ADVERTENTIËN. p&t Twltolb^ Wi*« tssMsw-, dat eeoo dtetitotWe poWfc*, segfr minister tak hier trafbtte in te roerat tn Saterland geen bodem vindt om wortel te schieten. „Kunnen wy", aJdus vervolgt het blad, „den uitslag der verkiezingen met ingenomenheid begroeten, toch ie er eene schaduwzijde aan verbonden, die onze voldoening niet onver mengd maakt. Onder de mannen, die naast Tak in het ministerie zitting hebben, zyn er, voor wier persoon en werk wy steeds groote sympathie hadden. De onverbreekbare band, die hen aan Tak schijnt gekluisterd te hebben, zal maken, dat zy in zijn val worden mede- gesleept. Wij hopen van harte, dat de scheiding tusschen hen en ons slechts tijdelijk zal zijn en dat wij hen later weer als onze vrienden zullen kunnen begroeten. „Het veroordeelend vonnis", zegt het blad, bovendien, „dat door de kiezers werd geveld moet van te meer gewicht geacht worden, als men in aanmerking neemt dat thans zooveel meer kiezers opkwamen dan op 10 April en dat in verschillende districten de meerder heid voor Tak's tegenstanders aanzienlijk was. In dit opzicht valt vooral te wijzen op bet merkwaardige feit, dat op mr. Van derKaay te Alkmaar ruim 750 stemmen meer werden uitgebracht dan op mr. Treub. „Vooral de uitslag der herstemmingen te Amsterdam is voor Tak vernietigend. Aan het mandaat, dat bi) bij de stembus van 10 April ontving, is de zedelijke kracht ontnomen door de herstemming op 24 April. „Niet minder groot dan voor Tak was de nederlaag voor dr. Kuyper. Bi) de verkiezing op 10 April had hy reeds Donner te Katwijk en Van der Borch te Schiedam zien vallen; de stembus van 24 April wierp ook Heemskerk te Harlingen, Van Löben Seis te Ede en Van de Velde te Delft uit, terwijl al de nieuwe Kuyper-candidaten, ze mogen heeten Pollema, Wiersinga, of hoe nog meer, door de kiezers werden geweerd. Met Seret en Lucasso als paranymphen, gevolgd door 't Hooft, zal Kuyper zelf nu in de Kamer mogen komen bij de gratie van eene meerderheid van 90 kiezers te Sliedrecht." De Amst. Cour. acht de zaak nog niet verloren. „Immers, de meeste tegenstanders hebben verklaard voor Tak niet te willen onderdoen in het uitbreiden van het kiesrecht, mits de wet welke, die uitbreiding voteert, binnen de perken der Grondwet biyft". Het blad stelt de mogelijkheid, dat de Begeering aan hare laatste wetsvoordracht vasthoudt en die opnieuw indient, om, indien de meerderheid volhardt bij hare meening, tegenover de kiezers afgelegd, haar ontslag te nemen. „In dat geval mag men moeilijk verwachten, dat een beslist liberaal ministerie optreedt en zal het nieuwe ministerie vermoedelijk een allegaartje uit verschillende partijen moeten zijn, om eene kiesrechtuitbreiding in den geest der verbonden tegenstanders aan de stembus tot stand te brengen." Het Utr. Dagbl. schrijft het volgende: „De ontbinding, door een overmoedig minister zoo lichtvaardig uitgelokt, is mislukt. „Wij hebben dit verwacht. „Maar wat ons bovenal tot vreugde stemt, is do onbetwistbare overwinning, door onze geestverwanten behaald. Eeeds den 22sten drukten wy onzen twijfel uit, of de Regeoring in het voor haar gunstigst geval met eene meerderheid van weinige, wellicht enkole stemmen, eene zoo gewichtige hervorming zou kunnen tot stand brengen als door haar werd beoogd, en toch wellicht zoude zij het hebben beproefd en nieuwe avonturen zouden ons niet zyn bespaard. „Het was alsof wy er een voorgevoel van hadden, hoezeer 't zou spaDnen, toen wy schreven: „Eene eükele stem kan den door slag geven." Te Eist moest de tegenstander, mr. W. Van Basten Batenburg, die hetzelfde aantal stemmen verwierf als de heer E. D. De Meester, wijken omdat deze ouder in leeftijd is. „Mogen, nu de strijd is beslecht, thans de gemoederen tot kalmte komen en menige wan klank, die in de laatste dagen pijnlijk ons aandeed, wegsterven voorgoed, dit is onze oprechte weDsch." Volgens de kieswet moet de verkiezing van een nieuw lid in plaats van een, die bedankt heeft, plaatshebben binnen 14 dagen. De heeren, die reeds op 10 April waren ge kozen, hadden drie weken tjjd van beraad. Laten zy die geheel voorbygaan en moeten er by de nieuwe verkiezingen nog herstem mingen plaats hebben, dan kan het nog 5 weken duren, voordat de Kamer geheel com pleet is. De hedennamiddag bekend geworden be slissing omtrent de nog ontbrekende zetels, waardoor evenwel in den stand der partyen tegenover de hoofdvraag geene verandering meer kan worden gebracht, is de volgende: Goes. 2930 Herkozen •Jhr. mr. A. F. De Savornin Lohman, A-T 1866 Verkregen: D. Stigtor, T 1065 (Verkregen stemmen op 10 April: De Savornin Lohman 1224, Stigter 699.] Dokkura. 2486 Gekozen: Mr. E. Schaafsma, T 1329 Verkregen P. Van Vliet Jr., T 1157 (Verkr gen stemmen op 10 April: Schaafsma 1027, Van Vliet Jr. 1008.] i» KIxmtenIsse. 2924 Gekozen: Mr. J. G. Van Deinse, T 1551 Verkregen ♦Mr. F. J. M. "Walter, A-T 1472 [Verkregen stemmen op 10 April: Walter 1196, Van Deinse 653]. De verhouding der twee groepen is nu aldus Vóór Tak: Tegen Tak: 44 56 Gemeenteraad van Lelden. Zitting van hedennamiddag te twee uren. Voorzitter: de heer Was, burgemeester. Tegenwoordig de heeren: Juta, De Sturler, Dekhuyzen, Zülesen, Drucker, Du Rieu, Zaayer, Verhey van Wyk, Van Lidth de Jeude, Fockema Andreas, Pera, Kerstens, Le Poole, Verster van Wulverhorst, Stadhouder, Cock, Van Hoeken, Van Kempen, De Goeje, Kaiser en Driessen. Later de heeren De Vries, Siegen- beek van Heukelom en Van Hamel. Afwezig met kennisgeving de heer Hassel- bach. Na lozing en goedkeuring van de notulen der vorige vergadering, werd door den Voor zitter medegedeeld dat o. m. waren ingekomen Eene missive van den minister van binnen- landsche zaken, houdende mededeeling dat ten behoeve van de Kweekschool voor onder- wyzers over 1894 een bedrag van f 5438.50 als subsidie is verleend. Missive van den heer W. Kok, houdende kennisgeving dat hy de benoeming tot lid van het bestuur der Vereeniging „de Prac- tische Ambachtsschool" aanneemt. Verslag van Curatoren van het Gymnasium omtrent den toestand dier inrichting over 1893. Rekening dienst 1893 van de Stedelyke Gasfabriek. Verslag omtrent de exploitatie van de Stedeiyke Gasfabriek. Een verzoek van dr. W. P. Weebers om eorvol ontslag uit zyne betrekking van stads- geneeskundige. Een verzoek van G. W. Van der Drift om eene stoep te doen leggen vóór het perceel Morschstraat, hoek Smidssteeg, No. 26. Een verzoek van J. H. Selhorst om resti tutie van plaatselyke directe belasting dienst 1898, wegens woonplaatsverandering. De rekening dienst 1893 van de Stedelyke Bank van Leening met verslag. Een verzoek van 0. Koene om eene hard steenen stoep te mogen leggen voor het perceel NieuWsteeg 19. Missive van de Kamer van Koophandel en Fabrieken omtrent wyziging in de aanplemping by de Haven, in verband met de werken voo vaartverbetering, waaromtrent aan Gedepu teerde Staten is geschreven. Aan de orde kwamen de volgende punten: 1°. Benoeming van oen Commissaris der Stedelijke Gasfabriek. (98). 2°. Idem' van eón tweeden onderwijzer aan de sohool 3de kl. No. 1. (88). 3°. Idem van eene leerares in do Plant- en Dierkunde aan do Hoogere Burgeraohool voor Meisjes. (87). 4°. Verzoek van Mej. C Omvlee geb. B. Van Velzen, om continuatie als Stadavroedvrouw. (86). 6°. I-lem van Mevrouw F. W. Van dor Goea, om vrij stelling of terugbetaling van schoolgeld, Hoogere Burgereohool voor Meisjes. (86). 6°. Idorn ala voren van A. D. Hakkenberg, Hoogere Burgeraohool voor Jongens. (93). 7°. Idem ala voren van J. W. Van Hiele. (106). 8°. Idem van P. Niekerk, om vermindering van sobool- geld voor do Kweekschool voor ouderwijzere. (96). 9°. Idem ala voren van J. Kruyt Dz. (104.) 10°. Idem van Mej. 8. M. Prins, om ontslag ala derde onderwijzores aan de school 8de klaaee No. 4. (89). 11°. Voorstel omtrent.de aanschaffing van een slaugen- wagen met slang voor de atr&atbcsproeiing. (92). 12°. Verzook van Mr. F. Was om ontslag ala Curator van het Gymnasium. (94). 13°. Idem van G. C. Vis, om eene brug te leggen over de Heoronaingelaloot. (96). 14°. Idem van A. Jansen, om eene stoep te loggen voor perceel Rynetraat No. 6. (97). 16°. Idem van Dr. O. J. Van Ketwich, om ontelag ale Regent van het H. G.- of Armo Weea- en Kinderhuis. (99.) 16°. Idem van P. Werkman, om palen met dwarslig gers te mogen plaatsen in do Witteaingelgracht. (101). 17°. Idem van A. Zinkveyl, om eeno draaibrug te mo gen leggen over dc Roombnrgorwetering. (102). 18°. Idem van G. Romyn om oen gedeelte der Zijl- singelaloot te mogen dempen. (108). 19°. Idem van 8. Wee tra, om ODtelag ala derde on. dorwijzer aan de Jongensschool 2de klaeee. (106) Achtereenvolgens werden benoemd: Punt 1: de heer P. J. Kaiser (aftredend) mr algemeene stemmen op 1 na, die op den h.i.. P. L. C. Driessen was uitgebracht. Punt 2: de heer W. A. Kriest, derde onder- wyzer aan de school 3de klasse No. 1 alhier, met 23 stemmen, terwyi 1 biljet blanco was. Punt 3mej. A. E. S. Michelsen, thans tydeiyk als zoodanig werkzaam, met 23 stemmen. Eén stem was uitgebracht op mej. C. Omvlee, geb. Van Velzen. (Gelach). 4. Met algemeene stemmen werd voor drie jaren als stadsvroedvrouw opnieuw benoemd mej. C. Omvlee, geb. Van Velzen. Zonder hoofdelyko stemming werd gunstig beschikt op do verzoeken of voorstellen, vervat in de punten 6 8 en 10—19. By punt 16 vroeg de heer Du Rieu of er reeds meer vergunningen waren gogeven om in den Witten Singel een plankier te maken, waarop de Voorzitter meende dat dit de eerste aanvraag was, terwyi de heer De Sturler wethouder van fabncage, opmerkte dat er reeds een was aan het terrein van de Sterren wacht, doch dat het verzoek van nu strekte om een schuitje vast te leggen. Het ontslag aan dr. Van Ketwich (punt 16) als regent van het Heilige Geest- of Arme Wees- en Kinderhuis werd, op de meest eervolle wyze, voor by na 12 jaren bewezen vele gewichtige en belanglooze diensten, onder applaus verleend. Overeenkomstig de voordracht van B. en Ws. werd op het verzoek van den heer J. Kruyt Dz. (punt 9) zonder hoofdelyke stemming afwyzend beschikt. Verder niets meer te behandelen zynde en niemand meer het woord verlangende, werd de openbare vergadering gesloten en overge gaan tot eene zitting met gesloten deuren. Vl( de Rechtzaal. Op den 268ten November 1893 werd J. K., koopman te Nieuwveen, door een jachtopziener bevonden op den Ringdyk te Ter-Aar, jacht veld van de heeren Viruly, wild zoekende, door dit door honden te doen achtervolgen zonder vergunning van den rechthebbende. Door den kantonrechter te Alfen werd be klaagde schuldig verklaard aan het hem ten laste gelegde en veroordeeld tot 2 boeten van f 16. Van dit vonnis kwam beklaagde in beroep en dientengevolge werd de zaak heden be handeld voor de arrond.-rechtbank te 's-Gra- venhage. Hy beweerde aldaar niet gejaagd, maar alleen een weg door den Bloklandschen polder gevolgd te hebben, met een paar honden by zich, niet zyn eigendom, en als brakken bovendien ongeschikt om een haas „in te loopen." Bovendien had hy nog pogiDgen gedaan om de honden terug te roepen en ten over vloede hadden zy ook geen haas bemachtigd. Door verschillende getuigen werd verklaard dat zy niet hadden gezien dat de honden tot de jacht aangehitst werden; ja, de verbali- seerende beambte had zelfs ook gehoord dat de honden teruggefloten werden. Toen kwam er echter een getuige, die ver klaarde dat beklaagde hem had medegedeeld dat er plan bestond om eens in den Blok landschen polder te gaan stroopen. Of dat plan op den 25sten April was uitgevoerd, kon hy niet zeggen. Ten slotte verklaarde nog een getuige zeer pertinent, dat hy en beklaagde alleen den weg door den polder gekozen hadden om gauw thuis te zyn en er volstrekt geen plan had bestaan om te jagen, terwyi, om de zaak te completeeren, een deskundige in het jagers vak zeer stellig verzekerde dat de bewuste honden ongeschikt zyn voor de z. g. „lange jacht", daar zy een haas niet kunnen „inloopen". Het O. M. vroeg dan ook vernietiging van het vonnis van den kantonrechter te Alfen en vryepraak van den beklaagde. En zoo restte voor den verdediger, mr. Vaillant, niet veel, hetgeen hy te meer be treurde, daar het bewuste vonnis van den kantonrechter een zoo dankbaar terrein bood om aan te vallen. Zeer scherp critiseerde pleiter dat vonnis, dat een bewys te meer leverde voor de vluchtige wyze, waarop jacht- delicten zoo moeilyk om te berechten soms door kantonrechters worden behandeld Ook protesteerde pleiter tegen het verbeurd verklaren der jachthonden, hetgeen door do bestaande jachtwet verboden is. Voor C. v. d. V., een oud bekende van de justitie, die binnen de laatste vyf jaren nog was veroordeeld wegens diefstal met braak, werd heden weder 4 maanden gevorderd, omdat hy in den Bloklandschen polder van zich aldaar bevindende stapels turf er een 3000 zou hebben weggenomen. De beklaagde ontkende de turf gestolen te hebben en beweerde die van getuige Don H. gekocht te hebben, hetgeen deze ontkende. Voorts vorderde het O. M. nog voor J. R., arbeider te Rynsburg, die zich tegen do politie aldaar verzette en deze met een mes bedreigde, 1 maandvoor J. B., koopman to's Gravenhage, die te Leidon een schop zou hebben wegge nomen, toebehoorende aan de gemeente gas fabriek aldaar, en die ten eigen bate verkocht, 7 dagen. Voorts veroordeelde do Haagsche arrond.- rechtbank den schuitenjager, die aan den Leidschendam een kapitein van een sleep bootje mishandelde, tot 14 dagende sjouwers te Leiden, die alhier een persoon mishandelden, tot 3 weken en 5 dagen; den sjouwer te Leiden, die een persoon alhier met een mes verwondde, tot 2 maanden, en don koopman te Leiden, die zich ook schuldig maakto aan mishandeling, tot f 10 boete of 10 dagen. Heden had voor het gerechtshof te 's-Gra- venhage de behandeling plaats van de zaak betreffende den in den avond van 23 October van het vorige jaar in de woning van een sigarenmaker te Woubrugge gewoed hebbende brand. De officier van justitie was nameiyk in appèl gekomen van het vonnis der HaagBche rechtbank, waarby de echtgenoote van be doelden sigarenmaker is vrygesproken van de aanklacht als zoude zy, terwyi haar man af wezig was, den brand opzetteiyk hebben ge sticht. De beklaagde bleef ook thans volhouden onschuldig te zyn, bewerendo dat de brand door een haar onbekende oorzaak was ont staan terwyi zy even hare wooing had ver laten om een boodschap te doen. Verschillende voor haar bezwarende om 8tandigheden kon zy niet ophelderen. Wat be treft het in één kamer aanwezig zyn van al het huisraad, verklaarde zy hierdoor dat zy bezig was met den schoonmaak. Als eenig moge- ïyke en waarschyniyke oorzaak van het vuur- vatten der goederen gaf zy op dat er vuur uit den kachel zou zyn gevallen. Er werden 9 getuigen gehoord. Het Openbaar Ministerie eischte hare ver oordeeling tot drie jaren gevangenisstraf. 't Was een treurig gezicht, die jeugdige moeder, P. De J., huisvrouw van J. L. uit Leiden, met haar zuigeling in den arm plaats te zien nemen op het baukje der beklaagden van de arrond.-rechtbank te 's-Gravenhage, beklaagd hare meesteresse bestolen te hebben. Meermalen werd ten huize, waar zy diende, geld gemist. Toen werden een paar gouden tientjes gemerkt en zoo kwam die diefstal aan het licht en daarmede ook de diefstal van eenige ondergoederen. Berouwvol bekends de jonge moeder, bewe rende door nypende armoede tot den diefstal gebracht te zyn. Wel is waar had het vrouwtje een groot gezin 4 kinderen maar samen met haren man verdiende zy toch f 8.60 per week, zoo dat van nypende armoede eigeniyk geen sprake kon zyn. De altyd vriendeiyke en goedmoedige presi dent, mr. Ph. v. Heusde, sprak zyn leedwezen uit over het voorgevallene, dat het vrouwtje, dat te Leiden niet slecht aangeschreven staat, voor den rechter bracht. Het O. M. vorderde 6 maanden gevange nisstraf. Mr. Jules Enthoven stelde mede het gunstig verleden van zyne cliónt in het licht en wees er op dat ook hier weer de gelegenheid de dievegge maakte en sprak den wensch uit dat de menschen toch wat voorzichtiger mochten zyn met het bergen van voorwerpen van waarde, opdat minder ontwikkelden niet zoo gemakkelyk in de gelegenheid komen, zich te vergrypen. In harteiyke bewoordingen drong pleiter aan op verzachtende omstan digheden. Uitspraak in alle zaken heden over 14 dagen. Zaak-De «leng. De arrondissements-rechtbank te Amsterdam deed heden uitspraak in de zaak van den bekenden Hendrik De Jong, beklaagd in 1892 den heer Kramer, destyds wonende aan de Martelaarsgracht te Amsterdam, drie achtereen volgende malen te hebben opgelicht, tot een gezamenlyk bedrag van 100, en veroordeelde beklaagde tot eene gevangenisstraf voor den tyd van vier jaren, met vermindering van de preventieve hechtenis. De uitspraak was geheel volgens den door het O. M. gedanen eiscb. Bekl. hoorde de voorlezing van het vonnis aandachtig, nu en dan hoofdschuddend, aan. Toen de uitspraak gedaan was, haalde hy do schouders op en keek hy zyn advocaat, mr. Lamberts Hurrelbrinck, glimlachend aan. BUITENLAND. Duitschland. De „Vorw&rts" bevat de agenda voor het vyfde internationale mynwerkers-congres, dat den 14den Mei te Beriyn zal gehouden wor den. Iedere natie zendt een rapport in over den algemeenen toestand, over de loonen en over de wetten, die gegeven zyn betreffende de exploitatie van mynen. De „Miners Fede ration of Great Britain" onderwerpt aan het congres de volgende quaesties: invoering van den achtuurswerkdag; verantwoordeiykheid der patroons by ongelnkken; vrouwenarbeid in de mynen; normaal arbeidsloon; overpro ductie en middelen ter voorkoming er van; voorstel om tot inspecteurs slechts hen te benoemen, die in de mynen gewerkt hebben. Verschillende andere vraagpunten zullen door de Franscho en Belgische mynwerkers worden voorgesteld. Groot-Britan uiA De politie in Engeland schynt door de arrestatie van den anarchist Ferrara, Ferandi of Carnot oene gewichtige vangst te hebben gedaan. Z(j gaat daarby geheel anders te werk dan de Fransche. Terwyi deze van tyd tot tyd zoo vaak zy door een aanslag is opgeschrikt eeno koortsachtige bedryvig- heid aan den dag legt, met groot misbaar eeno anarchisten jacht organiseert en allengs weder in hare gewone zorgeloosheid vervalt, blyven de Engel8chen altyd koelbloedig, maar als de politie eens van zich laat hooron, dan han delt zy na zorgvuldige voorbereiding energiek en gewoonlijk met goeden uitslag. Ferrara wordt als het hoofd en de leider der anarchisten beschouwd; op zyn voor schrift werden de bommen vervaardigd en geworpen; door zyno handen ging het geld, dat door onbekenden den anarchisten werd verstrekt; zoo bekende zyn medeplichtige, de onlangs gevangengenomen Polti. Anarchisten in alle landen, zoo heet het verder, gehoor zaamden zyne bevelen, zonder hem ooit te hebben gezien, want hy hield zich zorgvuldig buiten gevaar, opdat de politie de party niet van baar besturend hoofd zou kunnen berooven. Hy verscheen nooit op de gewone vergaderplaatsen der anarchisten. Het verraad van een kameraad heeft hem in de handen der politie overgeleverd. Hy zelf beging ook eene onvoorzichtigheid. Hy had den dood besloten van den inspecteur van politie Melville, den felsten vervolger der anar chisten; by kende den inspecteur van politie niet en ging om hem te zien in Bowstreet het verhoor bywonen van Meunier. Hy liep daar in het oog, maar niemand vermoedde wie hy was. Maar onlangs werd Pol li, een jong mensch, gearresteerd, die met eene bom in zyn bezit op het punt stond naar het vas teland te vertrekken. Van Polti vernam de politie, wie de man was, dio bij haar als Carnot bekend stond. Hy werd overrompeld en als een echt anarchist pochte hy op het geen hy zou hebben gedaan. Hy zeide dat anderen gereed stonden om hem te wreken en zijne plannen uit te voeren, zoodat over drie jaren geene regeering meer in Europa zou bestaan. Dat anderen door zyn lot niet zullen wor den afgeschrikt, is maar te zeker. Bommen te maken is zeer gemakkelijk geworden. De „Indicateur anarchiste", die by huiszoekingen te Londen is gevonden, is duidelyker dan sommige keukenboeken en bevat dozynen recepten voor de vervaardiging van helsche machines met stoffen, die voor iedereen ge makkelyk zyn te krygen. Daartegen is niets te doen dan met de uiterste gestrengheid een ieder te straffen, die anarchistische aanslagen uitvoert of voor bereidt. Telegra m rm o n. LONDEN, 25 April. In het Lagerhuis werd by tweede lezing het wetsontwerp aangeno men, waarby de werktyd in de mynen op acht uren per dag wordt vastgesteld. Het ontwerp werd goedgekeurd met 281 tegen 194 stemmen. LONDEN, 26 April. De „Times" verneemt uit Buenos-Ayres, dat volgens telegrammen uit Chili het nieuw gevormde ministerie deels radicaal, deels liberaal is. Men beschouwt het als vry sterk. De samenstelling is: Daciver, binnenlandsche zaken; Valdez, openbare wer ken; Prieto, financiën; Sanchez Fontecilla, buitenlandsche zaken, en Frederica Errazuriz, oorlog. LEIDEN, 26 April. De heer Tak van Poortvliet beeft reeds eenige dagen na zyne verkiezing tot lid van de Tweede Kamer voor Amsterdam zyne geloofsbrieven by het bureau der Kamer inge zonden en dus de benoeming aangenomen. Naar men verneemt, zal de zitting der Staten-Generaal op 16 Mei niet in persoon door de Koningin-Regentes, maar door eeno commissie van Harentwege worden geopend. De heer Gleichman zal, naar vry algemeen verzekerd wordt, het Kamerlidmaatschap voor Amsterdam aannemen. Aanstaanden Zaterdag wordt den voorzittei der vroegere Kamer door een aantai ayner staatkundige vrienden en geestverwanten in den „Restaurant Royal" te 's-Gravenhage een luisterryk feestmaal aangeboden by gelegenheid van den voor hunne party gunstigen afloop der Kamerverkiezingen. Delft, 26 April. Granen met weinig omgang prijzen bleven ouver.'nderd. Witte Tarwe ƒ5.a f 6.76, Roodo ƒ6.a ƒ6.60, Rogge ƒ3.80 a. f 4.20. Zomergerat ƒ3.80 a 4. Chevalier- ƒ4.60 a 5.Haver f 2.75 a 4. Blauwe Erwten ƒ5.20 a ƒ6.50. Brninebooncn ƒ5.50 a 7 75, Paaxdenboonen ƒ5.10 a 5.60. Duivenboonen f6.— ƒ6.50. Koolzaad 8.a ƒ9.25. Zomer-Kool zaad f a Kanariezaad ƒ7.a ƒ8.50, Hennepzaad ƒ6.70 a ƒ9.50, alles per HL- Schiedam, 25 April. Moutwpn ƒ6.Jenevei ƒ10.—, id. Amat. proef ƒ11.60. Woerden, 25 April. Kaas. Aangevoerd 183 partijen, wegende 27,800 KG. Goudache 1ste soort 20 a 22, 2de id. 16 a ƒ19. Edammer ƒ19. Handel redelyk. Aan het Bureel van het „Leidsch Dagblad" liggen nog brieven, welke zijn ingekomen op de Advertentiën, geplaatst onder Nos. 1, 2, 12, 13, 42, 63, 73 en 79. De belanghebbenden gelieven deze af te halen. DE UITGEVER. Den 9don Mei a. s. hopen onze geliefde Oudera ANTHONIUS CA TIN en BARBARA JOHANNA DOORNIK den dag te herdenken, waarop zy voor öO jaar door den Eclit verbonden werden. Hunne dankbare KinderenBehuwd' en Kleinkinderen. 26 April 1894. (Oude Ryn No. 54 Boven.) 2892 L> Op den 14den Mei a. s. hopen onze ge liefde Ouders DAMIANUS VAN RIJN en MARIA RAAPHORST, hunne AO-Jarlge Echt vereen iglo 9 t herdenken. Hunne dankbare Kinderen, Behuwd* en Kleinkinderen "Warmond, 27 April 1894.2893 Ondertrouwd FRANCISCÜS GIJSBERTUS VAN DER HORN en ALIDA MARIA BERNARD. Leiden, 26 April 1894. 29J7 J] Ondertrouwd A. LANGEBEBK, Weduwnaar van E. J. Verhoeven, en M. J MOENEN, Weduwo van H. Boom. Algemeene kennisgeving. Getrouwd W. H. JUYNBOLL bn Jhr. J. BOWIER, lste Luit. der Ipf. Lbiden, 26 April 1894. 2905'Ijj De Heer en Mevrouw BOWIER Juynboi^; betuigen by dezen hun harteiyken dank voqfri de vele biyken van belangstelling, by hun! huweiyk ondervonden. Leiden, 26 April 1894. 2906 b Mevrouw de Wed. JUYNBOLL Schadsji en Mevrouw de Wed. BOWIER Yersfelï betuigen aan allen, die blyken van deelneming gaven by het huweiyk hunner kinderen, hun welgemeenden dank. Leiden, 26 April 1894. 2907 6

Leidsch Dagblad | 1894 | | pagina 3