Kan 't verwondering baren, dat door velen dit geschreven stuk van „Ego" beschouwd wordt als symbool eener laatste stuiptrekking van een dier geslachte Groenen, behoorende tot de van woede paars geworden oudere Generatie? Me dunkt wel van neen! By de zeer mooie lithograpbie Anangké van Roland Holst, heeft mej. Betsy Juta het volgende-fijn gevoelde sonDet gemaakt, dat in een onlangs verschenen nummer van De Kunstwereld eene plaats verkreeg, en dat ik. hier, met toestemming van de dichteres, wel copieeren mag. Het luidt: Geklonken aan de rota van 't stof bestaan, Waarachtor golft de zielszee, stormbewogen, Voelt hij, de smartmensch, der en ongebogen, Om 't hoofd de lydensscherpe klauwen slaan Der noodlotsgier, die bij niet kan ontgaan, Die op hem rust als vloekmaobt uit' den Hoogen, In dof berusten staren strak de oogen, 't Gelaat verstard' door smarteD, nooit-gedaan. O gü, die kinderbly door 'fc leven gaat, Kennend een heil, voor hem door leed verloren, Werp. niet op hem denapotpyl van u.w smaad,. En zeg niet dat geen noodlotsmacht bestaat, Wyl u een God van blijheid heeftverkoren, En hem een God van lijden wonden slaat. Dit godicht zjj eene eerlijke toelichting voor de oneerleken, die volgens hun zeggen door die „afschuwelijke'' teekening werden „.ver volgd.". In het jongste Amsterdamsche „Weekblad" somt een interessant stuk voor van de hand van Jan Veth, „.Straatleven geteekend" tot opschrift dragend, waarin deze criticus de fuaains bespreekt van Isaac Israels, die voor het eerst hier te Leiden op eene der kunstbeschouwingen waren. Hy, eindigt: „Maar het precieuze van het aanzicht is toch niet het' meest eigenlijke van dit werk. Het voornaamste is datIsa&c Israels in huizon massa's en figuren en straatvlakton en schuiten- legers, dèn prikkelenden stadsadem voelt, begrfipt, als geen ander, en daarom zyn die onbevangen teekeningetj.es zoo mooi, omdat ze in dat doorgaando begrip, van doen zoo spontaan, zoo levend, zoo door on door" echt zyn". Een onzer bekende stadgenooten werd onlangs door aankoop eigenaar van een kost baar „Speeimen" dezer superbe kunst. Het nieuwa nummer van „The Studio", (die met een ander omslag verschy'nt) bevat veel belangrijks. Men treft er in. aan een auto-lithographie „Gants de Süftde" door J. Mc. Neill Whistier, een frontispiece van W. Hydo, zeven illus traties naar werken van Albert Moore, een ook voor onze Nederlandscbe amateur-schil deressen zeer lezenswaard stuk van Frede rick Wedmore: „The responsibility of pain ting" enz. enz. Uit dezo laatste Lydrage dit citaat aan het adres der schilderende damos: Paint, up to a certain point, for your pleasure if you will, sketch when the days are longest in a summer holiday; but do not frame, do not exhibit, do not add to the Minor Exhibitions, do not have any grievance against the RoyaL Academy, unless some one who knows, and has the courage to be honest, tolls you Fainting is your line. How triflingly, you say, I speak of it what a low ideal, what a limited aim I Art for a 9ummor holiday I No; it is because the ideal is really a high-one that I encourage you by depression, and would ask you te measure the distance that divides the well-trained student from the rare person Heaven meant to be a painter". Do platen (reprou ucties) in het weekblad Je Kunstwereld" munten niet immer uit door fraaiheid. Verbiydond is 't daarom kennis te maken met de geslaagde afbeeldingen, die bjf het pas verschonen 16de nummer zjjn gevoegd. Het zyn een vyftal zinco's naar beeldhouw werken van den bekwamen artist Zyi, die een dor nieuwe bouwwerken van den architect Berlage aan liet Damrak te Amsterdam sieren. Do heer W. Kromhout Czn. scbryft o. m. daarover: „En deze weg moet beeldhouwkunst weer op, do architect moet beeldhouwer en decora teur tegeiyk' zyn, hy moet ook hunne* kunst bestudeeren, om met hen vereend iets te kunnen maken van innigen samenhang, waarby de beeldhonwer geen plakwerk meer levert, als tot. dusverre, en de schilder zyne evoluties met den kwast voorzich houdt, welke fcooh niets met het gebouw gemeen hebben dan de pleisterlaag, waarop geschilderd wordt. Dat intieme verband tusschen beeldhouw kunst en architectuur kan thans opgemerkt worden aan Berhge's laatste werk op het Damrak." De plaat geeft, irr 't midden te zien de figuur „Pax intrantibus," (Vrede den binnenkomenden), een haan en een pelikaan (op den top van den gevelspits tronend), be nevens twee ineengedoken figuren, man en vrouw, symbolen van het leven, twee zeer juist aangebrachte elementen van versiering, die. met hot balkon door eeno fijne beiyning verbonden, daarmee een geheel maken. Het Stedelyk Museum te Leiden werd ge durende de expositie Bos, die gisteren gesloten werd, door meer dan 2300 personen bezocht 1479 op Zondagen en 840 op werkdagen. C. V. Gre mengd IV ie liw By den Zondag gehouden com- petitie-cricketwedstryd tusschen de Leidsche clubs „L. C.-C." en „Ajax", won laatstgenoemde met 21 runs. Met het vervrijderea der kraaien langs den Nieuwen Ryn alhier is een aanvang? gemaakt. Zoo nu en dan ploft er oen van uit de hoogte nedei; hetgean.tovens al&bewys- kan dienen, dat het een goed schutter is, wien men voor dat verwyderingswerkje ver gunning heeft gegeven. De aangekondigde Wallner-soirée is tot een nader te bepalen datum uitgesteld. In delaatste jaren is men zich onder de gemeenten Leiderdorp en Zoeter- woude langzamerhand gaan toeleggen op de teelt van bloembollen; de grond aldaar biykt daarvoor uitstekend geschikt en 't is te voor zien, dat in den aanstaanden herfst nog meer I akkers met tulpen en narcissen zullen bepoot worden. Verleden week had aldaar voor 't* I eerst eene publieke veiling plaat»; vele hande laars waren daarvoor opgekomen en er was nogal kooplust; goede en nieuwere soorten vooral gingen voor flinke pryren van de hand, voor de meer ordinaire oebter werd weirrig geld besteed. De besommingen der visschers- vloot bedroegen der verloopen week'te Katwyk aan Zee 65 tot ƒ120. Vischfpryzentarbot ƒ0 a ƒ10, kléine ƒ2 a 4, grièi ƒ0.50 a ƒ2, tong 45 a 70 cents, bunschol 10 a 16- cents, rog 20 a 30 cents, gr. zeehanen 60 a 70 cents per stuk, schol ƒ3 20 a 4, gr. kokant 2.60 a 3.20, kleinere ƒ2.10 a 2.70 per mand. Voor 70 manden garnalen werd 1.80 a 2.30 per mand besteed. De arron-dv-rechtbank te 's-Graven- hage veroordeelde hedenden kleermaker aldaar; die zich schuldig maakte aan ver duistering- van hem tor reparatio gegeven kleeöingstukken, tot 2 jaren; den sjouwer, die zich in den avond van den 5den Maart, naby de Wagen brug aldaar, schuldig maakte aan afpersing van geld met bedreiging en met geweld, tot 2 jaren; den metselaar, die oenigo soldaten aanzette om hunne sabel» tegen de politie te trekken om een gearres teerden makker to ontzetten, tot 6 maanden dén I3 jarigen Scheveningschen knaap, die oen politie^beambte beleedigde en met oen mes dreigde, tot 5 boete of 5 dagen; en den koopman te Schereningen, die aldaar een meisje mishandelde, tot 10 boete of 10 dagen. Naar men verneem t, zal te Haar lem door dr. E. S. Oudschana, wonende te Breda, eone inrichting tot uitoefening van de Kiieippmethode worden gesticht op een terrein aan de Kamperlaan, toebehoorende aan jhr. A. A. Ai C. Koenen, Te- Rotterdam is gisternacht een gedeelte vloer in de zoogenaamde suiker loods op Station Maas ingestort; waardoor ongeveer 500 balen phosphaat en ettelijke balen palmpitten zyn doorgezakt en gedeeltelik in de Maas terechtgekomen. De oorzaak wordt toegeschreven aan den slechten toestand der loods. De burgemeester der gemeente Bedum looft eene premie van ƒ100 uit voor dengene, die den persoon of de personen kan aanwyzen, die den brand in de boerderij- van de wed. H. L. Vos aldaar hebben veroor zaakt. In den Nieuwen Rotterdamse hen Waterweg is een stoomzandzrriger in werking gesteld, welke de buitengewone ruimte heeft om 850 el zand te borgen. Om dit kolossale schip vol te zuigen is hoogstens een halfuur noodig. In deafgeloopen week hebben zich te Rotterdam 84 nieuwe gevallen van pokziekte voorgedaan. Zaterdag-morgen heeft te Zutfen eene poging tot moord plaatsgehad, gepleegd door den oppasser van een luitenant der cavalerie op eene der dienstboden. Torwyi 's morgens de oppasser en beide meiden bezig waren met het schoonmaken van het boven het koetshuis gelegen gedeelte en nadat eene van haar zich verwyderd had om uit het woonhuis een. borstel te halen, werden achtereenvolgons twee krachtige scho ten van een vuurwapen gehoord. Toen men na eenige weifeling en na be komen te zjjn van den eersten schrik, ging zoeken, vond men de dienstbode met een schot in den hals bewusteloos op den grond, den oppasser een eind verder gewurgd aan een aan den muur vastgemaakten riem, aan het hoofd mede door een schot verwond; in de nabyheid een afgevuurd ouderwetsch twee loops pistool. Daar de getroffene, die men hoopt te be houden, nog steeds grootendeels bewusteloos bleef, ligt de ware toedracht van het gebeurde in het duister. Dader en slachtoffer stonden gunstig be kend minnenyd wordt vermoed, de aanleiding tot de misdaad te zyn geweest. De maatregel, vóór eenigentyd door den hoofdcommissaris van politie te Rot terdam genomen, om het toezicht op het verbiyf aldaar van slecht befaamde vreemde lingen te verscherpen, heeft ten gevolge gehad, dat tal van bierhuishoudstera met haren aan hang uit de gemeente vertrokken zyn, hetzy door bemiddeling der politie of uit vrees voor deze, terwijl andere personen hun domicilie ten spoedigste veranderd hebben. De vrees, die deze lieden hebben om in hun vaderland terug te keeren (byna allen zyn Duitschers), doet hen zich vestigen te Gouda, Dordrecht en andere plaatsen, in de nabyheid gelegen, om toch, zoo mogeiyk, verbinding met Rot terdam te blyven behouden. Overmoedig. Luit. Gassier, een Pruisisch officier, die dikwyis in courses uitkwam, is het slachtoffer geworden van een treurig ongeval. Op een wandelrit in het hoscltzynde, kreeg hy het ongelukkig icKe, om zijn paard, over boomtakken, die over den weg lagen, ter hoogte van eene manslengte, te lataa.spiingen. Het paard, een weinig onwillig, weigerde. De ruiter had het zich in het, hoofd gesteld, hem tegen wil m dank te laten springen. Delüit. Gossler verzamelde ayn- paard niet de achtBr- hand, ging toen met flinken gang op de him dernis los, in den waan het paard zoo ge- makkeiyker tot springen te noodzaken. Doch voor de boomtakken gekomen, waarvoor het paard bang was, dérobeerde het, week-ter zyae uit en snelde het bosch in. De luitenant werd tegen een groeten boom geslingerd met zuik eene kracht, dat zyn hoofd verbryzelde en hy eenige oogenblikken later den geest gaf. Uit Luik wordt aan de „Indópen- danco beige" gemeld, dat gistermiddag te Seraing, terwyi een bruiloftsstoet den spoorweg passeerde, een trein een der ryt tri gen, waarin vyf personen zaten, letterlijk door- midden sneed. Eén der personen, die zich in het rijtuig bevonden; do vader van den bruidegom, werd terstond gedood; terwyt de anderen allen min of meer ernstig gekwetst werden, eenigen zelfs zó6 ernstig, dat hun leven in gevaar verkeert. Hét ongeluk werd veroorzaakt door de achteloosheid van een wachter, die vergeten had de slagboomen, welke den spoorweg van den straatweg scheiden, te laten vallen. Te Brest zyn wegens diefstal drie anarchisten, onderscheiden!yk töt tfen jaar dwangarbeid, vyf jaar gevangenisstraf en vyf jaar tuchthuisstraf veroordeeld1. Deze drie anarchisten hadden geruimen tya te Londen vertoefd en aldaar de clubs van hunne politieke vrienden bezocht. Later waren zy naar Frankryk teruggekeerd en hadden te Parys, Nantea en Qnimper tal van.diefstallen begaan. Zoo als een. telegram meldt, heerscht te Lissabon eene ziekte^ die als cholerine wordt bestempeld en die gepaard gaat met brakingen on diarrh.ee. De ziekte schynfc geen kwaadaardig karakter te hebben, en voor zoover bekend, zyn er nog geene sterfgevallen aan voorgekomen ds berichten der bladen luiden op dit punt echter tegen strijdig. Niettemin hebben de consuls hmrne regeeringen reed» gewaarschuwd, en op de gezondheidspassen der schapen, welke dehaven i verlaten, wordt melding gemaakt van heb heerscben der ziekte De Spaansche regeering heeft reeds eene quarantaine bevolen voor alle herkomsten uit Lissabon.. T' e A lira al e, in A1 g e r i is Z a t e r- dag jï. eene aardbeving waargenomen. Er hadden geene ongelukken1 plaats. Te Parys wordt eene nieuwe ma nier van aftroggeling in praktyk gebracht, l'eacroquerie la dynamite", waarby gespecu leerd wordt op- de vrees voor de bommen der i anarchisten. Eenige dagen geleden ontving de priores van het klooster van het Heilige Hart den volgenden brief van een man, die hem aan j het klooster had gebracht en een onmiddeliykr antwoord vroeg: „Mevrouw, wy hebben geld noodig om dè wyk te nemen naar het buitenland, en vragen het dus van raenschen als gy, die het in over vloed hebben. Geef dus ruimschoots, in uw eigen belang, of anders zou het u opbreken. Geteekend: Eon anarchist." De priores, liet zeggen dat er geen ant woord was. Den volgenden dag vervoegde dezelfde man zich aan een ander klooster, waar men hem verzocht een oogenblik te wachten. In dien tusscbentyd werd een politieagent gehaald, die den man arresteerde. Voor de rechtbank betuigde hy zyn dieper, afkeer van al wat op anarchisten geleekhy verzekerde dat by, door geldgebrek gedreven, zyne toevlucht tot dreigbrieven had genomen. De rechtbank veroordeelde den uitvinder van deze nieuwe soort van afdreiging tot acht maanden gevangenisstraf. De aardbeviag in Griekenland* Opnieuw zyn hevige schokken van aardbeving waargenomen, die zelfs ie Athene werden gevoeld. Uit verscheidene provinciën komen berichten van ernstige ongelukken, welke daardoor zyn veroorzaakt Koning George en de minister van binnenlandsche zaken ver trekken naar Locris, waar drie dorpen verwoest zyn en een groot aantal personen het leven verloor. Men beschouwt deze ramp even groot als de aardbeving, waardoor het eiland Zante in het vorige jaar werd geteisterd. By de aardbeving van eergisteren zyn in de provincie Larissa verscheidene dorpen ver woest en een aantal menscben om bet leven gekomen. In een klooster te Thebe is groote schade aangeriehtte Chalcis zyn 5 menschen gedood. Ook. te Athene werden een aantal huizen beschadigd. De badplaats Hall, in de provinc-ie Opper-Oostenryk, ia door een hevigen brand, vernield. Men werd den brand na groote in spanning meester, doch niet dan nadat het grootste gedeelte der plaats in de asch was gelegd. Uit Weenen wordt aan de „Frank furter Zeitung" gemeld, dat zich in Galicië eenige gevallen hebben voorgedaan van Azia tische cholera. Naar men vermoedt, is de ziekte uit Rusland overgebracht. Ook te Lissabon hebben zich eenige verdachte ziekte gevallen voorgedaan. Vandaar, dat de Spaansche regeering reeds strenge quarantaine-maat regelen betreffende het verkeer met Portugal heeft voorgeschreven. De Portugeesche regee ring beweert echter, dat de ziekte-gevallen, welke aanleiding hebben gegeven tot deze voorzorgsmaatregelen, niet te wytcn zyn aan choWra, maar aan cholerine, welke geene reden geeft tot byzondere ongerusthoid. Trou wens, zoo wordt uit Lissabon, gemeld, ge durende de laatste dagen zyn geene nieuwe sterfgevallen, aan deze ziekte voorgekomen. Intusschen wordt van andere zyde gemeld dat te Lissabon da epidemie, welke door de Portugeesche rogeermg als cholerine wordt bestempeld, blyft voortduren. De Spaansche regeering meent echter dat de ziekte wel degelyk cholera is en blyft daarom by de strenge voorzorgsmaatregelen, welke zy heeft genomen. Indien evenwel waar is, hetgeen de bladen te Lissabon mededeelen, dan is de epidemie niet gevaarlyk. Wél is waar hebben zich gedurende de laatste 24 uren 85 ziekte gevallen voorgedaan, maar het aantal der sterfgevallen blyft zeer gering. Van de per sonen, die door de ziekte zyn aangetast, zyn trouwens de meesten hersteld. De vergiftigingszaak, te Antwerpen. Mevrouw Joniaux is Zaterdag-middag voor de raadkamer verschenen, die over de hand having harer hechtenis moest beslissen. De raadkamer heeft in de aanwezigheid van vergif in de ingewanden van Alfred Ah lay voldoende reden gevonden om het arreet- mandaat te bevestigen. Deze bekrachtiging geldt voor eene maand en moet telkens opnieuw worden gevraagd, totdat de kamer van in-beschuldiging-stelling het mandaat van voorloopige aanhonding verandert in een definitief bevel en de be schuldigde voor de assisen verzendt. De zitting heeft slechts eenige mimiten geduurdv. Mevrouw Joniaux was zeer terneergeslagen. Na afloop der zitting weEd zy terng naar de gevangenis gevoerd. Mr. Paul Janson, van Brussel, ia met de verdediging der beschuldigde belast Donderdag-middag werd. de heer Jomanx, alsook zyn zoon, ondervraagde Er bestaat geene de minste verdenking tegen den heer Joniaux* Het is bewezen, dat mevrouw Joniaux alleen het bestuur over de geldolyke zaken in handen had. Zy alleen is het, die de. qoaesti© der levensverzekeringen regelde, buiten voorkennis van. haren man. Difcwyis, onder andere in dit jaar' nog, ver keerde zy in geldverlegenheid, waarvan de heer Joniaux niets wist. Meer dan één blad heeft gemeld dat men, vooral te Brussel, gelooft dat mevr. Joniaux haren eersten man, den heer Frederic Faber, insgelyks met vergif om het leven heeft ge bracht. Een. Brusselseh blad meldt daarover het volgende: „Mevr. Faber had reeds eenigen tyd voor 1 den dood van haren zoon Frederic (December 1884) alle betrekkingen met hare schoon dochter afgebroken. „Vernomen, hebbende dat deze laatste op sterven lag, ylde zy naar zyne woning en, te midden van hare moederiyke smart, werd zy. getroffen door zekere omstandigheden, diey later, by haar twyfeL deden ontstaan over de ware- oorzaak van den dood haars zoons, welke toegeschreven werd aan eenjichtaanvaL „naar het hart". Frederic Faber klaagde over eene wreede en brandende pyn in de borst en hy werd herhaalde malen door brakingen overvallen." "Wat er ook van zy, het gerecht kan er niet aan denken naar den dood van den heer Faber een onderzoek in te stellen, daar zelfs, indien er eene misdaad gepleegd ware, deze verjaard zou zyn en niet meer kan vervolgd worden. De houding van de verdachte is zoo vast beraden mogelyk* Geen traan in haar oog, geen zenuwachtigheid; zy behoudt een oaber weegiyk gelaat, en van die houding is zy, sedert het begin van het onderzoek, niet afgeweken. Wat men gezegd heeft over hare neerslachtigheid, ia onjuiBt. Mevr. Joniaux is dadelyk naar de gevangenis ternggevoerd. Veel volk was er op de boen; doch de gen darmen hielden iedereen op een afstand. Te Parys is een onderzoek ingesteld naar het verleden van Alfred Ablay en daaruit is gebleken dat de dood van diens zoon Lionel (die in een vyver by Lenven verdronk, met de voeten in een zak gebonden), uit een geldeiyk oogpunt voord eelig was voor sommige leden van de familie Joniaux. Zoodra dit be kend werd, was men aanstonds geneigd hierin een „vyfde slachtoffer" te zien, alsof het ge val reeds ntet vreeseiyk genoeg is. De „Réforme" heeft ter plaatse een onder zoek ingesteld en vernam van vertrouwbare zyde, dat de dood van Lionel Ablay geheel toevallig was. De jongeling oefende zich in het zakloopen, op den rand van een vyver; hy struikelde, viel en met de voeten in den zak kwam hy terecht in den vyver, waar hy verdronk. Zyne familie wist er niet6 van en wachtte hem vergeefs aan het ontbyt. Het onderzoek in de zaak van mevrouw Joniaux zal ongetwijfeld van langen dunr zyn. Men zal eeuig begrip van den omvang van de taak der rechters krygen, als men bedenkt dat er beslag is gelegd op niet minder dan 4000 brieven. Onder deze brieven zyn er vele van Marie Roquet, de „vriendin" van Alfred Ablay. Deze brieven werden aan hem gericht, toen hy reeds te Antwerpen was. Zy zyn byna alle zeer uitvoerig, de meeste niet minder dan 12 bladzyden, en zy bevatten wenken betreffende het lot, dat den heer Ablay te wachten stond. Geveilde porceeleu. Gehouden Verkooping aan den Burg alhier, op Zaterdag 21 April 1894, ten overstaan van mr. L. M. J. H. Kerstens, notaris te Leiden Het huis, waarin vergunning tot verkoop van sterken drank- in. 't klem, in de Bakkersteeg, Nos. 13 en 15, kooperde heer J. M. P. De Graaf, voor 4525 hek huis, gelegen, alsvoren, No. 5, kooper de. heer W. J. N. De Kok qq voor f 1275. Burgerlijke Star.i van Leiden. Eersto huwoiyks&fkondiging van 22 April. K. Verlind jm. 28 j. en J. Beekman jd. 22 J. H". J. Uiterdyk jm. 24- j en CL M. Sohimmel Jd. 22 j. J. Van Dijk jm. 25 J. en M. KuivoLhoven jd. 23 J. I. J. Couvée jm. 25. j. en A. Van der Lindonr. jd. 20 J. O. Otgaar jm. 23 j. en. M. Van Gijzen jd. 21 j. O. A. Dieben jm. 22 j. en L. P. E. Witbake jd. 25 Jf L. Zitman jm 32. j. on M-. Kuibjd.3Tj. HILLEGOM. Ondertrouwd: Wilfridns Dirk Sobimmel en Oatharit* Nederpelt.» Bevallen: 1L Do Groot geb. Warmerdam, D. Overleden: Jannotje De Wilde 46 j. echtg, van Willem De Jong. Johannee Ant mios Balman 74 j., ochtg. van Anna Maria II iligera. LI SHE. Ge b or em: Johannes, Z.. van J. Van. Briemen en van G. Van Dijk. Overleden: Johannes Lommera, ocbfc. van G'. Van der Roep 65 j. Fran caucus Cornelib Antomé- Van. der Bergr, eohlg*. v. O. Masséo 67 J..— Johannea Scbrama 18 m* Johannes Van Leeuwen 2 j. NOORDWTJK". Geboren- Alida Adriana Maria, D. v. P. De Groot en-G. O. Romijo. Dirk, Z. v. P. Hoek en O. Haasnoot. Overleden: Heemskerk 38 j.. VOOB8GHOTEN. Geboren: Anna EHznbothv D. van P. Zonneveld en A..Petera. Lambortus Cornelia, Z. v. N. v. d. Valk en E. Gxoenewogen. Antoinette Geertruda Nicolina. D. v. O. O. De Vroomen en 01. H. M'. Hazeralook Levenloos aangogoven: meisje v. 8. De Groen en Th. G. Taaling. Gehuwd: A. De Hcy 24 J. err A. J* Slootjes 26 j. 345ste STAATSLOTERIJ. Trekking trti Maandag 23 April. VIERDE KLASSE. EERSTE LUST. No. 6364 ƒ25,000. Nos. 274, 13505. ƒ1000. Nos. 1296, 8398, 16908 ƒ400. Nos. 2049, 7657, 9978 ƒ200. Nos* 7052, 12742, 14690, 15956, 16102. ƒ100. Prijzen, van ƒ65» 9» 2510 6123 7303 9965 12286 14971 16553 193. 26 0 24 43 10119 12632 1003 Ot 235 71 29 7408 24 ÖT 18 93 63 2700 47 7643 74. 83 65 16 02 7r 19 67 04 76 80- 16112 16856 310 2341 3328 7610 8» 12618 18 '.l 25 2905 67 15 93 64 44 76 43A 29 5304» 62 917 87* 46 18110 40 3007 3(J 66 1C2 6 12 27 66 69' 0 U IC 6436 68 40 6£ 89 79 71 28 65 7823 10207 16 15*36 17012 702 3 60 6546 8002 17 12^60 16226 13 96 88 6 10. 13.-21 43 30 92 3143 C008 18 44 78 46 72 821 66 6 i83 94- 13117 73 17100 24. 99- 12. 79 10414 40 16408 15 47 3240 19 98 43 13268 8 03 3368 40 8176 10654 72 9 17-83 90 61 83 8212 1C6TT 13331 35 1T401 911 3403 5783 304 88 97 49 31 24 4 6856 80 10733 13101 P 31' 3« 30' 5ÏI3. 85 72 24 63 61 35 3528 34 £342 10832 64 155Ü5 175JU 68 36 5 6012 84 3# 78 85 41 1048 64 25 96 64. 13613 166a 86 49 74 98 8409 78 36 30 90 1105 3704 6103 23» 10113 60 61 9* 24 61 62 £690 22 72 81 17601 1213 61 6308 8607 11098 82 15731 30 27 3800 0406 41 )lli9 18009 64 37 79 43 16 47 20 32 150.6 17 TUT 1340 6£ 83 8041 26 99 33 76 90 3954 6506 66 42 13707 83 178IÖ- 1605 4046 17 82 70 13fH) 96 40 33 85 64 9040 11232 :B 69 45 4H4 £0 06 11346 er 71' CS 35 87 9189 11407 13008 26 1790(1 64 :o 96 9806 77 16 36 23 72 4897 6458 9618 11261 14181 43 iT 1683 4347 60 49 11606 87 62 181E9 99 09 74 83 32 14222. 61 18116 1780 80 85 9357 89 68 98 1S82S 42 4442 6742 79 11766 06 16031 79 84 90 6E £6 18 14316 24 184-18 94 4698 6831 S680 80 34 tl 21 1956 4608 3S 83 11884 6# 10119 3» 2074 4735 48 98 119111 14460 3d 6L 2155 8Ï 70 f738 f9 1(661 1624i 95 2205 4810 78 70 12000 71 81 IG 2341 4949 96 9£35 29 14661 16321 18 30 240# 85 6938 99C4J 67 14738 16410 tl 64 6023 69 20 12104 94 16500 71 78 716# 48 47 14846 49 £6 2606 61U 7224 62 54 14000 47. 18620 BUITENLAND. Frankrijk. De leeniDg van 200 millioen franken, welke de stad Parys heeft uitgeschreven, is 84s/4 maal volteekend. In het geheel werden; 49,394,000 inschryvingsbiljetten ingeleverd. De toevloed aan de verschillende kantoren, waar de inschrijving was opengesteld, was byzonder groot, vooral by het stadhuis, waar meer dan 20,000 personen elkaar verdrongen. Het grootste gedeelte moest echter onver richter zake terngkeereir, daar allen niet kon den worden toegelaten. Op den boulevard St.-Denis voor het by- kantoor van het Crédit Lyonnais was het gedrang zóó groot, dat zelfs de ruiten het moesten ontgelden. Behalve over het slagen dezer leening, werd gisteren te Parys het meest gesproken over de inhechtenisneming van graaf Hély de Talleyrand-Périgord. Deze aristocraat werd in. hechtenis genomen, wegens de beschuldiging-, dat hy de handteekening namaakte van den heer Max Lebaudy, ten einde zich. eene som van 2,000,000 franken toe te eigenen. De „Figaro", die het geval- mededeelt, ge looft echter niet, dat de zaak. ernstige gevol gen zal hebben, daar er alle redenen bestaan om aan de toerekenbaarheid van den graaf te twyfeleo. De graaf werd in de prefectuur van politie terstond verhoord door den rechter Dopffer, die besloot den beschuldigde voor- loopig in hechtenis te houden. De Italiaansche generaal Goggio, die te Nice in hechtenis is genomen onder de ver denking van spionn&ge, zal over de grenzen worden gezet. De regeering was van oordeel, dat de feiten, welke hem ten laste worden gelegd, zyne gevangenhouding niet wettigen. Generaal Dodds zal, nu Dahomey tot rust is gebracht, weldra voorgoed naar Frankryfc terugkeeren. Heden zal de generaal aan boord van de „Thibet" naar Marseille ver trekken. In zyne plaats is tot commandant der Fransehe troepen in Dahomey benoemd kolonel Dumas

Leidsch Dagblad | 1894 | | pagina 2