In li ch tin gen Fiiiantiëele Kroniek. Het verloop dor beuis was in de afgeloopen Week wederom hoogst onbeduidend. De handel was blikbaar sterk onder den invloed der on gunstige Amerikaan sche Spoorwegmarkt, waar van de voortdurende lusteloosheid ontmoedi gend op alles, wat daarmede in verband staat, werkt. Niet alleen de Amsterdamsche, maar ook de Londensche beurs wordt daardoor ge troffen, zoodat voor het oogenblik de aan leiding tot eene flinke verbetering in de eerste plaats van Nieuw York zal moeten komen, en daarnaa» ziet het er aan de overzijde van den Ooèaau nog niet uit. Met het oog op zulk een toestand is het dan ook niet te verwon deren dat voor geldbelegging wederom meer de aandacht werd gevestigd op onze Staats fondsen, waarin een vrij levendige omzet met veel vraag was op te merken. Evenzoo ontstond aanvankelijk meer flinke handel in de aandeelen der versohillende tabaksondernemingen, naar aanleiding van do bekend geworden taxation der tabak en de verwachting daarvan, dat op de spoedig te houden veilingen gunstige prij zen zullen worden bedongen. Yan deze be •woning profiteerden het meest aandeelen Benombah en Preferente Assahan, hoewel zij ten slotto door winstverkoopen pen gedoelte van de behaalde prijsverbetering moesten zien verloren gaan. De Koloniale markt was buitengewoon kalm, alleen aan- ideelen Handelmaatschappij hadden pen levendig verloop, waarbij de koers door de tamelijk groote vraag niet onbelangrijk vooruitging. Ook hier trad ten slotte eenige reactie in. In Pandbrieven Oostersche Hypo thoekbank had een belangrijke teruggang plaats, hoewel slechts de handel tot enkele Btukken beperkt bleef. Tegenover het aanbod daarvan bestond echter niet de minste vraag, hetgeen zoker niet te verwonderen is r.a de mededeelingen, welke reeds vroeger door de directie zijn gedaan. Aandeelen Ne der 1.- Amerikaansche Stoomvaart volgden, hoe wel in voel geringere mate, dezelfde beweging. Het uitgebrachte jaarverslag heeft veler ver wachting teleurgesteld en zullen de aandeel houders nu hun geduld wederom een jaar moeten beproeven, waarbij mot de mededeo hng der directie, dat de resultaten over de drie eersto maanden weinig bemoedigend ziJn,wol rekening mag worden gehouden. Ten opzichte der Spoorwegwaarden valt voor sommige een gunstiger verloop to ver melden. Aandeelen Neder 1. - Indische Spoor bereikten don zeor hoogen koers van 184 pet., in verband met het verwacht wordende dividend. Deze Maatschappij heeft in zeer ruime mate van de verbetering der Indische handelstoestand kunnen proflteeren en schijnt de tegenwoordige koers volkomen door hart gunstige positie gewettigd. Eene niet minder aanzienlijke verheffing viel den gestempelden Boxtel Wozel obligatiön ten deel, hoofd zakelijk ten gevolge eener speculatieve bewo ging. Wel mag by eventueele overname dezer lyn door den Nederlandschen Staat, aan deze obligati' n oene misschien aanmerkoiyk hoogere waarde worden toegekend, doch dit argumonfc heeft reeds zoo menigmaal dienst gedaan voor eene kunstmatige verhooging, die ten slotte weder op oen teruggang uitliep, dat men by eene beoordeeling der waarde dezer fondsen, hiermode wel rekening mag houden. Eene waardebepaling wordt trouwens geheel beheerscht door de vraag wanneer de overname waarschyniyk geacht kan worden, en het antwoord daarop is natuuriyk niet te geven. De buitenlandsche markt was weinig ver kwikkeiyk. Weenen en Beriyn gaven zeker geone aanleiding tot opbeuring, daar thans ook te Woenen geruchten loopen over de invoering eener beursbelasting aldaar en men in ver band daarmede de tegenwoordige zaken met zorg gadeslaat, daar toch by doorvoering van het plan ongetwyfeld eono scherpe reactie moet intreden. Russische roobelwaarden waren flauwer in verbaud met het gerucht, dat de aflossing der 2de OcsterleeniDg voor de deur zou staan, hoewel het niet duideiyk is welke ongunstige toestand daaruit voor de houders zou kunnen geboren worden. Zoowel by aflossing als con versie, zal de tegenwoordige koers blyken geen verschil te zullen opleveren, terwyi by conversie nog de mogeiykheid eener vergoeding niet denkbeeldig is. Hoowel eenige bande! in Spaansche fondsen in den laatsteu tyd weinig of in het gehoel niet plaatsheeft, schynt toch dat thans voor deze waarden geene gunstige stemming bestaat. Deze wordt ^ehuel geregeld door de Parysche markt en het is duideiyk dat de vroegere gunstige moening aldaar, geheel is verdwenen, te moer nu van de uitgifte eener nieuwe leening voor- loopig ook geen sprake meer schynt te zyn. Yan de buitenlandsche spoorwegwaarden biyven certificaten Circum Etnea steeds flink gevraagd. Men verwacht spoedig de uit voering der tot stand gekomen regeling en de daarmede verbonden uitgifte der nieuwo obligation en aandeeleD. De Zuid-Amerikaansohe markt bleef de geheele week zeer kalm gestemd. De eenige fondsen, waarin de omzetten iets te betoekenen hadden, waren de verschillende Braziliaanse he leeningen. Aanvankelyk ging de handel daarin met eenige prysver- betering gepaard, op de geruchten dat de opstandelingen zich ten slotte hadden over gegeven en nu werkeiyk het einde van den burgeroorlog te verwachten was. Geheel kon eohter deze verbetering niet behouden biy ven, daai thans de vraag meer op den voorgrond treedt in hoe verre de oorlogsuitgaven op het land zullen drukken en de vrees wel eenigs- zins gewettigd is dat de gevolgen wel door de obligatiehouders zullen worden gevoeld. Uruguaansche waaiden bleven vast, hoewel met hoogst beperkten omzet. De openbaar gemaakte cyfers over het eeiste kwartaal, waaruit de gunstige flnan- tiëele positie van dit land valt op te maken, bleef geheel zonder invloed op de markt. Mexicanen daarentegen hadden eene zeer flauwe houding, niettegenstaande de goede zilverpryzen gehandhaafd bleven. De flauwe stemming, welke te Nieuw-York voortdurend voor de Amerikaansche spoor wegmarkt biyft heerschen, liet niet na zoowel te Londen als te Amsterdam haren nadeeligen invloed te doen gevoelen, waar de geheele handel in spoorwegwaarden het kenmerk der grootste lusteloosheid droeg. Het gevolg was dan ook dat by het publiek al heel weinig animo bestond om iet6 te ondernemen, en daardoor hadden de omzetten over het alge meen weinig te beduiden. Verschillende oor zaken werkten ditmaal tot den gedrukten toestand mede, zoowel het bericht, dat de onlangs op de Great Northern (Manitoba's) uitgebroken werkstaking zich tot andere lynen uitbreidde, als de voortdurend sterk vermin derende ontvangsten van de meeste lynen, waaronder vooral die der Baltimore en Mil waukee het aanzienlijkst waren. De ontvangst verminderingen strekkon zich evenwel over geheel Amerika uit, waaruit biykt dat de geheele toestand abnormaal is. Het onlangs te Nieuw York gevormde comité der A t c h i s o n-obligatiehouders schynt minder ingrypend te werk te willen gaan dan het Londensche comité, zoodat de vraag of bystorting op de aandeelen gevorderd zal worden, voor het oogenblik nog niet zal kunnen worden uitgemaakt. Omtrent de Union -Pacific-Maatpy. werd het bericht vernomen, dat het reorganisatie- comité geslaagd is in het vaststellen met hot Gouvernement van het voorstel tot regeling der regeerings8chuld, welk voorstel binnen enkele dagen ter goedkeuring aan het Congres zal worden aangeboden. R(jnlandsche Bank. Gr m engd Nieuws. Door de politie te Haarlem is aangehouden en naar het huis van bewaring overgebracht J. Meyer, oud 44 jaren,-ge signaleerd in het „Algemeen Politieblad" van het jaar 1886, tot het ondergaan van 6 maan den gevangenisstraf, waartoe hy door het gerechtshof te Amsterdam ter zake van dief stal was veroordeeld. Hy had sedert de wyk genomen naar Noord-Amerika, maar was dezer dagen uit armoede teruggekeerd. Te Amsterdam spreekt men van oen zeer geheimzinnig geval. In den nacht van Zaterdag op Zondag, of Zondag op Maan dag, moet by eene aanzieniyke familie, terwyl de heer des huizes en zyne echtgenoote af wezig waren, van eene der dochters in den slaap al hot haar tot by den wortel zyn afgesneden. Ook werden enkele kostbaarheden vermist. De politie doet natuuriyk onderzoek. Door twee personen te Gendringen, tegen wie door den veldwachter te P. aldaar wegens dronkenschap proces-verbaal was op gemaakt, is tegen den laatste een moord aanslag gepleegd, welke gelukkig door toe gosnoldo personen is verydeld. Toch is de veldwachter zoodanig verwond, dat hy niet buiten gevaar is De beide daders zyn op de vlucht gegaan. De rechtbank te 's-Hertogenbosch gelastte gisteren, staande de openbare terecht zitting, de gevangenneming van J. v. Leeuwen, slager te Cuyk, als verdacht van voor bedoelde rechtbank eene valsche verklaring ondereede te hebben afgelegd. Hy werd daarop onder verzekerd geleide naar het huis van bewaring aldaar getransporteerd. Volgens een bericht uit Grandenz begint zich in Polen de cholera weer te ver- toonen. Naar men beweert, hebben zich te Warschau van 10 tot 15 April reeds 4 ziekte gevallen voorgedaan, waarvan 8 met doode- lyken afloop. De brand, waardoor Neusandec in Galiciö verwoest is, biykt nog ernstiger geweest te zyn dan aanvankelyk werd gemeld. De stad is byna geheel vernield, zoodat de schade op 500,000 florynon wordt geschat. Een geduchte brand woedde ook in het dorp Lichinia by Lesznitz in Pruisisch Sileziö. Door dezen brand werd een dertigtal woningen vernield, maar, wat erger is, kwamen daar vier kinderen in de vlammen om. Hoe deze branden zyn ontstaan, is nog niet opgehelderd. Te Falkenau, in Bohemen, hebben de mynwerkers den arbeid gestaakt. Van de 5000 mynworker8, die daar in de kolenraynen arbeiden, hebben zich reeds 4000 by de werkstaking aangesloten. Mag men den correspondent der „Voss. Ztg." te Konstantinopel gelooven, dan ia de toestand aldaar meer dan erg. De oholera woedt er meldt hy heviger dan de offi- cieele berichten doen vermoeden en breidt zioh zelfs uit, bevorderd door de groote zwakte der spysverteringsorganen by de meeaten, ten gevolge van het strenge vasten. Bovendien heeft de politie niet alleen den verkoop, maar ook het vangen van vele vischsoorten verboden, zoodat honderden visschersgezinnen bitteren nood lyden. De correspondent heeft den indruk gekregen, dat de geheele stad onder een schrik bewind staat van een 300 geneesheeren (die gedurendo het heerschen der ziekte dubbel salaris trekken), de verkooper6 van ontsmet- tingsstoffen en een leger van ambtenaren, die door de voorgaande personen omgekocht worden. Uit Nizza wordt gemeld, dat daar generaal Goggio, een Itsliaansch officier, die voor eenigen tyd op pensioen werd gesteld, in hechtenis is genomen, onder verdenking, dat hy spionnen-dienst verrichtte. Of de generaal zich inderdaad aan deze misdaad heeft schuldig gemaakt, moet nog bewezen worden. Hy werd te La Turbie in hechtenis genomen, terwijl hy stond te praten met eenige Fransche soldaten, in de nabijheid der forten. Naar men beweert, werden in zyne woning stukken gevonden, waardoor het vermoeden der Fransche autoriteiten werd bevestigd. Generaal Goggio was voorheen commandant eener brigade Alpen-troepen en zyn zoon is kapitein by het Italiaansche leger. De correspondent van de „Standard" te Nizza is evenwel van meening, dat de inhechtenis neming uitsluitend te wyten is aan te grooten yver der Fransche autoriteiten, daar het niet is aan te nemen, dat de generaal als ver spieder de oefeningen der Fransche troepen heeft bygewoond. Iets over Florida. Tallahassee, Florida, 26 Maart 1894. Mijnheer de Redacteur! Daar ik weet dat uw nieuwsblad altyd be reid is informaties te geven in het belang zyoer lezers, dacht ik dat het niet kwaad zou zyn u een stukje te sturen over dit verre land, vooral van belang voor hen, die plan mochten hebben mettertyd het dierbare vader land te verwisselen tegen Amerika, zooals velen denken het „beloofde land." Aan hen, die naar het Noorden willen gaan, kan ik geene inlichtingen geven, maar voor hen, die van warmte en zonneschyn houden; voor hen, die hunne schreden zuidwaarts wenschen te richten, scbryf ik dit. Florida, het land der bloemen I en voor waar, het is een bloemenparadyszelfs in dezen in Holland zoo guren tyd bloeien de wilde Cherokee-rozen langs de wegen, terwyl viooltjes en verschillende andere bloemen overal verspreid zyn; de mocking bird, red bird, enz. laten overal huü lieflyk gezang hooren. Het klimaat is over het algemeen zeer go- zond, ofschoon vreemdelingen in den beginne erg aan koorts lyden; maar de gele koorts, welke zoovele verwoestingen in Jacksonville, Tampa, enz. heeft aangericht, komt in Western Florida niet voor; ook hoort men hier nooit van zonnesteken. De gemiddelde temperatuur is zomer 81°, winter 59°; zelden is het warmer dan 90°. 't Land is hier goedkoop; de prys variöert tusschen 5 en ƒ25 per acre; het land, dicht by de stad, is natuuriyk duurder; als men tevreden is op een afstand van 12 of 15 myien van de stad te wonen, dan kan men goedkoop terecht. De grond is hier zeor licht, de bovengrond (2,/s voet) is zandig, maar waar hij niet uitgeput is, wat hier veel het gevai is, vruchtbaar; de onder groDd bestaat uit roodo klei. De gemiddelde prys voor schoongemaakt land is ƒ30, moeras land 2.50 per acre; boschland is het goed koopst; zoo werden onlangs 800 acres verkocht voor Ds. 40 100), maar gewoonlyk kan men het koopen voor 75 ets. a Ds. 1 1.82'/a a 2.50). Deze prysopgaven zyn voornamelyk van Western en Middle Florida, vooral voor Leon County, waarin Tallahassee, de hoofdstad van Florida, gelegen is. Leon County en de na burige counties zyn heuvelachtig; tusschen de heuvels liggen verschillende meren, die alle wel voorzien zyn van visch; Tallahassee is 20 mylen sporens van de Golf van Mexico; nog onlangs is oene spooriyn gelegd van Talla hassee naar Carrabelle, een visschersplaatsje aan de Golf, zoodat er altyd versche zeevisch te krygen is. Iedereen is hier boer; dit komt doordat by de vrymaking der slaven de plantors zeer verarmden en de meesten geen kapitaal hadden om hunne uitgestrekte plantages voort te zetten; velen dus zetten winkels op in de steden, maar bleven hunne bezittingen op kleine schaal verbouwen of zy verhuurden hun land aan de vrygemaakte slaven; men ziet dus dikwyis dat winkelbedienden groote landeryen bezitten. Natuuriyk zyn er ook boeren, die hun bedryf zeiven beoefenen en er een zeer goed bestaan in vinden. Het arbeiderswerk wordt uitsluitend door de negers gedaan, daar de meeste blanken het werken in de heete zon niet kunnen verdragen. Het loon hier is ƒ1.25 per dag, terwyl men meer zuideiyk ongeveer 2.50 moet betalen, daar de levensmiddelen enz. er duurder zyn. Een neger kan van zeer weinig leven; zoolang hy maar zyn maïsbrood, zoete aardappelen, stroop en nu en dan een stukje spek heeft, is hy tevreden; ze zyn goede werklieden, altyd opgeruimd en vrooiyk; hunne eeriykheid is niet groot; al stelen zy nu juist geene dingen van groote waarde, de eeriyksten zien er toch geen bezwaar in, wanneer de gelegenheid daar is, om zich van kleinigheden meester te maken. Metselaars, smeden, schilders en dergelyken zyn meestal blanken en worden zeer goed betaald, van ƒ2.50 tot 7.50 per dag. Mals wordt het meest verbouwdeen bushel kost hier in Florida van 75 ets. tot ƒ2, terwyl ze in de Western States voor ongeveer 40 ets. per bushel verkocht wordt. Verder komt veel voor: katoen, suikerriet (hiervan maakt men hier meestal stroop), haver, (a ƒ1.26 per bushel), tabak, groenten en alle soorten van tropische en semi-tropische vruchten. In Noord Florida vindt men uitgestrekte pere boomgaarden en in Zuid Florida talrijke orange-groves. Wild is overvloedig: patryzen, snippen, eenden, ganzen, wilde kalkoenen, konynen dragen zeer veel by om afwisseling te breugen in het zoo taaie koeienvleesch. 's Winters komen zeer vele bewoners uit de noordeiyke streken om te jagen; om deze reden hebben vele kleine plaatsjes zeer goede en mooie hotels; onder andoren is „the Powel de Leon", te St.-Augustine, het mooiste en besto hotel in Amerika. Ook herten, beren, wilde katten en vossen worden met succes gejaagd, terwyl men in de bosschen de raccoon, opossum, enz. kan schieten. Men vindt er ook vele slangendaar zyn de ge- vaariyke ratelslang, de moccasenslang, de koningsslang, de garterslang, de adder en zoovele andere vergiftige en niet-vergiftige soorten, terwyl in de meren en rivieren de alligator zyne treurige geluiden slaakt en de schildpad, lui op een st.uk dryfhout ge legen, zyn schild laat warmen door de zon. Als trekdieren worden paarden, ossen en vooral muilezels gebruikt; muilezels kunnen de hitte beter verdragen dan paarden en ossen, maar ze zyn ook duurder. De prys van een goeden muilezel is 375, van een goed paard 300, van een os ongeveer 40. Er worden ook veel paarden van Texas ingevoerd, mustangs, die veel goedkooper zyn (de prys is van 75 tot ƒ160), doch ze zyn kleiner en zitten vol gemeene strekenossen worden gewooDlyk door negers gebruikt, vooral veel om hout te slepen. Over het algemeen geloof ik dat Florida een goed land is om zich neer te zetten: ik zou echter iemand, zonder eenig kapitaal, niet aanraden zich hier te vestigen, daar er naar werklieden volstrekt geene vraag is, wel echter naar hen, die kapitaal hebben om het land, dat braak ligt, te ontginnen. INGEZONDEN. Mijnheer de Redacteur i Het bericht der „Haarl. Crt." betreffende den toestand van het bloembollenvak, onlangs ook door U, evenals door andere bladen over genomen, wordt in de kringen der vakmannen met eenige ergernis besproken en men vraagt zich af waarom niet vooraf beter geïnformeerd wordt, in hoeverre dergelyke berichten waar heid bevatten, alvorens geplaatst te worden. Dit bericht is waarschyniyk opgemaakt door een niet-vakman of anders is de stof ver zameld by lieden, die zelfs in den duren tyd niet tevreden waren. De hyacinten zyn over het algemeen niet goedkooper dan verleden jaar in den veiling- tyd, voornamelyk die partyen, welke niets door vorst of ziekte geleden hebben. Is dit laatste het geval, ja, dan hebben deze weinig waarde on zyn misschien tot eiken prys nog te duur. Hetzelfde geldt ook by de tulpen. Deze laatsten kunnen wel niet meer die bespottelyko prijzen der laatste jaren bedingen, maar worden nu meer naar inneriyke handels waarde verkocht, waardoor de toostand zui verder wordt. Voorts wordt in het bericht van de „Haarl. Crt." gesproken over slechten handelhet tegendeel is ook hier weer waar. Door de concurrentie der handelaren op het buitenland onderling wordt wel tegen lage pryzen aangeboden, maar kunnen toch in Amerika zoowel als in andere landen flinke orders worden geplaatst en het is niet on- waarschyniyk dat die handelaren, welke nu beneden de vorige marktprijzen de bloem bollen verkoopen, in den aanstaanden zomer hoogere pryzen zullen moeten besteden. Een overzicht van den handel van vele jaren bewyst dat telkens, wanneer begonnen werd met lage pryzen en aanbiedingen, er vele koopers waren en de pryzen in den loop van het seizoen stegen. Als men het bloem bollenvak en zyne pryzen beoordeelen wil, dient men voornamelyk te letten op den goeden stand, de qualiteit en gezondheid der ge wassen en soorten en is myno meening, dat alles wat hieraan voldoet, op de publieke vei lingen, zoo niet duur, toch minstens bevre digend wordt verkocht. NB. Dat nog, evenals vroeger, wel eens hooge pryzen besteed worden, diene dat op eene dezer dagen gehouden veiling een bed hyacinthen van 50 regels ongeveer 650 opbracht en twee bedden tulpen van eene nieuwe variëteit f 1000. Wereldtentoonstelling van Intnerpen. Het „Vlaamsch Grievenkomiteit van Ant werpen" ter verdediging van de Neder - landsche taalbelangen in België richt een dringenden oproep tot de Vlaamsche en Hol- landsche deelnemers aan de wereldtentoon stelling van 1894, opdat zy voor de opschriften hunner uitstallingen en voor hunne berichten aan het publiek zoo niet uitsluitend, dan toch by voorkeur het Nederlandsch zouden gebruiken. Antwerpen, meent gemeld komiteit, is eene echte Nederlandsche stad de Vlaamsche en Hollandsche tentoonstellers zullen zulks niet vergeten en zullen ook voor hunne taal den zelfden eerbied betoonen als vreemde volkeren voor hunne eigen spraak steeds koesteren. 0 Volgens do statistieken, opgemaakt naar de volksoptelling van 1890, spreekt de groote meerder heid der inwoners van België Nederlandsoh. Vermits deze laatsten met de Noordnederlandors veruit het grootste getal bezoekers zullen uitmaken, hebbeu de teutooustellere er alle belang by, dit bericht in aobt te nemen. UITLOTINGEN. Parijs 1869. No. 602174 200.000, fr. nos. 299674 305646 686720 en T09784 oIk 10.000 fr. nos. 184118 291649 322486 348821 356775 3G7494 517641 572621 633356 en 647945 elk 1000 fr. Geot 1868. No. 168725 5000 fr., no. 47852 2000 fr., no. 16G833 1000 fr.. nos. 67431 en 154322 elk 500 fr.. noe. 11383 115886 98321 47729 en 6532 elk 250 fr. Panama. No. 1026816 600.000 fr., no. 1969069 ÏOC.OOO fr., noe. 58639 en 486921 elk 10.000 fr., nos. 1312581 en 1592249 elk 5000 fr., nos. 93193 80808 1139939 1509827 en 560583 elk 20'0 fr noe. 185-16 41858 54207 67217 121363 1274)7 220282 218028 283175 288528 289287 297198 396839 411155 454128 582951 746552 772481 771166 945C97 967284 1039633 1089713 1111697 1111880 11755 8 1200842 1208588 1231665 1210406 1313553 1385050 1442678 1492S01 1516352 1664087 1642099 1G93U95 1720041 17220 0 1757280 1758821 1787866 18J2844 1854391 1857978 1901101 1932244 1938584 en 1946174 elk 1000 fr. Servië 1881. berie 6051 no. 41 90 000 fr., s. 1700 no. 8 10.000 fr., e. 6G67 no. C 35C0 fr.,e. C0G1 no. 9 en s. 6571 no. 18 elk 1000 fr 1902 no. 36, e. 3069 no. 41 en s. 6541 do. 41 elk 500 fr., 3. 3550 no. 33 on s. 3069 no. 49 elk 275 fr. Sericën: 17 0 1902 24512559 2062 3069 8112 3377 4525 5146 5321 5668 6051 6541 6571. PREDIKBEURTEN Zon (Ui22 April 1S94. NED.-HERVORMDE GEMEENTE, 's Voormiddags te 10 uren. PIETERSKERKBriét. HOOGLANDSUHE KERKHagen. OOSTERKERK: Van Boekeren. MAREKERKBe Hoest. 's Namiddags te één uur. MAREKERK: Van Boekeren. Kinderkerk, 'b Namiddags te 2 uren. PIETERSKERK: Hagen. Cat. 26. OOSTERKERK: De Hoest. BETHLEHEMSKERK: Raabe, Qodsdimstonderwijtsf'. 's Avonds te 6 uren. HOOGLANDSCHEKERK: Oberman. "WOENSDAG 26 APRIL. Openbare Huwelijksinzegening te haMtm PIETERSKERK: De Hoes*. EGLISE "WALLONNE. Matin a dix heures, Cb. De Boeok, pasteur 6 Périgueux, mm LUTHERSCHE KERK. Voormiddag 10 uren, Van Kleed. REMONSTRANTSOHM KER5, Voormiddag hal fuif, Schim van der Loeff. DOOPSGEZINDE KERK. Voormiddag 10 uren, Kutsch Lojonge. GEREFORMEERDE KERKBJ». HOOIGRACHT. Collecte voor de BingelseAool. Voormiddag 10 uren, Van Proosdfl. Avond 5 uren, Van Proosdij. Zond,19^ HEERENGRACHT. Collecte voor de Kerk. Voorm. 10 uren, De Heer W. J. G. Basoskl 6}iV, Avond 6 uren, Idem. [van IM/fi OUDE VEST. Voormiddag 10 uren, Rudolph. Avond 5 uren, Rudolph. Zoqd. HJfc GEREFORMEERDE KERK NIEUWE RlJïi^ Voormiddag 10 uren, Van Loon. Avond 6 uren, Van Loon. Zond. 11», BETHLEHEMSKERK. Zondag-voorin. 10 uren, Kinderkerk. Dinsdagavond halfnegen, Bijbellezing, Oberman, ZAAL NOORDEINDE. Zondag-voorm. 10 uren, Kinderkerk, Dinsdag-avond S urenLidmaten-samenkomsJ met vrouwen, Briét. WIJKGEBOUW LEVENDAAL. Zondag-voorm. 10 uren, Kinderkerk. Donderdag-avond halfnegenBijbeloefening, De Wolff. Bekendmakingen van kerkelijken aard. Kerkeraad van de Ned.-Heru. Gemeente. Voorzitter: DE WOLFF. Scriba: DE HOEST. Kerkelijke attestation moeten worden aan gevraagd b(j den wijkprojikant en ingclovord aan do kosterij der Pieterskerk. De aanmelding bij den koster voor de kerke lijke huwelijksinzegening moet geschieden des Maandags te voren, en do aangifte tot den Doop ulteriyk daags te voren en niet later dan te negen uren des avonds. De collecte, op 15 April 11. gehouden ten behoeve van het Gereformeerde Minnehuis, heeft opgebracht f i5.75. Met dankzegging ontvangen voor do zieken,' kas: van een onbekende f 10; van Vrouw D. 50 cents, „weinig, maar uit een goed hart"; van mej. G. f 5, „ter navolging", en van mevr. B. f 2. Zoo neigt do Heer nog steeds de harten. S. H. J. DE WOIFF. In dank ontvangen voor de Ger. Gemoenten in Bohemen en MoraviS: van N. N. f 0.50, V. f5 en N. N. f 5. Dank voor do giften. Ds. OBERMAN. Dankbaar voor al de bewijzen van belang stelling en genegenheid mij en de mijnen gedurende mijn 21-jarig verblijf alhier bewezen, wensch ik al den leden der Gemeente, inzonder heid mijn vrienden, leerlingen en oud-leer lingen, van harte toe: „de genade van den „Heere Jezus Christus en de liefde van God „en de gemeenschap des Heiligen Geestes." E. CÉSAR SEGERS. op geplaatste Advertentiën worden gegeven van morgens 9 tot 'ft avonds i aren, Yóór en n£ dien tyd is het Kantoor geslote^.

Leidsch Dagblad | 1894 | | pagina 2