nemen dat voorstellen tot herziening der wetten betreffende de Staatszorg voor de volks gezondheid niet lang zullen uitblijven en daar over wel het gevoelen van de geneeskundige raden zal worden gevraagd. Discussie werd gevoerd over de wenschelyk- heid tot beperking van de bevoegdheid van vroedvrouwen. Geconstateerd werd, dat dit zeer ten nadeele van de plattelandsbevolking zou wezen. De voorstanders van beperking haddon trouwens meer het oog op de groote steden. De inspecteur wilde alleen het toe zicht van de ambtenaren van het geneeskundig staatstoezicht op vroedvrouwen uitbreiden. De meerderheid erkende echter de groote waarde van de hulp van vroedvrouwen en was niet voor meerdere beperking. Daarna werd de wenschelijkheid betoogd van eene nieuwe regeling van den verkoop van geneesmiddelen door onbevoegden. Bij de verdere behandeling werd nog ge wezen op het belang voor het Rijk om een voldoend aantal ontsmettingsovens beschik baar te stellen en op te richten, wijl daardoor de kosten voor onteigening en vernietiging van besmette voorwerpen aanmerkelijk zullen verminderen. Hieraan werd verbonden eene poging om den inspecteur te doen terug komen op zijn afwijzend advies op het ver zoek van het gemeentebestuur van Schiedam om van rijkswege eene tegemoetkoming in je kosten van stichting eener ontsmettings Inrichting te mogen ontvangen. De inspecteur bleef by zyne meening, dat, zoolang de wet de zorg voor de ontsmetting nog aan de gemeenten opdraagt en deze ten haren laste brengt, de gemeente Schiedam zelve haren oven heeft te bekostigen. By eene hierop gevolgde nadere bespreking der pokken te Rotterdam werd gevraagd, of er geene termen waren om de ziekte aldaar epidemisch te verklaren. De inspecteur zeide dat hy tot dusver geen grond had om de ziekte-gevallen aldaar als eene epidemische verschyning op te vatten en daarom tot aus ver geaarzeld had, officiéél uit te spreken, dat Rotterdam govaariyk is voor binnen komende schepen, waarby hy ook moest letten op de mogelykbeid van benadeoling der locale belangen door zulk eene epidemie verklaring. De inspecteur stelde voorop dat voldoende immuniteit slechts van geregelde en herhaalde revaccinatie mag worden verwaebt. Mededee- lingen van een Rotterdamsch geneesheer wezen op zeer gunstige resultaten van revaccinatie. Zeer aanbevolen werd het verzamelen van goede gegevens door den Geneeskundigen Raad, om op grond van afdoende cyfers de verplichte vaccinatie en revaccinatie te kunnen aanbevelen. De voorzitter constateerde aan het einde van het dedat, dat do bevordering van eene goede en doelmatige vaccine thans meer dan ooit Is een dringende eisch des tyds, vooral waar blykt dat de tot dusver toegepaste maatregelen nog geene voldoende immuniteit aan ons volk in zijn geheel hebben gegeven. "Wat do invoering der verplichte vaccinatie betreft, achtte men 't van den andoren kant geraden daarop nior aan te dringen alvorens eenstemmigheid zou zyn verkregen tusschen hen, die nog ten opzichte van dit vraagstuk en ondordeelen daarvan verdoold zyn Tot het verkrygen van zoodanig eenstemmig oordeel moesten door de rogeerings-autoriteiten en particuliere lichamen pogingen worden aan gewend. Daartegenover werd gesteld het eenstemmig oordeel over het nut van vaccinatie en revaccinatie en de wonac.helykheid om die kunstbewerking tydig toe te passen Nog kwam in behandeling het rapport van de commissie over eene door den Genees kondigen Raad van Overysel on Drente gedane vraag over de wenschelykbeld van bet vaststellen van een bindend tarief voor apotheken of bet stichten van Staatsapotheken Besloten werd, na uitvoerig debat, te anl woorden dat men op dit. oogenblik geene aan leiding vond, by de Hooge Iiegeerlng stappen Ie doen om een bindend tarief te verkrygen Ten aanzien van do Staatsapotheken deed de voorzitter bet voorstel, aan eene com missie op te dragen, over de wenscbeiyk en mogelykheid dor oprichting van eene Staats apotheek rapport uit te brengen aan deze vergadoring. Over dit voorstel staakten de stemmen, zoodat bet geacht werd te ityn verworpen. Verkiezing (e Delft. By de gisteren in bet district Delft ge- houdon verkiezing vao een Ud der Tweede Kamer worden uitgebracht In: Delft (1864 kiezers) 1244 stemmen EJof van Delft (217 k 118 st; Pynacker (217 k) 160 st Vrijenban (197 k.) 114 stBerfeel (142 k.) 98 st. Bleiswyk (121 k.)84 st Bergschenbook (100k.) 46 st.; Hillegersberg (800 k.) 104 st. Op 10 April wareii uitgebracht 2166, op 24 April 2864 stemmen Het aantal kiezers bedraagt 3269. De candidaten voor den zetel, opongekomen door hot bedanken vbd mr. W. H. De Beaufort (t. T.), waren: Jhr. mr. O. .T. Th. Beelaerts van Blokland (anti-rev. t. T.), candidaat van anti rev en katholieken. Mr. H. A. Van do Velde (anti rev. T.), oud lid der ontbonden Kamer voor Delft, candidaat van de anti-rev. kieavereeniglng „Nederland en Oranje". Mr. W. M. H. Boers, (twyfelachtig) candidaat van de liberale kiesvereenlging „Burgerplicht." Thans waren er uitgebracht 1977 geldige stemmen. Do volstrekte meerderheid was dus 939 Gekozen is de heer Beelaerts Van Blokland met 1120 stemmen. De heer Boers had 667 en de heer Van do Velde 196 stemmen verkregen. [By de verkieziDg op 10 April verkregen mr. W. H. De Beaufort (lib., t. T.) 929, mr. H. A. v. d. Volde (antir., v. T.) 682 en de heer A. N. De Lint (lib., v. T.) 488 van de 2105 stemmen. By de herstemming tusschen beide eerstgenoemden werd de heer De Beaufort gekozen met 1523 van de 2206 stemmen.) Gemengd Nieuws. Een meisje, Mina Van S., het dochtertje van een melkverkooper in de Kraaierstraat alhier, had hedennamiddag op straat het ongeluk in aanraking te komen met heet water uit een emmer, waardoor het negenjarig kind, dat door gillen de aandacht op zich vestigde, gebrand werd. De prysuitdeeling derLeidsche Wielryders-vereeniging „Ali Right" over de gehouden wedatryden zal plaats hebben op Zondag 20 Mei a. s., des namiddags te 4 uren precies, in het Clublokaal der vereeni- ging: Bondshotel Central, Zaal no. 17. Op de tramiynLeiden-'8 Graven- hage van de „Maatschappy tot Exploitatie van Tramwegen" werden in April 25,983 perso nen vervoerd, tegen 28,615 personen in de zelfde maand van 't vorige jaar, dus meer 2873 personen. Gedurende de beide Pinksterdagen werden dit jaar 6307 personen vervoerd, tegen 4926 personen in 1893. De schouw over de hekken, om- loopeD, boomen en heggen, langs en op den dyk van den Vier-Ambachts-Polder, benevens over de ringsloten, den buitenberm van den dyk, de wateringen in de Ridderbuurt, de Vaarsloot, enz. zal gedreven worden op Don derde^, 7 Juni e. k. Mo n schryft ons: Hoewel de Alfensche kaasmarkt Woensdag 11. samen viel met die te Woerden, was de handel toch vlug te noemen en werd hooger prys gemaakt dan tot nog too op andere markten. A s. Maandag evenwel wordt zoowel een druk bezoek van kaasproducenten als van kooplieden verwacht., daar hoe langer zoo meer blykt dat de ligging der plaats den handel in de hand werkt. Te Schev eningen isDondordag- avond eene boot, welke gebruikt wordt voor kustopneming, naby het kanaal der water- verversching in de branding omgeslagen. Van twee mannen, die er in zaten, heeft de een zich door zwemmen gered; de andere is om gekomen Zyn ïyk is nog niet gevonden; waarschynlyk is het noordwaarts afgedreven. Gisterochtend te 4 uren is de eerste haringlogger te Vlaardingen aangeko men, nl. de logger SCH. 231 „Maria", schipper P. Dykhuizen, van de firma G. Den Duik, aanbrengende 160 ton maatjesharing, welke in publleken afslag verkocht werd van f 20 tot f 30 per ton. Deze aanbrengst werd reeds door eenige kleinere bezendingen per stoomschip via I.eith voorafgegaan; zoo arri veerden gisteravond weder 19 ton, afgezonden door 1.68, de Noord, welke in publieken af slag opbracht van f 50 tot /90 per ton. Volgens de „Amst Crt.werd oen bediende van een groot handelskantoor te Amsterdam verdacht zich te hebben schul dig gemaakt aan verduistering. De zaak word aangegeven on de persoon in quaestie opge roepen om to verscbynen aan het politie- bureel in de Ferdinand-Bolstraat. De man kwam echter niet, zoodat de hoofd-inspecteur Scheltema zich naar zyne woning in de 2de Jan Van-der Heydenstraat begaf om den ge roepene uit te noodigen met hem mee te gaan. Deze verklaarde mee te zullen gaaneerst moest hy zich echter gaan kleeden. Kort daarna werden drie schoten gehoord en het bleek toen dat de man zich met eene revolver twee maal tegen het hoofd en eenmaal tegen de borst geschoten had '6 Middags om halftwee gebeurde het, 's avonds om halfnegen werd de man naar het gasthuis vervoerd Zyn toe stand is ernstig, niet levensgevaarlyk. Twee kinderen te Wlnterswyk, broertjes van 10 en 12 jaar, en hun broeder van 17 jaar, waren gisteren gaan baden op eeno plok, waar de boek, die door de ge meente stroomt, ongewoon diop en breed is. De jongsto kinderen verkeerden ln gevaar te verdrinken. Toen de oudste, dit bemerkend, hun to hulp wildo komen, verdronk hy met zyne broertjes Deze laatste was gedeelteiyk de kostwinner van het gezin. Ook de volgendo droeg reeds daartoe by. Iedereen is diep be gaan met het leed der oppassende, maar be hoeftigo ouders. De moord te Hillegersberg Betreffende den moord by do Van-Stolk-straat te Hillegersberg niet ver van de Rotterdam sche grens in de onmiddellyke nabyheid der zicb daar bevindende boterfabriek gepleegd, verneemt het „Rott. Nbl." dat te Hillegers berg twee te Rotterdam thuisbehoorende personen werden aangehouden on gevankelyk naar het gemeentehuis zyn overgebracht. De aanwyzingen, als zouden zy de daders zyn, bleken nogal tegenstrydig, terwyi naar aan leiding van hunne verklaringen zware ver denking is gerezen tegen eeD 6 tal Rotter dammers, die men om halftien op een bankje aan den straatweg heeft zien zitten en waar van een zicb zeer onvoorzichtig aldus moet hebben uitgelaten: „Ik dacht, dat ikzegeiyk doodsloeg." De moord moet gepleegd zyn Donderdag morgen tussohen kwart vóór en kwart over tleDen. op klaarlichten dag dus. Aan de in beslag genomen lat, afgerukt van een bord met de woorden: „Bouwgrond te koop," zyn bloedvlekken en eenige bosjes haar gevonden, waaruit mag worden afgeleid dat de versla- gene, de 54-jarige weduwe Bregard, geweld dadig is geslagen. Zy was woonachtig in do Lange-Pannekoek- 6traat 10. De aanleiding tot deze nog duistere zaak schynt eene liefdeshistorie te zyn. Een der vermoedelyke daders zoo wordt medegedeeld zou langen tyd met de ver- slagene voor gemeenschappeiyke rekening bedelnegotie hebben gedreven en op zeer intiemen voet met haar geleefd hebben. Door den ryksveldwachter, te Hillegersberg gesta- tionneerd, alsmede den gemeente-veldwachter Kammeraad aldaar werd Donderdag ten huize van de personen, op wie zware verdenking rust, een onderzoek ingesteld, met name in de Meermansstraat, de Aert-van-Nesstraat, en de Sophiastraat, met het resultaat dat thans twee verdachte personen zich in arrest bevinden. Door een jongen is op het politie- bureel in de Meermansstraat medegedeeld, dat hy Donderdag-morgen te ruim 10 uren op den Bergweg twee personen op een korten afstand van zich zag, die eene vrouw met eene lat sloegen en haar daarna te water duwden. Het signalement van een hunner is by de politie bekend. Hy is vermoedelyk pokdalig en heeft een litteeken op een der wangen. Deze persoon woonde geruimen tyd in de Peperstraat. Het schamelgekleede lyk is ter gerechtelyke schouwing naar het ïykenhuisje te Hillegers berg en van daar naar het Ziekenhuis te Rotterdam gebracht, waar het heden ge schouwd zal worden. Brand te Amsterdam. Gisteravond heeft te Amsterdam een brand gewoed, zóó hevig, zóó fel, als men er zich uit de laatste jaren geen kan herinneren. 't Was te ongeveer halftien, dat men in het Zuidwesteiyk deel der stad de lucht vuur rood zag gekleurd en hoog de vlammen zag opgaan. Uit alle deelen der stad stroomden de men8chen in de richtiDg van den vuurgloed. Waar het vuur woedde, wisten de meesten niet: de een sprak van de Vondelstraat, een ander van de suikerfabriek op de Leidsche- gracht, weer een ander van die op de Marnix- straat. Maar het Leidsche Plein genaderd, zag men dat de vlammen op den Overtoom hoog opgingen. Aan de stille zyde van deze gracht, ln de stoom-loon-houtzagery der firma Rymenam Van Achterbergh was brand uitgebroken. Door welke oorzaak wist niemand te vertellen. Tot negen uren was de fabriek in volle werking geweest, daar er in dezen tyd des jaars druk werk is; op dat uur had het werkvolk de fabriek verlaten en een half uur daarna stond alles in lichterlaaie. De fabriek is er eene, welke reeds jaren be stond, doch nog niet zoo lang geleden geheel verbouwd was. Het was een flink, groot steenen gebouw van twee verdiepingen. In de verdieping beneden werkten de stoom- en lintzagen, welke van die afmeting zyn, dat zy zich door den vloer, die de beide verdiepingen scheidt, moeten op en neder bewegen. Het laat zich begrypen dat hot vuur in den grooten voorraad hout, die zich in het gebouw bevond, in krullen, zaagsel en spaanders, ruimschoots voedsel vond en dat by den feilen, noord-noord oosten wind, welke gisteravond woei, aan blusschen geen denken was. Woe dend grepen de vlammen om zich heenwoest dreef de wind den vonkenregen voor zich uit. Het Vondelpark baadde zich in eene zee van licht en tot achter in het Park en op den Parkweg vielen de vonken en brandende stuk ken hout neder. Het was een eenig schouw spel, een „vuurwerk" zoo fraai als de beste vuurwerkmaker er geen maken kan. Het gebouw was óóne vuurzee en telkens als een deel van het dak met geweld inplofte, joegen de vlammen nog hooger op en werd het schouwspel nog fantastischer. Niet alleen dat de fabriek geheel in vlammen opging, ook de groote, hooge stapels planken, welke aan den kant der fabriek lagen, waarheen de wind was, vatten alras vuur en al wist de brand weer er ook een groot deel van te behouden, zy werden toch voor een niet minder groot deel de prooi van het woedende element. Een geluk, dat de wind uit den Noorder- hoek blies; had hy van den tegengestelden kant geblazen, dan zouden de talryke arbei derswoningen, die achter de fabriek in het Sophia-park staan, ongetwyfeld eene prooi der vlammen zyn geworden en vele gezinnen ongelukkig gemaakt zyn; thans is er alleen sprake van materiöele schade, zy het dan ook van zeer groote. Door den stevigen bouw der fabriek bleven de muren alle staan en ook het ketelhuis bleef behouden, terwyi de hooge schoorsteen, die van den wind af stond, mede staan bleef. De machinist der fabriek hield zich flink; hy sloot intyds met den sectie brandmeester Nieuwenhuyzen den stoomketel af en liet dien ledig loopen, zoodat geene vrees voor ontplof fing behoefde te bestaan. Achter de fabriek bevindt zich een groot terrein, waar, behalve houtloodsen, ook groote loodsen met kalk, tras, porti and-cement en afdaken staan van de firma N. Broers, handelende in bouwmate rialen. Die houtloodsen verbrandden geheel; de loodsen der firma Broers werden even door het vuur aangetast, doch de inhoud werd door het water grootendeels bedorven; die inhoud was echter verzekord en de boeken konden intyds door den boekhouder worden gered. De heeren Rymenam en Van Achterbergh waren beiden te Bussum en niet by de ramp tegenwoordig. Naar hetgeen het „A. H." ver nam, was de gewoonte niet dat het hout verzekerd werd. Het meeste hout werd aan de fabriek gebracht door houtkoopers, die het er laten schaven en zagen, om het dan zoo spoedig mogeiyk weder van daar te halen. De fabriek was volgens mededeeling van degenen, die aan de fabriek werkzaam zyn, door assurantie tegen brandschade gedekt. De brandweer, zegt het „Hbl.", hield zich gisteravond kordaat. Zy was van verschillende zyden gealarmeerd, wel een bewys, dat in alle deelen der stad de vuurgloed duideiyk zichtbaar was. Dadeiyk werd met veel materiëel uitgerukt. Men kan zeggen dat ongeveer door 25 stralen water in het brandende perceel werd geworpen. De stapels planken op den modderigen weg voor de zagery waren bevolkt met brandweer mannen, met belanghebbenden, politie-autori- teiten en verslaggevers, die er, toegelaten op 't afgesloten terrein, een veilig plekje hadden gevonden. De straat was bedekt met slangen, drie, vier naast elkaar, door gangen en langs smalle paadjes geleid in alle hoeken van de brandende fabriek. De schuimende stralen kruisten er elkaar en vormden er de diagonalen, en zy sisten in den gloed, en zy maakten er zwarte plekken in, die weldra weer opvlamden. En midden in die vuurzee stond recht en forsch de hooge schoorsteen op het ketelhuis. Nu en dan zag men een brandweerhelm flikkeren, waar 't onmogeiyk scheen voor men8chen om te komen. Kalm en moedig klauterden de spuitgasten tegen de vuur massa op, met vaste hand de straalpyp rich tend, om te dooveD, wat te sparen viel. Duizenden menschen verdrongen zich op de Yondelkade, Nassaukade, Leidsche- en Stad houderskade om den brand te zien. Het tramver keer van de remise op de Stadhouderskade tot de Hendrik-Koster-Straat, was van den aanvang van den brand af voor hef verdere deel van den avond gestremd Te kwart voor tienen stortte het dak van 't hoofdgebouw in met donderend geraas en 't sleepte de vloeren mee en plofte neer in de diepte. Toen stonden alleen nog de kale mu ren reeds uitpuilend hier en daar. Brokken van brandende balken bleven er hangen en zy gaven nog wat vorm aan den gladden romp, waarin nog steeds de reuzenvlammen opkrulden. Maar de gloed verminderde langzaamreeds was 't gevaar voor de belendende perceelon gewekende arbeiderswoningen er achter, de school er naast, en het kantoor en een huisje van eene mangelvrouw, de kleine uitbouwsels van de fabriek. Om elf uren kon gezegd worden dat de brandweer het vuur meester was. Toen ston den van de groote fabriek niets meer over dan de vier muren, het machinehuis en de schoorsteen. Een groot deel der spuiten kon inrukken, doch nog uren lang moest water gegeven wordeD om de nog smeulende stapels hout nat te houden. Persoonlyke ongelukken zyn niet te be treuren, doch te bejammeren is het, dat door deze ramp een achttien-tal werklieden, meest vaders van gezinnen, tydeiyk buiten verdien sten zyn geraakt Ongeveer 10 jaren geleden had op hetzelfde terrein een brand plaats, welke zeker even hevig woedde door den grooten voorraad petroleum, er in vaten opgestapeld Toevalligerwys, zegt de „Tel.", zal ook in het buitenland deze brand den volke worden verkondigd. Een redacteur van de „Frank furter Zeitung" toch woonde hem van den beginne by en hy maakte druk aan teek eaingen. Omtrent dezen brand meldt het „Hbl" heden nog het volgende: De brandweer is den geheelen nacht in 't getouw geweest. Al kon om twaalf uren het grootste deel van het materiëel inrukken, toch bleef de „Jan Van der Heyden" den geheelen nacht bykans aan 't werk om water over de smeulende puinhoopen te werpen Hedenoch tend om elf uren was de dryvende spuit nog niet ingerukt. Nu men het terreto van den brand goed kan overzien, blykt eerst welk eene groote verwoesting door het vuur is aangericht niet alleen dat van de fabriek slechts de muren zyn biy ven staan, de op het terrein lig gende stapels planken zyn voor het grootste ge deelte een groote verkoolde massa geworden Hedenmorgen begon de brandweer onder toezicht van den onder commandant, den heer Meyer, de muren om te halen. Om de muur- klompen werden daartoe touwen geworpen en van de stapels planken of het dak van een nabystaand huis gingen een aantal sterke brand wacht* aan het trekken Een der touwen brak, met het tweede ging het beter, ofschoon nog niet zoo heel gemakkelyk. De muren bleken stevig in elkaar te zitten, doch al 9poedig begonnen de steenklompen te wagge len en telkens vielen reusachtige stukken met donderend gewold neder. Do werkzaamheden werden door eene groote menigte, die aan de Vondelkade stond, gade geslagen. demeeiiteraAd van IVoordtrljk. Openbare Vergadering van Vrijdag IS Mei. Tegenwoordig de Voorzitter en 10 leden. Afwezig de heer Hogeveen Na opening der vergadering worden de notulen der vorige vergadering gelezen en vastgesteld en besloten voor kennisgeving aan te nemen het besluit van Heeren Gedep. Staten tot goedkeuring van de regeling van den te benoemen onderwyzer aan de openb. lagere school to Noordwyk-Binnen. De Voorzitter biedt daarop aan hot uitvoerig en beredeneerd verslag van den toostand va: de gemeente over 1893. De Voorzitter zegt dat, hoewel dit verslag by de leden zal circuleeren, hy toch met een enkel woord in deze openbare vergadering ei de aandacht op meent te moeten vestigen, dat Burg. en "Wethouders zoo gelukkig hebben mogen zyn om onder het Hoofdstuk Armwezen melding te kunnen maken van de stichting eener nieuwe Instelling van Weldadigheid en wel van de Van-Limburg-Stirum-Qevers- Stichting, tot het verstrekken van wanne spyzen aan armen, zonder onderscheid van godsdienstgezindheid, gedurende den winter. De Voorzitter wyst er op dat niet alle gemeenten zich kunnen verheugen in het bezit Tan ingezetenen, die hun groot ver mogen zoo ten dienste stellen van het publiek. Spreker brengt dan ook van deze plaats den Ambachtsheer en der Ambachtsvrouwe der gemeente dank voor deze weldaad en spreekt de hoop uit, dat het den milden gevers nog vele jaren vergund moge zyn getuigen te wezen van het nut en den zegen der Instelling. Op de gebruikelyke wyze betoont de Raad zyne instemming met deze woorden. Met eenparige stemmen wordt de heer B. Willemaen, te Weatzaan, benoemd tot onderwyzer aan de openbare school te Noorct- wyk-Binnen. Nader wordt bepaald dat het eervol ontslag, den heer G. Engels op zyn verzoek verleend als onderwyzer aan die school, g9acht zal worden te zyn ingegaan den 15den Mei jl. Overeenkomstig het voorstel van Burg. en Weth. wordt besloten de woning aan de Ziekenbarak ondershands te verhuren aan F. De Oroot Fz., tegen een huurprys van f 1.26 por week. Thans komt aan de orde een voorstel van Burg. en Weths. om te besluiten lo tot den aanleg van eene nieuwe be strating vaD den Heiligen Geest weg van af het punt waar de trambaan den weg snydt tot daar waar de weg in den Krochtwog valt 2o de klinkerbestrating in de Kerkstraat te vernieuwen 3o een gedeelte van de klinkerbestrating langs de Voorstraat, te vernieuwen; 4o eene som van f 1000 ter gedeelteiyke bestryding der kosten te leenen by de Noord- wyksche Spaarbank. Nadat dit voorstel was gelezen, wordt eveneens voorgelezen een schiyven van de leden van den Raad O. Alkemade Sr. en J. Do Groot Jr., waarby aan Burg. en "Weths. wordfe in overweging gegeven de voorgestelde be strating van den H. Geestweg te verlengen aan de Kerkstraat eii alvorens die bestrating te aoen verrichten, een hoofdriool te doen aanleggen van de Kerkstraat tot de Krocht watering en den ingezetenen gelegenheid te geven op nader door den Raad vast te stellen voorwaarden, hunne panden aan dat hoofd riool, door zy takken, te doen aansluiten. De Voorzitter deelt mede dat B. en Ws. nog geene gelegenheid hebben gehad om dit. schryven tot een onderwerp van nauwgezette overweging te maken, doch dat hun de zaak van zoo groot belang voorkomt, dat besloten is punten 1 en 4 van de agenda af te voeren tot een volgende vergadering. Slechts wenschen zy dus nu eene beslissing uit te lokken om trent hunne voorstellen, onder nos. 2 en 3 bedoeld. Met eenparige stemmen worden deze voor stellen aangenomen en in verband daarmede wordt besloten de gelden, zoover de post voor onderhoud van straten en pleinen daartoe onvoldoende mocht zyn, te vinden uit den post voor onvoorziene uitgaven. Op eene vraag van den heer C. Alkemade of de levering der benoodigde klinkers in het openbaai zal worden aanbesteed, geeft de Voorzitter te kennen dat reeds by eenige steenfabrikanten naar pryzen is gtïnformeerd, doch dat men wei bereid is te trachten de levering aan te besteden. De heer C Ammeraai wyst nog op den slechten toestand van sommige wegen te Noordwyk aan Zee en hoopt dat men zal voorkomen dat de ingezetenen a la Albrecht Beiling levend worden begraven. Nu beweert men wel, zegt de heer Ammeraai, dat het verbeteren der wegen niet helpt, omdat ze telkens onderstuiven, doch spreker is van oordeel, dat dit geene reden is om er de hand, niet naar uit te stekenhet geldt toch alleen gewoon onderhoudelders moeten de 6traten en wegen op andere wyze onderhouden worden en te Noordwyk aan Zee door ze van het overtollige zand te ontdoen. De Voorzitter zegt een onderzoek toe en sluit de openbare vergadering, welke daarna overgaat in eene met gesloten deuren. KOLONIËN. BATAVIA, 18-20 April. Gelyk reeds werd medegedeeld, was het 2de deel van dr. Snouck HargroDje's werk „De Atjehers' op een half vel na afgedrukt, toen het bevel uit Nederland kwam tot staking van de verdere uitgave. Gelyktydig deed de minister eene baatelling van 50 exemplaren van het lste deel, waar-^ van, by eene oplaag van 1000 exemplaren, op het oogenblik dat de verkoop werd ver-, boden, nog ongeveer 150 exemplaren over. waren. De verkoop van het eerste deel wordl pJet estaakt. „Onder het opschrift: „Een onbevoegd advo-. caat" verdedigt de heer Snouck Hurgronje zich in de „Java-Bode" tegen eene critiee op zyn werk „De Atjehers" door den heer Van Kesteren ln de Indische Gids". Do bee'-

Leidsch Dagblad | 1894 | | pagina 8