N°. 10503. Pinsdag 33 Mei. feze (Courant wordt dagelijks, met uitzondering van §pn- en feestdagen, uitgegeven. Leiden, 21 Mei. LEIDSCH DAG-BLAB. PRIJS DEZER COURANT: Voor Leiden per 3 maanden. Franco por post Afzonderlijke Nommere f 1.10. 1.40. 0.05. PRIJS DER ADVERTENTIES" Van 1 6 regels 1.05. Iedere regel meer/" 0.17£. Grootere letters naar plaatsruimte. Voor het incasseeren buiten de stad wordt 0.05 berekend. Officiëole Konuisjreviugoii. Inschrijving §chut<cry. Burgemeester en Wethouders van Loidon noodigen hen, die verzuimd mochten hebben zich op do door het gemeentebestuur bepaalde dagen ter inschrijving voor den schutterlijken dienst aan te molden, uit, zich daartoe alsnog te vervoegen ten Raadhuize op -Dinsdag den 22aten Mei 189 4, des voor» middags tueaohon 1 0 en 1 2 uren. Zij herinneren wijders den belanghebbenden, dat de registers van insohryving op den laten Juni a. 8. worden gesloten en dat zij, dio zich niet vóór dat tijdstip hebben doen inechqjven, bij ontdekking ambtshalvo ingeschreven en door den schuttersraad tot eene geldboete verwezen zullen worden. Burgemeester en Wethouder» voornoemd, Leiden, F. WA8, Burgemeester. 18 Mei 1894. E. EIST, Seoretarie. DRANKWET. Burgemeester en Wethouders der gemeento Leiden brengen b(j deze ter algomeene kennis, dat door JOHANNA BERNABDINA "VAN DEN BROM, huis- vronw van ABRAHAM VAN NOOD, een verzoekschrift ie ingediend om vergunning voor den kleinhandel in sterken drank in het perceol Yliet No 32. Burgomoester on Wethouders voornoemd, Leiden, F. WAS, Burgemeester. 18 Mei 1894. E. KIST, Secretarie. Burgemeester en Wethoudors van Leiden; Goziou het adros ran A. PIJL, houdende verzoek om vergunning tot opriohting van oone bakhor\j in heb perceel Breestraat No. 11; Gelet op do artt. 6 en 7 der Wot van 2 Juni 1875 (Staatsblad No. 96); Geven bjj deze kennis aan het publiek dat ge noemd verzoek met do bylagen op de Seoretarie dezer gemeent® ter visie gelegd is; alsmede dat op Zaterdag 2 JaDi aanst., 's voormiddags te elf uren, op hot Raadhuis gelegenheid zal worden gegeven om bezwaren tegen dat verzoek in te brengen. Burgemeester eu Wethouders voornoemd, Lelden, F. WAS, Burgemeester. 19 Mei 1894. E. KIST, Seorotaris. De Dames-zaugvereeniging „Es-moll", directeur de heer Gottfried Mann, hield Zater dag 11. hare eerste jaarlyksche vergadering. Aanwezig waren 50 leden. In de plaats van de drie aftredende bestuursleden, de dames M. De Graaff, E. Jaeger en L. Ten Brink, werden verkozen de dames M. De Goeje, mevr. D. Gordon on H. Matthes, zoodat het bestuur voor het volgend jaar als volgt is samengesteld: Mej. B. Sissingh, mej. C. Mac Gillavry, mej. M. De Goeje, mevr. D. Gordon en mej. H. Matthes. De Vereeniging gaf in het eerste jaar van baar bestaan twee open bare uitvoeringen voor liefdadige doeleinden, op 1 Dec. en 17 April, welke beide eenevry aanzienlijke som opbrachten, en trad bovendien op 3 Januari in oene der Volksbyeenkom3ten op. Reeds voor jarea bestond hier ter stede eene Vereeniging tot bescherming van dieren, welke echtor door verschillende oorzaken is gaan kwenen en die wel nooit bepaald is opgeheven, maar toch in den laatsten tijd geene teokenen van leven meer gaf. Thans heeft zich een voorloopig comité gevormd, bestaande uit de heeren R. Koopmans van Boekaren, N. Cnopius, P. E. Cunaeus, J. J. Groen, dr. J. J. Hartman, mr. H. Hemmingson, J. J. Ter Laag Czn., mr. J. 0. Van der Lip, A. L. Quant, A. De Stoppëlaar en G. Henri Sythoff, die zich ten doel stellen die Vereeniging opnieuw in het aanzyn te roepen. Komt zy tot stand, dan is het hun voornemen haar te maken tot wat zy tot nu toe niet was - eene afdeeling (voor hier en omstreken) van de Nederlandscho Vereeniging tot bescherming van dieren, gevestigd te 's-Gravonhage. Er worden door het comité pogingen aan gewend om vele en velerlei leden te werven. Door den heer J. K. W. Quarles van Ufford, te 's-Gravenhage, is aan do Koningin- Regentes een adres gezonden, waarin hy H. M. in overwoging geeft den minister van binnenl. zaken uit te noodigen eene wetsvoordracht gereed te maken ter overbrenging van het Ryks Ethnographisch Museum van Leiden naar Den Haag. By de Tweedo Kamer is ingediend een wetsontwerp tot wyziging der begrooting voor Binnonlandsche Zaken, dienst 1893. Daarom trent vindt men in de toelichting het volgende: De toegestane som van f 175,000 als by dra gen in de verplegingskosten van behoeftige krankzinnigen zal blyken onvoldoende te zyn on nu wordt voorgesteld het artikel te ver- hoogen tot het bedrag, voor 1894 toegestaan. Het voorkomen der Aziatische cholera is oorzaak geweest, dat meer gelden benoodigd blyken dan waren uitgetrokken. In het byzon der vorderde het met goeden uitslag uitge oefend sanitair toezicht op de scheepvaart aanzienlijke uitgaven. Het onderzoek van de gevallen van mond- en klauwzeer en van schaapspokken en de mot goeden uitslag be kroonde bestryding dier ziekten, vorderden ver hooging der uitgaven. De verplegingskosten in het ziekenhuis te Leiden hebben de raming overschreden, ten gevolge van het buitengewoon groot getal zieken, gedurende het laatste kwartaal van 1893, wier afzondering in de barakken nood- zakeiyk was. Hot aantal adspiranten voor de eindexamens der hoogere burgerscholen, enz. was grooter dan voorzien was. Toeneming van het getal adspiranten voor sommige der akte-examens heeft meer uit gaven veroorzaakt dan geraamd waren. Eene verhooging van den begrootingspost bydragen voor het onderwys met f 150,000 wordt mede voorgesteld. De liberale kiesvereeniging „Volksbelang" in het district Katwyk heeft besloten by de a. s. herstemming de candidatuur van den heer J. H. Donner te steunen. Door de anti-revolutionnaire kiesvereeniging te Zoeterwoude is de heer J. H. Donner even eens andermaal candidaat gestold voor de Tweede Kamer. Men schryft ons uit Zoeterwoude: Er worden alhier pogingen aangewend om eon hulpkantoor der posteryen te krygen. De omliggende gemeenten, die kleiner zyn, hebben een dusdanig kantoor en deze ge meente, byna 6000 zielen groot, is er van verstoken. De naar Aarlanderveen beroepen predikant by de Ger. Kerken, de heer J. Verhave, zal Zondag 27 Mei a. s. afscheid nemen van zyne gemeente te Anna-Jacoba-polder (St.-Philips- land), om den daaropvolgendon Zondag (3 Juni) intrede te doen in zyne nieuwe gemeente. De predikant der Ned.-Herv. gem. aldaar, de heer J. H. "Willebrands, die geruimen tyd ïydende was aan eene ernstige ziekte, vertoeft sedert eenige weken tot verder herstel te Zeist en zal weldra in zyne gemeente het dienst werk hervatten. Gereformeerde Kerk. Bedankt is voor het beroep te Zeist door dr. A. G. Honig, te Oudshoorn. Op de voordracht ter benoeming van een secretaris van het hoogheemraadschap Rijn land zyn geplaatst mr. H. P. Berdenis van Berlokom, commies-chef Ilde afdeeling ter provinciale griffie van Zuid-Holland, en mr. J. Bool, secretaris der gemeente Deventer. Do vereenigde vergadering zal tegen 13 Juni a. s. byoengeroepen worden, om tot het doen der benoeming over te gaan. De „Vryzinnige Kiesvereeniging" te Ouds hoorn heeft besloten, voor de herstemming tusschen de heeren mr. Reekers en Donner op Vrydag a. 6. geen candidaat te stellen. Een door een honderdtal der voornaam ste ingezetenen van Hillegom, Lisse en om streken geteekend adres is aan de directie der H. IJ.-S.-My. verzonden, met het dringend verzoek, trein 31, to 3.05 van Amsterdam ver trekkende, ook te Veenenburg te doen stoppen. Dit zou voor de reizigers, ook van uit de richting Uitgeest, een groot gerief zyn, daar thans veel kostbare tyd met wachten ver loren gaat. AaDgezien genoemde trein geeno buitenlandsche aansluiting heeft, vertrouwt men algemeen, dat het verzoek niet gewei gerd zal worden. Het bestuur der Vereeniging van Burger- ïyke Ingenieurs heeft aan de leden bekend gemaakt, dat aan de gehouden stemming over de al of niet wenscheiykheid van invoeren van eene octrooi wet in Nederland, door 118 leden werd deelgenomen. Van dezen verklaarden 92 dat zy die invoo- ring als gowenscht beschouwen, 24 leden achtten haar daarentegen ongewenscht en 2 onthielden zich van een oordeel. Ten opzichte van een verzoek van don heer J. Paling Hz., te Woerden, om vernietiging ▼an het besluit der vergadering van stemge rechtigde ingelanden van den polder Papekop en Diemerbroek, dd. 8 November 1893, om door bydragen uit de polderkas mede te werken tot verbetering van een gedeelte wegs, ge naamd de Papekopperdyk, hebben Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland thans besloten te verklaren, dat or geene termen beBtaan om aan het verzoek van den adressant te voldoen. Naar wy vernemen, i3 mr. G. Van Tien hoven, oud-minister van buitenlandsche zaken, de candidaat der conservatief liberalen in de Staten van Noord-Holland voor den Eerste- Kamer-zetel, door den heer Pynappel open gelaten, en zal waarschyniyk mr. J. E. Huyde- coper te Utrecht door de conservatief-liberalen voor de Tweede Kamer candidaat worden gesteld. Yad Aan de Kamers van Koophandel en Fabrieken te Amsterdam, Rotterdam, 's Gra- venhage, Dordrecht, Schiedam, Leiden, Middel burg, Vlissingen, Zaandam, Harlingen en Groningen en aan de Twentsche Vereeniging tor bevordering van nyverheid en handel is door den minister van w., h. en n. eea exem plaar toegezonden van de „Accounts relating to trade and navigation of the United King dom." nopens de maand April. (Sts. Ct.) By koninklyk besluit van 18 dezer is aan jhr. mr. J. R(jell, te 's-Gravenhage, op zyn verzoek, eervol ontslag verleend als lid van het college voor de zeevisseheryen. De minister van waterstaat, handel en ny verheid heeft voor uitlo vingen op de tentoon stelling, die door de afdeeling Gouda en Omstreken van de Holl. Maatschappy van Landbouw by gelegenheid der algemeene ver gadering zal worden gehouden, oenerykssub- sidie verleend van f 300. De Nederlandscho Bond van Post- en Telegraafbeambten „De Post" hield gisteren in het lokaal „De Korenbeurs" te Amsterdam zyne eerste algemeene jaarvergadering. De voorzitter, de heer C. L. J. Pnssen, opende de vergadering en stelde, nadat het verslag van den secretaris en de-rekening en verant woording van den penningmeester voorgelezen waren, de volgende punten aan de orde: lo. Voorstel van de afd. AmsterdamWyzi ging der traktementen. Mot algemeene stemmen werd besloten eene commissie te benoemen van drie leden, die den. dirocteur-goneraal op de onvoldoende traktementen zal wyzen en op verbetering der traktementregeling zal aandringen en die tevens zal overleggen een door alle leden ondorteekend verzoekschrift, waarin reorgani satie der traktementregoling gevraagd wordt 2o. Voorstel van de afd. ArasterdamAan vraag om schadevergoeding voor het gemis van nieuwjaarsfooien. De vergadering besloot aan de commissie, die van den directeur generaal eene wyziging der traktementregeling zal verzoeken, op te dragen teveDS eene verhooging der traktemen ten te vragen, als schadeloosstelling voor het gemis van kermis- en nieuwjaarsfooien. 3o. Voorstel van do afd. Haarlem: Oprich ting van een Bondsorgaan. Besloten werd over dit voorstel op de vol gende jaarvergadering te beslissen. 4o. Voorstel van de afd. GroningenWijzi ging der verloven. Bespreking omtrent Zondag en weekdienst. Aan het hoofdbestuur werd opgedragen zich te wenden tot den directeur-generaal met het verzook eeno wetteiyke bepaling in het leven te roepen tot het verleenen van een zes- daagsch verlof aan post- en telegraaf bestellers en postboden. 6o. Voorstel van de afd. Almeloo: Uniform- wyziging. Naar aanleiding van de besprekingen werd dit voorstel door de afd. Almeloo ingetrokken. 6o. Voorstel van de afd. Leiden: Adhaesie aan het adres van de Haagsche vereeniging. Dit voorstel is door genoemde afdeeling ingetrokken. 7o. Voorstel van de afd. Leiden: Voor de telegrambestellers te verzoeken voor hon, dio vóór 1873 in dienst zyn getreden, deze jaren voor vol op hun pensioengrondslag mede to tellen. Aangezien eene dergelyko bepaling reeds in de nieuwe wet op de pensioenen is opgeno men, werd dit voorstel ingetrokken. 8o. Voorstel van do afd. LeidenBesproking betreffende een Bondsinsigne. De vergadering besloot, dat uit de bondskas een insigne voor de leden aangeschaft zal worden. Wogens het vergevorderde uur werd de be handeling der beide laatste op de agenda voor komende voorstellen verdaagd tot de volgende jaarvergadering, terwyi besloten werd, dat deze zal plaats hebben te Rotterdam. By do wet op de bedryfsbelasting is voor geschreven, dat de gemeentebesturen aan de ryksontvangers door het geheele Ryk moeten toezenden afschriften van afgegeven legitimatie- bewyzen, voor zoover de personen betreft, die woonplaats hebbon in de gemeenten, die tot hun kantoor behooren. Evenwel is verzuimd voor die correspondentie vrydom van briefport te verleenen. De gemeentebesturen zullen in den regel niet geneigd worden bevonden uit do gemeentekas de briefporten te bekostigen; evenmin hebben verschillende ryksontvangers or mee op, uit hunnen zak dubbel porto te betalen, 't Gevolg is, dat de brieven als geweigerd terugkomen en dit voorschrift eene doode tetter wordt. (Hbl.j De Staatscourant van 20/21 Mei bevat een koninklyk besluit van 19 Mei, waarby mr. J. G. Gleichman benoemd is tot voor zitter van de Tweede Kamer, voor het tyd- perk der tegenwoordige zitting. De minister van binnenlandeche zaken beeft de burgemeesters door de Commissarissen der Koningin doen uitnoodigen, om voortaan in de declaration wegens gedane verschotten in zake onteigening van goederen uit kracht der wet van 4 Dec. 1872 (Staatsblad nr. 134) te doen vermelden de ziekte, ter zake waarvan onteigening heeft Dlaats gehad. Door het departement van binnenlandsche zaken zyn weder twee deelen van de uitkomsten dor beroepstelling by de laatste tienjarige volkstelling uitgegeven. Zy betreffen de provin ciën Zeeland en Gelderland. Te Utrecht werd verteld dat aan den min. van buitenlandsche zaken, jhr. mr. Röell, met kans op gunstig antwoord de vraag zoude kunnen gesteld worden of ZExc. bereid ware, zich tot lid der Tweede Kamer te laten her kiezen. Het „U. D." kan echter mededeelen dat de heer Röell de vereeniging van minister- ambt en Kamerlidmaatschap om meer dan ééne reden voor zich niet wenscht, en dat de voorzitters van „Eendracht maakt macht" en van de „Utrechtsche Kiezersvereeniging" het bericht hebben ontvangen, dat ZEx. daarom, tot zyn groot leedwezen, afscheid neemt van den zetel, waaraan hy zeer gehecht was. De heer A. Opprel Hz., lit. med. doet. te Oud-Beierland, is benoemd tot tydeiyk leeraar in de Nederlandsche taal en letter kunde aan de hoogere burgerschool en het gymnasium te Gouda. Het hoofdbestuur van den Bond van Nederlandsche onderwyzers wil pogingen aan wenden, in het bezit te komen van eene bibliotheek van studieboeken, om daarmede te helpen de collega's op kleine plaatsen, wien het, door hun laag salaris en hunne byna totale afzondering van andere onder wyzers, uiterst moeilyk valt de benoodigde studiewerken te verkrygen. Daarentegen staan by vele onderwyzers boeken nuttoloos in de kast, naar wier bezit studeerende collega's hunkeren. Werken toch, die bepaald dienen voor examenstudie, worden dikwijls na het examen niet meer ingezien door den eigenaar. Deze kan zyn collega's een grooten dienst bewyzen, door hun dio boeken af te staan. Zy, die boeken voor dat doel willen be stemmen, kunnen die zenden aan den heer A. Hildesheim, Rietgrachtstraat 45, te Arnhem. Apeldoorn zal in telephonische gemeen schap gebracht worden mot Amsterdam. Om deze zaak mogelyk te maken, ging H. M. de Koningin, op uitnoodigmg, zelvo voor met het toezeggen van een aandeel in de ver- eischte jaarlyksche garantie. Deeor dagen werd uit Beriyn aan do „Frankfurter Zeitung" on de „Indópendanco beige" gemeld, dat keizer Wilhelm voornemens is dezen zomer eon bezoek te brengen aan de Koningin en de Koningin-Regentès der Nederlanden. Het „Berliner Tageblatt" beweert in staat te zyn mede te deelen, en wel uit goede bron, dat deze berichten ten eenenmalo ongegrond zyn. De Koningin-Regentes heeft don minister van oorlog gemachtigd tot invoering van de door den vorigen minister ten behoeve van de onderofücieren der infanterie ontworpen en voorgestelde modellen van schouderpassanten, halssnoer, sabelkwast, schako-bal en pompon. De voor O.-I. beBtemde officier van ge zondheid 2de kl. C. J. Van Rutten zal den 28sten Juli e. k. per stoomschip „Prinses Amalia" zyne bestemming volgen en te Genua scheepgaan. Door do geneeskundige Staatscommissie to Amsterdam zijn bevorderd tot arts de heeren H. S. Pruy8, W. J. Y. Gorkom en K. F. De Jong en is tot het lste gedeelte van het arts examen toegelaten de heer B. J. F. Bavinck. Men deelt ons mede dat niet ds. F. Lion Cachet, van Rotterdam, tot professor aan de Kaap benoemd is, zooals werd ge meld, maar ds. J. Lion Cachet, thans predi kant in de Kaapkolonie. UtrD.) Het stoomschip „Ancbises", van Amster dam via Liverpool naar Java, passeerde 18 Moi Port Said; de „Bundesrath", van Oost Afrika naar Rotterdam en Hamburg, is 19 Moi Aden gepasseerd; de „Kaffir van Amster dam naar Kaapstad, arriveerde 17 Mei te Londen; de „Prometheus", van Singapore naar Amsterdam, is 18 Mei Wight gepasseerd; de „Rotterdam" vertrok 17 Mei van Nieuw- York naar Rotterdam; de „Spaarndam", van Rotterdam naar Nieuw York, is 17 Mei Lizard gepasseerd; de „Werkendam" arriveerde 19 Mei van Nieuw-York te Rotterdamde „Prins Alexander", van Batavia naar Amsterdam, vertrok 18 Mei van Adende „Burgemeester Den Tex", van Batavia naar Amsterdam, ver trok 20 Mei van Padang; de „Dubbeldam", van Amsterdam naar Nieuw York, is 20 Mei Dover gepasseerdde „Kaiser", van Hamburg naar Zuid-Afrika, is 20 Mei Aden gepasseerd de „Maasdam" vertrok 19 Mei van Nieuw- York naar Rotterdam; de „Prins Hendrik", van Amsterdam naar Batavia, arriveerde 20 Mei te Southampton; de „Prins van Oranje" vertrok 19 Mei van Batavia naar Amsterdam; de „Salak", van Rotterdam naar Java, pas seerde 19 Mei Sagrès; de „Veendam" arri veerde 19 Mei van Rotterdam te Nieuw-York; de „Deucalion", van Amsterdam naar Java, vertrok 19 Mei van Liverpool; de „Stentor", van Amsterdam naar Java, arriveerde vóór 19 Mei te Singapore. De gewono audiëntie van den minister van oorlog zal op Donderdag 24 Mei niet plaats hebben. By koninklijk besluit is eervol ontslagen dr. R. M. Timmerman, thans te Zeist, op zyn verzoek, als lid van den geneeskundigen raad voor Zuid-Holland. Aan J. S. Theissen, géboren te Driesch, ver gunning verleend tot het geven van lager onderwys, mits hy overigens aan de daartoe by de wet gevorderde vereischten voldoet. Benoemd by het wapen der infanterie tot majoor, by het lste regiment, de kapt. G. A. De Bruyn, van het 4de regiment. Pensioen verleend aan: H. C. Boogaard 1441; F. De Boer ƒ250, J. D. Hoekwater ƒ1113, W. F. Cramer 440, J. A. L. Gerdessen 1150, J. T. Homan, weduwe van mr. I. Sluis, officier van justitie by de arr.-rechtbank to Assen 720. Benoemd met ingang van 1 Juni a. s.tot directeur van het postkantoor te Goes, L. J Van Ingen, thans hoofdcommies der posto- ryen; tot directeur van het post-en telegraaf kantoor te Dongen, A. J. Vorgroesen, thans commies der posteryon derde kl.; tot id. te Gernert, L. J. Hofland, thans directeur van het postkantoor te Abkoude; tot id. te Balk, A. Boot, thans klerk der posteryon en tele- graphie lste kl.tot id. to 's-Gravenland, W. Van der Voo, thans commies der telegraphie dorde kl. Gemengd Nieuws. Het negenjarig meisje Mina Van S., uit de Kraaierstraat alhier, dat Zaterdag op straat zulke hevige brandwonden bekwamc dat het naar het academisch ziekenhuis moest worden overgebracht, is aldaar hedenmorgen overleden. Van hot bogin der vorige waak af is een nog jeugdige knaap, die by particu lieren was ingenomen, na eerst zyn gereed schap verkocht te hebben, (de jongen was op eeno boekdrukkory hier ter stede werkzaam) heel stilletjes er „van door" gegaan, zonder dat men kan vermoeden waarheen. De pol'tie is er mode in kennis gesteld om hora op te sporen. Men schryft uit Alfen aan den Ryn: Sedert het in do buitenwereld is bekend ge worden, dat hier oen Kneipp Anstalt zou ge vestigd worden, hebben tal van personen om inlichtingen gevraagd omtrent voorwaarden, enz.; oen bewys, dat zy met belangstelling is begroet. Jammer, dat de inrichting niet op Oen eerst vastgestelden tyd kon geroed zyn; het bestuur wilde dat alles flink op pooten zou staan, en dit heeft de voltooiing tot hedon vertraagd. Maar nu hoeft men ook eene badge legenheid verkregen, die met de beste van dien aard in ons land kan wedyveron. Stellig tot genoegen van hen, die met ongeduld ge wacht hebben om er gebruik van te maken, kan thans met zekerheid vermeld worden, dat DiDsdag a. s. de Anstalt geopend wordt. De baddokter zal driemaal per week, en wol op Dinsdag, Donderdag en Zaterdag van 11 1 uur, aan het „St.-Jozefs-Ge3ticht" alhier gelegenheid geven tot consult Zij, die uit andere plaatsen zich onder zyne behandeling zullen stellen, kunnen, onder nader overeen te komen voorwaarden, in het R. K. gesticht worden opgenomen of by particulieren inwo nen naar verkiezing. Wy hadden gelegenheid do geheele inrichting te bezichtigen. By vergeiyking met andere ons bekende van die soort, blijkt dat zy voor geeno enkele in doelmatigheid behoeft ondor to doen, torwyi zy door hare omgeving and ore ovortreft, indien grasloopen voorschrift tor genezing is; men kan hier de Knnpp kuur in ai hare vertakkingen, In haar geheeleu omvang ondergaan. Het ïydt geen twjjfcl, of dit andere Wörri8hofen, eoDig in deze streek, gaat oene goede toekomst to gomoet; voortroffeiyk als zy is ingericht, daarby zeer gunstig gelegen voor het verkeer, zal zy zeker vele bezoekers trekken. Moge zy meewerken tot den bloei van Alfen, doch vooral om de gezondheid weer te geven aan vele lyders, die elders tevergeefs baat of genezing hebben gezocht! Te Katwyk aan Zeebedroegen de besommingen d9r visschersvloot in den loop der vorige week van 45 tot ƒ130. Viscbpryzen: tarbot ƒ4 a 10, griet I 50 a 2.50, tong 40 a 70 ets., gr. zeehanen 95 a 80 ets., bunschol 10 a 15 ets., rog 20 a 30 ets. per stuk; schol 4.25 a 6.50, gr. kokant 3.10 a ƒ5.10, scharren 4,70 a ƒ7, kl. zeehanen ƒ3 a 4.20 per mand. Aangebracht werden 70 manden garnalen; ae prfis was ƒ1.90 a ƒ2.80 per mand

Leidsch Dagblad | 1894 | | pagina 1