Grasgewas. Het Voor- en Nagras Boerenmeid. M. Langezaal Zoon. A. IANSZ ZOON, M LANGEZAAL ZOON. GEWONE JAARLIJKSC11E VERKOOP RUIM 57 HECTAREN LAND, KINDER- cu SPORTWAGENS. IB. Li KOES AAL ZOON. Snouck Hurgronje toont des heeren Van Kea- torens onbevoegdheid in deze aan. „Des Pudels Kern", zegt de heer Snouck Hurgronje, is, dat de heer Van Kesteren zich heeft opgeworpen als advocaat van tweeper sonen, die volgens hem „op de meest eer volle wijze den Staat hebben gediend" en die door mi) zouden zjjn tentoongesteld tot be spotting en minachting. „Het is verre van mil", zegt de schrijver aan het slot van zjjn artikel, „met den hoer Van Kesteren de volheid der eere van de heeren Der Kinderen en Van den Berg als staatsdienaren in het geding te brengen; ook in myn boek gewaagde ik daarvan niet. Maar wel moet ik thanB zeggen, dat ik mij „de meest eervolle wijze" van den Staat te dienen anders voorstel, dan de ongeroepen advocaat Van Kesteren volgens zijn ondoordacht pleidooi schijnt te doen." Door den gouverneur-generaal van Ned.-Indië zyn de volgende beeohikkingen genomen: Civiel Departement. Verleend: Twee jaar verlof naar Europa, wegens ziekte, aan don oontr. lete kl. by het Binnenl. Bestuur buiten Java en Ma oera E. F. L. J. H. Van Eelders; aan den ODderwyzer 2de kl. B. Smit; aan de controleur» 2de ki. by Let Binnenl. Bestuur op Java en Madoera L. C. Muller en J. C. Keller van Hoorn, aan de drie laatstgenoemden respectievelijk met ingang van 2, 6 on 18 Mei 1894; een jaar verlof mar Europa wegens Jangdurigen dienst aan den oommies op het bnreau van den assistent-resident van Montrado (Westerafdeoliug van Borneo) J. J. Hemler en met ingang van 20 April 1894 aan den contr. 2de kl. bij het Binnenl. Bestuur op Java en Madoe a T. J. Janeen. Twee Jaar verlof naar Europa wegens ziekte met ingang van 5 Mei 1894, aan de hulpondorwgzeres M. J. H. Oh. Joosten. Ontslagen: Eervol uit zijne betrekking de voorzitter van den landraad te Patjitan (Madioen) Mr. G. H. O. Hult man: eervol uit 's lands dienst de hnlponderwijzeres M. J. A. Do Boer. Benoemd: Tot voorzitter van den landraad te Patjitan Mr. H. L. Van Bloemen Waandera; tot griffier van den landraad der Stad- en Voorsteden van Batavia Mr. G. D. Willinck. Benoemd: By het Binnenl. Bestuur op Java en Madoeratot controleur 2de kl. J. de Vogel, A. Sohultz, P. K. W. Kern. J. Lr H. Wattendorff en F. W. Steenstra Toussaint de twee laatstgenoemden res pectievelijk met ingang van 18 en 20 April 1894, met machtiging 7. d. directeur van Binnenl. Beetuur om de control urs J. De Vogel en P. K. W. Kern Hjdelyk te blijven toevoegen aan den inspeoteur der oultures F. A. Liefrinck, wordende zij derhalve ook in hun nieuwen rang gevoerd la suite van hun kader; tot adspirant oontroleur M. Zaudveld, J. O Bedding en H. A. Hoezoo, de twee laat3ten met ingang respeotievelijk van 18 en 20 April 1895, allen thans ter beeohikking van den directeur van Binnenl. Bestaur om te worden werkzaam gesteld de eerste en laatste brj hot Binnenl. Bestuur en de tweede by zyn depar tement. Benoemd: Tot inspecteur van het lager ondor- w$9 voor Europeanen, de waarnemend onderwijzer feite kl. bij het openb. lag. Ond. J. G. L. Dücker. Tijdelijk Gesteld: Ter beschikking van den direoteor der Burgerlijke Openbaie Werken om te worden belast met de waarneming der betrekking van adjunct-chef der 2de afdeeling bij de exploitatie der Staatspoorwegen op Ja7a de opzichter lste kl. btj dien dienst H. E. Willemsen. Verleend: Een jaar verlof naar Europa, w egeos laDgdurigcn dienst, met ingang van 4 Mei 1894, aan den controleur lste kl. by het B. B. op Java en Madoera A. L. Tb. A. Nepven tot Amefide. Benoemd: Tot resident der Preanger-Begont- eohappon, do benoemde resident van Japara, Mr. O. W. Kist, thans tijdelijk belast met de waarnoming der betrekking van resident der Preanger-Begent- ecbappentot resident van Japara de assistent- resident van Tjiandjoer P. F. Sytboff. Belast: Tijdelijk met do waarneming der be trekking van assistent resident van Tangerang, de controleur lste kl. ter beschikking van den assistent- resident der Stad- en Voorsteden van Batavia H. Van der Wolk. Overgeplaatst: Van de contróle-afdeoling Bocmi-dfioe naar de contTÓle-afdeeling Brebos, do oontroleur 2de kl. J. A. Th. Gortmans; van de oontróle-afdeoling Maga naar de contröle-afdeeling Pamalang, de controleur lste kl. P. L. Ten Cate. Ontheven: Eervol van het bestaur der onder - afdeeling Tello-Parang Lale, afdeeling Makasser, de sedert tot secretarie van genoemd gewest benoemdo controleur lste kl. W. J. Coenen. Belast: Tijdelijk met het bestuur der boven genoemde onderafdeoling, de searetaris voor de inlandsche zaken te Makaeser A. J. M. F. Eerdmaus. Benoemd: Tot adjunct-secretaris ysd bet be stuur van de Protestantsche kerken in Ned. Indiê, Mr. 8. J. Lagerwey, secretaris van het departement van Justitie; tot onderwijzer 2do kl. A. J. Beanchez. Departement van Oorlog. Verleend: Twee jaar verlof naar Enropa, wegens ziekte, aan den kapt. der genie J. W. O. Van Steoden; een jaar verlof naar Europa, wegens langdurigen dienst, aan den kapt. der inf. O. G. T. Van Erpors Roijaards. Verleend: Twee jaar vorlof n aar Europa, wegens Siekte, aan den kapt. der iui. H. Tb. De Monlin. Bevorderd: Bij het wapen dor inf. tot luit.- kolonel de majoor E. J. T. Qobee; tot majoor de kapt. G. H. L. F. O. Dgen; tot kapt. do lste luite. 8. A. Bissink, H. 's Graeuwen, H. W. Amiot, H. W. Houbolt, 8. A. Dryber (gedetacheerd in Neder land), D. L. N. Vink, H. E. De Wilde, J. H. Kroet, H. O. Moll, G. M. P. Bcheuer (gedetaohssrd in Neder land) F. W. H. Tuinenburg en W. L. A. G. 80I, lot laten luit. de 2de luite. P. G. F. J. Weis&enbach, A. J. Gooezen, E. F. Groose, H. O. 8ohröder, J. N. H. Lauweriks, G. J. Velde, J. Van Hasselt, G. A-F. Altmaan, J. E. Oollardi, A. O. L. PUaff, J. H. O. Vaa Dompsoler. Bevorderd: By bet wapen der art. totkapt.,de leto luite. P. J. Lofieen Dillié (mot verlof in Neder land) en H. J. J. Knibbeler; tot lston luit. de 2de luit». C. F. Gits, H. U. 8. Boerma en A. O. W. JaDsen tot magazijnmeester 2de klasse (lste luit.) de magazijn meester 3do klasse (2de lnit.) F. Knudson. Overgeplaatst: By den generalen staf de kapt. der art. P. O. Van der Willigen. Verleend: Eenomaand verlof naar Djokjakarta tot herstel van gezondheid, aan den lste luit. der inf. A. E. Van Kappen; eene maand verlof naar 8alatiga, wegens ziekte aan den majoor-intendant G. J. A. Schotman. Overgeplaatst: Bij de intendance te Batavia, de majoor-intendant te Adjeb J. H. O. Vermeer. BUITENLAND. DuitMOhland* Het Huis van Afgevaardigden heeft gisteren ten tweeden male het wetsontwerp behandeld betreffende den voorgestelden aanleg van het Dortmund-Ryn kanaal. Het eerste artikel van het ontwerp, waarin de wenschelykheid van den aanleg van dit kanaal wordt uitgespro ken, werd met 186 tegen 116 stommen ver worpen. Vervolgens werden ook de amende- monttn verworpen, welko waren ingediend betreffende den aanleg van een gedeelte van het kanaal. Het geheele wetsontwerp wordt nu als ge vallen beschouwd. De politie te Berlijn heeft in de laatste drie maanden een aantal dieven gevangenge nomen, wit fr,t do ontdekking van o ne afzonderlijke anarchistisohe groep heeft geleid, die voornamelijk roof en diefstal beoogt. Tot de aanvoerders dezer onteigeningsgroep be hoorde ook Rodrian, de by eenroeper van de vergadering van werkloozen, welke het be kende en veelbesproken proces van werkloozen veroorzaakte. Deze groep van onteigenaars is eene vertak king van eene Parijsche vereeniging, waartoe Feraon en andere medeplichtigen van Henry, Ravachol, enz. behooren. Dit bericht komt uit zeer vertrouwbare bron. Italië. Te Palermo wordt het proces voortgezet tegen den afgevaardigde Defelice, die terecht staat wegens deelneming aan de oproerige beweging op Sicilië. De eisch van bet open baar ministerie tegen Defelice is tuchthuis straf gedurende 22 jaren en voorts verlies van zijn mandaat als lid der Kamer. De eisch tegen de overige beschuldigden is niet minder streng en wisselt af van 18 jaren tuchthuisstraf tot den minsten eisch van 8 jaren gevangenisstraf. Het zal de vraag zyn, of da rechtbank zich mot deze strenge oischen zal vereenigen. In de Kamer was gisteren eene motie voorgesteld, waarby inkrimping van het aantal militaire rechtbanken werd verlangd. De minister 0ri6pi bestreed de motie, welke ten slotte met 140 tegen 76 stemmen werd ver worpen. Noorwegen. Het Storthing heeft alle ingediende voor stellen tot invoering van de proportioneele vertegenwoordiging bij politieke verkiezingen verworpen. Yan socialistische zyde was een adres in gekomen, waarin gedreigd werd dat men geweld zou aanwenden en desnoods een alge- meenen opstand zou proclameeren, ingeval het algemeen stemrecht niet werd ingevoerd. De voorzitter stelde voor, het adres wegens den aanstootelyken vorm ter griffie te depo- neeren. Aldus werd besloten. Servië. De minister van binnenlaudsche zaken ont ving dezer dagen eene waarschuwing, dat er eene samenzwering bestond om een oproer te verwekken en de regeerende dynastie te ver- dry ven; tevens werd als een der hoofdaanleg- gers aangewezen de fabrikant Czebinatz, te Kraljewo. Deze werd in hechtenis genomen; naar aanleiding van brieven, welke by hem werden gevonden, heeft de politie huiszoekingen gedaan by verscheiden leiders der radicale party, onder wio de oud-minister Taushano- vic, de raadsheer by het hof van cassatie Novakovic, de hoogleeraar Navadovic en de uitgever Stanojevic. Ook werd een radicale afgevaardigde in verhoor genomen. Het on derzoek der politie leverde echter niets op, behalvo dat ten huize van een der verdachten een brief werd gevonden van een vroeger Bulgaarsch minister. Het hof van cassatie heeft beslist, dat de ukase, waarby de vader en moeder des konings hersteld worden in hunne rechten als leden van het koninklijk huis, onwettig is. Luidens nadere berichten uit Belgrado is de samenzwering tegen het vorsteiyk huis, welke daar ontdekt is, op touw gezet om prins Karagoorgewitch op den troon te brengen. Volgens de „Neue Freie Presse" wordt Paschitch, de vorige minister-president en nu gezant te Ween en, verdacht van medeplich tigheid aan het komplot. Door een en ander heerscht te Belgrado dezer dagen groote spanning. Men verwacht dat de regeering weldra zal overgaan tot gewelddadige maatregelen, welke misschien ernstige gevolgen zullen hebben en zeker de politieke rust in Servië weer voor geruimen tyd zullen verstoren. Telegrammen, PARIJS, 18 Mei. De sociaal-democratische afgevaardigden hebben een amendement voor gesteld op de begrooting van buitenlandsche zaken, strekkende tot opheffing van het ge zantschap by den Paus. Reeds 10,300,000 gulden aan Italiaansch kleingeld i6 aan den omloop onttrokken. WEENEN, 19 Mei. Het „Fremdenblatt", het erkende orgaan van het Oostenryksch- Hongaarsch ministerie van buitenlandsche zaken, trekt onvoorwaardeiyk party voor de invoering van het burgerlyk huweiyk in Hongarye en zegt: Men zal het buiten Hon- garye niet anders dan met bevrediging be groeten, wanneer aan den onrustigen en ge spannen toestand een einde komt en door de aanneming van het regeeringsontwerp het tegenwoordig kerkelyk politiek incident wordt afgedaan. De regeling der Hongaarsche huwe- lykswetgeving was toch niet langer te ver- myden. Deze verklaring van het officieuze blad be wyst, dat graaf Kalnoky volstrekt niet tegen de invoering van het vorplicht burgerlyk huweiyk in Hongarye is ingenomen. LEIDEN, IO Mei. Thermometerstandgisteravond om 8 uren 10.5° C. 50.9° Fahrenheithedenmorgen om 8 uren 10 5° C. 50.9 F.; 's middags om 12 uren 12.5° C. 0 54.5F.; 's namiddags 4 uren 12.5° C. 54.5° F. - In het universiteitegebouw alhier heeft de jaariyksche algemeene vergadering plaats gehad van het curatorium der Thorbecke* stichting. Tot voorzitter van het curatorium, in de plaats van wylen prof Buys, werd be noemd prof. Van Bone val Faure, nadat de waarnemende voorzitter, mr. G. De Vries Az. 's-Gravenhage, penningmeester van het curatorium, had te kennen gegeven voor het voorzitterschap niet in aanmerking te willen komen. In de vacature van secretaris, ontstaan door de benoeming van den heer Van Bone val Faure tot voorzitter, werd voorzien door de verkiezing tot deze functie van prof. Oppenheim, hoog leeraar alhier. Met uitzondering van de heeren mr. Coninck Liefsting, vice-president van den Hoogen Raad, en mr. W. Thorbecke te's-Gravenhage, waren alle leden van het curatorium ter vergadering tegenwoordig. Uit de aan rector en assessoren der univer siteit afgelegde rekening vaD het geldel yk beheer der stichting bleek, dat hare geldmid delen in bloeienden toestand verkeeren. Het curatorium besloot dit jaar geen eere- pryzen toe te kennen en het batig saldo der rekening te bestemmen tot aankoop van kost bare werken over onderwerpen van staats wetenschap. Naar wy nader vernemen, is het kapi taal ad 50,000 voor de Nederlandsche Opera in den Nieuwen Stadsschouwburg geheel gevonden, en daardoor het totstandkomen der zaak verzekerd. De heer Stumpff zou als administrateur, de heer Saalborn als regisseur aan de nieuwe opera worden verbonden, terwyi de heer Van der Linden met de artistieke leiding zou worden belast. De d d i 18, door mevrouw Sewing en door de heeren Orelio en Pauwels wegens hun resüiëeren aan den heer De Groot verschul digd, zouden door de Nederlandsche Opera worden betaald. Een geheel nieuw koor zou worden gevormd en zou worden gedebuteerd met „Rienzi." De nieuwe onderneming houdt kantoor in een der lokalen van het gebouw voor den Werkenden Stand. HaarlC.) Benoemd is tot tydeiyk onderwyzer aan de O. L. School voor m. u. 1. o. te Rynsburg, met ingang van 21 Mei, de heer A. Collee Jr., aldaar. G. Soeteman, zoon van den Noordwyk- schen gemeentebode, is aangesteld tot mare chaussee te Leeuwarden. Naar wy vernemen, bestaat het voor nemen in de volgende week in de Tweede Kamer af te doen de weinig omvangryke ontwerpen, welke thans aanhangig zyn en spoed vereischen. Aangezien geene andere werkzaamheden aan de orde zyn, zou de Kamer aan het einde van de volgende week tot de helft of het laatst van Juni uiteengaan ten einde by de hervat ting van hare werkzaamheden de leden toe te laten, by de aanvulling-verkiezingen benoemd Het lyk van den man, die eergisteren ter hoogte van het Waterververschingskanaal te Scheveningen in zee is verdronken, ten gevolge van het omslaan van het bootje, waarin hy zat, is nog niet aangespoeld. De verongelukte Is genaamd Jozef Rottier, uit Clinge (Zeeland), thans wonende in de Bloem straat te 's-Gravenhage. INGEZONDEN. Mijnheer de Redacteur I Beleefd verzoek in uw blad van hedenavond het volgende te willen opnemen. Van verschillende zyden verneem ik, dat ik gehouden word voor den schryver van de ingezonden stukken uit Oegstgeest, ondertee kend J. v. B. Ik neem deze gelegenheid te baat om mede te deelen, dat ik met dat geschryf niets te maken heb. Zoo ik over die zaak wilde schryven, zou ik my niet achter een pseudoniem verschuilen. U dank zeggende voor de verleende plaats ruimte, teeken ik my: Oegstgeest, Uw Dw. Dnr. 185'94. J. J. Van Bostelen. OEG8TGEE8T. Geboren: Maria Elisabeth, d. van P. I. W(jnbeek en P. O. Wagemaker. Anna Petronella, d. van P. v. d. Ham en E. Oodsboorn. Wilhelmina Maria, d. van A. F. De Rooy en A. v. Sobie. Albertue, 8. van A. J. v. Yarik en O. J. v. d. Kamp. Overleden: H. J. L. De Roode 12 J. A. A. Hament 47 j., gehuwd met G. J. Gijaman. F. Swarta 62 J., gehuwd met E. Meyer. Ondortronwd: J. F. Uljee 21 j. en W. O. Kraan 20 j. J. Egeter 27 j. en A. Dol 20 J. Gehuwd: J. W. A. Berkeljon 32 j. en E. M. J. Krnlder 27 J. O. De Best 26 j. en 8. M. Mazurel 24 j. ZOETERWOUDE. Geboren: Hendrikns Theo- dorna, z. van W. Yerateegen en M. Elfin. Johanna Alida, d. van P. Koolooa en M. Meiland. Johannes Am old os, z. van H. Jansen en M. Bedegeld. Willebrordue, z. van Th. Tyeaen en M. I. Yan Tefilingen. Gehuwd: N. Van den Akker jm. 80 j. met J. Van Stefin jcL 25 j. Overleden: Een levenl. kind van H. Weaael en K. Oudahoorn. Ma rktboriohten. Leiden, 19 Mei. Granen met voldoenden aanbod, doch weinig handel. Witte Tarwe was op de lage pryzen wel te verkoopen, doch werd door de houders niet daartoe afgegeven. Overige artikelen bleven on veranderd alleen Broineboonen waren weer iete hooger. Witte Tarwe ƒ5.20 a ƒ5.90. Roode ƒ4.90 a 5.40, Walla-Walla 6.76 a ƒ6.90. Nieuw-Zeelandaohe a per 80 KG. Rogge ƒ8.60 a 8.90 per 74 KG. Zomergerat ƒ3.20 a ƒ8.60, Winter- ƒ4.20 a ƒ4.50, Chevalier- 4.76 a 5.per HL. Haver ƒ8.10 a ƒ4.per 50 KG. Blauwe Erwten ƒ5.a ƒ5.40 per HL. Paardenboonen f 4.80 a 5.20 per HL. Duivenboonon ƒ6.20 a 6.76 per HL. Broineboonen 6.a 8.60 per HL. Wmter-Kooizaad ƒ8.25 a ƒ9.Zomer- 10. a ƒ11.per HL. Kanariezaad ƒ6.— a ƒ7.40 per HL. Hennepzaad 6.50 a ƒ9.50 per HL. Boter: Aanvoer 11770 kiiogr.; late qualit. per l/4 vat 44.— a ƒ622de qualit. per 1/4 vat ƒ84. 42. late qualit. per kilogr. ƒ1.10 a ƒ1.80; 2de qualit. per kilogr. ƒ0.86 a ƒ1.05. Lange Zwarte Turf, 20,000 dubb. HL., 0.16 a ƒ0.18. Londen, 18 Mei. Frieaohe Boter 80 84 ah. Aan het Bureel van het „Leidsc'n Dagblad" liggen nog brieven, welke zijn ingekomen op de Advertentien, geplaatst onder Nos. 314, 344 en 376. De belanghebbenden gelieven deze af te halen. DE UITGEVER. CORRESPONDENTIE. X! Indien ge de vergadering hadt bfigewoond, zoudt ge verno men hebben de ook in het verslag er van opgenomen mededeeling van den voorzitter dat het Schuttersveld thans totaal voor eene harddravery ongeschikt is en niet anders dan met ontzaglfike kosten daarvoor in orde ge maakt zou kunnen worden, in tegenstelling van den Vestwal, waar de kosten niet zoo voel zullen bedragen. Het onmogelyke kan men van het bestuur niet vergen. Plaatsing van uw stuk komt ons dus overbodig voor. Academie-nieuws. Leiden. Heden is aan de universiteit alhier de heer E. Bonebakker, geboren te Amsterdam, bevorderd tot doctor in de Neder landsche letterkunde, na verdediging van een academisch proefschrift, getiteld: „Inleiding en Aanteekeningen op eene nieuwe uitgave der Middelnederlandsche Brandaenteksten." Geslaagd is voor het doctoraal-examen in de rechtswetenschap, de heer W. L. Van Luykon Glashorst. Groningen: Door de geneeskundige staatscommissie te Groningen zfin bevorderd tot arts de heeren F A. Meyer, docts., ge boren te Leiden, en A. Hesselink, doet., ge boren te Veendam. Burgerlijke Stand. HILLEGOM. Bev lien M. Brouwei geb. Yau Gastelen Z. H. Suenvoordea geb. Yan Gerven D. M. De Jong geb. Van Roode D. G. Lom merae geb. Van Bniten D. A. Seel geb. Elfriog D. J. Möhlnittnn geb. Klut 2. G. Yan der Vaart geb. Van der Tang Z. M. Van Til geb. Visser D. Overleden: Levenloos kind, manlyk geslacht, ran b Dr Wfie ©d M. Oosterbout. Johanna Kokx] 60 weduwe j. Zwartje ir. VERBETERING: In de Advertentie v. d. Heer COEBERGH, Verkooping 26 Mei-2 Juni staat No. 6 Woonhuis met Pakhuis aan de Oranjegracht; dit moet zyn: WAÜIDGR1CHT. ADVERTENTIE N. Getrouwd "W. DEMMENDA1. Jr. KN A. HEENK Gd-, die, mede namens wederzydsebo familie, bunnen hartelyken dank betuigen voor de vele ondervonden blijken van belangstelling en vriendschap. Leiderdorp, 17 Mei 1891 3497 9 Geboren CEKJIBD HENRI LOUIg. G. P. CH KRAJJENBRINK. M. C. A. KRAIJENBRINK - Vogel. Bkmaraho, 17 Mei 1894. 3477 E Bevallen van een Zoou Mevr. H. QUANT - Zellekbks. Magelako, 17 April 1894. 3603 3 Voorspoedig bevallen van een Koon A. DE VRIES - Van Berkel. Leiden, 19 Mei 1894. 3493 3 Heden overleed onze geliefde Vader JACOB MULDER, in den ouderdom van bijna 80 jaar. Namens zijne Kinderen, Behuwd- en Kleinkinderen T. MULDER-Tuil JOH. MULDERRensink MAARTJE MULDER-Vonk. JAAPJE MULDER-Bos ANGENITA MULDER-Meijer. A. v. KOEVERDE - Wed. P. Mulder. M. OUWERKERK. Benthuizen, 12 Mei 1894. 3600 12 Op den 16den Mei 1894 ie plotseling te Glyon, in Zwitserland, overleden onze harteljjk geliefde Vader en Behuwdvader JANMAURITS ELIAS, Weduwnaar van Adelaide Josephine Bboms, in den ouderdom van 56 jaren. P. ELIAS. Mr C. A. ELIAS A A. J ELIAS- schuyt van caBTRICUM Borne, Amsterdam, Eenigt kennisgeving. 3426 12 16 Mei 1894. De ondergeteekenden betuigen bunnen har- telflken dank voor de vele bljjken van bc' langstelling, ondervonden bjj gelegenheid van hun Zilveren Huwelijksfeest. J. VAN LEEUWEN. J. VAN LEEUWEN-Stuivinoa. Leiden, 19 Mei 1894. 8604 7 Hartelijke daDk aaD allen, die blijken van belangstelling en vriendschap hebben gegeven bij gelegenheid onzer 25-jarige Echtvereeniging op 2 Mei jl. W. DEMMENDAL Sr. en Echtgenoote. Leiderdorp, 19 Mei 1894. 3498 6 Voor de vele bewijzen van deelneming, ontvangen btj de ziekte en na bet overlijden van onzen innig geliefden Echtgenoot en Vader den Heer A. HORRÉE, betuigen wi) onzen hartelyken dank. Leiden, Uit aller naam 19 Mei 1894. Wed. A. HORRÉE. De zaak zal op denzclfdcn voet worden voortgezet. 3488 9 Voor de vele bewijzen van dtMneming, ont vangen b(j hot overlijden van onze geliefde Moeder, Behuwd- en Grootmoeder MARIA KRUIT, geboren De Bruin, betuigen wij onzen oprechten dank. 3519 7 Leiden, Uit aller naam, 19 Mei 1894 D. KRUIT Jr. Op eene groote, drukke Boerderij naby Delft wordt dadeiyk gevraagd: eene flinke, sterke Boerenmeid. Veel werk, maar ook hoog loon. Brieven onder letter V aan do Firma I. N. GEIJER, Botermarkt, te Leiden. 3516 7 ENGELSCHE Waschma?.pls met gCHOORiJlEKü ES 3698 11 gepolijste hoste» rollen, vim af ƒ20.- mef garantie. Ou<le-W eteriaii»;. HeJen ontsliep, zacht en kalm, na een langdurig lyden, in zyr.en Heer en Heiland, on2e geliefde Echtgenoot en Zwager, de Heer JOHANNES HENDRIK MEERBURG, in den ouderdom van ruim 77 jaren. Uit aller naam: Wed. J. H. MEERBURG - Van den Broek. Leiden, 18 Mei 1894 3479 10 (Tevelingshof 20, Hoogewoerdspoort). Eenige en algemeene kennisgeoing. Heden overleed, tot onze diepe droefheid na een langdurig en smartolfik, doch gedul dig lyden onze geliefde Moeder, Behuwd en en Grootmoeder, Zuster en Behuwdzuster JOHANNA CATHARINA DEE, in don ouder dom van 52 jaren Leiden, Uit aller naam, 19 Mei 1894 L. G. VAN DISSEL (Janvoseensteeg 11). 3501 9 Van af 1 Juni kan door vroegtijdig vertrek van de Stoomboot „Carsjens" uit Leiden, het LcSdKch Dagblad door ondergeteekenden nog des avonds b37>orgd worden. Zy, die het Dagblad dus liever des avonds ontvangi i abonneeror» zich by 352b 11 BOEKHANDELAREN. Goedkoopst adres. 3512 18 De Notaris V AIV CiKGORiiiNliGS to Oude- Wetering op N1ANDAG 20 MEK 1691, dos voormiddags te 10 uren, in het. Logement „Het Bruine Paard", te Sassenheim, PUBLIEK VERKOOPEN; van 3514 29 liggende zoo in als buiten den Hooipoldcr, ONDER DE GEMEENTEN Warmond en Sassen hei in« Breeder by biljetten omschreven. In verschillende modellen. van af/'A.— met gummi wielen. Levering van losse WIcleQ, Krukken, Gummibanden, Band en alle ander© onderdeden van 3507 12

Leidsch Dagblad | 1894 | | pagina 9