nederlaag, welke het kabinet leed. Terwyi de Premier, langs de linkerzijde gaande, de vergaderzaal verliet, applaudis seerde hyzelf een ironisch applaus, als wilde hy zeggen: „Gylieden zyt tevredenl Welnn, ik ben het ookl" De indruk in de couloirs was, dat Casimir Perier, als hy van de tribune een kort woord

Leidsch Dagblad | 1894 | | pagina 2