N°. 10423, Dinsdag 13 Februari. A*. 1894. feze (Courant wordt dagelijks, met uitzondering van <§on- en feestdagen, uitgegeven. Leiden, 12 Februari. AGBLAD. PRIJS DEZER COURANT: Voor T.ei.lon por 3 maanden. f 1.10. Franco per postl 1.40. Afzondorlyke Nommors0.05. PRUS DER ADVERTENTEËHf Van 1—'6 regels f 1.06. Iedere regel meer f 0.17}. Grootere letters naar plaatsruimte. Voor het incasseeren bult i de stad wordt f 0.05 berekend. Olficïëele Kennisgevingen. W eTIFICATIE. Do Gedeputeerde St-iten der provinoio Zuid- fiollend, Gelot op art. 73, alinea 2 der Wek van den 4den Juli 1860 (Staatsblad No. 37); Noodigon de iDwoüers der provinoio Zuid-Holland, die oldere in 'e Rijke directe belaetingen z^jn aange- «lagen, uit, om daarvan vóór den laten April 1894 aan hun Ooilego te doen blijken, door overlogging van het aanelagbiljet of van oen uittrokael uit de kohieren der Rijke direote belastingen, ten einde daarop worde gelet by bet opmaken der lijet van de hoogstaangeslagenen, verkiesbaar tot Af«evrar- digden tor Eeiöte Kamer vao d Staten-Generaal. De aanslagbiljetten of uittreksels uit de kohieren SioetoD, wat de grondbelasting aangaat, den dienst ^894 betreffen. De bedoelde stukken bebooren door belangheb benden te worden ingezonden aan bet lokaal van het Provinciaal Bestuur van Zuid-Holland, met op gave van: 1°. den naam, de voornamen en de woonplaats Tan den aangeslagene; 2°. de gemeente en de dagteekening zjjeer ge boorte; en 8°. bgaldion by buitenslands ia geboren, of, en zoo ja. waarom bij als Nederlanderls te beschouwen, met vermelding van de dagteekening zjjuer naturali satie, indien deze mocht hebben plaats gehad. 's-Gravenhago, don oden Peb uari 1894. De Gedeputeerde Staten voornoemd, FOOK, Voorzitter. F. TAVENRAAT, Griffier. De vroegere lijnbaan. In verband met de opheffing van do lynbaan aan den Vestwal tusschen de Zydgracht en de St-Jacobsgracht zyn verzoeken ingekomen van eeDige eigenaren van huizen aan de Hoef straat, uitkomende aan den Vestwal, ter be koming In eigendom of gebruik van een gedeelte grond van de voormalige lynbaan. Tot dusverre hebben dergelijke verzoeken ingediendJ. B. Hoogeveen Hoofstraat. No. 63, J. Stoeke No. 77, G. SiragBoot No. 59, W. Webber No. 33 en I. Van Tongeren No. 37. Ter verbetering van den beslaanden toe stand achten B. en Ws. het in alle opzichten wenscheiyk dat de achtor bedoelde huizen aan den Vestwal gelegen grond hetzy in eigendom hetzy in gebruik aan de eigenaren worde afgestaan, ten einde tot tuin te worden aangelegd. Door de Commissie van Fabricage is in overweging gegeven aan de eigenaren, die daartoe strekkende verzoeken hebben inge diend, het achter hunne perceelen in de Hoef- straat gelegen gedeelte van den Vestwal tot woderopzeggen8 in gebruik te geven tegen betaling van eene jaarlfiksche recognitie van S1/, cent per centiare, onder bepaling dat de grond niet mag worden bebouwd, maar tot tuin moet worden aangelegd, dat door en voor rekeniDg van adressanten aan den achterkant een Ijzeren hek worde geplaatst op steenen voet meteen hardsteenen dekzerk ten genoegen van Burg. en Weth., dat adressanten moeten gedoogen dat eventueele riolen in het bedoelde terrein zoo dlkwyis worden opgebroken en vernieuwd of hersteld on geledigd, als dit van gemeentewege wordt noodig geoordeeld, zonder daarvoor eenige schadevergoeding te kannen vorderen, dat langs de Oost- en Westgrenzen van de perceelen in aan te wijzen richting voldoende Ijzeren afscheidingen met steenen grondkeeringen worden gemaakt ten genoegen van Burg. en Weth. en dat de gemaakte afscheidingen voortdurend door adrossatiton ten genoegen van Burg. on Weth. in een goeden staat moeten worden onder houden. Het komt het College van B. en Ws. beter voor den grond aan de eigenaren van boven bedoelde perceelen kosteloos in eigendom af te staan, evenzeer als vroeger is goschied ten aanzien van den grond van den Vestwal, ge legen tusschen de St.-Jacobsgracht en deDoeza- straat en tusschen de St.-Jacobsgracht en de Zydgracht. Zoo werd krachtons Raadsbesluit van 15 Decembor 1870 aan den heer N. J. Stallinga kosteloos in eigendom afgestaan een perceel erf aan den Vestwal by de gedempte Koe poort sgraclit, groot 2 aren, 60 centiaren, krachtens Raadsbesluit van 24 Augustus 1871 aan den heer S. D. Van Gelder een perceel groot 81 centiaren, aan den heer C. Keereweer Pz. 39 centiaren, aan J. Coppy huisvrouw van L. Boot een perceel erf tusschen de St.- Jacobsgracht en de Zjjdgracht, groot 70 cen tiaren, aan den heer J. Plantfeber groot 46 centiaren, krachtens Raadsbesluit van 4 Octo ber 1872 aan den heer D. L. Beenakker 30 centiaren, aan den heer J. J. Frank 25 een tiaren, aan M. Bergmans weduwe van P. Swiukols 23 centiaren, aan den heer J. Wer ner 26 centiaren, aan den heer A. Zwart 30 centiaren, aan den heer F. S. Van dePavord Smits 29 centiaren, aan den heor J. Delen 26 centiaren, aan den heer M. B. Tukker 33 centiaren, aan den heer M. C. Van Veen 31 centiaren en aan den heer D. Koreman 24 centiaren. B. en Ws. hebben dan ook voor eenigen tyd de verschillende eigenaren opgeroepen, ten einde deze zaak te bespreken, en hun gewezen op de wenschelykheid om den be- staanden toestand te verbeteren, met mede- deeling dat B. en Ws. bereid waren aan den Raad een voorstel te doen tot kosteloozen afstand in eigendom van den achter hunne perceelen gelegen grond, onder voorbehoud evenwel dat daartoe alleen zoude worden overgegaan, wanneer de perceelen, die in- en uitwendig verbetering behoefden, in behoor lijken staat zouden zyn gebracht ter beoor deeling van B. en Ws. Eerst dan toch wordt eene behoorlijke ver betering in dit gedeelte der gemeente aange bracht, terwyi het naar het inzien van B. en Ws. niet aangaat grond hetzy in gebruik hetzy in eigendom af te staan aan eigenaren van perceelen, die voor bewoning weinig of minder geschikt zijn en waardoor het uitzicht wordt ontsierd. Op grond van een en ander wenschen B. en Ws. den gemeenteraad in overweging te geven evenzeer als krachtens Raadsbesluit van 4 October 1872 is geschied, lo. te besluiten dat aan de eigenaren van de perceelen in de Hoefstraat, gelegen tusschen de Zydgracht en St.-Jacobsgracht, kosteloos in eigendom wordt afgestaan een gedeelte van den grond aan den Vestwal ter lengte van de perceelen van bovenbedoelde eigenaars en tot eeno nader te bepalen breedte overeenkomstig aan te wijzen rooilijn, tegen betaling van de kosten van overdracht, en verder onder voorwaarden als door de commissie van Fabricage gesteld. 2o. te besluiten dat de grond eerst in eigen dom aan de eigenaren der perceelen in de Hoefstraat zal worden overgedragen, wanneer het blijkt, dat hunne perceelen in de Hoef straat, naar het oordeel van Burg. en Weth., in- en uitwendig in een behoorlijken staat verkeeren. Verder is door G. Boot, huisvrouw van H. Sirag, de eigendom verzocht van de poort onder het haar toebehoorend bovenhuis, ge legen aan de zuidzijde van de Hoefstraat No. 59, kadastraal bekend Sectie E No. 1240 als pak huis en erf, groot 50 centiaren. Na overleg met de Commissie van Fabricage geven B. en Ws. in overweging, genoemde poort aan adressante in eigendom af te staan tegen betaling van eeno koopsom van f 5 per centiare en de kosten van overdracht, onder bepaling dat de eigenaar steeds moet gedoogen dat aan het door de poort loopende riool en looziDgen de noodige ontgravingen, herstel lingen of vernieuwingen zullen worden ver richt, zonder dat noch voor het opbreken noch voor andere beschadigingen aan vloeren, binten, enz. eenige schadevergoeding kan worden gevorderd, zullende de eventueel te maken kamers op de eerste aanzegging door of vanwege Burg. en Weths. voor genoemd doel moeten worden ontruimd. Naar aanleiding van het in de gemeente raadszitting van 25 Januari jl. in handen van B. en W8. gesteld adres van de heeren Iz. Van der Kamp en S. Van Leeuwen, aannemers van den bouw der Stadszaal, waarin zy ver zoeken dat de Raad terugkomo op zijn besluit van 14 December jl., waarbg B. ©n Ws. zijn uitgenoodigd in hot vervolg geene leverantiön voor de gemeente meer te gunnen, noch middellijk noch onmiddellijk, aan de aannemers der nieuwe Stadszaal noch ondershands noch by openbare aanbesteding, of wol oen nader onderzoek te willen doen instellen, geven B. en Ws. in ernstige overweging niet op het bovenaangehaald besluit terug te komen en evenmin te treden in het verzoek van adres santen om door eene van hunnentwege te benoemen commissie den loestand der Stads zaal nogmaals te doen onderzoeken. Het terugkomen op het eens genomen be sluit toch zoude, i aar het inzien van B. en Ws., alleen kunnen geschieden wanneer in en door het adres der aannemers nieuwe ge zichtspunten waren geopend, waardoor de Raad tot de erkenning zou moeten komen een overijld besluit genomen te hebbenin hot adres echter worden zoodanige nieuwe gezichtspunten niet geopendintegendeel wordt daarin erkend dat in menig opzicht onvoldoende werk is geleverd. Het beroep, dat gehandeld is op last van den gemeente-architect, kan de aannemers van hunne verantwoordelijkheid Diet ontslaan, aan gezien zy alsdan zich tot het College van Dagelyksch Bestuur hadden moeten vervoegen met de mededeeling, dat zy verplicht werden slecht werk te leveren, omdat het bestek niet deugde of omdat het door den architect was gelast. Het onderzoek door eene derde deskundige commissie als door adressanten wordt ver langd, zoude verder tot geen resultaat kunnen leiden, omdat de door de laatstelijk benoemde commissie aangegeven herstellingen en ver sterkingen reeds zijn aangebracht en die even tueel te benoemen commissie alzoo bezwaariyk een oordeel over het werk zoude kunnen uit spreken. Bovendien zoude zoodanig besluit moeten worden aangemerkt als eene motie van wan trouwen tegen of een brevet van onbekwaam heid aan de vroegere commissie, die benoemd werd op grond van het vertrouwen, dat men in de personen meende te moeten stellen, terwyi in het adres der aannemers niet ééne gegronde reden genoemd is, waarom deleden dier commissie het vertrouwen zouden moeten verbeurd hebben, dat oorspronkeiyk in hen gesteld is. Integendeel, de naam en de positie van de leden der bedoelde commissie geven een waarborg, dat het onderzoek door hen zoo zaakkundig en onpartydig mogeiyk is ingesteld. Op grond van een en ander geven B. en Ws. den gemeenteraad in overweging afwij zend op het verzoek te beschikken. Ter vervulling van twee vacatures aan de openbare lagere school der 3de klasse No. 3, ten gevolge van de benoeming tot 2den onder- wyzer van don heer M. G. Van Ewyk aan de openbare school der 4de klasse No. 2 en de overplaatsing van den heer A. L. Van den Berge naar de jongensschool 2de kl., worden den gemeenteraad twee voordrachten aange boden, ter benoeming van twee derde onder wijzers aan de genoemde school op eene jaarwedde van f 550. Die voordrachten zyn als volgt samengesteld: lsto voordrachtlo. J. M. Mazurel, adspirant- onderwljzer aan de jongensschool 2de klasse; 2o. J. M. Spijker, onderwijzer te Hazerswoude; en 3o. P. Scheen, tydelyk onderwijzer aan de school 4de klasse No. 1. 2de voordracht: lo. J. Huge, tydelyk 3de onderwyzer aan de betrokken school; 2de I. Plantfeber, onderwijzer aan de 2de openbare school te Zoeterwoude, en 3o. P. Ros, onder wyzer te Hol werd. Aan den gemeenteraad leggen B. on Ws. een adres over van mej. M. Van der Hoeven, geb. Fraai, houdende verzoek om in hare betrekkiDg van Stadsvroedvrouw te worden gecontinueerd, met het daaromtrent ingewonnen rapport van den heer Stadsvroedmeester, onder mededeeling dat er ook by hun College geene bedenkingen bestaan tegen de inwilliging van het verzoek. Zy göven derhalve in overweging deadres- sante wederom voor den tyd van drie jaren in hare genoemde betrekking te bestendigen. Naar aanleiding van het in do gemeente raadszitting van 11 Januari jl. overgelegd en in handen van B. en Ws. gesteld adres van den heer A. H. Römer, houdende klachten omtrent den steenen vuilnisbak, geplaatst by de per ceelen nos. 111 en lila van het Plantsoen en de 4de Binnenvestgracht, deelen B. en Ws. mede dat een nader onderzoek ter zake is ingesteld. Ten gevolge daarvan hebben zy, ten einde aan de klachten van adressant te gemoet te komen, besloten den vuilnisbak te eerplaatsen naby het rasterwerk in die buurt, en daaraan eene schuine overdekking aan te brengen met openingen voor het inbrengen en uithalen van het vuil. Op deze wyze zal de vuilnisbak geen hinder of last veroorzaken voor de buurtbewoners. B. en Ws. geven daarom in overweging adres sant te kennen te geven, dat door verplaatsing van den vuilnisbak aan zyne bezwaren wordt to gemoet gekomen. Er bestaat geen bezwaar tegen de inwil liging van het vorzoek van mej. E. Hofkes, om eervol ontslag uit hare betrekking van onderwijzeres in de handwerken aan de scholen 3de en 4de kl. No. 2, zoodat B en Ws. in over weging geven haar dat ontslag te verloenen, ingevolge haar verzoek met ingang van 1 Maart a. s., wegens haar aanstaand huwelyk. Onder ovorlegging van het desbetreffend verzoek van Dr. D. De Loos, geven B. en Ws. in overweging aan adressant, wiens zoon is overgeplaatst van het Gymnasium naar de Hoogere Burgerschool voor Jongens, vrystelling of terugbetaling te verleenen van schoolgeld voor de Hoogere Burgerschool voor Jongens over de eerste twee kwartalen en voor het Gymnasium over de laatste twee kwartalen van den cursus 1893/94. Naar aanleiding van het verzoek van mej. W. M. Gebhardt, deelen B. en Ws. mede dat Anna Cramer eerst sedert 1 December jl. de Hoogere Burgerschool voor Meisjes heeft bezocht, op grond waarvan zy in overweging geven aan adressante voor haar nichtje Anna Cramer, leerlinge der Hoogere Burgerschool voor Meisjes, vrystelling of terugbetaling van schoolgeld te verleenen over het eerste kwartaal van den cursus 1893/94. Ten vervolge op hun rapport van 15 Jan. jl. omtrent het tarief van verhuring van de Gehoorzaal deelen B. en Ws. den gemeenteraad mede dat, hoezeer eene verlaging van het tarief voor vele gevallen waarin de zaal ge bruikt wordt als voor byeenkomsten van werkliedenverenigingen, kleinere gezelschap pen, lezingen als anderszins in alle opzichten gewenscht voorkomt, hot evenwel raadzaam wordt geacht het bestaand tarief te kunnen blyven toepassen in die gevallen waarin de zaal gebruikt wordt door groote Maatschap- pyen, openbare vermakelykheden, die eene niet onbelangryke bate voor den ondernemer af werpen, enz. By hunne overwegingen omtrent de voor- en nadeelen aan eene verpachting en bloc verbonden werd dan ook gewezen op de daarby aan don pachter toekomende vryheid om een verschillend tarief, altyd binnen de grenzen van het gosteld maximum, in voorkomende gevallen toe te passen. By aanneming van het voorgesteld verlaagd tarief, hetzy ad 40, hetzy ad 50 percent van het bestaande, zouden B. en Ws. het alzoo wenschelyk achten dat aan het College van Dagelyksch Bestuur de vryheid word gelaten de zalen te verhuren tegen het bestaand tarief in die gevallen waarin, naar zyn oordeel, voor eene toepassing van hot verlaagd tarief geene termen aanwezig zyn. B. en Ws. meenen op dien grond hun bovenaangehaald voorstel te moeten aanvullen met de volgende bepaling: B. en Ws. zyn bevoegd het tarief, vastge steld by Raadsbesluit van 21 Januari 1892, te blyven toepassen in geval van verhuring aan groote Maatschappyen, voor openbare vorma- kblykheden en in andere gevallen, waarin, naar hun oordeel, voor eene toepassing van hot verlaagd tarief geene noodzakelijkheid bestaat. Thans, nu de Kunstzaal-Hartevelt door de aangebrachte verwarming goed droog is geworden, is het oogenblik aangebroken om genoemde zaal af te maken, d. w. z. te verven en te behangen; hiervoor is noodig de som van f 600, waarvoor B. en Ws. den gemeente raad hot noodige krediet aanvragen. Waren de plannen voor het behangen en verven reeds in '93 tot rypheid gekomen, zoo zoude deze uitgave uit den post Onderhoud van Gebouwen ruimschoots hebben kunnen bestreden worden. Thans evenwel by den aanvang van het nieuwe jaar acht het collego van B. en Ws. het regel matiger en voorzichtiger, het daarvoor noodige geld afzonderiyk aan te vragen en stelt het mitsdien voor, den overgelegden staat van af- en overschrijving vaat te stellen. De commissie van financiën heeft tegen dit voorstel geene bedenkingen. Naar aanleiding van een in handen van Commissarissen van de Sted. Gasfabriek alhier gesteld schrijven van Directeuren der Neder- iandsche Maatschappy ter bevordering van Ny verheid, om het lichtgas in onze gemeente zoodanig in prijs te verlagen, dat in woon huizen en voor de kleine industrie daarvan meer algemeen gebruik kan worden gemaakt, berichten commissarissen aan den gemeente raad dat by een gasprys als hier wordt ge heven, zynde 5 cents per M3. (de laagste in Nederland) eone verdere verlaging, voor welke doeleinden ook, door hen wordt ontraden. Het toepassen van het zoogenaamde twee prijzen-stel8el (één voor verlichting en één voor drijfkracht ©n verwarming) is wel aan te bevelen in plaatseD, waar een betrekke ïyk hooge gasprys wordt betaald, zoodat het de kosten loont twee afzonderlyke leidingen aan te brengen. Hier zou het verschil in gas- prijzen te gering zyn om eoDig succes van eene verlaging te kunnen verwachten. B. en Ws. geven den Raad in overweging adressant dienovereenkomstig in te lichten, met meededeeling dat voor eone verdere ver laging van den gasprys hier ter stede geene aanleiding bestaat. Door do Koninklyke Nederlandsche Grof smederij is verzocht alle terreinen aan den Zuidsingel, vroeger bestemd voor asch- en vuilnisbelt, te verkrijgen, liofat in eigendom. Blykens de overgelegde schetsteokening zyn die terreinen omschreven als volgt: Sectie C No. 1396, loodsgebouw en erf, groot 878 centiaren, No. 245, huis en erf, 67 centiaren No. 247, huis, 87 centiaren, te zamen 1032 centiaren, Sectio A, No. 617 aschschuur en erf groot 1640, totaal 2672 centiaren. Na overleg met de commissie van fabricage is het B. en Ws. voorgekomen dat het meer in het belang is den grond te verkoopen dan voor eenige jaren te verhuren. De gemeonte wordt alsdan ontheven van het jaarlljk8che onderhoud en hot behoud van de beschikking over de terreinen wordt voor de gemeente niet noodig geacht. B. en Ws. geven mitsdien in overweging te besluiten de bovengenoemde terreinen aan den Zuidsingel in het openbaar te verkoopeo. Na overleg m.t de commissie van fabri cage geven B. en Ws. in overweging aan den heer J. Vellekoop, to Zoeterwoude, behoudens voor zooveel noodig 1066temming van de Gedeputeerde Staten, vergunning te verleenen om eene brug te leggen over de ringsloot van den Room- of Meerburgerpolder naar d«i straatweg voor perceel kadaster Sectie F, No. 941, onder de volgende voorwaarden: lo. De vergunning tot wederopzeggens te verleenen tegen eene jaariyksche recognitie van f 1; 2o. dat alle schade aan de beimei door de gemeente worde hersteld en door adressant worde vergoed; 8o. dat adressant eene teekoning in duplo van het te maken werk overlegt aan B. en Ws., ten wier ge noegen het geheele werk zal worden uitge voerd; 4o. dat adressant daags vóór dat met de uitvoering wordt aangevaren, aan den gemeente-architect daarvan keciu's geeft; 5o. dat de vergunning komt te vervallen, indien niet binnen 3 maanden na dato da-rvan door adressant wordt gebruik gemaakt; Öo. dat indien niet aan bovenstaande voorwaarden wordt voldaan, door de gemeente het gemaakt» werk voor rekening van adressant wordt opgeruimd, zonder eenige in-verzuim-stelling. Na overleg met dezelfde Commissie geven B. en W8. tevens in overweging aan den heer P. G. Timp tot wederopzeggens vorgunning te verleenen de thans bestaande brug over de singelsloot aan den Zyisingel voor perc-ed Leiderdorp Sectie A. No. 2800 te vernieuwen en te voorzien van twee brug hoofden volgons overgelegde teokening, tegen betaling van eene jaariyksche recognitie van f 1, onder bepaling dat het werk geschiede ond6r toe zicht van den gemeeni;e-architect on alle be schadigingen aan weg en berm door do ge' meente wordt hersteld en de kosten daarvan door adressant wordeu vergoed. Beroepen is by de Ned.-Herv. gem. te Korkwerve de heer A. W. Yoors, cand. tc Leiden. De heer E. Teixeira de Mattes, arts geboren te Rotterdam, is Vrijdag 9 Februari te Freiburg bevorderd tot doctor in de genees-, heel- on verloskunde, cum loAidc, na verdedi ging van oen academisch proefschrift, getiteld: „Zur Casuistik des prim&ren Fleura- endothe lioma und über die Diagnose des Pleurakrebses." Door de Ged. Ptaten van Zuid-Holland is bepaald: dat de uitoefening dor jachten op watsr- wild wordt geoloten op Dinsdag den 13den Maart a. s. dat de uitoefening van het weiepel met kwartelen met steekgaren of vliegnet is toe gelaten van den 25sten April a. s. tot en met den 4den Juli d. a. v., doch dat het vliegnet in geon geval tot het tirasseeren van kwar telen mag worden gebruikt; dat de visschery in de binnon wateren, waar onder ook worden verstaan rivieren, door slui zen afgesloten, zal zyn gesloten van den 16den Maart a. s. tot en met den lston Juni d. a. v., met enkele uitzonderingen; dat het visschen met kuilnetten, waaronder ook behooren ankerkuilen on staalboomen, van den lsten April a. s. tot den löden Juni d. a. v. is verboden; dat de kooilieden hunne kooieenden in dit jaar moeten opsluiten of ophokkon van het tbdstip der sluiting van de jacht op eenden tot en met den 2lsten April en van deD 2den Juli tot de opening der jacht op waterwild, Aan de statistiek van het lagor onder- wys in do gemeente Lisee woidt het volgondo ontleend Op 1 Januari 1894 bevonden zrh in de gemeente 482 kinderen tusschen do 6 en 12 jaren, t. w. 253 jongens en 229 meisjes. Daarvan genoten school- of huisonderwys in de gemeente 212 jongens en 191 meisjes, te zamon 403 kinderen, terwyi elders school gingen 9 j. en 6 m., te %»men 15 kinderen. Geen onderwys genoten alzoo 32 j. en 82 m.f te zamen 64 kinderen. In aanmorking genomen dat ondor dit getal zyn begrepen 37 kinderen, die pas hun 6de jaar hebben bereikt, en 16, die voor hun 12de jaar de school hebben verlaten, en alzoo slechts 11 kinderen de school niet bezochten, valt mitsdien over het schoolverzuim in deze ge meente niet te klagen. Den 6den Mei a. s. zal bet 50 jaren geleden zyn, dat de eerste „cbristeiyko school" in ons vaderlnnd werd geopend, en wel de school op den Klokkenberg, te Nymegen. Naai men ver neemt, bestaan er plannen, om dit goudeo feest niet onopgemerkt te laten voorbijgaan.

Leidsch Dagblad | 1894 | | pagina 1