PREDIKBEURTEN Gisternacht omstreeks drie uren bemerkte de schildwacht, geplaatst op de exercitie-battery aan het Kanaal te 's-Graven- hage, dat drie burgerpersonen, waarvan één een brandend lantaarntje droeg, van de noord zijde de battery naderden. Toen zy aan zyn driemaal herhaald„halt I" niet voldeden, legde hy aan en gaf vuur. Daar inmiddols het licht in de lantaarn door hen was uitgedaan, trof het schot niet. De drie personen namen na het schot overyid do wyk in de richting van den Waalsdorper weg. Omtrent den persoon, die, van Jieuw-York komende, te IJmuiden werd ge arresteerd, wordt door het „N. v. d. D." het volgende medegedeeld: In September van het vorig jaar vluchtte de boekhouder van de „Handelsvereniging Amsterdam," J. H. W. v. d. G., naar Amerika, na zich ten nadeele van die maatscbappy te hebben schuldig gemaakt aan hot verduisteren van gelden en het gebruik maken van valsche quitantiën tot een bedrag van/"5500 Hy werd dezer dagen aangehouden en keerde met de „Schiedam" naar Amsterdam terug en werd by aankomst te IJmuiden aan de Nederland- 8che justitie overgeleverd. Gistermiddag is vlak by het Centraal station, even vóér de Oosterviaduct te Amsterdam, door onbekende oorzaak een goederentrein ontspoord, welke van de Nieuwe Yaart kwam. De locomotief en de voorste vier wagens ontspoorden goheel, maar bleven staan, zy het dan ook dwars over de rails. Do achterste der vier wagons is gedeeltelik verbryzeld; de aDdere bekwamen weinig of geen schade. "Weldra had men de onboschadigde wagens weggehaald. De locomotief stond met de voor wielen nog juist even op de viaduct, tegen het aldaar staande seintoestel. Natuuriyk heeft het verkeer, daar op dit punt de lynen zoo talryk zyn, geen belemmering ondervonden. Persoonlyke ongelukken kwamen niet voor; machinist on stoker zyn bytyds van de ma chine gesprongen. Donderdagmorgen vond men jen wisselwachter in het wachtershuisje aan de Muiderpoort te Amsterdam overledenhet lyk W38 reeds koud, zoodat de dood eenigen tyd te voren moet ingetreden zyn. Men bemerkte het, doordien de wissels niet werden verzet. Het lyk is naar het politiebureel Muiderpoort overgebracht en later naar de woning van den overledene. De oorzaak van den dood is onbekend, doch moet vermoedeiyk aan eeno beroerte worden toegeschreven. Iets nieuws. In het „N. v. d. D." komt eene advertentie voor, waarby eene vroedvrouw te Reeuwyk gevraagd wordt. Behalve andere stukken, moeten sollicitanten daarby overleggen haar portret. Er is misschien wol iets voor te zeggen, dat een gemeentebestuur weten wil hoe de juffrouw die 't emplooi begeert, er uitziet. Maar het komt toch meer op andere hoedanigheden aan dan op hare gelaatstrekken, merkt do „Arnh. Ct." op. In elk geval is het iets nieuws, maar als het navolging vindt ook by andere sollicitatiën, is het geen aangenaam vooruit zicht voor leeiyke menschen. Gistermorgen zyn door do mare cbaussee te Kaalte ter beschikking gesteld van den officier van justitie te Zutfen, de personen van S. De L. en J. D., beiden aldaar. Deze overbrenging staat in verband met don brand, welke op 21 Februari jl. plaats had ten huize van G. De Lange, aan den Stationsweg. Gistermiddag had doworkman S. Ten H., te Borculoo, het ongeluk, terwyl hy bezig was een rieten dak te herstellen, op straat te vallen, waardoor hy zulke hevige kwetsuren bekwam, dat hy een kwartier later aan de gevolgen is overleden. In zake de me1kverva 1sch i n g door N. B., te Drachten, van wiens terechtstaan we melding maakten, heeft de rechtbank te Heerenveen gisteren vonnis gewezen. Zy ver oordeelde hem tot 14 dagen gevangenisstraf; het O. M. had tegen heui 2 maanden gere- quireerd. De tweede vervalscher, H. B., van Uzeterp, die ook evenals B. gewasschen melk aan de Drachtster fabriek afleverde, stond gisteren terecht. Tegen hem eischte hot O. M. ook twee maanden gevangenisstraf. Zekere De W., die te Utrecht in zyne woning in do Zwaansteeg van de zolder trap moet gevallen zyn en met inwendige kneuzingen ter verpleging naar het ziekenhuis werd ovorgobracht, is aldaar aan de gevolgen van dien val overleden. De Berlynsche politie kreeg eergisteren kenuis van negen zelfmoorden, op één dag geploegd. Een nieuw middel tegen verkoud heid in het hoofd.Dr. Roux, to Lyon, pryst als een onfeilbaar middel tegen dezen vorm van verkoudheid aan: het by do eorsto ver- schynselon eenigo malen per dag sterk, ge duieude 2 a 3 minuten, opsnuiven van den geur van Eau-de-Cologne, op een zakdoek gegoten. Men kan 't licht proboerenl Eene vrooseiyke berginstorting. Dinsdag middag had to Giossetto (Italië) eeno groote berginstorting plaats, waarby vele menschen, die by eeno begrafenis op het korkhof tegenwoordig waron, bedolven werden. Er zyn 7 dooden, 14 zwaai' gewonden en 20 licht gewonden gevonden. De Orisis. Gistermiddag is er ministerraad gehouden, die door alle ministers werd bygewoond, be halve door den minister van buitenlandsche zaken, den heer Van Tienhoven Naar uit Den Haag wordt bericht, is het gerucht over eene opdracht aan den minister Tak zonder eenigen grond. Het „Vad." deelt nog mede, dat het ge rucht, al6 zou de minister Tak Donderdag avond hebben toegegeven aan pressie van sommige Kamerleden, die hem zouden hebben bewogen het ontwerp in te trekken na aan neming van het amendement, onjuist is. Het wordt zeer waarschyniyk dat de crisis eene geheel andere oplossing zal verkrygen, dan eerst vermoed werd. Men verwacht thans, naar de „Amst." mededeelt, dat de heer Van Tienhoven uit het Kabinet zal treden, en het Kabinet, aangevuld met een nieuwen minister van buitenlandsche zaken, onder leiding van Tak, de Kamer zal ontbinden. De kiesvereeniging „Nederland en Oranje", te Leiden, verzond aan H. M. het volgend telegram „De anti revolutionnaire kiesvereeniging „Nederland en Oranje", te Leidon, overtuigd dat uitbreiding van den volksinvloed gewenscht is, betreurt de intrekking van de Kieswet. Zy bidt Uwer Majesteit wysheid van Boven toe, om zulke maatregelen te nemen, dat eene finale kiesrechtuitbreiding zoo spoedig moge- lyk tot stand kome." In zyne vergadering van Donderdag be sloot het bestuur der anti-revolutionnaire kiesveieeniging te Zwammerdam, het vol gende telegram te verzenden Aan H. M. de Koningin-Regentes l „Het bestuur der anti-revolutionnaire kies vereeniging te Zwammerdam, betreurende het Kamervotum van 9 Maart, verzoekt Uwe Majes teit eerbiedig zulke maatregelen te nemen, als strekken kunnen om finale Kiesrecht uitbreiding zoo spoedig mogeiyk tot stand te doen komen. C. v. Muiswinkel Mz., Voorz P. v. d. Koot, Secr Aan de Koningin-Regentes verzond de kies vereeniging „Beneden Oosterdiep" te Veendam een telegram om hulde te brengen aan de Regoering voor de verdediging van het kies recht-ontwerp cn de hoop uit te spreken, dat door Kamerontbinding een beroep op de kiezers zal worden gedaan. Aan minister Tak be tuigde dezelfde vereoniging volkomen sym pathie met de houding, door den Minister aan genomen in zake de kiesrecht-debatten. De vergadering drukte den wonsch uit, dat het thans ingetrokken ontwerp spoedig tot eene zoodanige wet worde gevormd, dat het kiesrecht wordt toegekend aan allen, die niet door do Grondwet zijn uitgesloten. In eene gisteravond te Groningen gohouden vergadering, belegd door de „Nieuwe Kios vere&niging" en bezocht door circa 150 per sonen, is besloten telegraphisch hulde te betuigen aan de flinke houding van minister Tak en H. M. de Koningin Regentes schrif- teiyk Kamer ontbinding te verzoeken. Voorts werd sterke afkeuring uitgesproken over de houding van den Groningscben afgevaardigde mr. Van Houten. De werkliedenvereeniging „De goede Ver wachting," te Scheerada, zal een schry ven van adhaesie richten aan den minister van binnenl. zaken wegens zyne correcte houding aan gaande de kieswet on er verder op aandringen, dat de Kamer wordt ontbondeD. Eveneens zal een schry ven worden gericht aan H. M. de Koningin-Regentes. De Algemeene ZwoJsche Werkliedenveree niging en de Bnrgerkiesvereeniging, beide to Zwolle, zonden aan den minister Tak oen telegram, om hem hulde te brengen voor de krachtige verdediging der voorgestelde kieswet en voor de intrekking daarvan na de aanne ming van het oninogeiyke amendement-De Meyier. Zy hopen dat de minister in de ge legeDheid worde gesteld, voor eene andere Kamer zyne kieswet ongewyzigd weder in te dienen en te verdedigen. Aan de Koningin-Regentes zonden deze ver- eenigingen evenzeer een schreven, waarin wordt verzocht de Kamer te ontbinden, wyi naar hunne meening eerst nk de totstandkoming eener kiesrechtuitbreiding, zoo ver als de Grondwet niet uitsluit, en ook niet ver der, belangryko zaken door den wetgever kunnen en mogen behandeld worden. Gisteravond werd te Haarlem eene protest meeting gehouden, door ongeveer 250 personen bygewoond. Op hot podium hadden plaats genomon de besturen dor anti revolutionnaire kiesvereeni ging „Nederland en Oranje", der liberale kiesvereeniging „Vooruitgang", van hetNederl. Werkliedenverbond „Patrimonium" en van het Alg. Nederl. Werkliedenverbond. Als voorzitter fungeerde de secretaris van eerstgenoemde vereeniging, de heer Jac. Post Jr. In een schry ven aan de Koningin-Regentes zal als resultaat dezer byeenkomst eene motie worden medegedeeld, waarin de vergadering, „protesteerende tegen de onwaardige houding van sommige Kamerleden by de behandeling van Uwer Majesteits kieswet-voordracht; be treurende dat de Regeering door de aanneming van het amendement-De Meyier, in de nood zakelykheid was het kieswet ontwerp, daar toe door Uwe Majesteit gemachtigd, in te trokken, verzoekt zulke maatregelen to nemen, als strekken kunnen om finale kiesrecht- uitbreiding zoo spoedig mogeiyk tot stand te doen komen." Aan H. M. do Koningin Regentes ie het volgende adres gezonden „De Afdeeling 's-Gravenhage van den Radi calen Bond, zeer teleurgesteld door do houding van de meerderheid der leden van de Twoode Kamer der Staten Generaal, in zake de uit breiding der Kiesbevoegdheid, en hoogeiyk ingenomen met de door Uwer Majesteits Regeering daartegenover gevolgde gedragsiyn, neemt eerbiedig de vryheid de wenschelyk- heid uit te spreken, dat Uwer Majesteits wetsvoordracht door eene nieuwe Tweede Kamer in overweging worde genomen." In eene te 's-Gravenhage gehouden ver gadering der Werklieden-Kiesvereeniging „Ont wikkeling," werd, onder daverend applaus, aan het bestuur opgedragen den minister van binnenlandsche zaken hulde te brengen voor zyne houding gedurende de beraadslaging der Kieswet en de intrekking daarvan na de aan neming van het amendement-De Meyier, ter wyl ten sterkste werd afgekeurd de houding der Haag6che afgevaardigden Conrad en Guyot. Door het bestuur der vryzinnige kiesver eeniging „Vooruitgang," te Helder, is het navolgend telegram aan den minister van binnenlandsche zaken verzonden„Het be stuur der vryzinnige kiesvereeniging „Vooruit gang" te Helder betuigt Uwe Excellentie haren hartelyken dank voor uwe flinke houding in zake het kieswetontwerp." Naar aan de „H. C." wordt medegedeeld, zyn de i' es lui (en der anti-rev. kiesvereeniging „Nederland en Oranje" te Haarlem Dinsdag genomen op eene vergadering van slechts veertien personen. Niemand wist, dat er sprake zou zyn van oen telegram aan H. M., inhoudende verzoek tot Kamerontbinding, noch van hot voorstel eene protest-meeting te organiseeren, daar er heelwat anders op het convocatiebiljet te lezon stond. Een der leden protesteerde, doch zonder gevolg. Do voorzitter zou zelf tegen beide besluiten hebben gestemd. To Deventer wordt door verschillende ver- eenigingen eene groote protestmeeting voor bereid in zase de beslissing der Tweede Kamer, die aanleiding gaf tot het intrekken van het iiesrecht-ontwerp. Eenige vereenigingenbebben ."eeds hare medewerking toegezegd. In verband met het veelbesproken amende ment-De Meyier deelt do „Midd. Crt." mede, dat de Wolfaartsdyk onder de tegenwoor dige kiezers ongeveer een veertigtal eene woning bezitten, die aan de by dat amen dement gestelde eischon niet zouden voldoen. Het aantal kiezers zou daardoor metpl. m. 20 pCt. verminderen. Al bleven de oude kiesgerechtigden op de kiezersiysten, lang zamerhand zou zulk eene sliDking toch plaats hebben. INGEZONDEN. Mijnheer de Redacteur l De verklaring, dat het licht Heinekens bier is, dat in die koffiehuizen te Amsterdam ver kocht wordt, bewyst dat het onjuist was uitgedrukt, te schryven dat bedwelmende dranken daar ter plaatse niet verkocht worden. "VVy wenschen „niet alles op eenmaal". NB. eene vijftigjarige ondervinding hier te lande, waarby do zienswyze van den Amsterdamschen briefschrijver gevolgd is, heeft bewezen, dal men weinig of niets bereikt, door de drink gewoonte te bestryden met een glas bier of wyn in de hand. Mevr. Selmer, van Kopenhagen, de welbe kende, indrukwekkende verschijning van 't Haagsche Congres in '93, schryfi in „De "Wereldstryd" van Zaterdag jl.....daar wy by ervaring weten, hoe eDkel geheel-onthou ding en niet matigheid in staat is ons te heipon in onzen stryd tegen een van Satans meest voorspoedige werken: „den sterken drank". Nergens hoeft de toenemende bierproductie het drank-drinken merkbaar doen verminde ren. België, in 1815 by uitnemendheid biorland, streefde sedert Noord-Nederland in drank drin ken eerst opzy en toen zelfs voorbyl Wie vroeger een drankslaaf was en bier (ook licht bier) gaat drinken, wordt, do ondervinding leert het, stellig en zeker spoe dig weer een dronkaard. Het lichte bier, door zyn weinig alcohol gehalte, wekt, ook by den matigen drinker, de begeerte naar sterkeren prikkel. Er is, by eene ernstige poging om de drinkgewoonten te bestryden, géén andere keus dan: te breken met de heillooze ge woonte om bedwelmende dranken te drinken of te schenken. Mon leze de organen, die op het gebied van dezen slryd, door welspre kende woordvoerders geredigeerd, verschynen en men zal een juister begrip van deze hoogst jelangryke zaak verkrygen. Met dankzegging voor Uwe welwillende opname, Mynheer de Redacteur, Hoogachtend, Uw Dw. K. (Hiermede sluiten wy over deze zaak het debat. Rbd.] Koffie liuL*je, Mijnheer de Redacteur l By dezen zeggen wy allen gevers hartelyk dank voer de door hen toegezonden bydrageo. De inventaris is „geheel" uit liefdegaven samengesteld. Zelfs de ambachtslieden, wier hulp wy by de inrichting noodig hadden, gaven die goheel of gedoelteiyk voorniet. De geldelyko bydragon kunnen we nu voor do loopende uitgaven gebruiken. We hopen dat de koffiekamer aan haar doel beantwoorden zal; n. 1.hen te lokken, die tot hier toe de kroeg bezochten, alléén terwiUe van „gezelligheid." Eet Bestuur. Zondag 18 Maart 1891. NED.-HERV. GEMEENTE. Collecte voor noodlijdende kerken en personen. Lydensteksten 26 29. 's Voormiddags te 10 uren. PIETERSKERKBriët. Bevestiging van nieuwe leden. HOOGLANDSCHEKERK: Hagen. Toespraak tot nieuwe leden. OOSTERKERK: Van der Lip. Voorbei'eiding. MAREKERKGunning. 's Namiddags te 2 uren. PIETERSKERKVan der Lip. Cat.22. HOOGLANDSCHEKERK: Van Boekeren. BETHLEHEMSKERK: Prof. Gunning. '8 Avonds te 6 uren. MAREKERKDe Wolff. WOENSDAG 21 MAART. Openbare Huwelijksinzegening te halftwee. PIETERSKERK: Briët. EGLISE WALLONNE. Matin h dix heures, N. Nardi. -Scène. Soir a six heures, Chavannes. Confirmation. LUTHERSCHE KERK. Voormiddag halfelf, Evelein. Voorbereiding. Avond 6 uren, Evelein. Avondmaal. REMONSTRANTSCHE KERK. Voormiddag halfelf, Schim van der Loeff. Bevestiging van nieuwe leden. DOOPSGEZINDE KERK. Voormiddag 10 uren, Kutsch Lojenga. Boopsbediening. GEREFORMEERDE KERKEN. HOOIGRACHT. Collecte voor de Studenten Jcas. Voormiddag 10 uren, Van Proosdy. Avond 5 uren, Van Proosdy. Zond. 16. HEERENGRACHT. Collecte voor de Ghr. School Hooigracht. Voormiddag 10 uren, Holster. Avond 5 uren, Holster. OUDE VEST. Collecte voor de kas ex bonis publicis. Voorm. 10 en 's avonds 5 uren, Rudolph. Zondag 13. GEREFORMEERDE KERK NIEUWE RIJN. Voorm. 10 en 's avonds 5 uren, Van Loon. Zondag 9. 3ETHLEHEMSKERK. Zondag-voorm. 10 uron, Ridderkerk. Dinsdagavond halfnegon: geen Bijbellezing, Oberman. Goede Vrydag voorm. 10 uren: Kinderkerk. ZAAL NOORDEINDE. Zondag-voorm. 10 uron, Kinderkerk. Dinsdag-avond 8 uren: Lidmaten samenkomst met vrouwen, Briët. Goede Vrydag voorm. 10 uren: Kinderkerk. WIJKGEBOUW LEVENDAAL. Zondag-voorm. 10 uien, Kinderkerk. Donderdag-avond halfnegen: Bybeloefening, De Wolff. Goede Vrydag voorm. 10 uren: Kinderkerk. Vrijdag 23 Maart 1894. CiOEIlE VillcfDlti. NED.-HERVORMDE GEMEENTE. Lijdensteksten 30, enz. 's Voormiddags te 10 uren. PIETERSKERK: De Hoest. Voorbei'tiding. OOSTERKERK: Oberman. 's Avonds te 6 uren. PIETERSKERK: Hagen. Avondmaal. HOOGLANDSCHE KERK: Briët. MAREKERK: De Wolff. Avondmaal. EGLISE WALLONNE. Soir a six heures: Chavannes. S^-Scène. LUTHERSCHE GEMEENTE. Avond 6 uren: Van Kleeff. Avondmaal. REMONSTRANTSCHE GEMEENTE. Avond 7 uren: Schim Van der Loeff. Avondmaal. DOOPSGEZINDE GEMEENTE. Voorm. 10 urenKutsch Lojenga. Avondmaal. GEREFORMEERDE KERKEN. HOOIGRACHT. 's Avonds te halfacht: Van Proosdy. HEERENGRACHT. '8Avonds te halfacht: Holster. OUDE VEST. 'sAvonds te halfacht: Rudolph. Voorbereiding en openbare geloofsbelijdenis. GEREFORMEERDE KERK NIEUWE RIJN. 'sAvonds te 6 uren: Van Loon. Bekendmakingen van kerkelijken aard. Kerkeraad van de Ned.-Hero. Gemeente. Voorzitter: DE WOLFF. Scriba: DE HOEST. De ondergeteekende maakt door deze aan belanghebbenden bekend, dat hij in de plaats van Ds. Segers is opgetreden als Quaestor van de Weduwen beurs der Leidsche Predi kanten. W. BRIËT. De Hoofdcommissie voor de verkiezingen maakt bekend, dat de Lyst van Stemgerech tigden ter inzage ligt in de consistoriekamer van de Pieterskerk, van Maandag 19 tot Zaterdag avond 24 Maart, 5 uren. Aanmerkingen op deze lyst worden inge wacht by de Hoofdcommissie op Zaterdag avond 24 dezer, van 8 tot 9 uren, in de consistoriekamer van de Hooglandsche kerk. De Hoofdcommissie voornoemd, Ds. DE HOEST. H. N. VAN AMEROM. A. A. DE GRAAFF. De Hoofdcommissie voor do verkiezingen maakt bekend, dat de stemming voor 22 ge machtigden zal plaats hebben op Maandag 2 en Dinsdag 3 April a. 8., van 's morgens 11—2 uren, en des avonds van 79 uren. Voor hen, wier geslachtsnaam begint met de letters A tot L in de Consistoriekamer der Pieters kerk, voor die van M tot Z in die der Hoog landsche Kerk, ingang door de Koordeur. Stembiljetten, te verkrygen togen 10 cents by den Koster der Pieterskerk, van Maandag 26 tot Zaterdag 31 Maart, des avonds 7 uren, moeten met het kerkeiyk zegel zyn gestem peld, mogen niet onderteekend worden, moeten duidelyk aangewezen personen on niet meer dan 22 namen bevatten. Men schryve toch vooral zoo duidelyk mogelijk. De stemgerech tigde heeft zelf het stembiljet in de stembus te werpen. De Hoofdcommissie voornoemd, Ds. DE HOEST. H. N. VAN AMEROM. A. A. DE GRAAFF. Diakenen der Ned.-Herv. Gemeente ver melden met dankzegging te hebben ontvan gen f 1 van Mej. De V. Voor de zieken der Wyk met dankzegging ontvangen van een myner ambtgenooten f 1 en uit de gemeentevan een oud-leerling f 0.50 en van eene kranke dame f 1. S. H. J. DE WOLFF. In dank ontvangen voor onze Chr. scholen van de Chr. Jongedochters-vereemging Spr. 9 :10a ƒ3. Ds. BRIËT. Na de vorige opgaaf ontving ondergeteekende voor de Geref. gemeenten in Bohemen en Moravië: van v. R. f 0.25, De G. f 2 en van N. N. f 1. Voor ontvangst van giften biyft ondergeteekende, met aanbeveling voor ge noemde gemeenten, gaarne bereid. Ds. OBERMAN. Aanstaanden Dinsdag is ondergeteekende verhinderd te catechiseeren. Ds. OBERMAN. ÏNOEZONDEN. Aan dc Redactie van „De Leideaaar." Weledele Heer! Naar aanleiding van Uw stukje in „De Lei- denaar" aan myn adres het volgende: Uw misslag zy U van harte vergeven, mits gy Uw ongelyk erkent en mits gy de eene fout niet tracht goed te maken door eene andere, niet minder groote, te begaan. Gy schry ft „Waarom zou Mr. Was de plannen niet „mogen lezen, hy, die blykens de be- „waste circulaire zelf, aan de Com- „missie zyne wenschen had kenbaar gemaakt?" En wat staat er nu in de circulaire, dat IT aanleiding gaf nu opnieuw weder deze fout te begaan? „De Commissie had daarby eener- zyds rekening te houden met wat men meende de wenschen te zyn van Mr. Was", en iets later: „Omdat de Commissie in de eerste plaats verondei'stelde daarmede te handelen in den geest van den Burgemeester." Verdere commentaren overbodig, zelfs dt?ze ééne, dat alle andere dagbladen in Leiden, die evenzeer de circulaire in open enveloppe aan het adres der redactiën ontvingen, gezwegen hebben, ook zonder dat daaraan iets meer was toegevoegd dan aan de Uwe. Myn protest gold dan ook in geenen deele Uwe kwade trouw, maar Uw kort begrip, Uwe kortzichtigheid in deze zaak, die zelfs niet goed te maken is door uit de circulaire te halen, wat er niet in ligt. Verder basta over deze quaestie! Hoogachtend, Leiden, Uw Dnr., 17 Maart 1894. J. H. Goudsmit. EJCHT9TERRTS1. Resultaten der waarnemingen aan de Gasfabriek WEEK van 410 Maart. Datum. Uur Aantal. Gem. Eng. Standk. 4 Maart. 6.- 8.— 7 16.8 n 5 6. - 8.15 8 16.C 6 6.— 8.15 7 iö.4 7 6.8.— 8 16 0 8 6.8.16 7 16.6 9 6.8.- 8 16.8 10 6.8.15 8 16.8 Dit beteekent: Wanneer men 5 cubic feet 111.6 liters per uur van zulk gas verbrandt in eon Sugg's London-Argand-8tandard burner No. 1, met 24 gaaljes, wordt een lioht verkregen, dat in sterkte gelyk etaat met 16.8 16.6 enz. Standaardkaarsen, waarvan elke kasrs 20 grains 7.8 grammen Spermaceti per uur verbrandt. UITLOTINGEN. Parijs 1876. No. 570200 100,000 fr., no. 433275 50,C00 fr., nos. 106070 341674 559162 ed 602674 elk 10,000 fr.. do». 334608 576839 613628 en 681888 elk 6000 fr., nos. 22204 25027 35023 46631 77390 112015 113891 127390 13G109 148096 156553 181768 192436 216039 257262 284981 381505 346850 3688C9 37C677 415534 421837 442499 452325 454006 481636 483149 49293e i8013 573748 574722 579159 613786 625500 652193 652449 666306 688079 688210 en 688407 elk 1090 fr

Leidsch Dagblad | 1894 | | pagina 2