een huzaar en misbruik makend van den toestand van het dier, trok hy de deur dicht. Te kwart over negen begon eindelijk de voorstolling in het circus en terwijl de vrooiyke muziek klonk, zaten de „twee" in de zadel makerij en de ander op de IV. C.} bewaakt door huzaren met geladen karabijnen. Niet onvermakelijk was de raad, dien eene lame aan een brandweerman gaf: „Sotzen •Sie die Schlange draufvom "Wasser sind me bangl" De verslaggever van de „Tel." is tot elf uren gebleven, omdat er sprake was, onmid dellijk nè, de voorstelling do dieren in netten op te vangen. Bij nader overleg heeft men er echter toe besloten, hedenochtend te acht uren, d téte réposée de vangst voort te zotten. Yoor ik heen ging, zegt hij verder, ben ik toch even naar boven gewipt. De huzaren zaten rustig voor de vorstorkte jeur. „Die dingen z\jn toch niet geladen vroeg ik ang3tig „O", antwoordde een der militairen gerust stellend: „'t zijn maar ouwe patronen Die 8 hiaten maar 1300 meter".... Toen wilde ik gaan, maar het verslaggevers- instinct verliet me nog niet. Door een kier van de deur, kou de leeuw nog wel even geïnter- vieuwd worden: „Hoe maakt hetuwe majesteit 't Boost •cboot eerst geweldig in den lach. Toen zei het heel beleefd: „Meneer Ik heb er in Afrika aooit van gedroomd, dat ik nog eens op een W. G. bij Carré in Amsterdam zou komen te zitten en weet u wat het ergste is het liekt hier zoo." „Arme leeuw IDat is een nacht met avonturen. Bene flauwe grap. By een der bewoners van den Loosduinschen Weg te 's Gravenhage meldde zich gisteren een zeer groot aantal personen aan, die in aanmerking wenschten te komen voor eene betrekking van f 12 in de week, in oen der avondbladen van dan vorigen dag aangeboden. Opnieuw bleek, dat men hier met eene flauwe grap te doen had, maar het gevolg was, dat zeer vele teleurgostelden het den beweerden aanvrager zóó lastig maakten, dat de politie moest tus- schenbeide komen en moeite had de orde te bewaren. Do Vincentius-vereeniging heeft met de zaak der spaarbank te Bergen-op Zoom niets te maken. De spaarbank behoorde haar niet meer sedert 1885, in welk jaar zy aan particulieren is overgegaanzy was nog slechts in het gebouw dor vereeniging ge vestigd. Naar „De Maasbode" verneemt is het geheel tekort reeds aangezuiverd. Voor de uitdeeling van brood te Amsterdam kwam o. a. eene gift van f 1000 in. In den afgeloopen nacht om kwart voor éónen werd de hulp der brandweer te Amsterdam ingeroepen voor een kloinen bin nenbrand op de Bilderdykkade, vermoedelijk ontstaan doordal een der kinderen met papier by de kachel had zitten spelen. De kleederen van een knaapje van 2 jaar vatten vuur, en ofschoon er spoedig hulp kwam toeschieten, was het kind toch met brandwonden overdekt. Het werd onmiddeliyk naar het Wilhelmina- Gastbuis gebracht, maar was by aankomst aldaar reeds overleden. De binnenbrand werd door de brandweer in korten tyd gebluscht. Een criticus maakte onlangs by oen stuk de opmerking, dat er in sommige opzichten te ver van do waarschyniykhoid werd afgeweken. „Verbeeld u schreef hy het laatste bedryf speelt drie jaar later en in het gezin was nog dezelfde dienstbode." Ongeveer eene maand na den bekenden moord in het Asser-bosch, ver dween spoorloos een oppassend werkman aan den kazernebouw aldaar, den avond van een feest den werklieden aangeboden door de aan nemers. Men dregde o. a. in de Hoofdvaart, aan wolke de nieuwe kazorne staat, maar tevergeefs. Thans eindeiyk, na ruim 6 weken, is het lijk gevonden, dryvende in de Hoofd vaart onder Smilde. Daar op het ïyk nog geld gevonden werd en het geen sporen van geweld vertoont, moet waarschyniyk aan een ongeluk gedacht worden als oorzaak van den dood. Het terugvinden is vooral gelukkig voor een kameraad, die onder sterke verdenking gestaan heeft, daar hy het laatst gezien was met den 7erdwenene. Volgens nadere mededeelingen vervoegde zich den derden Januari iemand by den boekhandelaar Van Belkum, te Leeuwar den, om eenige brieven te drukken met het hoofd der Zuid-Hollandsche Crediet-vereeniging te 's-Gravenhage. Deze man, die zeide Post te hoeten, haalde de formulieron des avonds af en zeide den volgenden morgen te zullen betalen. Hy gaf voor in het hotel Weidema te logeeren. Den volgenden dag echter was hy verdwenen. De politie werd dus gewaarschuwd den vierden Januari, en den elfden maakte de man gebruik van zyno formulieren te Maastricht. Wat heeft nu ln dien tusschentyd de politie gedaan? Heeft zy de Haagscbe Crediet-vereeni- ging gewaarschuwd Al was de pers er maar mede in konnis gesteld, desnoods alleen met het feit, dan had de fioantiëele wereld de waar schuwing ten minst9 kunnen lezen. (Jmh. CL) Melk. Voor hetsteriliseeren van molk geeft hot „Bureau of Animal Industry" U Washington de volgende aanwijzingen: Ben aesoh of vat, waarin versche melk, wordt in een ketel geplaatst, op een driepoot of op eenige andere wijze, zoodat het water, iat t» den ketel gebracht zal worden, zich ▼ry om do floscb ka V*wegen. Do opening der flesch, die de melk bevat, wordt met zuivere katoen gesloten. In den ketel schenkt men water, even hoog als de molk in de flesch staat. Men verwarmt nu het water tot 155° F., neemt den ketel van het vuur en aekt hem zorgvuldig toe. Nadat de ketel zoo een half uur gestaan heeft neemt men de flesch er uit en plaatst ze op eene koele plaats. Alle bac teriën die zich in de melk bevonden, zyn nu gedood. Men dient zorg te dragen dat de tem peratuur van het water niet boven 155 F. stygt, wyi anders de melk een onaangenamen smaak krijgt. Te Toulouse heeft Maandag avond eeno vreeselyke ontploffing plaats ge had in eene vuurwerkfabriek, ten gevolge van eene onvoorzichtigheid van een werkman. De werkplaats werd geheel uit elkaar geslagen en het overige van het gebouw geraakte in brand, zoodat de fabriek nog slechts een puinhoop is. Drie personen werden gedood en drie gewond. In het portaal van de magazfinen „Au Printemps" te Parijs is in den nacht van Zaterdag op Zondag een bom gevonden, geheel geiyk aan de helsche machine, welke Vaillant in de Kamer heeft geworpen. De lont was half afgebrand. De koffiehuisbedienden te Parys hebben gedreigd het werk te staken, indien de buitenlandsche kellners niet ontslagen worden. De Dnbbel-Kwartet-Tereenigïng. Door toevallige omstandigheden ben ik nog nooit in de gelegenheid geweest eene uit voering van bovengenoemde vereeniging by te wonen; thans, nu ik by een haier con certen tegenwoordig ben geweest, aarzel ik geen oogenblik, deze omstandigheden als ongelukkig te qualifleeerennaar den avond van gisteren te oordeelen, is er op die uit voeringen zeer veel te genieten. Om by het dubbel-kwartet zelf te beginnen, werd het „Wilhelmus van Nassouwe" in de oude toon zetting zeer beschaafd, en met zeer schoonen klank voorgedragen, en de fijne nuanceering die de executanten legden in „Matona mia Cara" van Orlando di Lasso, leverde een duideiyk bewys zoowel voor de muzikaliteit der zangers als van hunne ernstige stadie. Yooral werd ik by de uitvoering vart dit nummer getroffen door den aangrypenden klank der tenoren, indien zy met kopstem zongen en de volheid der lage tonen by eon der bassen. Deze beide nummers hadden de uitvoerende ook het best in hunne macht en hadden ook uit een muzikaal oogpunt de meeste waarde. Niettemin werden ook de andere nummers goed gezongen, en bleek slechts de Hymne van Bern. Klein bepaald te groote moeilijk heden te bezitten. Wy herinneren slechts aan den inzet: „Herr, verderb uns nicht in deinem Zorn." Door den eenigen van dit achttal, die als solist optrad, werd een Recitativ und Arie aus „die Schöpfung" van Joseph Haydn ge zongen en wel zoo, dat wy ons genoopt voelen in de eerste plaats over zyn beschaafd tenor geluid den zanger een compliment te maken. Ook de voordracht was zeer te pryzen; iets meer „brio" aan het slot zou echter gewenscht zyn geweest. Met opzet hebben wy onze besprekingen over de werkzaamheden der Dubbel Kwartet- vereeniging geëindigd, gezwegen over den directeur. Wy zouden de repetition hebben moeten by wonen om te weten welk het aan deel is van den leider by de muzikale samen werking van zulke goede krachten. En het kost ons te minder moeite om in dit opzicht te zwygen over den heer Duyster, omdat hy als leider van het kinderkoor zich van een zoo byzonder gunstige zyde heeft doen kennen. Wy denken hierby in de eerste plaats na- tuuriyk aan do uitvoering van „de Ratten vanger van Hameln", eene bewerking van het bokende sprookje van dien naam door de heeren H. P. Schim van der Loeff voor het litterarische gedeelte en S. Van Milligen voor de muziek. Ook dit werkjo werd hier ter stede reeds eenmaal uitgevoerd. Wy echter hoorden het voor het eerst, en gaarne leggen wy de ver klaring af dat wy met byna onverdeeld ge noegen daarmede kennis maakten; do hoofd verdienste schuilt o. i. in de gelukkige wyze, waarop de componist sentiment heeft gelegd in zyne muziek, zonder ook maar een oogen blik aan de vereischte naïviteit te kort te doen; daarby komt nog dat Van Milligen de meest mogeiyke zorg er aan heeft besteed om den melodischen rythmus aan den tekst te passen, en ook hierin is hy ten volle ge slaagd. Wy hebben een sterk vermoeden, dat de voorbereiding van dit werkje met deze schare jonge executanten den heer Duyster heel wat moeite heeft gekost, maar 't was dan ook een genot om te hooren en te zien met welk een zekerheid dit koortje zyn klein oratorium stond te zingen: hier geen zenuw achtigheid by oen moeiiyken inzet: dapper er op los, en zelfs de zeer enkele maal dat het mis was, geschiedde dit met eene kinderiyke vrymoedigheid, die ons een glimlach op de lippen of een traan in het oog deed komen. De uitvoering van doze compositie geeft ons aanleiding tot het opwerpen van een vraag van meer socialen aard. Wy zyn over tuigd, dat op een vermoeiden, neerslachtig gemoed geen kunst een verkwikkender in vloed kan hebben, dan de uitvoering van dit en dergeiyke werkjes, vooral door de aan- trekkeiyke medewerking van zulk een kinder koor. Tot ons groot leedwezen zagen wy de saai nog niet half gevuld. Zou het niet ogeiyk zyn, dat hetzy vanwege de Com missie van de Volksbyeenkomsten hetzy op particulier initiatief dit verkwikkend genoegen werd gesteld onder het bereik van de duizenden voor wie de matige entreeprys van gister avond nog een ODoverkomeiyk bezwaar is? O. i. kan de opvoedende kracht, vooral voor de ziel van die duizenden, van zulk een concert niet gemakkeiyk worden overschat. Wy twyfelen niet of de heer Duyster, die, door de opbrengst van dit concert voor „Kinder voeding" te bestemmen zich reeds philantroop betoonde, zal bereid worden gevonden te her halen wat hy gisteravond deed, te meer als hy bedenkt dat hot voor een groot deel zyne verdiensten zyn, die ons op deze herhaling doet aandringen. Mr. E. Gemeenteraad van. Leiden. Zitting van heden namiddag te 2 uren. Voorzitter: de heer Juta, oudste wethouder, wegens ongesteldheid van den burgemeester, den beer De Laat de Kanter. Tegenwoordig do heerenJuta, De Sturler, Dekhuyzen, ZillesGD, Drucker, Du Rieu, Zaayer, Verhey van Wyk, Van Lidth de Jeude, Van Hamel, Fockema Andre®, Pera, Le Poole, Siegenbeek van Heukelom, Stadhouder, Van Hoeken, Van Kempen, De Vries, De Goeje, Kaiser en Driessen. Afwezig met kennisgeving de heeren Korstens, Van der Breggen, Hasselbach, Was, Cock en Verster van Wulverhorst. Door den Voorzitter werd medegedeeld dat o. m. was ingekomenhet reeds door ons in zyn geheel medegedeeld adres van de aannemers van den bouw der Stadszaal, de heeren Van der Kamp en Van Leeuwen, tot intrekking van het vroeger genomen Raadsbesluit, om hun goen werken van de gemeente meer te gunnen en een nieuw onderzoek te doen in stellen. De waarn. Voorzitter stelde voor het adres aan te nemen voor kennisgeving. B. en Ws. achtten het niet noodig om na de lydens- geschiedenis der Stadszaal op deze zaak weer in te gaan. De heer Van Hamel was er daarentegen voor om het adres te stellen in handen van B. en Ws. om advies. De Voorzitter was van meening dat dit niet meer noodig was na het rapport, door de deskundigen uitgebracht. De heer De Sturler was, evenals de heer Juta, voor aanneming voor kennisgeving, want een onderzoek door eene nieuwe commissio zal toch niet meer baten, daar de verbeteringen, welke moesten worden aangebracht en waar voor de Raad gelden had toegestaan, zoo goed als zyn afgeloopen. De heer De Goeje was meer voor het voor stel van den heer Van Hamel, ook met het oog op do zware beschuldigingen, welke in het adres tegen den vorigon gemeente-architect, don heer Knuttel,' zfin uitgebracht, waartegen doze in de gelegenheid moest ge3teld worden zich te kunnen verantwoorden. Volgens den Vporzitter kan do heer Knuttel dit toch altyd nog doen, al neemt de Raad thans het adres voor kennisgeving aan. Het voorstel-van Hamel, om het adres te stellen in handen van B. en Ws., werd aange nomen met 14. tegen 7 stemmen. Tegen stemden de heeren Dekhuyzen, Stadhouder, Van Kempen, Zaayer, De Sturler, Van Lidth De Jeude en Juta. Verder waren nog ingokomen adressen tot afschrijving van plaatseiyke directe belasting, restitutie van betaald schoolgeld, een adres van de schippersvereniging „Schuttevmr" omtrent de voorgestelde heffing van haven- en bruggeld. Aan de orde kwamen de volgende punte n 1°. Voortzetting van do behandeling dor voorstellen. tot wijzigirg van do VerordoDingen, regelende* bet Lager Onderwijs. (853 van 1892, 297, 311, 886, 353 van 1893 tn do aan den Raad over gelegde concept-verordenmgen). 2°. Verzoek van O. RippiDg, om vrijstelling en terug betaling van achoo'gold, Hoogtre Bnrgerschool voor Jongens. (8) 8°. Bnppletoiro staat van begrootiDg, dienst 1893, ad f 1200.—. Kosten vernieuwing van de Tarf- marktebrug. (10 on 18) 4°. Voorstel omtrent de heffing van Haveugeld. (11 en 19) 6°. Idem tot wijziging van de beffing van bruggeld en tot regeling van bediening dor bruggon by naobt. (12 en 20) 6°. Idem betrekkelijk de verhuring van den kelder onder het Raadhuis aan J. A. Frank. (13) 7°. Idem betrekkelijk do pacht en hot tarisf der Gc-hoorzaal mot de daaromtrent ingedionde adressen. (14) 8°. Idem betrekkelijk do aausluiting van Nederland aan de Midden-Europoesebe trjdregeling. (15) 9°. Verzoek van P. J. Hnibors, om vrijstelling of terugbetaling van sohoolgold, Hoogere Burger school voor Jongens. (16) 10°. Idem van P. J. Van Hoeken, ter bekoming van grond aan de Kyfgracht en ontheffing van de bepalingen van art 221 der Algemoene Politie verordening. (17 en 21) 11°. Voorstel tot wijziging van de Verorden ngen op de heffing van eene Plaatselijke Directe Belasting. (318 en 326) 12°. Bezwaarschriften togen bet Kohier der Plaatse lijke Direote Belasting, dienst 1899. (849 van 1893) By punt 1 werd allereerst met 19 stemmen tegen 1 besloten met Maart a. s. op de lagere scholen 3de en 4de klasse het onderwys in de Fransche taal af te schaffen. Tegen stemde de heer Van Hamel en buiten stemming hield zich de heer Kaiser. Wachtgeld zal mitsdien worden toegekend aan de onderwyzers de heeren J. A. Buys f 125 gedurende 4 jaren, J. Korswagen f 100 gedurende 2 jaren en H. H. Bolland ƒ150 gedurende 4 jaren, onder bepaling dat dit wachtgeld vervalt, indien hun een even hoog of hooger bezoldigingswerk wordt opgedragen. By het onderwerp der pryauitdeeling, stelde de heer Pera voor om de prysuitdeeling, evenals op de andere scholen, ook aan de scholen 4de klasse af te schaffen. Op eene vraag van den heer Van Kempen deelde de Voorzitter mede, dat het de bedoeling van B. en Ws. was om de pryzen alleen op de kostelooze scholen (4de kl.) te behouden. Dit had de heer Pera niet begrepen en daarom trok hy zyn voorstel dadelijk weer in; want hy had er geen bezwaren tegen dat aan kinderen op die scholen pryzen werden uitgereikt. Zooals men weet, zouden op de andere scholen alleen de getuigschriften blyven bestaan. Over de waarde zelve van de prysuitdeeling werd nog van gedachten gewisseld, waaruit bleek dat de meeilSngen verschilden, ook wat de vraag betreft of de gelden daarna uit de gemeentekas of door de ouders zei ven moeten bekostigd worden by behoud der prysuitdeeling op de andere scholen, een einde de kinderen een feestelyken dag te bezorgen. Aan dat debat namen deel de heeren Do Goeje, Dek huyzen, Van Hamel en Van Kempen. Hierby kwam tevens ter sprake de vraag of ook op de Leerschool de pryzen zouden behouden biyven. Eon amendement-Van Hamel om dit voor stel aan te houden, werd na bestryding van den heer Juta weer ingetrokken. Een amendement-Juta om aldaar de pryzen ook af te schaffen, werd aangenomen met 19 tegen 2 stemmen. Tegen stemden de heeren Kaiser en Le Poole. [De heer Van Hamel had vooraf als zyne meening te kennen gegeven dat de Leerschool een voetstuk is der scholen van den heer Van Wyk en mej. Winkler (2de klasse), zoo dat men consequent moet blyven ook aan gaande de pryzen]. Het aldus geamendeerde geheele voorstel betreffende de pryzen werd daarna aangenomen met 13 tegen 8 stemmen. De overige bepalingen der schoolverorde ningen betreffen, behalve de inwendige inrich ting der scholen, verder de toelating en het ontslag der leerlingen, de instructie voor de hoofden en het hulppersoneel der openbare lagere scholen, het onderwys in bandteokenen en gymnastiek, dat aan de openbare lagere en middelbare scholen gegeven wordt. Wat de gymnastiek betreft, was door B. en Ws. eene verandering in het betrekkelijk artikel voorgesteld betreffende de aanstelling van ten minste" drie leeraars en eene leerares, die in het bezit zyn van eene akte voor middelbaar onderwys in dit vak, doch die verandering werd na opmerkingen van de heeren Van Hamel, De Goeje, Dekhuyzen en Juta weer ingetrokken, zoodat de woorden „ten minste" als oorspronkeiyk vervangen worden door „voor zoover noodig." De zaak blijft dus zooals ze was. De heer Dekhuyzen, wethouder, deelde mede dat later dienaangaande een nader voorstel zal worden gedaan. Ten slotte werd de geheele verordening goedgekeurd zonder hoofdelijke stemming. T elogr ammon. RIO-DE-JANEIRO, 23 Januari. De Gama had gistoren een onderhoud, dat vier uren duurde, mot den admiraal Benham, der Ver- eenigde Staten, wien hy om bemiddeling moet hebben aangezocht. ST. PETERSBURG, 24 Januari. Voor de aanstaande algemeene vergadering der Groote Russische Spoorwegmaatschappy zyn 260,000 aandeelen aangemeld, waarvan 115,000 behoo- ren aan de Amsterdamsche firma Lippmann, Rosenthal Comp. en hare cliënten. WEENEN, 24 Januari. De opening van het Oostenryksche Parlement is op 2 Februari bepaald. LONDEN, 24 Januari. Het Reuter-bureel verneemt, dat Frankryk den Khedive van Egypte in zyno houding tegen Engeland niet ondersteunt. RIO-DE JANEIRO, 24 Januari. De opstan delingen beginnen gebrek te krijgen aan levensmiddelen. Hunne poging om by Nietberoy te landen, is afgeslagen; een Portugeesch matroos werd daarby gedood. Do gele koorts neemt steeds toe. CARïO, 24 Januari. Riaz Pacha, de minister president, is naar Assiout vertrokken om den Khedive te gemoet te gaan. De Khedive zal 27 Januari te Cairo aankomen. Na een onderhoud met den Khedive heeft Kitchener Pacha, de Sirdar of chef van den generalen staf, zyne aanvrage om ontslag ingetrokken. Het incident schynt nu geëindigd te zyn. BELGRADO, 25 Januari. De voorlezing der mini8terieele verklaring werd met zulk een rumoer ontvangen, dat de ministers de zaal verlieten Daarop verklaarde Dopovitch, dat de ministers niet het vertrouwen der Skupsch- tina bezitten. Vervolgens werd een koninklyk besluit voorgelezen tot ontbinding der Kamer. Koizer Wilhelm en prins Von Bismarck. Naar het heet, zal prins Von Bismarck reeds Vrydag a. s. te Beriyn komen, of, indien dit plan niet doorgaat, spoedig na den verjaardag des keizers. In den brief, dien de keizer Von Bismarck zond, wees de keizer er op, dat by het zeer zou betreuren, indien hy onder de belang stellenden, die hem kwamen gelukwenschen met zyn verjaardag (tevens de herdenking van zyn vyf en-twintigjarigen dienst in het leger) den man zou missen, wiens voornaamste werk het geweest is, Pruisen en Duitscbland groot te maken. Prins Von Bismarck antwoordde, dat hy indien zyn geneesheer het hem toestond, op 's keizers verjaardag te Beriyn zou komen. Intus8chen verklaarde de oud-kanselier, dat hy den flesch wfin, dien de keizer hem had ge zonden, in elk geval op zyn verjaardag op 's keizers gezondheid zou ledigen. In overleg met kanselier Caprivi zond de keizer, in antwoord op Von Bismarks schryven nog een tweeden brief, waarin hy zyn inge nomenheid met Von Bismarks besluit betuigde. Tevens deelde de keizer mede, dat het hem zeer aangenaam zou wezen, indien Von Bis marck in het koninklyk paleis zyn intrek wilde nemen. Opmerking verdient nog, dat graaf Herbert Von Bismarck, met wien de keizerin en prins Hendrik zich by het jongste Ordefeest geruimen tyd onderhielden, gister ten paleize is gevraagd. Zonder twyfel zal prins Von Bismark, wanneer hy te Beriyn komt, ook een onderhoud hebben met den kanselier Caprivi. De hoop der conservatieven; dat de verzoening tusscben den keizer en Von Bismarck hun zal baten, begint reeds te verdwynen. Hun pogingen om door middel van graaf Herbert invloed te oefenen op prins Von Bismarck zyn geheel mislukt, daar graaf Herbert de verzoening tusschen den keizer en zyn vader volkomen goedkeurt. De keizer had een onderhoud met den onder secretaris voor den Elzas, Von Köller. In den loop van het gesprek zeide de keizer dat hy zich door de conservatieven geen anderen kanselier zou laten opdringen. (Tel.) LBIDEW, 25 «Fan uart* Thermometeretandgisteravond om 8 uren 0° C. 32° Fahrenheit; hedenmorgen om 8 uren 2.5° C. 36.51 F.; 's middags om 12 uren 3.5° C. 38.3° F.'s namiddags 4 uren 3.5° C. 38.3° F. By kon. besluit is benoemd tot ontvanger der belastingen te Leiden F. A. J. A. Van Galen^ controleur te Breukelen. By vonnis van het kantongerecht Leiden werd D. K., landbouwer te Noord- wykerhout, veroordeeld tot f 5 boete of 5 dagen, omdat hij op den 27sten" September van het vorige jaar met een geladen jacht geweer in zyn bomgaard had geloopen, iets wat de veroordeelde meende gerust temogen doen, omdat hy zich op zyn eigen terrein had bevonden. Hy was dan ook in hooger beroep gekomen en heden diende de zaak voor de arrond.-rechtb. te 's Gravenhage. Appellant voerde heden dezelfde verdedi ging. Zyn boomgaard was geheel van het omliggende weiland gescheiden door eene sloot, slechts hier en daar door een dam ver bonden. Hy was in den bewusten ochtend volstrekt niet uitgegaan om te stroopen of te jagen, maar had zyn geladen geweer mee genomen omdat er wel eens appeltjes gestolen werden. Op grond van art. 12, der jachtwet, meende appellant niet strafbaar te zyn. De voorzitter deed appèllant opmerken, dat hier geen sprake is van art. 12 der jachtwet, daar overtreding van dat artikel niet is ten laste gelegd, wel „het zich met geladen geweer bevinden in het veld buiten, de openbare wegen en voetpaden." Het O. M. wees er op, dat men. hier niet te doen heeft met een terrein als bedoeld in de jachtwet, d. w. z. niet van het andere terrein afgescheiden op de wyze in art. 12 jachtwet voorgeschreven. Het O. M. achtte derhalve het vonnis van den kantonrechter juist ge wogen en vorderde bevestiging daarvan, even wel met wyziging der straf in eene geldboete van 50 cents of 1 dag. Uitspraak heden over 14 da-on. Een paar boeren knapen uit Hazerswoude A. K. en L. EL gingen op den 27sten Novem ber van het vorige jaar in een paar schoen winkels te Leiden schoeisel passen. Terwyl de verkooper of verkoopster met een hunner bezig was, die dan trachtte de aandacht af te leiden, pakte de andere een paar schoenen weg. In een anderen winkel haalden zy weer een ander „kunstje" uit. Natuuriyk konden de geslepen klanten geen passende schoenen vinden en zoodra de win kelier zich verwyderd had om anderen te balen, zeide de een tegen den ander: „Kyk daar gaat Klaas of Piet ook heen. Loop hem eens gauw na". Juist zou die gewaande kennis achterna geloopen worden, waarby dan een paar schoonen werd meegepakt, toen de winkelier den diefstal ontdekte en den dief achterna liep die door de politie, op zyn geroep, werd aangehouden. Het O. M. by de Haag3che rechtbank, waar de jonge mannen zich heden hadden te ver antwoorden, vorderde voor ieder 3 maanden. Ten alotte stond heden nog terecht H. S. een 71-jarige man uit Lelden die al heel wat op zyn kerfstok had. Nog binnen de laatste 6 jaren was hy zelfs veroordeeld wegens dief stal en nu zou hy op den 6den Dec. te Zoeterwoude weer een koperen deksel van een melkkan hebben weggenomen. De man ontkende pertinent. Hy had het voorwerp gevonden aan den Vliet maar by den verkoop te Leiden (voor 18 Cents) had hy toch maar een valschen naam opgegeven. Het O. M. achtte de schuld van bekl. bewezen en vorderde 6 maanden. Uitspraak over 8 dagen. Hedennacht is de woning van J. Korte- kaas, genaamd „Bouwlust" aan denLooskerweg onder Voorhout eene prooi der vlammen ge worden; slechts het huis was tegen brand schade verzekerd. Van den inboedel, die niet verzekerd was, is, naar wy vernemen, zoo goed als niets gered kunnen worden. Naar aan het „Hbl." van goed ingelichte zyde verzekerd wordt, is de bewering van den heer Van Deth, als zou de officier van justite te Arnhem hem toegezegd hebben, dat een straf vervolging tegen den heer Van 't Lmdenhout zou worden ingesteld, geheel bezyden de waarheid. CORRESPONDENTIE. Een paar ingezon den stukken moesten tot een volgend nom- mer blyven liggen.

Leidsch Dagblad | 1894 | | pagina 2