nemen wat van zyne gading was, waarna hij de vluoht nam. De politie doet haar beet den dader in handen te krijgen. Tegen Salem Polak, welke Donder dag voor het kantongerecht te Purmerend terechtstond wegens het onbevoegd uitoefenen der tandheelkunst, werden geëi6cht 2 boeten van 100, subsidiair 30 dagen hechtenis voor elke boete. Er zijn weer menechen aan 't werk getrokken, om 't een of ander te lezen in de eene of andere rangschikking van de namen der nieuwe ministers onder elkaar. Men weet dat dit kunstje in staat stelt, zoowat elk resultaat te verkrijgen, dat men verlangt, mits 't (in dit geval) slechts een woord van acht letters zy. Toch is er ditmaal nog niet één van die letter-zetters in geslaagd, iets bruik baars te leveren, wanneer hy niet door één of meer der heeren eene dubbele rol in het Kabinet liet spelen. In de „Leeuwarder Courant" van Vrijdag 11 Mei komen 2 aankondigingen voor van 65-jarig huwelijksfeest, 6 van 50 jaar, 8 van 45, 7 van 40, 6 van 35, 10 van 30 jaar en niet minder dan 41 van 25 jaar. Een lezer van hot ,Hblad" schrijft: Ik hai als makelaar een getuige noodig en nam daarvoor mijn schoenpoetser. Op de vraag van den notaris naar 's mans beroep, zeide deze te zijn: „Schoenglansisseur." Te A n j u m (Fr.) heeft S. Van der Meulen zijn 99sten verjaardag gevierd. Zjjne moeder werd ruim 100 jaar. Te Manchester is dezer dagen eene 94 jarige vrouw overleden, die op haar zesde jaar was begonnen te worken tegen een loon van 90 cents en den kost; en daar zij b(jna tot haar laatste uur gewerkt heeft, had z(j dus acht en tachtig jaar in het gareel van den arbeid geloopen. Zij loerde rooken op haar 20ste jaar en bleef aan deze onsmakelijke gewoonte tot het einde haars levens getrouw. Z(j had 13 kinderen, 51 klein kinderen, 41 achterkleinkinderen en 1 betover- kleinkind. Electrische locomotief. Eene belangwekkende proefneming omtrent de geschiktheid van electrische beweegkracht voor het vervoer op spoorwegen is Dinsdag op den Franschen Westerspoorweg genomen. Eene electrische locomotief, uitgevonden door den heer Heilmann, bracht een byzonderen trein van vijf wagens van het station St.-La- zaro te Parijs naar het station to Mantes (Seine et Oise); deze afstand van 33 mijlen werd in 55 minuten afgelegd. Op sommige gedeelten der l(jn had de trein eene snelheid van 65 mijlen in het uur. Lord Rosebery heeft eene groote overwinning behaaldj zijn paard, „Ladas,* won den hoofdprijs, f 24,000, by de wedren nen van Newmarket. De premier heeft aangenomen oeno deputatie van den Sociaal-Democratischen Bond te ont vangen in zake de werkloozen. Te Dobrinye, in Bulgarije, zijn twee districts prefecten door eene hun vijandig gezinde bevolking gevangengenomen. Eene sterke afdeeling militairen is afgezonden om de ambtenaren te bevrijdon. Weer een anarchistische aan slag te Parijs. Gisteravond om halftwaalf is eon dynamietaanslag gepleegd in de Avenue Kléber. De bom ontplofte voor den hoofd ingang van perceol 42, een particulier hotel, bewoond door den heer Massing, fluweel fabrikant. De heer Massing was afwezig. De schade is alleen van materiöelen aard en bepaalt zich tot de deur en de ramen, welke verbrijzold zijn. Oogstvooruitzichten in Hon garije. De stand van den oogst te velde was op 10 Mei: Najaarsgraan heeft zich ten gevolge van hot gunstiger weder verbeterd; in 't bijzonder tarwe. Voorjaarsgraan ont wikkelt zich goed, alleen voorjaarsgerst staat gedeeltelijk zwak. Het abnormale weder in de eerste dagen van Mei deed eenige schade aan de planten. De berichten betreffende de aardbeving, waardoor een gedeelte van Vene zuela is geteisterd, blijven tegenstrijdig. De „New-York Herald" deelt mede, dat de steden Merida, Langanillas, Chiquaran en San-Juan geheel z(1n verwoest, terwijl ten minste 10,000 menschen het leven verloren. Het blad vergelijkt deze ramp b(j de ramp van Krakatou en ook volgens de berichten, welke de minister van buitenlandsche zaken te Washington van don Amerikaanschen consul te Caracas heeft ontvangen, werden groote verwoestingen aangericht. Van andere zijde wordt daarentegen ge meld, dat bij deze aardbeving geene menschen- levens verloren gingen. Het is zeker te hopen dat dit laatste bericht zal blijken juist te zijn. Door eene onbekende oorzaak is te Ingen het geheele huis van A. v. E. met veel van den inboedel in asch gelegd. Alles was verzekerd. Gisteren is te Londen het hu we* lijk tusschen mej. Margot Tennant en den minister van binnenland6che zaken Asquith voltrokken. Het paar heeft bijna 450 kost bare geschenken gekregen. De prins van Wales heeft eene broche gezonden met saffieren en diamanten on Gladstone zeven deelen van zijne „Sprokkelingen". Tot de schoonste geschenken behoort eene roos van diamanten, een geschenk van baron en barones Alphonse De Rothschild. De bruid is een dochter van den rijken sir Charles Tennant en eene der eerste schoon heden in de groote wereld. Er wordt wel eens beweerd dat zij den zoon de6 aartsbis- 6chops van Canterbury, Benson, voor de heldin van zijn roman „Dodo" tot model heeft gediend Te Wateringen heeft een zwerver, die aan de politie om een onderkomen had gevraagd, in een aanval van dronkemans waanzin het stroo, waarop hfl geslapen had, in brand gestoken. Het verblijf was met een zwaren rook gevuld en de man bewusteloos. Vreeselyke dood. Een on ge lukkige krankzinnige, verpleegde in het gesticht te Bicêtre (voorstad van Parij6), is eergisteren letterlijk in zijne badkuip levend gekookt door de achteloosheid van een oppasser, wien opgedragen was hem een bad te doen nemen. De krankzinnige was in het bad geplaatst, in bedwang gehouden onder een zeil over de kuip. De oppasser verwijderde zich eenige oogen- blikken, maar vergat de warmwaterkraan toe te draaien. Toen hij terugkeerde, vond hij den ongelukkige in een beklagenswaardigen toe stand Na een kwartier overleed hij. De nalatige oppasser is ter beschikking van de justitie gesteld. Men zeide te Parijs dat Emile Henry heden zou worden terechtgesteld, maar Camot had nog geene uitspraak gedaan. Mevr. Joniaux zal door gerech telijke Belgische geneeskundigen worden onder zocht, om uit te maken of zij al dan niet aan morpbinomanie lijdt. Eene reclame uit de „Lust. BI.": Sinds twee maanden leed mijne vrouw aan heeschheid. Sedert zij uw veelgeprezen middel nam, kan zij in 't geheel niet meer praten Zendt s. v. p. nog twee flesschen. Hoog achtend: Hinterhuber. Kort.Hij: Mejuffrouw!Z\j: Man heer? HijU weet wat ik u zeggen wil Z(j: Jawel. - Hij: Welnu? Z\jNeen In de Ited. Werklnr. x\jn opgenomen DATUM. DAOKN. Voiw. pers. Kinde ren. To tan'. 6 Mei Zondag 46 5 51 7 Maandag. 76 7 88 8 Dinadag 75 9 84 9 Woensdag. 78 20 98 10 Donderdag 84 19 108 11 Vrijdag 78 15 98 12 - Zaterdag 69 9 78 UCMTHTfiBKTE. ResuUalcn der waarnemingen aan de Gasfabriek WEEK van 28 April5 Mei. Datum. Uur Aan UI. °T' Standk. 29 April. 30 1 Mei. 2 9.45 9.— 9.45 9.30 9.45 9.45 9.45 16.2 16 16.8 16.4 16.6 16.4 16.4 Dit boteokent Wanneer men 5 cubio feot 141.6 l»tern per uur van zuil; gae verbraudt in eon Sugg's Londou-Argacd-8tandard burner No. 1, met 24 gaatje#», wordt een liobt verkregen, dat in eterkto gelyk staat mot 16.2 16. enz. Btaudaardkaaraon, waarvan olko kaars 20 grains 7.8 grammen Spermaceti per uur verbrandt. BIJITEIVLAJNJD. Frankrjjk. De heer Ernest Carnot, die zich dezer dagen heeft verloofd met mej. Chiris, de dochter van den rijken senator der Zee-Alpen, is de tweede zoon van den president der Fransche republiek. De oudste zoon van den heer Carnot is luitenant b(j de infanterie en de jongste is nog student. De heer Ernest Carnot is 24 jaren oud en sedert een paar maanden terug van eene reis naar Tonkin en Zuid-Amerika, welke hij als inspecteur der „Compagnie des Messageri08 Maritimes" heeft ondernomen Het huwelijk zal reeds in het begin van Juni worden voltrokken. De uitlevering van den anarchist Meunier aan de Fransche regeering ie door de regee ring te Londen toegestaan. De Paryscke bankier Oberndorffer, wiens proces reeds geruimen tijd aan de orde was, is door de rechtbank veroordeeld tot het uit- keeren van 3,500,000 franken aan de curatoren der Panama-maatschappij, op grond, dat hy dit bedrag op onrechtmatige wijze had ontvan gen. In de „Figaro" betoogt Vidi dat de uit levering van Cornelius Herz nimmer kan en zal worden toegestaan. Het eenige, waarop volgens hem eene rechtshandeling voor de Engelsche rechtbanken had kunnen worden ingeleid, zou de actie zijn geweest van de heeren Imbert en Lemarquis, en deze actie is ten gevolge van de minnelijke schikking teruggenomen, en ten opzichte van de mis drijven, in do steekbrieven genoemd, beweert Vidi verder, dat zij alle volgons de Fransche wet door de verjaring zijn gedekt Duitsoliiaod. Uit Berlfin wordt het bericht bevestigd, dat de Duitsche regeering last heeft gegeven aan den commandant der oorlogsschepen, die zich nog by Rio-de-Janeiro bevinden, om naar de Samoa-eilanden te stoomen, ten einde daar een oogje in het zeil te houden. Weldra zullen derhalve zeven Duitsche schepen zich bij Apia bevinden. De Berlijnsche bladen betwijfelen het echter, of dit eskader sterk genoeg zal zijn om Duitschlands invloed, zoo dit noodig mocht wezen, te handhaven. Voorloopig be staat er echter geen gevaar voor ongeregeld heden, daar de orde op de Samoa-eilanden niet weer is verstoord. De koning van Denemarken is te Wies- baden aangekomen, waar hij zijne gewone kuur zal doen. Dawna zal hjj naar Gmunden gaan, by de koningin. De verloving van den ozarewitoh met prinses Alice van Hessen heeft volgens de „Berl. N. Nachr." eerst plaats kunnen hebben, nadat uit de formule, welke de prinses by haren overgang tot de Grieksche Kerk moet gebruiken, de woorden waren geschrapt, dat haar vroeger Evangelisch geloof ongeloof was. De „Westminster Gazette" vertelt: „Het is niet algemeen bekend, dat prinses Alice de eerste liefde van den gestorven Engelschen erfprins was. Tweemaal heeft de hertog van Clarence haar een huwelyksaanzoek gedaan. De prinses was toentertyd echter vast beslo ten, alleen een huwelijk uit liefde te sluiten, en nu zag zy den hertog wel gaarne als neef, maar gevoelde zich niet zoozeer tot hem ge neigd, om hem hare hand te schenken, zoodat zy hem afwees. De czarewitch is natuuriyk „eene schitterende party". Doch weinigen zullen de prinses hare toekomst benyden, daar de Russische kroonprins zoowel lichameiyk als geesteiyk zwak en in het geheel niet van beminneiyk karakter is. Hy aardt meer naar keizer Paul dan naar keizer Nicolaas. Het is ook bekend, dat het huweiyk van hare zuster,* prinses Elisabeth, met grootvorst Sergius zeer ongelukkig is." Te Darmstadt is een hooggeplaatst geeste- lyke uit St.-Petersburg aangekomen om prinses Alice voor te bereiden tot haren overgang tot de Grieksche kerk. Italië* In de Kamer zyn de algemeene beraad slagingen over de begrooting van oorlog ge ëindigd. De minister van oorlog, generaal Mocenni, betoogde dat de regeering geene verdere be zuinigingen betreffende de legeruitgaven kon toelaten. Reeds had hy er in toegestemd, dat 6,000,000 lire van de begrooting zouden wor den geschrapt, maar verder wilde de minister niet gaan. De loider der conservatieve groep, markies Di Rudini, de voormalige minister president, betoogde dat de invoering van meerdere bozumigingen wenscheiyk was, daar het land de groote uitgaven, welke door het tegenwoordige kabinet voor het leger worden gevraagd, niet kan dragen Evenwel, ondanks het verzet van Di Rudini's aanhangers, wordt toch de aanneming der begrooting verwacht. De beslissende stemming zal zeker nu spoedig volgen. Tot dusver zyn reeds 26 verschillende voorstellen ingediend, om de behandeling der begrooting te besluiten. De heer Di Rudini stelt voor de begrooting niet to behandelen en eenvoudig over te gaan tot de orde van den dag. Natuuriyk zal de heer Crispi zyn standpunt wel handhaven en vermoedeiyk zal hy ook nu wel eene meer derheid voor zyne plannen vinden, doch de eigeniyko beslissing over het lot van zyn kabinet zal eerst vallen, zoodra de flnantiéele plannen van den minister Sonnino aan de orde komen. Vanwege het Vaticaan zyn instruction gegeven aan dc Fransoho bisschoppen, om zich aan de wet op de kerkgebouwen to on derwerpen. Volgens de „Standard" gaat de Paus langzaam in krachten achteruit De Paus heeft besloten zyn politiek testa ment aan de commissie van kardinalen voor te leggon, alvorens het bekend te maken De dader van don aanslag, door middel van eene dynamietbom, op het paleis van prins Odescalchi te Rome is niet lang onbe kend gebleven De minister-president Crispi heeft in de Kamer, op de vraag van een dor leden, verklaard dat hy gevaügen is genomen. In één jaar werden in Italië 360 niet- erkende politieke vereenigingen gesticht. Hier onder zyn niet begrepen de onlangs ontbonden werklioden-vereenigingen of de geheime ver eenigingen. Spauj©, In de Kamer werd de regeering door den heer Canovas del Castilho, leider der conser vatieven, geïnterpelleerd over den oorlog in Marokko met de Kabylen. De conservatieve leider was van oordeel, dat de regeering de Kabylen eerst had moeten tuchtigen alvorens met den sultan te onderhandelen Hy stelde eene motie van afkeuring voor, die echter met 169 tegen 59 stemmen werd verworpen. De republikeinen onthielden zich hierby van stemming. Zweden en IVoor-weg:en. Het voor de robbenvangst gebouwde schip „Raynald Jarl," met de Wellmen-Noordpool- expeditie aan boord, vertrok 1 Moi van Tromsoe naar Spitsbergen. De toestand van het ye is zeer gunstig, waarom verwacht wordt, dat men Spitsbergen zonder moeiiykheden zal be reiken. Het schip keert half Juli naar Noor wegen terug, zoodat men betrekkeiyk spoedig tydingen omtrent deze expeditie kan ver wachten. Oostenrjjk-Hong.-Monarohie* Te Praag ie het proces geëindigd tegen de vier personen, die zich schuldig maak ten aan den dynamiet-aanslag te Rakowitz tegen dr. "Wolff. Twee der daders werden veroordeeld tot twee jaren, de beide andere tot 18 maanden gevangenisstraf met dwang arbeid. Te Ostrau, in Oostenryksch-Silezië, waar dezer dagen eene bloedige botsing tusschen de politie en de werkstakers plaats had, is de orde niet weer verstoord. Trouwens, de plaats is nu door een geheel regiment in fanterie bezet. Blykens uitvoeriger mededee- lingen over dezen stryd stonden slechts negen gendarmen tegenover ongeveer vyftienhonderd werkstakers. Vandaar, dat de gendarmen, toen zy bedreigd werden, zoo spoedig van hunne vuurwapenen gebruik maakten. De gendarmen waren gewapend met Mann- lich er-ge weren, wier schoten eene verschrik- keiyke uitwerking hadden. Ofschoon slechts 23 schoten gelost, werden daardoor 43 per sonen getroffen. Enkele personen werden zelfs doorboord door kogels, die nog anderen, welke er achter stonden, troffen. Door den minister van binnenlandsche zaken is een onderzoek ingesteld, ten einde uit te maken, in hoever de gendarmen inderdaad uit zelfverdediging genoodzaakt werden vuur te geven. Hun toestand tegenover de werkstakers was zeker zeer hacheiyk, maar toch zal de zaak worden onderzocht. De slachtoffers van dezen stryd zyn op het kerkhof te Falkenau ter aarde besteld, zonder dat d&arby iets byzonders voorviel. Ondanks alle voorzorgsmaatregelen, welke de politie te Pesth gisteren had genomen, was het toch zeer rumoerig in de Hongaarsche hoofdstad. Voor het gebouw, waar de Eerste Kamer hare zittingen houdt, was weer eene talryke menigte byeen, toen de stemming over de kerkeiyke wetten moest plaat6 hebben. De anti-liberale Magnaten werden weer begroet met allerlei teekenen van afkeuring en het zelfde geschiedde ook des avonds, toen de adel terugkeerde van de wedrennen, die buiten de stad werden gehouden. De studen ten speelden by deze betoogingen de hoofd rol. In eenige straten was de politie zelfs genoodzaakt gebruik te maken van de sabel, om de orde te herstellen. „Weg met de anti liberalen", was de kreet, welke by alle mani festaties werd aangeheven. Daartegen werd 's avonds den leden der regeeringsparty in hunne club eene opgewonden ovatie gebracht. Uit deze betoogingen biykt wel, dat de meerderheid der bevolking inderdaad de aan neming der kerkeiyke wetten verlangt Ten minste te Pesth blyft de grootste opgewon denheid heer8chen Daar het gerucht wordt verspreid, dat de Oostenryksche regeering in het geheim de anti-liberalen by hun verzet tegen de voorstellen van den heer Weckerló steunt, begint zich ook reeds eene zekere vyandigheid te vertoonen jegens de „zwart- gelen", de hoogwaardigheids-bekloeders, die de Oostenryksche uniform dragen. Ook in de provinciesteden worden reeds betoogingen ten gunste van de aanneming dor kerkeiyke wetten voorbereid. Wanneer derhalve de Mag naten-Kamer by haar verzet blyft volharden, is eene algemeene beweging in het geheele land te verwachten. Betreffende de plannen van het ministerie jS nog niets met zekerheid bekend. Vermoe- deiyk zal de heer Weckerló eerst wachten, totdat het Huis van Afgevaardigden weer eene beslissing over het ODtwerp heeft ge nomen. De minister zonder portefeuille, graaf Ludwig Tisza, is naar Weenen vertrokken, ten einde keizer Frans Jozef op de hoogte te stellen van den toestand. De correspondent van de „Frankfurter Zeitung" te Pesth be weert te weten, dat de heer WeckerJé zich togen deze reis heeft verzet en wel op grond, dat het ministerie geen besluit wil nemen, voordat eerst de Tweede Karqer in de vol gende week weer is byeengekomen. Niettemin is graaf Tisza naar Weenen vertrokken. Men beweert dat de heer Weckerló tot keizer Frans Jozef het verzoek zal richten om een aantal nieuwe leden van de Magnaten- kamer te benoemen, ten einde op deze wyze eene voor de regeering gunstige meerderheid te vormen, maar dit bericht verdient nog nadere bevestiging. Voorloopig neemt de re geering eene afwachtende houding aan Het ministerie blyft by zyn voornemen om de invoering van het burgeriyk huweiyk door te zetten, maar tot dusver is nog geen besluit genomen betreffende de middelen, welke tot be reiking van dit doel zullen wordeD aangewend. België. De koning der Belgen zal a. s. Dinsdag opnieuw een bezoek brengen aan de wereld tentoonstelling van Antwerpenwaarschyniyk zal de koning vergezeld worden door de ko ningin. Het bezoek geldt in 't byzonder de internationale tentoonstelling van tuinbouw, die zeer merkwaardig moet zyn. Het is nog niet bekend of de koning dan tevens de Congo-afdeeling zal openende Congoloezen zyn wel reeds aangekomen, maar de afdeeling is nog niet in orde. Het plan moet zyn, deze afdeeling te geiyk met de machine galery te openen. Aan het Zuiderstation staat nog een groot aantal waggons met goederen voor de ten toonstellingdaarvan bevatten honderdzestig waggons inzendingen voor de machine galery. Men heeft de opmerking gemaakt, dat het 20 tot 30 fr. zal kosten, eer men op de wereld tentoonstelling alles gezien heeft. De „Gazette van Gent" beantwoordt de vraag, of dat waar is, aldus: Ja en neen. Neen, als men de eigeniyke tentoonstelling bedoelt, de groote zalen, de machinegalory, de uitgestrekte inrich tingen, enz. enz., waar behalve in het Oud- Antwerpen, niet te betalen is. Wil men nu even wel hetzy binnen de tentoonstelling het Weener Theater, de wassen beelden, enz., of buiten de omheining Pawnées Bill, de menagerie Rostock en dergelyke gaan bezoeken, dan kan men zooveel geld verteeren als men maar wil evenzoo als men in de tentoonstelling een glas bock kan drinken van 15 of een glas pale ale van 60 centimen. De eigeniyke ten toonstelling dus kost met uitzondering noch- thans der tentoonstelling van schoone kunsten 1.10 fr., Oud Antwerpen inbegrepen. Rusland. Voor de St-Petersburgsche Hygiënische Vereeniging las dr. Laschinski een rapport over den toestand der gevangenis te Fiumen tusschen 1888 en 1892. Deze gevangenis, die voor 290 personen is ingericht, bevatte in Aug. 1892 963 en in Mei zelfs 2430 per sonen, bannelingen naar Siberië, die wegens gebrek aan kleeding daar geruimen tyd moesten biyven. Dan heerscht er in de over bevolkte gevangenis dikwyls gebrek aan voedsel en water en komen er herhaaldelyk epidemieën voor. De Russische student, die in een du.l den referendaris Böttcher te Koningsborgvi doodschoot, is veroordeeld tot 2jaar ge vangenisstraf. Dezer dagen zullen de zittingen van den Bijraad voor den landbouw, ingesteld aan hot ministerie van landbouw in Rusland, beginnen. Deze zullen tot half Juni duren en tegen het midden van November hervat worden. Brazilië. Nog steeds is het geschil niet bijgelegd, dat gerezen is tusschen de regeeringen van Brazilië en Portugal naar aanleiding van de bescherming, welke de commandant der Por- tugeesche schepen in de baai van Rio-de- Janeiro aan admiraal Da Gama en zyne officieren heeft verleend. President Peixoto blyft by zyn voornemen om van de Portugeesche regeering satisfactie te verlangen. Trouwens, reeds in de redo, waarmede de president het Congres opende, werd gezegd dat Brazilië met alle andere staten op vriendschappelyken voet verkeerde, behalve met Portugal. Naar alle waarschyn- lykheid zal dit geschil wel geene ernstige gevolgen hebben, maar toch kan men de rust in Brazilië niet als volkomen hersteld beschouwen, zoolang ook deze quaestie, het staartje van den opstand der admiraals De Mello en Da Gama, niet is uitgemaakt. Do opstand in de provincie Rio Grande schijnt geene reden meer te geven tot onge rustheid. Voorloopig ten minste ru&Un de wapenen, in afwachting van den uitslag der onderhandelingen, welke tusschen don nieu wen president der republiek De Mor es en den leider der opstandelingen, SiU«i Mamas, zyn aangeknoopt. De Braziliaanseh u-ge ring kan nu in de eerste plaats iiare aan ^cht wyden aan het vinden der middelen, waar door zy het aanzienlyk tekort op do begroo ting kan dekken, dat door den opstand der beide admiraals is veroorzaakt. Op welke wyze president Peixoto dit doel zal pogen te be reiken, is nog niet bekend. Dat de verhouding tusschen Portugal en Brazilië niet vriendschappelyk is, werd door president Peixoto in zyne boodschap aan het Congres geconstateerd en ter verklaring voegde hij er by, dat het een gevolg was van de schending van het recht van asyl door den kapitein eener Portugeesche korvet. Brazilië zou niet rusten, voordat het voldoening had ontvangen. De ger.oemd6 kapitein had do voornaamste Brazilia&nsche insurgenten uit de haven van Rio aan boord genomen en in veiligheid ge bracht, hetgeen zeker ook ieder ander scheeps bevelhebber zou hebben gedaan, indien do insurgenten zyne hulp hadden ingeroepen. Wel waren zy niet als oorlogsvoorenden erkend, maar zy konden toch ook niet als go won o misdadigers worden behandeld en alleen ia dit geval ware hunne uitlevering aan do Braziliuansche regeering gerechtvaardigd ge weest. Vereenigde Staten. De tydingen uit Nieuw-York betreffende het lot der tarief-wet in den Senaat bly ven gunstig. Ondanks het verzet van de republikeinen en een klein gedeelte der democraten, blyft de algemeene meening, dat na het tot stand komen van het vergelyk tusschen de democraten, zeker eene meerderheid voor het ontwerp zal worden gevonden. De correspondent van de „Time6" te Phi- ladelpbia deelt mede, dat zelfs de senator Mills, een van de heftigste tegenstanders van het ontwerp, van meening is, dat de afschaf fing der Mc. Kinloy-wet nu als verzekerd kan worden beschouwd. Uit Nieuw-York wordt nog steods melding' gemaakt van pogingen, welko door «t- werk loozen worden beproefd om zich vat. ueinen meester te maken. Te Yakima in staat Washington kwam het weer tot ernstig gevecht tusschen de tramps en politiOp waarby de agenten de overhand behielden. De verschillende afdeelingen van Coxey's leger bly ven by haar voornemen om den tocht naar Washington voort te zetten, doch het wordt meer en meer waarschynlijk dat dit doel in geen geval zal bereikt worden. Waar al de werkloozen, die aan den tocht wilden deelnemen, dan zullen bly ven, is eene vraag, welke later aan de orde komt. Telegra m m o n. WEENEN, 11 Mei. Het Oostenryksche Huis van Afgevaardigden heeft, behoudens enkele wyzigingen, het wetsontwerp van den minister van financiën Yon Plener, betreffende de munt hervorming In Oostenryk aangenomen. LONDEN, 11 Mei. De Missouri-Pacific-spoor* wegmaatschappy herstelde het verkeer op hare lijnen, nadat dc door do „werkloozen" gestolen trein door de politie heroverd was. BUENOS AYR ES, 11 Mei. De gezantschap^ pen van Argentinië zullen, volgens besluit der regeering, worden opgeheven, behalve die te Parys en te Londen. LONDEN, 12 Mei. Het gouvernement van Entrerios, heeft aan zyne schuldeischers eene vermindering hunner aanspraken voorgesteld, daar de inkomsten van den Staat niet toela ten aan de verplichtingen te voldoen. Voor-, gesteld wordt alle buitenlandsche leeningen te converteeren in eene 2-pct6.-schuld met vermeerdering elk jaar met ys tot 4f/a pet. Aan de „Times" wordt uit Buenos-Ayrea

Leidsch Dagblad | 1894 | | pagina 12