if!—'*.'::' Het hoofdbestuur van den Bond van Obrieteiyke Zangvereenigingen in Nederland beeft van baron en baronesse Van Tuyll van Serooskerken verlof ontvangen, om in de maand Juli van dit jaar op hun prachtig landgoed „Yelserbeek", naby Yeisen, het zangersfeest te doen houden. In het vorig jaar had daar het Chr. Nat. Zendingöfeeat plaats. Onae Yleescli keurders. In de gemeenteraadszitting van 22 Juni jl. werd by de regeling van de keuring van vee en vleesch o. a. bepaald dat zouden worden aangesteld 9 a 10 keurmeesters voor vee en vleesch, en wel 7 a 8 op eene jaarwedde van 60 en 2 op eene jaarwedde van 7 6, terwyi bovendien allen gezamenlijk 2 percent van de opbrengst der keurloonen op vee en vleesch Als toelage zouden genieten. Sedert hebben de keurmeesters, waartoe, zooals bekend is, de ambtenaren werkzaam bfi de Rijksbelastingen zijn benoemd, zich tot het College van B. en Ws. gewend met het verzoek hunne jaarwedde te willen vaststellen op 120, op gronddat zij, sedert zij als keur meester werkzaam zijn geweest, de overtuiging hebben opgedaan dat hunne inkomsten niet geêvenredigd zijn aan de vele werkzaamheden en de groote verantwoordelijkheid, nl. het ontvangen der keurloonen, stempeling, enz., aan de keuring verbonden. Zij verklaren zich overigens gaarne bereid hunne betrekking met yver te blijven vervullen, doch daar het tegen woordig traktement bijna aan slijtage verloren gaat, zoo zouden zij zich, hoe ongaarne ook, verplicht gevoelen te bedanken, indien besloten werd de geringe gevraagde verhooging niet toe te staan. De inspecteur van de vee- en vleeschkeu- ring, daaromtrent door B. en Ws. gehoord, is ean oordeel dat eene verhooging, in het alge meen genomen, billijk is te achten, daar de keuringsdienst van de keurders werkelijk vele werkzaamheden en eene vrij groote verant woordelijkheid ei8cht. Door het vrij groot lantal dieren geslacht en door de uitgebreidheid Ier stad geeft de keuring veel werk. Het komt den inspecteur echter raadzaam zoor eene verhooging van salaris alleen toe o kennen aan die keurmeesters welke daarvoor loor nauwgezette plichtsvervulling on ijver ?oor de goede zaak uitsluitend in aanmerking tomen. In de tweede plaats wordt het niet doel- natig geacht het honorarium dadelijk te ver- lubbelen, nl. van ƒ60 op 120] te brengen. Het wordt ook noodig geacht tot de be- ïoeming over te gaan van een keurmeester juiten den rijksdienst staande, die ten allen ijde ter beschikking kan zijn van den inspec- eur, die steeds dan en daar kan optreden, vanneer en waar de overige keurmeesters loor den rijksdienst verhinderd zijn. De nood- akeiykheid hiervan blijkt te meer, wanneer nen in aanmerking neemt dat het aantal te dsiteeren lokaliteiten meer dan 100 bedraagt. Het traktement van den te benoemen keur- nee8ter geheel ten dienste van de keuring, oude moeten worden vastgesteld op oen □inimum van 600, met tweo periodieke 'erhoogingen om de 4 jaren totdat een maxi- num van ƒ800 is bereikt. Naar het oordeel van den inspecteur zoude iet verder aanbeveling verdienen de bonoeming 'oorloopig voor één jaar te doen geschieden >n de aanspraaktop de periodieke verhoogingen lerst te doen ingaan, wanneer eene definitieve •enoeming hoeft plaats gehad. Met de voorstellen van den inspecteur lunnen B. en Ws. zich geheel vereenigen, •vertuigd dat alleen door de invooring van oodanigen maatregel de Verordening op de ceuring aan haar doel zal kunnen beantwoorden. B. en Ws. geven den gemeenteraad op grond ■an oen en ander in overweging te besluiten lo. dat voor de keuring van vee en vleesch uilen worden aangestelda. een keurmeester >p eene jaarwedde van ƒ600 met tweeperio- lieke traktementsverhoogingen van ƒ100 na 4 •n 8-jarigen deflnitieven dienst totdat het ma- citnum van 800 is bereikt; b. acht keurmeesters, tevens ambtenaren »y de Rijksbelastingen, waaronder hoogstens 5 commitzen-verifleateurs, op eene jaarwedde •an 60, resp. ƒ76 voor do commiezen verifi ateurs als minimum en van 120, resp. 135 tls maximum, met bepaling dat de periodieke raktementsverhooging tot het maximum van '120, resp. ƒ136 door Burg. en Weths. wordt ferogeld 2o. de jaarwedden van de thans in dienst ijndo keurmeesters vast te stellen op 80, jerekend te zyn ingegaan op 1 Januari 1894, net bepaling dat by getrouwe en iivorige dichtsvervulling, ter beoordeeling van Burg. m Weths., de jaarwoddo met 1 Juli 1894 vordt gebracht op 100, on later ter beoor leeliug van Burg. en Woths. wordt verhoogd ot het maximum van ƒ120. By aanneming van dit voorstel zal de post /olgn. 66 Jaarwedden van de keurders van Ie begrooting voor dit jaar met ƒ530 moeten vorden verhoogd, wordende een staat van af in ovorschryving tot verhooging van bedoeld vrtikel, te vinden door afschryving van den )ost voor Onvoorziene Uitgaven, hierby ter raetsteiling aangeboden. Tentoonstelling: Toorop. I. Iets nieuws, maar iets ook waarvan kracht lltgftAtdit ie de indruk der tentoonstelling toorop. „Aurore" heet de teekening, waar een idder by rysende zon een draak doodt inspelende op den nieuwen dag in de kunst. &w OM do hoe*" Tooroo zelf bu zulk aan geharnast stryder worden vergeleken; dat de lynen symbolist in hem byna den buitenge wonen koloriet heeft overwonnen, mag reeds eene daad van groote wilskracht heoten. Men zie dan ook daarom het min of meer buiten sporige over 't hoofd; zulk een vreeselyk monster is de oudere kunst nooit geweest en de nieuwere heeft meer zwakke plekken dan deze man in 't metaal. Dat een nieuw man als Toorop zich bedient van de versleten symboliek: ridder, draak, maagd is zulk eene zwakke plek. De wysgeerige denkbeelden, door den art.ist gesymboliseerd, blyven meestal aan de opper vlakte maar met welk eene expressieve kracht zyn ze afgebeeld I Kan men sommiger opvatting van het leven aangrijpender voorstellen dan hier met „den Tuin der Weeön" is gedaan? Het jonge, reine leven, hoorend achter zich het oude instorten, in den diepsten angst, starend naar den eenigen weg, den bezoe delden doomweg eindigend in den donkeren poel, uit welks droesem schrikwekkende harts tochten ryzen; deze voorstelling is volmaakt. Al6 compositie achterstaand by de „Drie Bruiden", schynt my de „Tuin der Weeön" van machtiger, dieper gaande dramatische kracht. Trouwens, Toorop weet steeds langs de meest eigen wegen de treffendste uitdruk king te verkrijgen. „Fatalisme" is een strakke, donkere gestalte, omslingerd door de lynengolvingen van het noodlot; het gelaat in Toorops eigenaardige wyze met enkele trekken verkregen. Maar kan men den wil om te ontkomen aan het onvermydeiyk, het verbitterend gevoel van onmacht daartoe, volmaakter uitdrukken dan dit gelaat, deze figuur dat doen. Ook spreekt hier de fijnvoelende kolorist uit het diepo en lichtere violet, 't welke de lynen steunt „Schemeravond", expressie van lynen, is een der teekeningen welke velen van Toorop vervreemd houden. Toch is de opvatting van de aanzwellende schemering golven, over- sluierend het ïyden, het kwaad; van het scheidend licht; van den komenden nacht; een zeer dichtoriyk-artistieke. INGEZONDEN. Mijnheer de Redacteur t De kerkvoogden der Nederd.-Herv. gemeente te Zoeterwoude zonden dezer dagen aan al de leden der genoemde gemeente, die wonen in dat gedeelte van Zoeterwoude, dat onmid- deliyk grenst aan Leiden, doch minstens een uur verwyderd is van het kerkdorp Z., eene waarschuwing om den nog niet betaalden hoofdeiyken omslag te voldoen. Aan deze waarschuwing is de volgende bedreigiug ver bonden: „Mocht betaling uitblijven, zoo achten wy ons verplicht, U gerechteiyk te vervolgen." Rechtens zyn kerkvoogden bevoegd dit te doen. Maar moreel Zyn zy zedelijk verant woord, wanneer ze straks weer met geweld belasting komen innen van degenen, die alleen op deze onaangename wyze bemerken, dat ze iets uit te staan hebben met de Ned.-Herv. gemeente van Zoeterwoude De kerkvoogden zullen zoo zy onbevangen genoeg kunnen oordeelen de eersten zijn, die moeten toe geven dat de bewoners aan Heerenstraat, Vreewijk, Witte en Zoeterwoudsche Singels, schijn noch schaduw van lusten genieten, door hun lidmaatschap der Zoeterwoudsche gemeente. Het manna des geeeteiyken levens voor zich en hunne kinderen verzamelen ze niet te Zoeterwoude, maar te Leiden. Hunne kinderen houden ze ten doop te Leiden, niet te Zoeterwoude, enz.! En dit is zeer natuurlijkDe indeeling van de kerkelijke gemeente Zoeterwoude is een voudig absurd 1 Op papier kan men nu wel dergelijke dwaze grenzen stellen, doch de praktyk houdt zich daaraan eenvoudig niet. Indien de kerkvoogden der Ned.-Herv. ge meenten van Zoeterwoude dan ook nog iets gevoelden voor den waarachtigen bloei der Nederd.-Herv. Kerk, zouden ze niet aankomen by de bewoners der bovenbedoelde gedeelten van Z. met belastingbiljetten, waarschuwingen en deurwaardersexploten, waardoor in casu zeer terecht! niets dan bitterheid wordt ge kweekt, en het aantal dergenen vermeerdert, die der Nederd.-Herv. Kerk den rug toekeeren, ten einde heul en troost te gaan zoeken by kleinere kerkgenootschappen. Maar wat ze wel moesten doen? Ze moesten hun invloed aanwenden, ten einde hoe eer hoe beter van de bevoegde kerkelyke colleges eene betere grensregeling te erlangen. Vree- wyk, enz. behooren eigenlyk by de kerke lyke gemeente van Leiden; dan wellicht zou de talryke bevolking van genoemde gedeelten van Z. niet langer van alle geeeteiyke be raoeienis verstoken biyven. Dixi. Geveilde poroeelen. Gehouden Verkooping aan den Burg alhier, op Zaterdag 10 Februari 1894, ten overstaan van: lo. Mr. J. A. F. Coebergh, notaris te Leiden: Het hui6 Oude Ryn, No. 19, kooper de heer W. J. N. De Kok qq., voor ƒ3601; het winkelhuis Gerecht, No. 1, kooper de heer P. G. Timp, voor ƒ2600; het hui6 Pieterskerkplein, No. 10, kooper de heer A. Kaptein den Boumeester, voor 525; het winkelhuis Haarlemmerstraat, No. 223, on het daarachter gelegen pakhuis, uitkomende aan den Ouden Ryn, kooper de heer C. G. Vis, samen voor 3760; het huis Langegracht, hoek Korte Zandstraat, No. 134, kooper de heer M. L. Hereur qq., voor ƒ1680; het huis Waar dm acht No 91 kooper de heer H. J De Nie qq., voor ƒ630; het winkelhuis Morschstraat, No. 62, kooper de heer J. Stoute, ▼oor ƒ1160. 2o. Mr. L. M. J. H. Kerstens, notaris to Leiden: Het winkelhuis Oude Singel, No. 186, niet verkocht; het winkelhuis Nieuwstraat, No. 9, kooper de heer N. Dreef, voor ƒ2400; het huis 4de Binnenvestgracht, No. 60, kooper de heer I. Rosdorff qqvoor 845. So. Mr. C. H. P. Klaverwyden, notaris te LeidenHet heerenhuis met tuin Nieuwsteeg, No. 33, kooper de heer P. De Carpentier Wildervanck, voor 6620; het pakhuis met bovenwoning Nieuwsteeg, No. 19, kooper de heer H. Koenen Jr., voor 1580; het pakhuis met bovenwoning Meutjessteeg, No. 7, kooper de heer J. Ylendré, voor 1825. Yalsche Bankbiljetten. Onder het scherp verhoor van den rechter commissaris te Amsterdam begint juffrouw Tongbaerts (de dame van de Achtergracht) door de mand te vallen. Zy heeft althans reeds bekend, dat het verhaal betreffende het brengen van den meer vermelden koffer op de Achtergracht, in welk verhaal een zekere Charles eene geheimzinnige rol speeldo, een voudig door haar en hare vriendin Groenen- berg was vorzonnon, om de schuld van Krausse eenigermate te verlichten. Dezen weg bleven de vrouwen Yolgen, tot zij zei ven gevaar be gonnen te loopen. Thans, nu juffrouw Tong baerts zichzelve in hechtenis en No. 2 op de lyst van de verdachten geplaatst ziet, durft zy Krausse niet langer sparen. Er bestaat groote kans dat men ook Marie Groenenberg, die Zaterdag weder een verhoor onderging, niet langer op vrye voeten zal laten. Dinsdag 30 Januari zaten Van Liemt en Krausse omstreeks 1 uur des middags in de „Port van Cleve" te Amsterdam te dójeuneeren. Zy hadden juist in de couranten van het ontdekken van valsche bankbiljetten en van de aanhouding van Rempt gelezen. Bovendien had Gompertz, die het nieuws ook al wist, zyn pakje met valsche biljetten, na er slechts enkele uitgegeven te hebben, door bemiddeling van Yan Liemt, aan Krausse weder ter hand gesteld. Terwyl de beide vrienden toch al niet op hun gemak waren, komt daar plotseling mr. Van Outeren, de officier van justitie van Haarlem, de zaal binnen. Van Liemt ontstelt en denkt nfftt anders dan dat die ambtenaar hier is om hem te zoeken. Hier was echter geen quaestie van, want de Haarlemsche justitie wist nog niet van de zaak af. Hy was dan ook spoedig door de argelooze houding van den officier gerustgesteld, doch de vrienden vonden 't toch maar beter om de straat op te gaan, daar vooral het bezit van dat pakje met biljetten van Gompertz hen in ongerustheid hield. Zy liepen den Nieuwezyds Voorburgwal op en de St.-Luciönsteeg door, om de Kalverstraat in te gaan, steeds pratende hoe van dat lastige pakje af te komen. By het ingaan van de Kalverstraat werden zy opgemerkt door iemand uit êón der huizen, waar zy Zalerdag- of Zondagnacht vertoefd hadden. Het schynt dat de vrieudon dezen persoon ook herkenden, althans zy verdwenen in de Duifjessteeg en eenige oogenblikkeu later werd door een jongen in die steeg het pakje opgeraapt. Het ontvangen van valsch geld in het be doelde huis, het vinden van het pakje in de Duifjessteeg en het zich vertoonen van don herkenbaren Yan Liemt in de nabyheid, werden natuuriyk met elkaar in verband ge bracht en het schynt, zegt het „N. v. d. D.", op deze wyze te zyn geweest, dat de justitie er toe werd geleid om hem het eerst te arresteeren. Daar in zyne woning o. a. eene schuld bekentenis werd aangetroffen van den „zinco- graaf" Krausse, werd dat de aanleiding tot de gevangenneming van dezen. Daarna kwam men door de arrestatie van den een op den ander. De „A. C." vestigt de aandacht op den practischen zin der Amerikanen het papieren- geld, tot zelfs de dollarbills, beeft beter dan een watermerk; er is een zyden draad in bewerkt; men kan hem zien of by het (niet lichte) scheuren stuit men er op. By de papier- bewerking voor do banken wordt daar dan op gerekend. Men zal toestemmen, dat, hoe ver de namaakliefhebbery ook ga, eene papier fabriek niet zoo maar in 't geniep voor de gelegenheid wordt opgericht. Gemengd Nieuws. De onlangs hier ter stede tot stand gekomen „Vereeniging voor Kinder voeding" heeft heden hare taak aanvaard. Van middag tusschen twaalf en óén uur kwamen in een lokaal van de spyskokery der Vincentius vereeniging, aan den Middelweg, een honderdtal kinderen uitsluitend van scholen voor onvermogenden, zoowel jongens als meis jes, en ontvingen er eene goede warme portie erwtensoep met spek. Allen kon men het aanzien dat die dam pende voeding hun goed smaakte. Sommigen zagen zelfs niet tegen eene tweede portie op, terwyi andoren blykbaar aan eene portie, aangeboden in eene groote witte kom met tinnen lepel, reeds meer dan genoeg hadden, zoodat zy van hunne boeveelheid aan anderen meedeelden, die daarvan een gretig gebruik maakten en daarom nogmaals begonnen te smullen. Dit is dan ook niet te verwonderen, want door de commissie werden wy in de gelegen heid «eeteld on oroefondervindelilk van de uitstekende qualiteit van het verstrekte te overtuigen. De kinderen kunnen er tweemaal in de week komen, waartoe hun op de scholen telkens in het belang der contróle kaarten worden gegeven. De honderd Kinderen van heden zyn alzoo Woensdag-middag weer aan de beurt. Een ander 100-tal wordt er Dinsdag en Donderdag verwacht. Er zyn dus thans 200 kinderen, die voor de warme voeding in aanmerking komen. Alle begin is moeilyk, en daarom is het niet onmogeiyk dat dit getal gaandeweg nog zal vermeerderen. Ze zyn van twee openbare, twee katho lieke en van de christeiyke school aan de Middelstegracht. De kinderen komen op hun eigen gelegen heid, dus afzonderiyk naar het bestemde lokaal, tot welken maatregel de commissie besloot, ten einde daardoor kinder-optochten te voor komen. Aangezien er aan de lange tafels tegeiyk 30 a 36 kinderen kunnen zitten, worden ze vooraf ingelicht op welk tydstip ze aanwezig moeten zyn. Telkens zyn er eenige leden der commissie aanwezig, die in de bediening welwillend wor den bygestaan door een paar jonge dames en leden van het bestuur der spyskokery zelve. Niettegenstaande aan de andere zyde der inrichting tegeiykertyd de aflevering plaats had voor de gewone armenbedeeling, wat mede heel veel drukte veroorzaakte, ging alle6 zeer geregeld zyn gang: wel een bewys dat doel treffende maatregelen waren genomen. Het menu is eiken dag onveranderiyk. Hedenmorgen omstreeks half- twaalf is in den Witten Singel by de Doeza- brug het ïyk eener gehuwde, oppassende vrouw opgehaald. Gisteravond om halftien was de ongelukkige, die na zekere gebeurtenis blyken van ongesteldheid gaf, in een onbe waakt oogenbhk hare woning uitgegaan. In het werk gestelde nasporingen bleven vruch teloos, totdat men van ochtend tot eene zoo ver8chrikkeiyke werkeiykheid kwam. Ten gevolge van den lagen water stand kunnen hier enkele fabrieken niet werken, omdat men geen water voor het stoomvermogen uit de grachten kan krygen. Het stormt tegenwoordig alle dagen en nachten. In den afgeloopen nacht vooral bereikte de wind eene ongekende kracht, welke alles deed schudden en rammelen en veel losmaakte en wegslingerde. Zoo viel heden nacht te één uur aan de Langebrug een muur in den waren zin des woords zoo lang als hy was tegen den grond en spatte daar uiteen. Spoedig was er politie by de hand om de wacht er by te houden. In de schouwburgzaal „Yondelhoven" moest gisteravond tydens de voorstelling eene venti- latie-ruit aan de kap voor eene windvlaag bezwyken; eene neerstortende scherf wondde een der bezoekers. Er zullen maatregelen voor het vervolg genomen worden. Op verschillende plaatsen op de Singels kon men hedenochtend aan de gespleten aarde de werking der boomwortels, ten ge volge van den storm, waarnemen. In het Burgemeester-Terwee-park, onder Oegstgeest, kwamen een paar boomen tegen don grond terecht. Ook op verschillende plaatsen in en om Don Haag richtte de storm in den afgeloopen nacht schade aan. Een van de wyzers van den St. Jacobstoren aan de zyde van de Schoolstraat werd onbruikbaar, zoodat deze klok dezen ochtend stil stond. In de Koningstraat woei een groot stuk zink van een dak en trof een agent van politie, wiens neus daardoor gespleten werd. In de Prinsestraat liet een groot stuk dak- lood los en hangt over de lyst. (Een politie agent werd er geplaatst ter waarschuwing). Yoorts zyn tal van dakpannen, schoorsteenen, takken en dakvensters afgewaaid. Met de hooge zee zyn gedurende den storm, die uit het westen woei, gisteren ter hoogte van de Kerkwerf te Scheveningen aangespoeld twee wrakstukken, vormoedeiyk afkomstig van een oud kolenschip of een vaartuig, dat spoorweg- onderliggers vervoerd heeft. De overblijfselen waren zeer oud en hebben waarschyniyk reeds eenige jaren om de West onder water gelegen. Yoor het oogenblik zyn de wrakken aan ankers vastgelegd in het belang der veiligheid van de visschersvloot. De storm heeft van dezeewering weereen groot stuk afgenomen, waardoor een geul in het strand is ontstaan. Te Ka t w y k a a n Z e e k w a m e n i n de afgeloopen week aan 7 vischschuiten, welke van ƒ38 tot 146 besomden Vischpryzon kl. tarbot ƒ2, ƒ6, griet ƒ1, ƒ2, tong 0.50, ƒ1.10, bunschol 46, 05 ets., rog 0.75, ƒ1, kabeljauw ƒ1.90, ƒ8, schelvisch 70, 75 ets. per stuk; schol (buitenlek) 10.50, 11.50, id (binnenlek) ƒ9, ƒ10, gr. kokant 9, 10.40, kleine ƒ6, 6.50 por mand. Aan de weduwe van den hoofd conducteur Horensma, die het vorige jaar by het spoorwegongeluk te Ylymen het leven liet, is door de Maatschappy tot exploitatie der Staatsspoorwegen eene gratificatie toegekend van ƒ6500. De heer Derk Boer, oud 53 jaar, kapitein van het driemast-schoonerschip „MiJwolda", diens 21-jarige zoon Albert, stuur man, en Berend Lutter, oud 28 jaren, allen te Groningen thuisbehoorende, heoben op reis van Leith naar Harburg hun graf in de gol ven gevonden. Te Sneek is Zaterdag-nacht de boerdery van den landbouwer W. Knossen tot den grond afgebrand Drie runderen, benevens eene party kippen en een hond, kwamen in de vlammen om. Van 't huisraad kon niets worden gered, terwyi de bewoners ternauwernood 't gevaar ontkwamen. Naar men meedeelt, waa nieis verzekerd. De pakmeester Mingerink der H. IJ.-S.-M., die Vrydag te Haaksbergen door een goederentrein werd overreden, is bezweken. Uit Wildervank schryft men aan de „P. G. Ot." van Zaterdag: „Indien het gerucht waarheid bevat, dan is dezen nacht ook In onze gemeente een gewelddadige aanslag gepleegd op den eigendom en de veiligheid van anderen. Het groote houtstek van de firma Meihuizen, houthandelaren en ook fabri kanten, werd dezen nacht een prooi der vlammen. Ook de woning van den heer E. Everts, lid der firma, naast het houtstek, is totaal afgebrand. Door den sterken witf aangewakkerd en door den hooivoorraad voortdurend gevoed, grepen de vlammen meg groote snexheld om zich heen en weldra stond nog een der aangrenzende huizen in brand. De zeer spoedig op het terrein afwezige spuiten, waaronder ook een paar uit Veendana. hebben de vlammen in dat huis, bewoond door mej. de wed. Van Olm, nog weder be dwongen. Aan de groote krachtsinspanning der brandweer is het te dankon, dat des ramp nog niet grootor afmetingen heeft aan genomen. Men schryft den brand toe atn kwaadwilligheid en noemt hem eene wraak neming van ontslagen socialistische Sabrieks- arbeiders." Op den bodem van een put. Een inwoner van Glain (by Luik), die Dinsdag nacht naar zyne woonplaats terugkeerde, werd onderweg aangerand door eene bende gemaskerde mannen, die Lem mishandelden en daarna in den put van een kolenbrander wierpen. De put was 30 M. diep, maar ge lukkig stond er een paar voet water in, zoo dat de val niet zeer ernstige gevolgen hoö. Langen tyd heeft de ongelukkige in den pui moeten vertoeven vóór hy bevryd werd. Hy werd bont en blauw geslagen, hier en daar gekwetst en heeft bovendien in het koude water eene longontsteking opgedaan. Een vrouwen-duel. Uit Milaan wordt het volgende gemeldDezer dagen werd de arts van de reddingsvereeniging by barones Adèle-Froco, eene algemeen bekende ohanso- nette-zangeres, geroepen. De arts vond haw, door een sabelhouw gewond, te bed liggen, terwyi het mooie kamermeisje der barones, door een sabelhouw aan den linker-bovenarm gewond, in een fauteuil zat. Tusschen baar beiden had uit jaloerschheid een duel plaats gehad om een ryk, in Milaan gezien Oosten- ryksch indu8triöel. Het kamermeisje wilde hem de barones ontrukken en vandaar de uit daging van den kant der barones. De arts vond dat duel een beetje Ie eigen aardig en gaf het geval by de politic aan, waarop bleek dat het kamermeisje uit Turyn van aanzienlijke familie afkomstig was, doch hare ouders in stilte had verlaten. By het verhoor der rechtbank verklaarde de Oostenryksche industrieel van geen van beiden meer wat te willen wetenHoe on galant 1 Een vree8eiyke moord. Ee«i touwslager te Bradford (graafschap York) heeft zy'ne vrouw en dochter met een scheer mes den hals afgesnoden en daarna zichzolven hiermede om het leven gebracht. Het huwe- ïyk was niet gelukkig en de vrouw had een paar avonden te voren een gedeelte van den inboedel by hare moeder gebracht, daar zfl van plan was by deze te gaan inwonen. Eene Israölietische familie ver giftigd. Te Antopol (gouvernement Minsk) werden dezer dagen alle leden van eene ryke Israölietische familie, benevens het dienstper soneel, te zamen dertien personen, in ster venden toestand gevonden; geene pogingen mochten baten om hen te redden, zoodat allen na eenigen tyd den geest gaven. Lator bleek dat men een9 groote hoeveelheid ver gift had gemengd onder do spyzen, waarvan het geheele gezin gegeten had. Bloedige reliquieën! De Aineri- kaansche bladen deelen uitvoerige byzonder- heden mede omtrent de reeds vroeger ver melde bcksparty tusschen Corbett en MiUhell in Florida. Nauwelyks w?s de stryd goeindigd, ze» leest men daarin o. a., of zelfs millionnairs en handelaars liepeu met de groote massa der nieuwsgierigen naar het tooneel toe, waar de stryd had plaats gehad, en terwyi sommigen den overwinnaar toejuichten, trachtten anderen zoo spoedig zy konden hunnen zakdoek to doopen in het bloed, dat kLtchell verloren had, om een souvenir van den worstelstrijd te hebben. In een oogenblik was de vloer al6 schoonge- dweild. Sommige dier zakdoeken werden verkocht voor 5 tot 10 dollars. De „New -York Herald' deelt uitvoerige bijzonderheden mede over het ver gaan van het Amerikaansche oorlogsschip „Kearsage" in de zee der Antillen. De kruiser werd door een hevigen storm op e9n rif ge worpen. Evenwel kon de bemanning, bestaande uit 200 koppen, het schip nog in de booten verlaten. Nauwelijks waren de booten ver trokken, of de „Kearsage" brak in tweeénen verdween onder de golven. De bemanning roeide naar het strand en sloeg daar een kamp op, terwyi eene boot naar Old Providence werd gezonden om hulp te halen. De „Kearsage" was een oud scbip, dat zyn naam bekend maakte door den strijd met de Alabama in 1864. Door liefkoozingen gedood. - Te Sparkbrook, Engeland, heeft een 2% jarig jongetje zyn onlangs geboren zueje zoodanig omarmd en gekust, dat de kleine stikte

Leidsch Dagblad | 1894 | | pagina 2