Eeue Leidsehe oplichters-historie. Gemengd Nieuws. De schouwburgzaal „Vondel hoven" was gisteravond overvol, bh gelegen heid van de vijfde jaarfeestviering van de Tuinlieden- en Bloemisten-Vereeniging „Door eendracht verbonden." Behalve de leden van genoemde Vereeniging, was er dan ook een zeer groot aantal introducés tegenwoordig; vandaar dan ook die volte, daar de Vereeni ging in ledental toch niet zóó sterk is. De president opende de feestvergadering met oen woord van dank aan heeren donateurs on verdere genoodigden voor hunne tegen woordigheid en gaf voorts in korte trekken een verslag van den toestand der Vereeniging. Ook deze Vereeniging heeft, evenals zoovele andere corporaties, niettegenstaande haar betrekkelijk klein ledental, met ziektegevallen te kampen gehad; er werd in het afgeloopen boekjaar niet minder dan f 163 aan ziekengeld uitgekeerd, waarvoor dan ook de geldelijke steun van heeren donateurs zoo hoog op prijs gesteld wordt. Ook betuigde spreker zijn dank aan den heer, die zoo bereidwillig was geweest om de Vereeniging met de aangebrachte schoone bloemenversiering te verrassen. Na het eindigen van het verslag had spreker nog een kort woord te richten tot een der aanwezige heeren, nl. den heer Van Laren, die ten tooneele werd geroepen en wiendoor den voorzitter mot eene harteiyko toespraak het insigne als eere-voorzltter op de borst werd gehecht. De heer Van Laren dankte in welgekozen woorden voor deze onderscheiding, gaf er nog eene schets van hoe vóór vyf jaren bi) eenige tuinlieden het plan werd geopperd tot op richting deze Vereeniging en hoe men ze sedert die enkele jaren steeds in bloei zag toenemen. Spreker beloofde verder alles te zullen aan wenden tot den bloei der Vereeniging. Daarna had de onthulling plaats van hot vaandel, dat eerst voor ieders oog onzicht baar was, doch op een gegeven oogenblik, Joor het openschuiven van het gordjjn, in zijn geheel, omgeven dcor groen, ten tooneele prijkte. Ook hier was het de eere-voorzitter, die we derom het woord voerde en het vaandel met Gene toespraak aan het bestuur overdroeg, er op zinspelende, dat de leden, evenals een sol- c*Aat in oorlogstijd, zich om het vaan moesten scharen, 9n dat daardoor de band „Door een dracht verbonden" des te sterker zou worden. Ben daverend applaus viel spreker ten deel en de muziek deed eenige fanfares hooren. Daarna werd een ommegang gemaakt (na tuurlek met het vaandel) door de zaal, waarna de banier ru9tig te midden van het groen werd geplaatst. De vervaardigers van dit prachtstuk, inder daad een der mooiste banieren te dezer stede, de heeren Gebr. Van Oven, Wagenstraat, te 's-Gravenhage, hebben alle eer van hun werk het geheel ziet er keurig uit en is zeer fijn afgewerkt. (Naar wy vernamen, zal het nog oenige dagen bij de Gebr. Van Oven worden tentoongesteld). Door de werkende leden, bijgestaan door een tweetal dames, werd nu het „Welkomst- en Vaandellied" gezongen, (welk lied tevens voor zien was van eene zeer duidelijk afbeelding van het vaandel), zinspelende op het vaandel, gewijd aan heeren donateurs, aan de leden en aan haren eere-voorzitter. Daarna werd overgegaan tot de opvoering van„De Dienstmeid van den Zaakwaarnemer", een blijspel met zang in twee bedrijven, door F. C. Fuchs; vervolgens „De muizenjacht", blijspel in óón bedrijf; en na de pauze: „De gestoorde begrafenis van Jan Klaassen", groot fantastisch spectakel door M. J. Gillissen. Aangezien de in deze stukjes optredende personen, zoo manlijke als vrouwelijke, byna allen dezelfden zijn, behoeft er aan het spel geene breede bespreking gewijd te worden. Allen, zonder onderscheid, hebben medegewerkt om het geheel goed te doen slagen. Zij hadden, en dat zegt veel, hunne rollen flink ingestudeerd. Het daverend applaus was do tolk van dank baarheid voor het genotene van het in de zaal aanwezige pubhek. Doch één moet toch o. i. een extra-lofwoordje hebben, nl. de heer P. J. Van Staveren, voor don moeitevollen avond, dien hy heeft gehad. Niet enkel voor zijn spel, maar ook voor zijne voordrachten. Wij meenen de tolk van het geheele aanwezige publiek te zijn, wanneer hier met waardeering van hem melding ge maakt wordt. Vóór men tot den danR overging, werd men nog vergast op een „tableau vivant", dat goed slaagde. Nog langen tijd bleef men gezellig bijeen. De echtgenoote van den kaste- lein H. Z., te Haarlemmermeer, werd jl. Zondag door C. v. d. S. in hare eigen woning mis handeld, waarvan aangifte is gedaan bij de politie. Do HoogeRaad vernietigde gisteren hat arrest van het gerechtshof te Arnhem, waarbij het Openbaar Ministerie niet-ontvan- fcoiyk werd verklaard in de vervolging van W. M. Methöfer, kantoorklerk te Amhom, ter zake van medeplichtigheid aan de verspreiding ander mijnwerkers in Duitschland van ge schriften, beleedigend voor den Duitachen Lazer, en opruiend; verklaarde dat er geene termen zijn voor eene niet-ontvaukelijk-ver klaring en wees de zaak naar het Hof terug om, met inachtneming van 's Hoogon Raads arrest, op het bestaande hooger beroep tegen ''.et vonnis van de Arnhomsche rechtbank, dat een ontslag van rechtsvervolging uitsprak, te wordon berecht en afgedaan. De Influenza, welke zich ook te Haarlemmermeer sedert enkele weken in bijna elk huisgezin voordoet, is eenigszins afnemende. Evenals in 1890 kwam ook nu op winkel deuren voor „Gesloten wegens ziekte". In 1890 en later ging de ziekte gepaard met pijn en loomheid, tegenwoordig hoort men niet dan hoesten. Uitgenomen deze maand (38 overledenen) is het sterftecijfer in genoemde gemeente van jaar tot jaar evenwel gunstiger geworden, zooals blijkt uit de volgende 5-jarige statistiek. 1859 1 op de 16 zielen. 1864 1 0 0 31 0 1869 1 9 0 37 9 1874 1 9 0 37 0 1879 1 0 46 0 1884 1 9 9 •10 0 1889 1 9 0 47 0 1890 1 9 9 60 V 1891 1 9 0 48 0 1892 1 9 0 50 0 1893 1 0 0 66 0 De 20-jarige werkman aan de margarineboterfabriek te Delft, P., die in het begin der vorige week aldaar het ongeluk had met zyn rechterarm in eene kammachine te geraken, is aan de bekomen wonde over leden. De totale schade, veroorzaakt door den brand in de Oost-Molenstraat te Rotterdam, is op ruim f 100,000 geschat, waaronder aan koopmansgoederen en meubilair een bedrag van f 77,000. In de week van 20 tot 27 dezer hebben zich binnen de gemeente Rotterdam 37 nieuwe gevallen van pokken voorgedaan. Gisteravond ongeveer kwartier over zevenen werd te Amsterdam de brand weer gealarmeerd voor een uitslaanden brand, in perceel 220 Kalverstraat, waar de heer Baar (flrma Giesen Co.) eene koek- en banket bakkerij heeft gevestigd. Mejuffrouw Elfrinkhoff, die eene der boven verdiepingen bewoont, hoorde boven haar hoofd een verdacht gestommel en nog vóór men tjjd had de oorzaak er van na te gaan, word aan de straatdeur gewaarschuwd dat er boven brand was. De brand was door onbekende oorzaak uit gebroken op de zolders, welke dienst doen tot bergplaats van kisten en dergelijke van de ürma Giesen, terwijl er ook een paar slaapkamertjes zijn van bedienden, van wie de eene nog een half uur vóór den brand boven was. Al spoedig sloegen de vlammen fel uit door de zolderramen. De brandweer werd het eerst telephonisch gewaarschuwd door den heer Schumacher van de Continental Bodega Co. De Kalverstraat was op deze plaats zeer vlug door twee afdeelingen politie afgezet, en deze wist op dit drukke uur flink de orde te hand haven. Hoewel de brandweer met veel materiëel aanrukte er stond o. a. eene stoomspuit op den Singel kon men de vlammen met drie Vechtwaterkranen tot den zolder beperken, welke dan echter ook geheel uitbrandde. Het geheele perceel bekwam veel waterschade. Deze werd ook geleden door de aan het perceel grenzende huizen der firma's Albracht Co. en Homeyer; op de topgevels van beide laatstgenoemde huizen zaten brandweer mannen, de slangen op de vlammen richtende. De heeren Albracht en Co. hadden juist eene bostélliDg gereed, welke in 't begin van Februari moest worden afgeleverd; deze is door het water geheel bedorven. De heer Baar was tijdens het ongeval ult- stedig. Persoonlijke ongelukken hadden niet plaats. Alles was tegen brandschade verze kerd. (Ebl.) Een touwslager te Zutfen vierde de vorige week den dag, waarop hij 81 jaar werkzaam is geweest bij de familie Do Vos aldaar; hij is thans 89 jaar oud en gaat nog eiken dag geregeld naar zijn werk. Een varken van 1000 pond. Liefhebbers van monstruositeiten kunnen tegenwoordig bij den landbouwer Douma te Oudoga (Smallingerland) terecht. Hij is de ge lukkige eigenaar van een varken, dat niet minder dan 1000 ponden weegt. Douma heeft dit rosultaat verkregen door gedurende drie jaren steeds normaal te voederen. HtJ vraagt er nu f 250 voor. Nu de leeuwen by Carré niet als verscheurende dieren zijn opgetreden, hebben een paar honden van zekeren d. G., te Korten- hoef, gemeend als plaatsvervangers deze rol op zich te moeten nemen. Zy hebben haar met succes vervuld. Naar den zin der boeren veel te goed. Na eerst te Oud-over naby Loenen drie schapen te hebben verscheurd, werd de rooftocht te Kortenhoef voortgezet. Hier viel een schaap aan hun moordlust ten offer en vlogen er een paar te water. Toen naar Nederhorst-den-Berg, waar echter de ryks- veldwachter Den Die door een paar welgemikte schoten een einde maakte aan het leven dezer amateurs-roofdieren, tot groote vreugde van alle veehouders uit den omtrek. Als een staaltj e van buitenge wone gehechtheid en sterk ontwikkeld instinct eeuer kat wordt medegedeeld, dat zulk een huisdier door den veehouder C. Manten, wonende aan het Tienhovensche kanaal, ten geschenke was gegeven aan zyn schoonzoon, te Hilversum. Daar werd het verscheiden weken achtereen opgesloten. Na invryheidte zyn gesteld, nam het dier aanstonds de beenen op en keerde naar zyn ouden baas terug. Was de kat in Hilversum zoo schuw, dat niemand haar te zien kreeg, in hare oude omgeving was hiervan geen sprake meer. Te Menton is in het Höteldes Ambassadeurs een moordaanslag gepleegd, welke door de maatschappelyke positie der betrokken personen groot opzien heeft gewekt. De dader is de Oostenryksche baron Yon Oberlander, het slachtoffer ie dr. Tunder, uit Weimar; zy hadden aan een table d'hóte te Nice twist gekregen over eene Russische dame, die na afloop dor tafel volgens Russisch gebruik eene sigarette opstak. Dr. Tunder maakte haar daarover eene lompe aanmerking, baron Von Oberl&nder trok party voor de dame, er vielen van weerszyden heftige woorden, en het einde was, dat de baron den dokter tot een duel uitdaagde. Deze weigerde en om aan de s- hlmpscheuten van zyn tegenstander te ont komen, nam hy zyn intrek in het genoemde hotel te Menton. Ook daar volgde de baron hem; toen de dokter bleef weigeren te duel- leeren, wierp de baron zich op hem en bracht hem drie dolksteken toe. De dader werd terstond door de omstanders gegrepende wonden van dr. Tunder zyn niet doodeiyk. In enkele deelen van Rusland heerscht eene doordringende koude. Zoo in het gouvernement Kursk, ongeveer 300 myien ten zuiden van Moskou, waar de thermometer tot —30° F. (08° vorst) daalde. Vele bewo ners zyn van koude omgekomen, de hoofd wegen zyn bedekt met lyken van doodge vroren vogels, troepen wolven dringen de dorpen binnen en rooven het vee. Te St.-Peters- burg daarentegen is het weder herfstachtig zacht. De terechtstelling van Vaillant wacht op den terugkeer van den beul Deibier uit Lyon, waar gisterochtend een zekere Bus8euil, die zyne vrouw had vermoord, werd onthoofd. Tydens zyn verbiyf te Lyon werd Deibier met de grootste zorgvuldigheid door de politie bewaakt, want men was beducht, dat de anarchisten een aanslag tegen hem zouden beproeven, ten einde zyn terugkeer naar Parys te beletten. Volgens de „Éclair" waren by de terecht stelling te Lyon ter handhaving van de orde opgeroepen een bataljon infanterie, twee eskadrons kurassiers, een peloton bereden gendarmes, twee peloton gendarmes te voet en 400 politie-agenten. Zoodra „monsieur de Paris" te Lyon gereed is, zal hy onmiddeliyk naar Parys terug- keeren, ten einde de terechtstelling van Vaillant ten uitvoer te brengen. Het was daarom nog onzeker, of de terechtstelling van den ver oordeelden anarchist reeds heden zou kunnen geschieden. Naar men uit Kiew meldt, is te Chotin een Joodsch gezin van acht personen vermoord on beroofd geworden. De dader is in hechtenis. Te Athene is een dierentemmer, Lorenz Müller genaamd, door drie tygers ver scheurd. Spreker: Jonge mannen moeten nooit op plaatsen komen, waar zy hunne zuster niet zouden willen brengen. Is er onder al de jongelieden hier byeen iemand, die er anders over denkt en die tegen dezen wyzen regel iets heeft in te brengen? Een jonge man op de galery staat op. Spreker: En welke is dan de plaats, myn jonge vriend, waar gy voor u zelf vryheid vindt heen te gaan, hoewel gy het niet be- tameiyk acht er uwe lieve zuster heen te voeren Jonge man: Naar den barbierswinkel, myn heer l Gemeenteraad van Lisso. Zitting van 29 Januari Tegenwoordig alle loden. Voorzitter: de Burgemeester. Na opening der vergadering worden de notulen der vorige gelezen en goedgekeurd. De Voorzitter doet mededeeling van de navolgende ingekomen stukken: a. Missive van HH. Ged. Staten ter bege leiding van het goedgekeurde Raadsbesluit, betreffende het in gebruik geven van een stukje gemeentegrond aan den heer jhr. Von Bön- ningliausen. b. Idem ter begeleiding van het goedge keurde Raadsbesluit, betreffende de school geldregeling met de gemeente Haarlem. c. Proces-verbaal van kasopneming, in dato 19 Januari jl., waaruit blykt dat op dien datum in kas was 2671.40, terwyi de boeken en registers van den ontvanger in orde waren. Een en ander voor kennisgeving aange nomen. Thans brengt de Voorzitter ter tafel het ontwerp-Reglement van Orde voor de verga deringen van den Raad. Na eene korte discussie met algemeene stemmen vastgesteld. Alsnu komt aan de orde het benoemen van leden van het stembureel voor eventueele verkiezingen in 1894. "Worden benoemd de heeren M. Van der Veld en J. Riggel. De overige leden als plaatsver vangers. Tot leden der Commissie voor de Schuttery worden benoemd de heeren D. J. Van Stockum en C. H. Wolff. Vervolgens wordt op voorstel van den Voor zitter besloten, met het oog op de verandering in het personeel der nachtpolitie, den desbe- treffenden post op de begrooting voor 1894 met ƒ75 te verhoogen en don post „Onvoor ziene Uitgaven" met een geiyk bedrag te ver minderen. Mede wordt op voorstel van den Voorzitter besloten aan den gemeente-veldwachter en den Ryksveldwachter te Hillegom, ieder eene gratificatie van f 7.60 te verleenen, wegens buitengewone politiediensten gedurende de kermisweek. Naar aanleiding van zyn in de vorige ver gadering gedaan voorstel tot plaatsing van een uriDoir in het „vierkant", wordt door den Voorzitter, met het oog op de overwegende bezwaren, voomameiyk wat den afvoer betreft, voorgesteld deze zaak vooreerst nog maar te laten rusten. Conform besloten. Verder niets meer te behandelen zynde en geen der leden meer het woord verlangende, sluit de Voorzitter de vergadering. INGEZONDEN. Geachte Redacteur Beleefd verzoek ik om opname der vo gende regelen in Uw geacht blad. In enkele, by vertooning eener photographie door my uitgesproken woorden, door den verslaggever uit den aard der z^ak zeor kort en naar het geheugen teruggegeven, h^oftde heer dr. H. J. Offerhaus aanleiding gevonden tegen my te schryven. Het 2ü niy vergund in verband hiermede op te merken, dat de door genoemden heer gemaakte gevolgtrek kingen en aan my toegeschreven bedoelingen geenszins met myne opvattingen strooken. De geheele strekking toch van het ingezonden stuk doet denken alsof ik tegen de invoering van het Christendom in de Molukken zou gekant zyn. Nu is het geenszins myne bedoeling, hier uitvoerig uit te weiden over den Ambonees in 't algemeen en den Christeiyken Ambonees in 't byzonder. Wie zich daarvoor interesseert, zal myne beschouwingen over de bevolking binnenkort kunnen lezen in de reisbeschry ving, die reeds voor de pers gereed ligt, en waarin ik hoop aan te toonen, de bevolking van Ambon toch wel iets beter te kennen dan myn be8tryder aanneemt. Wat echter de hoofdstrekking van het In gezonden stuk aangaat, zoo meen ik ter weer legging daarvan te kunnen volstaan met de woordelyke weergave van een enkelen zin uit myn manuscript, luidende „Ik yver hier, zooals vanzelf spreekt, niet „tegen de invoering van het Christendom, „wiens weldadigen en beschavenden invloed „ik op myne reizen in de Molukken zoo dik- „wyis te waardeeren gelegenhoid vond, wèl „echter tegen de uiterlykheden en uitgroeisels „daarvan Ik had gelegenheid, dadeiyk na lezing van het ingezonden stuk, den heer Offerhaus pereooniyk inzage van myn geschrift te ver leenen, en ik twyfel er niet in 't minst aan, of Z.WelEerw. zal gaarne betuigen, dat myne daarin neergelegde opvattingen niet overeen komen met de voorstelling, door hem in zyn polemisch schryven daarvan gegeven. De heer Offerhaus heeft achter den korten zin van het verslag dingen gezocht, die er niet achter te zoeken zyn, door er te lang over na te denken 1 U, Mynheer de Redacteur, dankzeggende voor de verleende plaateruimte, noem ik my, met de meeste achting, Leiden, Uw dw. Dr., 29 Jan. 1894. K. Martin. Geachte Redacteur Beleefd verzoek ik U nog het volgende in Uw geacht blad te willen opnemen I Onmiddeliyk na lezing van myn ingezonden stuk, heeft prof. Martin my in de gelegenheid gesteld, kennis te nemen van een manuscript, waarin Z.H.G. duideiyk uitspreekt, dat hy volstrekt niet gekant is tegen de uitbreiding van het Christendom onder de Inlanders, integendeel den zegenryken invloed daarvan op do bevolking van Ambon en de Oleassers waardeert en den arbeid van Zendelingen en Hulppredikers op prys stelt. Gaarne erken ik dus, dat ik Z.H.G. ge voelens heb toegeschreven, die hem vreemd zyn en zelfs tegen zyne overtuiging strydon. Dit te mogen erkennen, verheugt my ten zeerste, want op het punt van waardeering van den arbeid der Zendelingen en Hulp predikers zyn wy anders niet verwend. Juist het tegendeel is het geval. Telkens en telkens weer, hoort men uit den mond van personen, die beter kondenen moesten weten, allerlei aardigheden omtrent de Christen Inlanders, of uitdrukkingen als deze: „och, het Christendom maakt de Inlan ders maar lui en onbeschaamd", en geen wonder is het, dat men, wanneer men, op grond zyner ervaring, innig van het tegen deel overtuigd is, daaronder kregelig wordt. Ook in den volzin, die door mg uit het bekende verslag is aangehaald, meende ik, m. i. niet ten onrechte, weer iets dergelyks te ontdekken en dacht daartegen te moeten opkomen. Heb ik, tegen mynen wil, daardoor prof. Martin gekrenkt, dan doet my dit leed en ik ben overtuigd, datZ.H.Gel., myne bedoelingon kennende, hiermede genoegen zal nemen. Hoogachtend, Leiden, Uw. Dw. Dr., 30 Jan. 1894. Dr. H. J. Offerhaus. Mijnheer de Redacteur t Mag ik zoo vry zyn over eenige ruimte in Uw zeer geëerd blad te beschikken? Als bewoner op de Hoogewoerd naby de Papegaaipoort wensch ik de aandacht der bevoegde autoriteit te vestigen op de afschu welyke tooneelen, welke in die poort plaato vinden. Mocht dat h o 1 niet tot den openbaren weg behooren, dan geloof ik dat het in 't belang der gezondheid en veiligheid zou zyn als zoo'n poort van gemeentewege werd ontruimd. U dankzeggende voor de opname. C. BUITENLIJN JL>. Fraakryk. In de commissie voor in- en uitvoerrech ten heeft de regeering medegedeeld, dat zy heden een wetsontwerp zal indienen, waarby de rechten op graan verhoogd worden tot 7 franken. Ook de rechten op meel en wgnen worden naar evenredigheid verhoogd. - Da Italiaanscbe regeering heeft aan Frankryk de uitlevering gevraagd van den revolutionnair Amilcare Cipriani, maar Frank ryk heeft geweigerd. 1> ixi tsohland. Iemand, die Von Bismarck te Bwriyn heeft gezien, merkte op, dat hg in de vier jaren van zyn ambteloos leven veel was veranderd. Den. lsten April treedt hg zyn tachtigste jaar in en het is hem aan te zien. Hy is vermagerd en heeft een klein gezicht gekregenzyne veel bewonderde elastische beweging is verdwenen. Men zegt dat prof. Schweninger slechte noode zyne toestemming heeft gegeven tot de Beriyn^ sche reis. De keizer heeft den vorst tot chef van het kura8sier8regiment van Seydlitz benoemd. Tot nu toe was hy la suite van dit regiment, welks uniform hij gewooniyk droeg. De flesch wyn, welke keizer Wiilielm door zyn vleugel-adjudant aan Von Bismarck heeft doen toekomen, behoorde tot de duurste en zeldzaamste merken uit den keizeriyken wyn- kelder. De wyn was nameiyk Stemberger Cabinet, oogst van 't jaar 1842, en is dus meer dan 50 jaren oud, waardoor hy zich door ongemeen goede en versterkende eigen schappen kenmerkt. De keizeriyke hofhouding bezit thans nog maar een paar fleaschon van dezen wyn. België. De cholera neemt af te Sint-Truien. 10 menschen zyn er aan gestorven. De epidemie bepaalt zich tot in eene der buitenwyken. Men had de ziekte eerst aan het eten van ziek- paardevleesch toegeschreven. Te Namen neemt de ziekte toe; zy heet nog maar van choiera- achtigen aard. Ook hier biy ven de gevallen tot onkele, morsige en ongezonde wyken beperkt. Sedert Zondag zyn er 10 sterfgevallen. Als gezondheidsmaatregel zal het personeel van bruggen en wegen al de schepen onder zoeken, die de Maas bevaren. De Schelde is in dezen maatregel niet begrepen, 't Zyn de verdachte ziektegevallen te Namen, welke waarschyniyk aanleiding tot dezen maatregel gegeven hebben. Groot-BritannlS. Het Hoogerhuis zette gisteren de artikels* gewyze behandeling van het wetsontwerp tot reorganisatie van de parochiale raden voort. De wgziging, welke het Lagerhuis had ge bracht in de bepaling betreffende de ver- antwoordeiykheid der werkgevers by onge vallen, die hun werklieden treffen geiyk deze door het Hoogerhuis was vastgesteld, weid verworpen met 125 tegen 22 stemmen. Met eene geringe wgziging werd daarna besloten dezelfde bepaling, welke eerst door het Hooger huis waa aangenomen, weer in de wet opto nemen. In verband met de hierdoor ontstane span ning tu8schen het Lagerhuis en het Huis der Lords, trekt het de aandacht, dat de Engelsche werklieden gaandeweg meer tot de particuliere verzekeringfond8en toetreden. Uit officiëelo opgaven blykt, dat van de myn werkers in Monmouthshire en Zuid-Wales in het afgeloopen jaar weer 4000 toetraden tot de „Provident Society", het fonds tot ondersteuning van mynwerkera, die ten gevolge van ongelukken hulpbehoevend zyn geworden. Dit fonds, uitsluitend voor de mynwerkers ln genoemde districten bestemd, telt nu reeds het aanzien- ïyke aantal van 63,000 leden. De meerderheid van het Hoogerhuis, d'o aan de weiklieden het recht wil laten om zioh buiten de wet om te verzekeren, vindt in deze cyfers een krachtig argument. Rusland. Volgens het gistermiddag uitgegeven bulle tin, betreffende de gezondheid van czaar Alexander, is er eenige verbetering gekomen in den toestand. De ontsteking der luchtpypen breidt zich niet uit. De hoogste temperatuur van den patiënt geduronde den vorigen nacht bedroeg 39.3°. Gisterochtend vern in- derde deze temperatuur tot 38.6°. De polsslag is bevredigend. In den namiddag bleef de verbetering in den toestand aanhouden. De temperatuur daalde tot 38.2°. Het hoesten hield geheel op en de algemeene toestand van den patiënt» werd aanmerkelgk beter. Alexander III wordt gehouden voor iemand, die afkeerig is van oorlog en of zyn opvolger dien zou willen of kunnen vermyden, is nog onzeker. of de bedrieger in de val. Geiyk wy in ons vorig nommer reed a meldden, heeft Leiden bezoek van een oplichter -ftihad. Wy zyn op onderzoek uitgeweest en ver- ü.imen daaromtrent nader het volgende: Gistermorgen tnsschen elf uren en half- L.vaalf kwam by den heer J. P. J. Driessen, judsmid en juwelier aan het Rapenburg, one vigilante voorgereden, waaruit een heer apte, die daarop den winkel inging. De lan zag er als een reiziger uit, was voorzien an een zwart taschje en oogenschynHJk van asschen den 23- en 25-jarigen leeftgd. m werd in den winkel bediend door de

Leidsch Dagblad | 1894 | | pagina 2