altyd vinden, in het Intermezzo daarentegen was eene eenheid van stemming en kleur, die onze diepste bewondering afdwong. Eene tweede noviteit op het programma was eene Aria uit Van Groningens onvoltooid zaDgepel „de Israëliet". Deze muziek was my niet zoo duidelijk, dat ik over de waarde van haar reeds een oordeel durf uitspreken; wel echter moet ik aanstippen dat het karakter dier muziek te onbestemd is en de bewerking der orkestpartij te zelfstandig, om aan de eigenschappen van de jonge zangeres, die de Aria gisteravond voordroeg, het juiste relief te geven. Mej. Völlmar had dan ook met hare liederen veel meer succes; „Morir vogl'io" van d'Astorga en „Chant hindou" van Bem- berg troffen my daarvan het meest, in „Mond nacht" van Schumann had ik gaarne eene meer gepassionneerd9 voordracht waarge nomen. Tot toegift koos de zangeres „Marquise" van Massenet. De begeleiding had de heer Van Groningen op zich genomen. Is deze kunstenaar, heb ik my reeds meer dan eens afgevraagd, niet te zelfstandig voor dit werk? My scheen liet toe dat b. v. in de „Chant hindou" door hem het tempo langzamer gewenscht werd dan mej. Völlmar en de heer Veerman, die met zeer edelen toon den viool-solo voordroeg, verlangden en dat hy iets te veel aan die neiging toegaf. Ik voor ray biyf dan ook aan den solist Van Groningen verre de voorkeur geven en wy zien verlangend uit naar het oogenblik, dat het bestuur hem nogmaals in de gelegenheid stelle, b. v. zyn Piano concert hier te spelen I Mr. E. Uit bet masiekdram* „Belenei*", waarvoor Mevrouw Egter v. Wieaokorke, de «chrQfeter van „Lotou", den teket diohtte. Gemengd Nieuws. Aan de Schryversbrug alhier, buiten de Zyipoort, viel een knaapje van den kapitoin der stoomboot „Carejene" te water en zonk weldra in de diepte weg. Op het geschreeuw van eenigo daar wonenden sprong de nieuw benoemde brugwachter W. F. J. Kaesteelen gekleed het 10- a 12-jarig joDgetje na en hy mocht het genoegen smaken liet nog behouden aan wal te brengen. De Leidscho studenten-roeiver- eeniging „Njord" heeft haren openingstocht naar het Kagermeer gehouden. In hot laatst verschenen num mer van „De Vacature" worden niet minder dan 146 oproepingen gedaan ter vervulling ▼an vaceerende betrokkingen van onderwyzer of onderwyzeres. Als eene groote zeldzaamheid kan gomeld worden dat er gisteren reeds rype aardbeziën in Aalsmeer waren. Maandag aanstaande zullen de eerste te Amsterdam aan de markt worden gebracht. Naar men verneemt, zullen met het aanstaande zoinerseisoen de tenten der kooplieden aan hot stand te Schoveningen niet moor verryzen, als voorheen, aan weers- zydon van den hoofdweg naar het strand. Niettemin zullen de koopliedon aan het strand hunne zaken kunnen dryven, daar de directio van het „Zeebad" besloten heeft, eene galory van een dertigtal winkeltjes te doen bouwen ter hoogte van de raontagnes russes. Voor betrekkelijk lagen prys zullon die win- kolljes in huur worden gegeven. Donderdag-namiddag is deScheve- ningsche bomschuit No. 260, roeder J. Hoogen- raad Jr., tusschen Scheveningen en Katwyk overstoomd door het stoomschip „Mazeppa". Het visschersschip is erg beschadigd to S-iheveningen geland; de équipage logde gis teren scheopsverklaring af. De zaak is in handen van den waterschout gesteld. Do Jong, bekend door de geheim zinnige verdwyning zyner beide vrouwen, als- mode door do gepleegde oplichtingen, en van wiens brutaliteit dezer dagen ter openbare terechtzitting velon getuigen waren, durft by den rechter commissaris somtyds ook vreemde kunstjes vertoonen, zegt het „Nbl. v. Ned Zoo is het o. a. voorgekomen dat hy den rechter, en by herhaling, vroeg: „Geef me een sigaarlje", ja, eens klaagde over rheu- matiek en den ambtenaar de vuist toestak, zeggende: „Voel nu die hand eens 1" Toen de rechter, even welwillend als geduldig, aan het verzoek wilde voldoen, opende De Jong de vuist, die gekauwd roggebrood omvat hield Dergoiyke grappen, die wellicht door hom beproefd worden om aan krankzinnigheid te doen gelooven, zyn echter weinig in over eenstemming met de manieren van een wel opgevoed man, veeleer een bewys van gren- zonloozo brutaliteit. Te Hilversum komen, behalve by e'en slager Baas, in de Heerenstraat, ook gevallen van pokken voor in twee gezinnen van de Tweede Oosterstraat en in één gezin aan het Krakebeen aldaar. Tot heden is nog geen nieuw sterfgeval aan pokziekte voor gekomen. De rechtbank te Middelburg voroordeelde gisteren Lampier wegens den moord aan den Marolleput tot levenslange ge vangenisstraf; een vonnis, door deze recht bank voor de eerste maal uitgesproken. De moordenaar bleef uiterst bedaard en antwoordde op de vraag van den president, of by het vonnis gehoord had, met yzige kalmte: „Ja menheer." Gistermiddag omstreeks half- vyf is een jongeling van ongeveer 16 jaren uit de cellulaire gevangenis to Goes ontsnapt door van den hoogen ringmuur te springen. De politie ie ijverig in de weer om den ont snapte weer to vangen. Naar de gevangenis teMiddel- burg is overgebracht een persoon, die te Goes iemand door middel van val6chheid in ge schrifte heeft opgelicht. Drama te Noordbroek. Men schryft uit Winschoten aan de „Tel.": De 22-jarige schipper Helenus Buitenkamp, van Noordbroek, die Zondag-avond op zoo verrader- ïyke wyze door den 18-jarigen boerenknecht Simon B., door middel van een scherp voor werp in den onderbuik werd gestoken, is reeds overleden. De officier yan justitie van Win schoten en de rechter-commissaris vertrok ken Vrydag in tegenwoordigheid van den heer mr. J. Heres Diddens, beëedigd klerk ter griffie, en den heer M. J. Yan Olm, arts, naar Noord- broek, waar de schouwing van het lyk werd verricht door de heeren Van Olm en dr. H. Niemeyer. Door den heer N. werd geconsta teerd, dat met een lang, aan twee zyden ge slepen dolkmes, een steek in den rechteronder- buik was toegebracht, zeer diep indringend en de ingewanden zóó verwondend, dat de dood moest intreden. Voor 't overige werd het terrein van de misdaad opgenomen. Het bekende landgoed „Sons- beek," by Arnhem, met het daarop staande groote heerenhuis, is te huur. Het is ongeveer 50 hectaren groot. G i s t e r n a m i d d a g barstte boven het dorp St.-Antonie een hevig onweder los. De bliksem veroorzaakte op twee plaatsen brand. Byna het geheel© huis van den bakker S. werd een prooi der vlammen; een kalf en een varken werden verkoold gevonden. Ook de boerdery van v. K. is gedeelteiyk afgebrand. Ten gevolge van het loopen van vee tusschen de rails, is gisternacht tusschen Nymegen en Wychen trein 722 gederailleerd. Drie koeien werden overreden en een bagage wagen omvergeworpen. De spoorwegwachter te Balen- Wezel, op den Grand-Central-Belge tusschen Roermond en Antwerpen verleden Zaterdag overroden, is thans aan de gevolgen der be komen verwondingen bezweken. Drie mannen wilden Donderdag namiddag in een bootje de haven der Zuid- Willemsvaart te Vechel oversteken, toen dat omsloeg. Twee hunner verdronken, den derde heeft men kunnen redden. Het 9-jarig zoontje van Peters, in de Ruiterstraat, te Arnhem, dat by eene stoeiparty een stomp in de zydo heeft gekre gen, is daardoor wel eenige oogenblikken be wusteloos geweest, doch is niet overleden, en thans weder zoo goed als hersteld. In het dorp Rehwinkel, naby Stettin, zyn 25 woningen afgebrand. By de hevige onweders, welke gedurende de laatste dagen in Duitschland hebben gewoed, zijn vele ongelukken veroor zaakt. To Würzburg trof de bliksem den toren der bekende Augu6tyner kerk, waardoor dezo nogal beschadigd werd. De brand, welke ontstond, werd spoedig door de brandweer gebluscht. Ook werden te Chemnitz en te Rochitz in Saksen twee kerken door den bliksem getroffen en ernstig beschadigd. Als eene merkwaardigheid wordt van alle kanten gemeld, dat ondanks deze onweders de tempe ratuur even hoog is gebleven. Te Weenen duurt de werkstaking der arbeiders in het bouwvak nog voort. In verscheidene voorsteden kwam het tot onge regeldheden, daar de werkstakers overal de werklieden, die aan den arbeid biyven, tot aansluiting pogen te dwingen. De politie kon echter spoedig de orde herstellen. Het hof van appèl te Lyon heeft deze week een vonnis gewezen, dat eene goede les is voor de werklieden-syndicaten, die zich met alles bemoeien en wiertyrannie ten slotte onduldbaar wordt, niet alleen voor de patroons, maar ook voor de werklieden. Een werkman, Engeras genaamd, werk zaam aan eene glasblazery, had om de eene of andere reden de ontevredenheid zyner patroons opgewekt en werd ontslagenin zyne plaats werd een zekere Oberlé aangesteld. Het syndicaat, waarvan Engeras lid was, eischte nu dat Oberlé een deel van zijn loon aan Engeras zou afstaan; natuuriyk weigerde Oberlé dit. Om hem daarvoor te straffen, be val het syndicaat dat hot werk gestaakt zou worden, zoolang Oberlé niet was ontslagen. De fabrikanten weigerden nadeel in hunne zaak te lijden, gaven toe en ontsloegen Oberlé en zyne dochter, die eveneens aan de fabriek werkte. De ongelukkige werkman, die aldus zyne betrekking verloor door het dry ven van het syndicaat, stelde een gerechtelyken eisch tot schadevergoeding in. Het hof van Lyon ver klaarde hem ontvankelijk in zyn eisch en veroordeelde het syndicaat tot het betalen eener schadevergoeding van 500 franken. Het vonnis overwoog, dat, indien de wet op de beroepssyudlcaten aan de werklieden al toestaat zich aaneen te sluiten voor de vrye discussie der loonen, zy hen niet machtigt om do onafhankelyke werklieden to tyranni- seeren on hun ontslag te eischen. Dc vergiftigingszaak te Antwerpen. Het gerucht dat mevrouw Joniaux eene volledige bekentenis zou hebben afgelegd, wordt tot nu toe niet bevestigd. De beschuldigde werd opnieuw voor den rechter van instructie gebracht en scheen, toen zij naar de gevangenis terugkeerde, volkomen gebroken. Ten huize van mevrouw Joniaux heeft het parket beslag gelegd op het restant van het geneesmiddel, dat Alfred Ablay den dag voor zyn dood op raad van een dokter gebruikt heeft. Dit medicament is een gewoon middel tegen aoute rheumatiek en bevat geen spoor van morphine. Volgens de „Prócurseur" zou de dood van Alfred Ablay toegeschreven worden aan zelf moord; die bewering wordt door de justitie niet aangenomen, omdat er geen enkele logi sche reden voor is aan te voeren. Wy hebben reeds gemeld dat nog een vierde verdacht sterfgeval aan beschuldigde wordt ten laste gelegd. Het geldt hier den dood van haren eersten man, Frédóric Faber, en de des betreffende verklaring werd voor de justitie afgelegd door hare schoonmoeder, mevrouw Faber. Deze vertelde dat zy by het vernemen dat haar zoon op het uiterste lag, onmid- deliyk naar diens ziekbed was gesneld en toen getroffen was door verschillende om standigheden, welke later, toen er booze ge ruchten over hare schoondochter begonnen te loopen, hare achterdocht opwekten. De jus titie schynt ochter geen gewicht te hechten aan deze verklaring; het betreft hier trouwens een geval van tien jaren geleden. Mevrouw Joniaux biyft hardnekkig hare onschuld volhouden; ook de familieleden schynen van hare onschuld overtuigd, en schryven de drie plotselinge sterfgevallenaan natuuriyke oorzaken toe. Een der bloedver wanten heeft reeds by voorbaat op de moge ïykheid gewezen, dat in de ingewanden van Leonie Ablay, die in 1892 ten huize van be schuldigde overleed, arsenicum kan worden gevonden, omdat Leonie dit veel gebruikt had op raad van haren geneesheer. Wat de morphine betreft, welke mevrouw Joniaux achtereenvolgens by een tiental apothekers gekocht heeft, deze zou bestemd zyn geweest voor Emilie Ablay, die reeds vier jaren lydendo is en or nog dagelyks gebruik van maakt. De justitie heeft reeds huiszoeking gedaan by laatstgenoemde dame en daar een aantal medicynfleschjes in beslag genomen. Van andere zyde wordt nog het volgende gemeld De tyding, door de „Patriote" medegedeeld, dat mad. Joniaux morphine zou gekocht heb ben by een apotheker te Brussel, daags voor den dood van den heer Ablay, wordt beves tigd. Men weet dat Ablay met zyne zuster naar Brussel gegaan was om een geneesheer te raadplegen. Terwyi de heer Ablay zich naar de Hamer straat begaf om zyne zuster een bezoek to brengen, zou mevrouw Joniaux de morphine by den apotheker gekocht hebben. Het onderzoek wordt in het stiptste geheim gedaan, en de procureur des konings heeft de bedienden van het paleis van justitie met ver volgingen bedreigd, indien zy de minste onbe scheidenheid begaan. Toen de rechter aan mevrouw Joniaux mededeelde, dat hy haar in hechtenis nam, antwoordde zy, volgens den correspondent der „Chronique": „Zeer wel, ik vraag u alleen verlof myne sleutels en myn regenscherm te overhandi gen aan myn echtgenoot (die zich in het justitie paleis bevond) en myn kerkboek te laten halen." Onmiddeliyk na hare aankomst in hare cel, heeft mevr. Joniaux zich te bed gelegd. Zy scheen zeer bedaard en sliep den geheelen nacht. Woensdag heeft zy een boek gevraagd om te lezen, en zy is begonnen een geschrift voor hare verdediging op te stellen. Volgens de wet mag de rechter do beschul digde drie dagen lang in het geheim opgesloten houden, beroofd van alle gemeenschap, zelfs met haren advocaat en met hare familie Het parket van Antwerpen, zegt de „Koop handel", heeft oen onderzoek ingesteld naar den geldelyken toestand der echtgenooten Joniaux. De rechter ondervraagt thans de voornaamste juweliers der stad, om to weten of mevr. Joniaux juwoelen gekocht heeft en wanneer. De meest verschillende geruchten zyn in omloop over het leven, dat do echtgenooten leidden. Sommigen zeggen dat zy zeer bur. geriyk leefdenanderen dat zy zich overlever den aan groote uitgaven. Het schynt dat het parket ontdekt heeft, dat mevrouw Joniaux vroeger aankoopen van juweelen op crediet gedaan heeft by twee juweliers van Antwerpen. Zy zou die juweelen verpand hebben en na verloop van eenigen tyd die gelost hebben, om ze aan de twee handelaars terug te geven, hun verklarende dat zy in de onmogelykheid was ze op hot bepaalde tydstip te betalen. Een der juweliers vergenoegde ?ich met de terugname; doch de andere eischte eene schade vergoeding en deed oen biljet door den heer en mevrouw Joniaux onderteekenen. Aan „la Gazette" wordt verzekerd, dat een juwelier van Brussel voor eene vry aanzien- ïyke som juweelen geleverd heeft aan mevrouw Joniaux, waarvoor hy nog geen stuiver ont vangen heeft. Zooals men weet, is voor eenige jaren Lionel Ablay, de zoon van Alfred Ablay, broeder van mevr. Joniaux, in den omtrek van Leu ven in een vyver versmoord gevonden. Kort na diens dood ontving een bloedverwant van den jongen Lionel naamlooze brieven, waarin men hem van moord beschuldigde en hem 26,000 fr. vroeg om hem niet aan te klagen. Een onderzoek is thans over die zaak ingesteld. Mevr. Joniaux heeft mr. Paul Janson tot verdediger gekozen. Zy blyft voortdurend hare kalmte behouden Heden Zaterdag, te halftien, zou zy voor de Raadskamer der rechtbank verschenen, die zal beslissen of het aanhoudingsbevel, ten haren laste afgeleverd, moet bekrachtigd worden. Het gerucht, dat de heer Joniaux ook zou aangehouden zyn, is volkomen valsch. Het parket heeft by een apotheker te Ant werpen een recept gevonden, geteekend door den geneesheer Molitor, waarin morphine voor kwam. By een tiental andere apothekers heeft men de kopy van dit recept ontdekt. De persoon, die de morphine by den oersten apotheker deed afleveren tegen het oorspron kelyk recept, vroeg dit laatste terug; daar de apotheker weigerde, vroeg de persoon in quaestie er copie van, welke gediend heeft om er anderen van te maken en zich op die wyze eene groote hoeveelheid morphine aan te schaffen. Men poogt nu te weten te komen, wie die persoon is. Pa arden keurln g. Is er reeds één bezwaar tegen de nog ver van populaire paardenkeuring voor het leger vervallen door de nadere mededeeling van den minister van oorlog, dat het tolgeld van ryks- wege zal worden vergoed, een nog grooter bezwaar blyft bestaan. Ten opzichte van drachtige merriën in do laatste maand van haren drachttyd en veulen- merriën is nl. bepaald, dat deze van de keu ring zyn vrygesteld. Alsdan moet echter eene verklaring van een veearts worden overgelegd. De kosten, hierop vallende op sommige plattelandsplaatsen, ver verwyderd van de standplaats van een veearts, niet gering komen ten laste van de eigenaars der paarden. Dit nu wordt door de betrokken personen als eene onbiliykheid beschouwd, terwyi daar enboven verschillende kleine boertjes moeilyk deze kosten kunnen betalen. Of een districts veearts deze keuring gratis zou doen en de verklaring kosteloos afgeven, hieromtrent be paalt het koninkiyk besluit niets. AH.) BUITENLAND. Fraukrjjk. De sub commissie tot het instellen van een marine-enquête in Frankryk heeft be sloten dat voortaan van hare zittingen een kort verslag openbaar gemaakt zal worden. Het rapport van Thomson in zake den diefstal van koren is met algemeene stemmen aangenomen. Thomson verklaart hierin, dat in de administratie wanorde heer acht en het toezicht onvolcoende is De weduwe van generaal Boulanger heeft eene buitenplaats in de nabybeid van Tunis gekocht en zal zich daar metterwoon vestigen. Duitschland, Do „National Ztg." meldt dat Woensdag te Beiiyn een duel heeft plaats gehad tusschen den geheimraad Kiderlen en den redacteur der „Kladderadatsch", Polstorff. De laatste is in de okselholte gewond en ligt in het ziekenhuis. De aanleiding tot dit tweegevecht tusschen den „geheimen legatieraad" Kiderlen-W&chter en Polstorff was oen persoonlyko brief van Polstorff, welke voor eenige weken door de bladen werd openbaar gemaakt. Kiderlen achtte zich door den inhoud daarvan beleedigd en eischte als landweerofficier onmiddeliyk voldoe ning; Polstorff verlangde uitstel van het duel tot 18 dezer, en ten gevolge daarvan kon Kiderlen niet, zooals by vorige gelegenheden, den ktizer op diens reis naar Abbazia vergezollen als vertegenwoordiger van het departement van buitenland6che zaken. Dit had zeer de aan dacht getrokken, en men gaf er eene ver keerde uitlegging aan. De verwonding, welko Polstorff by het twee gevecht opliep, is niet levensgevaarlyk. Uit Coburg, waar koningin Victoria, keizer Wilhelm en een groot aantal andere vorstelyke personen byeen zyn ter eore van het huweiyk tusschen groothertog Ernst Lo- dewyk van Hessen en prinses Melita van Saksen-Coburg-Gotha, komt het bericht dat de Russische kroonprins zich daar verloofd heeft met prinses Alix van Hessen. Dat de Russische Czarewitch als vertegen woordiger des Czaren de voltrekking van het huweiyk zou by wonen, was reeds lang bekend, eu eveneens werd reeds eerder ge meld dat dit bezoek vaD den Czarewitch in verband stond met zyne huwelyksplannen. Groothertog Nicolaas, de oudste zoon en ver moedelijke opvolger van zzaar Alexander, is dan ook reeds 26 jaren oud en word reeds door de bladen zoo dikwyis verloofd, dat het tyd werd om eindeiyk aan deze geruchten een einde te maken. De aanstaande keizerin van Rusland is prinses Alix van Hessen, de jongste zuster van groothertog Ernst Lodewyk. De prinses werd den 6den Juni 1872 te Darmstadt geboren en is derhalve by'na 22 jaren oud. Hare drie oudere zusters, de prinsessen Victoria, Eli sabeth en Irene, zyn gehuwd met prins Lo dewyk van Battenberg, den grootvorst Sergius van Rusland en prins Hendrik van Pruisen, den broeder van den Duitschen keizer. De toekomstige keizer vaa Rusland wordt der halve de zwager van prins Hendrik van Pruisen. Het wet8cntwerp betreffende den aanleg van het Dortmund-Rynkanaal zal door den Landdag verworpen worden, omdat de beide conservatieve partyen er tegen willen stemmen. De Duitsche „Tabakzeitung" spoort de belanghebbenden by den tabaksbouw aan, zich ni t te laten ontmoedigen door het uitzicht op een nieuw belastingontwerp, maar den stryd daartegen eensgezind voort te zetten. Naar men verneemt, is de inwijding van het nieuwe gebouw voor den Ryksdag be paald op 18 October, zynde de geboorte-datum van wyien keizer Frederik. Het bevel des keisere van Duitschland. dat voortaan officieren niet nieer aan den totalisator mogen wedden, heeft algemeene instemming gevonden en, zooals de „Köln. Ztg." heeft vernomen, zal nog een kabinets order worden uitgevaardigd, om den officieren het spelen zooveel mogeiyk te beletten. Het genoemde blad zegt naar aanleiding hiervan, dat het een vreemden indruk maakt, dat het wedden aan den totalisator voor officieren onpassend en immoreel wordt verklaard, maar den overigen staatsburgers wordt geoorloofd. Daarom wordt een algemeen verbod van den totalisator verlangd. Groot-Britannië. De Fransche anarchist Meunier is gis* teren weer te Londen voor den rechter ver schenen. De rechter deelde mede dat allo stukken, welke op deze zaak betrekking had den, wel waren aangekomen, maar nöch hy zelf, nèg de verdediger, die Meunier is toe gevoegd, hadden tyd om deze met de ver- eischte aandacht te onderzoeken. Daarom werd do behandeling der zaak weer eene week uit gesteld. Sir Edward "Watkin, de Engelsche „Spoor wegkoning", die sedert ©enigen tyd ernstig ongesteld is, wordt beter. Sir Edward, die te Snowden vertoeft, is reeds zoo ver hersteld, dat hy gisteren weer een rijtoer kon maken. De heer Gladstone is weer opnieuw on gesteld geworden. De ziekte van den „grand old man" is wel is waar niet van ernstigen aard, maar met het oog op zyn hoogen leef- tyd moet hy zich voorloopig nog van alle in spannende bezigheden onthouden. Van deel neming aan de werkzaamheden van het Lager huis kan daarom vooroerst nog geen sprake zyn en eveneens is nu de operatie, waardoor de geneesheeren zyn gezichtsvermogen hopen te herstellen, voorloopig uitgesteld. De Sleutelblocm-dag" werd den 20sten April te Londen op de gebruikelyke wyzo herdacht. Er werden kransen gelegd op het graf van lord Beaconsfield. Lord Salisbury, Disraëli's opvolger als leider der conserva tieve party, hield in eene bijeenkomst van de leden van dit Tory-verbond eene redevoe ring, waarin hy de politiek der Tory's nog eens toelichtte en verdedigde. De slotsom, tot welke Lord Salisbury kwam, was, dat de conservatieven moesten biyven aandringen op ontbinding van het Parlement. Het ministerie Rosebery heeft natuuriyk nog geen plan om vooreerst tot eene ont binding van het Parlement over te gaan. Voorloopig heeft het kabinet genoeg te doen om de aanhangige wetsontwerpen, behalve nog de begrooting, tot oen goed einde te brengen. Nu weer waren de radicalen voor nemens de regeering aan te vallen over de toelage, welke den hertog van Edinburg, nu groothertog van Coburg, is toegustaan. Het ministerie was voornemens ook by de behan deling van deze quaestio het standpunt te handhaven, dat de heer Gladstone had aan genomen. Evenwel had de oppositie zich tot een krachtigen aanval voorbereid. Men verwachtte echter, dat een gedeelte der conservatieven de party der regeering zou kiezen, zoodat de regeering, ondanks den afval der radicalen, toch op eene meerderheid kon rekenen. Gisteren kwam dan ook werkeiyk in het Lagerhuis het voorstel aan de orde der regee ring betreffende de toelage, welke den hertog van Edinburg ook na zyne troonsbestyging in het hertogdom Coburg zal worden verleend. De afgevaardigde Morton stelde eenemotie voor, waarby het besluit der regeering wordt afgekeurd. Nadat het ministerie zich daartegen had verzet, werd de motie van afkeuring met) 298 tegen 67 stemmen verworpen. It&Ufe. De Paus heeft in de St. Pieterskerk de 10,000 Spaansche pelgrims ontvangen. Nadat hy de mis bediend had, liet hy een antwoord voorlezen op het adres van hulde der pel* grims, waarin hy dezen herinnert aan den plicht zich aan de gestelde machten te onder- werpon. De Paus werd levendig toegejuicht. Een gedeelte der Spaansche pelgrims is weer vertrokken naar Civita-Vecchia, waar zeven stoombooten gereed liggen om hen naar Spaüje terug te brengen. Deze booten, die nog 6000 pelgrims hadden aangebracht, zullen nu met een even groot aantal naar Spanje terugkeeren. Luxemburg. Namens den groot-hertog Adolf brengt de minister Eyschen in het staatsblad ter alge meene kennis, dat de erfhertogin weldrr „eene heuglyke gebeurtenis" te gomoet ziot. Deze mededeeling is in het geheelo land met blydscbap vernomen. Men zal zich herinneren, dat de erf hertog "Wilhelm in Juni 1893 in het huweiyk is getreden met prinses Marie-Anne van Braganza. De nu regeerende hertog Adolf is 77 jaren oud en heeft slechts één zoon. Voor de bevestiging der nieuwe dynastie van het huis Nassau in Luxemburg, hoopt men daarom in het groothertogdom, dat de erf hertogin haren gemaal met een zoon zal ver heugen. Egfypte. De khedive van Egypte is, door zyne ministers vergezeld, naar Alexandrië vertrok ken, ten einde daar den zomer door te brengen. Na de jongste verandering in het ministerie, worden nu voorloopig geene nieuwe politioke verwikkelingen aan den Nyl verwacht Ook in de zuidelyke provinciën is alles rustig, getuige het rapport, dat de Engelsche com mandant, generaal Walkes, die dezer dagen van eene inspectie-reis naar Suakim en Tokar te Kalro terugkeerde, over zyne bevindingen heeft uitgebracht.

Leidsch Dagblad | 1894 | | pagina 10