Italië. Van alle maatregelen, die de minister Sonnino tot herstel van de financiën van Italië heeft voorgeslagen, heeft geen zooveel tegen stand gevonden als het nemen van 200 millioen lire goud uit het waarborgfonds der drie emi8siebanken, waarvoor zy een gelijk bedrag in muntbiljetten van 10 en 5 lire zullen ont vangen. Daar de begrootingscommissie der Kamer zich onvoorwaardelijk er tegen ver klaarde, heeft de minister bij koninklijk besluit zijn voornemen uitgevoerd, evenwel onder voorbehoud, dat door eene afzonderlijke wet zal worden beslist, hoe die 200 millioenen zullen worden besteed. De banken hebben nu bet waarborgfonds harer banknoten, dat tot nog toe 40 pet. in goud bedroeg, moeten afstaan voor een nomi naal goltjk bedrag papier, dat evenwel alleen op het krediet van den Staat berust. Waarom de minister zich zoo heeft gehaast, het goud der banken in de schatkist over te brengen, is niet zeker te zeggen. Onmogelijk is het niet, dat het, althans gedeeltelijk, zal worden gebruikt om de in Zwitserland en Frankrijk in omloop gekomen Italiaan6che pasmunt in te wisselen, hetgeen niet anders dan met een verlies van 40 pet. kan geschieden. To Rome is, volgens de „Ind. beige," bericht ontvangen dat prins Rnssoli, zoon van den burgemeester van Rome, die sedert eonigen tijd een onderzoekingstocht doed in Somali (Oost Afrika) door een olifant is gedood. De karavaan van den prins is te Zanzibar aangekomen. Spanje. De nieuwe koloniale oorlog op Mindanao wekt in Spanje allesbehalve geestdrift. Men had gemeend dat indertijd generaal Weyer de mohamedaanscho Maleiers zoo had geslagen, dat zfi zich niet meer zouden durven roeren, en nu blijkt op eens, dat eene groote expeditie dringend noodig is, wanneer men niet het eiland op dén na het grootste der Philip pijnen wil prijsgeven. En de expeditie zal niet snel afloopen. De tot opperbevel hebber benoemde generaal Blanco wil eerst forten bouwen om voor latere operaties eene basis to hebben. Europeesche troepen zullen eerst over eenige weken vertrekken; voor- loopig zjjn 1000 Mausergeweren, 400 kara bijnen en 20 kanor.uon naar Manilla gezonden voor do daar aanwezige Europeesche soldaten. IV oorwegen, De Kamer van Afgevaardigden in Noor wegen beeft de betaling van het jaargeld van den kroonprins, geschorst, omdat hij ge zegd zou hebben, dat het voor het Zweedsche leger slechts oene militaire wandeling zou zijn oni in Noorwegen orde te brengen. De Noor.sch ny.eerir.g heeft, zooals dezer dagen uit het telographisch bericht over de zitting bleek, >r eêUclit dat de kroonprins deze woor den zal terugnemen. Eenige Zweedsche bladen en ook de minister Stang beijveren zich nu de verklaring minder kwetse.d te doen schijnen. Herroept echter de kroonprins zijno woorden niet, dan zouden do radicalen in Noorwegen de overhand krijgen, zegt de „Voss. Ztg.," en daardoor zou de Unie in groot gevaar komen. Rusland. Blijkens een telegram uit St.-Petersburg is te Sarakoff overleden de bekende natuurkun dige Paul Jablochkoff, wiens naam alom be kend is geworden door zijne onderzoekingen betreffende de verdeeling van het electrisch licht. Jablochkoff was officier bij het Russische leger. Het stelsel van electrische verlichting, dat door hem werd gevonden, werd hot eerst in toepassing gebracht te Parijs en te Brussel. Jablochkoff werd in 1847 geboren en ont ving zijne opleiding te St.-Petersbrug. Na voltooiing zijner studiën in de genie-school, trad hij als officier der genie in dienst, doch weldra nam bij zyn ontslag en aanvaardde eene betrekking b\j de spoorweg-maatschappij Moskou Kursk. Als chef van een van de telegraaf stations dezer lijn, deed Jablochkoff de ontdekking, welke zijn naam alom be roemd maakte. Braaslllë» Gedurende eenige dagen waren geeno berich ten ontvangen uit Brazilië betreffende den stryd, die to wachten is tusschen president Peixoto en admiraal De Melio. Naar men weet, blijft de admiraal volharden bij zijn verzet tegen de regeering en denkt h|J er niet aan het voorbeeld van admiraal Da Gama te volgen. Van zijn kant is ook president Peixoto besloten na zijne eerste overwinning op Da Gama, den strijd voort te zetten en eveneens de beide schepen, welke De Mello nog te BiJner beschikking heeft, tot overgave te dwingen. Tot dusver bevonden De Mello's schepen, de „Republics" en de „Aquidaban", zich nog fce Deeterro, d. i. de zetel van het voorloopige bewind, dat De Mello heeft ingesteld. Volgens een telegram, dat de „New-York Herald" uit Buenos A yres ontvangt, heeft admiraal De Mello nu met zijno beide schepen Desterro verlaten en is in zee gestoken, ten einde het eskader te gemoet te stoomen, dat president Peixoto uit Rlo de-Janeiro tegen hem heeft uitgezonden. Indien doze mededeeling juist ware, zijn De Mello's schepen goed bemand. Men vergete echter niet dat ook, nadat admi raal Da Gama van het tooneel is verdwenen, de zonderlingste geruchten blijven aanhouden betieffende den strijd in Brazilië, welke nu tusschen president Peixoto en admiraal De VoMo wordt voortgezet. H. i)uTvEN?i?K-JLr"York Herald" De Secret aris^ wer(i 2446 12 A. BLANKESTIJN repJ6 ring in de provincie Rio Grande do Sul was gelukt zich meester te makon van de stad Rio Grande, de gewichtige hoofdstad dezer provincie. Admiraal De Mello wist met zijne beide schepen, de „Aquidaban" en de „Republica", in de haven door te dringen en opende een zoo hevig vuur tegen de forten, welke door het garnizoen werden bezet, dat de regeerings- troepen zich onmiddellijk moesten overgeven. De citadel Santa-Borga. vloog in de lucht. „De slachting, welke onder het garnizoen werd aangericht dus werd er ten overvloede bijgevoegd was verschrikkelijk." Zoo heel verschrikkelijk schijnt echter deze slachting niet geweest te zijn, want nu weer komt een telegram uit Buenos-Ayres, waarin wordt gemeld „dat het bericht slechts een der vele canards is, welke door admiraal De Mello in de wereld zijn gezonden." De regee ring verzekert tevens dat zij niet alleen nog io het bezit is van Rio Grande, maar dat hare troepen ook Curitaba, de hoofdplaats der provincie Parana, die in De Mello's bezit was, hebben heroverd. In hoever echter ook dit bericht juist is, moet nog blijken. Yorceuigde Staton* Het opperste gerechtshof van Zuid-Carolina heeft bepaald dat de wet op den verkoop van sterken drank, die de ongeregeldheden te Darlington uitgelokt heeft, onwettig is. De quaestie zal nu voor do opperste rechtbank der Yereenigde Staten behandeld worden. Nu het land weer tot rust is gekomen, heeft de gouverneur bij proclamatie afgekondigd dat de staat van beleg in de graafschappen Darlington en Florence opgeheven is en de troepen weer zullen vertrekken. Ook in de kolendistricten van Pennsylvanië is de orde hersteld; de door de werkstakers op touw gezette beweging is geheel misli&t. De maatschappijen hebben bekend gemaakt, dat zy voortaan slechts EDgelsch sprekende werklieden in dienst willen nemen. DeHongaar- scho werkstakers zijn nu zeer verbitterd tegen de Eogelschen, wien zij verwijten de bewe ging te hebben opgestookt om de Hongaren weg te krijgen. De Noord-Amerikaansche Senaat is nog bezig met de behandeling der tarief wet, maar heeft nog geen beslissing genomen. Trouwens deze is ook niet zoo spoedig te verwachten, daar de oppositie doet, wat in haar vermogen is, om de beraadslagingen te vertragen. Dat echter de meerderheid blijft bij haar voornemen om de spoedige totstandkoming der wet zooveel mogelijk te bevorderen, is reeds gebleken uit de verwerping van een voorstel om de zittingen van den Senaat eenige dagen uit te steller.. Naar alle waar schijnlijkheid zal daarom ook do afschaffing der Mac Kinley-wet ook ten slotte wel door den Senaat worden bekrachtigd. Cuba. Een telegram meldt dat eene poging om op Cuba een opstand te wekken, mislukt was. Volgens de „Temps" telegrapheerde de gou verneur van dat eiland, dat hy eene samen zwering had ontdekt, aan welks hoofd Maximo Gomez en Marti stonden, twee separatisten, die reeds aan vroegere opstanden hadden deel genomen en op het oogenblik 2200 geweren hadden, die in de V«reenigde Staten waren gekoch't. De autoriteiten te Puerto Principe hebben in den nacht van 4 April aan het spoorwegstation 200 Remington-karabynen on 40,000 patronen in beslag genomen, welke uit Nieuw-York waren binnen gesmokkeld. De ambtenaren der douane en van den spoor weg, die verdacht worden medeplichtig te zijn, zullen voor eene militaire rechtbank terechtstaan. Naar men weet, verlangen de inwoners van Cuba eene grootere mate van zelfregee- ring dan de Spaansche regeering hun wil toestaan. De onlangs afgetreden minister van koloniën had een ontwerp ingediend, waarbij de eischen der Cubanen tot zekere hoogte werden ingewilligd, maar de overige ministers wilden van deze concessie niets weten, zoodat ook de minister van koloniën, met den minister van financiën Gamazo, zijn ontslag nam. Van het hervormde kabinet- Sagasta is het dus zeker niet te verwachten, dat het de Cubanen in dit opzicht zal tevre den stellen. Het spreekt vanzelf dat de regeering, na de ontdekking der geweren, onmiddellijk de vereischte maatregelen heeft genomen om ernstig verzet te voorkomen. Zuid-Afrikn. Dawson rapporteerde dat zijne manschappen de beenderen van Wilsons troep zorgvuldig verzameld en in een graf gelegd hebben, met een kruis en eene inscriptie er op„To brave men." Dertig hoofdschedels lagen dicht bij elkaar en één op een afstand. Men verzekert dat koning Lobengula aan de koorts en niet aan de pokken overleden is den 22sten of 28sten Jan., ongeveer 40 mijlen bezuiden de Zambesi. De hoofden komen zich nog gedurig onderwerpen. De pokken heerschen in een lichten graad onder de naturellen. Drie duizend claims zijn te Buluwayo afgebakend. Uit Kimberley meldt menEr was Maandag, 15 Maart, een ernstig oproer onder de naturellen In het myncompound te Wessel- ton, waarbij 100 Basutos de wacht aanvielen. Zy waren ontevreden met hun werkloon. De bereden politie moest de revolvers gebruiken. Twee naturellen werden doodgeschoten en zeven gewond. Dit maakte een einde aan het oproer, 81 werden gearresteerd en 00 ont kwamen. Het te Kaapstad vergaderde congres van den Afrikaner Bond heeft een besluit genomen, waarin o. a. wordt gezegd: „De provinciale vergadering van den Afrikaner Bond en Boeren- vereeniging, vernomen hebbende dat dr. J. W. G. Van Oordt opgehouden heeft hoofd redacteur te zijn van het oudste Hollandsche nieuwsblad in Zuid-Afrika, kan deze gelegen heid niet laten voorbijgaan, zonder hare hooge waardeering uit te spreken voor de belangrijke diensten, door hem bewezen gedurende eene lange reeks van jaren, niet alleen als jour nalist, maar ook als onderwijzer en geleerde, aan zjjn aangenomen vaderland, en meer bij zonder aan de afstammelingen der oude Neder landers en Hugenoten, die zich in het Kaap land hebben neergezet. Zy houdt zich overtuigd dat de onverdroten volharding en arbeids kracht, de onovertroffen bekwaamheid, de boven alles verheven onkreukbaarheid en on baatzuchtigheid, en de toewijding aan de Afrikaner nationale zaak, waardoor heel zijn leven onder do Afrikaners gekenmerkt werd, in blijvend aandenken behooren te worden gehouden door ons volk." De Transvaalsche „Volksstem", dit vermeldende, doet hierbij op merken dat de heer Van Oordt een Hollander is. Chili. Dat in de republiek Chili een nieuw ministerie is opgetreden, is reeds gemeld. Het nieuwe kabinet is samengesteld uit de voornaamste leiders der liberale en gema tigd-radicale partijen. Naar men zich zal herinneren, werd deze verandering in de regeëring noodig na den uitslag der algemeene verkiezingen, waarbij de conservatieven, die na den val van den dictator Balmaceda aan het bewind kwamen, eene volkomen neder laag leden. Vandaar dat nu de liberalen weer op bet kussen zijn gekomen, evenwel zonder de bedoeling om de politieke nalatenschap van hun voormaligen leider Balmaceda te aanvaarden. Evenwel is tot dusver nog geene overeen stemming verkregen tusschen president Montt en den minister-president Reyes, be treffende het program, waarmede het nieuwe kabinet zal optreden. Dientengevolge dreigt het geheele kabinet zijn ontslag te zullen nemen, indien de president niet mocht toe geven. Hoe dit geschil zal worden opgelost, is nog niet uitgemaakt. Gemengd Nieuws. Heden is het 25 jaren geleden dat Cornelis Fakkel, tevens concierge van het gebouw van „Patrimonium", by de familie Wempe onafgebroken in dienst was, eerst by wyien den heer A. D. Wempe en thans by diens zoon, den heer Fred. A. Wempe. Als bewys van erkenteiykheid schonk laatstge noemde hem voor zyne trouwe plichtsver vulling een fraai meubelstukje in zyne huis houding. Toen gistermorgen circa negen uren de landbouwer W. De Jong met zyn paard en wagen van de kerk kwam en even uit het rytuig stapte, in het dorp, om eene boodschap te doen, en hy vervolgens het paard aan de hand keerde, om zich weer naar huis te begeven, sloeg de wagen om, waarin vyf kinderen zaten. Door eenige toegeschoten per sonen werden paard en rytuig weer overeind geholpen, waarna genoemde landbouwer, toen men van den schrik bekomen was, zich weer naar huis begaf met zyn rytuig en paard. Als door een wonder had niemand letsel bekomen. Gisteravond omstreeks acht uren oDtstond te Amsterdam een groote binnenbrand in perceel nummer 60 aan de Kleine Witten- ourgerstraat. Eene bovenkamer, bewoond door den schoenmaker P. De Vry, brandde met meubilair en al uit. De oorzaak is onbekend. Te Raalte sloeg Zaterdagmorgen een paard op hol en kwam, nadat het dier den wagen reeds verloren had, met een sprong te recht in eene kamer, bewoond door oene weduwe, die op dit oogenblik nog te bed lag met hare dochter. Het paard, dat het raam natuuriyk geheel verbryzelde, wierp alles wat in het ver trek stond omver en bleef staan onmiddeliyk voor de legerstede der weduwe, die door het even vreemd als ongewenscht bezoek deeriyk van streek geraakte. By een opkooper te Hoorn is iD beslag genomen eene party kogels, ledige hulzen en kleine equipemontstukken, afkom stig van het aldaar in garnizoen liggende bataljon infanterie. Twee van dien diefstal verdachte fouriers zyn in hechtenis genomen. Zaterdag had te Egmond a/d. Hoef een droevig ongeluk plaats. De metselaar E. Strooker aldaar had het ongeluk van een vyf meter hoogen steiger te vallen met het treurig gevolg, dat hy ten gevolge eener schedelbreuk weldra den geest gaf. De oppassende werkman laat eene weduwe met drie kinderen achter. Uit de gemeente Smallingerland (Fr.) vertrok voor eenige weken de 17-jarige B. De J. naar Amsterdam, waar zy dienst bode zou worden. Sedert haar vertrek is Riets meer van haar vernomen en de ongeruste ouders poogden haar adres te vinden, maar dit gelukte niet. Te Breda is weder een geval van hondsdolheid voorgekomen. Te Przemy8l (Galicië) is Woens dag jl. in het gebouw van het Grieksch Katho lieke Dom kapittel eene bom gevonden, welke verborgen was in een houten kistje en met spykers, yzerdraad en stukken lood gevuld was. De bom bestond uit eene in twee deelen gescheiden blikken bus, ten halve met kruit en patronen, ten halve met een onbekend, witachtig poeder geladen. De lont, die tot in het binnenste der blikken bus reikte, was half oitgebrand. Een briefje in de bom droeg het opschrift: 9Gerechtigheid voor de popenP' De Parysche politiezoekt nog steeds tevergeefs naar den man, die de bom plaatste voor het venster van het café Foyot. Te oordeelen naar de vage gegevens, welke tot dusverre hierover bekend zyn, kan men wel aannemen dat het der politie evenmin zal gelukken den dader van dezen aanslag op te sporen als de personen, die de ontplof fingen in de rue Saint-Jacques en den fau bourg St.-Martin veroorzaakten. Intusschen is de toestand der personen, die by de laatste ontploffingen werden ge wond, zeer bevredigend. Niet alleen de keil- ner Thomazo, die trouwens slechts licht ge kwetst werd, is aan de betere hand, maar ook wordt de toestand van den socialistischen publicist Tailbade stoeds gunstiger. Zyn leven is niet in gevaar en zelfs bestaat er alle kans, dat ook het rechteroog, hetwelk ernstig be dreigd was, behouden zal blyven. De Parysche bladen blyven hunne ontevre denheid betuigen over den ongunstigen uit slag van de nasporingen der politie, in zake de jongste anarchistische aanslagen. Justitie en politie bewaren het stilzwygen en bepalen zich tot de verzekering, dat zy doen wat in haar vermogen is om de daders op te sporen. De verwachtingen over deD uitslag dezer na sporingen zyn echter niet hoog gespannen. Een man en eene vrouw, die kort vóór de ontploffing hunne woning hadden verlaten met een bloempot in de hand, zyn door de politie verhoord, maar konden hunne onschuld vol doende bewyzen. Ook is het bekend geworden dat te SaiDt- Denis en Levallois huiszoekingen by verdachten gedaan zyn, welke echter niets hebben opge leverd. Intusschen is het cafe Foyot weer geopend en is daar de gewone toestand weer hersteld, behoudens den buitengewonen toevloed van nieuwsgierigen, die zich nog steeds in de nabybeid bevinden en telkens door de politie op behoorlyken afstand moeten worden ge houden. Behalve te Parys, zyn ook te Saint-Denis huiszoekingen gehouden by de bekende anarchisten, die daar wonen, maar tot dusver zonder gevolg. In den ministerraad, welke gisteren in het Elysée onder voorzitterschap van president Carnot werd gehouden, werd ook uitvoerig over dezen nieuwen aanslag gesproken. Tot dusver echter hebbon alle besprekingen en nasporiogen nog niet zoo veel opgeleverd, dat de politie aanleiding vond om weer tot inhechtenisnemingen over te gaan. Alleen werd te Parys nog in hechtenis genomen een koetsier van de tramweg- maatschappy, omdat hy op een der wagens een papier had aangeplakt, waarop te lezen stond: „Ik heb in het restaurant eene bom doen ontploffen, welke in een bloempot ver borgen was. Leve de anarchie 1 Vóór het einde der maand zullen er nog vier bommen ont ploffen." De naam van dezen koetsier is Bou- langer. Men vermoedt dat de man óf niet toerekenbaar is óf op deze wyze de aandacht op zich wilde vestigen. In elk geval even wel achtte de politie het raadzaam den man voorloopig naar de gevangenis over te brengen. De heer Girard, de chef van het gemeen- teiyk laboratorium, die de bom onderzocht, blyft van meening, dat het voorwerp vervaar digd is te Saint-Denis, op grond dat daar nogal veel roburiet, waarmede de groenten- bus was gevuld, wordt gebruikt. Vandaar dat de politie vooral te Saint-Denls naspo ringen doet. Te Londen wordt het gerucht verspreid, dat de aanslag eigeniyk gericht was tegen den prins van Wales, die te Parys vertoeft. Volgens de couranten zou de prins op den avond der ontploffing de voorstelling van Feydeau's „Le Ruban" bywonen en dan ver- moedeiyk eerst dineeren in het café-Foyot. Dit plan werd echter later gewyzigd, daar de prins niet naar het „Odóon", maar naar het „Palais Royal" ging. Vermoedeiyk zal ook dit praatje wel behooren tot de vele ongegronde geruchten, welke naar aanleiding van dezen aanslag worden verspreid. De „Oorrespondance de 1'Est" verhaalt dat twee Grieksche afgevaardigden te geiyk rooverhoofdlieden zyn. Het zyn de heeren Hadjigakis, afgevaardigde van Trikala, en Ghianous8i8, afgevaardigde van Kalabaka. Zy hadden drie rooverbenden onder hunne bevelen. Wanneer zy gedurende de Kamer zitting in Athene vertoefden, stonden zy in drukke correspondentie met hunne gezellen in het gebergte. En vaak kwamen een paar roovers naar de stad, om inkoopen te doen. Op aanklacht van een paar uitgeplunderde kiezers werd door den rechter van instructie te Trikala een bevel tot inhechtenisneming van de beide afgevaardigden en een bevel tot huiszoeking uitgevaardigd. Men vond vele ge stolen voorwerpen en een geheel depot van wapenen. Hadjigakis en Ghianoussis werden in arrest gehouden en zullen weldra voor de jury moeten ver6chynen. In Oost-Pruisen, vooral in de districten Koningsbergen en Dantzig, heerscht in de laatste maanden op verschillende plaatsen de vlektyphus. Naar uit het bulletin van het .KaiserL Gesundheitsambt" te Beriyn blykt, is de ziekte in het district Koningsbergen vermoedeiyk door landlooper8 ingevoerd in enkele herbergen, en heeft zy zich van daar uit, ten gevolge van vastenavond vieren, verspreid in ver schillende dorpen, zoo o. a. in Mühlhausen en Frisching, in welk laatste dorp een twintigtal gevallen zyn waargenomen. In het district Dantzig is vooral in het einde der vorige maand het aantal gevallen zeer toe genomen en worden de zieken vooral in het diaconessenhuis te Marienburg en het zieken huis te Elbing verpleegd. Het aantal zieken bedroeg daar op het einde der vorige maand 70 tot 76, waarvan toen reeds 14 doodeiyk waren verloopen. De „Time8" ontvangt uit Auck land uitvoerige berichten over den stryd, welke op de Samoa eilanden is ontstaan en waar van reeds met een enkel woord melding is gemaakt. Naar men weet, zyn deze eilanden gesteld onder het gemeenschappelyk protectoraat van de Vereenigde Staten, Engeland en Duitsch- land. De voornaamste ambtenaar, die namens deze Staten toezicht houdt op het bestuur der eilanden, is de hoofdrechter Ide. Ten gevolge van het verzet, dat zich telkens onder de inboorlingen vertoont, had deze rechter eenigen van de leiders der oproerige beweging in hechtenis laten nemen, terwyi hy tevens last had gegeven tot eene alge meene ontwapening der inboorlingen. Deze maatregel veroorzaakte groote ontevredenheid en gaf eindeiyk aanleiding tot een algemee- nen stryd. De tegenstanders van don koning, die door de drie mogendheden is aangesteld, vlelea de aanhangers der regeering aan. Dienten gevolge ontstond een felle stryd, waarbtt aan weerszoden de meest ergeriyke wreed heden werden gepleegd. Het eiland Sawaï, een van de eilanden groep, werd grootendeelè verwoest. De woningen werden verbrand, de inwoners mishandeld en alleen de beide woningen der Amerikaansche en Engelsche zendelingen bleven gespaard. Na den stryd, waarby 36 inboorlingen ge dood en 50 gewond werden, trokken de aan vallers terug naar Manono, waar zy zich tot een nieuwen stryd voorbereidden. Men ver wacht echter, dat door de tydige aankomst van een Engelsch oorlogsschip een einde zal worden gemaakt aan den stryd, waardoor ook de vele Europeanen en Amerikanen, die op de Samoa-eilanden gevestigd zyn, ernstig gevaar loopen. De voortdurende twisten onder de inboor lingen op de Samoa-eilanden zyn in zoover ook van internationaal belang, wegens het geschil tusschen de regeeringen van Duitsch- land, Noord-Amerika en Groot-Britannië ovei het bezit dezer eilanden. Voor eenige jaren werd dit geschil beslecht door eene voor loopige overeenkomst, waarby de Samoa- eilanden onder gemeenschappelyk protecto raat dezer drie Staten werden gesteld, maar sedert dien tyd is de toestand niet verbeterd. Wellicht zal deze nieuwe stryd er toe by- brengen, dat het bestuur dezer eilanden, waarover de drie regeeringen het niet eens kunnen worden, eindeiyk op betoren grond slag worde gevestigd. Academie-nienwe. Amsterdam: Door de Geneeskundig^ Staatscommissie zyn bevorderd tot arts de heeren J. P. A. Jelgersma en H. C. Lammerts van Bueren en zyn toegelaten voor het eerstqj gedeelte de heeren L. Th. Van Dyck en W. IJpma. Burgerlijke Stand yan Leiden. Eerste huwelijksafkondiging van 8 April. AJ. Biesjoi jm. 21 j. en W. H. Withake Jd. 28 j. J. Yan Beek w. en A. S. Kugters w. Q. W. D») Rn jm. 26 j. en H. Van der Zeeuw jd. 21 j. P. J. Exempel jm. 26 j. en E. H. T. Wennekere jd. 22 J.-—i G. J. Bioeiot jm. 20 j. en W. Landkroon jd. 21 j. P. Qi Harteveld w. 67 j. en M. W. Gerritsen jd. 88 j. J. Loeber w. 61 J. en O. A. L. Njjland jd. 46 j. -4 A. Do Heij Jm. 24 j. en A. J. ölootjee jd. 26 j. A. 1 Zwanenburg Jm. 21 j. en P. Jungeriua jd. 21 j. P. J. Ouwerkerk Jm. 20 j. en J. M. Soblagwein Jd. 21 j. LISSE. Gehuwd: Nioolaas Kore en Johanna Tulen. Geboren: Gerardua Petrus, Z. van P. Yan der Zwot en G. Jonkheer. Overledon: Dirkje Klegweg, echtg. van H. J, Kruyff 44 J. YOORSOHOTEN. Geboren: Cornelia Adrian*». D. van H. Van Koog en N. Houweling. Ondertrouwd: A. De Hey en A. J. Slootjes. Overledon: P. J. Yan Leeuwen 86 j., echt® van M. O. De Groot. ZOETERWODDE. Geboren: Petronella, D. vajj A. H. Yan Leeuwen en G. Verhagon. Johanna; D. van J. Oharité en T. G. M. Kuivouhoven. JohaDntL D. van H. Overdevest en M. Van Steya. ElieabefK Jacoba, D. van A. H. Altmuller en H. DeKrnyff. Jan Hendrik, Z. van P. Horstman en A. G. Slerat. Gehuwd: G. Yan der Werf jm. 26 J. met A. 9i, Uljee Jd. 22 J. Overleden: O. Vinkestein, vrouw van D. Mi Knivenhoven 70 j. Adriana Boeleven D. 9 j. UITLOTINGEN. Witte Kruis. 6 serieèn: 6165 8784 2268 699 193 en 2278. 8erie 6166 no. 18 f25,00<fc s. 2253 no. 13 f2000. e. 2268 no. 11 en s. 2218 DOW 26 elk f 260, e. 2273 no. 10, e. 699 no. 60, s. 191 no. 9,8. 8784 no. 42 en s. 192 no. 4 elk ƒ200, s. 2268 no« 48 60 en 17, s. 87*4 do. 16, s. 2273 no. 8, s. 6166 no. 22, s. 192 no. 28, s. 2278 no. 14, s. 102 noe. 38 en 15, e. 3784 no. 24, s. 2268 ao. 10, s. 2278 no. 49, e; 699 no. 1, 8. 192 no. 1, s. 5165 no. 47, e. 2258 noK 22 en 2, s. 6165 no. 46, 8. 192 no. 27, e. 6166 no. 30, e. 2258 no. 81, e. 699 no. 86, e. 192 no. 40, C 3784 no. 17, s. 5165 no. 3, e. 3784 no. 6, s. 19» no. 46, 8. 699 no. 44, s. 8784 no. 85, s. 2278 noe. 1 en 89, s. 6166 no. 83, s. 8784 no. 46, s. 699 nos. 43 en 20, s. 2268 no. 30, e. 5166 no. 81, s. 102 ntfe 12, s. 2273 no. 81 en s. 699 no. 6, elk 25. Alle overige aand. met f 14. Turlwche loten van 1870 a. fr. 400. Trekking van 2 April 1894, betaalbaar 1 Mei 1894, hoofdprijzen1 Nr. 685022 a 600,090 fr.. N. 226184 a 60,000 tr Nr. 994102 en 1730636 elk 20,000 fir. LICHTSTERKTE. Resultaten der waarnemingen aan de Gasfabriek, WEEK van 2681 Maart. Datum. Uur AantaL Gom. Eng. Standk. 25 Maart. 645 8.46 7 18.8 26 6.46 8.46 8 16.4 27 6.45 8.80 7 16 4 28 6.45 8.80 8 166 29 6.46 8.46 7 16.8 80 6.45 8.46 8 16.8 81 6.45 8.30 8 16.6

Leidsch Dagblad | 1894 | | pagina 6