Burger lyke Stand. scheideno keeren moest worden afgebonden. Voorzichtigheidshalve werd onmiddellijk langs den kant gereden; zoo de beurs zulks toeliet, werd do terugreis echter van Haarlem of Halfweg per spoor gemaakt. In weorwil dat nog dezer dagen de kieviten zich op Tossel vertoonden en do mollen hunne onderaardsche holen verlieten, waaruit men de gevolgtrekking maakte dat we een wakken winter zouden hebben, is het terdege aan het vriezen gegaan en wees de thermometer hedenmorgen een vorst aan van zelfs 10 graden Celsius. Ten gevolge van den vry sterken noord oostenwind, welke in den loop van den dag nog toenam, was het dan ook vinnig koud, hetgeen echter velen liefhebbers van schaatsen rijden toch niet weerhield een bezoek aan de baan van do Leidsche IJsclub te brengen of zich elders met het Hollandsch vermaak on ledig te houden, indien het schaatsenrijden onder zulke omstandigheden nog een vermaak kan genoemd worden. Ook werd beden in den omtrek dezer ge meente reeds schaatsen gereden op vrh breode wateren, als bijv. op bot "Witte Singel water, waar men op korten afstand reed van een wild siroomend open gedeelte. Het is te voor zien dat er wel weer berichten zullen inkomen van ongelukken, vele ren gevolge van laakbare onvoorzichtigheid en roekeloosheid. Hedennacht te kwartier over éónen werd te 's-Gravenhago de brandweer gealarmeerd voor een uitslaanden brand in den stal van do slachterij van E. Swaan, Nieuwe Molstraat 55. De brand werd gebluscht met 2 stralen der waterleiding. Eén rund is gestikt in den rook. De Koningin-Regentes heeft aan het Leger des Heils f 250 geschonken voor de toevlucht voor dakloozen in Den Haag. Het gerechtshof te 'sGraven- hage bevestigde heden het vonnis der Haag- sche rechtbank, veroordeelende den vleesch- houwer H. F. De H. aldaar, tot 18 maanden gevangenisstraf wegens bedrieglijke bankbreuk. Bij vonnis van de arrond.-recht- bank te 's.Gravenhage werd heden veroordeeld J. M. P. G., koopman aldaar, wegens hoeling van papier, gestolen uit het magazijn van de „Zuid-Hollandsche Boek- en handelsdrukkerij", tot één jaar. Bij een dor bewoners van de Heerengracht te Amsterdam hebben handige oplichters van den mist gebruik gemaakt om hun slag te slaan, 's Avonds werd gebeld en brachten twee mannen een derde in bijna bewusteloozen toestand binnen. De man werd bij do kachel geplaatst en kreeg iets ver warmende. Toen hij weer opgeknapt was, vertelde hij, dat hy marskramor was en door den mist te water geraakt, maar met zijne koopwaren. Indien nu deze opgevischt waren, verzocht hy den bewoner ze voor hem in bewaring te willen nemon. Hy zou dan over een paar dagen terugkeoren. Hy had alles verloren en vroeg of mynheer ook eonig geld ter leen had. Hy zou dan by het terughalen van zyne goederen meteen het geld teruggeven. De heer des huizes gaf hem een ryksdaaldir, maar tot nu toe heeft men den man niet teruggezien, noch iets in de gracht gevonden, dat op koopwaar geiykt. Uit den Singel te Amsterdam is het lyk opgehaald van eene waschvrouw, wonende aan die gracht. Do vrouw, onlangs gehuwd, was tydens den mist met oene mand waschgoed uitgegaan om die te bezorgen en is toen te water geraakt. In de Vinkenstraat te Amsterdam is 9en man op oene Oudejaarsparty in de jenever gestikt. Het Amstordamsche raadslid P. Noltiug is eigenaar geworden van het vroegere koffiehuis van den Volksbond, Wes terstraat 122, aldaar. Hy zal het geheel op denzelfden voet blyven dry ven. Er wordt daar geen sterke drank getapt. De werklieden zitten er samen in een gezellig lokaal, en voor een minimum-prys kunnen zy er koffie, thee, chocolade, spuitwater, enz. drinken en eene flinke boterham eten met wat zy daarby ver langen. Ter aanvulling van het bericht, in ons vorig nommer, betreffende het dood schieten van een boerenknecht te Ruinerwold, wordt het volgende gemeld: Men denkt hier aan moord, maar over de vraag door wien die zou zyn gepleegd, loopen de gevoelens zeer uiteen, men meent zelfs van voorbedachten rade te kunnen spreken, 't Is tegenwoordig gevaariyk by avond in de Drent- sche dorpen te vorkeeren, want iedere boeren knecht bezit haast eene revolver en gaat 'savonds nooit zonder dat wapen uit; in de binnenlanden van Afrika is het veiliger dan in de binnenlanden van Drente! Algemeen keurt men het af, dat, trots de wapenwet, dergelyke vuurwapenen in 't bezit zyn van personeD, die er niet veel goeds mede uit richten. Gisteren werd te Arnhem uit 's Heerenberg govankeiyk binnengebracht J, B. W., fabrieksarbeider aldaar, die met een mes zyn broeder een steek in den buik heeft toegebracht, waardoor gevaar voor zyn leven bestaat. De gewonde is reeds naar het zieken- klooster te Emmerik vervoerd. De liefde op het y s. N u de kan sen op vriezend weer wat boter beginnen te staan, beginnen ook de vreemdelingen een begeerigen blik te slaan op onze prachtige ysbanen. De Engelsche Lissone's hebben hunne plannen al klaar gemaakt. Eene ondernemende firma aan do overzyde van het Kanaal heeft een boekje uitgegeven „Through Holland on Skates", waarin op verleidelijke wijze een tochtje van Londen naar Den Haag, Leiden, Haarlem, Amsterdam, Zaandam, Alkmaar, Utrecht en Zwolle wordt beschreven. Alles te zamen voor zes pond, zes shillings en zes pence, voor zes dagen van zooveel moois niet te veel. De Engelsche schaatsenryders gaan van Den Haag, waar zy de „voornaamste voorwerpen van belangstelling" zullen be- kyken, naar „de oude en schilderachtige universiteits-stad Leiden". Daar blyven ze maar kort; zoo spoedig mogeiyk worden de schaatsen ondergebonden en vóór het middag maal moet via Haarlem Amsterdam bereikt zyn. „De avond kan worden gewyd aan een bezoek van een der prachtige uitspannings lokalen, waar voorstellingen van den eersten rang worden gegeven, daar Amsterdam eene der vroolykste hoofdsteden van Europa is." Het is te hopen, dat de Engelsche gasten geene optochten van werkloozen op hun weg zullen ontmoeten 1 Voor het bezoek van komedie, concert of café-concert gaat het gezelschap nog naar de Nieuwmarkt, die er, volgens den reisgids, bepaald zeventiende- eeuwsch uitziet. Den volgenden dag worden de bezoekers getrakteerd op een tocht naar Monnikendam, waar een carnaval op het ys gehouden wordt denkelijk door de Engelschen zelvon. Marken staat ys en weder dienende ook op het programma, en het kostuum der Marker boeren en boerinnen, met inbegrip van den „hoogen zyden hoed" der visschers, wordt alvast meer uitvoerig dan getrouw be schreven. Daarna komon Zaandam en Alk maar aan de beurt. Den volgenden dag gaat de tocht naar Utrecht en van daar over Dieren naar Zwolle. Dan weor naar Amsterdam, om te ryden op den Amstel of op de stadsgrachten, „crowded by all sorts and conditons of men." En daarna wordt de terugreis aanvaard. Wy hopen dat de Engelsche bezoekers zich kosteiyk zullen amuseeren en zich niet in de war zullen laten brengen door de kleine vergissingen van het program, waar een afbeel ding van de Amsterdamsche ysclub prykt met hot onderschrift: „Skating at Monniken dam" en waar een gezicht op Deventer van de rivierzyde wordt versleten voor een kykjo op de Oude Gracht te Utrocht. Maar ik vrees, dat die Engelschen het ons lastig zullen maken. Leest u de „Pall Mall Gazette"? Zoo ja, dan zal het niet aan uwe aandacht ontsnapt zyn, dat daarin, een paar dagen geleden, het vol gende entrefiletje voorkwam „Een gewoon, slecht ingelicht Engelscliman zou zeker Holland niet houden voor het jolig- sto van alle beschaafde landen. Toch is het waarschynlyk, dat dit het eenige land van Europa is, waar een man al zoenend langs de straten ban wandelen, zonder andere straffen op te loopen dan de verwyten van zyn eigon geweten en die van enkele zyner slachtoffers. Dit is juist door het hoogste gerechtshof in het Jand uitgemaakt. Het schynt, dat het misdryf of liever, zooals wy het nu moeten noemen, het bedryf - plaats hoeft gehad in een Utrechtsch dorp, vanwaar de blozende maagd eene toevlucht zocht onder de vader lijke bescherming van den burgemeester. Deze heer stelde eene boete voor van éên gulden. Ongetwyfeld zyn er, zoowel in Engeland als in Holland, vele amateurs, die volgaarne deze som voor hunne gelukzaligheid zouden be talen, vooral omdat in het laatste land een gulden slechts do waarde heeft van one-and- eight pence. Maar het Hof van Appöl heeft het vonnis vernietigd. „Een persoon kussen kan geen misdryf zyn" merkten de Daniöls (of Ouderlingen?) van Amsterdam op „daar het uit den aard der zaak een warm bewys van sympathie is." Ik vraag u instantelyk, Mynheer de Redac teur, of wy onder deze omstandigheden dichte drommen van Engelsche schaatsenryders zon der ernstige bezorgdheid kunnen te gemoet zien? Wat zal, na deze snoode instructies, het voorland zyn van onze schaatsenryderos- seu, „poezel en malscli"? Ik bezweer u, om internationale verwikkelingon te voorkomen, roep vóór het ys nog dik genoeg is de tus- schenkouist van onzen gezant te Londen in. Er is daar juist een nieuwe gekomen er. nieuwe bezems vegen schoon. Het door de rechtbank gewezen vonnis kunnen wy niet ongedaan maken; maar laat ons den Engel schen doen weten, dat de bedoelde heerlyke rechten alleen aan Hollanders zyn verzekerd. En is dit geschied, laat dan op elke ysbaan, aan den hoek van elke vaart, ja van elk sulle- baantje, met groote letters worden aangeplakt „No kissing allowed I" De Hollanders zullen er zich niet aan sto ren, maar onze vrouwen, zusters en dochters zullen althans van Angelsaksische invasie op gereserveerd gebied verschoond blyven. WblAmsterdammer.) IJs en weder dienende zal de heer IJ. Rodenhuis Jr. deelnemen aan de nationale bardrydery voor amateurs, welke te Kralingen zal gehouden worden om het meesterschap van Nederland, en Maandag te Bolsward om het meesterschap van Friesland. Beide wedstryden worden gehouden op eene baan van 600 en van 1600 M. Daarna begeeft hy zich naar Davos, in Zwitserland, om mede te dingen in den inter nationalen wedstryd voor amateurs. Aan dezen wedstryd, welke gehouden zal worden op eene baan van 5001600 en 5000 meters, zyn verschillende gouden en zilveren medailles als prys verbonden, benevens een zilveren beker ter waarde van f 700. Onder belangloozo medewerking van de kegelclub „De vaste hand", zal van 14 Januari tot en met 4 Maart 1804 een groote internationale kegelwedstryd worden gehouden op do kegelbanen in de Amsterdamsche Sport- Bar, Warmoesstraat 157, te Amsterdam. De wedstryd zal bestaan uit: a. Corpswedstry'd afd. I Juniores; afd. II, Seniores. b. Vrye wedstrijd afd. I. en II. Voor den Juniores-corpswedstryd, te houden op 14 en 21 Januari a. s. en waaraan alleen vereenigingen kunnen deelnemen, welke nog geen eersten prys hebben behaald, zyn uit geloofd 4 corpspryzen, nl. verguld-zilveren en zilv. medailles, benevens een consolatieprys en 8 eerepryzen. Voor den Seniores corpswedstryd, te houden op 28 Januari en volgende Zondagen, open voor alle vereenigingen, zyn uitgeloofd 5 corps pryzen, nl. gouden, verguld-zilveren en zil veren medailles, een consolatieprys, 3 eere pryzen, eene verguld-zilveren medaille voor de club, welke de meeste negens werpt, en eene verguld-zilv. medaille voor de club, welke de meeste „koekoeks" werpt in 50 ballen. Voor den vryen wedstryd afd. 1 zyn uit geloofd 8 pryzen, nl. gouden, verguld-zilveren en zilveren eereteekens; voor den vryen wed stryd afd. II zyn pryzen in geld of kunst voorwerpen, naar keuze van den winner, uit geloofd, benevens eene gouden medaille voor het hoogste aantal punten in de 50 worpen (seriekunst) en eene zilveren medaille voor het laagste aantal punten in de 50 worpen zonder zonder poedel. De inschryving by den secretaris voor den Juniores corpswedstryd wordt 17 Januari en die voor den Seniores-wedstryd op 21 Januari gesloteD. Voor de rechtbank te Arnhem stonden terecht J. D. L, vroeger kassier te Nymegen, en zyn schoonvader S. E., te Assen, de eersto ter zake van bedrieglyke bank breuk en verduisteringen, de tweede terzake van medeplichtigheid van het eerste feit. Het voornaamste aan lsten beklaagde ten laste gelegde bestond daarin, dat hy een paar dagen vóór zyn faillissement, wetende dat dit onvermydeiyk was, alle waarden, die hy op dat oogenblik had, bestaande in effecten, wissels, postzegels, enz., gezonden had aan zyn schoonvader, wien hy ongeveer 20,000 schuldig was, met het oogmerk, dezen opzet- teiyk, wederrechtelijk, ten nadeele zyner overige schuldeischers te bevoordeelon. Tegen den lsten bekl. werd geëischt eene gevangenisstraf van 5 jaren, tegen den 2aen bekl. van 6 maanden. Als vordedigere van bekl. traden op mrs. L. Van Gigh en Oldenhuis Gratama, die voor hunne cliënten tot vryspraak concludeerden. De behandeling der zaak duurde van 's mor gens 11 uren tot 's avonds 11 uren. Het verkeer tusschen Marken en Monnikendam is zoo goed als gestremd. De Gouwzee is, voor zoover het oog reikt, eene spiegelgladde vlakte, die by voortdurende vorst binnen weinige dagen een hoerlyk terrein voor schaatsenryders belooft. Het beroemde slot Lützburg, by Norden, in Öostfriesiand, is eene prooi der vlammon geworden. Daarmede is een groot aantal merkwaardige gouden en zilveren voorwerpen, schilder'yen, munten en oudheden van allerlei aard vernietigd. Naar men ver neemt, is een deel der bibliotheek gered. De graaf van Inn- und Knyphausen, de eigenaar, die het 17do-eeuwsche slot bewoonde, had er vooral Friesche oudheden verzameld, ook voor de streken in Groningen van belang. De familie Inn- imd Knyphausen, ook in de provincie Groningen gevestigd, kon dit slot als haar stamslot hesehouwen. In de gasfabriek te Ouden bosch heeft op Nieuwjaarsavond eene vreese- ïyke ontploffing plaats gehad. Wegens een gebrek aan de leiding ontsnapte het gas en verspreidde zich met kracht in een gesloten lokaal. Een werkman, die wist dat er iets haperde en de deur opende, had de onvoor zichtigheid in de nabijheid het gaslicht niet uit te draaien, waarop eene geweldige ont ploffing volgde. De muren werden uit elkaar geslagen en het dak grootendeels vernield, terwjjl de werkman met vreeselyke brand wonden naar het gasthuis is gebracht. De moord te Marolleput. By bevelschrift der arrondissementsrechtbank te Middelburg, van den 30sten December 1893, is naar do openbare terechtzitting dier recht bank verwezen Machiel Lampier, oud 33 jaar, koewachter, geboren te St.-Anna ter Muiden (Sluis), wonende te Groede, thans in hechtenis te Middelburg. Ter zakedat hyna reeds den vorigen avond het plan te hebben beraamd om zyne huisvrouw Rosalie Bert, zyne schoonzuster Mélanie Octavie Bert en zyne schoonmoeder Maria Theresia Blanckaert van het leven te berooven, zich in den avond van den 306ten Augustus 1893, tusschen halftien en tien uren, van de hof stede van E. V. De Milliano, by wien hy als koewachter in dienst was, heeft begeven naar zyne woning aan de Marolleput, te Oostburg, met het oogmerk om bovengenoemde perso nen opzettelyk van het leven te berooven, tot dat doel medenemende een eegdetand, dien hy in den loop van dien avond op de hofstede van De Milliano had gereed gezet, en, in zyne woning binnengelaten zynde, zyne schoonzuster Mélanie Octavie Bert en zyne huisvrouw Rosalie Bert in die woning, en zyne schoonmoeder Maria Theresia Blanckaert op den dyk, naby die woning, met dien eegde tand en met een mes zulke hevige verwon dingen heeft toegebracht, dat de dood als 't ware onmiddeliyk is gevolgd. Aan den beklaagde is mr. M. Jacq. De Witt Hamer, advocaat te Middelburg, ambtshalve als verdediger toegevoegd. De firma Fritz Schulz Jr., te Leipzig, (eigenaren de heeren Schulz en Philipp), ook in Holland sedert tien jaren gunstig be kend door hare huishoudelyke artikelen (glans- styfsel, poetszeep, poetsextract enz.), welke algemeen goed voldeden, had hare producten op de wereldtentoonstelling te Chicago inge zonden, en daar zyn ze met den eersten prys, de gouden medaille, bekroond. Daar het in de branche van genoemde firma aan mededinging van bekende fabrikanten uit Duitschland, Amerika en verschillende andere landen niet heeft ontbrokon, is het des te eer voller voor de firma Fritz Schulz Jr., dat zy, wier fabrikaten reeds op de in 1892 in Leipzig gehouden internationale tentoonstelling met de groote zilveren medaille bekroond worden, op de wereldtentoonstelling te Chicago do overwinning met de hoogste bekroning be haalde. Een felle brand heeft te Helden het huis „Geelberg," toebehoorende aan den heer P. J., aldaar, totaal verwoest. Ook de meubels, zoowel als de groote voorraad granen, akkergereedschappen, enz. werden vernield. Van al het vee werden slechts drie runderen gered. Alles was verzekerd. De verver G., te Gramsbergen, is Nieuwjaars-avond op noodlottige wyze om het leven gekomen. Hy is namelyk naby zyne woning voorover in een diepen waterput ge vallen en waarschynlyk spoedig gestikt. Nie mand der huisgenooten had iets van het voorgevallene vernomen; zyn lyk werd des morgens gevonden. Het nieuwjaar-wenschen, of beter de gevolgen van het nieuwjaar-wenschen, hebben te Winterswyk ditmaal een slacht offer geëischt. Een zekere G. J. Keunen, een bejaard man, die by een landbouwer in de buurtschap Kotten uitbesteed was, werd Dins dag-morgen aldaar dood by den weg gevonden. De man is vermoedelijk ten gevolge van het gebruik van sterken drank buiten in slaap gevallen en heeft zoo den nacht in de scherpe koude doorgebracht. Pas heeft de vorst een vlies over het water gespannen, of van verschillende plaatsen komon berichten van ongelukken. Te Hillegersberg reden drie jongens schaat sen op den Borg8chen plas, waar een dag te voren nog de eenden zwommen. Zij ontvingen waarschuwingen tegen gevaar, doch wezen die met verachting af. Het ys brak en een hunner, een jonqen van 15 jaar, verdronk. Zondag zyn te Ylissingen twee personen met eene roeiboot vertrokken, met het doel in het Yeersche gat te gaan visschen. Daar ze niet zyn teruggekeerd en hunne boot in de nabyheid van Zierikseo is aangedreven, vreest men dat ze verdronken zyn. Naar men uit Brest meldt, schynt de identiteit der onlangs wegens zeven moor den op zee ter dood veroordeelde gebroeders Roriquo, thans te zyn vastgesteld. Zy heeten eigeniyk Dograeve en zyn herkomstig uit (Mende. Maandag is te Charleroi eene poging gedaan om de herstelplaats van het spoorwegstation in de lucht te doen vliegen. In het kolenpark vond men, tegen een der gebouwen, een linnen zak met een aantal dynamietpatronen en voorzien van eene lont, welke echter niet brandde. Te Marseille heeft men, in het huis van een bakker, een der leiders van de laatste werkstaking, eene helsche machine gevonden, waarvan de lont was uitgegaan. Het was een yzeren ketel met een deksel; de inhoud bestond uit kaliumchloraat en pïkrinezuur. Het onderzoek naar den dader van dezen aan slag heeft nog tot niets geleid. Branden in de Yeroenigde Staten. - Het Globe-theater te Boston is geheel vernield door een hevigen brand, ver- moedeiyk veroorzaakt door het achteloos weg werpen van een sigaar in eene der kleedkamers. Het gebouw noch het eigendom van het gezelschap, dat daar eene voorstelling had gegeven, kon gered worden, want het vuur breidde zich zoo snel uit, dat de brandweer haar blusschingswerk hoofdzakeiyk moest bepalen tot het behoud van de aangrenzende, welke groot gevaar liepen en inderdaad ern stig beschadigd werden. De geheele schade wordt geraamd op 1,000,000 dollards. Te Buffalo (New-York) ontstond brand in een huis, waar eene groot aantal gezinnen tydeiyk verblyf hield. De brand werd eerst ontdekt in den ochtend, terwyi de menscben nog te bed lagen, zoodat velen geen tyd meer hadden om zich te redden. Voor zoo vor bekend, verloren 16 personen ^by dit ongeiyk het leven. Werkloosheid te Amsterdam. In het gebouw „Constantia" trad gisteren "VV. Vliegen, uit Maastricht, voor eene goed gevulde zaal als spreker op. Vliegen verklaarde niet gekomen te zyn om iets nieuws te ver tellen, daar al die besprekingen toch neer kwamen op de heerschende ellende der arbei ders, die alles moesten vervaardigen, zelfs de stokken, waarmede de politie ranselt. De verzoening tusschen kapitaal en arbeid, die aan het volk steeds wordt gepredikt, zou door de arbeiders wel gewenscht worden, indien eerst de kapitalisten maar verdwenen waren. Het gemeenste, het walgiykste noemde spreker de liefdadigheid. Werk moest er ver schaft worden, en wanneer de werkloozen vereenigd bleven, dan zou eT ook wel werk komen. Vliegens conclusie was, dat vereeniging in het houden van demonstraties langs de straat de eenigste middelen ter verbetering waren. Twee arbeiders protesteerden daarna tegen het optreden der politie. Wollring deelde nog mede dat do politie op den dag, toen die grap op het Spüi plaats had, op bier en sigaren was getrakteerd. De sigaren waren door een geestelijke en het bier door een bierhandelaar op het Spui ge zonden. Wollring spoorde aan tot het maken van propaganda en tot het medebrengen der vrouwen. Hy deelde mede dat Geel gisteren het gasthuis zou verlaten en maande tot voor zichtigheid aan, want, naar hy vernam, waren 40 mariniers in de hoofdwacht op den Dam verborgen om te beletten dat de werkloozen zouden trekken. Toch zou er gewandeld worden en daarom wekte hy allen tot deelneming op. Eene kleine wandeling door 200 personen werd toen na afloop der vergadering gemaakt ook door de Kalverstraat. Er viel niets onge regelds voor. Vrydag wordt weder gewandeld. Sinds den dag, dat de commissie tot leni ging van den nood van werklooze ambachts lieden in functie is getreden, zyn by het bureau op den Singel 3644 aanvragen om hulp ingekomen. Na ingewonnen informatiën vielen er 2100 aanvragen binnen de grens, welke de commissie reeds vooraf met het oog op beperkte middelen had moeten stellen en worden daarvan 1600 voor de eerste maal ondersteund en 500 tweemalen. Behalve de vry groote onkosten, verbonden aan de in richting van het bureel en het salariéoren der porsonen, belast met de administratie en het doen van informatiën, was voor dezen onderstand een bedrag van ƒ7120 noodig. De commissie zou niets liever doen dan de grens- lyn, welke zy zichzelven heeft gesteld, uit breiden, doch de middelen daartoe ontbreken haar. Van de gelegenheid gebruik makende, ver richt de commissie bovendien een verdien stelijk werk. Alle personen namelyk, wien hulp wordt verleend, worden naar den aard van het vak dat zy uitoefenen, geboekt in afzonderlyke registers, zoodat het bureau op den Singel reeds dadeiyk dienst kan doen als informatiobureol voor werkgevers, die oppas sende ambachtslieden aan arbeid willen hel pen. Tevens kunnen deze registers dienon ala grondslag voor de aanstaande arbeidsbeurs. Zoo zal zegt „De Amsterdammer" practische philanthropic er in slagen om dade- lyke bulp te verleenen en maatregelen to nemen voor de toekomst. Wie nu spoedig geeft en veel geeft, helpt dubbel. In een adres zullen eenige ooggetuigen een protest by den Gemeenteraad indienen tegen het optreden der politie op den tweeden Kerstdag in de Kalverstraat. Hun oogmork is, biermede in de aanstaande Raadszitting eene gedachtenwisseling uit te lokken. ALFEN. Bevalleii: G. Da BruiD geb. Sprugt Z., (te Leiderdorp). A. Van Halen gob. De Jong D. G. G. Zwanenburg geb. YaD Drunen D. Ovorleden: M. De Pjjper, echtgenoot van J. Uiterwijk, 36 j. Gehuwd: A. Kraagenbrink en N. Verkerk. BODEGRAVE. Bevallen: O. Lammere geb. v# Ee D. J. C. Van der Neat geb. Kriego D. -- J. M. Kluie geb. Zwemetra D. G. Van Egdom geb. Ooeterom Z. W. Van der Kielt geb. Kamerman j!. Overleden: G. P. v. "Wijngaarden 6 w. H. Bekker. echtg. van Ia. Ma. Van Znrjlon, 72 j. J. Bierhoret 6 m- A. Van IJk 4 w. G e b a w d: O. N. Grjfüoen, wedr. van O. M. YaD Rjju, 30 J. en K. Ot o jd. 23 j. BOSKOOP. Bevallen: M. Van Oijen geb. Van Klaveren D. Clir. fl. Vugk geb. Hamere Z. if. C. Van Kleef geb. Van Heiningen D. N. Konjja geb. Dam D. Overleden: M. C. Boer geb. Van Prniaeen 69 j. HAZERSWOUDE. Bevallen: B. De Vogel geb. Opmeor D. Overleden: A. v. d. Pauw, weduwe van Pe. Mourita, 78 J. J. H. Horteneius D. 9 m. M. H. Van der Zwart Z. 5 j., (te Leiden). Gehuwd, (bij volmacht). Johs. Dogterom jm. 28 j. on H. J. WindliorBt jd. 26 j. HILLEGOM. Geboren: Adriana, D. van G. B. Bouma on D. A. C. Tempelman. Martinne, Z. van A. v. d. Jagt en G. M. De Nijs. Getrouwd: C. J. UI tee on F. W. Maaekant. Overleden: J. Lindhout 86 j., wed. van P Philippo. KOUDEKER Bevallen: A. Van Driel geb. De Brngn D. J. P. Vermeulen geb. Slingerland Overleden: A. Hogervegt 76 j. W. Oude hoorn 2 j. LEIDERDORP. Bevallen: J. Sluis geb. Hille* naar D. G. De Brain geb. Sprnrjt, Z., (te Alfen). J. M. De Vos geb. Axnoldue D. Overleden: C. E. v. Dflk D. 61 j. NIEUWKOOP. Bevallen: J. G. Balvert geb. Van Uum, Z. Overleden: J. G. Van den Berg, eebtg. van F. Spaar water, 73 J. O. De Pater D. 10 m. (t0 Nieuwveen). NOORDWIJK. Geboren: Arie, Z. van O. v. Duin en M. v. Roou. Fritz, Z. van L. W. Tappen- beck en M. E. LeoLhardt. Simon, Z. van J. v. d. Lugt on A. v <3. N et. Catbarina Alida, D. v. P. Zwetsloot en J. Vink. Hester, D. v. N. v. d. Bent en A. Overzegl. Johannes, Z. van J. De Haas en A. P, v. Dijk Gehuwd: H. Klinkenberg, wedr. van M. Duindam 40 j. en L. v. d. Niet 30. OUDSHOORN. Bevallen: A. P. Van dor Leden, geb. Van V:iet D. Ovorleden: H. J. Hazebrook jm., 4 j. T. Wolewinkel, buisvr. van M. Tom 52 j. if. Hagen, wed. van P. Van YeeD,79j.G. J. Van Mug enjm ,lj. REEUWIJK. Gehuwd; M. Van der Starre en A. Groenescheij. TER-AAK. Bevallen: 8. Verboom geb. Kooij, Z. A. Van Veen geb. YaD der Meer D. C. Van der Hoorn geb. Aartman D. A. Bodenburg geb. Kap- teijn, D. J. Van Smorenburg geb. Van der Hoorn Z. L. M. Den Hartog geb. Roos D. J. O. Van Kinte geb. Koek Z. Overleden; C. Snabel D., 12 j. A. Hoog* land, wed. van D. De KruijfT, 80 j.O. Egberts, echt genoot van J. v. d. Hoorn, 42 j. J. Van Zegl, echtgenoot van J. Dogts, 74 J. O. L. Van Veen Z., 3 J. B. Otto, weduwnaar, 76 j. VOORSCHOTEN. G e b o r e uWilhelmus Antonlus, Z. van J. Zoetemelk en A. Hogorvotet. Elizabeth Maria, D. van G. J. v. d. Berg en M. v. d. Borch. Wilbelmina Hendrika, D. van G. Kranenburg en W. H. Bekkink. Overleden: J. v. d. Zalm, weduwn. v. H. Goe- mans, 82 J. J. W. Teljeur, eohtg. van M. S. Boek- kooy, 31 j. Levenl. kind van G. F. Hellem&enC. W. v. d. Velden Erdbrink. J. J. Balfoort, D. van H. F. Balfoort en A. E. Barnhoorn, 9 w. WOUBRUGGE. Bevallon; M. Waeeink geb. De Graaf D. M. A. Van Tegliogen geb. Van Kollen burg D. A. Van der Meer geb. Winters Z. Overleden: J. Van Velzen, weduwe van D, Hoogervoret, 74 j.

Leidsch Dagblad | 1894 | | pagina 2