N°. 10371. Maandag IX December. A0. 1893. feze (Courant wordt dagelijks, met uitzondering van (Zon- en feestdagen, uitgegeven. Derde Blad Feuilleton. HET SLOT ELKRATH. LEIDSCH DAGBLAD. PRIJS DEZER COURANT: Voor Leiden per 3 maandenf 1.10. Franco per postl-*0. Afzonderlijke Nommers0.05. PRUS DER ADVERTENTIÊN: Van 1-6 regels f 1.05. Iedere regel meer f 0.17}. - Grootere letters naar plaatsruimte, wordt f 0.05 berekend. Voor het incasseeron buiten de stad Gemeente Aarlamlerveen. Openbare Raadsvergadering van Woensdag 6 Deceniber 1898. Voorzitter de Burgemeester. Afwezig wegens ongesteldheid de heer J. A. "Woimerstett. De notulen der vergadering van 12 October jl. worden gelezen en goedgekeurd. .Gelezen en voor kennisgeving aangenomen de sedert die vergadering ingekomen missiven van de Gedeputeerde Staten, als: eene van 23 October jl., G. S. No. 11, waar by wordt teruggezonden het goedgekeurd suppletoir kohier wegens hoofdeiyken omslag eene van 31 October jl., G. S. No. 92/2, ten geleide eener goedgekeurde expeditie van het Raadsbesluit, model B, begrooting 1893, op 12 October jl. vastgesteld; eene van 14 November jl., G. S. No. 17, houdende terugzending van een exemplaar der goedgekeurde Gemeentebegrooting voor den dienst van 1894; eene van 14 November jl., G. S. No. 96/2, ter bepaling van het aandeel der gemeente in de begrooting der bataljonskosten, rustende schutterij, voor het dienstjaar 1894; eene van 27 November jl., G. S. No. 26, waarbij is gevoegd een uittreksel uit het Kon. Besluit van 17 November jl., No. 22, strekkende tot goedkeuring van het Raads besluit van 12 October jl., tot heffing van opcenten op de Rijks personeele belasting; eene van 28 November jl., G. S. No. 103/2, ten geleide eener expeditie van nog een goed gekeurd Raadsbesluit, model B, begrooting 1893, van 12 October jl. Gelezen het proces-verbaal der op 17 October jl. gehouden opneming der boeken en kas van den gemeente ontvanger, aanwijzende een cassa- ftftldo van f 3313.19. acorweging van den inhoud eener mis vdii de Gedeputeerde Staten van 20 Nov. jl., G. S.No. 97, betreffende het aanstelion eener gemeentelijke vroedvrouw, mot toe kenning van Ryks en Provinciale subsidiön, wordt eenparig besloten te antwoorden, dat da behoefte aan eene gemeentelijke vroed vrouw tot heden niet in voldoende mate is gebleken, om een bevestigend antwoord op die missive te motiveeren. Benoemd tot gemeente-geneesheeien, belast met de armenpraktijk, voor het dienstjaar 1894, op de bestaande jaarwedden en instruc- ti6n, de heeren J. J. M. Richelle en P. Maats k Stuling, met voorbehoud van wijziging of aanvulling der instruction, wanneer de nood zakelijkheid daartoe mocht ontstaan. De Voorzitter deelt mede dat do inschrij vingen naar het schilderwerk, begrepen in den aanvankelijk voor memorie aangenomen be- grootingspost No. 88, dienst 1894, heeft aan het licht gebracht, dat die post f 66 te hoog is geraamd, en do finantiëele commissie alzoo in haar bezwaar tegen dien post volkomen ia gerechtvaardigd. Mitsdien wordt de be doelde post evenredig verminderd en het vrij gevallen bedrag bestemd tot verhooging van den post „onderhoud van straten", ten be hoeve van noodig gebleken voorzieningen aan do keibestratingen aan de Lagezijde. De finan tiëele commissie wordt daarna onder dank betuiging voor haar nauwgezet onderzoek ont bonden. Yorhoogd mot f 40 de post „belooningen en eereblijken lager onderwijs", op grond van de billijkheid om ook de kindereu van de Lagezyde, die elders de byzondere scholen bezoeken, in het genot van dien post te doen deelenen tevens vastgesteld een besluit, model A, begrooting 1893, ten bedrage van 57.06, wegens verzuimde uitkeering aan do byzondere scbolen op het dorp terzelfder zake over 1892, welk verzuim eerst thans is aan het licht gekomen. Het voorstel van den heer J. Van Borssum Waalkes, tot indiening van een adres aan de bevoegde macht voor afschaffing der scheep vaartrechten op Rijn en Gouwe, wordt, na kennisneming van het op 4 December jl. door de Provinciale Staten van Zuid-Holland ter zake genomen besluit, aangehouden tot tijd en wyle, dat de Gedeputeerde Staten zullen hebben gevolg gegeven aan de hun verstrekte opdracht, om voor de aanstaande Zomerver gadering een ontwerp besluit voor te dragen tot heffing van een matig recht op het be varen van de Gouwe, De Voorzitter deelt den Raad beleefdheids halve mede, dat B. en Ws. in het openbaar hebben aanbesteed eene klinkerbestratiug van het paardon8poor in den grindweg aan de Lagezyde, over eene lengte van 1600 M. tegen 0.66 M. in de breedte, aan den laagsten inschrijver, B. Van WmgerdeD, metselaar alhier, voor de som van f 1272; de hoogste inschrij ving beliep f 2197; en voorts: dat de onder houdsgrind voor het jaar 1894. is aanbesteed aan Z. Van der Wilk, voor ƒ1.716 per Stère. De heer J. G. Bocxe reclameert voor een ingezetene van het dorp, als zoude van dezen onrechtmatig geheven zyn drié gulden recht voor het gebruik van een kindérdoodkleed op do algemeene begraafplaats, waarop de Voorzitter te kennen geeft, dat het bedoelde recht werkelijk van dien persoon, op zyn uit- drukkeiyk verlangen, is geheven voor het gebruik van het beste kinderdoodkleed, dat echter bestemd is voor begraving met do kinderlykbaar. Niettemin had de begraving plaats „onder den arm", waarvoor geene kleed jes beschikbaar zyn, vermits daarin naar plaatselijk gebruik door de belanghebbenden zeiven wordt voorzien. De heer Bocxe gelieve dus don reclamant aan te raden, dat hy, in8tede van publiek gerucht te maken, zich met zijne klacht hebbe te vervoegen op de Gemeente-secretarie. Op geiyke wijze reclameert de heer P. J. Van Niekerk over de toepassing van de ver ordening op de vleeschkeuring tegen den vee houder C. Bakker, als zoude deze op onrecht matige wy'zo zyn beperkt geworden in het beschikken over zyn eigendom. De Voorzitter antwoordt hierop, dat Vrijdag jl. eene koe van den genoemden persoon door den daartoe aangewezen veearts, na noodslachting. is ge keurd, en voor de consumiie ongeschikt be vonden. Dat niettemin de eigenaar het afgekeurde vleesch wilde benutten voor eigen gebruik, doch de keurder, om de hoedanigheid van hot vleesch, b9zwaar had het van het daartoe bestemde stempel te voorzien. Toen nu de veldwachter ging onderzoeken of hot afge keurde vleesch begraven was, bleek de eige naar daartoe ongezind, zullende hy het door 7,yn gezin doen gebruiken, het koste wat het wil. Natuurlijk heeft de veldwachter zich alstoen bepaald tot het houden van toezicht op het in openbare eonsumtie brengen van het vleesch, het aan den eigenaar overlatend, in hoeverre deze gevaar wil loopen om te vallen onder de artt. 307 of 308 der Strafwet. De heer Van Niekerk zou wenschen, dat voor het Dorp een ingezetene-veehouder voor de keuringen werd aangewezen, doch de Voor zitter merkt daartegen op, dat de uitvoering der betrekkeiyke verordening is opgedragen aan het Dageiyksch Bestuur, en dit den Ryks- veearts A. Kuiper daartoe heeft aangewezen en beëedjgd. Hierna wordt de vergadering gesloten met oen afscheidsgroet van den Voorzitter by de laatste vergadering des jaars. Gemengd Nieuws. Tusschen een barbier en een zyner klanten te Amsterdam is een fin-do siècle- contract gemaakt. De barbier heeft zich ver bonden om den klant dageiyks in vier minu ten tyds behooriyk te scheren, zonder hem in het geringst te snüden. Voldoet de barbier gedurende drie maanden aan deze voorwaar den, dan krygt hy f 1000. Voldoet hij echter niet aan de gestelde eischen, dan verbeurt by, behalve zyne aanspraak op de gecontracteerde f 100Ö, ook f 750 voor de armen. Eene vrouw, die zwaarbeschon- ken van de trap van eene woning in do Eland straat te Amsterdam was getallen, is naar het Binnengasthuis vervoerd, w?wir zy by aankomst bleek reeds overleden te zyn. In het Theater „Tivol te A m- sterdam, is in studio een Sensatie-Drama, getiteld: „De Geheimen van do Wees Inrich ting Meerbosch of de Ontmaskerde Wees vader". Een 33-jarig sjouwerman te Leeuwarden, M. S. genaamd, die 16 Sept.j.l. zyne vrouw op den grond geworpen en met zyne vuist hevige slagen in het aangezicht heeft toegebracht, is door het gerechtshof aldaar in hooger beroep veroordeeld tot vier maanden gevangenisstraf. De rechtbank had hem veroordeeld tot zes maanden. Zeeroof. Het Marinehof te Brest begon gisteren met eene merkwaardige zaak te onderzoeken. De gebroeders Rodriguez en een man, genaamd Mirey, werden beschul digd van muitery, reeroof en moord. De gebroeders Rodriguez waren matrozen aan boord van bet schip „Ninroaiti", te Taniti, Vriendschapseilanden (Fransche bezitting) te huis behoorende en varende met handelsarti kelen op de Zuidzoe-eilaaden. Mirey, een Mulat, was kok aan boord en de overige be manning bestond uit een inboorling als ge zagvoerder, een Engelschen supercarga, ge naamd Gioson, en zes kanaka (inboorlingen van de Sandwichseilanden), matrozen. Er was voor eene waarde van 1600 pd. st. goederen aan boord, om op de eilanden voor producten in te ruilen. De beschuldiging bevat het volgende: De gebroeders Rodriguez besloten zich meester van het schip en de lading te maken en voor hunne eigen rekening handel te dryvon. Zij maakten den kok medeplichtige en haalden hem over vergift in het voedsel der équipage te mengen, terwyi zy zich belastten om zich van den gezagvoerder en den supercarga le ontdoen. De gebroeders schoten den gezag voerder en den supercarga dood on de équipage stierf aan het vergif, haar door den kokto6 gediend. Zy veranderden toen den scheepsnaam en zeilden naar afgelegen eilanden, waar zy eenige inboorlingen met geweld dwongen aan boord te biy ven, om het schip te bewaken. Na het grootste deel der lading verkocht te hebben, kwamen zy eindeiyk te Ponape, waar de kok Mirey, die voor zyne veiligheid aan boord beducht werd, de zaak aan de overheid bekend maakte. Volgens een telegram uit Nieuw- York, dd. 6 December, is het Engelsche schip Jason", van Calcutta naar Boston, te Eastham, Massachusetts, gestrand, tydens een hevigen sneeuwstorm. Een man, die uit het tuig is gespoeld en aan land dreef, is gered. Al de overigen van de équipage, bestaande uit 27 man, zyn verongelukt. Niettegenstaande de strenge koude en den vreeseiykon storm, poogde de équipage zich in het tuig te redden, totdat het schip uit elkander sloeg en allen verdronken. Twee equipages van reddïngsbooton en eenige mannen, T)ëlast met het vuurpijl-apparaat, waren op de bevroren baai verscheidene uren bezig om reddingsiynon op het wrak te krijgen, doch alles tevergeefs. Do eenige geredde rapporteerde dat de „Jason" in het laatst van Februari van Calcutta vertrok. Twee dagen daarna werd de 1ste 6tuurman over boord geslagen en verdronk. Gepasseorden Dinsdag ochtend begon het te sneeuwen en zóó hevig, dat men geene kabellengte ver kon zien. Wind en zee waren vreeseiyk. De kapitein (Macmellan) besloot het schip op strand te zetten. Tydens hy beneden was 8toote het schip verschrikkeiyk zwaar en begon het spoedig op te breken. Burgerlijke Stand. ALKEMADE. Geboren: Johannes, Z. vad Theo- Jorus Hr-lvemaan ou Eraerentia Anna Van don Brink. Thcodoor, Z. van Theodorut» Adrianne Loeff en Cornelia Joh&uua Scheoie. Adriana Elizabeth, D. van Loonardue Ölraathof en Adriana Johatna Van Egmond. Overleden: Cornela Bongenaar 69 j., ongeh. - Adnanue Kortekaas -18 j., echtgenoot van Cornelia Dtoog. Johanna Schoutou 71 j., echtgonooto van Rijcnert Los. ALFEN. Overleden: O. De Iïey D. 1 m. P. A. Couvóe, echtg. van J. v. Vliet 47 j. K. Krook, eohtg. van N. Hoogeudoorn 53 j. Gohuwd: C. Waaeenaar en B. G. Van Wilgen. BODEGRAVE. Bevallen: T. Van IJk geb. Goerekink 1;. M. Van Elton geb. Kool Z. Gehuwd: J. De Jong, wodnr. van E. Verboom 48 j. en D. De Beeld, wed van F. Verboom 52 j. 803K00P. Bevallen: J. O. Mohr geb. Van Hoi- ningeu Z. M. Ooatrum geb. Paling D. A. Van der Wlllik geb. Goudk&de Z. Overleden: 8. Borneman geb. Niekerk 50 J. O. Mobr 3 d. HAARLEMMERMEER. Geboren: Arend, Z. van L. Ver't:eer en A. Smite. Maria, D. van A. Gootjes en J. M. Janeen. ADthonie, Z. van A. Do Gier en A. Bolluijt. Hendrika8, Z. van J. Dekkor en N. Van Marsbergen. Piet o, D. van W. Eveleene en M. Vastenhout. Maria, D. van N. Boterblom en O. Do Wit Johanuea, Z. van G. Noorlooe en A Beera. - Adriana, D. van 8. Van Aalst on L. Lucke. Potronell* Heudrica, D. van O. Van Heijningen en M. H. A. Vau Toorn. Ondertrouwd: A. Voornoveld on T. Boot. G e hu wd: G. Viseer wed. mot L. Looabrook wod. A Groeüenberg met M. De Grnaf. J. Van Bakknra mot G. Fiipphi. W. A. Tiggelooven mot P. Vau Oosten. O. Van der Btelt met J. A. Kardol. Overleden: Johannes Pietor 20 j., Z. van K. Avis on E. Horatman. Oatharina 2 m., D. van P. Bouwdewijn on L. Touw. Jacoba Sohane 69 j., wednwo vsn A. Van der Velde. Hermanus 8 j., Z. van P. Van Beuzekom en J. Hoven. HAZER8WOUDR. Bov&llon: J. d. Haas geb. Kuipora D. D. Hagenaar gob. End-jveld D. Overleden: P. Van Boon, ochgt. van M. Do Vogel 62 j. M. Van D(jk, echtg. van W. Or ras 60 J. J. H. A. Höfolt, echtg. van C, J. BeLtfort 85 j. J. De Bruijn, wodnr. van M. Van der ülejj 90 j. H. De Jong 62 J. KOUDEKERK. Bevallen: G. Den Hollander geb. Van Wageningen D. A. De Jong geb. Paling D. LEIDERDORP. Bevallen: M. Kriek geb. Rolo- geld D. J. Boom geb. Philippo Z. A. J. Van Rooijon geb. Motzgor D. H. P. Do Vrind geb Hamera Z. J. O. Evera gob. Foekman D. M. Zwetsloot geb. Kortekaaa Z. E. Ma or geb. Tbiel Z. Overledon: P. Voorzaat Z. 6 J. Gehuwd: W. F. 8toute 25 j. en W. J. Er<ideo 20 j NIEUWKOOP. Bevallen. A. O. Van der To gob. Droogh Z. G. Ku\jf gob. Van dor Voora Z. N. Griffioen geb. De Wit D. Overlodon: P. Vermey,eohtg. van A. Boef 6 i j. G. Waneinclc, wed. van De Rijk 56 j. A. J Kouw, eohtg. van G Tork 31 j. Gehuwd: H. Schouten Jm. 24 J., wonende t) Ov rechie, co M. De Koning jd. 23 j. A. Van do Ceag Jm. 25 j., wononde te Maaaaluia, en J. Htaee ling jd. 22 J. NOORDWIJK. G e b o r e n: Simon Cornelia, Z. Vin P. v d. Plao ou M. v. d. Zwet. Daniël Pioter, Z van W. Lindhout en G. Haasnoot. Johaunon, Z van G. De Jager en A, Roelink. Franaaie, D.v&u P. Bcholers on E- B. Vink. Overleden: Petrua Van Bchie 44 J. OEQ8TOEE8T. Ge boren: George Willem, van P. v. Sloten on C. J. d. Voort. Overleden: O. J. Secróvo, wodawe van D. Woyors, 68 j. J. Heemskerk, 41 j., gehuwd met D. De Jong. Ondertrouwd: A. Dorickx, 39 J., on E. Kranen donk, 31 J. G e h u w dO. F. Daudey28 j., en A. J. LafaiJJe. 26 J. OUD8HOORN. Bevallen: A. Vermeulen geb. Westmaas D. Overledon: D. Van der Stool, echtg. van H. Tibout 40 J. REEUWIJK. Bevallen: A. Plomp geb. Blom D. W. Vorbree geb. Stouthart Z. M. Hoogendoorn geb. Van Speogen D. TER-AAR. Bevallen: H. Van der Hoorn geb. Verlaan Z. A. Van Eyk geb. Slingerland Z. L. Vorelui8 geb. v. d. Zwaan Z. J. R etveld geb. Do Kleer Z. M. Hofstede geb. Van Eyk Z. O. A. Cale geb. Visser D. Overleden: O. Weggon D. 4 j. J. Rietveld Z. 1 d. WOUBRUGGE. Bevallen: H. Sobyfgob. Kuiper D. Overleden: A. Mourita, wod. van G. Van Hoteron 59 j. P. Klare, wed. van L. Van Essen 80 j. ZOETERWOUDE- Goboron: Wilhelmus Petrus Cornelis. Z. van C. L. Van Volzen en O. A. Janssen. Betsy Henrieite Johanna, D. van M. H. A. Starren- burg en J. M. Hoppeeak. Qerardus, Z. van P. Woflnel on 8. Jonkers. Overlodon: M. Kraan, eohtgonoote van W. Liebregt, 59 j M. G. Koot D. 2 m. ZWAMMERDAM. Bevallen: H. De Rooze geb. Van Eok Z. H. v Rooijen geb. Poelwyk Z., wonendo to Bodegravo. M. Koomans geb. Hoogendoorn Z. O. N. Van der Wolf geb. Semein Z. DOOR G0L0 RAIMUND. 7) Ofschoon hy acht jaar ouder was dan 't kleine meisje en hy, met zyn veertien jaar en de moer ernstige richting van zyn geest, een ge volg gedeelteiyk van do tydsomstandighe- den, gedeelteiyk van zyn uitsluitenden om gang met volwassenen, deD kinderspelen eigeniyk reeds ontgroeid was, werd hy toch met moede, zich met hot kleine schepseltje bezig te houden. Hy had nooit eene zuster gehad, maar hy wist, dat hy behoedzamer en zachter met haar moest omgaan dan met zyne broeders, waarmede hy zyne kindorlyke spelen had gedeeld, en dat bewustzyn open baarde zich nu eens in treffende, byna vrou- woiyke zorg voor de kleine, dan weder in ridderiyke bescherming, wat aan het ernstige gelaat van graaf Stephan niet zelden een gliir.i c i ontlokte. Zonder het zelf te weten, was t meisje de middelaarster tusschen vadu> on zoon; in liefde en bewondering voor het kleine meisje stemde hun trots steeds overeen en de zegen, dien zyne zuster hem voorspeld had, werd elk oogenblik vervuld, wanneer graaf Stephan kalmer en steeds meer getroost op zyno beide kinderen neerzag. Hoezeer de kleine Leonore ook door vader -O zoon vertroeteld en bemind werd, trok haar hart toch den zoon verre boven den vader voor. Het karakter van den graaf met zyne eigenaardigheden was juist niet aan- trekkeiyk of geschikt om vertrouwen in te boezemen aan het zachte gemoed van een kind, dat liefdevoller behandeld moest worden dan waartoe de graaf in staat was. Adolberts gemoed echter was warm en levendig als het bare; hy gehoorzaamde, naast zyn verstand, ook aan de inspraken van zyn hart en liet het kind een kind biyven in het volle genot van hare gelukzalige vryheid, zonder haar aan lastige vormen te binden. Leonore hing hem aan met al de innigheid, waarvoor haar teeder en opgeruimd gemoed vatbaar was; hy was haar schat, haar ver trouwde, haar speelgenoot en haar onderwyzer. Zy was trotech en gelukkig als hy zich met haar onledig hield en vermeed het, met het ingeschapen fijn gevoel des harten, hem lastig te vallen, wanneer zy zag dat luim of nood- zakeiykheid hem elders bezighielden. Steeds bleef de opmerkzaamheid, die hy haar schonk, voor haar eene aansporing tot en eene be- looniug voor al het goede. Wat Adelbert betreft, hy was zich zyner meerderheid te zeer bewust, dan dat zyne toegevendheid niet van een geheel anderen aard zou zyn geweest. Hy gevoelde duideiyk dat hy de beschermer was, die geluk aanbracht; hy beminde het kleine meisje als de Schepper zyn schepsel. Zy kon zyn dorst naar liefde bevredigen, zyne luimen en kleine plageryen dulden, maar geen voedsel bieden aan zyn zich steeds meer ontwikkelenden geest. Hierin brachten de jaren geene verandering; integen deel Adelbert kon zich hoe langer hoe minder met haar bezighouden, hoe ernstiger zyno studiën en daarmede ook zyne uitspanningen werden. Kleine reisjes en uitstapjes hadden thans vaak kleine scheidingen ten gevolge en onwillekeurig en onmerkbaar nam het aantal gasten, dat op Elkrath vertoefde, een gevolg van Adelberts omgang, in deD laatsten tyd meer en meer toe. Dit alles even wel kon de beide kinderen slechts uiteriyk scheiden; het kleine meisje hing haren jeug digen beschermer aan met eene innigheid, die standvastiger was dan de hartstochtelyke toe genegenheid van meer lovendige kinderen. De graaf was geenszins blind voor de kin- deriyke bewondering en liefde zyner pleeg dochter; hy scheen intusschon dit levendig geuit gevoel niet ongaarne te zien, scheeD het zelfs aan te moedigen, want hy stelde niet zelden in bare tegenwoordigheid Adelberts goede eigenschappen in het helderste lichten de lof van den gestrengen, trotschen man verhoogde niet weinig de waarde daarvan in de oogen van het kind. Het jaar 1813 scheidde hen voorgoed; de oproeping van den koning van Pruison vond ook op Elkrath levendigen by val; Adelbert was een der eersten, die vol geestdrift en vaderlandsliefde aan deze oproeping gehoor gaf. Hy was hot laatste kind van den graaf, de laatste van zyne trotsche verwachtingen, maar hy wankelde noch aarzelde; hy zou niet gaarne gewild hebben, dat het anders geweest ware. De slag by Leipzig bracht eindeiyk zeker heid in de gespannen onrust, waarmede de graaf met alleen den afloop der gebeurtenissen, maar ook het lot van zyn zoon en erfgenaam volgde. Adelbert stond op de lyst der licht gekwetsten en by het eerste bericht daarvan snelde de vader naar hem toe. By die gelegenheid ontstond voor het eerst tusschen den graaf en de nu elfjarige Eleonore een mmder aangenaam tooneel. Buiten zich- zelve van ongerustheid, stond zy er hard nekkig op, dat hy haar zou medenemen, on hy weigerde haar dit met een ongeduld en oene gestrengheid, die het kind zichtbaar schrik aanjoegen. Niets had trouwens ongepaster kunnen zijn dan een klein meisje van den ouderdom van Leonore mede te Demen naar het schouw- tooneel van zooveel smart, in de hospitalen, te midden van die grenzenlooze verwarring en ellende, de onafscheidelyke gevolgen ook van de roemrijkste overwinning. Maar de kleine vond toch, dat men haar in hare heiligste rechten te kort had gedaan, en de diepe eenzaamheid, die van nu af aan op Elkrath haren intrek nam, bracht eene geheele verandering in het ryke gemoedsleven van het kind teweeg. Voor den graaf was het in dezen tyd, waarin zoo geheel andere, hoogere en heiliger plichten zyn hart nog eens warm deden kloppen, genoeg, te weten, dat het kind aan de goede zorgen was toevertrouwd van eene bejaarde gouvernante, die het nauwkeurig wist en nooit vergat, wat eene nicht van graaf Elkrath eens van de wereld en wat do wereld van haar te vorderen had. Een enkelen keer slechts waren er by de aanwyzingen en bevelen, die de graaf den opzichter van het slot of den rentmeester z»jner goederen zond, eenige regelen voor de kleine gevoegd. En de graaf bleef lang wegzoodra Adelbert hersteld was, vergezelde de graaf hem naar Beriyn, waar hy alle pogingen in het werk stelde, om zyn zoon weder in het leger te doen opnemen. Hyzelf bleef te Berlijn en de kleine wist het niet eens, dat haar zoor beminde vriend genezen en, toen hij den Ryn gepasseerd was, zoo dicht in hare nabyheid was geweest. Want ook Adelbert had door het gewicht der tyden het kind vergeten en hy kwam niet op de gedachte op Elkrath iets van zich te doen hooron. Des te inniger hechtte Leonore zich aan hem in de herinnering, in hare nooit rustende fantasie, die des te levendiger was, nu zy, by gebrek aan afwisseling en omgang mot monscben, byna geheel aan zichzelve waa overgelaten. Mot hare geheele ziel hing zy hem aan, al hare voorstellingen bewogen zich slechts om hem en toon zy eerst by een kort bezoek, dat graaf Stephan op Elkrath aflegde, vernam, dat Adelbert den Ryn gepasseerd was en zich thans te Parys bevond, toen zy don draad van zijn verbiyf in handen had, wierp zij zich met een yver op de staatkunde, dien graaf Stephan een goedkeurenden glimlach ontlokte. Zy mocht nu nieuwsbladen en bro chures lezen en zy volgde met hare gedach ten de verbonden legers en zocht en vond daarin den eenigen, om wien hare geheele ziel zich bewoog. {Wordt vervolgd.)

Leidsch Dagblad | 1893 | | pagina 1