N°. 10334. Woensdag lO Januari. A0. 1894. feze Courant wordt dagelijks, met uitzondering van Son- en feestdagen, uitgegeven. LEIDSCH DAGBLAD. PRIJS DEZER COURANT: Voor Leiden per 8 maandenf 1.10. Franco per poet1-40. Afzonderlijke Nommera 0.05. PRIJS DER ADVERTKN TJLHN Van 1 6 rogels 1.05. Iedere regel meer 0.17 j. Grootore letters naar plaatsruimte. Yoor het incasseeren buiten de stad wordt 0.05 berekend. Ol'tiolëelo Kounisgevlnffen» Vergadering tem den Gemeenteraad tan Ww» op Donderdag 11 Jan., dee namiddage te twee uren. Punten ter behandeling: 1*. Vooratel tot wijziging van de Verordeningen, regelende het Lager onderwijs 858 van 1892,297, 311336, 353 van 1893 on de aan den Raad overge legde concept-verordeningen der 8choolcommiaeie). 2*. Staat van af- en overschrijving op de begrooting van 1894 ad ƒ100. Telepbonieohe verbinding van de woningen der Opperbrandmoeetera 1 van 1894) 5°. Verzoek van bet Beetnnr dor Dubbel- Qnartet- Vereeniging, om vryatelling van do betaling van Zaïlhuur. (2). Vooratel tot bet verloeuon van afschrijving of terugbetaling van Plaatselijke Direote Belaating, dienst 1893 (6). Bozwaarsohrifton ti-gen het Kohier dor Plaataelijko Direote Belasting, dienst 1893. (349 van 1898)^ Leiden, 9 Januari. Onder verwijzing naar vorige afwijzende beschikkingen op verzoeken om vrijstelling van zaal huur voor het gebruik der Gehoorzaal voor uitvoeringen met een liefdadig doel (o. a. bij Raadsbesluit van 2 Maart 1898 betrekking hebbende op bet verzoek van het bestuur van „Sempre Crescendo" ten behoeve van het Armenconcert) geven B. en Ws. den gemeente raad in overweging mede afwijzend te be schikken op het verzoek van het bestuur der „Dubbel Quartetvereeniging", om gratis ge bruik te mogen maken van de Gehoorzaal voor eene uitvoering ten voordeele van do vereeniging„Kindervoeding". Tevens leggen B. en Ws. aan den gemeonte- raad over een staat, vermeldende de namen van eenige aangeslagenen in de plaatselijke directe belasting over 1893, die gedurende den loop van dat jaar de gemeente hebben verlaten of overleden zijn, met voorstel aan die personen afschrijving of restitutie te verleen en tot eon bedrag als op dien staat is aangewezen. Door de directie van de Brandweer is de aandacht van B. en Ws. gevestigd op de wenschelijkheid om, nu bij voorkomende branden de brandklok niet moer wordt geluid, de woningen der opporbrandmeesters aan de fclephoon te doen aansluiten door het aan brengen van eene schelinrichting in die wonin gen, door middel van de steunpunten in de stad ten behoeve van het telephoonnet. Be halve dat daardoor de opperbrandmeesters kunnen worden opgebeld, zullen zij dan ook in staat zyn hot centraal-telephoonbureel te alarmeeren. Op de gaslantaarns in de buurt van de woningen der opperbrandmeesters zou alsdan kunnen wordea aangegeven dat aldaar bjj brand kan worden gealarmeerd naar hot Telephoonbureol of by nacht naar het Politie- bureel. Het aantal alarmschellen bovenbedoeld be draagt zeven, hebbende de heeren Ribblnk, Van Bork en Co., concessionnarissen voor den aanleg en de exploitatie van een telopboon, alhier, zich bereid verklaard den jaarlijkschen abonnementsprijs voor deze scheltoestellen met benoodigde lijnen, onderhoud enz. vast te stellen op ƒ100. Vermits het al meermalen is voorgekomen dat opperbrandmeesters onkundig zijn ge bleven van het ontstaan van branden en hunne spuiten z\jn uitgerukt en water hebben ge geven buiten hunne tegenwoordigheid, achten B. en Ws. het aanbrengen van bovenbedoelde alarmschellen in het belang van eene spoedige hulp bij brand. B. en Ws. geven don gemeenteraad mits dien in overweging hen to machtigen een abonnement aan te gaan voor de zeven meer- bedoelde alarmschellen voor de som van f 100 per jaar en te dien einde Volgn. 100, jOndorhoud van huizen enz.," der gemeente begroting voor dit jaar, op welk artikel de abonnementen voor de Telephoon zijn uitge trokken, mot f 100 te verhoogen, te vinden door afschrijving van den post voor Onvoorziene Uitgaven, wordende een staat van af en overschrijving tevens ter vaststelling aan geboden. Gisteravond had do plechtige inwjjding plaats van het Wykgebouw van deAfJeeling Leiden e. o. van den Nederlandschen Protes tantenbond. Dit gobouw, dat op de Oranjegracht wordt gevonden, is uiterlijk en innerlyk een toon beeld van eenvoud en netheid. In den voor gevel prijkt als opschrift, in hardsteem ge beiteld: „Geloof, Hoop, Liefde." De beneden verdieping bevat drie ineenloopende vertrekken, voor het bijeenkomen van de clubjes bestemd, of voor vergaderlokalen, en boven- voor eene zaal, waarachtor weer een kleiner lokaal, alles ©ven keurig afgewerkt. Gisteravond wapperde uit het gebouw de driekleur als bewys van het feestelijke van dezen avond. Nadat te acht uren tal van genoodigden de bovenzaal hadden gevuld, sprak allereerst de Voorzitter der Afdeeling, prof. Van Manen.de aanwezigen toe. Het was in de eersto plaats een welkom in dit nieuwe gebouw, het eerste wykgebouw dat ergens vanwege don Ned. Protestantenbond is gesticht, waartoe zoovelen met milde en ruime hand eene bydrage hebben geschonken. Hun werd dan ook een woord van welkom toegeroepen in dit gebouw, mede door hunne samenwerking tot stand gekomen. Een welkom aan degenen, die hier den grooten arbeid des Heiligen Geestes zullen aanvaarden, om daardoor in tal van gezinnen zegen te verspreiden. Een welkom aan de wakkere mannen dor Commissie, die hunne onvermoeide pogingen met zoo geluk kigen uitslag zagon bekroond, en aan hen, dio door hun zoozeer gewaardeerden steun, dat werk mede hebben doen slagen. Een welkom aan allen, die getoond hebben belang te stellen in de grootsche taak, die hier ondernomen zal worden. Een welkom, dat bezegeld werd door het zingen van vs. 1 en 3 uit het 27ste Lied van den bundel van den Ned. Protestantenbond. Na dien zang verleende de voorzitter het woord aan mej. E. C. Knappert, aie, nu prof. Oort daartoe door ongesteldheid verhinderd was, eenige inlichtingen gaf omtrent het doel van het gebouw. Zy wees allereerst op de plaats, waar het staat, te midden van de fabrieksarbeiders, voor wie 't trouwens in de allereerste plaats dienen moet, zoodat zy dan ook spreken van „Ons Wijkgebouw". Wat de beginselen aan gaat, die aan den hier te verrichten arbeid zullen ten grondslag liggen, die zyn lo. van godsdienstigen aard, getuige de Zondagsschool, die er gehouden, de stichtelijke lectuur, die er aangeboden zal worden, 2o. niet geiyk b. v. „Ons Huis", om vorstandolyke, maar wel om opvoedenao kracht er van te doen uitgaan. Aan het hoofd yan de Leeszaal zal de heer Brouwer met 12 commissarissen staan; zy zal, behalve Zondags, iederen avond geopoid ^8\jn, voor mannen boven de 18 jaren, terwyl men in eene vragenbus gelegenheid zal vinden, o ui vragen kenbaar te mak eu, waarop zooveel mogelijk antwoord zal worden gegeven. Ieder, die van do Leeszaal lid worden wil, betaalt daarvoor eene bydrage van V/x ct. in de week. Voorts zullen er clubavonden voor meisjes en jongens worden gohouden, waarvoor reeds een 40 tal meisjes zich aangemeld hebben, die op allerlei wyze zullen worden bezig gehouden, en waartoe dan ook do Zondagsschool voor meisjes niot ouder dan 12 jajen zal behooren; voor toelating zal niet gelet worden op ver schil van geloof, zoodat Roomschen en recht- zmnigen daarvan evenzeer als vryzinnigen gebruik kunnen maken, daar ook, zeide spreek ster, do eersten van ons werk zeer goed zyn gediend. Hoofd van de clubjes van jongens, ongeveer ook een 40 tal, zal ds. Van Kleeff ayn, daarin door andere jonge mannen gesteund. Wat de Zondagsschool betreft, is 't niet te doen om met de bestaande te concurreeren, maar juist hen, die om een of andere reden van deze geen gebruik makeu, kinderen uit deze wyk, in de gelegenheid te stollen van dit onderwys te genieten. Daaraan zal dan eene zangklasse tot veredeling van het zingen ver bonden worden. Ook Roomsche kinderen zullen er van harte welkom zyn, gelyk dat nu soms al plaats heeft. Vyf werksters zyn er reeds voor de Zondagsschool. Nog zyn er wel allerlei wenschen, maar spreekster zou ze maar binnenhouden, alleen dezen eenen wensch wilde ze uitendat, hoe eenvoudig het gebouw ook zy en moet bly ven, zeilen op den vloer toch geene overdadige weelde zouden zyn, te meer omdat een met smaak en aangenaam voor 't oog ingericht vertrek toch ook opvoedend werkt voor hen, die daarin samenzyn. Nadat mej. Knappert op deze in 't kort weergegeven wyze een en ander had uiteen gezet, sprak ten slotte nog prof. Van Manen, om er op te wyzen, dat, welke vragen ook by ons kunnen opkomen, wy toch zeker kunnen getuigen dat dit werk niot licht vaardig is begonnen, en dat de praktyk zal kunnen bewyzen of de vryzinnJge begin selen in staat zyn mede te arbeiden om be zielend te werken voor hen, die in 't leven zoo vaak bezieling van noode hebben. Wat hier Is geschied, ia eene daad van geloof, van hoop en van liefde. Zeker, aan teleurstelling van allerlei aard zal 't niet ontbreken, maar 't zal te meer prikkelen tot krachtsontwikkeling, tot oefening in geduld en volharding. Daarna ontwikkelde spreker nog in gevoel volle woorden de kracht, die er van geloof, van hoop en van liefde kan uitgaan, en na dengenen, die hier zullen werken, te hebben toegebeden: „U zeeg'ne God, Hy steil' u tot een zegen!" eindigde hy met een gebed, waarin hy om Gods zegen vroeg en het werk, dat hier tot zegen van velen zou worden vol bracht, aan Gods bescherming opdroeg. Aan het slot werd het 141ste lied uit den Protestantenbonds-bundel gezongen. Nadat de vergadering was heengegaan, sprak de heer B. Bakker, lid van de commissie, zyn medeleden een woord van dank toe, maar bracht dien vooral aan den heer D. Veil brief, lid der commissie en architect van het gebouw. Hy heeft niet alleen zyn werk uitnemend volbracht maar 't ook geheel belangloos gedaan. De commissie meende hem daarvoor dank te moeten brengen, dank ook in den vorm van een stoffoiyk geschenk, en bood den heer Veil brief daarop als souvernir een prachtig schryf bureau aan, waarin op de deur van 't middelkastje van binnen, eene zilveren plaat is aangebracht, waarop rondom hot gebouw, dat daarop is afgobeeld, de woorden zyn ge schreven „De commissie voor het Wykgebouw van de afdeeling Leiden e. o. van den Neder landschen Protestantenbond 8 Januari 1894 den heer D. Veilbrlef, architect, uit erkentelykheid aangeboden." Een woord van harteiyken dank sprak de heer Veilbrief voor de waardeering van zyn arbeid, al had hy niet gedacht aan een der gelijk schoon souvenir. Wy eindigen ons verslag met don wensch dat 't Wykgebouw een zegen moge zyn voor velen, die daar eene veilige sphuilplaats zullen leeren vindon tegen de verleidingen der we reld, en eene kweekplaats van dien geest, die mannen en vrouwen van karakter en daar door van adel kan vormen. Men deelt mede dat by de alhier gohouden openbare aanbesteding van boeken, kaarten, platen, enz. ten behoeve van de gemeente scholen, de levering, gedurende 5 achtereen volgende jaren, gegund is aan de firma Blankenberg Co., tegen eene korting van 23c/io pCt. °P den verkoopprijs*. Daarbjj is nog bepaald, dat, voor do pryzen der buiten- landsche boeken, slechts mag berekend worden: de frank a 50 ct., de mark en de schilling a 60 ct. De loop dor bevolking in de gemeente Voorschoten gedurende het jaar 1893 was als volgt: geboren: 42 m. en 49 vr., over leden: 23 m. en 26 vr., gevestigd: 116 m. en 163 vr., vertrokken: 107 m. en 196 vr. De bevolking, op 1 Jan. 1893 1197 m. en 1292 vr. bedragoade, is dus vermeerderd met 370 pers. en verminderd met 352 pers., zoodat do geheelo vermeerdering 18 ziol6n bedraagt, waardoor de bevolking op 1 Jan. 1894 bestond uit 1225 m. on 1282 vrtotaal 2507 zielen. De Staatscommissie van Arbeids-enquèto is gisteren door H. M. de Koningin Regentes in byzonder gehoor ontvangen tot het aan bieden van haar Eindverslag. Do echtgonoote van don minister van justitie, mr. Sinidt, is gisteron overleden. De heer W. H. Hogervorst, badmeester te Schevoningon, ontving gisteren by gelegen heid van zyn vyf-en twintigjarig jubileum tal van bewyzen van belangstelling, ook uit den vreemdo. Het badpersoneel vereerde den jubilaris eene zeer fraaie zilvorkast als aandenken. De gemeenteraad van Groningen heeft, conform het advies van B. en Ws. nopens de vraag of hot noodig is de gemeente-kweek school voor vroedvrouwen in stand te houden, besloten tot Instandhouding van die school. In de jongste vergadering van den Raad der Frie8che gemeente Westdongeradeel werd eene resolutie van Gedeputeerde Staten ge lezen, houdende weigering tot goedkeuring van het raadsbesluit, waarby de jaarwedde van den onderwyzer te Hantumhuizen op 550 is gebracht, omdat eene jaarwedde van f 500 voor onder wyzers by den aanvang hunner indiensttreding, voldoende moet worden geacht, tenzy zeer exceptioneele omstandig heden een afwyking wettigen, waarvan echter by het raadsbesluit niets is gebleken. Boven dien achten Gedep. Staten het niet wenschoiyk om, by het thans bestaande tydelyk gebrek aan onderwyzers, de gemeentebesturen in staat te stellen, door het opdryven der jaar wedden, met elkander in een ongewenaebte concurrentie te treden, waardoor het kwaad slechts van de eene gemeente naar de andere wordt overgeplaatst en aan de gemeenteiyke financiën op den duur belangryke schade zou worden toegebracht. B. en Ws deelden mede dat zij het bestaan der gevraagde exoptioneele omstandigheden by Gedep. Staten duidelyk meenden te hebbeD aangetoond, maar dat zy tot dusver niets aan de resolutie hebben kunnen veranderen; dat zy echter den Raad voorstellen B. en Ws. te machtigen nogmaals by Ged. Staten met klem aan te dringen op de goedkeuring van 't raadsbesluit en daarby tevens te wyzen op de school te Hol werd, waar eveneens voor ƒ500 geen onderwyzer kan worden verkregen. Dienovereenkomstig werd door den Raad besloten. Baron Van Goltstein, benoemd gezant van Nederland in Groot-Britannië en Ierland, is gisteravond via Vlissingen van Den Haag naar Londen vertrokken ten einde aan de legatie aldaar eoDige aangelegenheden te regelen met het oog op zyn aanstaand optreden als hoofd van het gezantschap. Na deze week m Den Haag teruggekeerd te zyn, zal de heer Van Goltstein tegen 1 Februari voor goed naar zyn post vertrekken. Het stoomschip „Ardjoeno," van Java naar Rotterdam, vertrok 8 Jan, van Port Said de „Prinses Wilhelmina", van Amstordan naar Batavia, passeerde 7 Jan. Gibraltar; de „Salak", van Rotterdam naar Batavia, arrivoerde 7 Jan. te Southampton; de „Voorwaarts", van Singa pore naar Amsterdam, vertrok 7 Jan. van Marseille; de „Edam" vertrok 8 Jan. van Rotterdam naar Nieuw York. By koninklijk besluit is de aanstelling van mr. D. Josephus Jitta, te Amsterdam, by besluit van don Raad dier gemeente van 20 Dec. 1893 benoemd tot gewoon hoogleeraar aan de Gemeeuteiyke Universiteit aldaar, bekrachtigd. De met verlof hier te lande aanwezige officier van gez. 1ste kl. van het leger in Ned.-Indië A. A. Grondhout, ter zake van lichaamsgebreken, met 1 April, eervol uit den militairen dienst ontslagen, met toekenning van pensioen. Benoemd by het wapen der artillerie, by het 2de reg. vest.-artill., tot lsten luit. de 2de luit. J. Friso Roorda, van het corps, gedetacheerd by de directie der artillerie- inrichtingen. KOLONIËN. BATAVIA, 6 8 December. fn de „Atjeh-Crt." van 25 Nov. lezen wy „De leiders der kwaadwilligen zyn met hunne benden na de gevechten in de XXVI raoekim8 uit elkaar gegaan. Volgens berichten wordt Toekoe Ali van Paggeraër met een ▼erbrymolden linkerarm door zyn mede bende hoofd Potjoet Mat Tahir in de V moekima Montassik verpleegd, terwyl Tengkoe Mat Amin zyn bivouao te Selitooeu heeft opge slagen en Toekoe Hoesin van Longbatta thans te Biloel verbiyf houdt. Toekoe Djohan schynt het speciaal gemunt te hebben op de VII moekims Baid, althans Gani heeft hy niet aangetast, doch wel Kajoe leb, dat gisteren door hem met eon gedeelte van zyn legioen vermeosterd werd, terwyl een ander gedeelte Misdjid Lamtonga belegert. Sedert zyn optreden in die streken heeft hy steeds oen grooten tegenstand gehad. By die gevechten sneuvelden aan Djohans zyde twee zyner volgelingen, terwyl er 9 gewond werden. Voor de bentings buiten de linie door ons bezet, heeft het driemanschap een cordon van kleine posten of versterkingen aangelegd, om, door ons gesteund, de terugkomst der kwaadwilligen in de XXVI muekims te kunnen afwachten. Van Troemon hebben wy geen nadere be richten dan dat de moordenaar van den Radja met zyne volgelingen uit Bakoengan, zich ver sterkt heeft in de benting van den moordenaar van den Radja. Een oorlogsstoomer van hier houdt daar tot nader order de wacht, terwyl met de gouv. „Valk" derwaarts is vertrokken de wed. ass.-resident van do Westkust, De Neve, die met de „Havik" terug wordt ver wacht, terwyl do „Valk" tor beschikking bly ft van den gouverneur van Sumatra's Westkust, die zich thans te Troemon moet bevinden. Het gerucht, dat Telok Semawó moest in gesloten zyn door de bende van Nja Makam, door de „Deli-Courant" vermeld, en dat Hr. Ms. marine die plaats heeft ontzet, is geheel uit de lucht gegrepen en behoort tot de Atjehsche canards. In het Pedirsche is de brooderoorlog nog altyd aan de orde van den dag. De resident Van Langen is gisteren naar Segli vertrokken. Poeloe Weh's toekomst is nog zeer duister. Wy vernamen dat de hooge regeermg gelast heeft alle werken op dat eiland voorloopig te staken. Zou John Buil wedorertusschenzitten? Onze magistraat, de controleur Helfrich, is hedenmorgen naar zyne bestemming Siboga vertrokken, terwyl de nieuwe titularis, de controleur Craandyk, van Segli hier ver wacht wordt. De conferentie met de Delische autoriteiten schynt afgeloopen te zyn. Morgen, Zondag, zullen de resident van Sumatra's Oostkust en de gew. secretaris, met don gew. militairen commandant en den chef van den staf van die afdeeling per gouv. stoomor „Pelikaan", do tehuisreis aanvaarden. Het stoomschip „Lucifer", met den inspecteur van de bebakening en kusrverlichting aan boord, is gistermorgen te Oleh-leh gearriveerd. Civiel Department Benoemd: Tot leeraai in do rechtswetenschap on de daarmede vorwante vakken aan de school voor zonen van inlandscbe hoofden en andero aanzienlijke inlandors te Mage- lang Kedool Mr. P. L. A. Collard. Bij de landraden te Poerwokerto (Krawang) en Bekassie (Batavia): Belast: Met de betrekking van buitengewoon voorzitter de ambtenaar op nonactiviteit Mr. B. H. P. Van der Zwaan, laatst lid in den Raad van Justitie te Batavia. Gesteld: Ter beschikking van den buiten- gewonen voorzitter voornoomd, om te worden belast met griffiers-werkzaamhaden, W. J. Van der Meulen, thans ter beschikking van den voor zitter van den landraad dor stau cn voorsteden van Batavia. Bij hot Binnenland8ch Bestuur op d« bezit tingen buiten Java en Madoera Geplaatst: In do onderal'deeling Komoring Oeloe, ter beschikking van don controleur aldaar, de adspirant-controlenr M. Knappert, thans tijdelijk belast met het bestuur over do onderafdoeling Ranaudistricten. belast: Tijdelijk roet het bestnur over de onderafdeeling Moesie Oeloe, do controleur 2de kl. M. De Kat, thana ter beschikking van den assistent-resident van Tobing Tinggi. Bij het boschwezou op Java en Madoera: Benoemd: Tot tijdelijke opzieners 3do kl. E. J. J. Verdooreo, gegagcerd korporaal schrijver bij het N.-I. Jaeger, en K. C. K. G. A. Werdmuller Von Elgg, thans tijdelijk werkzaam bil den Water staat in de residentie Kediri, met bepaling dat zij worden gesteld onder de bevelen respectievelijk van den houtvester van liet. boschdistrict Cheribon Tegal en van den houtvester van het boschdistrict Rembang-Blora. Jopartoment van Oorlog. Verleend Twee jaar verlof naar Europa, wegens ziekte, aan den kapt. der inf. C. N. J. Kepper; - een jaar verlof naar Europa wegens langdurigeo dienst aan den lsten luitenant dor genie J. F. S. Redeker. Overgeplaatst: bij de troepenmacht te Atjoh t. n. i., de 2de luit. by bet garn. bat in do 2de milit. afd. op Java te Kedoug Kebo, E. F. G. Tolhuys en de 2de luit. by bet G. B. der Zuid- Oost afd. van Borneo. P. Kok; bn bet garn. bat. der West. afd. van Borneo, de KApiteiu te Goinbong. 4. Buys. Geplaatst: bij aankomst by bet late depot bat. te Mr. Cornelis, de 1ste luit. der inf. van gedeta cbeerd uit Ncd. terugverwacht, j. J. B. Fan o ij bi) het L. H. lste bat. te Baujoe Bi roe, de kapt. dor inf. van verlof uit Ned. terugverwacht. J. W. Eisma; bij aankomst bij het 5de bat. te Sema- raog, de 2do luit. inf. bestemd voor de dieust h. t. 1., P. A. G. Van Alderwerolt van ltoseuburg; bij het 10de bat. inf. te Buitenzorg, de 2de luit. inf. bestemd voor den dienst h. t.. 1., J. H. R. Van de Siepkamp; by aankomst bij bot 11de bat. te Mr. Coruelis, de 1ste luit. van verlof uit Nod. terugverwacht, C J. Van Dort; by aankomst bij bet garn. bat. der 2de milit. afd op Java t.e Kedong Kebo, de lste luit. van verlof uit Ned. terugverwacht, E- G. A. L. Ter Haar. Overgeplaatst: Bij bet depot-bat. te Mr. Cornelis. de lste luit. bij de troepenmacht te Atjoh, W. J. R. Lanzing; bij bot 4-do bat te Podaog de lste luit. bij ae troepenmacht to Atjoh J. J. W. Van Bennekom; by de troepenmacht te Afcjeh t. n. i. de lste luit. adjudant by het öste bat. te Willem 1. D. M. Vis; bij het 8ste bat. aldaar do lste luit. adj. by liet 1. h. 4ue bat. te Willem I. J.F. 11. Dart; bij de troepenmacht te Atjoh. t. n.i. do 2de luit. bij het 4do depot bat. te l'adang K. J. C. Rijnen; do 2de luit. by het It. H. lste bat. te So er ak art a J. Willoms en de 1st© luit bij het 11de bat. te Mr. Cornelis G. Buijs; bij hot corps pupillen te Gombong de le luit. bij bet 10e bat. te Batavia C. Smith. Ontslagen: op verzoek, eervol, uit 's lands dierst, do burgerlijke schrijver 2de klasse bij de milit. administratie K. G. Mierop. Van Atjoh worden afgelost: de lste luite nants der infanterie W. J. B Lanzing en J.J W. Van Bennekom; de lste luiienaut-adjudaat H. R. De Moulin de lste luit. der genie E. J. De Ruche- mont en do officieren van gez. der 2do kl. P Tours en P. Wyn. Genoemde officieren zullen de bestemming volgen, welken hun door bun dionstcher zul worden aan gewezen. Geplaatst: by de 4de opneimn^sbi igade te Pauang do lste luit. opnemer, geëvacueerd van Atieh naar Fort do Kook. G. Knoblocli. Overgeplaatst: naar Atjeb tor beschikking van den civ. en milit. gouverneur, «le lste lnifc. by de 2do opnemingsbrigade te Fort de Koek J. O. Van den Belt. Verlengd: Met eene maand het wegens ziekte verleend verlof naar Malaog on Tosari i'asoerooan) aan den militair apotheker 2de kl. W. F. M. Van Engelen. Oooanement van Marl Vergunning ver leend: Om wegens overcompleet in bun rang naar Nederland terug te koeren aan «ie luits ter zee 2de kl. A. F. Gooszcu cn Jbr. J. li O. Van den Bosch van Hr. Ms. wacb:schip „Gedeb" om wegens langdurig verblijf in d-/.e gewesten naar Nederland terug to keeren aan Je tints, ter zee 2de klasse J. H. Zeeman. F. H. De lvock van Leeuwen en J. L. Luymea van Hr. Als. wacht schip „Bromo". Benoemd: Tot loods 3de klasso J. Van Alphen thans liulploods: tot bulploods, de boot.-iiiiansmuat, bij do Kon -Red. Marine J. A. C. Giebels. WEST-I UI CURASAO, 15 December. Te Curasao is op 9 Dec. jl. in don ouder dom van ruim 66 jaar overludon mgr. F. E. C. Kieckens. De overledene heeft, bykans uitsluitend uit eigen middelen, een gasthuis ter verplo iog van zieken opgericht en jarenlang onderhouden. Aan het hoofd geplaatst van drie liefdadige instellingen, leefde hy met en voor do klanken. Zyn dood is voor Curasao een zwaar verlies Ruim 44 jaren heeft pastoor Kieckens aldaar geleefd, en allen, die met hem in aan raking kwamen, zagen in hem een waren menschenvriend, immer bereid tot weldoen.

Leidsch Dagblad | 1894 | | pagina 1