▼an den gemeente-architect, de rooimeesters en de stadageneesheeren, geene voldoende ge gevens vinden om, na verhoor van de be langhebbenden, haar oordeel te vestigen, vol komen bevoegd is nog andere deskundigen te hooren. Evenals bij de bestaande Verordening is in de concept verordening het stelsel gehuldigd, dat de eigenaars van voor het bewonen on geschikt gebleken gebouwen in do gelegenheid moeten gesteld worden om door het aanbren gen van horstellingen de perceelen in be woonbaren toestand te brengen. Alleen wanneer de gebouwen niet vatbaar zijn voor verbetering, of wanneer de eigenaars in gebreke bleven de bevolen herstellingen aan te brengen, wordt tot de ontruiming over gegaan. Het zou echter eene noodelooze hardheid zyn, om, wanneer de eigenaar ook na den voor herstelling vastgestelden termen de be volen verbeteringen aanbrengt^ het aldus weder voor bewoning geschikt gemaakte gebouw voortdurend aan zijne bestemming onttrokken te houden. Daarom staat art. 9 der concept-verordening onder de noodige waarborgen den eigenaar toe zich tot den Raad te wenden, mot het verzoek om het verbeterde gebouw weder voor bewoning geschikt te verklaren. Ten slotte wijst de Commissie op de voor gestelde strafbepaling, art. 14 van het ont werp, door welke de zekerheid wordt ver kregen, dat het voor bewoning ongeschikt verklaarde gebouw onbewoond zal blijven, ook als het later een anderen eigenaar mocht krijgen, hetgeen bij de bestaande verordening twijfelachtig schijnt Dit rapport is onderteekend door de Com missie voor de Strafverordeningen, bestaande uit de heeren De Kanter (sedert overleden), F. "Was en Fockema Andre®. Militaire Bond ,,Voor Koningin en Vaderland." Op Eersten Paaschdag had in de Kazerne van het Regiment Grenadiers en Jagers te 's Hage eene vergadering plaats van besturen en afgevaardigden van militaire vereenigingon uit te Hag d, Leiden en Delft. Het doel was de bespreking tot oprichting eoner afdeeling van den Militairen Bond „Voor Koningin en Vaderland." Hiertoo was de 2de luit. Clock kener Brousson van het 6e reg. inf. uit Geer- truidenberg overgekomen, ten einde zooveel mogeljjk inlichting te verschaffen omtrent doel en werking van dezen Bond, waarvan boven genoemde luit. als oprichter wordt beschouwd en welke reeds een 4-tal afdeelingen telt, n.l Amsterdam, Hoorn, Naarden en Geertrui den berg. Genoemde luit. begon met het doel van den Bond te verklaren en zeide dat deze voorna melijk workte tot bevordering der kameraad schap van de militairen onderling, waardoor dan de zoogenaamde corpsbaat zoude ver dwijnen. Zooals de toestand tegenwoordig is, ziet b. v. eon huzaar mot minachting nedor op infanterie, oen ander wapen weder op do zeemacht, enz., en om dit nu to doen ver dwijnen, was zijn eerste doel; verder liefdo voor Koningin en Vaderland aan te kweeken nn de bestrijding van het socialisme in het leger. Als middel hiorvoor voerde spreker aan het geven van uitvoeringen voor alle militairen van de verschillende wapens, welke uitvoe ringen zouden bestaan uit tooneolvoorstellingen van militaire strekking, gymnastiek, schermen, voordrachten, lezingon, concerten, enz. Tot verkrijging daarvan zouden dan de bestaande militairo vereenigingon, zooals do Onderofficieren- en Korporaalsvereenigingen, ieder voor eono gelieele of een gedeelte van «ene uitvoering moeten zorgen. Sproker zeide voorts dat ter verkrijging van het bovenstaande vooreerst de mede werking van heeren officieren en de burgerij zoude moeton verkregen worden door toe trading tot den Bond als donateur. Dit plan was in de steden gelijk Amsterdam, enz., waar reeds eene afdeeling van den Bond ge vestigd is, met groote ingenomenheid door allen ontvangen, hetgeen bleek uit de vele toetredingen als donateur en het aanzienlijk beirag, dat spoedig was geïnd, te meer omdat allen het voorzokor wel oons zullen zijn dat den soldaat nu en dan eene fatsoeniyko uit spanning toekomt, en deze op deze minst kost bare wijze wordt verstrekt. Ook zoide sproker dat niet alleen de ver houding van militairen onderling, maar ook die met de burgerij daardoor zoor veel ver beterd wordt, getuigo de ondervinding, opge daan in Amsterdam. Nog vele inlichtingen werden door spreker verstrekt, vooral ook op vragen of opmer kingen van de daar vergaderde bestuursleden, terwijl bleok dat verreweg wel het meeren- deel, zoo niet allen, zoer voor de oprichting van don Bond gestemd was. Een besluit tot oprichting kon nog niet genomen worden, omdat oerst do bestuursleden on afgevaar digden der veroonigingen, hunne medeleden daarover moesten hooren. De vergadering, to halfelf begonnen, was om kwartier voor óénen geëindigd. Gemengd Nieuws. Bij vonnis van de Haagsche rechtbank werden heden veroordeeld: de sjouwer, die te Loiden een jongenspakje ont vreemdde, tot 4 maanden; de behangorsknecht, die to Delft op oen valsch briefje tafelkleeden be8teldo met bet doel zich die toe te eigenen, tot 1 jaar en 6 maaudon; de vier knapen, die uit verschillende tuinen te 's-Gravenhage duiven ontvreemdden, onderscheidenlijk tot 3 maanden, 2 maanden en 5 dagen, terwijl één hunner van rechtsvervolging werd ontslagen met het oog op zijn jeugdigen leeftijd; een handelsagent aldaar, die door valschheid in geschrifte zijn patroon benadeelde, tot 1 jaar; een der knapen, die te Leiden in de Kabel jauwsteeg een portemonnaie ontvreemdde, tot 3 maandende andere tot opzending naar een Rijksopvoedingsgesticht; devisschers te Noord- wijk, die aldaar een ambtenaar beleedigden, ieder tot 14 dagen; de drie personen, die te Leiden eene oefening van het Leger de6 Heils verstoorden, ieder tot 7 dagen. Vrijgesproken werden de Katw(jkers, die zich aan diefstal van klemmen zouden hebben schuldig gemaakt. Hedennacht omstreeks drie uron werden de ingezetenen van "Warmond uit hun slaap opgeschrikt door het geroep van „brand!" en het luiden der klok. Het bleek dat de brand was bij den winkelier P. Van Stijn, in eene schuur, staande tegen zijn huis. Door bet geknetter der vlammen waren de buren wakker geworden, die den eigenaar der schuur wekten, en gezamenlijk togen ze dadelijk aan het blu8schen met emmers water, hetgeen niet gemakkelijk ging, daar de schuur van binnen geheel in brand stond en ook een vat met petroleum, dat daar lag, al flink brandde. Door vereendo krachten echter mocht het niettemin gelukken den brand in zijn voort gang te stuiten. De oorzaak is onbekend. In de gemeente Voorschoten op de Voorstraat zal op Woensdag den 18den April a. 8. de Rijkskeuring van paarden voor den militairen dienst worden gehouden. Het aandeel dier gemeente is bepaald op 3 trek paarden. Op de keuring zullen aanwezig moeten zijn 12 trekpaarden, waaruit nader de aanwijzing zal plaats hebben. Het zijn de paarden, toebehooronde aan de volgende per sonen: J. C. v. Velzen, Joh. Verhoog (2), J. Roodenburg, jbr. mr. H. A. Steengracht van Duivenvoorde, J. C. Do Graaf (2), J. Deurloo, J. Van Santen, C. C. Breukink, C. H. v. Vliet en P. Mooijman. Het geheele getal trekpaarden, eventueel voor keuring m aanmerking komende bedraagt 69. De Rijkskeuring van paarden uit de ge meente Wassenaar zal gehouden worden te s-Gravenhage, op Maandag 16 April a. s.T 's voormiddags to 10 uren. De keuring zal voor de gemeenten Lisse, Hillegom, Sassenhoim en Voorhout gehouden worden in eerstgenoemde gemeente op Dins dag, 1 Moi a. s., des namiddags te halfcón. Ter keuring mooten aanwezig zijn: uit de gemeente Lisse 4 rij- en 8 trekpaarden en uit de overige gemeenten respectievelijk 8, 4 en 4 trekpaarden. Het aantal te leveren paarden bedraagt voor Lisse 1 ry en 2 trek paarden. Voor de overige gemeenten 2, 1 cn 1 trekpaard. Door de ver8chi 11 ende tappers in de gemeente Wassenaar is gezamenlijk ingeslagen 16,524 liter gedistilleerd, hetgeen op eene bevolking van circa 3400 inwoners geene kleinigheid is te noemen. Bij den heer P. De Breuk, land bouwer te Haarlemmermeer, zijn nog 13 schapen, welke lijdende zjjn geweest aan mond en klauwzeer, en 3 varkens, al6 ver dacht, onteigend en afgemaakt. Volgons „li. v. A." werden, toen de socialistische drukkerij in de Westerbaen- straat to 's-Gravenhage te klein werd en men moest uitzien naar middelen ter verkrijging van een nieuw terrein, eenige woningon aan gekocht en werd. do partij daarbij geholpen door een Duitsch-Hollandschen socialist, dio nu te Woimar woont, nl. den heer J. Bahl- inann, broedor van het bekende Kamerlid. De heer B. gaf ƒ20,000 op eerste hypotheek en de heer Domela Nieuwenhuis 15,000 op tweede. Thans heeft de heer B. de hypotheek op gezegd en zullen 9 April de gebouwen weer verkocht worden. In het Hofje v a n N ij v e r h ei d t e 's-Gravenhage dronk eergistermorgen een kind uit eene fiesch met loog. Het is onder hevigo pijnen kort daarop overleden. Hot iy k van den man, die Zater- dagochtend op het Alexandersveld te te-Gra- venliage stervende werd gevonden en die ver moed wordt een gewelddadigen dood te zijn gestorven, is herkend als te zjjn dat van een gewezen huisknecht, die in een niet al te gunstig gerucht stond. Gistermorgen sloeg te Arnhem eene koe op hol. Het dier wierp een man omver, die er echter met den schrik afkwam. Treuriger gevolgen had het afmaken van het dier op hot Velperplein. Eeu politie-agent, die van twee aldaar wonende particulieren ge weren leende, schoot tot viermalen toe op het steeds rennende dier. De vierde maal stortto do koe dood ter aarde, maar tevens bleek het dat een tweetal toeschouwers, die zich in den omtrek bevonden, door hagelkorrels waren geraakt. Een verpleegde uit „Insula Doi" viel van schrik op den grond en over leed eenigo oogenblikken daarna. Te 's-Hertogenbosch hadden Maandag twee ongelukken plaats, beiden met doodelykon afloop. Een herbergier, die, niet tegenstaande de toegang bohoorlyk afgesloteu was, met oen kind den overweg van het spoor naar Vlyrnen aldaar passeeren wilde, werd door den aansnorrendon trein gegrepen en doodelyk verwond. Naar het gasthuis vervoord, overleed liy korten tyd later; het kind bleef ongedeerd. Eon slagersknecht, die reeds tydig met een bootje op de Dieze was gaan visschon, werd op den middag als lyk opge haald. Hoe deze te water geraakte, bleef als nog onbekend Een 21-jarig landbouwer, die zich Zondag 18 dezer van Gmbbenvorst naar Tegelen begeven heeft, om aldaar eene som gelds te ontvangen, is sedert nog niet terug gekeerd. By het ontsteken eener petro leumlamp, waarvan de papieren kap in brand vloog, is een 14-jarig meisje te Maassluis in brand geraakt en ten gevolge der bekomen brandwonden spoedig overleden. Door den commissaris van poli tie te 'e-Bosch is voorloopig aangehouden, onder verdenking van brandstichting, de stief zoon van Van Beurden, in wiens huisje Maan dagnacht brand was uitgebroken. Oneenigheid in de familie zou hier de dryf veer geweest zyn. Het gerechtshof te 's-Hertogen bosch deed gisteren uitspraak iu deinhooger beroep behandelde zaak teg6n Gysbertus Van Gelder, Antoon Van Berkum, Peter De Bio en Johannes Gratianis De Bie, de eerste be klaagd van moord op den wachtmeester der koninklyke marechaussee G. Hoekman te Os, de drie anderen van medeplichtigheid daaraan. Het Hof veroordeelde, met vernietiging van het vonnis der rechtbankVan Gelder wegens moord tot levenslange gevangenisstraf; wegens medeplichtigheid: Van Berkum tot 10 jaren en de beide De Bies elk tot 15 jaren gevan genisstraf. Men zal zich herinneren dat de rechtbank ook Van Gelder tot levenslange gevangenis straf had veroordeeld, maar Van Berkum tot 15 jaren, terwyi zy de gebroeders De Bie vrysprak. Hot O. M. kwam toen in hooger beroep. De eisch van het Hof was tegen Van Gelder levenslange gevangenisstraf, tegen de drie anderen eene gevangenisstraf van 15 jaren. Van Berkum is de eenige, wiens straf is verminderdhy werd verdedigd door mr. Van Gigch, te Amsterdam. Te Monceau -1e8 - M ines is eene bom, gevuld met buskruit en stukken yzer, ontploft onder het venster van eene openbare balzaal. Hoewel de zaal vol danslustigen was, is niemaDd gekwetst door de glasscherven en de talryke projectielen, waarmede de bom geladen was. Een arm werkman te Mühlhausen (Elzas), die slechts met moeite den honger zyner zeven kinderen kon stiffen, heeft van den Dultschen consul te Londen bericht ont vangen, dat hy van den broeder zyns groot vaders, die onlangs in Engeland overleden is en een vermogen van 17,000,000 Mark heeft nagelaten, 2,000,000 Mark heeft geërfd. Inbrekers hebben teParyseon goeden slag geslagenzy hebben uit een huis, behalve eenige diamanten, ook een beeldje, de Venus van Milo voorstellende, meegenomen, waarin de eigenaar 11000 franken aan bank biljetten had geborgen. Er komen nog nadere berichten over de tweede ontploffing te Santander, in het wrak der „Cabo Machichaco1'. Men zoekt nog altyd naar de laatste overblijfselen der slachtoffers; sommige ïyken zyn geheel in stukken geslagen. Tot hiertoe zyn 18 dooden gevonden en er zyn 23 gewonden, waarvan velen hunne wonden niet zullen overleven. De geheele bevolking volgde de lyken naar het kerkhof. De stoet volgde stilzwygend den weg tot aan bet Campo Santo, en toen hot volk het kerkhof ging verlaten, riep een man: „Burgers, wy hebben nu dezen droegen plicht volbracht, gaan wy nu recht vragen aan de moordenaars!" Hierop trok de menigte naar het stadhuis eu koos eene deputatie om zich naar den burgemeester te begeven, ten einde recht te vragen voor de families dor slacht offers. De burgemeester beloofde dat er pen sioenen zouden gegeven worden aan de families en dat do gemeenteraad en corps zyn ontslag zou geven, indien hunne wenschen niet aange hoord werden. Toen men dat besluit vernam, juichte het volk, maar ruen riep: „Naai- den gouverneur!" In wilden loop trok nu de menigte naar de woning van dien ambtenaar. Op de kreten van het volk verscheen de gouverneur op het balkon en beloofde dat de getroffen families pensioenen zullen ontvangen. Hy maande bet volk aan rustig uiteen te gaan. Men wilde echter aan die vermaning geen gehoor geven en ten slotte wierp men met steenen naar den gouvemenr. Deze trok zich in zyne woning terug en byna op hetzelfde oogenblik kwam do burgerwacht, die bet volk met gevolde bajonet achter uitdreef, zoodat velen gekwetst werden. Afzonderlyke groepen begaven zich naar de kaaien en gooiden een schip los, behoorendo tot dezelfde lyn als de „Cabo Machichaco". Een lid van do technische commissie werd ook gesteenigd en de bureelen der eigenaars van het ontplofte schip worden erg beschadigd. De experten van Santander zyn van gevoelen, dat men op geen andere wyze van het wrak de „Machichaco" zal afgeraken, dan met het to doen springen. Alle voorzorgen zullen genomen worden. De huizen naby de haven zullen gesloten worden en den inwoners is verzocht verwyderd te blijven. Het gouver nement heeft het oorlogsschip „Condor" gezon den en de minister van binnonlandsche zaken is naar Santander vertrokken. De gevaarlyke onderneming zal gedaan, worden door electrische batteryen en by hoog water. De bevolking verkeert in grooten angst. Don Fernando Diaz de Mendoza, zoon van den hertog van Balazote en markies van Fontanar, grande van Spanje, broeder van de gravin de San Luis cn schoonzoon van hertogin De la Torre wy zyn er ein- deiyk is tooneelspeler geworden. Die groote hoer is 24 jaar oud en schynt alle eigenschappen voor het tooneel te bezitten stem, houding, gebaren en uiterlyk zyn aan genaam. Hy is nu aan een schouwburg van Madrid verbonden. Het graf van Vai 11 an t b e s taat niet meer. De Parysche politie heeft een radicalen maatregel genomen met 't oog op de voortdurende manifestaties, die aan het graf plaats hadden, telkenmale wanneer daar bloemen nedergelegd werden. Alle bloemen en kransen zyn nu weggenomen, terwyi het terrein met den grond gelyk gemaakt en met kiezelzand bestrooid i6. Reeds vroeger waren alle opschriften van de kransen weggenomen, aangezien deze op de graven van ter-dood gebrachten verboden zyn. Gewoonlyk wordt het nederleggen van bloemen of andere herinneringsteekenen wel geoorloofd, maar daar dit op Vaillants graf aanleiding bleef geven tot rumoerige mani festaties en opruiende redevoeringen, die op een kerkhof moeilyk met geweld konden worden onderdrukt, heeft de politie den thans gekozen weg moeten inslaan. Toch kwamen met de fraaie Paaschdagen nog vele Parijzenaars het graf opzoeken en betoonden velen zich zeer teleurgesteld het i.iet meer te vinden. Men kon de plaat6 nog slechts by benadering aanwyzen, waarover enkele anarchisten luide hunne verbolgenheid aan den dag legden. Moord te Amsterdam. Ook nu is in deze duistere zaak nog geen licht opgegaan. Er zyn zoo weinig of geen aanknoopingspanten, dat het voor de justitie een tasten is in het duister. Alles berust op gissingen en vermoedens. Gisteren werd be weerd dat twee jongelieden aan den Overtoom al6 verdacht zouden zyn gearresteerd, doch deze arrestatie werd niet bevestigd. Mej. Haüet, de verloofde van den verslagene, is ook weder geruimen tyd verhoord. Het sectie-onderzoek van het lyk van den heer Schut was gisteren nog niet afgeloopen. Gistermiddag vernam men dat te Utrecht een man was gearresteerd, die onder zware verdenking rust de misdaad te hebben ge pleegd. Het zou een gewezen paarden slachter zyn, die in de Govert-Flmckstraat heeft ge woond. Sedert Maandag was hy niet meer ge zien, doch zou dien dag nog onder de menschen gestaan hebben, die voor het huis des heeren Schut stonden. Het meisje, dat Zondagsmorgens een man zag by het huis, word gisteren weder gehoord, ook eene juffrouw, die Zaterdagavond half- twaalf iemand voor de deur der vleeschhou- wery zag on geschrikt was, toen zy hem zag. Het gerucht, dat te Utrecht iemand zou zyn gearresteerd, schynt, volgens nader be richt, niet op waarheid te berusten. Wel werden gistermiddag drie personen gearres teerd en naar hot politie bureel in de Fer dinand Bolstraat gebracht. Twee er van waren grondwerkers, de ander oen gewezen slach tersknecht. Op hen rustte het vermoeden, dat zy in den ochtend van don moord in de nabyheid van Schut'8 woning waren gezien. Een der genoemde grondwerkers bewoont eeno ark, die in de Ruysdaelkade ligt. Men heeft te zynen huizo gistermiddag huiszoeking gedaan, en do kleeren, die de man Zondags morgens aan had, onderzocht, waaraan echter niets bijzonders werd ontdekt. Volgens het beweren zyner vrouw was de man 's morgens vroeg opgestaan en had hy zich in de Jan- Steenstraat laten scheren en had zyne Zondag- sche broek en een blauw boezeroen aange trokken. Van den moord had hy, volgens haar zeggen, niets geweten vóór den middag van denzelfden dag, toen een zyner zoontjes, thuis komende, het vertelde. Hoe laat de man was uitgegaan, wist do vrouw niet, daar de klok stuk was. Toen hy gistermiddag was gearresteerd, had zy er zich niet veel van aangetrokken, daar hy wegens overtreding der politie verordening bekeurd was en daarvoor twee dagen te goed had; zy meende dus eerst dat hy daarvoor was gearresteerd, doch begreep, by de huiszoeking, waarvan haar man verdacht werd. Van andere zyde vernam het „Hbl." dat deze grondwerker eens eeu heer, die min of meer op Schut geleek, en dame had aange rand, toen by een borrel op had, en toen de heer hem tan het lyf wist te houden, zou gezegd hebben: „ik zal je onthouden, je bent do slager Schut van de Ceintuurbaan." Dit zou dan niet strooken met de bewering van den man, die, Zondag-middag door zyn zoontje van deu moord hoorende, zeide niet te weten dat er op den hoek van Ceintuurbaan en v. d. Helstetraat eene slagery was. De heer en dame, die aangerand waren, zyn ook door do justitie gehoord. Biykt dit geval later inderdaad in nauw verband te staan met den moord, dan zou Schut het slachtoffer zyn geworden van een misverstand. De officier van justitie heeft ook K., van wien wy reeds eenige malen spraken, opge roepen. Hy is terstond verschenen. Eenige getuigen werden eeist met hem geconfron teerd op het politie-bureau in de Ferdinand- Bolstraat. De dame uit de Ceintuurbaan, die Zaterdag-nacht, omstreeks twaalf uron, K. op de stoep van Schutte winkel heeft zion staan, meent K. daarin te herkennen. Gistermiddag werd de confrontatie voortgezet op het bureau van den rechter-commissaris, mr. Simons. De recherche zet intusschen het onderzoek voort. Reeds deelden wy mede dat een agent van politie Zaterdag-nacht twee mannen heeft zien komen in do richting van Schutte winkel. Toen zy den agent daar zagen staan, hepen zy het eind straat uit, om, gekomen aan het weiland., terug te keeren. De agent meent dat hy die mannen wel zal herkennen. Men zoekt hen yverig. Zeer waarschyniyk wordt het lyk van Schut Vrydagmorgen begraven. De drie aangehoudenen werden naar het huis van bewaring aan de Weteringschans vervoord, maar later zyn ze door den rechter commissaris weder op vrye voeten gesteld. KOLONIËN. BATAVIA, 24 27 Februari. De Chineesche stoomer „Cheang Ohew"f' gezagvoerder Webb, varende onder Engelsche vlag en den Sisten Januari van Batavia via Padang vertrokken met bestemming naar Mekka, had 600 bedevaartgangers aan boord. Deze stoomer is, volgens 27 Febr. te Batavia ontvangen berichten, op de kust van Atjeh met een Nederlandsch oorlogsschip in aanvaring gekomen, ten gevolge waarvan de „Cheang Chew1' gezonken en met man en muis ver gaan is. Volgens de laatste opgaaf by de „Javasche Courant" was 't het pantserschip „Koning der Nederlanden", commandant kapitein ter zee F. K. Engelbrecht, te Atjeh gestationneerd. De „Cheang Chew", ex „St.-Louis", was e6a schip van 1800 ton; eigenaarKhooTiongPch, te Singapore. De heer Eyssell deelt in de „Soer. Ct." mede dat hy in revisie zal komen van 't vonnie waarby hy als drukker is schuldig verklaard aan smaad jegens openbare ambtenaran cq tot eene maand gevangenisstraf is «-morubJdl In dit voorjaar [zyn, volgons de vele mutatiën te verwachten onder het corps Indische officieren, daar een groot aantal met verlof of pensioen naai- Europa vertrekt. Van de artillerie in deze afdeeling gaan o. a. do kapiteins Van Deun, jhr. Van Pelser Berens- borg en Vemer. Van de bataljons infanterie te Magelang wordt een vyftiental officieren genoemd, die hetzelfde voornemen hebben. Door deu gouverneur-generaal van Ned.-Indië zya de volgendo beschikkingen genomen: Civiel Departement. Verleend: Een jaar ver lof naar Europa, wegens langdurigen dienst, mo6 ingang van 6 Maart 1894, aan den ing. 2de kl. by don Waterstaat en 's lands Burgorlyko Openbare Werken A. H. Saltet. Ontslagen: Op verzoek, eervol uit a lands dienst, met ingang van 12 Maart 1894, de ing. lste kbij den dienst van bet mijnwezen O. J. Van Schelle; op verzoek, eervol uit zijne betrekking, wegens ziekte, de adapirant-controleur by bet BincenL Bestuur op Java on Madura fi. Tb. Eal. Benoemd: Tot adspirant-oont-oleur bij hek Binucnl. Bestuur op Java en Madura, de ambtenaar voor den burg. dienst ter beschikking van den directeur van Binnen!. Bestuur E. L. K. Sohmulling; tot ambtenaar by de in- en nitvoen-echten en accijnzen, mot ingang van 10 Maart 1894, de hoofd opziener by die middelen A. P. Johannes. Benoemd: Tot vioe-president van het Hoog gerechtshof van Nederlandsch Indië de president van dbu Baad van Justitie te Batavia Mr. J. O. Mulook Houwer eu de raadshoor in het opperroohterlyï" college Mr. H. Van Dissel Bzn., laatstgenoemde met ingang van 7 Maart 1894. Ontslagen: Op verzoek eervol uit 's land» dienst, met ingang van 7 Maart 1894, do vice-president van het Hooggerechtshof van Nederlandech-Indiê, Mr. M.. C. Piecors. Departement van Oorlog. Verleend: Een twoe- jarig verlof naar Europa, vrogens ziekte, aan deu 2d en lnit. der inf. F. O. H. Hirschmann. GopUatut: By aankomst, by het 5de bataljon infanterie, de 2de luit., bestemd voor den dieDsi h. t. 1. O. M. Boukes; by aankomst by het garni- zoens-bataljon van Amboioa en Tern&te, de lzte luit E. G. E. Lutje, van verlof uit Nederland terug verwacht. Ingetrokken: De overplaatsing by hot 7de ba:, tc Magelang, van den laten luit. der inf. b^f bet lGde bat. P. F. L. C. Lach de Bere. Bevorderd: Tot off. van goz. lete kl. by den militair geneeskundigen dienet, do off. van gez. 2de kl. op Boa-aotiviteit J. B. Van Deventer, Ovorgopla&tst: By het 7de bataljon te Mage lang, de lste luit. by hot 5de bat. H. O. F. 1'. Le Roux; by de troopenmacht in Atjeb, t.n.i, do 2de luit. by bet 9de bat. A. W. E. Weyerman en de kapitein (van verlof uit Nederland terugverwacht) M. M. F. Luppesj by hot gamizoons-bataljon in de 2de milit. afd. te Kedong Kebo, de majoor bjj het 2do bat. te Magelong P. A. Van der Loeff; - by hei 10de bat. tc Weltevreden, de kapitein by degamizoeus- compagi'io to Borang W. G. A. O. Chrritan; by de garnizocDSCompagnie te Serang, de kapitein by bot 5de bat. to Beuiarang F. O. Van Baar van 81angen- bnrgb by het 2de bat. te Magelang de majoor by bet garnizoensbataljon te Kedong Kei o A. A. Van Blommestein; bij den gowestelyken od plaatse ijken geneeskundigen dienst: te Soerabaia, deofü o ge®. 2<1e klasse te Balangnipa L. H. Dominion- ien Buescho; to Balangnipa de offi. van gc? I. te Soerabaia Dr. F. Wydenee Spaans; V -Icta- chement genietroepen te Kotta-Radja, d iaat der gonie te Malang O. J. Bmyn. Departement van Marine. Verleend: r «.e -rig verlof naar Europa, wegens langdurigen g met ingang van 16 Mei 1894, aan don rekenaar i ,i tin:g- netisch en meteorologisch observatorium u Bataria D. Gooau. 345ste STAATSLOTERIJ. Trekking van Donderdag W 'taart, tweede KLASSE. DERDE LIJST No. 20586 No. 17969 ƒ400. Nos. 4057, 9461, 10859 f21)O. Nos 8862, 17865, 18614, 18998 f IOl. Pry zen van f 30. £5 2171 5163 7337 T030 lim 14071 16426 19 5f 105 2 31 8469 46 62 11819 144 6 16610 eo :G 6 >83 7446 SIS 1JU!6 52 G J40 98 6? 4 2683 93 55 43 12 '4 H-80 14.0 978* 812 3151 06.6 80 8 130 5 10017 <8 1 72 1412 3141 70C1 84 8G 103 3 81 1517 6'. 0JJ4 76 3922 1165 8775 10428 1352 15519 17309 97 .52? 97 '.2 2 76 17 2 13 -.7 151 17076 2Ö190 20 H5 4051 16 8813 10912 73 16167 IS 54 207 IÉ 60 4441 7325 26 11270 13. IC 163 4 19416 ü'JiO 2138 Ma rktbericliteu. Alfeu, 28 Maart. Aangevoeld 1 wagen kaas* Goudsche kaae 60 stuks. Prys 2de soort 23.—. Handel matig. Delft, 29 Maart. Granen waien heden in iets betere stemming; voor onkel© artikelen waren betere prijzen te bedingen. Witte Tarwe 5.'15 a ƒ6.15, Roode 5.25 a 5.80, Rogge 4.20 a ƒ4.40. Zomergorst 3.75 a 4.40, Chevalier- ƒ4.90 ƒ5.76. Haver f 2.7b a f4.10. Blauwe Erwten ƒ5.80 a ƒ7-—- Bruineboonen 6.25 a ƒ7 75, Paardenboonen 5.80 a 5.80. Duivenboonen ƒ6.10 a ƒ6.50. Koolzaad 8.30 a ƒ9.40. Zomer-Kool zaad a Kanariezaad /'7.20 a 8.50, Hennepzaad ƒ6.76 a ƒ9.50, alles per BL. Amsterdam, 29 Maart. Afloop der heden alhier door de N. H.-Ms. gehouden| tinveiling: 29,200 bk Banks 43'/j tot 44»/4, Avary ƒ44, 806 bL Bingked tot fiVj*. Allee verkocht.

Leidsch Dagblad | 1894 | | pagina 2