Burgerlijke Stand. En dan hoort men tegenwoordig de dames ook vaak klagen over de kleeding der boden. Geene Hollandsche meid wil langer de kornet, geene Friesche meer het oorijzer dragen. Men kan meesteres en ondergeschikte bijna niet meer van elkander onderscheiden. Het ontvangen loon wordt gebruikt voor opschik en uitgaan. Iets op zijde te leggen voor den tijd, waarin eene eigen huishouding zal begonnen worden, of voor kwade dagen, dlo kunnen komen, daaraan wordt niet gedacht. Op een eenvoudig werkman, die hart en handen op de rechte plaats heeft en zich kleedt naar zijn stand, wordt met minachting neergezien. Hy behoeft het niet te wagen, zijne oogen op menig dienstmeisje van den tegenwoordigen tijd te richten of haar om't jawoord te vragen. Een half heertje is beter; want er kan tegen- ovor vriendinnen mee gepronkt worden. Maar wat men van zulke huwelijken kan en mag verwachten Ach, niet veel goeds l Maar waaraan is het nu toe te schrijven, dat vele dienstboden mindeF goed en trouw ztJn dan vroeger? Wij gelooven eenvoudig, dat het vooral ook daarvan komt, dat de verhouding, waarin de vrouw des huizes tot hare ondergeschik ten staat, in de meeste gevallen tegenwoordig zooveel te wenschen overlaat. Yole huisvrouwen beschouwen de dienstbo den als een noodzakelijk kwaad: men kan er niet buiten. En zulke vrouwen geven zich dan niet de minste moeite, om met het wel en wee harer huisgenooten bekend te worden. Zy staan ook niet met raad en daad hare dienst baren bi). Zfy trachten niet haar te steunen, wanneer dat noodig is. Laat de huisvrouw door eene eenvoudige kleeding een goed voorbeeld geven en afkeerig zijn van dwazen opschik; want het spreek woord: „Leeringen wekken, maar voorbeelden trekken", is wel oud, maar Diet verouderd. Wy gelooven zeker, dat de dienstboden goede voor beelden langzamerhand wel zullen navolgen. Wanneer vele huisvrouwen ook wat minder over hare boden babbelden, en wat minder alle mogelijke gebreken van hare ondergeschikten haarfijn wilden bespreken, om steeds met eene scherpe verooxdeeling te eindigenals ze wat meer in keuken of dienstboden-vertrek lieten gevoelen, dat zü de boden ook als loden van het gozin wilden beschouwen, wier welzijn haar ter harte gaat: ja, wij gelooven alweer zekor, dat de maatschappij in het algemeen en hot huisgezin in het bijzonder er goede vruch ten van zouden plukken. BUITENLAND. Franhrijli. Te Castres en in de omringende dorpen, waar do werkstaking der wevers nog voort duurt, heeft do prefect een biljet laten aan slaan, waarin gezegd wordt, dat het bestuur reeds van don beginne getoond heeft, dat het zijn innige wensch is, dat het tusschen do patroons en de werklieden tot eene schikking "fcomt. Desondanks hebben de werkstakers hunne strafbare handelingen voortgezet, de vrijheid op den openbaren weg belemmerd on diegenen belet te arbeiden, die werken wilden. Verder worden de maires uitgenoodigd hunne medeburgers aan te manen de wot te eerbie digen en den prefect de ijverigste medewer king te verleenen, om in staat gestold te worden een einde te maken aan de werksta king en de vrijheid van arbeid te handhaven. De politie meent bewijzen gevonden te hebben, dat de dezer dagen gevatte anarchist Matha de dader is van den aanslag in het café Foyot-. In elk geval acht men hot zeker, dat Matha daarbij behulpzaam is geweest. Do anarchist H9nry blijft weigeren in cassatie te komon tegen hot doodvonnis, dat de jury heeft uitgesproken. Do Kamer beraadslaagde gisteren ever het voorstel tot herziening der gemeentewet* door don socialist Chauvière ingediend naar aanleiding van het onlangs voorgevallen inci dent over het huisvesten van den prefect der Seine in het' stadhuis to Parijs. Eene motie om zonder meer over to gaan tot do orde van den dag, waarmede de regeering zich vereenigd had, werd met 394 tegen 98 stommen aangonomen. Mevrouw Juliette' Adam, die het initiatief had genomen voor het geschenk aan de Russische vrouwen, als souvenir aan do feesten van Toulon, heoft namens de Russische vrou won eon prachtigen inktkoker ontvangen. Het geschenk ging vergezeld van eorio zilveren plaat, aangeboden door do vrouwen van do offi cieren van het regiment infanterie te Perm; op deze plaat is de opdracht gegraveerd en daaronder volgen do namen dor 28 geefsters. Voorts hebben nog tweo andefo dames-Comités eene betuiging van sympatbio gezonden. Duitsohlaud. Volgens medodeeling in do Kamer van Koophandel te Leipzig zullen de missen aldaar voortaan gehouden wordende Nieuwjaarsmis van 316 Januari; de Paaschmis drie weken, beginnende 8 dagen na Paschenen de Michaëlismis gedurende 22 dagen na den laatsten Zondag van Augustus. Dit laatste zal reeds dit jaar worden toegepast. Bolste. Sedert den I3den April zijn tusschen Franscho en Belgische gemachtigden onder handelingen gevoerd over de gfonzen van den Congo staat. Die onderhandelingen zijn, gelijk men weet, mislukt en verleden week zfin de Franscho gedelegeerden naar Parijs terug gekeerd. Sedert de Congo-staat vasten voet heeft gevat aan den Nyl, is de grensstryd met Frankrijk verergerd. De Fransche regeering protes teerde te Brussel tegen bezetting van gebied in Soedan zonder Frankrfiks toestemming en verlangde den afstand van eene groote land streek aan de OebaDgi Oeëllo en de Mboma. Daar deze streok de verbinding met den Nyl vormt, weigerde de Congo-staat dien eisch toe te staan en sloeg, op grond van het tractaat van Berlijn voor, de quaestie aan een scheids gerecht te onderwerpen. Hiermede kon Frank rijk evenwel zich niet vereenigen. Daarna werden den 13den April onderhan delingen te Brussel aangeknoopt. De Fransche gemachtigden werden met bijzondere onder scheiding ontvangen, maar beide staten hand haafden hun standpunt, zoodat eene overeen stemming onmogelijk was. Den 21sten werden de onderhandelingen afgebroken en de Fran- schen wilden nog donzolfden dag Brussel verlaten, maar koning Leopold zond bun eene uitnoodiging om by hem te eten en ontving hen later in particuliere audiëntie, om zelf hun do besluiten der Congo regeering mede te deelen. De koning verklaarde dat de Congo-staat onmogeiyk aan Frankrijke verlangen kon vol doen en dus een scheidsgerecht noodig was geworden. Waarscbijniyk zal tot verkrfiging daarvan de Congo staat zich wenden tot de mogendheden, die het tractaat van Berlijn hebben geteekend. Er bestaat omtrent den Congo-staat nog een ander geschil tusschen België en Frankryk. In een in 1885 door den Congo-staat met Frankryk gesloten overeenkomst was bepaald, dat, wanneer koning Leopold zyne Afrikaan- sche bezittingen zou willen overdoen, Frankryk boven andere staten den voorrang zou heb ben. Nu wil de koning den Congo-staat niet overdoen, maar zonder eenige vergoeding aan België nalaten. Do Belgische Kamers hebben dan ook ver loden jaar by de herziening der grondwet een artikel aangenomen om de aanneming van dat legaat mogeiyk te maken. Doch, zooals nu blykt, hoeft Frankryk dade- ïyk daartegen geprotesteerd, zonder dat het ministerio-Beernaert daarvan aan de Kamers heeft kennis gegeven. To Wotteren is eene werkstaking der wevers begonnen. In de fabriek van Beef- naerts, welke circa 1000 arbeiders gobruikt, ban een volwassen wever 3 a 4 stukken per weok afmaken. Daarvoor ontvangt by 3 fr. per stuk, dus 9 tot 12 fr. in de week, onge rekend de boeten en andere afhoudingen, welke zyn weekloon soms nog met 1 of 2 fr. en meer komen verminderen. De werk lieden vroegen verhooging van 1 centiem per meter, maar do patroon antwoordde dat zy voortaan 50 centiemen per stuk zouden verminderd worden. De houding do? werksta kers is zeer kalm; zy wokken algemeen medolUden. - Do wereldtentoonstelling van Antwerperï wordt 5 Mei geopend door koning Leopold. Do koning zal vorgezold zyn van de ministers Do Burlet, De Bruyn, De Mérode, De Smet de Naeyer on Begerem. Italië. Don 15den Mei zal in de Kamer het finan- tioele plan van den minister Sonnino in behan deling komen. Het gehéèle Kabinet heoft zich mét den minister van financiën solidair ver klaard en laat in zyne bladen zyne houding verdedigen. Hierby wordt vooropgesteld, dat Itallië's militaire kracht eeno internationale noodwendigheid is; hare verzwakking zoude de aanslagen zynor natuuriyko binnon- en bultenlandscho vyanden vermeerderen en den ondergang van zyne politiéko en economische onafhankelijkheid veroorzaken. Daarom zou het programma van Sonnino slechts dan kun nen worden gowyzigd, wanneer het mogeiyk waró, een gedeelte der ingediende belasting voorstellen te vorvangen door bezuiniging, welke niet de weerbaarheid des lands ver minderde. De Staat, zoo laat de regeerhig verder betoogen, heeft het recht, evenals van de belastingplichtigen ook van de "schuld- eischers eon offer te vergen; iedere staat is getechtigd, eeno belasting te heffen van eene opbrengst, welk» op zyn oigen gebied ont staat, voor zoover dit niet door eene wet uitdrukboiyk wórdt verboden. Het kleino offer der korting op de betaling van den coupon stfekt om de financiën en de welvaart des lands to vormoerderen erl in de toekomst zou den ook de schuldeischerö daarvan Voordeel trekken. Do tegen woordigo economische toestand des lartds wordt volgens de regeeringsotgönen veel te somber voorgesteld. Het is niet waar, dat do landbouwcrisis in Italië erger is dan elders en dat do druk der belastingen de ver mindering dor productie ten gevolge heeft, Belialve van gerst, ryst, hennep en kastanjes, neemt de productio lo9zelfs van tarwe, welke het zwaarst' is belast, en de Italiaansche wyn gaat eene groote toekomst te gemoet. Als de voorrtaafnste oorzaak dor crisis worden dolle speculation en de aanbouw van spoorwegen genoemd. Uit het bovenstaande is op te maken, met welke argumenten hot Kabinet zyne voorstellen In de Kamer zal verdedigen. Sprtnjo, Zeven en vfiftig maandeu, zegt de corres pondent der „Köln. Ztg.", heeft de onderwyzer der volksschool te Vinuela, Rafaël Garcia, z\jno bezoldiging niet ontvangen. Hy is du met zyne vyf kinderen naar Malaga gegaan om er zyne opneming in het a6yl te ver zoeken, of anders op straat te bedelen. De -Cor respondentia de EsDana" schriift. dat te Madrid niet minder dan 10,000 school plichtige kinderen van alle onderwys zyn ver stoken, daar het stedeiyk bestuur noch de vereischte ruimte in de scholen heeft om hen te plaatsen, noch de middelen om nieuwe onderwyzers te benoemen. De „Correspon- dencia" noemt het een troosteloozen toestand en vreest voor de gevolgen. - Naar gemeld wordt, heeft hetr Openbaar Ministerie by den krygsraad te Barcelona gisteren de doodstraf getischt tegen 10 anar chisten, die terechtstonden wegens medeplich tigheid aan den in September jl. tegen maar schalk Martinez Campos gepleegden aanslag. GrfOOt-Bl'ittlöllïë. In het Lagerhuis was gisteren aan de orde de tweede lezing van het wetsontwerp tot' hervorming der kieswet en der kiezersiysten. De conservatieve afgevaardigde sir Edward Clarke stelde een amendement tot verwerping der bill voor, omdat het ontwerp geen middel aan de hand geeft om de bestaande groote ongelijkheid in de verdeeling der kiesbevoegd heid op te heffen. Servië»' Koning Alexander vau Servië heeft eénö ukase uitgevaardigd, waarby alle vorige be sluiten der Schuptschirtn, betreffende koning Milan en koningin Nathalie genomen, voor nietig" worden verklaard. Het verbod voor den vader en de moeder des konirrgs, om naar Servië terug' te koeren, is derhalve op geheven. Koning Milan zal dus wel te Bel grado blyven en vermoedelyk zal ook koningin Nathalie weldïa daar terugkeeren. Volgens den "Weotier correspondent der „Döily Chronicle" heeft do Oostenryksche regeering kennis genomen van dit besluit des konings en is zy niet van plan daartegen te protesteeren. Trouwens het was reeds bekend, dat de uitvaardiging van eene d'er- geiyke ukase öp til was. Voorloopig blyft zoowel de Oostenryksche als de Russische regoerfng volharden by hare neutrale hou ding, in afwachting ran hetgeen verder na den terugkeer van den ex koning Mfian in Servië zal gebeuren. Vcreeuigde Sta tea. In de Vereenigde Staten werd verwacht dat gisteren de voorhoode van den „kruis tocht van het proletariaat" Washington zou bereiken. De politie, die haar goed inhetoog heöft gehouden, zegt dat zy ongeveer 350 man sterk is, waarby geon dozyn is, dat wil werken. De overigen zyn vagebonden in lompen, onbeschryflyk vuil. Zelfs de protectionisten beginnen in te zien, dat het eene dwaasheid is nog langer te willen volhouden, dat die landloopers werklieden zyn, die werk zoeken. Coxey's- voorhoede had een kampement be trokken in Brightwoodpaik on zou gisteren- 1 Mei Washington intrekken. Het doel was oerte betooging te houden voor het Kapitool, waar de senatoren nog bezig zyn met de be handeling der tarief-hervorming, maar door de regeering waren strenge bevelen gegeven om daar geen samenscholingen of manifestaties toel te laten. Behalve do politieagenten en de soldaten, stonden ook de brandspuiten gereed om de trdmps, zoo zy zich aan buitensporigheden schuldig mochten maken-, op behoorlyke wyze te ontvangen. Coxey heeft do regeering ver zekerd dat zyne manschappen zich ordelyk zullen gedragen, maar desondanks werd het todh niet overbodig geacht de vereischto voor zorgsmaatregelen te nemen. Ernstige onge regeldheden worden daarom niet verwacht, In de moeste staten zyn de andere afdee- lingen van het leger der werkloozen gebleven wdar zy zich bevonden, in afwachting van de ontvangst, welke Coxey in de hoofdstad zal te beurt vallen. Vermoedelyk zullen de meeste afdeelingen den tocht niet voortzetten, zoodat de geheele onderneming wel op niets zal uit'loopen. De vooruitzichten voor de aanneming der tariefwet door den Noord-Amerikaanscben Senaat blyven gunstig. De leiders der demo craten verklaren er voor in te staan, dat het wetsóntwerp den lsten Juni wet zal warden. SRoorwefif-ongeliik. Gisteravond omstreeks halftien is op het spborwegtetrein te Barendrecht een zeer erhstig ongeluk gebeurd. Da Parysche sneltrein, 's middags te kwart vóór éénen uit Parjjs vertrokken, kwam op gehoemd terrein in botsing met een goederen trein, uit potroleumtanks samengesteld en die bezig was te rangeeren. Onmiddeliyk na de botsing stonden beide treinen, die op elkander liepen, in brand. Aan blusschen viel niet te denken. Van den Paryschen trein zyn allo waggons op 3 na geheel verbrand, en ook de petroleumtrein uit Rotterdam, die in een oogwenk vuur vatte, i6 geheel door het viliir vernield. Er hoorschto op het terrein van do ramp de grootste verwarring. Zoo spoedig mogelyk hóeft men uit Rotterdam een hulptroin afge zonden. Het Centraal station bleef natuurlyk verlicht en gedeeltelijk open. De passagiers, naar Rotterdam bestemd, zyn eerst te 1 uur in den nacht aldaar aangekomen. De trein, die anders oin 11 u. 47 te Amster dam moet aankomen, kwam aldaar om 2 u. 50 aan. De vuurgloed, door de brandende massa petroleum veroorzaakt, was in Rotterdam zichtbaar. Op het vermoeden, dat er in de nabyheid een geweldige brand was uitgebro ken, zyn verscheidene spuiten uitgerukt, die echter, toon het bleek dat do brand op verren afstand van de gemeente was, weder terugkeerden. De machinist Pigge en de stoker Albrechts zyn gewond in het ziekenhuis te Rotterdam binnengedragen. Ook in Schiedam kon men den rooden gloed van den brand waarnemen. Van de gewonden kwam de heer C. Stuke te Amsterdam aan, die' licht gewond was aan het hoofd, doordien hy in botsing kwam met den tegenover hem zittenden passagier. Geen der conducteurs werd gewond. Een der reizigers gaf het volgende verhaal „Ik zou om 8 uren uit Parys zyn vertrokken, maar eenige vrienden haalden my over om den trein van 12 u. 40 te nemen. Dat was zoo'n mooie trein, zeiden zy. Met ons zevenen zaten wjj in den derden waggon achter de locomotief. Halfweg Zwyndrecht en Baren drecht gekomen, voelden wy eensklaps een lichten schok, waardoor ik op den schoot van myn overbuurman terechtkwam. Op hetzelfde oogenblik zagen wy op zyde van den trein de vlammen. Ik- wierp het portier open en wy sprongen er hals over kop uit. Gelukkig was niemand onzer gedeerd. Uit den waggon lste kl. voor ons zagen wy een heer springen, wiens gezicht verbrand en wiens haar ver zengd was. De petroleum had zich in een oog wenk over de sloot ter zyde van den weg verspreid, zoodat onmiddeliyk de trein ove. de volle lengte' in vlammen stond. Byzonder kloek was de houding van den machinist Plgge te noemenzyn kleeren hadden Vuür gevat en met veel tegenwoordig!: öid van geest sprong' hy te water, snelde daarna weer naar de locomotief om den ketel vol te doön loopen en het verbranden der machine te voorkomen. Met eenige tochtgenooten, waaronder 2 Engelsche dames, liepen wy naar Barendrecht, allén natuurlyk zeer ontsteld. Ik was als met lamheid geslagen, zoodat ik myn handkoffertje nauwoiyks dragen kon. Langs den geheelen weg konden wy de vlammen zien. Van Baren drecht werden wy met een goederentrein naar Rotterdam vervoerd. Tien minuten na het ongeluk was reeds een dokter uit Zwyndrecht by de hand. Kort daairna ook een geneesheer uit Barendrecht." Het sein stond veilig; er is dubbel spoor. De goederentrein, rangeerende, stond dwars ovör de hoofdiyn op een wissel: De post is behouden. Alleen, de stoker en de machinist zyn ernstig gewond, de anderen licht (ongeveer 6 reizigers.) De machinist en stoker van den goederentrein zyn niet gewond. De houding van het personeel valt zeer te roemen. Ook de boeren uit den omtrek hiel pen mede. Onder de reizigers in den trein was ook Rotnbaux, uit Amsterdam. Het treinpersoneel bestond, behalve stoker en machinist, uit den hoofdconducteur Swart en de conducteurs Diesse en Bruyn. De trein bestond uit 11 wagens. Spoedih na het ongeluk waren op hot ter rein aanwezig de inspecteur Lockhorst, de adjünc-t-inspecteur Sarlemyn en de opzichter machinist Kramer, onder wier leiding de werkzaamheid tot het blusschen enz. werden verricht. Universiteit van Amsterdam. PRIJSVRAGEN, uitgeschreven op 1 Mei 1894 en door studeerenden aan etne Neder- lütldsche instelling van universitair onder wys te beantwoorden vóór 1 Mei 1805. Faculteit der Godgeleerdheid. De Faculteit vraagt: Ileeft Von Hartmann de moraal van het Nieuwe Verbond juist op gevat en beoordeeld? Faculteit dar Wis- en Natuurkunde. De Faculteit verlangt een onderzoek naar de getransformeerde krommen, die uit eene algebraïsche krötnme van den graad ontstaan door zoodanige transformaties waarby, ten opzichte van een gegeven poolcoördinaten stelsel, de poolhoek onveranderd blijft, terwyi tussclien de voerstralen r, en r2 van overeen komstige punten eene algebraïsche betrekking gelde, die ten opzichte van r, van den graad p, en ten opzichte van r, van den graad p% moge zijn. Dit onderzoek strekke zich, behalve over het algemeeno geval, ook uit over byzondere geval len van do te transformeeren kromme on van do transformatie-betrekking; wat deze laatste be treft, in het byzonder over gevallen begrepen in de forlnulo r, x r, i C, Faculteit der Letteren en Wijsbegeerte. De Faculteit vraagt een onderzoek naar hetgeen uit Middeleeuwsche bronnen blykt omtrent de deelneming van Noord-Nederlanders aan dö kruistochten. De vragen moeten worden beantwoord in de taal, waarin zy zyn gesteld. De antwoorden, met eene andere hand dan die des vervaardigers geschreven, moeten vóór of op 1 Mei 1S95 worden toegezonden aan den Secretaris van den Senaat der "Universi teit van Amsterdam. Zy moeten geteekend zyn met eon kenspreuk, en vergezeld gaan van een gezegeld briefje, dat dezelfde ken spreuk tot opschrift heeft, en den naam, het studievak m het adres des schryvers bevat. Op den derden Dinsdag van de maand Sdptember 1S95 wordt het oordeel der Facul teiten over de ingekomen verhandelingen in het openbaar medegedeeld en aan de schryvers der meestvoldoende antwoorden, die door de Faculteiten de eer eer bekroning zyn waardig gekeurd, do gouden eerepenning uitgereikt De Senaat der Universiteit van Amsterdam D. J. KORTEWEG, Rector Magnificus. P. W.' A. CORT VAN DER LINDEN, Secretaris. Gemengd Nieuws. Het gerechtshof te Arnhem ver- oordeelde gisteren G. W. Van Putten, schilders knecht te Nunspeet, ter zake van poging tot moord op den veldwachter Pley, tot eene ge vangenisstraf van tien jaren. Te Zwolle was hy veroordeeld tot 5 jaren, wegens poging tot zware mishandeling. De eigenares van het landgoed „Mariëndaal", naby Arnhem, waar voortaan geene vry© wandeling meer zal toegestaan worden, stelt persoonlijke wandelkaarten be schikbaar voor ingezetenen van Arnhem en Oosterbeek, die daarvan gebruik kunnen maken met hunne huisgenooten of logés. Zaak-Buddenborg. Naar de „Haarl. Courant" verneemt, heeft het gerechts hof te Amsterdam het vonnis der Haarlemsche rechtbank van 20 Februari bevestigd, waarby het verzoek van den officier van justitie om beklaagde op vraagpunten te mogen verhoo- ren, wercf toegestaan. Deze zaak kan dus nu vermoedelyk weder in deze maand voor de rechtbank te Haarlem dienen. Een leuk heer. De gegyzelde timmerman W. v. d. E., uit Deurne, die in den nacht van Zondag op Maandag uit d; gevangenis te Roermond ontvlucht fs, heeft een briefje aan den directeur achtergelaten, waarin hy dezen bedankte voor de goede zorgen en verder meldt, dat, zoo het hem in de vryheid niet mocht bevallen, hy terugkomt. Het lid van den gemeenteraad te Venloo M., kassier by den Agent van de Ned. Bank aldaar, die indertyd door de gemeentepolitie door de straten naar de gevangenis werd gesleurd, als zynde volgens haar de man gevaariyk voor het publiek (krankzinnig), is thans, na een 14 dagen in een gesticht te 's Hertogenbosch in observatie te zyn geweest, te Venloo teruggekeerd. Als verdacht van medeplichtig heid aan den moord op den lsten April te Hepponeert, België, gepreegd op den 14 jarigen P., is nu ook aangehouden de dienstbode van de familie P. Naar men zegt, moet de schaapherder J. E., uit Venraay, thans gedetineerd te Roermond, als verdacht van dien moord haar als mede plichtige hebben aangewezen. Te Jarding"a, onder Oosterwolde, beeft een groote heidebrand gewoed. De boeren woningen te Jardinga liepen gevaar door het vuur te worden aangetast. Met groote moeite en inspanning' is men er in geslaagd den brand, welke reeds tot het bosch was genaderd, te blusschen. Ruim 4 H.A. heideveld zyn afge brand. In den nacrhtr van Vrtfdag op Zaterdag is eene poging gedaan den sneltrein van Pisa naar Genua te plunderen. Eon man drong een goederenwagen binnen, die 15,0001. in geld bevatte, viel op" den sluimerenden beambte aan en bracht dezen met' een mes 16 zware wonden toe. Toch vond dG gekwetste nog de kracht uit den wagen te komen en om hulp te roepon, waarop do roover de vlucht' nam met achterlating var zyn buit. YaHrehc bankbiljetten. In de zaak-Krausse zullen als getuigen charge niet minder dan acfit en negentig personen worden gehoord. De twee voornaamste getuigen, deskundigen, zyn do heer De Hoop Scheffer, secretaris der Nederlandsche Bank, en de heeren Joh. Enschedé Zonen, te Haarlem. Met vry groote zekerheid kan worden mede gedeeld, dat de behandeling ter oponbaro terechtzitting eerst in het laatst dezer of het begin der volgende maand een aanvang za! nemen. ALKEMA.DK, Oïoi'I eden. Heiltj$ Van Stavoren, 80 j. icLtgtuoote Yun Sitt S.kn-an. Ondertrouwd: Jo'iannee Van der Wereld jm. 25 j. en Engeltje Do Jong jd. 21 j., beidon van Alkemado. Petrus Van ltaiten jm. 23 j. en Engolina Aan der Meer jd. 21 j„ beidep vau Alkemade. Cofo<li9 Van der Meer, wedr. van CbT:etiD« Van Bijjoü, 45 j., en Helena Cozrjo, wed. van Johanu68 Ilooguuboom, 35 j. Johaonos Bakker ja,. 25 j., van Wonbrugge, en Maria Elisabeth Stokman jd. 21 j., van Alkemade. Dirk De Konirg jm. 26 J. en Elizabeth Volwater jd. 27 j., beiden van Alkemade. Gehuwd: Cornelia Cjjzcnberg jm. van Haarlemmermeer, en Hermina Lemmerzaal j 1. 32 jvan Alsemadr. HAARLEMMERMEER Ondertrouwd: J. He# en J. C. De Graafl'. It. Venema en C. A. Kusters. J. P. Vors teeg W. Verbeek P Va-bnhout en S. C. De Blaejj. J. Mace on M. Elenbaas. A. M. Kamerman eo L. 8tanddr. Bevallen: J. Slogora geb. v. d. Eerg. Z. T. Slouwers geb Smit Z. L. Van D(jk gob. Van Oosten D. L Van Leeuwen geb. Droog Z. M". v. d. Pol geb. Van Giesbergen D. M. Van Oeveren geb. Wilderom D. A. M. West dijk geb. Do Vries D. A. Nieuwkoop fob. Lngbeek Z. A. Mienis geb. P*8üiooy Z. M. Klaassrtï geb. VanStavtrden 2. c. Frttikiort geb. EdeleuLoscii D. C. Visser geb. Pyoaker Z. Overleden: M. rimmebar geb. Buijo 32 j. A. Van Veen 2 m. NOORDWIJK. Geboren: Maria Helena D. van B. A. Eijmer tn Catb. Zeestraten. HenJnk, Z. van W. Smit en M. Admira 1. Gehuwd: Simon Vink en Maria Pits. Job Duivenvoorden en Maria Jaooba Hogervoret. Overledon: Jobinces Auguatinus, 7 m. Heltna Wp'iniide, l1/? j. Maria Van Rijn 2 m. Marie Jeernno Antoinette Warmenboven 49 j. In de Ited. Wcrkinr. zyn opgenomen: DATUM DAGEN. Volw. pers. KIDD» rea. Tot**.'. 22 April. Zondag 60 11 61 23 Maandag. 69 11 80 24 Dinsdag 71 16 86 25 Woensdag. - 82 19 101 26 Donderdag 80 21 101 17 Vrgdag 78 21 99 23 65 S 73

Leidsch Dagblad | 1894 | | pagina 2