ADVERTENTIE N. van de statuten der Vereeniging, waardoor j 'deze op veel broederen grondslag gevestigd wordt en een bestuur optreedt, dat als raad van toezicht voortdurend contróie uitoefent op de handelingen der directie.'" LËIDEiV, 22 Februari. In den aanvang der gisteravond in het Nutsgebouw gehouden vergadering van het departement Leiden der Nederlandse!»© Maat schappij ter bevordering van Nijverheid had de uitreiking van een huldeblijk jdaats aan J. J. Lezwijn, die den 23ston October van het vorigo jaar herdacht dat hij vijftig jaren in dienst was geweest van de firma G. H. Blan ken alhier. Het huldeblijk, bestaande uit eene kloeke zilveren medaille, waarop o. m.: „Het departement Leiden aan Jacob Johan nes Lezwijn 18431893", en oen diploma werd den gelukkigen man door den Voorzitter met een gelukwensch overhandigd, waarop Lezwyn antwoordde met allen aanwezigen dankbaar de hand te drukken. Hij mag trotsch zijn op de welverdiende onderscheiding van edel metaal I De discoDto-rente van de Nederlaudsche Bank werd heden met een half percent ver laagd. De by het 4de reg. inf. overgeplaatste tweede luit.-kwartiermeester M. L. Jochem, van het 4de rog. inf., wordt ingedeeld by het 2de bat. van dat reg., alhier in garnizoen. Een paar brutale knapen, A. S., arbeider, en J. V., warmoezier, te Leiderdorp, klommui op den 23sten Januari op het dak eener 'jydelyk onbewoonde villa van den heer A., te Leiderdorp, en stalen daar ongeveer 120 KG. looi, ter waarde van 13. Ook werden nog vermist eenige afvoerbuizen en een koperen kraan van de keuken, zoodat blijk baar ook binnenshuis braak was gepleegd. Dit laatste was evenwel aan de beide jongens die zich heden voor de arrond.- •echtb. te 's-Gravenhage hadden te verant woorden niet ten laste gelegd. Zy bekenden don diefstal van het lood, doch beweerden dat dit niet vast op het dak bevestigd was en zy het zeer gemakkelijk hadden kunnen ledenemen, terwijl ook de toegang, door den ilechten toestand van het hek om het terrein, zed- gemakkeiyk was. De jongens verklaarden lang zonder werk te zijn en uit armoede gestolen to hebben. By hooge uitzondering had men ditmaal eens met een eerlyken opkooper te doen gekregen, die de politie waarschuwde zoodat de dieven werden gesnapt Het O. M., waargenomen door rar. Van Buttingha Wichers, vorderde voor ieder der knapen zes maanden gevangenisstraf. IDaarna verschenen op het bankje der be klaagden drie Leidsche jongens, namelyk A. L. P., sjouwer, W. F. De la R. en W. J. C., arbeiders. Dit klaverblad had in den avond van 16 Januari j.l. eene zinken afvoerpyp ter lenglo van 3 M. van 's Rfiks Herbarium alhier ontvroemd, welke pyp naar de verklaring van een der beschuldigden den vorigen avond reeds door hen was losgetrokken. Het zink bedroeg ongeveer 5 K. G. en werd door den tweeden bek), op oen valschen naam voor Pd cents verkocht. Beklaagden bekenden het hun ten laste gelegde; de eerste gaf als reden op, dat ky thuis een slecht leven had, de tweede was pas uit den militiedienst gekomen en had nu geen werk, de derde was even eons zonder verdiensten. Het O. M. vorderde voor ieder der beklaagden ééne maand gevangenisstraf. Een ander drietal, A. L., G. v. d. P. en j W. K., allen werklieden van ongeveer 40 jaren, te Leiden, moe6t zich vervolgens verantwoorden wegens diefstal van twee ledige petroleum vaten, staande op den wal aan den Nieuwen By n. Zy verkochten de ontvreemde voorwerpen, op naam van een onbekende, voor 4.90. Dederde bekl. was reeds vroeger veroordeeld. Allen gaven als oorzaak voor hunne misdaad oparmoede. De eisch luidde voor L. en v. d. P. ééno maand en voor K. drie maanden. Wederom een ander drietal stond terecht wegons diefstal, mishandeling en vernieling, nl. W. F. F., 19 jaar, F. v. d. M., 17 jaar] beid n zonder beroep, en J. K., turfventer, allen te Leiden. Zy hadden op Zondagavond 21 Januari U. in de tappery van Yan A., te Leiderdorp, den herbergier en nog iemand mishandeld, sterken I drank uit het buffet weggenomen en opge dronken, de glasruiten verbrijzeld, enz. iHat O. M. vorderde voor F. en v. d. M. zes maanden, en voor K., die niet zoo on gunstig bekend staat als de beide vorigen, veertien dagen gevangenisstraf. Uitspraak in al deze zaken heden over acht dagen. ÏWEEIE HANER. Voortzetting der behandeling van de Kieswet. Zitting van heden. [Per telegraaf.) Het uitstel, waartoe gisteren na de intrek- Iking van het amendement Mackay (toekenning van kiesrecht aan gezinshoofden) werd besloten, heefr, zooals heden al cadojyk door den heer Reekers werd medegedeeld, niet geleid tot de Indiening van een amendement op art. 3. Hy kondigde eene poging aan om art. 4 te ver- beleren, maar betuigde zyn leedwezen over de intrekking van het amendement-Mackay, wat dit laatste betreft tegen den zin des Voorzitters, die deze heropening van het debat buiten de orde achtte. Overigens wilde hy geen stemming over het regoeringsartikel, waarin hy thans slechts eene formule zag. I Nog beter vond de heer Ea ff mans 't het gansche artikel uit de Wet te nemen en te vereenigen met art. 4. De Minister Tak bleef art. 3 voorstellen als het beginsel d«r Wet, •iaJ- »jffM>TT7orki xaaxAb in axï-, A. Nadat de beraadslaging over art. 3 was gesloten, ontspon zich eene discussie over een voorstel van deu heer Haffmans om de stem ming aan te houd ui tot na behandeling van art. 4, ten einde niet in botsing to komen met het beginsel van art» 3. Het werd ver worpen met 6*3 tegen 31 stemmen. Art. 3 werd hierop aangenomen met 80 tegen 17 stommen. Tegen stemden de heeren: v. d. Schrieck, Reekers, Royaards, Travaglino, v. Viyrnon, Harte, Schimmelpenninck, Lambrechts, v. d. Berch v. Heemstede, Van Kaïnebeek, v. d. Kun, De Ras, Bahlmann, Mutsaers, d'Ansem- bourg, Bool en "Dobbelmann. Art. 4, omschrijvende de gevallen, waarin het bozit van het kenteeken aanwezig wordt geaGht, kwam nu in behandeling. Eerst werd gelegenhei i gogeven tot toelichting van amen dementen, als van lo. den heer Levy om de bedeelden over de 3 laatste jaren uit te sluiten van kiesrecht en ook die bedeelden, die onder stand ontvangen van instellingen tot voor koming van armoede. De heer Van der Feite lichtte kortelyk zyn amendement toe om beweegbare en ver plaatsbare woningen en kleme schepen niet als woningen aan te merken. De heer Maclcay lichtte zijne amendementen toe om te eisch en, dat een jaar lang eene woning door niet belastingbetalers zy be woond; om het kiesrecht ook te weigeren aan hen, wier vrouw of minderjarige kinderen in de laatste drie jaar zyn veroordeeld wegens bedelary en landloopery en eindelijk om do schryfproef te laten vervallen. De heer Ger ritsen heeft voorgesteld om te doen vervallen den eisch van betaling van aanslagen in de Rijksbelasting, daar dit ongrondwettig zou wezen en onnoodig 80,000 kiezers zou uit sluiten. De heer Tijdeman wil de middellyke bedoeling uitsluiten. "De heeien Tydeman en Röeïl verdedigden hunne amendementen. De heer Rutgers bestreed sterk art. 4, als inconstitutioneel, drong aan op herstel van den grondslag der belastingbetaling en heeft nieuwo amendementen aangekondigd. Morgen voortzetting. Gemeenteraad yan Lelden, Zitting van htdennamiddag te twee uren. Voorzitter: de heer Juta, oudste wethouder. Verder tegenwoordig de heerenDe Sturler, Dekhuyzen, Zillesen, Drucker, Du Rien, Zaayer, Verhey van Wijk, Van Lidth de Jeude, Van Hamel, Fockerrm Andre®, Kerstens, LePoole, Verster van Wulverborst, Siegenbeek van Heukelom, Stadhouder, Gock, Van Hoeken, De Vries, Hasselbach, De Goeje, Kaiser, Was en Driessen. Afwezig met kennisgeving de heeren Van der Breggen, wegens ziekte, en Van Kempen, wegens buitenlandsche reis. Door den Voorzitter werd medegedeeld dat o. m. waren ingekomen: Eene missive van de rechtskundige leden van don gemeenteraad, dd. 19 Februari jl. ten geleide van het afschrift van de conclusie van repliek door mr. Thorbecke voor de ge meente genomen in zake de Leidsche Duin water-maatschappij, welk stuk voor de Raads leden op do secretarie is ter lezing gelegd. Een verzoek van J. B. Hoogeveen om voor zyne rekening te mogen overgaan tot slooping van het kruithuis aan den Vestwal tegen behoud van het afkomend materiaal. Een verzoek van J. J. Dirkzwager te Amers foort om in aanmerking te komen voor de betrekking van keurmeester van vee en vleesch. Een verzoek van G. Sirag—Boot om den haar afgestanen grond aan den Vestwal in eigendom te mogen hebben tegen betaling van een bedrag van f 50 a 100. Een nader verzoek van L. A. Werner om vermindering van zyn aanslag in de plaatse lijke directe belasting, dienst 1893. Tevens werd medegedeeld dat by de ver kiezing van een lid van de Prov. Staten van Zuid-Holland ter vervulling der vacature, ont staan door het overlyden van den heer L. M. De Laat de Kanter, op 20 Maart a. s., zitting hebben de volgende heeren: n het hoofdbureel op het Raadhuis de waarn. burgemeester, voorzitter, J. J. Hassel bach en dr. M. J. De Goeje, leden; in het onderbureel aan den Burg dr. T. Zaayer, voorzitter, en dr. P. J. Kaiser en P. ZiUesen, leden; in het onderbureel in de school 3de klasse No. 8 aan de Mare A. E. Van Kempen, voor zitter, en mr. S. J. Fockema Andre® en N. Stadhouder, leden. Nog was ingekomen eene missive van Ged. Staten ten geleide van de ministerieel© beschikking, waarby de Ryksvergoeding in de kosten van het lager onderwys over het jaar 1892 wordt vastgesteld. Naar aanleiding van een van Ged. Staten ingekomen schryven betreffende de bediening der bruggen langs de groote vaart werd heden reeds dadeiyk, zoDder hoofdelyke stemming, besloten dat van art. 5 van het Raadsbesluit van 28 November 1889, regelende de heffing van eene belasting onder den naam van bruggeld in de gemeente Leiden, de laatste zinsnede luidende: „op de beide dagen (Vrydag en Zaterdag) blyft de Blauwpoortsbrug een kwartier vóór het vertrek van eiken spoor trein in de richting van Amsterdam, Rotter dam en Woerden gesloten", vervalt. Op eene vooraf door den heer Du Kieu gedane vraag of dit punt eigenlyk niet meer thuisbehoort in de Politie-verordening, ant woordde de Voorzitter dat de bepaling voor- loopig in de instructiön van de brugwachters zal worden opgenomen. Verder zeide de heer Du Rieu dat hy ook «ëhooxd had dat er. als de nieuwe Turfmarkt» brug over den Ouden Singel klaar was, by de Trammaatschappy plan bestond ook daar over rails te leggen, ten oindo ook langs an deren weg dan over de Blauwpoortsbrug en Steenstraat, dus van Paardensteeg, Turfmarkt enz., passagiers naar en van het station te vervoeren. Hierop deelde de heer Do Sturler mede, dat er werkelijk met de Rotterdamsche Tram- weg-maatschappy onderhandelingen over uit breiding van het tramwegnet worden gevoerd, doch dat deze nog niet tot een resultaat heb ben geleid. Mocht het zoo ver zyn gekomen, dan zal er den Raad dadeiyk van worden kennis gegeven. Aan de orde kwamen de volgende punten 1®. Vooratel betrekkelijk de pacht en het tarief der Gehoomiiï met de daaromtrent ingediende adreeeeo. (14 en 28). 2°. Verzoek van ACouvée Pz., ter hekoming in gebruik van grond aan den Vestvral bij de voormalige Heerenpoort. (29). 9®. Voorstel betrekkelijk de keurmeesters van vee en vleeach. (3$ en 46). 4®. Idem tot openbaren verkoop van de terreinen en gebouwen aan deD ZoidsiDgtl, mot het verzoek van de Eon. Nederlandeche Grofsmederij. <37 en 44). 6°. Verzoek van de aannemers van den houw der Goboorz&al omtrent de in de Raadszitting van 14 December 1893 aangenomen motie. (38). 6°. Idem van A. H. Romer omtrent de wegneming van een vuihaebak bij het Plantsoen. (33). 7°. Suppletoire staat van begrooting, dienst 1893, ad f 75 (rente van bot legaat-Du Rieu ten be hoeve vau bef Stedelijk Mueeom.) (47). 8®. Supplt^oire staat van bogrootiug, staat van af- en overschryving en staat model A dienst 1893, respectievelijk ad 4541.76s, f S40.3J* en f 204.99, tot verhoogfog van enkele artikelen dier be grooting en voüdotDÏDg uit den post voor on voorziene uitgaven. (48). 9°. Verzoek van J. G. A. Frommann, om vrijstelling van schoolgeld, Gymnasium en Hoog ere Bnrgex- ecbooï voor Jongens. (51). 10®. Idem alsvoren van Ph. Yan der Heyden, Gym nasium. (50). 11°. Voorstel tot het verleenen van eene jaarliiksohe toelage aan den stadewerkman J. Raneelaar. (49). 12*. Voorstel tot wyzigiDg van de Verordening op de beffing vau eene Plaatselijke Directe Belasting. (318 cn 326 van 1893). Punt 1: Wat de verhuring van de Stads- zaal betreft, waaromtrent nog steeds geene beslissing was genomen, heeft het Dag. Be stuur, dat voorgesteld heeft het thans bestaand tarief met 40 of 50 pCt te verlagen, zich thans tot den Raad gericht met de volgende aanvulling; „Burg. en Weth. zQn bevoegd het tarief, vastgesteld by Raadsbesluit vau 21 Januari 1892, te blyven toepassen in geval van verhuring aan groote maatschappyen, voor openbare vermakelijkheden en in andere gevallen," waarin, naar hun oordeel, voor eene toepassing van het verlaagd tarief geen noodzakelijkheid bestaat. Nadat de Voorzitter dit voorstel nader had toegelicht, voerde over dit punt allereerst het woord de heer Was, eindigende mot het voor stellen van een drieledig, doch één geheel amendement: ten eerste om met 1 Mei a. s. de overeenkomst met den tegenwoordigen pachter, overeenkomstig diens verzoek, te ont binden, welk amendement werd bestreden door I den Voorzitter, verdedigd door den heer Verhey Van Wyt, bestreden door den heer Dekhuyzen, ondersteund door de heeren Fockema Andreae en Drncker, bestreden door den heer Van Hoeken, verdedigd door den heer Cock, terwyi nog andere sprekers het woord voerden over meer ondergeschikte zaken en de heer Juta nog maals als zyne meening te kennen gaf dat na de ongunstige finantiëele ervaringen der laatste jaren er geen reden tot ontbinding bestaat, wat andere sprekers niet met hem eens waren. Het eerste gedeelte van het amendement- Was (ontbinding contract) werd aangenomen met 17 tegen 7 stommen. Tegen stemden de heeren Zillesen, Dekhuy zen, Van Hoeken, Lo Poole, Hasselbach, De Sturler en Juta. Het tweede gedeelte van het amendement- Was strekt om eene tweeledige aanbesteding te houden: a. verhuring der Stadszaalen bloc en b. tegen nader door den Raad vast te i stellen tarief. De heer Juta had een principieel bezwaar tegen eene verhuring en hloc, omdat z. i. het gemeentebestuur het recht moet behouden omtrent de beslissing wat er al of niet in de Stadszaal zal plaats hebben, welk recht by verpachting en bloc wordt verloren, daar de pachter dan alleen tegenover de gemeente rekeniDg zal hebben te houden met het tarief. De heer Fockema Andre® merkte op dat het hoofd der politie steeds het recht heeft samenkomsten, in stryd met de openbare orde, te verbieden. Ook zou hy het zeer be- denkeiyk achten, indien vanwege de gemeente zijdelings invloed werd uitgeoefend op te houden politieke lezingen. De heer Cock zeide dat by hem de bezwa ren tegen verhuring en bloc niet zoo zwaar j zyn, dat hy er de proef wel eens mee nemen wfl. j Het amendement a en b werd aan ge- j nomen met 19 tegen 5 stemmen. Tegen stemden de hoeren Dekhuyzen, Van Hoeken, Le Poole, Hasselbach en Juta. Het derde gedeelte van het amendement i was om aan den Raad de beslissing omtrent die verpachting te laten en werd zonder hoofdelyke stemming goedgekeurd. Het geheele amendement werd goedgekeurd met 18 tegen 6 stemmen. Tegen stemden de heeren Zillesen, Van Hoeken, Le Poole, Hasselbach, en Juta. Op punt 2 der agenda werd met 23 tegen 1 stem gunstig beschikt. Tegen de heer Van Hamel. Punt 8. Sedert de invoering van de keuring van vee en vleesch, nu eenige maanden ge leden, blykt het, dat het tegenwoordig perso neel van keurmeesters alle fraude niet kan voorkomen. Na ingewonnen inlichtingen van den inspecteur der vee- en vleeschkeuring, stelt het dag. bestuur voor te besluiten: lste dat zullen worden aangesteld: a. een keurmeester op een jaarwedde van ƒ600 met twee periodieke traktementg-ver hoogingen van ƒ100 na 4- en 8 jarigen definitieven dienst, totdat het maximum van ƒ800 is bereikt. b. acht keurmeesters, tevens ambtenaren by do ryksbelastingen, op een jaarwedde van ƒ60, respectievelijk 76 voor hoogstens twee commiezen-verificateurs als minimum en van ƒ120 resp. ƒ135 als maximum. 2e. de jaarwedden van de thans in dienst zynde keurmeesters (die allen 60 salaris hebben) vast te stellen op 80, met de be paling, dat een maximum van 120 kan worden bereikt. Het nemen van dezen maatregel zal der gemeente ƒ530 meer kosten. De commissie van financiën had geen be zwaren tegen de voordracht op zichzelve, doch het kwam haar eerst gewenscht voor dat door B. en Ws. aan den Raad worde overge legd een overzicht van het geheel der maat regelen en daarmede verbonden uitgaven, welke ter zake van de keuring alsnog worden noodig geacht. Naar de heer Drucker uit haren naam heden mededeelde, had zy dezen wensch uitgespro ken uit beginsel, doch na de thans tevens gedane verzekering van den Voorzitter dat dit beginsel ook steeds door B. en Ws. zoo veel mogelyk wordt gevolgd, maar dat dit in het onderhavige geval niet kon, zeide de heer Drncker, maar hy meende ook namens zyn medeleden der fin. commissie, zich wel met het voorstel te kunnen vereenigen. Het werd dan ook zonder hoofdelyke stem ming aangenomen. Daarna werd door den heer De Goeje ook nog ter sprake gebracht het rapport omtrent de resultaten der keuring. Uit de daarop ge geven inlichtingen bleek dat werkolyk reeds afgekeurd vleesch later toch weer in de ge meente, van buiten frauduleus opnieuw inge voerd, werd te koop aangeboden. De Voorzitter zou trachten met de Regeering dienaangaande in overleg te treden. Punt 4. Tegenover deze voordracht van B. en Ws. had de commissie van financiën voor gesteld niet tot openbaren verkoop over te gaan, maar onderhandsche aanbiedingen af te wachten, want het kon zyn, naar de heer Drucker opmerkte, dat bleek dat de gemeente zelf den grond noodig kan hebben. Dat geloofden de heeren Juta en De Sturler, wethouders, niet, want de ligging van het terrein naby de Grofsmedery is niet voor eene school geschikt en eene andere bestemming is er nog niet aan to geven. De heer Verhey Van Wyk hoopt dat by verkoop aan do Grofsmedery, waartoe het terrein geographisch behoort, rekening zal worden gehouden met den prys, onlangs door de gemeente betaald voor een terrein, dat geographisch aan de Gasfabriek behoorde. 'Ook bracht hy ter sprake of het terrein niet geschikt kan gemaakt worden voor een abattoir, wat door den Voorzitter werd ontkend. Het voorstel van B. en Ws. om tot open baren verkoop over te gaan, werd v or wor pen met 17 tegen 4 stemmen. Vóór stemden de heeren Le Poole, De Stur ler, Dekhuyzen en Juta. Buiten stemming hielden zich de heeren Zillesen en Siegenbeek Van Heukelom. De heer De Vries had inmiddels de ver gadering verlaten. Punt 5. Door het Dagel. Bestuur wordt aan den Raad het voorstel gedaan, om af wijzend te beschikken op het verzoek der hoeren Iz. Van der Kamp en S. Van LoeuweD, aannemers van den bouw der Stads-Gehoorzaal, om terug te komen op het besluit van 14 December 1893, waarby Burg. en Weths. zyn uitgenoodigd in het vervolg geeno leverantión voor de gemeente meer aan hen te gunnen, noch middeilyk noch onmiddellyk, noch onders hands, noch by openbare aanbesteding, of wel een nader onderzoek te willen doen in stellen. Met het oog op het slechte toezicht en de slechte uitvoering was de heer Zillesen er niet voor om het eenmaal genomen besluit weer in te trekken, maar wel om het door den Raad genomen besluit b. v. voor één of twoe jaren toe te passen. Tot intrekking zag ook de heer Siegenbeek Van Heukelom geen reden, maar óók niet om do verbanning slechts tydeiyk te doen zijn. Spr. herinnert aan een spreekwoord, waarin een zekere vos met zyne haren voorkomt. De heer Van Hamel had gedacht dat, na het adres van de aannemers, er een nieuw rapport van B. en Ws. of de commissie van fabricage zou zyn ingekomen, omdat adres santen vele bezwaren tegenspreken, en eene nieuwe commissie van deskundigen wenschen benoemd te zien, doch de heeren Juta, De Sturler en Hasselbach zagen voor het opmaken van een nader rapport geen reden. Men zou op die wyze kunnen blyven aan het uit brengen van verslagen. Het voorstel van B. en Ws. om afwijzend op het verzoek der aannemers te beslissen, werd aangenomen met 18 tegen 5 stemmen Tegen stemden de heeren Zillesen, Van Hamel, Van Hoeken, Hasselbach en Kerstens. Zonder hoofdelyke stemming werd gunstig beschikt op de punten 6-11. Ten aanzien van het laatste punt meende de heer Drucker dat de werkman Ranselaar lang genoeg (ongeveer 12 jaren) in dienst der gemeente is werkzaam geweest om hem nu zoo maar dadeiyk tegen half Maart zyn ontslag .e geven. Spr. had wel een langeren termijn gewenscht. Daar hy echter van den heer De Sturler, wethouder van fabricage, bevredigende inlichtingen dienaangaande ontving, nam hy daarmede genoegen. Wegens het gevorderde uur werd punt 12 der agenda aangehouden, omdat de Voorzitter geloofde dat over deze zaak nogal zal gespro ken worden, gelijk hijzelf ook wel het ean en ander wenschte in het midden te brengen. Daarna werd de vergadering gesloten. In den loop der zitting was ook van den heer Pera bericht ontvangen dat hy verhinderd was de vergadering by te wonen. BUITENLAND. Frankrfik. De Kamer heeft gisteren het voorstel der regeering, om het invoerrecht op tarwe op 7 fr. per 100 KG. te stellen, met 371 tegen 172 st. aangenomen. Het invoerrecht op meel werd bepaald op 11 a 16 fr., naarmate het meel meer of minder gebuild is; grutten 16 fr., zemelen 60 centimes. Nadat verscheidene amendementen ver worpen waren, werd het ontwerp in zyn ge heel aangenomen met 361 tegeD 155 stemmen. Verder nam de Kamer het besluit, dat van do ladingen graan, die vóór 21 November zyn ingescheept, nog het tegenwoordig gel dende invoerrecht zal worden geheven. Telegrammo u. ST-PETERSBURG, 21 Februari. De minister van buitenlandsche zaken Von Giers, die sedert geruimen tyd ziek is, had heden een hevigen aanval van asthma. Hy is echter de crisis te boven en hoewel zyn toestand nog altyd ern stig is, bestaat geen vrees meer voor een noodlottigen afloop. BRUSSEL, 21 Februari. Volgens een heden hier ontvangen telegram hebben do troepen van den onafhankelyken Congo-Staat het Arabische opperhoofd Rumaleza op de vlucht geslagen. PARIJS, 21 Februari. De heer Bihourd, Fransch gezant uit Lissabon teruggeroepen, had heden een audiëntie by den minister president Casunir Périer omtrent Portugal en zyne schuldeischers. Besloten werd, dat de gezant niet naar zyn post zal terugkeeren, voordat Portugal bevredigende voldoening heeft gegeven aan de Fransche belanghebbenden. ROME, 21 Februari. De Senaat heeft het rapport van de commissie van enquóte over de zaak der Banken goedgekeurd. In dit ver slag wordt geconstateerd, dat slechts acht senatoren verlies leden by de zaak, en dat de politiek er geheel vreemd aan was. PESTH, 22 Februari. Keizer Wilhelm zal dezen zomer in Hongarije komen en de gast zyn van aartshertog Albrecht. LONDEN, 22 Februari. De Engelsche Bank heeft het disconto op 2 pet. verlaagd. Thermometerstandgisteravond om 8 uren 8° C. 26.6° Fahrenheit; hedenmorgen om 8 uren —4.5° C. 2S.9 F.; 's middags om 12 uren 0.5° C. 32.9° F.'s namiduags 4 uren 2° a 35.6° F. Ondertrouwd ANTOINETTE J. W. BOEKWIJT en COENRAAD KUHLMAN. Leiden, 22 Februari 1894. 1283 b Heden overleed, te Arnhem, on re Moeder en Bohuwdmoeder Mevrouw C. J. J. VAN ECK, Weduwe van den Hoogedelgestrengen Heer C. J. VAN ORSOV VEEREN, gepensionneerd Kolonel der Artillerie. Mevrouw VEEREN Van Orsot Veerïh. W. P. VEEREN. 21 Februari 1894. 1268 9 Bezoeken kunnen niet worden afgnoncht. Heden overleed, na een langdurig doch geduldig lijden, tot diepe droefheid van mi) en mijne Kinderen, Behuwd en Kleinkinderen, m(jne geliefde Echtgenoote JUDITH CATHA- RINA MIEOG, geb. Luksbnbubg, in den ouderdom van ruim 78 jaren. 1276 9 Leiden, Uit aller naam, 21 Februari 1894. A. MIEOG. (Hofje Samuel De Zee No. 12, Doezastraat.) Heden overleed onze jongste lieveling ROELOF, in den aanvalligen leeftijd van ruim 1 jaar. 1281 6 C. RIJNSBURGER. C. W. E. RUNSBURGER -Schirpers. Sassenheim, 25 Februari 1894. Voor de vele bljjken van belangstelling, zoo van hier als elders ontvangen bij het overlijden van onze geliefde, onvergetelijke Moeder, Behuwd en Grootmoedor Mejuffrouw SUZANNA FILIPPO, Wed. van den Heer DANLËL HAGEMANS, betuigen w(j onzen oprechten dank. H. D. HAGEMANS. M. J. VAN GELDER, geb. Haqemans. J. VAN GELDER. J. J. HAGEMANS. Mej. W. HAGEMANS. Oegstgeest, 22 Februari 1894. 1282 13 Allen, die iels te vorde ren hebben van of ver schuldigd zijn aan de nalatenschap van den Weledelgeboren Heer JACOB RECTOR ALEIi» HUFELT, in leven Fabrikant, gewoond hebbende te Hazerswoude en aldaar op den 27sten Novem ber 1893 overleden, wordt verzocht daarvan voor of op den lOden Maart 189opgaaf ut betaling te doen ten kantore van den Notaris W. F. KAISER, Breestraat No. 157, te Leiden. 1284 12

Leidsch Dagblad | 1894 | | pagina 3