Feuilleton. Het Formulier Tan Musgrave. Burgerlijke Stand. gedaan om 1,500,000 Mark van de begrooting to schrappen, op grond dat voor het leger meer is uitgetrokken dan men jegens de be- htatingschuldigen kan verantwoorden, vooral nadat door het sluiten der handelstractaten inkomsten zijn verminderd. Tot ieders verbazing verklaarde de liberale leider Bugen Richter zich voor de regeering, maar de conservatieven bleven bi) hunne op- pooi tie. De stemming werd uitgesteld. Maandag-avond zal het Duitsch-Russische delstractaat by den Rijksdag worden in- lediend. Vermoedelijk zullen de algemeene raadslagingen Donderdag een aanvang ,emen. De anarchist Werner, die onlangs tot les maanden gevangenisstraf is veroordeeld, heeft zich uit de voeten gemaakt en is, naar men beweert, naar Nederland vertrokken. Eerst echter heeft Werner zijne drukkerij verkocht. Groot-Britannië. I Bij de voortzetting in het Lagerhuis van de beraadslagingen over de amendementen, elke het Hoogerhuis bij het wetsontwerp •treffende de parochiale raden heeft gevoegd, legde gisteren de voorzitter de verklaring af, dat door de aanneming der amendementen betreffende de verdeeling der belastingen, door het Hoogerhuis inbreuk is gemaakt op de privilegies van het Lagerhuis. De minister van buitenlandsche zaken Grey erklaarde, dat het topographisch onderzoek den Boven-Mekong (betreffende den buf- folstaat in Siam tusschen de Fransche en Engelsche bezittingen) is uitgesteld tot het ajaar, omdat het slechte klimaat dit vereischt. Brazilië. Betreffende den strijd in Brazilië ontving de „New-York Herald" het bericht, dat de •oepen van admiraal De Mello inderdaad op arsch waren naar Rio-de-Janeiro. Men erwacbtte daarom dezer dagen een beslissen- len veldslag bij de grens der staten Parana en Ian-Paulo, waar de troepen van president 'eixoto hunne tegenstanders den weg zullen ersperren. Te Rio blijft de toestand even ongunstig. Nu weer heeft ook de waarnemende miaister van oorlog generaal Macedo zijn ontslag ge nomen wegens een geschil met president "eixoto, die inmiddels den staat van beleg weer heeft verlengd. De marine-troepen van admiraal Da Garaa hebben zich meester gemaakt van de kanonnen en de ammunitie in het fort Armacao, ten noorden van de voorstad Nictheroy. I Uit Rio-de-Janeiro wordt gemeld dat dagelijks 40 personen sterven aan de gele koorts •n '20 aan andere koortsziekten. Een geval is voorgekomen aan boord van den Amerikaan- schen kruiser „Newark", die uit Montevideo Is vertrokken. De andere Amerikaansche ■chepen zullen de haven verlatou on op <a*> reede ankeren. Gisteren zijn te Rio-de-Janeiro 60 personen aan de gele koorts gestorven en 15 aan andere koortsziekten. De commandant van een Oos- tenryksch oorlogsschip is gisteren gestorven en verder zijn nog vele gevallen van gele koorts aan boord van dat vaartuig voorgekomen. Ook een Portugeosch oorlogsschip en de Engel- ècho kruiser „Racer" zijn met dezelfde ziekte besmet. Van overheidswege zjjn de noodige voor zorgsmaatregelen genomen. Zuid-Afrika. De dood van Lobongala, koning der Matabelen- Zoeloes (dezer dagen vermeld) wordt uit Kaap stad bevestigd. Te Pretoria is de Hoogere Meisjesschool met eenige plechtigheid geopend. Deze school is bestemd voor meisjes, die den zesjarigen cursus aan de zoogenaamde modelschool hebben doorloopen. De modelschool is thans gesplitst in eene flolland8che en Engelsche afdeeling, om aldus alle kinderen in de gelegenheid te stellen, later de lessen aan de Hoogere Meisjesschool te volgen. Tot directrice der geheele inrichting is benoemd mej. A. Lorentz; ine;. 0. S, Rood- huyzen zal de Hollandsche en vitj. E. M. Smith de Engelsche afdeoling dar model school besturen. Verder zyn als onderwijze ressen aan de inrichting verbonden mevr. Lamaison, mevr. Van Extor Kemna en de dames Dean, Murray en Oost^rbroek. De anarchistische aanslag te Parijs. De Fransche bladen g4j voort uitvoerige bijzonderheden mede te oeelen over den levensloop en de afkomst van den anarchist Emile Henry, die den aanslag pleegde in het café „Terminus". De slotsom is, dat de dader reeds lang bekend stond als een gevaarlijk anarchist, maar in hoever hij medeplichtigen heeft, die hun hoofdzetel te Londen hebben, is nog niet uitgemaakt. Zeker is echter, dat Henry te Londen bekend is en Engelsch spreekt. Trouwens, hy heeft zelf toegegeven dat hy eerst onlangs uit Londen naar Parijs was gekomen. De Parysche politie heeft nu ook de woon plaats van Emile Henry ontdekt. Eene zekere Mme Petit, woonachtig te Belleville, kwam den commissaris van politie aldaar waarschu wen, dat by een harer buren, die onder den naam Dubois eene kamer in hetzelfde huis had gehuurd, tydens zyne afwezigheid was ingebroken. De commissaris begaf zich naar het opgegeven adres en vond de kamer geheel overhoop gehaald. Hy zag dat eene hoeveel heid papieren was verbrand; op den grond lagen kogels, stukken tin en andere benoodigd heden tot het vervaardigen van bommen. De commissaris dacht onmiddeliyk aan Emile Henryhy zond iemand uit om diens portret te halen, en daarin herkenden de overige be woners terstond den verdwenen Dubois. Het is duideiyk dat eenige „compagnons" van Henry, toen deze gearresteerd was, naar zyne kamer zyn gegaan om alle compromit- teerende papieren te doen verdwynen. Hier uit blykt dat Henry medeplichtigen heeft gehad, althans kennissen, die van zyn doen en laten op de hoogte waren. De moeder van den misdadiger woont in het dorp Brévannes, waar zy met een jongeren zoon eene kleine herberg dryft. De goede vrouw kan niet gelooven dat haar zoon, die zulk een zacht karakter had en zoo goed oppaste, den aanslag gepleegd heeft. Inderdaad, gedurende de jaren 188489, dat Emile Henry de gemeenteschool te Anteuil bezocht, was hy een veolbelovend jongmonschin zyne ge dragboekjes, welke de „Figaro" mededeelt, wordt hy geprezen om zyn uitstekond gedrag, zyn yver en helder verstand; al zyne leermeesters verwachtten dat hy een bekwaam ingenieur zou worden. De voorspelling var. den direc teur der school heeft hy jammerlyk gelogen straft, nu hy met behulp der opgedane kennis bommen is g^tan maken. De toestand der personen, die door de bom van Henry werden gewond, is zoo bevredigend mogoiyk. De meesten hebben hunne gewone bezigheden kunnen hervatten, en de ergst gewonden zyn geheel buiten gevaar. De politie agent Poisson, die eveneens goed vooruitgaat, ontvangt tal van gelukwonschen van hoog- en laaggeplaatsten zoo kwam er o.a. een telegram van eenige politiea-genten uit 's-Gravenhage om hem geluk te wenschen met zyne moedige daad en de belooning, welke er op gevolgd is. De politie heeft nog een zekeren Bernard gevangengenomen, die een zeer gevaarlijk anarchist blykt te zyn. Hy was medeplichtig aan alle samenzweringen, welke in de laatste jaren in Spanje ontdekt zyn, heeft met Rava- chol in verbinding gestaan en had brieven van Vaillant in zyn bezit. Er zyn omvangryke maatregel genomen om voortaan betoogingen op hrt eraf van Vaillant de beletten. Het kerkhof to Ivry zal door vyf en twintig politie-agentou onder bevel van een vrederechter bowaakt worden vier hunner zyn by het graf van Vaillant geposteerd, en de overigen moeten in de zylanen heen en weer loopen om toezicht te houden. Eenvoudiger ware het geweest, als men het practische denkbeeld had gevolgd van den heer Magnard, die het deel van het kerkhof, waar de geguillotineerde misdadigers liggen, door een hoogen muur voor het publiek ontoe- gankelyk wilde maken. De anarchisten in Engeland. In verband met de ontploffing in het park te Greenwich wordt uit Londen gemeld dat de politie aldaar door die te Parys was ver wittigd van de overkomst van een tiental Fransche anarchisten, die na den aanslag in het café „Terminus" de wyk hadden ge nomen naar Londen. De detectives gingen dadeiyk aan het werk, maar hoe voorzichtig het onderzoek ook werd verricht, het schynt dat de anarchisten er de lucht van hebben ge kregen en de bende zich verspreid heeft. Eén der hoofdpersonen van de internationale bende was Martial Bourdin, die zelf den dood vond door de helsche machine, welke by voor de bourgeois bestemd hadmen vermoedt dat hy zich van de ontplofbare stof heeft willen on t. doen door die in het park te begraven, dat hy over een wortel is gestruikeld en de ont ploffing daardoor veroorzaakt werd. De man is onder een vreeseiyk lyden bezweken; zyn linkerarm en zyne beide beenen waren afgerukt en de ingewanden hingen hem uit het lichaam. Aan den aard zyne verwondingen en de kleur, welke zyne huid had aangenomen, herkende men de uitwerking van een modern ontploffingsmiddel. In zyne zakken vond men eenige pakjes met een poeder van onbekende samenstelling; ook een bewys van lidmaat schap der Autonomy Club, het verenigings lokaal der Londensche anarchisten. De man is een Frans anarchist, die met zyn broeder in de Titchfieldstreet te Londen woonde, waar beiden als kleermakers werk ten. De politie vond in de zakken van Bourdin ook een in het Latyn geschreven aanwijzing over de vervaardiging van ontplofbare stoffen van groote kracht en andere papieren, betrek king hebbende op vreemde anarchisten te Londen. Ook werd op hem gevonden een portemonnaie met 13 pond in goud. Bourdin kwam 6 jaar geleden, op 16 jarigen leeftyd, naar Londen. Verder beweren de Engelsche bladen dat de Londensche politie aldaar een volledig anarchistisch komplot heeft ontdekt, waarvan de hoofdzetel gevestigd is in de buurt van Tottenham-court road. Daar huist eene club, onder leidiDg van Spaansche en Fransche anarchisten, raet wie ook Emile Henry in betrekking stond. Ook volgens de „Standard" behoorde de man, dio te Greenwich gedood werd, eveneens tot deze club. Eenige Fransche agenten der geheime po- Üaar Zifiet n u i pTv a ne £<ffiê'\iert e c¥i v es het onderzoek voortzetten. In het Engelsche Lagerhuis antwoordde gisteren minister Asquith op eene vraag van een der leden, dat hy omtrent de ontploffing te Greenwich nog niet in t vat is nadere in lichtingen over het geheimzinnige voorval te verschaffen, voordat het gerechtelijk onder zoek, dat wordt ingesteld, is geëindigd. Ontploffing te Kiel. Te Kiel had gisteren eene ernstige ont ploffing plaats aan boord van het nieuwe pantserschip „Brandenburg" door het spi.ugeu van de hoofdstoombuis van de machine aan 8tuurboordzyde. Hoe dit ongeluk is veroor zaakt, is tot dusvei nier opgehelderd. Met het nieuwe cchip werd eene gefor ceerde proefvaart gemaakt, waarby de snel heid werd beproefd. Wellicht werd toen te veel van de machine gevergd. Het ongeluk gebeurJo achter Stollengrund, ongeveer drie myien van Bülk. Toen de tyding van het ongeluk te Kiel werd gebracht, ontving hot wachtschip „Peli kaan" bovel om tot het verleenen van hulp de „Brandenburg" op tezoekon. Prins Hendrik A. CONAN DOYLE. Blot.) „Dit zijn munten vaD Karei den Eereten," leide hy, terwyi hy de weinige, die in de kist waren gevonden, in zyne hand hield. „Ziet gy wel, dat wy den goeden datum voor het formulier hadden bepaald?" „Wy zullen nog iete andere van Karei 'j vinden," riep ik uit, toen de waarechynlyke beteokenis van de twee eerste vragen van het formulier plotseling by my levendig werd. „Laat my den inhoud eene zien van den zak, dien gy uit het meer hebt opgevischt." Wy gingen naar boven naar zyne studeer kamer, en hij legde de overblijfselen voor my neder. Ik kon my begrijpen, toen ik ze zag, dat hy or weinig waarde en belang aan hechtte, want het metaal was byna zwart en de ïteenen waren zonder glans. Ik wreef er echter een over myne mouw, en daarna glinsterde hy als eene vonk in de donkere holte van myne hand. Het metaal wae in den vorm van een dubbelen ring, maar nu was het ge heel uit zyn fatsoen gebogen. „Gy moet u herinneren", zeide Ik, „dat de koninklyke party het hoofd omboog bleef houden in Engeland, zelfs na den dood van den koning, en dat zy, toen zy eindeiyk moeet vluchten, waarechyniyk vele harer koetbaarete bezittingen begroef, met het doel om ze later in meer vreedzame tyden terug te halen." „Eén myner voorouders, sir Ralph Mus- grave, wae een vurig koningsgezinde en de rechterband van Karol II op zyne zwerftoch ten", zeide myn vriend. „O, inderdaad?" riep ik uit. „Welnu, die tyding geeft my de laatste echakel, die ik nog hebben moeet. Ik moet u gelukwenechen dat gy, hoewel op eene treurige wyze, in het bezit zyt gekomen van iete, dat niet alleen groote wezeniyke waarde heeft, maar dat van nog grooter belang is dan eene historische zeldzaamheid." „Wat is het dan?" riep hy verbaasd uit. „Niets meer of minder dan de oude kroon van de koningen van Engeland." „De kroon 1" „Ja zeker. Ga eene na wat het formulier zegt. Het luidt: „Van wien wae het?"" „„Van hem, die heen ia gegaan."" „Dit is na de terechtstelling van Karei I. Vervolgens „„Wie zal het hebben?"" „Hy, die komen zal."" „Dat was Karei II, wiens komst reeds voorzien werd. Er kan, naar myn idéé, geen twyfel overbiyven, dat deze gedeukte en uit zyn fateoen geraakte diadeem eens de hoofden kroonde vaD de koninklyke Stuarts." „Maar hoe kwam hy in het meer?" „Ja, dat is eene vraag, die eenigen tyd vereischt om te beantwoorden." En daarna schetste lk hem de lange keten, dio ik cemaakt bat uit veronderstel lingen en tastbare bewyzen. De schemering had plaats gemaakt voor den helderen mane- schyn vóór mya verhaal geéindigd wae „Maar hoe kwam het dan, dat koning Karei zyne kroon niet terugkreeg, toen hy terugkeerde?" vroeg Musgrave my, ter- wyl hy de overblyfeelen weder in den linnen zak deed. „Ja, dat ia het eenige punt, dat wy waar- scbyniyk nooit zullen kunnen ophelderen." Vermoedelyk stierf de Musgrave, die het geheim in handen had, in dien tusschentyd, en liet door de eene of andere onoplettend heid dit formulier aan zyn opvolger na, zonder het te verklaren. Van dien dag af is het van vader op zoon overgegaan, totdat het ten slotte in 't bereik kwam van een man, die het geheim ontsluierde en zyn leven by die ge- benrtenls liet." En dat ie het verhaal van het Musgrave- formulier, Watson I Zjj hebben nu de kroon in Hurlstone, ofschoon zy veel gezanik heb ben gehad met de wet en eene groote som hebben moeten betalen vóór het hun toege staan werd haar te behouden. Ik ben over tuigd, dat, als gy myn naam noemt, zy zich gelukkig zullen rekenen ze u te kunnen laten zien. Van de vrouw ie niets meer gehoord; naar alle waarecbyniykheid heeft zy Engeland verlaten en is naar verre gewesten getogen, beladen met de herinnering harer miedaad. van Pruisen (de broeder des keizere) bevond zich aan boord van de „Pelikaan". Tevens werden vier andere etoombooten van de werf ter hulp gezonden. Het aantal der opvarenden, die door dit ongeluk het leven verloren, bedraagt, voor zoover tot nu bekend, 39. Hunne ïyken z\jn reede naar Kiel vervoerd. Tot de dooden behooren ook eenige werklieden van de ryk8werf, die den proeftocht meemaakten. Het schynt zeker, dat bovendien nog 9 per sonen zyn gewond. Twee der gekwetsten zyn reede aan de gevolgen hunner wonden overleden. De marine van Duitscbland is dus door een groot ongeluk getroffen. Het ie niet vreemd in deze dagen, dat dadeiyk aan eene misdaad wordt gedacht, maar grond er voor is er niet. Eerst later zal ten nauwkeurig onderzoek de oorzaak aan bet licht kunnen brengen. Tel o fg r a in in ii. MADRID, 16 Februari. Het gerucht, volgens hetwelk de minister van financiën Garaazo zyn ontslag zou hebben genomen, is ongegrond. BUCHAREST, 16 Februari. De Rumeensche Kamer heeft met 88 tegen 32 stemmen eene motie van vertrouwen in de regeering aan genomen, welke was voorgesteld tot besluit van de interpellatiën over het ontslaan van officieren. LONDEN, 16 Februari. De regeering der republiek Venezuela heeft hier doen weteD, dat zy, te beginnen met 1 Febr., de maandelyksche uitkeering voor de amortisatie der achterstallige schuld zal vermeerderen met 875 pd.st. De minister van financiën deelt tevens mede, dat h(j het bedrag nog hoopt te vermeerderen, te beginnen met 1 Juni, tegen den koers van 38 pCt. ST.-PETERSBURG, 17 Februari. De Russi sche Bank voor den buitenlandschen handel heeft het dividend voor 1893 op 20 roebels vastgesteld. LONDEN, 17 Februari. De politie heeft gisteravond een inval gedaan in de Autonomy- Club te Londen. B(jna 80 anarchisten wer den verhoord en onderzocht, meest allen vreemdelingen. Op een groot aantal papieren werd beslag gelegd, doch niemand werd ge vangengenomen. Ook hierby werd geconstateerd, dat de meeste anarchisten, die te Londen komplot- teerden, vreemdelingen zyn, hetgeen aan vreemde bladen aanleiding geeft te klagen over de gastvryheid, dio Engeland aan de vyanden der maatschappy verleent. Vooreerst zullen die klachten wel geen gehoor vinden, ofschoon de Engelsche autoriteiten niet on verschillig zyn voor het gevaar, waarmede de anarchisten uit Londen vreemde landen be- ankefae~lhffftto -vttuotfnub had acht geslagen op de inlichtingen, die haar door de Engelsche politie waren verstrekt, de aanslag in het hotel „Terminus" had kunnen worden voorkomen. Meer dan de dood van den Franschon anar chist Bourdin, die door ongeluk of onvoor zichtigheid don dood leo^, dien hy anderen had toegedacht, houdt de stryd tusschen het Lagerhuis en het Hoogerhuis de aandacht der Engelschen bezig. Men meent te weten dat de Lords reeds beginnen in te zien, dat zij concessies zullen moeten doen. Het Lagerhuis verwerpt al hunne amendementen met eene meerderheid, die tusschen 47 en 116 stemmen variëert. Gemengd Nieuws. Hedenmorgen was zekere O. aan de Voll h fi i i kamer bezig om was te koken op eene huiskachel, toen de vlammen in de pan sloegen. Hy pakte de pan onmiddeliyk van het vuur, maar de vlammen sloegen er zóó geweldig uit dat zyn handen en gelaat dusdanig verbrand geraakten, dat hy ter verpleging naar het Academisch Ziekenhuis moest worden overgebracht. Ook zyne moeder, die hem onmiddeliyk te hulp kwam, werd door de vlammen aange tast, ten gevolge waarvan hare onderkleeren in brand kwamen, ora welke te blusschen men de vrouw in het water voor hare woning dompelde, hetgeen echter niet weerhield dat ook de vrouw hevige brandwonden bekomen heeft. Dr. K. verleende haar onmiddeliyk daarna de eerste geneeskundige hulp. Door de politie alhier is proces verbaal opgemaakt tegen den bekenden schoen maker "W. C. v. L., die zich had schuldig gemaakt aan diefstal van een paar nieuwe dameslaarsjes, welke door hem in eene tappery aan een bezoeker voor f 1 zyn verkocht. Bedoelde laarsjes waren even vóór den diefstal afgeleverd en de dienstbode had ze tydeiyk op de toonbank van haren patrooD neergezet, in wiens winkel v. L. kwam om onderstand van de Commissie voor de Werk- loozen te vragen. Hy was toen, evenals gewooniyk, onder den invloed van drank. Het veelvuldig gebruik daarvan is dan ook de oorzaak dat hy niet alleen een aardig kapitaaltje er doorgebracht, maar ook reeds onderscheidene vonnissen voor diefstal ondergaan heeft. Verder is proces verbaal opgemaakt tegen een 4-tal jongens, die zich aan diefstallen van eene uitstalling en door opschuiving van een raam hadden schuldig gemaakt. Eén dier jongens is eenigen tyd geleden terzelfder zake veroordeeld om tot zyn 18de jaar naar een opvoedingsgesticht te worden gezonden, welk vonnis echter nog niet ten uitvoer is gelegd De 82jarige J. P. D. werd sedert r enigen tyd in het Minnehuis alhier verpleegd, doch het schynt hem ook aldaar niet te hebben bevallen, althans er ontstond by hem van lieverlede een idéé fixe, dat men hem zoch^ en wilde dooden. Eergisternamiddag na het avondeten had hy een mesje in de hand en stak toen, zonder de minste aanleiding, een medeverpleegde met dat mes in het hoofd, hetgeen tamelyk ge- vaariyke wonden veroorzaakte. Aan het politie-bureel gebracht, gaf hy teekenen dat zyne hersenen gekrenkt waren, waarom hy op advies van een deskundige in het Caecilia-gasthuis is afgezonderd, tot de plaatsing in een gesticht voor krankzinnigen is verkregen. Genoemde D. was vroeger een zeer goede bekende by de justitie en hy werd zelfs 6 jaren geleden nog voor verwonding veroordeeld. De man wien in Duitschland de doodstraf wacht wegens het plegen van een moord in het leger is wegens diefstal met braak door de Haagsche rechtbank ver oordeeld tot 1 jaar en 6 maanden. Door onbekende oorzaak is de woning van A. Meester, te Echten (F.), door haar en vier jeugdige kinderen bewoond, in brand geraakt en tot den grond afgebrand. Met veel moeite werden de kleintjes gered door den broeder der moeder, die daarby zelf geschroeide kleoderen en haren kreeg. In een wilde-dierenspel op de tentoonstelling te San-Francisco is de dieren temmer Thilman deeriyk gehavend. Tydens de voorstelling ging eensklaps het electrische licht uit. Onmiddeliyk besprongen drie leeu wen den temmer. Zoodra het licht weder ontstoken was, drong een zekere Roone de kooi binnen en dreef de bloeddorstige dieren met een yzeren staaf achteruit. Thilman leefde nog, doch had niet minder dan 43 wonden bekomen. Men vreest voor zyn behoud. Het publiek was als verlamd van den schrik. CORRESPONDENTIE. Abonné te Zwam- merdaml Hadt U over de bezorging maar eens vroeger geklaagd 1 Er is geen quaostie van of het Dagblad kan alle dagen des avonds bezorgd worden. Er is eene klacht ingediend by den directeur-generaal. Kerkelijke Berichten. Valkenburg: Wegens ongesteldheid van ds. Koops, te Valkenburg, zal Zondag-morgen aldaar te 10 uren optreden ds. Oorthuys, van Katwyk aan Zee. Oude- en Nieuwe-Wetering: Zondag namiddag te 2 uren, ds. P. T. Van den Berg, predikant te Nieuwkoop. LEIDEN, 17 Februari. De openbare aanbesteding van do leve ring van petton, schoenen en laarzen voor de agenten van politie en de brug wach tam a. s. niet te twaalf urenmaar te één uur 's namiddags. Dit jaar hebben zich alhier 69 bewoners van kamers of afzond6riyke woning-gedeelten aangegeven ter bekoming van het kiezer schap. Ten vorigen jare on in 1892 bedroeg dit aantal 90. Voor de vacante betrekking als onder wyzeres in de nuttige handwerken aan de O. L. school te Sassenheim, zyn door burge meester en wethouders op de voordracht ge plaatst de dames F. W. Kissing te Leiden, L. J. Baartman te Sassenheim en P. J. Klikee te Leiden. Voor de nationale militie lichting 1895 heb ben zich in de gemeente Sassenheim elf jon gelingen aangegeven. Aldaar hebben vier lodgers aangifte gedaan, om geplaatst te worden op de kiezerslysten over 1894. De aflevering der by de nationale militie lichting 1894 in te ïyven manschappen voor die gemeente is bepaald op Maandag 5 Maart a. s., des voormiddags te halfnegen. Men schryft ons heden uit 's-Gravenhage: Als resultaat van de vergadering der liberale Kamerclub over de gedragslijn ten opzichte van het laatsteiyk gewyzigd Kiesrecht ont werp valt mede te doelen, dat voorloopig is afgezien van de weder indiening van ingry- pende amendementen van die zyde, maar dat de loop, welken de braadslaging zal neaien, zal worden afgewacht, ten einde te over wegen of tydens de behandeling, alsnog wyzi- ging8-voor8tellen van dieper strekking dan redactie veranderingen zullen worden voor gesteld. In het algemeen liet de samenkomst den indruk achter, dat de kansen op het verkrygen van overeenstemming tusschen de Regeering ea de liberale party er niet slechter op ge worden zyn. SASSENHEIM Go boron: Johannes, e. v. J. P. Oadshoorn on C. M. Van der Wilk. Cornelia Daniël, Z. van C. D. Van Goeverdon en A. Van de.- Mark. Grietje, D. van O. D. Van Goeverdon en A- Van der Mark. Petrue, Z. van K. Berkhouten A. Noordermeer. Wilhelmina Johanna, D. van W. Van Duin en H. Do Zwart. Tennis, Z. van D. H. Boema en O. Hulk. Overleden: Hendrikue Matthoas Van den Berk, 25 dagen, Z. van H. J. Van den Berk en P. Alko made. Wilhelmus JohaoDos Bronnen, 4 mnd., Z. van J. G. Brnjjoen en E. Overtoom Gehuwd: Johannes Oudshoom, oud 24 JareD, met Willemyutje Godefroy, oud 23 jaren. Aan het Bureel van het „Leidsch Dagblad" liggen nog brieven, welke zijn ingekomen op de Advertentien, geplaatst onder Nos. 25, 29, 35, 70, 95, 115, 121 127, 152 en 198. De belanghebbenden gelieven deze af te halen. DE UITGEVER.

Leidsch Dagblad | 1894 | | pagina 9